center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

tocik14    0

mam korbke do skrzyni wiec moge korbka.. jeszcze nie krecilem bo nie wiem ile..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

ja w swoim d7 robie tak że kręce kołem 20razy i ta ilość ziarna która wypadnie na blachy jest to ilość na 1ar daje to na wage mnoże razy ilość arów i masz wynik mniej więcej pokrywa się w 95% na początku kręciłem 19razy ale kiedyś usłyszałem że  trzeba  21 bo dochodzi poźlizg i ewentualnie zakładanie się siewników  więc ja wypośrodkwoałem tą liczbę ale w tym roku zakręce już 21 razy bo zawsze wychodzilo troszkę za mało właśnie przez to że czasem zachodzi siewnik na siewnik mam 2.5metra i 19 lejków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak masz wersje z korbką w skrzyni to powinno się zgadzać z tym co wkleiłeś. Kręcisz te 29razy i jak np. wyjdzie ci 2kg to x100 więc wyjdzie 200kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Kręcisz korbą w skrzyni 73,2 i mnożysz razy 40, kręcisz 29,2 i mnożysz razy 100. Tak wynika ze skanu który zamieściłeś. Taki sam wynik powinieneś uzyskać kręcąc kołem 41,8 i mnożąc razy 40 albo 16,7 i mnożąc razy 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktory z tych siewnikow jest najlepszy ? d7 d8 d9? mowie o talerorzwych  bo jakis musze kupic w tym sezonie a srednio mam pojecie o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ktory z tych siewnikow jest najlepszy ? d7 d8 d9? mowie o talerorzwych  bo jakis musze kupic w tym sezonie a srednio mam pojecie o nich

Najlepszy D9 bo najmłodszy ale wiek nie decyduje o stanie maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

od jakiegoś czasu szukam siewnika amazone d7/d8 ale w kraju jest masa odmalowanego złomu za niewiadomo jakie pieniądze. Orientuje sie ktoś czy są jakieś komisy gdzie ściągają maszyny z Niemiec?
wojewodztwo zach-pom.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

kolego a nie odmalowany to nie złom

rocznikowo to samo +5- lat więc wszystko  zależy od stopnia utrzymania na zachodzie lub wersji z fabryki

ja sprzedałem 2 odmalowane farbą z niemiec i jakoś klienci nie mieli nic przeciwko w końcu ponad 20 letnie siewniki  jak mają wyglądać

najgorsze to to standart i spezial I bo miały najsłabsze ramy i biedne wyposażenie a

a najlepsze super-s i specjal II  duże skrzynie i dobre wyposażenie ścieżki i znaczniki docisk redlic bywa hydrauliczny najlepiej 23-25 redlic

Edytowano przez Jacy1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojo2    0

Jeśli interesuje was siewnik D8 z agregatem uprawowym KE303 , rocznik 2002,  garażowane i wszystko w oryginale to prosze o kontakt ze mna : 608890405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim d7 robie tak że kręce kołem 20razy i ta ilość ziarna która wypadnie na blachy jest to ilość na 1ar daje to na wage mnoże razy ilość arów i masz wynik mniej więcej pokrywa się w 95% na początku kręciłem 19razy ale kiedyś usłyszałem że  trzeba  21 bo dochodzi poźlizg i ewentualnie zakładanie się siewników  więc ja wypośrodkwoałem tą liczbę ale w tym roku zakręce już 21 razy bo zawsze wychodzilo troszkę za mało właśnie przez to że czasem zachodzi siewnik na siewnik mam 2.5metra i 19 lejków

 Hej, a czy wiesz ile razy trzeba kręcić kołem przy  3,00m ?

 

Witam. Czy wie może ktoś ile razy trza kręcić kołem w D7 special II 3,00m. Koła6.00 - 16

Powiedzcie czy jest sens wymienić siewnik który mam obecnie Amazone D7 Specjal w bardzo dobrym stanie (mam go od 7 lat i nie ma znim najmniejszych problemów) na nowy Agromasz 3 metrowy. Czy ktoś wymiał i jakie spostrzeżenia po wymia

A jak jest próba kręcenia kołem? Ile razy w d7?

Edytowano przez Piotr33-1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

 Hej, a czy wiesz ile razy trzeba kręcić kołem przy  3,00m ?

 

Witam. Czy wie może ktoś ile razy trza kręcić kołem w D7 special II 3,00m. Koła6.00 - 16

 

 

16.5 raza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Witam, zakupiłem w tym roku siewnik Amazone D8 30 Super i mam problem z wysiewem... sieje mi za dużo, podejrzewam, że jest ustawiony wysiew zwiększony, czytałem trochę i wiem jak to przestawić jedyne czego nie wiem to gdzie się znajduje ten dekielek co się tam zmienia wysiew. Może to głupie ale naprawdę nie widzę tego (powinno być bodajże w okolicy przekładni, lecz nie ma) :D Możliwe, że nie ma u mnie możliwości zmiany trybu wysiewu? Dodam jeszcze, że jak ustawiłem wszystko zgodnie z tabelą wysiewu (jęczmień jary) to powinienem wysiać około 150kg nasion, a w próbie kręconej wyszło mi 320kg. Załączam zdjęcie siewnika od strony przekładni.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

ojj2f1bw04kd.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

a


masz przekładnie starszego typu ale d8 bez możliwości zmiany biegów pytanie ile obrotów zrobiłeś kołem bo te nakłejki nie zawsze są ok a z drugiej strony na jakim ząbku są ustawione zapadki  a poza tym ustaw na zero i sprawdź czy nie wysiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Kolego w twojej skrzyni nie ma możliwości zmiany wysiewu na zwiększony,a tych tabel to się nie trzymaj bo wystarczy że ziarno jest różnej wielkości lub masy i nigdy nie wyjdzie jak w tabeli.Tabela to tylko przybliżone wartości.Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Jak masz opony 6.00-16 to robisz 14,7 obrotu na 1 ar. Ja w swoim D7 Super S kręciłem 15 obrotów i wyszło w miarę dobrze.

1 ar przy siewniku 3 metrowym to prostokąt o wymiarach 3x33 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Już wiem Panowie czemu mi siał dwa razy więcej niż powinien, a raczej podejrzewam. Podejrzewam, że przyczyną były denka, niby miałem ustawione na pozycje 2, ale jak go kupiłem było ustawione na 6. Myślę, że one się po prostu zastały i mimo iż przestawiłem na pozycję 2 to sprężynki tego nie ściągnęły (nie wiadomo ile stał nieużywany). Po powrocie do domu gdy wysypywałem co mi zostało, otworzyłem denka całkiem, a potem z ciekawości zrobiłem kilka prób i teraz gdy ustawie na pozycję drugą denka to wszystko jest tak jak być powinno, zgadza się mniej więcej z tabelą wysiewu :D
Ciekawe co mi w polu wyszło :D mam nadzieje, że nie poluzowały się te denka w połowie pola, bo wyjdą głupoty... 

Edytowano przez kaka111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj