nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
B3Agro    91

A dlaczego piszesz że coraz gorzej? Z tego co opisałaś wychodzi na to że coraz lepiej powinno być - coraz mniej ludzi zajmuje się rolnictwem więc masz szansę powiększać areał i się rozwijać ponosząc mniejsze koszty.

 

Tam gdzie mam gospodarstwo (bo mieszkam w mieście) to może 10-15% mieszkańców zajmuje się rolnictwem , natomiast następne 40% to "działkowcy" do 5-8ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Przy obecnych cenach na płody rolne , spadek kosztów z tytułu wzrostu efektywności produkcji na większym areale, jest wielokrotnie mniejszy , jak wzrost kosztów z tytułu kosztów zwiększenia powierzchni gospodarstwa..

Co gorsze, wzrost efektywności , nie przekłada się w zaden sposób na zmniejszenie kosztów zakupu ziemi , natomiast prowadzi do zwiekszonej produkcji., którą coraz trudniej sprzedać za pieniądze odzwierciedlające koszty produkcji i należny zysk.

Niestety już dzisiaj da się zauważyć , zę jedynym zyskiem dla podstawowych upraw , staje się zgodnie z ideą UE , doplata .

Tyle że w Polsce wynegocjenowana do plonu 3 ton/ha i można uznać jako pewnik , że to się nie zmnieni.

Wobec czego produkując ekstensywnie 3 tony zboza , czesto mozna otrzymac identyczny zysk , jak z intensywnej produkcji 8 ton/ha .

Jeśli jeszcze doliczyć ryzyko uprawy dla produkcji inensywnej , oraz wpływ na ceny przy powszechnym stosowaniu takiej uprawy , katastrofa jest jak najbardziej realna.

Chyba ze ktoś wpadnie na pomysł , by zagospodarowac lawinę płynącego zboża 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tu zonk ja jestem abstynentem :D  :D  :D , a ostatnio bylem na dozynkach wojewodzkich gdy istnialo jeszcze wojewodztwo krakowskie a milosciwie nam panowal general jaruzelski-cos tak w 87 czy 88-juz nie pamietam dokladnie, gdzies tam mam dyplom rodzicow z wystawy plodow rolnych. B)  w przyszla niedziele beda jak zawsze gminne dozynki  ale ja takich spedow unikam jak ognia. zreszta u nas prawdziwych rolnikow w gminie[14 tys mieszkancow ]to by policzyl na palcach rak i nog...

 

A to jeszcze pewnie czerwony krawat gdzieś tam w szafie trzymasz ;):P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tym czasem kolesiostwa w pise ciąg dalszy. Żona doradcy Dudy Agatowskiego dostała pracę w zarządzie PZU Życie. Kto mi powie, że pis rożni się czymś od po. Skok na kasę jest bez żadnej krempacji. Wraca po cichu Koryto +, rozdają sobie stołki i medale. Widzieliście tą żenadę jaka odbyła się w Janowie podczas aukcji? Słyszeliście tego durnia z ANR, który powiedział, że w sumie nic się nie stało, że Emirę sprzedano tak tanio bo jest stara i bezpłodna. Czy ci ludzie na łby poupadali? To tak jak by komuś sprzedać samochód i powiedzieć mu na skasowaniu forsy, że to nic nie wart złom. Z jednej strony szkoda mi z tej stadniny. Z drugiej cieszę się. Tam dookoła na pis głosowali. Teraz mają nauczkę i dobrą zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja bym coś na temat kolesiostwa i załatwiania pracy powiedział, lecz tajemnica zawodowa mnie obejmuje. Mogę jedynie powiedzieć, że jeden z ministrów, który wybrał się do stolicy z Opola ściągnął tam swoich kolegów (nie związanych z PIS) wraz z całymi rodzinami załatwiając pracę nie tylko kolegom, ale i ich żonom. W ramach podziękowania teraz osoby te muszą chodzić obowiązkowo na każdą paradę i demonstrację organizowaną przez PIS. Stąd teraz PIS chwali się dużymi frekwencjami, bo to są ich ludzie oraz ci, co im zawdzięczają pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Staszek, nie krepuj się! Też chętnie się dowiem co jest brednią w jego postach

Nie ma argumentów konkretnych na to, by pokazać co jest brednią, więc robi to samo, co PIS...

 

Jakie nity  :blink: ? Antoni jeszcze o tym nie wie? Toz to upragniony dowód zamachu!

Oni wszyscy zgineli z głupoty Lecha i i jego swity ale "show must go on" bo ktoby pochował samobójcę na Wawelu?

Nie zastanawia cie ze przez ponad pół roku komisja nie znalazła dowodów zamachu?

Antoni po to ma swoją ekipę do wyjaśnienia tego zamachu, by legalnie nabić nowej komisji kieszeń. Prawda jest taka, jaką wszyscy znamy, wyprawę nie organizowała wtedy kancelaria premiera, lecz prezydenta, a to prezydent jest osobą decyzyjną na pokładzie.

Zabawnym dla mnie było też to, jak mówili, że nikogo z BOR-u tam nie było, a jednak niby byli. Tu, że ciała prezydenta nie dało się zidentyfikować, a jednak agenci BOR go zidentyfikowali i przykryli swoimi kurtkami.

Jest wiele sprzecznych informacji, których nikt nie wyjaśnił. Rozumiem, że byli i tacy, których identyfikacja była nie możliwa. Rozumiem, że chciano pogrążyć jedną osobę, ale przy okazji siebie wymyć, ale dlaczego nikt nie powie przy tej okazji i nikt z prokuratorów nawet jako hipotezy do wyjaśnienia nie podejmie, iż przed katastrofą Lech zabronił publicznych wystąpień Jarosławowi argumentując ten zakaz tym, że poparcie spada przez jego głupie gadanie?

Co do faktów, to zastanawiające jeszcze jest to, że na zdjęciach z miejsca katastrofy znajdują się też szczątki jakiegoś samolotu, które nie należą tupolewa.

Tyle czasu już minęło (6 lat) a dalej nie ma żadnych konkretów. Dlaczego? - bo ta sprawa nie może ujrzeć światła dziennego. To jest sprawa nie tylko polityczna, ale i międzynarodowa. Donald chciał sprowadzić samolot do kraju. Na ten temat z Putinem rozmawiali przez prawie godzinę. Do jakich wniosków doszli? Oficjalnie podano, że oddadzą wrak, jeżeli Polska zamknie dochodzenie i już do niego nie wróci.

Nieoficjalnie? - Putin do Donalda: Donald, masz słabą głowę do picia, a nie chcę, by o tobie pisali jak o Olku. A teraz do rzeczy. Jak chcecie ten samolot, to my wam go damy. Nawet go uruchomimy i nim przylecimy, a wraz z nim kilka bombek w gratisie na was zrzucimy i z Polski zrobimy znowu "Rasiję".

Teraz kolega Staszek może powiedzieć, że piszę brednie, lecz zanim tak powie, to niech odpowie mi na pytanie: "Dlaczego Jarek jeszcze nie dostał wraku samolotu, skoro to był jego priorytet?" Przecież to takie proste jest go odzyskać i tym pokazywał niekompetencje Tuska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Hubertus zatrudnienie po zanjomosciach istnieje od wiekow,wiec nie ma roznicy kto i na jakie stanowisko.Tak bez polecenia to raczej ciezko o prace.

B3 Argo,  gorzej na wsiach,bo dawniej kazdy skrawek pola byl uprawiany,a teraz ziemia lezy odlogiem ludzie aby tylko doplaty wziac i coraz wiecej lasow sadza.Ci ktorzy maja duzy areal i konkretna produkcje/hodowle to stawiaja na rozwoj.Male gospodarstwa rezygnuja,bo slaba oplacalnosc a koszty nakladu duze.Ale tak zdrowo pomyslec to male gospodarstwo tez moze byc rozwojowe,ale miec dobry pomysl i checi i da sie wyzyc.Wiekszosc jednak idzie na latwizne i zgarnia doplaty i nic wiecej nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ale tak zdrowo pomyslec to male gospodarstwo tez moze byc rozwojowe,ale miec dobry pomysl i checi i da sie wyzyc.Wiekszosc jednak idzie na latwizne i zgarnia doplaty i nic wiecej nie robi.

Ja zgarniam dopłaty i próbuję inwestować. Nie mniej jednak przy obecnych cenach zbóż i żywca, to się nie da wyżyć, dlatego pracuję zawodowo. Jak sobie policzysz koszt uprawy ziemi, materiał siewny, nawozy, opryski, koszt kombajnu i nie policzysz swojej robocizny, to wyjdzie na to, że 3 tony z hektara (i nie wiem, czy to jeszcze nie zaniżone) to są same koszty, a zysk to to, co masz powyżej. A jak tu wyciągnąć więcej z ziemi 6-stej klasy?

Duży zawsze mógł więcej. Jak oddaje po 200 świń miesięcznie, to może mieć zysk na jednej świni rzędu 5zł, lecz ja w takim przypadku nie miał bym co dzieciom dać jeść, bo nawet areały na to mi nie pozwalają, a ceny zbóż w skupie w tym roku, to naprawdę hańba i wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Pomoc farmaceutyczna została odznaczona a szef apteki dostał miejsce w zarządzie Polskiej Grupy zbrojeniowej, Zaiste zacna to apteka, kuźnia kadr można powiedzieć, albo "wykuwalnia" nowych elit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczebel gminny to chyba największe kolesiostwo/powinowactwo. Taką urzędniczą patologię  prorodzinną powinno dusić się w zarodku. Aż słabo się robi. Planuję zbojkotować następne miejscowe wybory :ph34r: czyli złożyć wniosek o karencje dla takich zacnych osobników.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

 

Teraz kolega Staszek może powiedzieć, że piszę brednie, lecz zanim tak powie, to niech odpowie mi na pytanie: "Dlaczego Jarek jeszcze nie dostał wraku samolotu, skoro to był jego priorytet?" Przecież to takie proste jest go odzyskać i tym pokazywał niekompetencje Tuska...

Staszek umie wytłumaczyć wszystko a jak nie to zamieści kilka  :D  :D  :D i wszystko będzie jasne.Jarosłąw odzyskałby wrak gdyby był premierem albo prezydentem a że nie jest to wrak jest nadal w Rosji. Antkowi też jest to na rękę bo można snuć domysły , przypuszczenia i mamić jełopstwo. Komisja ma robote a przede wszystkim pensję. 

Miała być też walka z biurokracją i tylko czekam aż zostenie stworzony specjalny urząd do zwalczania biurokracji w którym znajdzie zatrudnienie kilka tysiecy specjalistów z PIS :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hubertus zatrudnienie po zanjomosciach istnieje od wiekow,wiec nie ma roznicy kto i na jakie stanowisko.Tak bez polecenia to raczej ciezko o prace.i.

 

Przecież teraz miało być inaczej. Miało być uczciwie, miała być dobra zmiana. PiS wytykał takie praktyki PO i PSL owi. A teraz co? Sami robią dokładnie to samo jak nie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Bo to jest uczciwość wg. PIS i jest ona uczciwsza o tej nieuczciwej uczciwości PO i PSL. Ponadto jest ona patriotyczna i pierwszego sortu a nie tak jak poprzednia uczciwość - plugawa i fałszywa  :wacko:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przecież teraz miało być inaczej. Miało być uczciwie, miała być dobra zmiana. PiS wytykał takie praktyki PO i PSL owi. A teraz co? Sami robią dokładnie to samo jak nie gorzej.

Jest innaczej,bo sporo osob z Ukrainy sie zatrudniaja i lepiej pracuja jak Polacy. Nawet i wlasne firy w Polsce otwieraja,by uczciwie pracowac a nie stac z piwem po gesem i czekac az ktos im da cos za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jakby u nas nie dawali 500+ to też chetnych do pracy byłoby wiecej ale że dostają coś za darmo to stoją z piwem pod GSem.Ja bym się o ukraińców nie martwił bo oni sie o nas martwić nie bedą. Wpuszczamy ich zboże do Polski, otwieramy linie kredytową na 1mld euro a w zamian mamy kult UPA  i embargo na naszą wieprzowinę. Tak ich sie powinno traktować http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/korwin-mikke-zazada-zakazu-wjazdu-do-ue-politykom-gloryfikujacym-oun-upa


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ulman widze ze tez od wschodu jestes, My na wschodzie ponoc to jestesmy ludzmi o bardzo ugodowych pogladach. Wiec,jezeli sie polakom robic nie chce to dlaczego nie zatrudnic obcokrajowcow.Mi to nie przeszkadza kto bedzie pracowal byle solidnie bylo zrobione. Z tym zbozem to fakt,nasze w tym roku tanie aby sprzedac.Ale zawsze od Rosji naplyw towarow jest tylko naszego to oni przyjac niechca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Robić się nie chce bo mamy zbyt duzy socjal. Ukraińcom nic nie daja za darmo i proszę jak to wpływa na motywacje do pracy. Sedno jest takie że socjal demoralizuje i degeneruje kazde  społeczeństwo


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Tak darma kasa a pozniej sie dziwia wszyscy,ze mlodziez zdemoralizowana i rozruby tylko robia.A gdyby tak od mlodego ganiac do lopaty to nie mieli by czasu nocami sie szlajac po ulicach i byloby bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jest innaczej,bo sporo osob z Ukrainy sie zatrudniaja i lepiej pracuja jak Polacy. Nawet i wlasne firy w Polsce otwieraja,by uczciwie pracowac a nie stac z piwem po gesem i czekac az ktos im da cos za darmo.

 

Niestety Ukraińcy nie dostają pracy w zarządach państwowych spółek. Jak żona znajomego prezydenta. Pracują za najtańsze stawki. Więc nie pisz o nich w kontekście kumoterstwa w pise. Powtórzę jeszcze raz miało być lepiej, uczciwiej, przejrzyściej. Pis wytykał kolesiostwo i prywatę rządowi PO i PSL. Teraz sami robią to samo. Albo jeszcze gorzej. Podpisano rozporządzenie wprowadzające po cichu Koryto +, załatwia się stołki po znajomościach jak za PO i PSL. A w dodatku za nic sobie medale wręczają. Wszystko bez krempacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Robić się nie chce bo mamy zbyt duzy socjal. Ukraińcom nic nie daja za darmo i proszę jak to wpływa na motywacje do pracy. Sedno jest takie że socjal demoralizuje i degeneruje kazde  społeczeństwo

.

To nie głupi pomysł.

Dlaczego mamy być takimi degeneratami jak obywatele Szwajcarii , Norwegii bądz Wielkiej Brytani , skoro społeczeństwa takich krajów jak Kenia , Uganda bądz Etiopia , mają się bez rozdmuchanego socjalu zupełnie dobrze .

Swiadczy o tym choćby kondycja sportowa ich biegaczy.

Jako że ograniczenie socjalu przyniesie olbrzymie zyski finansowe, proponuje przeznaczyć je na rolnictwo , jako najbardziej efektywny dział gospodarki .

Motywację do pracy , bardzo łatwo podnieść przez ograniczenie pensji do 200 zł/msc.

Taka suma potrafi zmotywować każdego.

Do pracy choćby na Ukrainie .

@hubertuss -'Niestety Ukraińcy nie dostają pracy w zarządach państwowych spółek."

Największa szkoda , że Ukrainiec nie jest twoim przełożonym . Oj jaka to szkoda.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jeżeli nasi nie chcą pracować, ich sprawa, ALE ŻADEN ZASIŁEK WTEDY TEŻ SIĘ NIE NALEŻY.

Jak widać chociażby na tym forum, sukces w Janowie był tak wielki, że sektę pislamu aż zatkało. Czy może jednak  coś zrozumieli?

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

.

To nie głupi pomysł.

Dlaczego mamy być takimi degeneratami jak obywatele Szwajcarii , Norwegii bądz Wielkiej Brytani , skoro społeczeństwa takich krajów jak Kenia , Uganda bądz Etiopia , mają się bez rozdmuchanego socjalu zupełnie dobrze .

Swiadczy o tym choćby kondycja sportowa ich biegaczy.

Jako że ograniczenie socjalu przyniesie olbrzymie zyski finansowe, proponuje przeznaczyć je na rolnictwo , jako najbardziej efektywny dział gospodarki .

Motywację do pracy , bardzo łatwo podnieść przez ograniczenie pensji do 200 zł/msc.

Taka suma potrafi zmotywować każdego.

Do pracy choćby na Ukrainie .

@hubertuss -'Niestety Ukraińcy nie dostają pracy w zarządach państwowych spółek."

Największa szkoda , że Ukrainiec nie jest twoim przełożonym . Oj jaka to szkoda.

Możesz odpowiedzieć sobie i nam - skąd sie biorą pieniądze na socjal?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z tego samego miejsca co na KRUS , dopłaty obszarowe , badz PROW . .

Czyli różnej masci podatków , najczęściej płaconych przez beneficjentów systemu .

Moze ty mi powiesz , skąd się biorą pieniazki na rolnictwo ?

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Z pracy  ludzi lub jak wolisz z podatków przez nich płaconych.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj