Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

jak masz proste kawałki bez pagórków i ziemię słabsza w sensie nie gliny czy rędziny to  może prosta 380 albo 912, ceny ich sa zachęcające a proste tanie traktory w naprawie sa, a resztę kasy przeznacz na dokupienie pola albo jakąś hodowle zahodnie są dobre ale nie ukrywajmy musisz mieć szczęście albo dobrze się znać aby kupić w miarę dobry traktor a nie zdezelowanego gruchota odmalowanego i ladnie wyglądającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam,wraz z ojcem planujemy kupić ciągnik do 35tys MAX.W tej chwili mamy 5ha,ale planujemy rozwinąć się na ok 15-20ha.Uprawy raczej zboże (przenica,rzepak itd..).

Teraz pytanie jaki ciągnik wybrać? Mamy jeszcze Władymirca T25 i zostanie do lekkich prac z racji tego że jest z nami ponad 30 lat i żadnych poważnych usterek nie było.

Myśleliśmy nad:

MF: 675,690,3050,3060

Zetor 7211 ew,7245

Case 856,745 itd

Maszyny mamy typowo pod Władka,tak że dopiero dopasujemy je po kupnie ciągnika,na to też jakiś grosz sie znajdzie.

Prosiłbym o opinie o tych ciągnikach od ich użytkowników,czy to dobry wybór?spalanie,awaryjność,itd. Do ilu motogodzin "bezpiecznie" kupć ciągnik?

Może jakieś inne propozycje? C360 odpada,gdyż ojciec jeździł kiedyś takim dużo i chciałby żeby jakiśtam komfort jednak był.

Naszymi faworytami są wymienione MFy,dziś oglądaliśmy jednego,ale w kiepskim stanie troszkie,miał 15tys na liczniku i jedna opona troszke bardziej zużyta od drugiej.

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-CID757-ID7j47H.html#87dc9034c1

Decyzja zostanie podjęta na wiosnę marzec/kwiecień,tak że czasu na szukanie czegoś sensownego też jest dosyć dużo.

A i jeszcze jedno,są jakieś dotacje w 2015 na rozwinięcie rolnictwa? bo kompletnie nie wiem nic na ten temat.

Z góry dziękuję za porady  :)

osobiście posiadam 2 MF-y 6180 i 3065, ciągniki naprawdę fajne, niskie spalanie, duży komfort pracy, solidne wykonanie. Naprawdę ciagniki godne polecenia, póki co żadnych problemów z nimi nie miałem. Ale....

Na Twoim miejscu postawiłbym na Zetora (7745 lub 8145) lub Ursusa (914, 1014) Za 35 tyś cieżko kupić MF w ładnym stanie, a wierz mi - szrota to sobie można kupić c-360 a nie zachodni ciagnik :) Planujesz rozwijać gospodarstwo, napewno będziesz musiał nagromadzić trochę środków jakiś kredyt albo coś. Nigdy nie wiadomo co kupisz, to są uzywane maszyny, może być tak ze za rok będziesz musiał zrobić jakiś remont a tu będą gonić cię inne zobowiązania. Znacznie taniej jest wyremontować zetora - ursusa niż ciagniki zachodnie.

A z czasem jak rozwiniesz gospodarstwo to możesz zmienić sprzęt na coś lepszego. No chyba że masz na wszystko gotówkę to cofam moje porady :)

Co do mocy - jak dla mnie na typowego "konia pociągowego" decydowałbym się na 80 kM i nie wiele mniej - załozysz już jakiś pług obrotowy, agregat podorywkowy. 60-70 kM to trochę przymało


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Słyszałem że ponieważ ursusy są ciężkie to mają robote same ze sobą jechać, ale tak tylko słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Moim zdaniem jak @Bartek2997 chcesz  się rozwijać przemyśl taki scenariusz. Domniemuje że do T25 masz siewnik i opryskiwacz tak więc obróbkę ziemii od zasiewu do zbioru zrobisz sam. Pozostaje uprawa pożniwna + orka. Osobiście mając środki na traktor przy Twoim położeniu wydzierżawiłbym ok 15 ha ziemi na kilka lat pieniądze włożyłbym w produkcje a do ciężkiej uprawy wziął usługi. 

15 ha dzierżaw nawet jeśli będą drogie powinno ci przynieść 1000-1500 zysku z ha. Tak więc wkładając 35 tys w uprawy powinieneś to pomnożyć o 15-20 tys/ rok a wkładając to w traktor zarobisz tyle samo co do tej pory a traktor będzie tracił na wartości wraz z wiekem. Reasumując - najpierw ziemia, potem traktor.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Panowie,jak już mówiłem to z ziemią nie ma najmniejszego problemu.U mne za ha ziemi nie płaci się więcej niż 5tys,ba niekturzy za darmo oddają,byle by tego sie pozbyć.A puki co znalazłem taką ofertę:

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-690-case-zetor-case-same-deutz-CID757-ID8FQeZ.html#0373da148e

Co o nim sądzicie? Jest 100 km ode mnie.

Co do pługów raczej zagonowe gdyż pola wąskie i zwykle po 0,5-2ha.Myślałem nad grudziądzkimi 4 lub 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof wiesz co z 5 hektarów ciężko jest zarobić na zakup 15 hektarów nie mając hodowli

Jeżeli nie hodował wcześniej niczego to nawet nie próbuje zakładać nowej hodowli bo to nie ma sensu.

 

*Koszt kupna byczków/jałówek

*Miejsce na bydło czy jest obora?

*Miejsce na przechowywanie siana?

*Ciekawe ile z 5ha wyżywi bydła?

*Dochodzą koszty koszenie prasownie itp  

*Czy są podstawowe maszyny kosiarka/kogut/rozrzutnik/ itd

Jak na początek to same koszty a zyski kiedy za około 1,5-2 roku dodam że robota na co dzień sobota czy niedziela bez dni wolnych. Z tego nie da się utrzymać! Lepiej nastawić się na produkcje roślinna i chodzić normalnie do pracy oraz co rok lub dwa lata zwiększać swój areał.  

 


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Kolego jakie strony że taka tania ziemia? daj namiary bo chętnie bym kupił z 50 hektarów po 5 tyś za hektar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Dziś dowiedziałem sie że jest okazja by dostać 8ha w dzerżawę u znajomego,warunek to opłacić podatek i tyle.Dotacja i zyski z plonów: wszystko idzie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja polecam Massiego 3060 dobry pożądny ciągnik

 


Posiadam w tej chwili kilka traktorów wśrod nich mam 280 i 360 konnego Masseya Fergusona .

 


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

@Bartek2997

piszesz że posiadasz 5ha ziemi  i 5możesz wydzierżawić... Masz t25 i chcesz kupić traktor za 30tys zachodni?

Weź się chłopaku dobrze  zastanów?

Bo doradców masz sporo, ale kupno traktora nie umili ci pracy jak traktor za 30tys będzie stał na podwórku całym rokiem.

Kupisz wydasz a potem będziesz "ćwirkał" na maszyny

OK powiedzmy masz 10ha i władymirca i tworzysz produkcję roślinną więc podstawą pracy będzie orka siew i opryski. Czyli potrzebujesz pługu, agregatu, siewnika a potem rozsiewacz nawozów i opryskiwacz.

Załóżmy że zbiór przyjdzie usługa.

Chcąc mieś zysk z roślinki potrzeba przynajmniej 2x wyjechać wiosną z nawozem a opryskiwaczem 3.

Więc kup słynną 60tkę pług 3ki agregat na bazie kultywatora z wałkami siewnik 3m i rozsiewacz (nie lejka) z opryskiwaczem. A nie klamota po to aby siedzieć wyżej nad glebą w trakcje pracy.

A resztę kasy zainwestuj w nawozy wapno i opryski a i wymień nasiona wyrodzone bo na pewno posiadasz na kwalifikat albo na nasiona od prężnego gospodarza

pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

kolego, inwestuj w ziemię, bo 80 koonnym ciagnikiem, to ja ricznie orze ponad 80 ha, także na ciągnik masz czas. Jeśli już koniecznie chcesz coś kupić, to zastanów się nad 7211. Kupiłem w tym roku i nie żałuję. Ciągnik prosty, komfortowy, mocny i oszczędny :)


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim95    0

człowiek pyta się jaki ciągnik ma kupić, a nie w co ma intestować pieniądze. Wasze wypociny typu ' ja 80 konnym ciągnikiem obrabiam 80 ha ' można sobie głęboko wsadzić, u mnie człowiek ma fendta ok 250km i ciągnie pług 5 i nie ma czym szaleć. Nie pier...cie o sprzętach tylko z waszego punktu, tylko zastanówcie się jaka sytuacja jest u niego. Może chłopak ma bardzo ciężkie pola, może pracuje, a pole ma mu dodatkowy dochód przynieśći go stać na ciągnik i dokładanie do niego. Chce uzyskać konketną informacje dotyczącą ciągnika, a nie prowadzenia gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kolego czy ty aby się nie zapędziłeś? 

 

Jakby miał ciężkie ziemie to raczej byłyby one urodzajne i nie byłoby dzierżaw za podatek. Ci co piszą  żeby się zastanowił mają w zupełności rację która wynika z ich doświadczenia i przemyśleń. 80 km na 5 ha będzie zupełnie niewykorzystany a sens może mieć gdzieś tak na 25-30ha dopiero. Przy 5 ha 80km człowiek to zaorze w jeden dzień. Nastepnego dnia zasieje, a wszystkiego razem traktor bedzie pracował pewnie ze 30 mth na cały rok i przez 350 dni w roku nawet odpalany nie będzie. Gdyby miał taki przewymiarowany traktor zakupiony w czasach minionych to trudno - jest i koniec, ale kupno na taki areał nie ma sensu jeśli chcesz zarabiać na rolnictwie..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mówicie po co tak duzy ciagnik. Ja mam 4 h i mam t25 i w tym roku kupilismy case 885xl
Ciagnik bardzo fajny wymagal drobnych napraw aczkolwiek nikt nie mowil ze to nowy
Wszytko zależy jakie ma pole ja mieszkam w dolinie ale wszytko mam na górze wiec wladek mial co ciągnąć Ogólnie polecam Case jak narazie jestem zadowolony aczkolwiek pracowałem nim narazie tylko w lesie
Pozdrawiam
Jeszcze pozwole sobie zapytać użytkowników jak odpalaja te ciagniki na mrozie no moj cos ciezko

Edytowano przez DionizyZlotopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo105
      Panowie mam pytanie w ktorym miejscu dokladnie sie wpiac manometrem aby sprawdzic jakie cisnienie wytwarza pompa hydrauliczna? w w ktorym miejscu pompa zebata? prosze o pomoc
    • Przez redbull
      mam taki "mały" problem z podnośnikiem w moim Farmtarc 675 , a mianowicie z pewnego powodu musiałem wymienić tuleje oraz tłoczysko podnośnika (awaria nie z mojej winy) po wymianie wszystko było dobrze aż do pewnego czasu  podnośnik znaczy ramiona podnośnika unoszą się tylko do połowy , wydaje mi sie że jest zapowietrzony bo ręcznie mogę je podnieść do końca, a jak na nie naciskam gdy  dźwignia jest ustawiona na podnoszenie to się uginają trochę pod obciążeniem tak jakby były na "poduszce"  powietrznej. a i teraz zauważyłem że podnośnik nie reaguję na tą drugą dźwignię od podnoszenie siłową. Co z tym zrobić czy znowu rozbierać czy da się to jakoś odpowietrzyć?
    • Przez MIrol33333
      Witam. . . Jestem posiadaczem pierwszego w swoim gospodarstwie jd model to 6920 na pompie cr,dotychczas same nh były a pytanie jest takie czy wasze dwudzieski po odpaleniu i 15 minutach chodzenia na postoju ciągnik zmienia głos? Staje się taki metaliczny i chodzi przy tym głośniej. . . Moc i spalanie ok nic się przy tym nie dzieje,błędów też brak. . . Tylko mnie zastanawia czy tak ma być. . . Pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi. . . . !
    • Przez mateo105
      Witam panowie  od kilku dni mam problem z moim mfem otoz podnosnik przestal podnosic. kilka dni przed zauwazylem ze na wolnych obrotach maszyna opada i aby podniesc musialem go gazowac. co to moglo sie stac?? dodam ze na wyjsciach mierzylem sienienie to jest ponad 180 bar czyli pompa zebata chodzi.
    • Przez silentowy
      Pytanie do ludzi którzy korzystają z 1000 obrotów  i kosiarki rotacyjnej. Czy ktoś korzystał z takiej kombinacji czyli MF 675 z 1000 obrotów i rotacyjna 1,65m według katalogu zapotrzebowanie minimalne 22kW a takie zalecane minimalne 28kW a masik ma 50. I tu się rodzi pytanie czy nie zajadę womu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj