nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

grzen    199

mnie to nie wkurzyło. a wręcz przeciwnie uważam że te ograniczenia dla tv nie powinny mieć miejsca i dobrze że będą rozmawiać .ale nie sądze że pis przestraszył się tej chołoty na ulicy to nie prawda czytałem o tej furtce co pisałeś no to ona jest dla piotrowicza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No skoro zostawili esbekom furtkę możliwości zachowania emerytury bez zmniejszenia to się chyba przestraszyli. Tak samo jak milicjantów, którym nic nie będą zabierać. takie są fakty. Rozumiem, że zostaje ci tylko śmiech lub radość z tego powodu. Ale pis nie będzie zmniejszał emerytur milicjantom. Oraz esbecy będą mieli możliwość starania się by ich emerytura również nie uległa pomniejszeniu.

Tak się zastanawiam kto broni tych esbeków pis robiący im luki w przepisach czy kod na którego demonstracje jakaś ich liczba przychodzi? Pis im chyba lepiej pomógł.

 

Furtka jest dla byłych pracowników SB. Taki esbek będzie musiał zgłosić się do MSW i pokazać, że był "dobrym" esbekiem i pracował dla III RP. Sam Błaszczak w piątek na debacie sejmowej tak to tłumaczył. Czyli jest luka. Bo jak to w życiu bywa. Co było w SB to w większości przypadków jest dzisiaj nie do udowodnienia. A byli esbecy po upadku komuny startowali od wyższych stanowisk to i medali za ofiarną prace dla III RP nazbierali. A ci co byli na dole i po upadku komuny medali nie nazbierali to i tak nie wiele stracą. Pis wam kłamie, że robi dezubekizację. A dziurki w sicie zostawia duże. By wielu krzywdy nie zaznało. MI wierzyć nie musicie. Zapoznajcie się z ustawą. Zobaczycie kto lepiej broni milicjantów i esbeków pis czy kod?

 

 

Pkt. 1.13 – pisanie chaotycznych, ciężko zrozumiałych postów/komentarzy (nadmierne niestosowanie znaków interpunkcji, pisanie z włączonym CAPS LOCKIEM, kursywą, pogrubioną czcionką bądź podkreśleniem) - Moorgi

Edytowano przez Moorgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

W jaki sposób i na jakich zasadach ZUS ma rozdysponować środki z SBeckich emerytur i rent pomiędzy ofiary ucisku? Jest jakaś lista? Czy tylko przejrzą gazety?

Takie szybkie pytanie i proszę o proste odpowiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

 zapewne bardzo trudno będzie im udowodnić że esbek był dobrym esbekiem .myślę że za wielu przez te sito nie przeleci

tylko szkoda że ominie to sędziów i prokuratorów .tylko wtedy trzeba by było zamknąć sądy pewnie dla tego nie wrzucono ich to tego samego worka a no i ten nieszczęsny piotrowicz


może wystarczy okazać legitymację solidarności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A której Solidarności? Bo było ich kilka. Która była najbardziej represjonowana, środków dla wszystkich nie wystarczy. Kolejne mamienie nadchodzącą nieuchronnie sprawiedliwością społeczną. Chcą dać, zgoda niech dadzą, ale niech nie mówią że pieniądze dla tych ludzi są u SBeków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wiecie może  jakim  fiksem  Motornicza  Krzywonos  ma 6230zł  Emerytury ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No to ustawę Desolidarnościową albo destyropianową ciach w nocy,tak do średniej krajowej i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Oglądacie "Kawa na ławę"? Jest Jaki - jakoś buta z niego zeszła. Boją się sku....y ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego w takim razie pis tym sb kom zostawił furtkę by zachować te emerytury mogli?

Widać zwolennikom pisu już tylko rzucanie inwektywami zostało. Frustracja u was sięga zenitu. Ja się was pytam dlaczego w takim razie pis się tego bydła przestraszył? Dzisiaj i jutro chcą rozmawiać z dziennikarzami. Tak czytam te wasze epitety i dochodzę do wniosku, że protest miał sens. Wkurzyło was, że pis jednak będzie z dziennikarzami rozmawiał.

 

 

Może i dziadek był milicjantem, może nawet sb kiem. Nie twierdzę, że tam takich nie było. Tylko nie wiem czy ma się czego bać. Bo skoro milicjant to pis mu odpuścił. A jeśli nawet sb ek. To Jarosław Zieliński zadbał o furtkę dla niego, gdzie będzie mógł się starać o zatrzymanie dotychczasowej emerytury. Pis przestraszył się sb ków?

​Ja rozumiem, że we wszystkich przypadkach, gdzie widzowie parskali śmiechem leciało tvp info. Oczywiście rozumiem, że żalenie się, ze za 2 tys emerytury nie przeżyje wzbudza złość lub śmiech u ludzi. Rozumiem też, że tylko tvp przedstawia to tak, że tam sami sb cy za emeryturami protestują. Szkoda tylko, że nie informują, że pis im w znacznej mierze odpuścił. O czym pisałem wyżej.

Jak pisałem główny nurt sprzeciwu jest za ograniczeniem dostępu dziennikarzy do sejmu. Gdyby w pisie nie wymyślili tej durnoty. Można by dzisiaj przedstawiać ten protest jako wybryki opozycji, hucpę, czy protesty sb ków. Tak jak piszesz. Jednak pis sam dał protestującym piękny i wzniosły powód. Ograniczenie dostępu dziennikarzy do sejmu. A to nawet pro pisowscy publicyści nie śmiało ale krytykują.

Podsumowując pis tym razem pięknie podłożył się opozycji. Dając im piękny powód do protestów, okraszając to jeszcze wyrzuceniom posła z obrad za błahostkę.

PS pokażcie mi w końcu, gdzie ten Petru i Schetyna nawołują do obalenia władzy siłą. Bo na razie w linkach które wklejacie tego nie widać. 

 

Hubertus furtki miały być w ustawie gruntowej, nie ma. 500+ miało uczynić z PL Grecję, tak się nie stało. Ustawa o TK miała być zamachem stanu, jak się okazuje we wszystkich onetach, interiach, o2 itd. pod artykułami szkalującymi PiS, komentarze drwią, ale na pewno nie z jarka. Ustawa o podatku od sklepów, miały wzrosnąć ceny produktów, nie niestety takiej możliwości nie było, bo małe sklepy rodzinne stałyby się bardziej konkurencyjne od supermarketów, musiała interweniować sama Unia (niemcy).

 

Teraz piszesz o furtkach dla esbeków, aby za kilka miesięcy unikać tematu.

 

Ograniczenie dostępu do mediów bardzo dobry ruch, co najmniej 70% udziału mediów powinno być narodowych, pozostałe 30% dla obcokrajowych.

 

Jeśli pis będzie u władzy to zobaczysz że jarek wydyma UE. Teraz siedzi cicho cwany lis, ciągnie kaskę z UE, gdy korzyści będą mniejsze niż zobowiązania powie ,,surprise mada faka,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

 

Wiecie może  jakim  fiksem  Motornicza  Krzywonos  ma 6230zł  Emerytury ??????

Za hamulec w tramwaju a pośrednio za potrząsanie konstytucją na mównicy sejmowej.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądacie "Kawa na ławę"? Jest Jaki - jakoś buta z niego zeszła. Boją się sku....y ;).

 

A gdzie to leci w TVlis? :P :P

 

Wiecie może  jakim  fiksem  Motornicza  Krzywonos  ma 6230zł  Emerytury ??????

 

 

No nie wiesz za coTsk za szkalowanie PiS jej dał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A gdzie to leci w TVlis? :P :P

 

 

Przepraszam staszek , zapomniałem że ty tylko trwam i republika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A wiecie że ustawa deubekizacyjna łapie także lekarzy którzy zaliczyli epizody w izbach chorych i ambulatoriach jednostek wskazanych jako ramię totalitarnego państwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale nie pacjentów więc Ciebie nie obejmie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Tak widać nikt nie robił wczoraj prowokacji i nie atakował policji :), swoją drogą zobaczcie o co poszło - o wykluczenie posła z posiedzenia za wypowiedź z trybuny na temat budżetu...- nie na temat odebrania emerytur ale budżetu państwa na następny rok.No nic oglądajcie dalej tvpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

to dlaczego  posłowie  PO  skandowali  Wolne Media

Jak ich  poseł miał  niby  o  budżecie  gadać  i robił  sobie  cyrk  z mównicy sejmowej

Cel był  jeden  prowokacja  i się  im udała 

Tylko że  nie przewidzieli  jednego  że  wszystko  obróci  się  przeciwko  nim 

zrobili  spot  w którym  zamieścili  nieprawdziwe  informacje

i  sami  siebie  pogrążają

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 zapewne bardzo trudno będzie im udowodnić że esbek był dobrym esbekiem .myślę że za wielu przez te sito nie przeleci

tylko szkoda że ominie to sędziów i prokuratorów .tylko wtedy trzeba by było zamknąć sądy pewnie dla tego nie wrzucono ich to tego samego worka a no i ten nieszczęsny piotrowicz

może wystarczy okazać legitymację solidarności

 

Trudno czy łatwo czas pokarze. Esbek biorący 10 tys emerytury miesięcznie będzie mógł poświęcić ze 100 tys na adwokatów i świadków, którzy powiedzą, że  był dobry. A jak pisałem dowody na jego zło przed 89 rokiem w większości zniknęły. 

Też żałuję, że ominęło to sędziów i prokuratorów. Ale sądów i prokuratur nie trzeba zamykać. Bo tu w przeciwieństwie do SB dowody w postaci wyroków czy aktów oskarżenia zachowały się w archiwach. Więc w miarę łatwo można ustalić jak w przypadku Piotrowicza kto kogo i za co oskarżał.

 

Hubertus furtki miały być w ustawie gruntowej, nie ma. 500+ miało uczynić z PL Grecję, tak się nie stało. Ustawa o TK miała być zamachem stanu, jak się okazuje we wszystkich onetach, interiach, o2 itd. pod artykułami szkalującymi PiS, komentarze drwią, ale na pewno nie z jarka. Ustawa o podatku od sklepów, miały wzrosnąć ceny produktów, nie niestety takiej możliwości nie było, bo małe sklepy rodzinne stałyby się bardziej konkurencyjne od supermarketów, musiała interweniować sama Unia (niemcy).

 

Teraz piszesz o furtkach dla esbeków, aby za kilka miesięcy unikać tematu.

 

Ograniczenie dostępu do mediów bardzo dobry ruch, co najmniej 70% udziału mediów powinno być narodowych, pozostałe 30% dla obcokrajowych.

 

Jeśli pis będzie u władzy to zobaczysz że jarek wydyma UE. Teraz siedzi cicho cwany lis, ciągnie kaskę z UE, gdy korzyści będą mniejsze niż zobowiązania powie ,,surprise mada faka,,

 

Co do ustawy gruntowej furtki były. Czy działają to trudno mi powiedzieć. Bo nikt nie publikuje jakichś danych w tym zakresie a ja w tym nie siedzę. Ale wiem, że wielu tuż przed wejściem ustawy stawało się rolnikami przez pośpieszny zakup byle jakiego kawałka ziemi. Otwierając sobie drogę do dalszych zakupów w przyszłości. Więc to taka pierwsza lepsza z brzegu furtka do zakupów ziemi rolnej przez przeciętnego mieszczucha.

Nigdy nie piałem, że 500 + zrobi z Polski Grecję. Ale, że mocno obciąży budżet to pewne. Ustaw o TK było 7. Więc tutaj dyskusja jest powiedzmy trudna. Bo już nie wiadomo, która którą zastępuje. Jedno jest pewne. Duda złamał konstytucje nie przyjmując przysięgi trzech legalnie wybranych sędziów. Podatek od sklepów dużych spowodował wzrost cen bez wątpienia. Małe sklepy osiedlowe są i tak na tyle drogie, że w hipermarkecie po przerzuceniu podatku na klienta i tak będzie taniej. Tak więc nie ma tematów w których mogę unikać rozmowy. Moje stanowisko jest nie zmienne. I jak np w przypadku ustawy o ziemi udowodnione w realu.

O furtkach w ustawie dezubekizacyjnej mówił sam Błaszczak. Po co pis to zrobił? Pewnie życie znowu potwierdzi moje przypuszczenia. 

Co do ograniczenia dostępu mediów do sejmu. Nikt nie dzieli narodowe czy obce. Wszyscy mają jednakowo trudno. Po dwóch dziennikarzy na redakcję. Ale jeszcze się nie ciesz z tego ruchu. Bo pis po protestach zapowiedział rozmowy z dziennikarzami. 

Unia może się co najwyżej sama wydymać. Ale to jeszcze potrwa. Kaczyński tego nie doczeka. na pewno nie u władzy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Ale nie pacjentów więc Ciebie nie obejmie B)

Widzisz pewne rzeczy widać na pierwszy rzut oka. A to że ustawę pisał ktoś bez znajomości organizacji, zaopatrywania tak materiałowego jak i finansowego a nawet etatu jednostek czy wspomnianych w ustawie instytucji staram się pokazać wytykając to czy tamto.

To wszystko przy braku precyzyjnych zapisów j definicji powoduje że w dużej mierze to zapis chciejstwa piszącego ustawę niż faktycznych możliwości odebrania komukolwiek, czegokolwiek.

To zaskocz mnie pozytywnie i podaj mi definicję określenia deubekizacja, tylko taką która ma jakiekolwiek umocowanie w naszym prawie.

Takie która precyzyjnie podaje co to jest państwo totalitarne, kiedy się zaczęło a kiedy skończyło? Podkreślam definicja mająca znaczenie w prawie. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Pyskata amatorka sałatek jakoś nie była skora do rozmów. Za to Pan Poseł Cymański pełna klasa.

Racja - Cymański zachował się jak Bóg przykazał. Osobiście nawet lubie go czasem posłuchać bo nie należy do zawziętego i zaslepionego  lumpenproletariatu.

Co do pani profesor Pawłowicz. Jak sie na nia patrzę to zastanawiam się czy razem z emeryturami nie zabierać stopni naukowych uzyskanych za komuny :P

 

 

Logicznie rozumując odbędzie się to podczas demonstracji jakiejś grupy powiązanej z PiS (np. dzisiaj po 16:00 pod Pałacem Prezydenckim).

 

Czyżbyś miał instrukcje od PO/KOD że wiesz co zrobia dziś po 16 00? Może ty jakimś prowokatorem jesteś. podwójnym agenetem? Mareczek, Staszek, Zdrada w waszym obozie!

 

 

 Co  1 tyś  ludzi  mieli się  niby  przestraszyć  ???  dobre :D :D :D :D

Tym się  różni  PiS  od  PO-PSL  że  PiS  chce  rozmawiać  z  protestującymi  a  PO-PSL  usuwało  ich  siłą  albo  niszczyło  miliony podpisów Polaków 

 

 

 

 

Skoro to 1000 ludzi a Błaszczak gada o zamachu stanu to wyobraź sobie co by było gdyby wpadło do nas 500 zielonych ludzików od Putina? To jest własnie słabe teoretyczne państwo i za klasykiem ...............i kamieni kupa. 

Jak chce rozmawiać to było widać i w sejmie i np po posłance Pawłowicz. Swoja drogą słuchałem jej wczoraj w RM. Wygłosiła ok 15 minutowy monolog mimo że padło tylko jedno pytanie. Generalnie opozycja prześladuje rząd :blink: i narastający syndrom "oblężonej twierdzy". Posłowie ewidentnie powinni być badani przed zaprzysiężeniem.

 

 

 

Wiecie może  jakim  fiksem  Motornicza  Krzywonos  ma 6230zł  Emerytury ??????

 

Napewno była w UB

 

 

Ciekawi mnie co byłoby gdyby role się odwróciły. PIS organizowałby protesty i blokował mównicę a PO uchwalałaby budzet za zamknietymi drzwiami. Co wtedy pisał by Mareczek, Staszek, Alamo czy Ela? Jestem niemal pewien  ze niemal dokładnie to co teraz klepie PO


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Co by było? Ano TVN piałby o zamachu na demokrację, ale dzielna PO się nie poddała i w zgodzie z prawem jak i zgodnie z oczekiwaniem suwerena czyli narodu uchwaliła bardzo dobry budżet.  Przez 24 godziny na dobę leciały by wrzutki o protestujących pisowcach. Ustawka z kładzeniem na drodze obiegła by wielokrotnie cały świat. Tusk pochwaliłby rząd "polski" i zagroził delegalizacją opozycji. Bolesław W. nakazałby spałowanie moherów, a komisja wenecka i europejska wysłały by noty dyplomatyczne z gratulacjami jak również z zaleceniami ograniczenia praw opozycji. No i rating Polski to od razu AA+ z perspektywą pozytywną na dalszy wzrost. By żyło się lepiej...

No i nie zapomnijmy o platformerskim urzędniku Rzeplińskim - wszystko zgodne z konstytucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj