nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5574

 

Tylko że  Jarosław  nie spał  do  południa

 W rozmowie z "Gazetą Polską" Kaczyński stwierdził, że w tym czasie był pod Hutą Warszawa. - Sądzę, że to wymagało tego samego poziomu odwagi. (...)

Dowiedziałem się od rodziców, że była po mnie ekipa z SB. No i następnego dnia mnie zwinęli. Byłem spakowany i przygotowany na ucieczkę, czekałem z wyjściem z domu, aż skończy się godzina policyjna. Zjawili się jednak przed 6 rano i zabrali do MSW. Pamiętam, że zawieźli mnie na wysokie piętro i jakiś facet dość uprzejmie próbował mnie przesłuchać. (...) Wieczorem mnie wypuścili i było to dla mnie bardzo niemiłym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że nieprzyjemnym, bo przecież działałem cały czas. Uważałem zresztą, że jestem w sytuacji dużo gorszej niż internowani. Miałem absolutny imperatyw, że muszę działać, i sądziłem, że w efekcie pójdę siedzieć, co było gorsze od internowania - powiedział Kaczyński.

 

I właśnie wtedy zaczęła się jego trauma. Brata internowali a jego nie chcieli bo guzik znaczył. SB zatrzymało i od razu wypusciło Co za kleska i wstyd przed porzadnymi opozycjonistami! Może sie doczytali że to syn Rajmunda , na dodatek głupawy i wypuscili? Jasne było juz wtedy że  świat się na nim nie poznał i Jarosław poprzysiągł światu zemstę.

Współpracował z Wałęsa wiedząc ze ten donosi ale siły zła nie dały mozliwości by go zdemaskował. Tworzył  potem rózne partie ale ciagle był niedoceniony a na domiar złego jego rodzony brat zostawał prezesem NIK, ministrem, prezydentem Warszawy czy finalnie Polski. Niemogac tego znieść został premierem ale znowu świat sie na nim nie poznał i na stanowisku sie nie nabył. Tego było juz za wiele - wypowiedział  swiatu wojnę . Pierwszą ofiara był brat z żona której to Jarosławowi świat poskąpił. Sam chciał zastapic brata na urzedzie i znowu świat się na nim nie poznał co jeszcze bardziej go rozjuszyło. Stwierdził więc ze musi świat przechytrzyć. Obejrzał "Ojca chrzestnego" i doznał olśnienia. Jak bedzie robił to co chce z pomoca innych to świat pewnie się nie połapie. Tak też zrobił wystawił swoich bezwolnych ludzi i teraz ich rekami dokonuje zemsty!

TK rozpieprzył, okragły stół zdewaluował, pomówił prawie wszystkich poza swoimi ludźmi, sojuszników poniżył, brata z bratowa nawet z grobu wyciągnął a w międzyczasie rozpiernicza gospodarke i ogłupia ludzi. Niedługo juz się ujawni by wprowadzic uwspółcześniony komunizm i zostac dyktatorem a za kilka lat sie sam intronizuje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

TK -  to  zły  komunistyczny  twór  i trzeba  go  zlikwidować

Jakim  cudem  gospodarkę  rozpieprzył  jak  amerykanie  Reiting  podnoszą 

to jak to  sie  ma  do twoim  rewelacji

PZU właśnie  odkupiło  Polski  Bank  z rąk włoskich

 

opuszcza2_rGttcLp.jpg

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

B3Agro hmmm to nie Twoje wpisy widziałem w temacie o pszenicy, że wypożyczasz odpłatnie silosy handlarzom na przechowywanie zboża zza wschodu? Tu jest paradoks taki o to człowieczek robi kręcia robotę i wspiera import zboża zza wchodu przy okazji dając powód na obniżanie cen w lokalnych skupach. Nie wiem skąd pochodzisz, ale okoliczni rolnicy powinni mieć pretensje do Ciebie jakie są ceny u was. Nie ważne czy rządzi PiS PO czy kto inny, jeśli są tacy "ludzie" to w kraju nigdy nie będzie dobrze. Jednak to taki naród, że nie patrzy na całokształt tylko jak samemu się nachapac do syta. Tekst nie w temacie, ale tak mi się przypomniało. Miłego wieczoru B3Agro


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

TK -  to  zły  komunistyczny  twór  i trzeba  go  zlikwidować

Jakim  cudem  gospodarkę  rozpieprzył  jak  amerykanie  Reiting  podnoszą 

to jak to  sie  ma  do twoim  rewelacji

PZU właśnie  odkupiło  Polski  Bank  z rąk włoskich

 

opuszcza2_rGttcLp.jpg

 

To tłumaczy wydatki kancelarii Dudy :D

 

Żadnego ratingu nie podniósł a jedynie zmienił perspektywe na pozytywną czyli jak dobrze pójdzie to wrócą na poziom gdy Polska była w ruinie czyli przed wyborami. 

Odkupić można wszystko tylko czy to się opłaca i ile włosi na tym zarobili?

Czemu TK jest zły i czemu PIS nie chce go zlikwidować?

 

@kaj - pieniądze nie śmierdzą. Nie robi nic niezgodnego z prawem. Miej pretensje do ministra rolnictwa i rzadu ze nie chroni nas przed zalewem UPAińskiego zboza i wspieranie banderlandu.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No i co w tym złego że wynajmuję silosy? Jak nie ja to zrobi to ktoś inny. Czy myślisz że jak przez moje silosy nie przejdzie kilka tysięcy ton to nikt tego nie sprowadzi?

 

Nie bądź dziecinny - biznes jak każdy inny. Mogą mnie też nie lubieć z powodu że mam duże gospodarstwo , że zatrudniam ukraińców i z miliona innych powodów - nie zależy mi na tym.

 

Kilka lat temu skupowałem pszenicę i rzepak - każdy wie że robi się to dla zysku ale ciąge wszystkim było źle. Jak podpisywałem umowy na rzepak i mi się nie wywiązywali z ilości i myśleli wszyscy że jako "sąsiad" nie będę wymagał respektowania zapisów w kontrakcie. Teraz ne ma  tym problemu. Ja swoje sprzedałem a teraz cudze po silosach jest przewalane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A i pewnie za nie wywiązanie się z kontraktu przejąłeś kilka gospodarstw :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Nie przejąłem ale kary umowne wyegzekwowałem. A 2 z tych co się nie wywiązali lata temu z kontraktu to i tak w końcu wykupiłem bo ich dzieci nie były chętne do prowadzenia gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ludzie tracą swoją przyzwoitość w tej pogoni za pieniądzem. Od paru miesięcy sprzedaje trzode do lokalnej ubojni i ta ubojnia nie skupuje od handlarzy. Dzięki temu cenę można uzyskać o wiele wyższa niż gdzie indziej, a wiecie czemu jest taka polityka zakładu? Bo jeśli lokalni hodowcy upadna to trzeba będzie o wiele dalej jeździć po towar . Tu jest zachowany jakiś zdrowy rozsądek .


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

 

I właśnie wtedy zaczęła się jego trauma. Brata internowali a jego nie chcieli bo guzik znaczył. SB zatrzymało i od razu wypusciło Co za kleska i wstyd przed porzadnymi opozycjonistami! Może sie doczytali że to syn Rajmunda , na dodatek głupawy i wypuscili? Jasne było juz wtedy że  świat się na nim nie poznał i Jarosław poprzysiągł światu zemstę.

Współpracował z Wałęsa wiedząc ze ten donosi ale siły zła nie dały mozliwości by go zdemaskował. Tworzył  potem rózne partie ale ciagle był niedoceniony a na domiar złego jego rodzony brat zostawał prezesem NIK, ministrem, prezydentem Warszawy czy finalnie Polski. Niemogac tego znieść został premierem ale znowu świat sie na nim nie poznał i na stanowisku sie nie nabył. Tego było juz za wiele - wypowiedział  swiatu wojnę . Pierwszą ofiara był brat z żona której to Jarosławowi świat poskąpił. Sam chciał zastapic brata na urzedzie i znowu świat się na nim nie poznał co jeszcze bardziej go rozjuszyło. Stwierdził więc ze musi świat przechytrzyć. Obejrzał "Ojca chrzestnego" i doznał olśnienia. Jak bedzie robił to co chce z pomoca innych to świat pewnie się nie połapie. Tak też zrobił wystawił swoich bezwolnych ludzi i teraz ich rekami dokonuje zemsty!

TK rozpieprzył, okragły stół zdewaluował, pomówił prawie wszystkich poza swoimi ludźmi, sojuszników poniżył, brata z bratowa nawet z grobu wyciągnął a w międzyczasie rozpiernicza gospodarke i ogłupia ludzi. Niedługo juz się ujawni by wprowadzic uwspółcześniony komunizm i zostac dyktatorem a za kilka lat sie sam intronizuje.

ty ale musisz mieć ciężkie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Oprócz tego ze cięzkie to jeszcze smutne, szczególnie jak obecna włądza podnosi podatki pod przykrywka podniesienia kwoty wolnej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

 13 grudnia spał do południa tylko jarek 

 cała polska dawno stała na nogach a  niektórzy byli skuci i na kolanach 

 tylko pan jarek nie wiedział co się dzieje   :D  :D  :D

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03463-Istota-KODowego-myslenia.htm Twoi idole twierdzą że 13 grudnia to wydarzenie kulturalne wyznawcy KOD PO I ZOMO rozpędzicie sie i walnijcie głową w mur bo takiej hipokryzji to nikt normalny nie łyknie a wam od tego może tylko sie polepszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przejąłem ale kary umowne wyegzekwowałem. A 2 z tych co się nie wywiązali lata temu z kontraktu to i tak w końcu wykupiłem bo ich dzieci nie były chętne do prowadzenia gospodarstw.

A  co było powodem że nie wy

wiązali się z kontraktu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Co było powodem? CHCIWOŚĆ.

 

Jak ktoś kontraktuje 50 ton posiadając 11 hektarów bo za 50 ton jest 20 złotych więcej na tonie niż przy 25 t. To już w momencie kontraktacji wmawia sobie że "jakoś to będzie". 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

Oto 23 polityków związanych z PO, którzy byli w przeszłości związani z PZPR i SB: 1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. 2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono. 3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”. 4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”. 5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy. 6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”. 7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR. 8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968. 9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza. 10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r. 11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego. 12. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum; 13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim. 14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR. 15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka. 16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-sad-odrzucil-wnioski-rzeplinskiego-jednym-z-pozwanych-byl-pr,nId,2318993#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Oto 23 polityków związanych z PO, którzy byli w przeszłości związani z PZPR i SB: 1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. 2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono. 3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”. 4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”. 5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy. 6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”. 7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR. 8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968. 9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza. 10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r. 11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego. 12. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum; 13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim. 14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR. 15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka. 16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-sad-odrzucil-wnioski-rzeplinskiego-jednym-z-pozwanych-byl-pr,nId,2318993#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

hihi lewacy to czego wy bronicie ???


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no i co ?  kto był w egzekutywie i oskarżał opozycjonistów jako prokurator ? kto się tego wypiera i kłamie ? który dostał krzyż zasługi  

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

Czy wiemy za ile sprzedano sektor bankowy?
Za całość, tj. ok. 80 proc. całego sektora bankowego – na podstawie ostrożnych szacunków – otrzymaliśmy za polskie banki ok. 25 miliardów złotych. Dzisiaj tyle kosztuje jeden bank. Mało tego, jeśli przyjrzeć się poszczególnym prywatyzacjom, można powiedzieć tak, że Skarb Państwa za jeden z większych polskich banków otrzymywał od 1,5 miliarda do 6 miliardów złotych. Czasami było to zaledwie kilkaset milionów złotych. Dzisiaj te same banki przynoszą rocznie zysk netto w wysokości od 0,5 miliarda do 1,5 miliarda złotych. Po trzech latach, jeśli ktoś kupiłby taki bank, to dzisiaj z samej dywidendy miałby zwrot zainwestowanego kapitału. Nigdzie na świecie tak się nie dzieje. Sprywatyzowane wówczas BPH i Pekao S.A., które sprzedano mniej więcej za 5–6 miliardów zł, mają obecnie aktywa rzędu 115 miliardów złotych.

Ile więc polski budżet stracił na prywatyzacji tego sektora?
Według ostrożnych szacunków straty mogą się wahać w granicach 150-200 miliardów złotych. W przypadku niektórych prywatyzacji nie dokonano pełnej ewidencji zarówno ruchomości, jak i nieruchomości, czyli sprzedawano bank, nie wiedząc, tak naprawdę, co posiada na stanie. A do niektórych prywatyzacji wręcz dopłacano oddłużając bank, przyznając pomoc BFG lub dokapitalizowując państwowymi obligacjami.

To jak naprawdę wyglądała prywatyzacja polskiego sektora bankowego?
Przeprowadzono ją w sposób pospieszny, prymitywny, szkodliwy i wysoce niefachowy w sensie opłacalności oraz bardzo kosztowny dla Skarbu Państwa i wszystkich Polaków. Bank przed sprzedażą najpierw oddłużano, potem dokapitalizowano i umarzano zaległości podatkowe w latach 1994–1998. W czasie, kiedy prywatyzowano banki, otrzymywały one ogromną pomoc z budżetu państwa, na zasadzie specjalnych pożyczek oprocentowanych na 1 proc. W tym samym czasie polski przedsiębiorca płacił za taki kredyt 40–60 proc. W ten sposób sprywatyzowano m.in.: PKO S.A., Bank Handlowy i BIG Bank Gdański, Polski Bank Rozwoju i Polski Bank Inwestycyjny. Były to kwoty rzędu miliardów złotych. Dziwne, że nikt nie chce podnieść w Polsce problemu, że wielkie polskie banki były zwalniane z podatku tuż przed prywatyzacją, o czym zwykły, uczciwy przedsiębiorca nie mógł nawet śnić.

A na czym polegała ostatnia prywatyzacja PKO BP?
Tu również było wiele nieprawidłowości. Prawie połowę tego banku sprzedano za 7 miliardów złotych. Zwykli obywatele zaciągnęli w bankach kredyty w kwocie ok. 15 miliardów złotych, po to, żeby kupić akcje tego banku, nie licząc oszczędności, które wyjęli z przysłowiowej skarpety. Potem się okazało, że jest 90-proc. redukcja. Świadomie wprowadzano to ograniczenie dla prywatnych inwestorów, żeby zagranicznemu inwestorowi sprzedać jak najwięcej walorów banku. Na jaw wyszło również, że nie podniesiono znacząco ceny emisyjnej za akcję, pomimo dużego zainteresowania. Zadecydował o tym ówczesny premier Marek Belka.

Jak Pan sądzi, kto niebawem stanie, a przynajmniej powinien stanąć, przed komisją ds. banków?
Najważniejsi, których powinno się rozliczyć i muszą stanąć przed komisją, to: Balcerowicz, Kornasiewicz, Gronkiewicz-Waltz, Kostrzewa, Bogusław Kott, Wojciech Kwaśniak, Marek Belka, Stypułkowski, Wiśniewska, Jan Krzysztof Bielecki – czyli ludzie kojarzeni jednoznacznie ze środowiskami politycznymi. SLD i układ pałacowy Kwaśniewskiego. Komisja powinna się zająć tzw. aferą sprzętową, a dotyczącą wykupienia przez panią Gronkiewicz-Waltz jako prezesa NBP długów prywatnego banku BIG Banku Gdańskiego w latach 1997–1998.

Oczywiście wyżej wymienieni nie robili tych prywatyzacji za darmo?
Wszyscy, których wymieniłem albo są albo byli w różnych państwowych urzędach, zarządach lub zajmowali eksponowane stanowiska w prywatnych już bankach, których prywatyzacjach często uczestniczyli. Warto podkreślić ich wynagrodzenia. Najlepszym przykładem jest Bank Millenium, z rekordzistą jeśli chodzi o zarobki – bliskim znajomym Aleksandra Kwaśniewskiego – Bogusławem Kottem. Bank ten, przez wiele lat był przechowalnią dla wielu decydentów, przyjaciół eksprezydenta i układu związanego z pałacem prezydenckim. Dochody miesięczne na poziomie 100–300 tys. zł, czyli w skali roku blisko 3 mln, były dość powszechne, gdy chodzi o prezesów banków.

A jakie zastrzeżenia można mieć do szefa NBP?
Leszek Balcerowicz nadal figuruje razem z żoną w KRS, jako członek rady fundacji CASE. Fundację dofinansowywały też banki m.in. PKO S.A., BRE Bank, WestLB Bank, Reiffeisen Bank, ING Bank, holenderski Rabo Bank, a także PZU i sam NBP z Leszkiem Balcerowiczem na czele. Często te same, które później występowały o pewne zgody koncesyjne, na fuzje, na połączenie i inne działania komercyjne. To jest rzecz skandaliczna, nasuwająca podejrzenie co najmniej konfliktu interesu, jeśli nie podejrzeń poważniejszych. Znamy podobne scenariusze, polegające na tym, że po wpłacie na fundacje następuje nie zwykła przychylność decydentów. Takie podejrzenia miała komisja ds. Orlenu.
Widać tu analogię do małżeństwa Kwaśniewskich…
To prawda, mimo że pani prezydentowa tak „ładnie i odważnie” wystąpiła przed komisją, i była chwalona przez zaprzyjaźnione media, to jednak listy darczyńców swojej fundacji ujawnić nie chciała i nie ujawniła. Czyżby fundacja pani Ewy Balcerowicz, prywatnie żony szefa NBP, naśladowała żonę prezydenta?

Czy uważa Pan, że uda się komisji śledczej chociaż trochę złamać zmowę milczenia tego lobby?
Jest się czego obawiać, jeśli chodzi o tę komisję śledczą. Prywatyzacje bankowe były przeprowadzane z naruszeniem prawa, mało tego, łamano prawo w tym czasie obowiązujące. Fatalnie funkcjonował Nadzór Bankowy, który obsadzany był przez zwolenników Hanny Gronkiewicz-Waltz, np. pani E. Śleszyńska-Charewicz, albo pan W. Kwaśniak, który zawsze bałwochwalczo wychwalał prezesa Balcerowicza. Ci właśnie ludzie przymykali oczy lub nie dostrzegali pewnych zapisów w umowach prywatyzacyjnych, które zobowiązywały inwestorów zagranicznych do pewnych działań, albo wręcz zakazywały pewnych działań. I mimo że naruszano prawo, nie było żadnych reakcji ze strony odpowiednich organów do tego powołanych, np. Nadzoru Bankowego. Tak naprawdę Nadzór reagował na nieprawidłowości maleńkich banków, o 100-proc. polskim kapitale, i tam najmniejsze uchybienie powodowało wprowadzenie zarządu komisarycznego, likwidacje, przejęcie lub sprzedanie takiego banku (dobrym przykładem jest tutaj sprawa Banku Staropolskiego). Przy sprawach naprawdę ważnych, Nadzór Bankowy dawał ciche przyzwolenie na łamanie polskiego prawa bankowego lub nie interweniował np. przy przejmowaniu większych i bardziej dochodowych banków przez mniejsze i będące w gorszej sytuacji (Bank Gdański przejęty przez Big Bank czy PBI przejęty przez Kredyt Bank).

Do czego może dojść komisja śledcza ds. banków?
Może dojść do wielu rzeczy. Niestety, trzeba będzie zmierzyć się z bardzo brutalną prawdą, że ci tak zwani geniusze polskich finansów, jak: Kott, Pacuk, Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Kostrzewa, Stypułkowski i wielu, wielu innych, okaże się po pierwsze, że niektórzy z nich byli agentami służb specjalnych, a po drugie, że działali często na szkodę Skarbu Państwa. Nie dopełniali swoich obowiązków lub znacznie je przekraczali. Komisja odsłoni prawdę, kiedy pokaże, że w dużej mierze była to prywata i niekompetencja, a tzw. autorytety polskiej ekonomii sięgną bruku. Mało tego, ci geniusze nawet zagraniczne banki doprowadzali do olbrzymich strat, jak prezes Pacuk z Kredyt Banku, który „wypracował” 1,5 mld zł straty czy W. Kostrzewa, były prezes BRE Banku, który obecnie jest prezesem zarządu ITI i za pośrednictwem TVN tak mocno atakuje komisję bankową, czy to tylko przypadek? Przecież to on doprowadził do pół miliarda strat w BRE Banku w pewnym okresie.


Balcerowicz, Kornasiewicz, Gronkiewicz-Waltz, Kostrzewa, Bogusław Kott, Wojciech Kwaśniak, Marek Belka, Stypułkowski, Wiśniewska, Jan Krzysztof Bielecki Dariusz Rosati Stanisław Żelichowski Jacek Buchacz Roman Jagieliński   

 

OTO ZŁODZIEJE PRYWATYZACJI BANKÓW JEDNE I TE SAME NAZWISKA HAHAHAHA  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 myślisz że ktoś to będzie czytał 

 jakie wnioski ? poszedł ktoś siedzieć czy jak ? jak nie to jak twierdzi tu  twój kolega wszystko gra  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

no i co ?  kto był w egzekutywie i oskarżał opozycjonistów jako prokurator ? kto się tego wypiera i kłamie ? który dostał krzyż zasługi  

 

 

TYPOWY LEWAK NO I CO PISOWNIA JAK PIES OGRODNIKA TYLKO ZĘBY W 2 STRONĘ  TO SZŁO 

ALE JAZDA U DURCZOKA PO I KIJOWSKI KOMUNISTYCZNI PORÓWNANIU DO KRAJÓW AFRYKAŃSKICH    Anarchizm komunistyczny


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

co nie umiesz przeczytać jak nie ma błędów ?  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

co nie umiesz przeczytać jak nie ma błędów ?  :D

 

SŁABI MNIE WASZ POZIOM 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Bo może romek nie rozumie po Polsku tylko w tym swoim bełkocie.

 

 

A z tą wartością banków to chciałeś dobrze ale wyszło ci jak zwykle romku.

 

Bo weżmy na przykład moje gospodarstwo : jak je przejmowałem to było warte , a niech będzie - około 2 mln zł (ziemia , budynki maszyny) na tamte czasy to jakoś tak było warte. Dzisiaj moje gospodarstwo to lekką ręką 35 mln zł (bez innej działalności , tylko to co z rolnictwem związane).  A wiesz skąd to się wzięło? 

 

Z pracy , głowy na karku i wzrostu wartości nieruchomości. A ty byś chciał żeby bank po kilkunastu latach był wart tyle samo. Ty chyba romek n wsi najmądrzejszy nie jesteś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy wiemy za ile sprzedano sektor bankowy?

Za całość, tj. ok. 80 proc. całego sektora bankowego – na podstawie ostrożnych szacunków – otrzymaliśmy za polskie banki ok. 25 miliardów złotych. Dzisiaj tyle kosztuje jeden bank. Mało tego, jeśli przyjrzeć się poszczególnym prywatyzacjom, można powiedzieć tak, że Skarb Państwa za jeden z większych polskich banków otrzymywał od 1,5 miliarda do 6 miliardów złotych. Czasami było to zaledwie kilkaset milionów złotych. Dzisiaj te same banki przynoszą rocznie zysk netto w wysokości od 0,5 miliarda do 1,5 miliarda złotych. Po trzech latach, jeśli ktoś kupiłby taki bank, to dzisiaj z samej dywidendy miałby zwrot zainwestowanego kapitału. Nigdzie na świecie tak się nie dzieje. Sprywatyzowane wówczas BPH i Pekao S.A., które sprzedano mniej więcej za 5–6 miliardów zł, mają obecnie aktywa rzędu 115 miliardów złotych.

Ile więc polski budżet stracił na prywatyzacji tego sektora?

Nic nie starcił a jedynie z perspektywy czasu widać że mógł zyskać wiecej. 

Jesli uważasz to za złodziejstwo to złodziejami sa też wszyscy rolnicy którzy kupili ziemie od skarbu państwa bo ona znacząco zdrożała.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4607

Dopóki żył generał Jaruzelski polska demokracja miała się dobrze. Ale generał umarł w końcu maja 2014 roku i polska demokracja zaczęła pryskać. Wkrótce po śmierci generała Donald Tusk prysnął do Brukseli z blondynką, tak jakby przeczuwał rychłe nadejście faszyzmu.

Ciąg dalszy już znamy, nasi wybitni demokraci Komorowski i Kopacz stali się ofiarami nienawiści i przegrali wybory. A dzisiaj demokracji bronią już tylko okopani na Czerskiej partyzanci masonerii walczącej.

Na szczęście ruch oporu może jeszcze polegać na żywotnich siłach narodu, które maszerowały w obronie demokracji już w czasach towarzysza Bieruta, czyli na Kombatantach Obrony Demokracji (KOD). W zeszłą sobotę kombatanci zebrali się w Katowicach, co utrwaliła na zdjęciach dla potomności Gazeta Wyborcza.

Jesteśmy świadkami niezwykłej transformacji socjo-politycznej. Tylko 10 lat temu, po wyborach wygranych przez PiS w 2005 roku, Salon rechotał zawistnie, że PiS wygrał głosami tzw. moherów a dwa lata później w 2007 roku, hasłem kampanii wyborczej Salonu było "zabierz babci dowód".

Dzisiaj, w 2015 roku, młodzi i wykształceni z dużych miast i wsi już nie głosują na obciach Platformy, a za to w obronie Salonu wysuwane są na teraz ulice mohery. Chichot historii ?

Oczywiście te mohery z KOD są tzw. "gorszego sortu". To nie nasze mamy czy babcie, które słuchają Radia Maryja. To laickie mohery, które pamiętają z nostalgią towarzysza Bieruta i które z przyjemnością wypiłyby koniaczek z wdowami po Jaruzelu i Kiszczaku.

To nie przypadek, że hasłem dziarskich Kombatantów Obrony Demokracji jest "Stalin i Dzierżyński lepsi niż Kaczyński". Zasady wciąż zobowiązują.


Bo może romek nie rozumie po Polsku tylko w tym swoim bełkocie.

 

 

A z tą wartością banków to chciałeś dobrze ale wyszło ci jak zwykle romku.

 

Bo weżmy na przykład moje gospodarstwo : jak je przejmowałem to było warte , a niech będzie - około 2 mln zł (ziemia , budynki maszyny) na tamte czasy to jakoś tak było warte. Dzisiaj moje gospodarstwo to lekką ręką 35 mln zł (bez innej działalności , tylko to co z rolnictwem związane).  A wiesz skąd to się wzięło? 

 

Z pracy , głowy na karku i wzrostu wartości nieruchomości. A ty byś chciał żeby bank po kilkunastu latach był wart tyle samo. Ty chyba romek n wsi najmądrzejszy nie jesteś ;)

 

 

WŁASNIE DLATEGO NIEWIERZE CI W TE BAJKI CHYBA JAKAŚ 5 6 KLASA PO PSL NIE DAWALI POLSKIEMU ROLNIKOWI TYLKO NIEMCOM DUŃCZYKOM ITP 

 

CHYBA ZE KOLESIOSTWO CI ZOSTAŁO ZA KOMUNY 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

To nie jest porażka - to jest kompromitacja Rzeplińskiego.

Sąd Okręgowy w Warszawie nie przychylił się do wniosków Andrzeja Rzeplińskiego.

Sąd Okręgowy "doszedł do przekonania, że w sprawie zachodzi niedopuszczalność drogi sądowej, skutkująca koniecznością odrzucenia wniosków" - poinformowała rzecznik ds. cywilnych, Dorota Trautman. Ponadto, według sądu, złożenie ślubowania lub nie nie wywołuje skutków cywilnoprawnych, zatem nie można ich analizować pod kątem kodeksu postępowania cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj