center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tworkowiak    108

Czy wie ktoś ile może ważyć pusty Amazone D7 Standard TYP33? Ile może on ważyć zasypany mieszanką lub owsem? Czy c-360 dałaby sobie radę z tym siewnikiem?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Jaka może być przyczyna nie obracania się tego wałka w środku skrzyni? Mowa o tym który miesza zboże...

Wałek jest łączony zaraz za skrzynką przekładniową tulejką i dwoma śrubkami M8 tak dokładnie 2cm przed i za scianą boczną siewnika pewnie to na tym połączeniu ginie napęd lub jeżeli jest to nowsza skrzynia od D8 to napęd mieszadła wyłącza się z boku przekładni wyciągając zawleczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Czy wie ktoś ile może ważyć pusty Amazone D7 Standard TYP33? Ile może on ważyć zasypany mieszanką lub owsem? Czy c-360 dałaby sobie radę z tym siewnikiem?

 

ja C-330 sieje bez większego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomyzs21    0

Witam koledzy.

Mam problem z Amazone d9 otóż podczas siewu samoczynnie załączają sie ścieżki. Np na odcinku 1m scieżki potem 25 m sieje normalnie i znowu 1m ściezki. dodam że odstepy są nie regularne. Co może być przyczyną ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6
Napisano (edytowany)

Witam mam problem z siewnikiem amazone d7 junior typ 25 2,5m czy ta podziałka wysiewu jest podana na 0,25 ha i na ile należy ustawić mieszankę owsa z jęczmieniem i pszenicą ?

Edytowano przez Byk1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

panowie mam problem ze ścieżkami w amazone d8 special. sprzęgiełko nie zatrzymuje wałeczka , ciągle jest napędzane, ta rączka opada na sprzęgiełko, zatrzymuje je ale wałeczek ciągle sie kręci. wydaje mi się , że problem jest z ta sprężynka w sprzegiełku, chociaż w jedna stronę się kręci a w druga się zatrzymuje a zębatka napedzana jest na stałe cały czas. proszę o pomoc i pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam siewnik AMAZONE D8 30E i ma on 36 redlic i mam pytanie czy można zmienić rozstaw międzyrzędzi, które aparaty wysiewające należało by zamknąć by zmienić rozstaw z 8,5 cm na 10 albo 12 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam siewnik AMAZONE D8 30E i ma on 36 redlic i mam pytanie czy można zmienić rozstaw międzyrzędzi, które aparaty wysiewające należało by zamknąć by zmienić rozstaw z 8,5 cm na 10 albo 12 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu d7... Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Są jakieś słabe strony? I proszę również o krótki opis czym się różni wersja standard, super s i special II....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

rozbierałem to w tym roku u siebie i musi być dokręcona na maxa co Ci da luz? denko pracuje osobno a  "metal" co przykręca się imbusem stoi w miejscu.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Witam mam pytanie czy amazone d9 super  ma pojemność skrzyni taką jak stary d7 super s czy większą a jaką pojemność ma d9 special, czy warto inwestować w redlice talerzowe czy stopkowe spisują się dosyć dobrze. Kolega wyżej się pytał o redlice aby mieć rozstaw co 10 cm to musisz zdemontować 6 rajek i sobie porozstawiać z miarką najlepiej odkręcaj od śrrodką i nie jedną przy drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

od 2006 r użytkuję siewnik Amazone D7 special S   Gdy  był kupowany to  nie było ich w Polsce jeszcze zbyt wiele a ceny był o wiele mniejsze,

Przez 8 lat  użytkowania    wymeniłem kilka drutów przy grabkach  olej w skrzyni przekładniowej i nic więcej.  Sprawuje się bez zarzutu żadnych wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Orientuje się ktoś gdzie można kupić części do siewnika amazone, a konkretnie mi chodzi o te sprężynki dociskowe na zagarniacze za redlicami  w modelu d7 junior 2.5m ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

koledzy mam wszystkie części do amazone d7 i d8 są na olx.pl  - wąbrzeźno

i odpowiem na wiele pytań

mam niemiecką farbę alkaidową  m

na zamówienie każdy kolor ral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

posiada ktoś może tabelę wysiewu do D7 SUPER S 40E? jak tak to bym prosił na e-mail aro321@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Wszystko masz na stronie amazona...

 

Czy ktoś wymieniał może u siebie tą zębatkę od zakładania ścieżek i została mu zbędna na 15m? Chętnie odkupie.

 

edit

Chyba jednak nikt nie wymieniał... to może ktoś potwierdzi czy zębatka na 15m ma mieć 10 zębów?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Mam pytanie bardzo ważne,  szukam siewnika Amazone d8 do kupienia w cenie 7,5 tysi do 9 tysi.  Na OLX i allegro jest ich kilka. Interesuje mnie wersja 2.5 metra. 

Od czego zalezy ilosc redlic ??    bo ja myślałem ze od szerokości siewnika a tutaj widze ze jest kilka siewników 2.5 metrowych d8 z 19 redlicami,  inne z 21 redlicami, a są jeszcze z 23 redlicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tocik14    0

chlopaki, jak w d7 special II zrobic probe krecona? ponizej wstawiam zdjecie niemieckiej instrukcji obslugi, a ze jezyka nie znam to prosze o rade.. zaznaczone jest jakie mam kola, czyli musze wykrecic korbka 29,2obrotu i pomnozyc x 40 i mam dawke na hektar??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2163237ae4480f0a.html

 

halo halo, zaglada tu ktos?

Edytowano przez tocik14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj