nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

marko-kolo    709

Po pierwsze to z wykształcenia jestem technologiem o specjalności Uprawa roślin i hodowla zwierząt .

Po drugie w przeciwieństwie do ciebie nie wstydzę się wykonywanej profesji .

http://encyklopedia.rolnicy.com/r/rolnik

http://sjp.pl/pastuch

zmyślaj co chcesz mnie to nie rusza  

jaka tam u ciebie ta technologia uprawy ? przypomni nam te polskie graty , te konne siewniki itp .  

 

taki z ciebie technolog jak i polonista

poudawaj sobie teraz biznesmena może lepiej ci wyjdzie

 

powiem tyle takie filozofy jak ty co poszły w produkcję roślinną  przy 20-30 ha(tu pewnie ci daleko ) mogą sobie  pooglądać nowoczesną technologię co najwyrzej za miedzą u sąsiada  ;)

 

 

 

ps.  nie zdobywałeś czasem praktyk w PGR- ach ?  

       tak tęsknisz i wychwalasz komunę,  oj  ale się otworzyłeś - całkiem nie potrzebnie  :(

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@B3Agro , gdyby tak było musiał bym być z tobą spokrewniony . 

@marko-kolo , jest dokładnie tak jak piszesz , praktykę zdobywałem w PGR-ach , takich jak ty zatrudniano tam jako tzw luzaków 

Zreszta PGR jest i dzisiaj , tyle że tam nawet jako luzak , nie miał byś szans.

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no widzisz jakie te życie jest przewrotne 

teraz to ja mam kawałek pgr -u (tak nabyłem w 90- latach )  

zatrudniam też '' pastucha '' - czytaj obszarnika z za miedzy ( 20 ha produkcji roślinnej opylonej w żniwa  :D ) ...odrabia chłopina za kombajn itp. 

 

ps. jelenia nie daje mu dosiadać na razie ...nie zasłużył  , ale i tak zadowolony jak popatrzy sobie  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

zgłoś się z tym pytaniem do kowboja jarka 

może on będzie wiedział o co ci chodzi , macie zbieżne poglądy to na pewno się dogadasz 

kto wie,  może i pgr-y powrócą , ziemi państwo jeszcze ma,  wystarczy tylko myśl dla wodza zapodać -  a potem służyć  wiernie  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No i obudziliśmy ministra rolnictwa. Tak się wziął za walkę z ASF że świniak będzie już całkowitą rzadkością. Zastanawiam się tylko jakto ma się do odbudowywania pogłowia, planów z związanych z roślinami białkowymi itp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  wygonił dzika z lasu  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

zgłoś się z tym pytaniem do kowboja jarka 

może on będzie wiedział o co ci chodzi , macie zbieżne poglądy to na pewno się dogadasz 

kto wie,  może i pgr-y powrócą , ziemi państwo jeszcze ma,  wystarczy tylko myśl dla wodza zapodać -  a potem służyć  wiernie  ;)

Sorry , nie dokończyłem pytania . Chodzi o to co kogo obchodzi co tam ci się śniło się , co się śniło się .

Ale rozumiem wy tam na Podlasiu macie swoje nowoczesne klimaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 no widzisz prawku znalazłeś swego idola  :D  i dziękuje bardzo  ;)

 my tam na Podlasiu nie wszyscy na prawo  :(


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Co Ci po zdolnym , ale nielojalnym . Gdyby na Ukrainie byli mierni ale wierni , Krym dalej byłby ukrainski .

Zdolny i nielojalny ma wiekszy potencjał jak głupi i pracowity. Na Ukrainie był nielojalny Janukowycz i Krym był ukraiński. Od czasu jak rządzą lojalni Krymu niet :blink:

 

Hm widzę że zbyt bystry nie jesteś jak byś chciał by inni Cię postrzegali ;):P reklama jest na czasie bo jest wysyp dopłat no i w końcu trzeba uregulować te karty do płacenia w Nocnych Klubach bo Sylwester tuż tuż B)

Marne masz zdanie o kolegach rolnikach. Uważasz że jak nie bedzie reklam to zapomna nawozy kupić czy że kupia zagraniczne, gdy azoty maja prawie monopol na naszym rynku. Czemu kampania reklamowa jest tylko w mediach publicznych?

 

Moj pracownik , ma wykonywać ściśle moje polecenia , gdyż efekt finansowy mojej działalności związany jest tylko i wyłącznie od moich decyzji i rzetelnego ich wykonywania przez zatrudnionych pracowników.

Moja firma jest moją wizytówką , zainwestowane są tam moje pieniądze .

Co do twoich pracowników , to jeśli ten pierwszy wykonuje ściśle twoje decyzje , ale nie przynoszą one żadnych efektów , to pytanie brzmi , decyzje są chybione , czy tez pracownik który je ściśle wykonał ? 

Drugi z twoich pracowników , rozumiem zauważa twoje błedy decyzyjne , lecz łamie ustalone zasady , ponieważ umowa zatrudnienia , określa wynagrodzenie , oraz szczególne zasady gdy pracownik powinien wykonać tzw.nadgodziny .

Swoja drogą , co znaczy kreci na boku ? Czy ma w umowie z tobą zakaz podejmowania innej pracy ? Czy też piszesz np.o złodziejstwie ?

 

I

Sa pracownicy i pracownicy. Ty piszesz o bezmyslnym pijaczku , takim typowym bandosie do łopaty.

Jak pisał Hubertuss pracownik, także dla mnie, to osoba która ma posiadac zdolność organizowania sobie roboty, obserwacji, wyciagania wniosków inicjatywy własnej  itd. Pracownik musi mieć tez świadomość że by jemu było dobrze , jego szef musi osiągać dobre wyniki.

 

@B3Agro , gdyby tak było musiał bym być z tobą spokrewniony . 

@marko-kolo , jest dokładnie tak jak piszesz , praktykę zdobywałem w PGR-ach , takich jak ty zatrudniano tam jako tzw luzaków 

Zreszta PGR jest i dzisiaj , tyle że tam nawet jako luzak , nie miał byś szans.

Kietrz był wzorcowym kombinatem za komuny.  Kapitalne gleby (pewnie 1-3 klasa ) 8000ha, wysokie opady roczne (pewnie ok 650-700mm) długa wegetacja, brak kamieni itd. Nie wiem czy w całej Polsce jest 3% gleb o takim potencjale. Doprowadzić takie coś do ruiny to naprawdę trzeba by sie natrudzić. Z drugiej strony było wiele PGR ów  próbujacych gospodarować w fatalnych warunkach albo starających się robić produkcje nie przystająca do możliwości. Do tego przerost zatrudnienia, złodziejstwo, pijaństwo, roszczeniowość, brak odpowiedzialności doprowadziło PGRy do bankructwa. Gdyby skarb państwa tego nie sprzedał dokładałby tak jak do kopalni.Jedynym plusem braku sprzedaży byłoby dużo stołków które mogłyby być obsadzane z politycznego klucza przez kolejne ekipy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@Ulman . takich PGR było znacznie więcej , nawet z lepszymi glebami . Rzecz w tym, że były łakomym kąskiem .

Często dzisiaj  gleby po dawnych PGR są w dużo niższej kulturze niż 30 lat temu , a poziom plonów zdecydowanie niższy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Moj pracownik , ma wykonywać ściśle moje polecenia , gdyż efekt finansowy mojej działalności związany jest tylko i wyłącznie od moich decyzji i rzetelnego ich wykonywania przez zatrudnionych pracowników.

Moja firma jest moją wizytówką , zainwestowane są tam moje pieniądze .

Co do twoich pracowników , to jeśli ten pierwszy wykonuje ściśle twoje decyzje , ale nie przynoszą one żadnych efektów , to pytanie brzmi , decyzje są chybione , czy tez pracownik który je ściśle wykonał ? 

Drugi z twoich pracowników , rozumiem zauważa twoje błedy decyzyjne , lecz łamie ustalone zasady , ponieważ umowa zatrudnienia , określa wynagrodzenie , oraz szczególne zasady gdy pracownik powinien wykonać tzw.nadgodziny .

Swoja drogą , co znaczy kreci na boku ? Czy ma w umowie z tobą zakaz podejmowania innej pracy ? Czy też piszesz np.o złodziejstwie ?

 

I

Widzisz , a nie muszę być nieomylny. Na przykład powiem ci że bardzo słabo mówię po niemiecku ale 90% produkcji owoców sprzedaję bezpośrednio do Niemiec. Po prostu zatrudniam pracownika którego zadaniem jest dopilnowanie sprzedaży i realizację kontraktów.

 

Ja sobie nie zawracam głowy certyfikacją , zamawianiem opakowań , transportu , tym czy załadunek idzie sprawnie  - zatrudniam pracownika który wie jak to robić.

 

Inna sprawa z robotnikami na chłodni , przy zbieraniu owoców czy innych pracownikach fizycznych. Oni nie muszą myśleć - oni mają za zadanie pracować według pewnego schematu - jak maszyna w fabryce. Oczywiście nie ujmuję nikomu bo każdą pracę szanuję.

 

 

 

Myślisz że ja się znam na rekuperacji , wentylacji (budowlanka) - nie mam zielonego pojęcia. Nawet nie bardzo bym panele położył , ale jestem wspólnikiem (powiedzmy że właścicielem) jednej z większych firm które zajmują się rekuperacją w południowo-wschodniej Polsce.

 

Dla mnie liczy się stan konta i efektywność pracowników, ja się nie muszę na wszystkim znać - od tegosą specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Pal licho ukraińców. pRezydent dudpa uziemiony we Wrocławiu. Teraz pewnie będzie telefon do Warszawy do naczelnika kaczyńskiego. Pewnie sra maliniak w gacie że naczelik powie lecieć ...polecą....potem może powiedzieć lądować...no i by musieli lądować. Nie bacząc na mgłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Uważaj  sobie   bo za Obrażanie Prezydenta  RP   możesz  ponieść  Konsekwencje 

 

ROLNIK7 może  w ramach  rewanżu  Poinformować  Prokuraturę  o  znieważeniu głowy Państwa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

W samoobronie może zachować się jak obecna władza w sprawie wyroków trybunału i powiedzieć : za obrazę Prezydenta to i owszem możecie mnie karać ale to nie jest  Prezydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@Ulman . takich PGR było znacznie więcej , nawet z lepszymi glebami . Rzecz w tym, że były łakomym kąskiem .

Często dzisiaj  gleby po dawnych PGR są w dużo niższej kulturze niż 30 lat temu , a poziom plonów zdecydowanie niższy .

Niby gdzie były takie PGRy?

Jak maja tak marne plony to zaraz zbankrutują i bedziesz mógł ziemi dokupić.

 

Muszą sprowokować nawalankę by odciągnąć uwage od  biedy która ich dotknie zimą, Troche się postrzelaja a jak będzie głodno i chłodno to b edzie wymówka. To wyjątkowo podły i dwulicowy naród.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Na moje niech  się  nawalają 

Byle wy  nasi  geniusze  tam  się  nie wtrącali

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No i obudziliśmy ministra rolnictwa. Tak się wziął za walkę z ASF że świniak będzie już całkowitą rzadkością. Zastanawiam się tylko jakto ma się do odbudowywania pogłowia, planów z związanych z roślinami białkowymi itp.

 

We wsi, gdzie mam gospodarstwo już dawno żadnej świni nie ma. Ostatnio z sąsiadem się zgadałem na temat asf. To mnie w tym temacie oświecił.

Wy tu o prgr ach pracownikach. A liczba nie spełnionych obietnic wyborczych rośnie 

- miało nie być podnoszonych podatków. Jest podatek bankowy. Jest wyższa akcyza na samochody. A teraz cześć ludzi straci tę i tak niską kwotę wolną od podatku. Więc zapłacą podatek większy.

- miała być kwota wolna od podatku 8 tys dla każdego. Duda i Szydło obiecali. I guzik z tego. Jest tylko 6600 i to dla naprawdę nie licznych. Bo jak zarobić w legalnej pracy 6600 rocznie. Zarabiający rocznie 11 tys co tez jest nie możliwe przy pracy za najniższą krajową. Dostaną ochłapy. Ci co zarabiają powyżej 11 tys rocznie. Nie dostaną nic. Tj dla nich kwota wolna od podatku się nie zmienia.

- miało być 500 zł na każde dziecko.

- frankowicze mieli mieć przeliczane kredyty po kursie Franka z dnia zaciągania kredytu. Guzik z tego.

Niby ten rząd tyle robi. Ale jakoś niczego jeszcze nie zrobił tak jak obiecał.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

hubertuss -  Nie  podnieśli  narazie  żadnego  Podatku   Podatek  Bankowy  wszystkich nie dotyczy. 

Co do  Akcyzy  to   ma dobre strony bo  przestaniemy  Graty  z Niemiec  ściągać  

ale   Komisja  Europejska może  to  Zablokować  przecież tak jak  Podatek  Handlowy ???

Kwotę  wolną  od  Podatku  Podnoszą  na razie  dla  najbiedniejszych  a reszta  pozostaje  bez  zmian

500+ na każde  dziecko  było  by  błędem  powinni dać  2000zł  na 3 dziecko  a nie  500 na każde

Frankowiczą  nie  Powinni  nic  przeliczać  poco  brali  we frankach  ich  problem 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2s_1nJwyjKE      

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Z podniesieniem kwoty wolnej to są niebywałe jaja. Klient zarabiający do 6600 nie zapłaci dochodowego. Daje to 550 pln na miesiąc czyli robota za minimalna na 1/4 etatu albo 3 miesiące za minimalna na rok (może korzystne dla studentów).

Z racji podniesionej  płacy minimalnej do 2000  NIKT!!!  kto pracuje w pełnym wymiarze nic na tej zmianie nie skorzysta bowiem zarabiajac rocznie od 11 do 85 tys kwota wolna jest jaka była. 

Wszyscy pozostali maja zmniejszoną kwote wolna a więc podniesione podatki. Tak więc jeśli zarabia się brutto 7000 /miesiąc i więcej już warunki się pogarszaja. Zarabiajacy powyżej 10,6 tys brutto miesięcznie tracą całą kwotę wolna. 

Mówiąc krótko - NIKT pracujacy na pół lub  na pełen etat NIC nie zyskuje a znacząca część straci. Troska PIS o dobra kondycję klasy średniej tworzącą dobrobyt jest doprawdy ujmująca. :D

Ciekawe o ile zwiekszy się liczba urzędników po komplikacji przepisów i ile bedą kosztowac zmiany w systeme komputerowym. 

Swoja drogą - jak to mozliwe że ta zmiana ma kosztować skarb państwa 1 mld pln? 

 

Mareczek  - podatek bankowy dotyczy wszystkich bo nawet jak ci się wydaje że nie płacisz to jest on ujety w cenie towarów i usług z których korzystasz. Ci co nie kupują paliwa mogą twierdzić że nie płacą ukrytego w nim podatku co nie zmienia faktu ze płacą go w cenie prawie wszystkich produktów.

Nie wiem czy to dobrze czy nie ze akcyzę podnoszą ale fakt jej wzrostu równa sie podniesieniu podatku.

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  zapomniałeś o ciężko pracujących osłach( ;) cymańskich ) którzy mają wolna kwotę w wys. 30 tys 

  to jest po prostu sprawiedliwość według pisuaru  :D

 

 no i suweren już nie najważniejszy tylko wola rządu - czytaj wola wodza  :D 

 prawaki idą na całość  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

No jak przecież posłowie i senatorowie na kwocie zyskają coś koło 30k.marekfarmer jak to jest że nie możesz pojąć że jak nie będzie tyle 10 letniego szrotu z Niemiec to będzie więcej 20 letniego i starszego na drogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj