center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Ja w swoim D7 (jakiś special) mam i opuszczane lejki, centralny docisk redlic z regulacją oraz automat do zakładania ścieżek (na zębatkach).

 

Ja w swoim nie mam tego małego siłowniczka co przestawia znaczniki, czy ktoś mógłby podać mi jego wymiary i zrobić zdjęcie. Nowy to koszt 750 zł :) a jakiś tokarz by go zrobił. I jeszcze jedno pytanie czy ten automat do ścieżek nie powinien się przestawiać razem ze znacznikami, bo muszę co przejazd ciągnąć za sznurek a czasem się zapomni i pole wygląda nieciekawie. Gdzieś już coś takiego widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

W moim D7 automat do ścieżek i znaczniki przestawiają się razem, jest jeszcze opcja że można unieruchomić ścieżki.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A mógłbyś zrobić zdjęcie, bo automat mam ale czegoś tam jeszcze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Raczej ten nowszy w żółtej obudowie i trybikami z tyłu. ale widzę że tutaj automat napędzany jest dźwigienką od belki tak jak znaczniki. A ja kiedyś widziałem że znaczniki przestawia taki mały siłowniczek i od tego jakoś ten automat jest napędzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w nowszych właśnie znaczniki, a co za tym idzie sciezki sa napędzane hydraulicznie - kiprem przestawiasz znacznik

dodatkowo od kipra możesz też mieć sterowanie znacznikami przedwschodowymi o ile takie masz na wyposażeniu siewnika

 

bynajmniej ja tak mam u siebie, co prawda siewnik mam w kolorze marchewkowym, ale większość producentów ma podobne rozwiązania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to błąd - skoro masz to tylko używać, no chyba że siejesz hektar czy dwa rzepaku, ja w tym roku zastosowałem i jestem zadowolony, pierwszy oprysk szedł bardzo przyjemnie bo jechałeś po wyrysowanej sciezce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Mam automat jaki rafalm 1978 pokazał na zdjęciu, a ścieżki wyłączasz wykręcając śrube z dzwigni co przełącza ścieżki.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
to błąd - skoro masz to tylko używać, no chyba że siejesz hektar czy dwa rzepaku, ja w tym roku zastosowałem i jestem zadowolony, pierwszy oprysk szedł bardzo przyjemnie bo jechałeś po wyrysowanej sciezce

no ale wlasnie ze ja nie sieje rzepaku a do niczego innego to sie nie przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1
w nowszych właśnie znaczniki, a co za tym idzie sciezki sa napędzane hydraulicznie - kiprem przestawiasz znacznik

dodatkowo od kipra możesz też mieć sterowanie znacznikami przedwschodowymi o ile takie masz na wyposażeniu siewnika

 

bynajmniej ja tak mam u siebie, co prawda siewnik mam w kolorze marchewkowym, ale większość producentów ma podobne rozwiązania

 

chciałbym ponowić pytanie grego bo mam podobny problem. Mianowicie mam ten nowszy mechanizm do znaczników ale nie mam tego siłowniczka. Koszt bez tego uchwytu na końcu 750 zł, z uchwytem 980 ;)

 

Prosiłbym tylko o jego wymiary podstawowe (średnica zew siłownika, długość tłoczyska, odległość trzpieni do których jest przymocowany w pozycji złożonej i rozłożonej - skok).

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :beer:

 

P.s. Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż bądź znacie kogoś kto taki sprzedaje to proszę o namiar :) A poza tym siewnik klasa (D7E-40 z wszystkimi opcjami) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Mam takie dziwne pytanie jak można sprawdzić rok budowy siewnika ,mojego już oblukałem z każdej strony i nic nie znalazłem .Może w nr seryjnym jest jakiś kod albo coś mam z oczami nic nie moge znaleźć.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie ma tabliczek, w prawym górnym rogu siewnka(patrzącc od przodu) jest kod np. 879730 czyli znaczy to, że siewnik jest z 1987r, zawsze 2 pierwsze cyfry to rok produkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Tak to napewno rok produkcji, widać, że to stary model, niemcom sie nie dziw inna technika była..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Ja mam Amazone D8 i numer 12, to według twojej teorii który to jest rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Co sie spotkalem z siewnikami Amazone numery zaczynaly się od 6, na agragacie aktywnym tez jest taki kod, musi być zaszyfrowany jakoś rok produkcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich mam chęć wymienić ole w przekładni w moim Amazone D8 super ktoś może wie jakim to olejkiem zalać? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

VJTL 16 5 cSt/50 C. The maximum fluid quantity is 1.8 litre.

Wyciąg z instrukcji D8 z rocznika 92 .Instrukcje dostępne na stronie Amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no dobra dzięki wielkie:-D a teraz z polskiego na nasze?;) hehe gdzie taki olej mogę kupić? i co to za olej ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

po tym symolu to się boje nawet zapytać ile ten olej kosztuje


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi900    1
VJTL 16 5 cSt/50 C. The maximum fluid quantity is 1.8 litre.

Wyciąg z instrukcji D8 z rocznika 92 .Instrukcje dostępne na stronie Amazone

 

16,5 cSt @ 50*C to lepkość kinematyczna w 50 stopniach celsjusza. I tylko ten parametr jest ważny. No równie ważne jest też by zmienność tej lepkości przy zmianie temperatury nie była zbyt duża (zmiana dozowania po rozgrzaniu skrzyni).

 

Normalnie producenci podają lepkość w temp 40 i 100 stopni. Ja szukałem wiele w necie na temat oleju o podobnej lepkości. Najbliższy ideałowi jest DEXRON ATF III - olej do przekładni automatycznych i hydrokinetycznych. Cena za litr to koło 20-30 zł. Świetnie sprawdza się w najnowocześniejszych układach hydrokinetycznych zarówno ze względu na niezmienność lepkości jak i smarowanie... i gdybym nie miał tego oleju to ten bym właśnie zalał a potem dla pewności wykonał kilka prób kręconych w różnych temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj