Polecane posty

Bartek2997    1

Witam,wraz z ojcem planujemy kupić ciągnik do 35tys MAX.W tej chwili mamy 5ha,ale planujemy rozwinąć się na ok 15-20ha.Uprawy raczej zboże (przenica,rzepak itd..).

Teraz pytanie jaki ciągnik wybrać? Mamy jeszcze Władymirca T25 i zostanie do lekkich prac z racji tego że jest z nami ponad 30 lat i żadnych poważnych usterek nie było.

Myśleliśmy nad:

MF: 675,690,3050,3060

Zetor 7211 ew,7245

Case 856,745 itd

Maszyny mamy typowo pod Władka,tak że dopiero dopasujemy je po kupnie ciągnika,na to też jakiś grosz sie znajdzie.

Prosiłbym o opinie o tych ciągnikach od ich użytkowników,czy to dobry wybór?spalanie,awaryjność,itd. Do ilu motogodzin "bezpiecznie" kupć ciągnik?

Może jakieś inne propozycje? C360 odpada,gdyż ojciec jeździł kiedyś takim dużo i chciałby żeby jakiśtam komfort jednak był.

Naszymi faworytami są wymienione MFy,dziś oglądaliśmy jednego,ale w kiepskim stanie troszkie,miał 15tys na liczniku i jedna opona troszke bardziej zużyta od drugiej.

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-CID757-ID7j47H.html#87dc9034c1

Decyzja zostanie podjęta na wiosnę marzec/kwiecień,tak że czasu na szukanie czegoś sensownego też jest dosyć dużo.

A i jeszcze jedno,są jakieś dotacje w 2015 na rozwinięcie rolnictwa? bo kompletnie nie wiem nic na ten temat.

Z góry dziękuję za porady  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

za 35 można mieć na prawdę ładną renówkę, przemyśl sprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak na razie masz za mało ziemi na zachodni ciągnik zdajesz sobie sprawę że kapitalka silnika porządna to 15 czasami mało a głupi tryb kosztuje 2 czy 3 tys. Wiadomo że może sie nic nie popsuje ale szanse są pół na pół. Wiem jedno wyciągnać kupe kasy z 5 ha gospadarki na remont ciągnika skończy się długami. Wiem że chcesz ziemi dokupić ale od razu nie bedziesz miał na 15 ha tylko musisz iść do banku albo po 2 ha co roku kupować. A jak bedziesz miał jeden kredyt  to drugim nawet mniejszym się dobijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil6620    0

polecam MF tylko nie wiem po co ci kolejny ciągnik ja kiedyś 30 obrabiałem 36ha i było dobrze nie wiem czy jes sęs w takie długi się zaciągać mam takiego sąsiada na przeciwko co robił to samo co ty i skończyło się na komorniku    władek wystarczy ci na razie w zupełności  radzę jak na razie dokupić ziemi pospłacać jako tako kredyty posklejać to co jest do kupy   
większy ciągnik ci się na razie nie przyda    naet jeśli go kupisz to co do niego podepniesz wtedy jusz ruszają koszta do kupna większych maszyn 

a i tak w tym roku i ciągnika i ziemi na raz nie kupisz bo za duza kwota bd       to co masz obrobisz tym co masz   w inwestycje na ciągnik się nie pchaj chłopie tylko gospodarkę powiększaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1
Napisano (edytowany)

Na ciągnik mamy uskładane tyle ile trzeba, chcemy teraz by te pieniądze przynosiły zysk.Z powiększeniem powierzchni pól też nie ma problemu, bo ludzie oddają u nas za darmo w dzierżawę, a już na następne 5ha dogadaliśmy się. Myśleliśmy dość poważnie nad Renówką, tylko ciężko znaleźć taką poniżej 100KM. A tak w ogóle jestem z podkarpacia, powiat leżajski, gdzie raczej mało ludzi nastawia się na rolnictwo.

Edytowano przez Bartek2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

O MF seri 30xx raczej do tej ceny nie myśl bo kupisz kompletny szajs. Na motogodziny i tak raczej nie ma co się zbytnio patrzeć bo i tak cofane i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Jeśli byłby 3060 to raczej bez napędu, bo troche tańszy.Naszym faworytem jest MF 675 z napendem albo bez, zależy co się trafi.Jednak mamy par podmokłych kawałków, woęc 4x4 miałby też co robić.

Większy ciągnik przyda się też do ogrania ugorów, bo zamiast płacić komuś za odugorzenie, to bede miał już na np. większe pługi czy nowe opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem to MF :) Odpuść sobie serie 30XX bo to trochę mało pieniążków, a jak się wpakujesz w byle co to z 15 możesz jeszcze w niego wsadzić. Moim zdaniem poszukaj sobie MF 690. Na OLX trochę ich stoi, cena również w twoim zasięgu. Według mnie na plus przemawia spalanie w tych ciągnikach, naprawde może miło zaskoczyć :) O innych ciągnikach nie chce się wypowiadać bo nie posiadam o nich dużo informacji i nie miałem do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Ja z własnego doświadczenia polecam ci zakup Case 856xl albo 844xl. Za takie pieniądze można już kupić w dobrym stanie. Części nie są zbyt drogie a i wytrzymałe (nie jakieś podróbki z ameliniumXD). U nas w okolicy jest 6 Casów w typie właśnie tych co Ci napisałem i nikt nie narzeka oczywiście zdarzają się usterki ale na pewno mniej niż w tych nowych Ho****dach.Sam mam case 885 XL i też bym polecił tyle że za 35 nie kupisz. Ale tak jak już wspomniał ktoś wyżej dobre są też renówki ale za 35 tyś. 80 km nie kupisz raczej chyba że tej z komfortem podobnym jak w MTZ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja bym ci nie radził tak szaleć z tymi ciągnikami, a jeśli swoją gospodarkę chcesz opierać na dzierżawach to dla mnie jest głupotą bo po co wogóle robić na kogoś i nie mieć nic( robiąc komuś na polu podwyższasz mu wartość działki bo prostu nie stoi ugór).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie case, bo to są pożądne ciągniki, ja mam mf 3050 i powiem że mógł by być lepszy kupiłem go za 35 tyś w 2009 r., często psuje się półbieg, wymieniłem w sprzęgle tarcze i docisk, i pare innych drobnostek, obrabiam nim 40 ha, chodzi w turze, komfort może być tylko szkoda że nie ma klimy. Zetor też by odpadł, bo są nieoszczędne, renault też moim zdaniem taki sb, natomiast o case żadnych złych opini nie słyszałem. Ja bym na twoim miejscu nie kupował ciągnika tylko rozbudowywał  gospodarstwo, dokupił więcej ziemii, ale twoja kasa rób co chcesz

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko ile tej ziemi kupisz za 35tys? Hektar? Nie napalaj się na konkretną markę tylko na stan/przebieg, oczywiście komunistyczne wynalazki sobie daruj  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawian14    5

na cholerę ci ciągnik lepiej wpuścić 20 byków i zarobić na ziemię a tak w ogóle trzymasz jakies stwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawian14 twój komentarz jest zbędny nic nie wnosi do tematu. W pierwszym poście piszę że nastawia się uprawę zboża.  

 

Co do ciągnika to słyszałem dobre opinie o serii 6xx, dużo osób poleca go na AF. Za tą kwotę szukałbym 690 z przednim napędem, nie które cześć pasują od polskich ursusów i to jest plusem tego ciągnika. Tylko przed kupnem trzeba sprawdzić najlepiej ciśnienie na hydraulice bo pompy troskę kosztują oraz czy nie problemów z podnośnikiem. 

Case też nie są złe ale co do renówek bym sobie odpuścił części ciężko dostać i nie wiem jak wygląda ich cena.

 


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Według mnie @pawian14 dobrze pisze. Lepiej tą kasę przeznaczyć na coś co przyniesie zysk. Dla mnie bezsens kupować ciągnik 80km na 5 hektarów. Osobiście lepiej spożytkował bym te pieniądze. To tylko moje zdanie. Jeśli juz koniecznie chcesz kupić to polecam mtz lub pronara. Na pieciu lub dziesięciu ha bedzie śmigać aż miło a i jak coś siądzie to nie pociągnie całorocznego przychodu z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak masz zamiar obrabiać 20ha to te 35 tys wsadzisz w tą ziemię żeby uzyskać 4 tony rzepaku, 12 ton QQ czy 7-8 ton pszenicy  ;) Także może wstrzymaj się jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawian14    5

Krzysztof wiesz co z 5 hektarów ciężko jest zarobić na zakup 15 hektarów nie mając hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Napisano (edytowany)

Ja tez szukam ciagnika tyle ze na 18 ha i tez che taki do 100Km pola\ecałbym ci case 5120 bo 5130 to juz jest 104Km wiec ciut za duzy.

Co do tego to lepiej miec zachodni co sie popsuje raz na rok czy dwa niz MTZ co bedzie sie psuł co trzy tygodnie znajomy miał i sprzedał niby były to pierdoły i tanie ale trzeba było grzebać nie wspominajac ze ciagnik cały ulany jakby robił niewiadomo co miał 2500mtg i pracował na 10ha wszystkiego urne i łaki wiec jakos specjalinie wysilony nie był.

A co do MF serii 3xxx to odpuść chyba ze miałbys 1000% pewności ze ktoś dbał o oleje filtry itp jak coś padnie to popłyniesz czególnie w skrzyni lepiej zastanów sie nad tym casem co pisałem

 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

Posiadałem z twoich typów Masseya , Case i Renualt oraz John deere .  3060 3090  ,są wygodne ale skrzynia na ogół zajechana i problemy z elektroniką ciężko trafić na nie grzebany. Z MF to seria 675 -690 prosty i wytrzymały . Case  tak samo  wygodny i  mocny .Francuski to tylko dobry jest seks .Teraz posia dam Case 5140 i jak na razie jestem z niego zadowolony .W ciągniki w tym wieku  15 tys. przebiegu to nornalka  .Koszty  napraw podobne  . Wszystko zależy od stanu  egzemplarza jaki wybieżesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek78   
Gość marek78
Napisano (edytowany)

o

Edytowano przez marek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja na taki areał to bym racze brał coś max 60 KM  nie pchać się w ciągnik 70-80 KM bo i tak ich możliwości w pełni nie wykorzystasz, ale to moje zdanie. Lepiej jak byś sobie oszczędzał na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No nwm czy tak zarobisz na kombajnowaniu zalezy jaka konkurencja jest i ile jestes w stanie wykosic i czy ma kto w domu robic moj znajomy po odliczeniu czesci smarów paliwa i  innych zarabia 5-6 tys na czysto wiec jak on jezdzi całe dnie bo syn z matka robi w domu to moim zdaniem nie duzo jak sam mowi ze czasami wyskoczy wieksza naprawa to wychodzi sie blisko zeru a i ludzie tez niechetni do placenia jedni to nawet przynosza przed drugim sezonem zeby przyjechał :D

No i co ze nie wykorzysta mocy ale ma zapas a nie kupi takiego 65Km i bedzie go ciorał jak u nas jeden z 4 pługiem i go szybciej zajedzie niz takiego 80km a napewno wiecej koni sie przyda czy to pługa czy do agregatu a nawet w transporcie

Kolego zastanów sie nad casem to dobre maszyny sa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo105
      Panowie mam pytanie w ktorym miejscu dokladnie sie wpiac manometrem aby sprawdzic jakie cisnienie wytwarza pompa hydrauliczna? w w ktorym miejscu pompa zebata? prosze o pomoc
    • Przez redbull
      mam taki "mały" problem z podnośnikiem w moim Farmtarc 675 , a mianowicie z pewnego powodu musiałem wymienić tuleje oraz tłoczysko podnośnika (awaria nie z mojej winy) po wymianie wszystko było dobrze aż do pewnego czasu  podnośnik znaczy ramiona podnośnika unoszą się tylko do połowy , wydaje mi sie że jest zapowietrzony bo ręcznie mogę je podnieść do końca, a jak na nie naciskam gdy  dźwignia jest ustawiona na podnoszenie to się uginają trochę pod obciążeniem tak jakby były na "poduszce"  powietrznej. a i teraz zauważyłem że podnośnik nie reaguję na tą drugą dźwignię od podnoszenie siłową. Co z tym zrobić czy znowu rozbierać czy da się to jakoś odpowietrzyć?
    • Przez MIrol33333
      Witam. . . Jestem posiadaczem pierwszego w swoim gospodarstwie jd model to 6920 na pompie cr,dotychczas same nh były a pytanie jest takie czy wasze dwudzieski po odpaleniu i 15 minutach chodzenia na postoju ciągnik zmienia głos? Staje się taki metaliczny i chodzi przy tym głośniej. . . Moc i spalanie ok nic się przy tym nie dzieje,błędów też brak. . . Tylko mnie zastanawia czy tak ma być. . . Pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi. . . . !
    • Przez mateo105
      Witam panowie  od kilku dni mam problem z moim mfem otoz podnosnik przestal podnosic. kilka dni przed zauwazylem ze na wolnych obrotach maszyna opada i aby podniesc musialem go gazowac. co to moglo sie stac?? dodam ze na wyjsciach mierzylem sienienie to jest ponad 180 bar czyli pompa zebata chodzi.
    • Przez silentowy
      Pytanie do ludzi którzy korzystają z 1000 obrotów  i kosiarki rotacyjnej. Czy ktoś korzystał z takiej kombinacji czyli MF 675 z 1000 obrotów i rotacyjna 1,65m według katalogu zapotrzebowanie minimalne 22kW a takie zalecane minimalne 28kW a masik ma 50. I tu się rodzi pytanie czy nie zajadę womu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj