center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Junkers    44

zajac1 nie mam amazona ale szerokość każdego siewnika mierzy się od 1do ostatniego lejka(talerza) + 1miedzyrzędzie, więc policz jeszcze raz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jaka jest orientacyjna waga pustego D8??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lyssy21    0

 

pawelec myślę ze koło 300-350kg.(jak znajdę tabliczkę to Ci jutro napisze dokładniej) Dzisiaj 9ha poszło D8 spisuje się świetnie nawet bez kompa, ale Zetor nie daje rady wagowo trochę za lekki na przodzie 330kg i bym musiał jeszcze dobre 200 założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Witam Ostatnio kupiłem amazone d9 i dostałem do niego komputerek AMACO tylko nie wiem co dokładnie pokazuje bo są dwa przyciski po lewej Ha a po prawej F i wyswietlacz jak w kalkulatorze domyślam się że ha to ilość zrobionych hektarów ale ten F nie wiedomo co jest instrukcje są ale wszystko po niemiecku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić siewnik Amazone D7 2,5 m, jest kilka modeli. W tym momencie rodzi się pytanie do użytkowników owego siewnika, który model ma największą skrzynię zasypową?, lub ile wchodzi pszenicy do poszczególnych modeli ???

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowano przez johnaas10354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich mam amazone D8 Super z nową skrzynią z której cieknie mi olej muszę ją uszczelnić na nowo:

1. Kto podpowie jak po rozbierać to i złożyć po koleji żeby nic nie popsuć ?

2. jakim olejem zalać skrzynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

center olej to typu ATF (taki jak do automatycznych skrzyń biegów). Co do rozbierania to nie jest tak łatwo. Ktoś mi kiedyś podsyłał namiary na człowieka co się zajmuję regeneracją skrzyń w siewnikach. Poszukaj tu na forum na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ATF możesz coś polecić konkretnego ? coś znalazłem w necie ale daleko jechać;/ najlepiej jak by ktoś deko naprowadził to bym może dał radę to jakoś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

witam

mam takie zakupiłem siewnik D-8 super 3m posiada 19 redlic problem dotyczy tego typu ze według tabeli wysiewu nie wysieje więcej niz 224 kg bo rozstaw międzyrzedzi wychodzi 15 czy orientujecie się jak ustawić siewnik żeby siał więcej na 19 redlicach ? czy muszę kupić dodatkowe radlice ?

Edytowano przez BLV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

BLV zrób próbę kręconą na maksymalnym nastawieniu i zobacz ile Ci wysiewa na ha (czy faktycznie pokrywa się z tabelą). Jeżeli masz przekładnię z tzw. "biegiem wolnym i szybkim" to musisz zmienić w niej przełożenie. Dzięki przestawieniu przekładni z biegu wolnego na szybki rozszerza się zakres regulacyjny przekładni. Na załączonej fotce zaznaczyłem dekielek, który trzeba odkręcić i zmienić położenie zębatki.

8ac3bf2543436cad8625456418859f9f2578_min.jpg

Zdjęcie zapożyczone z Internetu.

 

Uwaga: Siać tylko jeśli jest możliwe na biegu wolnym. Po siewie na biegu szybkim należy bezwzględnie przestawić przekładnię ponownie na bieg wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

dzięki wielkie :) ps a jak otworze denko na 3 to nie zwiekszy się ilosc wysiewajacego materiału mowie tu o pszenicy i pszenżycie bo tylko to sieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiada ktoś z was taką okrągłą tabelę wysiewu, jeśli tak to prosiłbym o jakieś zdjęcie dobrej jakości albo skan, bo to co jest w sieci jest złej jakości.

Ewentualnie jak ktoś ma tabele wysiewu do D7/40E na 35 redlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

center, pierwszy z brzegu, proszę ac288c2abe971df416686c48122d9dd618264_min.jpg

 

Myślisz że to jest zamiennik oleju: Wintershall Wintal UG22 WTL-HM ? Taki olej Amazone zalewa fabrycznie.

 

Dziś wiem że polskim odpowiednikiem tego oleju jest olej: Hydrol HLP-D 22. pozdrawiam!

Edytowano przez center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

D7 Super i D8 Super mają chyba takie same skrzynie 400l, do mojego D7 wchodzi maksymalnie 350 kg pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy żeby zdemontować jedno denko bo obluzowało mi się ,albo poszło mocowanie, bo nie można go ustawić. To żeby je zdemontować muszę demontować cały wałek na którym są zamocowane denka czy idzie jakoś pojedynczo zdjąć je ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Jestem nowym posiadaczem Amazone D-7 typ25 special II i w związku z tym pytanie- ile obrotów ma kolo na 1ha (koło 5.00-16). I jeszcze jedno, jak się obraca korbą to kółka wysiewające nie kręcą się płynnie tylko takimi małymi skokami. Czy to normalne w tych siewnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Kółka wysiewające mają się kręcić takimi właśnie skokami, ja robię 15,5 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

15,5 obr rozumie że na 10arów. A czy 1 obrót korbą jest równy obrotowi koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

15,5 obr kołem to 1 ar. No tak jeden obrót korbą to jeden obrót kołem. Tylko że ja mam 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Witam. Jestem nowym posiadaczem Amazone D-7 typ25 special II i w związku z tym pytanie- ile obrotów ma kolo na 1ha (koło 5.00-16). I jeszcze jedno, jak się obraca korbą to kółka wysiewające nie kręcą się płynnie tylko takimi małymi skokami. Czy to normalne w tych siewnikach?

A jaki problem wziąść taśmę mierniczą czy nawet kawałek sznurka i zmienić obwód koła, a potem obliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja też mam 3 metrowego specjala ale u mnie kręci się 21 razy, a obroty korbą nie są równoważne z obrotami koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Panowie czy żeby zdemontować jedno denko bo obluzowało mi się ,albo poszło mocowanie, bo nie można go ustawić. To żeby je zdemontować muszę demontować cały wałek na którym są zamocowane denka czy idzie jakoś pojedynczo zdjąć je ?

Tak, musisz wyjść cały wałek, tzn. aż do tego miejsca w którym chcesz wymienić to denko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie ile siewnik 2,5 m waży. mam poznaniaka i on waży ok 470kg,szukam coś lżejszego bo chce agregat uprawowo-śiewny zrobic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj