center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

center    11

Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mam D7 wersja super S 93 r. na talerzach... docisk redlic i odpowiednio naciąg każdej z nich pojedynczo. hydraulicznie przełączanie ścieżek przejazdowych, napęd na dwa koła 8) i bardzo dokłądna regulacja wysiewu, talerze z blachy nierdzewki... jak na razie nie narzekam :) pozdro


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

super Czy jak siejesz gorczyce czy rzepak to musisz jakieś specjalne przestawienia robić jakim ciągnikiem siejesz czy po siewie potrzebne jest bronowanie? a i psuło Ci siecoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kupiłem go na wiosenne sianie i nic w nim nie naprawiałem. przy gorczycy tylko zasuwam denka i szczeline prze kółeczkach a rzepaku nie sieje więc nie wiem. sieje w zestawie z agregatem czynnym 120 konnym masseyem. zdjęcie jest w galerii "agregaty uprawowe" - rabe... :) a brony sprzedałem... 8)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a co Cie skłoniło do zakupu redlic talerzowych jaka to róznica ? oprucz zapychania ? dobże to rezyma głębokość siewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

znajdź moje gg, jest w profilu. odpowiem Ci na to, co potrafie i jesli chcesz wyśle parę fotek na mejla... 8)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

w tym roku kupiłem D9 Special i naprawdę sprzęt super, godny polecenia

wschody super, wszystko ustawiasz nie wychodząc z kabiny za pomocą komputera

ja mam Amalog+ na początku robił mi co każdy przejazd ścieżki ale potem poczytałem dokładnie o nim i naprawde komputer jest ok

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no moje wschody po D8 sa naprawde super. tylko zebym jeszcze nauczyl sie siac ze sciezkami to by bylo super. a co do dokladnosci wysiewu to tyle ile mialem przygotowane zboza do siewu na 8 ha to tyle mi wyszlo. ani kg mniej ani wiecej. naprawde super siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

witam.wie ktos ile mogą kosztowac elektroniczne sciezki do siewnika amazone d7??z góry dzieki.pozdrawiam cool.gif biggrin.gif biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

możesz sprecyzować dokładnie o co ci chodzi? wybacz ale nie wiem dokładnie jak działają ścieżki w amazonkach, z tego co widziałem w kilku siewnikach kiedy jeździłem za siewnikiem to działało to mechanicznie, więc nie wiem gdzie tu może być miejsce na elektryke


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę zmieniał siewnik i trzeba wybrać Amazone najlepszy będzie D7 3m a orientujecie się ile trzeba zapłacić za D7 używany?


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

czemu tak pewnie mowisz ze trzeba wybrac amazone?

co do D7 jak widziałem kilka to były w strasznym stanie, a wołano za nie od 4 do 9 tys, jednak mialo to miejsce w okolicach marca kwietnia tego roku,

ja sie nie dałem na mówic na amazona, ładne dopiero były jakies nowsze D8 ale to juz cena 11-13tyś


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Drogi kolego Yacenty powiem Ci dlaczego trzeba wybrać Amazone a to dlatego że cena jest przystępna a z takim wyposażeniem siewnika nie kupi innego poza tym nie ma nordsteny są fajne te nowe to może jego a poza tym nie ma nic:D hehe No D7 to strasznie wylatane ja godnej uwagi nei widziałem jak swoją D8kupowałem a za D8 full i niewytłuczona to trzeba dać 15tys:/ nic nie poradzi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

eh, tu bym się sprzeczał - jak kupowałem swojego kuhna to widziałem ładne kongskilde, ładne fiony i oczywiscie ślicznego kuhna ;)

moj jest na full opcji i uwierz mi łącznie z agregatem nie kosztował dużo więcej jak owe 15tys :P

Amazone to dobra, ba nawet bardzo dobra firma ale nie jedyna i smieszy mnie lekko jak ktos mowi TYLKO amazone, no ale to już wasz wybór, ja nikogo nie bede ani nakłaniał do amazona ani mu odradzał

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-z...image91709.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-s...image84744.html


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja sie chyba z Jackiem zgodze. jak Amazone to tylko D8 bo nie jeden D7 spotkany na allegro wyglada strasznie, przerazajaco, no az normalnie strach sie bac jaki moze byc stan stopek redlic a ceny takich duzo nie odbiegaja od innych lepszych siewnikow. za 6-7 tys dostaniesz np. famarola(jeszcze zielonego) w super stanie, z elektornicznymi znacznikami. a spojrzcie na tego http://www.allegro.pl/item508797734_siewni...an_idealny.html ;) moze w dobrym stanie ale 16 tys???!!!! jak ja za swojego D8 30E dalem 11 tys. :P i nawet wyglada lepiej od tego. za tyle kasy to juz porzadny agregat z siewnikiem sie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

da sie zawsze idzie cos wykombinowac znajomy kupił jakies uniwersalne ale juz tam nie mają ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

dzieki.musze cosznalesc do wiosny bo wkurza mnie to ze musze wuchodzic z ciagnika i przestawiac wajche.a zwłaszcza na krótkich polach ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ja się z Yacentym zgodzę w 100% że Amazone to nie jest jedyna firma sam jestem zwolennikiem firmy Accord i Kverneland dlatego szukam rozsiewacza tej firmy. Tylko ze nie zawsze z u używek jest to czego się chce, i zazwyczaj kupuje się to co jest dostępne w dobrym stanie przeważnie. Twój siewnik jest super bez dwóch zda, ale nie wszyscy dysponują Zetorkiem 100km:D hehe żeby taki siewnik pociągnąć. Co do Amazone tak naprawdę to nowoczesny poznaniak ale dużo lepszy moim zdaniem niż ten, pozatym jest solidny. Co do fiony to tak sobie mi się to podoba:/ zależy w sumie jeszcze jaka wersja. Więc dla kogo Amazone z serji D7 D8 przede wszystkim dla osób nie chcących zbyt wiele zmieniać w sposobie uprawy nie dysponujących dużym Ciągnikiem, dostajemy dość zaawansowana solidną maszynę za rozsądne pieniądze, rozwiązania z Amazone możemy napotkać w nowych wersjach Panazniaków polonezów:P żywcem skopiowanych :-D hehe Mi tam się podobał i podoba choć szkoda że talerzy nie ma:/ ale trudno ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3859

nie dalej jak rok temu mowiłem do ojca tylko D8, tylko D8 i o innym zapomnij, no ale pare dyskusji tutaj na forum, pare dyskusji na agrotechu a pozniej jeszcze ten jegomosc tutaj z forum pokazał mi pewne ogłoszenie i padło na kuhna ;) tylko dlatego ze był ładny i fajnie pasował do moich wymagań, ale w trakcie tych poszukiwań zobaczyłem wiele super siewników za podobne pieniadze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

ciekwe jak z czesciami do tych siewników?bo naprzykład do kuhna lub nordstena jest chyba ciezej dostac niz do amazone.ale zas do amazone sa drogie czesci ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj