center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris31    5

Witam Mam pytanie czy skrzynie od D8 są bardziej awaryjne niż D7 Oglądałem siewnik D8 ale skrzynie ma chuba od D7. Znajomy mówił że jak wysiądzie w 8 to montują od D7 i już spoko. Jeśli wymieniiona to czy wysiew będzie podobny jak orginał czy nie?

 

Jak sprawdzić czy przekładnia jest jeszcze dobra?

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Powiedzcie czy jest sens wymienić siewnik który mam obecnie Amazone D7 Specjal w bardzo dobrym stanie (mam go od 7 lat i nie ma znim najmniejszych problemów) na nowy Agromasz 3 metrowy. Czy ktoś wymiał i jakie spostrzeżenia po wymianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Nie wiem jak w D8 ale ja swoim D7 trawę sieje i nie ma problemu, fakt nie są to oszałamiające powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

A na jakich aparatach siejesz, tych od zboza?

Jak wyłączyć ścieżki w D8, znaczniki i ścieżki są hydrauliczne. na ile metrów sa u mnie scieżki mam cyfry 0123

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Przetrzepałem google i nie znalazłem. Poszukuje wszystkiego na temat siewników Amazone tzn głównie o modele typy, różnice, jaka największa skrzynia zasypowa itd itp... jakie w poszczegolnych latach wychodzily i jakie były zmiany. Jesli ktos ma jakies prospekty czy katalogi prosze podeslijcie na forum.

Edytowano przez tjun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zakupiłem d8 25specjal nic o nim nie wiem. Ścieszki są 012345. chciałbym się dowiedzieć jak się tego używa opryskiwacz mam 12m lub jak to wyłączyć. Znaczniki są hydrauliczne ale chyba nie działają bo nic się nie dzieje lub nie umiem tego włączyć. Mam dużo pytań na temat tego siewnika więc jeśli jest jakaś osoba na forum która ma taki siewnik i poda mi numer tel, to chętnie zadzwonię bo mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

jak ten siewnik ma 2,5m to masz automat na 15m, na dwanaście to ci nie wyjdzie, możesz zrobić na 10 lub 12,5m. Żeby wyłączyć ścieżki możesz przestawić sobie z tyłu przy kółkach wysiewających te trybiki tylko musisz potem zabezpieczyć kółka wysiewające na listwie bo tam gdzie są ustawione ścieżki kółka są odbezpieczone i kręcą się swobodnie na listwie, na obwodzie tych kółek do drobnego wysiewu są śrubki ampulowe które trzeba wkręcić tak aby zablokowały się na płaskiej części listwy. Drugi sposób to rozpiąć takie cięgło które leci od automatu do sprzęgiełka przy kółkach wysiewających, na tym cięgle jest taki pierścień ze śrubką jak ją odkręcisz to automat nie będzie załączał ścieżek tylko tego sposobu nie jestem na 100% pewien, czy aby po rozpięciu tego cięgła ścieżki nie będą non stop załączone, musiałbyś sobie to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Posiedziałem popatrzyłem i wydaje mi się że można siać ze ścieżkami tylko trzeba uważać żeby nie było na 0 a jak wskoczy 0 to ręcznie przełączyć na 1 i dalej siać. Sprawa jeszcze jedna co do ustawiania głebokości siewu czy to ustawienie jest dokładne i czy na dole przy redliczkach sprężyna ma być w rowku czy może się suwać po długości bo aktualnie wszystkie się suwają i nie wiem czy je umieścić w owym rowku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dokładnie tak jak piszesz kolego można siać tak jak jest i przełączać sobie ręcznie tylko to trochę kłopot tym bardziej że nie można przełączać ręcznie kiedy się chce, tylko jak znacznik jest opuszczony. Co do ustawienia głębokości siewu to wiesz jak jest z redliczkami stopkowymi (no chyba że masz talerzowe)wiele zależy od warunków, jak będziesz miał miękko to ci będzie siał głębiej jak twardo to płycej, to nie jest dokładne ustawienie. U mnie sprężyny są zaczepione w te otwory poniżej i nie suwają się tak jak piszesz.

Ja bym ci w ogóle radził siać ze ścieżkami bo to niesamowita wygoda przy pryskaniu, przedłuż sobie po jednej końcówce na boki opryskiwacz i już ci będzie sięgał na 12,5m , jak spróbujesz robić ścieżki to potem już się z tego nie wycofasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zobaczymy jak to wyjdzie takie kółko do tego automatu na ścieżki 12m kosztuje 400zł dzwoniłem i pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Wcale nie trzeba wymieniać kółka, po prostu jak dojdzie ci do czwórki to pomijasz piątkę zmieniając na 0. Albo zrób sobie tak jak ja bo też miałem ten sam problem, jak byś rozkręcił ten automat to w nim jest taki bębenek i tam są takie tulejki z bolcami powkładane w otwory w bębenku, ja dorobiłem sobie dodatkowe tulejki i bolce i wstawiłem tam gdzie jest zbędny numerek u ciebie to będzie 5 do tego wydrukowałem sobie nową naklejkę z numeracją. Jak byś tak zrobił to byś miał wtedy 123400123400 w momencie jak ci się włączą ścieżki na pierwsze zero to w trakcie siewu zmieniasz na drugie zero, no trzeba tylko pamiętać żeby to zmienić bo by się zasiały dwie ścieżki obok siebie.

Poza tym to kosztuje 150 + przesyłka http://allegro.pl/am...3550172846.html tam jest napisane że na 15m ale jak masz siewnik 2,5m to będziesz miał na 12,5m nie wiem gdzie ty dzwoniłeś kolego ale chyba cie chcieli naciągnąć.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam, ktoś wymieniał może w D8 super denka i wie jak się do tego w prosty sposób zabrać? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

''Prościzna'' na cały dzień.Poluzowujesz śrubki M5 od przodu siewnika w każdym denku tak żeby sprężynka popuściła ,w aluminiowej dźwigięce wykręcasz ampulową śrubke i wysuwasz cały wałek ciągnąc za rączkę wałka. Przedtem cały wałek musi być dokładnie wyczyszczony i posmarowany i delikatnie bo łąmią się całe aparaty wysiewające najlepiej robić to w cieple i jeszcze delikatnie podgrzewać ich opalarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie w amazone d7 wymieniał ktoś końcówki redlic (te płozy) , jak tak to czy idzie to sprawnie? czy może jest problem z dopasowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Wymiana redliczek to żaden problem pod warunkiem że jest do czego założyć nowe bo jak reszta jest utarta to trzeba dospawywać i różne cuda robić żeby pasowało, ale ogólnie to nie problem, zeszlifować lekko nita, wybić i zanitować nowe.Ja nituję na gorąco tzn. podgrzewam nita palnikiem i go w łeb takim zatoczonym dornikiem, że po jednym uderzeniu powstaje ładny łepek prawie jak fabryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Dzieki za odpowiedź

 

,bo chodziło mi o to czy da można wymienić bo siewnik ma przyjechać na dniach ,a wszędzie gdzie oglądam fotki czy to na allegro ,tablicy to zawsze redliczki są w kolorze pomarańczowym nie widać zeby były wymieniane :D

I dobry pomysł z tym podgrzewaniem nita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

mam problem ,chce przesunąć ścieżki bo są za szerokie do C-330 tzn. jedną redlice (rolke) dokręcić ,a drugą popuścić tak żeby robiła ścieżke. Tylko nie wiem jak to zrobić ,bo ta usztywniona jak odkręce śrubke i wysune bolczyk to sie kręci ,ale za to bolczyk opiera o obudowe i d*pa. Druga rolka ta co sie luźno kręci to nie idzie jej dokręcić do tej ośki co są wszystkie rolki ,chodź śrubka i bolczyk dokrecony.

Mam nadzieje że zrozumiałe jest to o czym napisałem :)

 

 

 

post-42268-0-25267500-1394550497_thumb.jpg

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

bo to nie ta regulacja ty przestawiasz na siew drobnonasiennych a to trzeba wykręcać śrubkę ampulową w małym kółku wtedy rozłączasz napęd pomiędzy trybikiem a wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

interesuje mnie masa pustego siewnika 2,5m orza jako ma pojemnosc skrzyni zasypowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

bo to nie ta regulacja ty przestawiasz na siew drobnonasiennych a to trzeba wykręcać śrubkę ampulową w małym kółku wtedy rozłączasz napęd pomiędzy trybikiem a wałkiem.

 

 

kurcze ale ten otwór w małym kółku jest tak jakby zalany jakąś żywicą czy coś ,nie że tylko to jedno ale wszystkie . To normalne?

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Nie normalne ale to pewnie patent poprzedniego właściciela,niestety to jedyne rozwiążanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jaka może być przyczyna nie obracania się tego wałka w środku skrzyni? Mowa o tym który miesza zboże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj