center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Qanter    0

problem z wymiana tych plastikowych pod wylotami zborza wylamane a by sie przydalo wymienic tylko jak wyciagnac cala to rure czy da sie pojedynczo je wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1795    7

Musisz całą tą rurę wyciągnąć nic trudnego :)

Jak coś chciałbyś więcej wiedzieć to pisz priv ,także posiadam taki siewnik :)

Edytowano przez jakub1795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Witam  kupiłem siewnik amazone d8 3m 25 redlic i mam taki problem ze prubę kręconą zrobiłem kilka razy na 190 kg/h a siewnik wysiał ponad 200 kg/h waga dokładna robiłem 16.5 obrotu sprawdziłem denka jak nowe i czy to normalne że w skrzyni przy kołach ubywa więcej ziarna niż na środku. Nie wiem w czym tkwi przyczyna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a na jakim ząbku masz ustawione denka? masz mieć na 1 góra 2. Waż wagą elektroniczną. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

mam amazone d8 i agregat tolmet polon. po siewie wiosennym wschody były super równiutkie i w jednym czasie, rzepak też bez zastrzeżeń, ale teraz to jest dramat. Widziałem dzisiaj pszenżyto siane 24.09 co prawda w istny popiół i sie załamałem. Część powschodziła , troche dopiero wychodzi a większośc dopiero wypuszcza kiełek. pole wygląda jak bym siał po pijanemu o 12 w nocy. pole IV - VI klasa więc może ma to związek z nierównym zagłębianiem się redlic? Ma ktoś takie problemy?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Warto dopłacać do amazone d9 czy lepiej kupić starszą wersję d8 o 7 tyś taniej? Duża jest różnica między tymi dwoma modelami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

Witajcie,zakupiłem ostatnio siewnik amazone d7,czy ktoś wie jak go wyzerować?

post-25807-0-89594100-1476610695_thumb.jpg

Edytowano przez kazach17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Mam troche inny ale z boku jest pokrętło którym sie resetuje. A Może mi ktos powiedzić dlaczego licznik hektarów liczy mi do tyłu? Ustawiam na 00000 i zamiast liczyć do przodu liczy do tyłu i wskakuje na 99999 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Planuję zakup siewnika Amazone D7, znalazłem dość ciekawy egzemplarz, jest tylko jedno "ale"... Ma on szerokie redlice, takie że z jednej redlicy robią się dwa rządki. Ma ktoś takie redlice u siebie? Może mi ktoś powiedzieć jak to się sprawuje? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bura89    0

Witam. posiadam siewnik D7 junior i mam mały dylemat, mam zamiar siać soje i nie moge zalesć tabeli wysiewu do tego siewnika czy ktoś orietuje się czy tym modelem da radę posiać soję??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EteroxPL    2

Witam, chciałbym na wiosnę sprawić sobie nowy-stary siewnik, żadne poznaniaki, mazury, kaszuby, konne itp. tylko chciałbym coś zagranicznego, z szerokością 2,5m(taka szerokość, ponieważ dojazd do pól strasznie jest trudny) do 5000zł-MAX 5500zł , myślałem nad Nordsten, Hassia, Isaria oraz Amazone, na którego głównie padł wybór, z powodu dużego i szybkiego dostępu części. Przeglądałem olx, allegro i widzę, że można znaleźć trochę w dobrym stanie, lecz mam kilka pytań związanych z tym siewnikiem: Czy lepsze są z 19 czy 21-22 lejami? Wiem, że nawet lepiej siać rzadziej, ale czy te 21-22 też jest dobre? Widziałem również różne wersje D7, D8, Special, Typ 25 itp, czy one się czymś różnią, które lepsze? Czy starsze wersje też są dobre jak nowsze? Na co uważać przy kupnie? Czy znaczniki na linkę też są dobre? I jak jest z skrzynią załadunkową, jaka jest pojemność? Jak z dokładnością siewu? (choć słyszałem, że bardzo dobrze :) ) A może jednak w ogóle inna marka?

Z góry przepraszam za tyle pytań, lecz niestety pierwszy raz będę kupował siewnik i chcę się trochę o tym dowiedzieć, bo te 5tys drogą nie chodzi, a myślę, że jest tu wielu posiadaczy tejże marki :)
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EteroxPL    2

A zapomniałem dopisać: Zetor 55km, wzniesień i wąskich dróg jest dużo dlatego chcę 2,5m, siewnik nie będzie współpracował z agregatem, może kiedyś jak będzie więcej równiejszych pól, ale załóżmy, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam! tak się składa że od 5 sezonów uzytkuje dość leciwe Amazone D7 typ 25 i mogę z czystym sumieniem polecić ten sewnik,jak go ustawisz tak wysieje czy to pszenica,rzepak,gryka,ładowność szkrzyni to tak koło 160 kg pszenicy dodam jeszcze że mój ma tylko 17 lejków na 2,5m szerokości na początku myślałem że to rzadko ale teraz za żadne pieniądze bym nie zagęścił lejków w pszenicy i rzepaku to jest po prostu idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Witam

Ja też posiadam od 7 lat  AMAZONE D7 SUPER S 2,5 m siewnik z większą skrzyną zasypową 250 kg i też ma17 lejków. Współpracuje z agregatem Agro-Maszu, ciągam zestaw Ursusem C382  https://www.youtube.com/watch?v=NZATtyUxPNs , przedtem Zetorem 7245. Obsiewam ok 50ha rocznie.

Siewniki tej marki to bardzo dobre sprzęty, ale będziesz kupował używany i tu jest największy problem. Na pierwszy ogień ogólny wygląd zewnętrzny, farba i czy nie jest pogięty dużo mówi o użytkowaniu i przechowywaniu, zużycie części pracujących w ziemi i '' aparatów,,  wysiewających to są plastiki i mogą być wytarte lub popękane to pokazuje ilość roboty którą zrobił. Wszystkie tryby ustaw na drobny wysiew i zobacz czy dobrze pracują. Jeśli tryb jest " zastany ,, to potrafi narobić szkody.  Naprawy nie są tanie. choć nie nieopłacalne. Kumpel dorwał za parę groszy i  pięknie wyremontował na zamiennikach i częściach używanych. Najważniejsza jest skrzynia przekładniowa. Przy zakupie sprawdź czy była otwierana. W D7 dekiel przykręcony jest na kilka śrub na klucz 10. Dokładnie je pooglądaj orginalnie są zamalowane razem z przekładnią, jednolita powłoka farby. Gdy będzie otwierana to będzie widać '' zerwaną ,, farbę.Czy nie przecieka olej tymi ośkami , które wychodzą z przekładni. Chociaż do sprzedaży to będzie umyty. I ta wada wychodzi w robocie. Z przeciekami da się pracować jeśli ma się olej na dolewkę.

Regenerowanej skrzyni nie należy się bać, jak fachowiec ją robił to popracuje długo. Na regerowaną skrzynię dobrze aby mieli jakieś faktury naprawy z warsztatu lub na części jeśli ktoś sam naprawia, regeneracja w warsztacie to koszt ok. 1200-1500 zł. Sprawdź poziom oleju w okienku w przekładni, siewnik w poziomie, jeśli regenerowana pytaj na jakim oleju pracuje ewentualne dolewki. Jeśli będzie mało a dekiel nie ruszany to ma przecieki na ośkach. Przy kręceniu kołem na ustawieniu mniejszym od 100 musi być wyczuwalne REGULARNE  '' terkotanie,, nie sieje płynnie tylko takimi  '' kupkami ,, im mniej na skali tym większe szarpnięcia.Na filmie to dokładnie słychać.  Przytrzymaj wałek wysiewający ręką i kręć kołem jeśli go utrzymasz w miejscu to skrzynia do remontu. 

Najlepiej gdyby ktoś Ci pomógł w wyborze, niekoniecznie właściciel amazonki ale ktoś kto ma doświadczenie z przekładniami bezstopniowymi.

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Kolego mrugolek mógłbyś sprecyzować który wałek wysiewający masz na myśli? (w którym miejscu najlepiej przytrzymać)?

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-amazone-d7-szer-2-5-m-CID757-IDjIMEN.html

 

Mam tego na oku ale po przesłaniu mi dokładniejszych zdjęć przez sprzedającego chyba sobie go odpuszczę :

 

p6021804.jpg
 
p6021805.jpg
 
p6021806.jpg
 
p6021807.jpg
 
Wg. mnie kombinowany przy przekładni - co myślicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Witam

Na ostatnim zdjęciu masz pokazane aparaty wysiewające. Ten wałek z tymi trybami kręci się takimi ''przeskokami,,i o delikatne przytrzymanie tego wałka chodzi.

Siewnik który masz na zdjęciach to stan jego jest dobry '' stosowny do wieku ,,. Redlice nie są wytarte hektarów dużo nie przerobił, lakier w normie. 

Przekładnia trochę puszcza uszczelka, niekoniecznie musiało być grzebane. Po tylu latach tak może się robić. Jeśli jest olej w przekładni i zachowuje się tak jak opisywałem tzn. reaguje na ustawienia dźwigni na górze jak na zdjęciu duże ''przeskoki,,w miare opuszczania dźwigni coraz mniejsze do płynnego obrotu na samym dole. Wałek ten na ostatnim zdjęciu nie można utrzymać palcami to myślę że można zaryzykować. Pamiętaj że to maszyna używana i zawsze zakup takich maszyn wiąże się z ryzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Witam

Amazonki są w cenie .Ceny kręcą się ok 5500 +  zależnie od wyposażenia i stanu. Chcesz 2,5 m dlatego możne potargować niżej. Jeśli pojedziesz oglądać zabierz ze sobą podnośnik hydrauliczny żeby podnieść trochę tą stronę z przekładnią aby móc pokręcić kołem i sprawdzić to o czym pisałem wcześniej.  Jak coś robisz to rób to pewnie żeby sprzedawca widział że nie ma " łosia,, przed sobą. Jak będzie ten co na zdjęciu to uczep się trochę przekładni bo upocona można potargować. Ważne pochodzenie jeśli krajowy i dekiel z przekładni ruszany a nie ma żadnego papieru na remont to może być problem. Chyba że zejdzie z ceny na ewentualne naprawy. Zagraniczne raczej jeśli naprawiane to całościowo i nie szykowany przez magika do sprzedaży. 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Ok, dzięki za rady.

A co myślisz o tych 17 redlicach? Nie za mało? Do tej pory siałem siewnikiem konnym, który też miał 17 lejków ale na 2m szerokości roboczej, a tu 2.5m...

Jedni piszą że to wystarczy inni że za rzadko... Trochę mi namieszali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj