seebbel

Massey ferguson 520 Problem z biegami

Polecane posty

seebbel    0
Napisano (edytowany)

Witam kupiłem MF-A 520 i mam problem z biegami bardzo ciężko wchodzą, a jak już któryś wejdzie to czasami się jakby "zakleszcza" ciężko jest wyrzucić na luz i wbić kolejny. Sprzęgło wyprzęgla poprawnie, rozmawiałem z kolegą który ma ten sam model lub 530 i mówił że u niego też biegi wchodzą ciężko. No ale u mnie wydaje mi się że to już jest przesada. Czy tą skrzynie się jakoś reguluje?

Drugi problem to duży hałas/zgrzyt przy włączaniu zespołu od zsypywania zboża, czym to może być spowodowane?

Gdzie znajdę jakiś katalog,instrukcję napraw, obsługi tego kombajnu? Są wersję spolszczone?

Czekam na odpowiedź

Pozdro
 

Edytowano przez seebbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Kolego witam jestem w trakcie zakupu MF-a i biegi są na liki trzeba wyregulować linki i sprawdzić olej w skrzyni jak on wygląda czy niema opiłków na spodzie .Gdzie masz lewarek przy kierownicy czy na kokpicie stawiam na sprzęgło jak biegi się zakleszczają i chyba są już koła podrobione w skrzyni .Wysyp nie ociera o blachy lub inne elementy lub przekładnia się kończy i są hałasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

U mnie te dwa epizody przerabiane akurat w 620, linki wymieniane do skrzyni, a i trzeba poprostu dobrze wyciągać biegi u mnie rpzy kierownicy były bo jak dobrze nie wybijesz to poprtsu wodzik troche zosataje na poprzedni biegu tyle że u mnie skrzynia była robiona o kosztach nie będe informował bo wyjdzie połowa ceny kombajnu. A i co do tego wysypu to podobnie cudowało i poszła przekłądnia na dole przy zbiorniku, akurat mam znajomego tokarza który mi naspawał te tryba bo nie chciałem juz znać ich ceny no i ogólnie całe tam to porobił i pospasowaywał tanio nie było ale jak to we żniwa czas nagli a pierniczył siez  tym ze dwa dni no i pod koniec sezonu juz coś zaczeło siet am odzywac ale sprzedałem i mnie juz dalej to nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seebbel    0
Napisano (edytowany)

Biegi mam przy kierownicy, gdzie dokładniej sie to reguluje na tych linkach?

Ma ktoś serwisówkę do tych komnajnów? Obecnie np jak wbije I bieg to nie mogę wbić wstecznego, poprostu nie idzie wyciągnąć biega ruszę kawałek i dopiero można wbić luz,

A jak wygląda sprawa z reguljacją sprzęgła? Choć wydaje mi sie że wysprzęgla poprawnie.

 

Ogólnie komabajn ma bardzo znikomy przebieg i wszystkie podzespoły o tym twierdzą. Silnik ma zaledwie 1000mtg śmiga jak brzytwa :) więc nie podejrzewam podrobionych kół.

Edytowano przez seebbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Mam katalog cześci ale do 625 bo taki mi został po kombajnie a instrukcje dałem nowemu właścicielowi. Ale tam faktycznie koledzy dobrze mówią zajrzyj do skrzyni i olej wymień to podstawa a i będziesz wiedział co wypłynie. a linki sie reguluje albo tutaj u góry na końcówkach otulin albo rpzy skrzyni juz nie pamiętam wiem ze sie tym bawiłem i problem zniknoł bo jak go kupilismy ot była masakra i po wymianie linki też tyle ze ot juz było później po kapitalce skryzni.a Skrzynie sa ewidentnie słabym elementem tych kombajnów bo sa bardz ciężkie i wielkie zbiorniki ziarna a skryznia jest dośc delikatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Ja stawiam na sprzęgło jeśli Kolega wyciśnie i nie może biegu wyjąć a przy następnej próbie jest ok to sprzęgło za dobrze nie rozłącza biegi wchodzą normalnie problem to tylko wybicie na luz .skrzynia może być słaba jeśli kombajn ma powiększany zbiornik a mf 520 waży o 1 mniej od Bizona i ma zwolnice przy kołach to nie powinna być słaba słaba to w bizonie a na drugim biegu ten sam epizod się dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Napisano (edytowany)

można spróbować w momencie jak bieg nie chce wskoczyć zgasić kombajn, cały czas trzymając sprzęgło, jak po zgaszeniu wskoczy to można podejrzewać sprzęgło, jak nie to raczej trzeba szukać w w skrzyni lub jej sterowaniu

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Przecież czuc jak sprzęgło łapie, jak wysoko to napewno nie sprzegło, jak nisko to powinno być czuć ż pociąga troche kombajn i był by problem rpzy wybijaniu i wbijaniu zgrzyt i trudność, Najprawdopodobniej linki bo jak wyciągasz bieg to poprostu linka troche sie naciąga a nie ma jak tej dźwigni dalej rpzeciągnąć bo biegi sa na przemian. Linka będzie kosztowała z 60 zeta oczywiście dorabiana w jakieś tam firmie albo pozapuszczaj linki jakiś olejem lub ropą i rozruszuj zeby to lekko chodziłobez naprężeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seebbel    0

Olej naturalnie sprawdzę i może ewentualnie wymienie, ale raczej jestem pewien jego stanu, poprzedni własiciel chłop uczciwy i lubiał mieć wszystko na tip top. Silnik zalał turdusem olej czysty jak łza, ja w samochodzie mam ciemniejszy ;).

 

Nic nie daje zagaszenie kombajnu, poprostu zauważylem że najlepiej jest ruszyć kawałek na danym biegu, wtedy wszystko "puszcza". Skrzynia znajduje się pod kołami? Pytam bo będę chiał sie dostać do tych nieszczęsnych linek. W jaki sposób się ich naciąga?

 

Nie wiecie panowie gdzie szukać katalogu i instrukcji do tego kombajnu? Chciałbym trochę poczytać o regulacji i ogólnie o koszeniu nim, wcześniej miałem MF240 a to rochę inna bajka.

Dzięki za zainteresowanie tematem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Nie stanu oleju tylko co jest na spodzie skrzyni (czy są opiłki )z racji tego że kombajn teraz stoi to olej będzie czysty i ładny w skrzyni biegów a na spodzie jest wszystko .linki od biegów powinny być zakończone regulacją pancerza .Jak ci reszta biegów pracuje 2 i 3 .kombajn jak kombajn każdy ma prawie identyczną zasadę działania to czemu kolega ma takie obawy 

czy na skrzyni jest silikon po demontażu lub montażu skrzyni czy była rozkręcana niedawno .pozdrawiam w pracach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seebbel    0

Skrzynia jest pod kołami?

 

Nadal nie mogę natrafić na jakąś instrukcję napraw do niego czy obsługi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

skrzynia pod kołami to logiczne ;katalogi są, instrukcja towar deficytowy powinna pasować z modeli 525, 530, 620 ,625,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj