center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Jacy1975    3

najlepiej jak najgęstszy kiedyś lałem transol 1000 ale trochę za rzadki ,mi załatwiał kolega gęsty  super nawet wycieków jest mniej

jak potrzebujesz zadzwoń na  -   664 921 055

Edytowano przez Jacy1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Jeśli ktoś  będzie uzupełniał olej  w skrzynce  w siewniku amazone d7     to   tam się leje Agrimot Ultratec 10W -40. Myślę że  się przyda. 

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!!

Noszę się z zamiarem kupna siewnika D7 lub D8 tylko mam mały dylemat co do szerokości. Czy siewnikiem 3 metrowym da się robić ścieżki pod 12 metrowy opryskiwacz ? Według  mnie to raczej niemożliwe , ale może się mylę? Jak ktoś ma jakieś rady to proszę.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dać się da ale 3m siewnikiem najkorzystniej robić ścieżki na 15 lub 21 metrów bo nie trzeba siać połową siewnika pierwszego przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie to weźcie mi to wytłumaczcie bo ja tego nie łapie. Wg mnie to 3 metrowy siewnik pasuje pod opryskiwacz 9,15,21 metrów. inaczej nie ma możliwości. ja wiem że 12:3=4 a musi być nieparzysta liczba przejazdób bo opryskiwacz jest symetryczny


Jacy 1975 weź mnie oświeć. Jeśli by pierwszy przejazd zrobić połową siewnika to może by to coś dało, ale któryś następny też by tak trzeba było. a to jest raczej uciążliwe i bez sensu

 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

1 PRZEJAZD połową a następne normalnie jajak sieję na dzierżawie kilka działek to wszędzie najpierw połową  a następnie jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Nie man do tego jakoś przekonania. Trudno celnąć przy drugim przejeździe w połowę pierwszego przejazdu.Trzeba zmienić opryskiwacz na 15 m i było by najprościej,ale działki mam przeważnie wielokrotnośc opryskiwacza 12 m.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

ale masz problem jak byś rok w polu pracował ja objeżdżam  całą działkę w koło,żeby można normalnie jeździćopryskiwaczem, po siewniku zawsze pole wygląda inaczej niz przed siewem ,poza tym koło od siewnika zostawia wgłębienie ,są jeszcze znaczniki boczne ja zawsze zostawiam redlicę więcej niż połowa ,ale znam takich co siewnika nie zamykają tylko jadą pół siewnika podwójnie i nie przeżywają. Kolega sprzedaje rozsiewacze i siewniki amazone i najwięcej zchodzi na 18 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mam takie pytanie, mam siewnik amazone D7 super 3 m i mechaniczne ścieżki. problem polega na tym, że chcę żeby na ściezkch technologicznych nie siały 2 rurki, obecnie jedna nie sieje - tak ktoś ustawił a ja nie wiem gdzie to przestawić, nie mogę dopatrzeć co trzeba wykręcić/wkręcić przy tym systemie ścieżek, wie ktoś jak to zrobić ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pomoże ktoś ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

pomoże ktoś ?

 

z tyłu masz zasuwy wieć trzeba jedną odsunąć  i dołożyć dodatkową rolkę jeśli jej nie masz     najlepiej jakbyś zrobiłzdjęcie podglądowe bo w amazone było ileś typów  ścieżek  i każda jest  ciut inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

pomoże ktoś ?

 

musisz 2 tylne zasuwy płaskownikiem i sprzężyć razem aby automat otwierał i zamykał na 2 redlice jak co to dzwoń na 664 921 055 - mam również części amazone  na olx  wąbrzeźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie, mam pytanie. Czy lepiej kupić amazone d7 na redlicach czy pięcioletni Famarol na talerzach?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/617164-amazone-d7-super-s/ tutaj jest foto mechanizmu, takie wystarczy ? 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam, Robiłem skrzynię w amazone D8 super robił mi to gość który się niby na tym zna wymienił łożyska i uszczelki i olej fush. Skrzynia rzepak siała super ok 40ha gorzej było z pszenicą jesienią. wysiewał zamiast 180 240kg/ha poprawiałem go znów próbą i znów żle siał za mało później znów zmieniałem próbą i tak w koło... Pszenica do siewu kwalifikat. Ktoś ma pomysły? Wyciemniałem skrzynię i wyczuwam luz na zębatce do góry i w dół oraz na wałku napędzającym kółka wysiewające ok 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam zamierzam w najbliższym czasie zakupić siewnik amazone d7 special2 mógł by ktoś kto posiada taki siewnik odezwac sie do mnie na priv i podać nr tel chcial bym zadzwonić i chwilke pogadać na co zwrocić uwage  przy kupnie takiego siewnika .Z góry dzieki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam spotkał się ktoś z czymś takim jakie to ma funkcje i jak działa ? było w zestawie z siewnikiem ma pourywane kable bo komuś w agragat wpadły.  

post-42945-0-92027300-1455214953_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leslaw00    0

Witam. Mam problem z licznikiem hektarów w moim d8 . Żle wskazuje mi obsiane hektary(zaniża) . Jest to licznik mechaniczny na jakiś oring. Może ma być jakiś inny ten oring?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie jak zmienić rozstaw ścieżek w d8 bo mam chyba na 180 a chciałbym na 135 albo 150... Da się w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Panowie mam pytanie.

Posiadam Amazone D8 Super i przy próbie kręconej jęczmienia jarego na ustawieniach:

- Otwarte zasówy nad aparatami wysiewającymi
- Denka pozycja 2
- Pozycja 100 na przekładni (max)
- Wszystkie aparaty wysiewające aktywne

 

wysiewa mi maksymalnie 190 kg na hektar.  Przekładnia do regeneracji czy to wynik np złego ustawienia trybów?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj