center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Quercus78    5

To odkręć dekielek i zamień ustawienia bo pewnie masz wysiew zmniejszony. Jaka szerokośc siewnika i ile razy kręcisz kołem? A i jeszcze jaki jest rozmiar opon? Ile masz redlic? Mam do niego tabelę wysiewu, podaj meila to ci wyślę.

Edytowano przez Quercus78

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

  • Szerokość 3m
  • Lejków 29
  • Opony 16
  • 36,7 obrotu kołem

     

W tych siewnikach jest coś takiego jak wysiew zmniejszony? Kiedyś tłumaczono mi, że występuje tylko normalny oraz zwiększony przy czym producent stanowczo zabrania długotrwałej jazdy na przełożeniu zwiększonym. Do typowych siewów ponoć służy wysiew normalny. Mail poszedł na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

<p>Witam,</p>
<p>Posiadam siewnik Amazone D8 SUPER i zastanawiam się jak powinny być przymocowane redliczki otóż zauważyłem, że jest tam przy samym mocowaniu taka biała podkładka/stopka, która tak jakby podpierala całą redliczke i nie wiem czy ona powinna być podlozona czy też nie. Jakby ktoś mógł odpowiedzieć allbo podesłać zdjęcie jak to jest u was to byłbym wdzięczny.</p>
<p>Pozdrawiam</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam mam pytanie do was panowie uzytkownicy siewnikow amazone jak jest z wysiewem u tych siewnikow czy wysiewaja dobrze i czy np mozna wysiac zboze normalnie jak sie chce 250 kg przykladowo wysiewac pszenicy czy pszenzyta na ha czy tyle wysieje ? bo znajomy mial jakis stary amazone to mu maksymalnie wysiewal 170 kg na ha i jak chcial wiecej to musial 2 razy pole przesiewac .takze wypowiedzcie sie na ten temat i jaki siewnik 3 m polecacie niezbyt drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam posiadam siewnik amazone d7 super s ii problem  w tym ze ciagle wysiewa za mało juz 3 sezon borykam sie  z tym problemem próbe kreconą robie 68 obrotów korbą w skrzyni i mnoże razy 40 opony to 5.00-16 a szerokosc siewnika 3m. Dziś wyjąłem skrzynie ale wszystko wygląda w porzadku. Czy próba jest dobrze robiona? Co może byc nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

 znalezione na innym forum

 

 najprostszy i uniwersalny dla kazdego siewnika jest ten wzór:

 

q= Q x n x s x3,14 x r / 9500

 

q- ilosc ziarna jaka musimy uzyskac przy danej liczbie obrotów kołem

 

Q- zkładana ilosc wysiewu (np 160 kg na ha)

 

n- szerokosc sienwika ( np 2,7 dla poznaniaka lub 3m dla agromasza i innych) podana w metrach!

 

s - zakładana ilosc obrotu kołem nie mniejsza niz 25 nie wieksza niz 50 ( ja osobiscie krece 35 razy)

 

3,14 - stała pi

 

r- srednica koła napedowego siewnika w metrach (np w poznaniaku ja mam 0,62 m czyli 62 cm)

 

przykładowo chcemy wysiac 160 kilo zyta na ha , dysponujac siewnikiem 2,7 m  krecac kołem 35 razy

 

q= 160 x 2,7 x3,14 x 0,62 x 35 / 9500 ( powinno byc 10 000 ale ze wzgledu na zakałdany poslizg koła zmniejszamy)

 

q= 3,09 kilo  - tyle powinno nam wyjsc w probe kreconej, ustawiamy siewnik tak dugo az uzyskamy taki wynik plus minus 10 gram 

 

 

 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Dziekuje napewno wypróbuje, a czy ktos posiada taki siewnik i robi próbe w inny prostszy sposób sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Xkar Mam D7 i zauważyłem ze wysiew zależy też od prędkości siewu. Nie wiem czy to już skrzynia przekładniowa wymaga regeneracji czy ten typ tak ma.

 

Wykonaj próbę kręconą z dwoma rożnymi prędkościami obrotowymi(może być przez dwie różne osoby) i porównaj różnice. W moim wypadku wyszło 30kg/ha a to już robi różnicę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

42 razy przy jakim rozmiarze kół i razy ile mnożysz to co wyleciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam D7 specjal II 2,5m koła 4.00-16 i kręcę kołem 20 obrotów i mi wychodzi zawsze.Policz jaką długość musisz przejechać szerokością siewnika żeby wyszło 1 ar później dzielisz na długość obwodu koła i wychodzi ile razy kolo się obraca na tej długości mnożysz razy 100 i masz wynik

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie super s wysiewa tyle ile na probie wychodzi, krece mniej wiecej tak szybko jak jezdze i jest ok. nie powiem teraz jaki rozmiar kola ale krecce 29 razy i to jest na 2 ary i dziele na pol wtedy i razy 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

ja to robie tak     ustawaim np  podizałke na 52 tą z boku siewnika       i kręce . To co wyleci  wsypuje do wiaderka i na wage elektroniczną  przedtem wytarowaną razme z wiadrem pustym  .   np pszenicy wyszło mi  4,7 kg  mnożę to razy 10  a pózniej  po  jest na 25 arów a później razy  4 bo morga ma 100 arów  i wychodzi ci na hektar    kg do wysiania.    Co do kół to mam  kolo o obwodzie 2metrów  kręce   41 razy  i siewnik źle napisałem bo  jest to model  D7  Special S

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

kolego sołtys bardzo przydatne informacje a czy mozesz  i powiedziec rozmiar koła?

 

 

 

Edytowano przez Xkar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

kolego sołtys bardzo przydatne informacje a czy mozesz  i powiedziec rozmiar koła?

sprawdze i ci podam  bo  na pamięć nie pamiętam .     W tym siewniku  kilka rzeczy ma zanczenie    pierwsze to koła jeśli ktoś je zmieniał   to później ciężko dojść co do czego   Ja nie sieje tym siewnikiem szybciej niż 13 km/h   objawami zepsutej skrzynki  w tym  siewniku śa kółka w środku lub koło napędzające wałek jeśli jest wytarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W skrzyni przekladniowej siewnikow Amazone są łożyska samoblokujace. Jeśli komuś taki siewnik nie trzyma normy to zwykle trzeba je wymienić. I jest po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam amazone D8 zaniża mi wysiew i na liczniku hektarów na działce 2,5ha pokazał mi 1,8ha to znaczy że łożyska są do wymiany ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekku    14

a pokazywał kiedykolwiek dobrze?

może masz nieodpowiednia wielkość opony
i pamiętaj o poślizgu koła
jak sucho i na lekkiej ziemi (właściwie to popiół  był)
na kawałku  3 ha tez zgubiłem ok 0,5 ha  przy predkości ~10km/h

Edytowano przez zbyszekku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Ale automatycznie zmniejsza się norma wysiewu. I nie daje mi to spokoju bo próby kręcone wychodzą dobrze a w polu zawsze  troszkę gorzej, koła są 5-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekku    14

próbę kręcona robisz np 160 obr
uwzględniając obwód daje to , powiedzmy 200 m przejazdu
a w rzeczywistości przejechałeś 200 m a kolo obróciło Ci sie 140 razy
rozwiązanie:  wyeliminować poślizg ( znajomy założył opony jodełki)
lub zwiększyć normę o to co Ci brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj