nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Zbigniew3003    18

A czy wiecie,że włodarze miasta Głogów podjęli decyzje,że podczas uroczystości patriotycznych nie będzie odczytywany" apel smoleński".?Jak nic zdegradują do rangi  chutoru   ;) Jak dla mnie każda uroczystość ma swojego patrona-nadpatroni niewskazani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O BROŃCO staszka zrozumiałem

 

tAK ? Pewnie Bronek Cię sztachetą walnoł :P :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może taka sobie pokutę zadał za to że go wysłał gdzie wysłał żeby pośmiertnie wielkim uczynić .

 

Nie pisałem wcześniej , ale tez tak odczułem . B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wojewoda wielkopolski chciał sobie urządzić pisowską rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Co roczne obchody odbywają się od dawna w Poznaniu. Ten zrobił swoje w Lesznie. I wyszła klapa bo ludzie ten apel wygwizdali. Szkoda, że pis tych ludzi wystawia na takie pośmielisko i to pośmiertnie. A wszystko dlatego, że Kaczyński próbuje jeszcze na trupach zbić jakiś kapitał polityczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

tAK ? Pewnie Bronek Cię sztachetą walnoł :P :P ?

staszku masz refleks szachisty  :lol:  :P  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby nie jego pieniądze, ale kupił i dał służbom ratowniczym. A czy nie jego kasa? To jak ty dostajesz JPO, to to jest twoja kasa, czy dalej ARiMR? 

 

Nie rozśmieszaj mnie. Rydzykowi nawet JP II nie dał rady, a ja mu mam dać? W szczególności teraz, jak ma błogosławieństwo rządu, który też przy drugiej transzy wynoszącej 26mln. zł dopiero za 3 podejściem zdecydował się na zaksięgowanie tej kasy na fundację z wiadomych celów. Sam pisałeś, że na składki zdrowotne płacisz prawie 300zł, więc albo tą kwotę zerżnąłeś ode mnie z wcześniejszego postu, albo masz własną działalność i jesteś na ZUS-ie a nie KRUS-ie. Zakładam raczej to drugie, bo kłamstwa nie chcę brać pod uwagę, więc powinieneś wiedzieć o co w tym chodzi...

 

W mojej gminie są 4 OSP. Do gminy PSP ma od 12 do 31km (w zależności w jaki zakątek). OSP są rozlokowane tak, że w najdalszy zakątek najbliższe OSP ma 5 km. Jak wykluczymy jedną jednostkę z najmniejszą liczbą wyjazdów (w zeszłym roku miała 5 na cały rok), to najbliższa kolejna jednostka będzie miała do najdalej wysuniętego punktu 14km. A więc trochę matematyki:

- 4 minuty na zebranie się ochotników i wyjazd

- 15-20min. dojazd (w zależności od warunków pogodowych, wóz strażacki jest cięższy od zwykłego auta, na sobie ma wodę, która na łukach drogi również buja, przez wodę droga hamowania jest dłuższa, a każdy kierowca wie, że wiezie ratowników i to on ze swoją drużyną ma ratować innych, a nie by jeszcze go ratowali)

Po przyjeździe szybkie rozpoznanie, zdiagnozowanie sił, ubieranie się w ODO, rozwijanie rot - to wszystko zajmuje czas, a jak za plecami stoi gospodarz i krzyczy "Róbcie coś!", to dodatkowo podnosi ciśnienie. Ale z tym to sobie wszyscy dają rady, bo na takie okoliczności też są szkoleni i przechodzą specjalistyczne badania lekarskie. Mija czas, ogień się rozprzestrzenia, ty rozwijasz 2 linie, z których jedna jest w natarciu, a druga w obronie innych obiektów. Na samochodzie masz 3tyś. litrów wody i masz świadomość, że starcza ci to na ok. 2 minuty. Wysyłasz jednego do pobliskiego hydrantu, bo następna jednostka przybędzie za ok. 10min. W hydrancie powinno być ciśnienie 7bar utrzymane przez min. 1 minutę, a tu zonk: 7 bar na starcie, które po 15 sekundach maleje, a po 40 sekundach mamy 1,5bara i brak ciśnienia na prądownicy. Kombinując podajesz tą wodę do wozu, by ciśnienie robiła autopompa, ale nie starcza ci na zasilanie 2 rot - najbliższa jednostka podaje ci, że dotrze na miejsce za 6 min. Zgłaszasz dyspozytorowi o zadysponowanie autocysterny, bo ogień się rozprzestrzenił ze stodoły na budynki inwentarskie i częściowo zaczyna wchodzić do mieszkalnych. Rezygnujesz z natarcia i decydujesz o oszczędnej obronie budynków mieszkalnych, by chociaż coś uratować... To jest prawdziwy scenariusz, w którym uczestniczyłem jako pierwsza przybyła jednostka. Czas akcji gaśniczej - 6,5h (nie licząc dogaszania trwającego kolejne 3h, dojazdów do pożaru i do remizy). Nikomu nie życzę czegoś takiego, a umiłowana przez Staszka PSP przyjechała po 45min. 2 wozami, po 70min. dojechała drabina i prawie jednocześnie cysterna. Wcześniej przed PSP przybyły 3 OSP. 4-ta, która miała wtedy 3 km. do dojechania - nie przyjechała, ponieważ wójtowi szkoda było 2,5tyś netto dać na opony i została wycofana z podziału. Po tym zdarzeniu na drugi dzień wójt osobiście przywiózł te 2 opony. A co, jak by można było szybciej rozpocząć akcję gaśniczą? Szybciej było by rozpoznanie i podjęte decyzje o zadysponowaniu kolejnych sił?

Reasumując: nawet na te 5 wyjazdów rocznie jest warto trzymać tą jednostkę, gdyż koszt zwróci się przy pierwszym większym pożarze. A dla tych, którzy nie wiedzą i/lub nie są świadomi, jak ogień się szybko rozprzestrzenia, to dedykuję filmik z aktualnym czasem 5min od zapalenia świeczki na tapczanie:

Daj spokoj filozofie nic od Cb nie spisywałem co do OSPto jak obserwuję ich działania to nie wiem czy śmiać się czy płakać jak do pożaru snopka na polu przyjeżdża 5 jednostek z promienia 30 km taki pożar to powinni miejscowi ugasić no ale pozostali też muszą z czegoś żyć :P :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Udaj się do biura poselskiego posła pisu w twoim regionie i pogadaj z nim by złożył w sejmie projekty rozwiązujący wszystkie osp. Może cię posłuchają. Jak czytam te twoje rewelacje to normalnie śmiać się chce. A jak ci z ops taki biznes na tym robią to tez się zapisz. Będziesz zarabiał. Ciekawe tylko czy by cię zechcieli? Jeszcze nie widziałem człowieka na wsi co by osp krytykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Y nie wiem co brałeś ale odstaw to bo Ci nie służy :P :P

 

 Czemu tak twierdzisz , może zamiast obrażać - wytłumacz , może jestem w błędzie ? W przeciwieństwie do ciebie dopuszczam taką możliwość . Weź np . wcześniejszą likwidację małych placówek policji . PiS stwierdził że jednak należy je przywrócić . A ty co , w odwrotną stronę chcesz działać ? B) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Słuszne pytanie. Czemu małe jednostki policji maja powstawać a małe jednostki OSP należy likwidować. Co z przychodniami? Też likwidować? A takie placówki pocztowe?  Jak to w końcu ma być Staszku?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Udaj się do biura poselskiego posła pisu w twoim regionie i pogadaj z nim by złożył w sejmie projekty rozwiązujący wszystkie osp. Może cię posłuchają. Jak czytam te twoje rewelacje to normalnie śmiać się chce. A jak ci z ops taki biznes na tym robią to tez się zapisz. Będziesz zarabiał. Ciekawe tylko czy by cię zechcieli? Jeszcze nie widziałem człowieka na wsi co by osp krytykował.

 

nO MASZ rację żaden poseł tego nie ruszy strażacy to łakomy kąsek dla POSŁÓW  znaczący eektorat :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Dużo tutaj mówi się o postawach patriotycznych, wstawaniu z kolan, budowaniu małych ojczyzn. Jak dla mnie OSP miało kiedyś znaczenie nawet w budowaniu społeczności wiejskiej. Remizy to nie tylko było miejsce przechowywania sprzętu. Nie rozpieprzajmy tego bo i tak za dużo form organizowania się ludzi na wsi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuszne pytanie. Czemu małe jednostki policji maja powstawać a małe jednostki OSP należy likwidować. Co z przychodniami? Też likwidować? A takie placówki pocztowe?  Jak to w końcu ma być Staszku?

 

Nie słuszne a głupie ;) ;) posterunek to jest jeden w gminie  a straż w każdej wsi nie zastanawiałeś się czemu tak łatwo podjąć decyzję o likwidacji szkoły? :P Przychodnia też najczęściej tyko w gminie jaki problem przejechać nowoczesnym samochodem strazackim 10 czy 15 km? B) No ale lepiej mieć chaos na akcji a głosy przy urnach :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A tak w ogóle Staszku to dobrze Cię widzieć w dobrym zdrowiu.Dlatego też mając na uwadze ostatnie problemy ze smogiem, zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd a także planami żeby ludzie grzali się prądem i gazem chciałbym Cię zapytać,  czy działania Kulczyka wynikające z "taśm prawdy"  dalej wydają ci się nie do przyjęcia czy może coś się zmieniło ?

Bo jak dla mnie podłączenie się do Ukraińskich atomówek i gromadzenie  gazu w kawernach na dziś nie było głupim pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo tutaj mówi się o postawach patriotycznych, wstawaniu z kolan, budowaniu małych ojczyzn. Jak dla mnie OSP miało kiedyś znaczenie nawet w budowaniu społeczności wiejskiej. Remizy to nie tylko było miejsce przechowywania sprzętu. Nie rozpieprzajmy tego bo i tak za dużo form organizowania się ludzi na wsi nie ma.

Nic dodać nic ująć :)

Sama byłam w młodzieżówce OSP.... niezapomniane wrażenia, osiągnięcia...nawet puchary...uczy postaw, odpowiedzialności, teorii i praktyki.

Zależy kto jakie ma podejście do tego.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Słyszeliście o pomyśle podniesienia zasiłków dla bezrobotnych do poziomu połowy pracy minimalnej tj 1 tys zł? Dzisiaj pani minister polityki społecznej czy jak je tam zapowiedziała taki plan. Normalnie szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No co ? Pewnie z myślą o własnej przyszłości :P;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Ale to dla bezrobotnych czy nie zainteresowanych pracą? Bo to wymaga rozróżnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Zasiłek do góry ale też ZUS do góry. Ktoś musi karmić nierobów. Jak mnie cieszy że już się do tego burdelu nie dokłądam w takim stopniu jak wcześniej.

 

 

O i dzisiaj 2 nowych kandydatów do tych wyższych zasiłków dołożylem ;). Pracowało u mnie przy rekuperacji 2 młodzieńców co ryje darli w Tarnowie - dzisiaj był ich ostatni dzień w pracy. Taki kaprys "krwiopijcy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Ciekawe czy kibiców zatrzymanych w akcji WIDELEC ktoś nie wyrzucił z pracy ,gdyby tych co protestowali za PO wyrzucano z pracy to w polsce bezrobocie wzrosło by o 500%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585

Dużo tutaj mówi się o postawach patriotycznych, wstawaniu z kolan, budowaniu małych ojczyzn. Jak dla mnie OSP miało kiedyś znaczenie nawet w budowaniu społeczności wiejskiej. Remizy to nie tylko było miejsce przechowywania sprzętu. Nie rozpieprzajmy tego bo i tak za dużo form organizowania się ludzi na wsi nie ma.

 

 czemu kiedyś ?? osp powinno być tylko powinni im przyznać jakąś kasę na działalność 

Dla tych którzy zapomnieli, kto donosił na Polskę w UE http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/2638-zobacz-jak-ziobro-donosil-na-polske-w-ue-2

Dla tych, którzy zapomnieli kto pierszy donosił na Polskę http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/2638-zobacz-jak-ziobro-donosil-na-polske-w-ue-2

 

dla twojego przypomnienia odnosił się do buzka  a nie z klopami i jukersami podgrzewał wodę 

 

Polska będzie potęgą! MON zakupi samoloty bojowe F-16 i F-35? 

czytasz nie umiesz planuje, myślą masz znowu znak zapytania  porównaniu do poprzedniego autora pisze o planach możliwych 

 

nierozpisujące bujdy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Roman nie do mnie z tym pytaniem ja jestem za, dlaczego trzeba likwidować musisz uzgodnić ze Staszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj