nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Jest takie magiczne słowo,PROMOCJA. Na jego dźwięk niektórym wgrywa się natychmiast program wyzwalający potrzebę bycia w danym miejscu albo łapania towaru w locie.

A gdyby te głodne mieleckie dzieci dostały obiadek w szkole to przyszły by do tego KFC?

 

Analizujesz sytuację tych ludzi od końca tylko do połowy. Skup się na samym początku z którego wywodzi się owy stan.

Bo jeśli byłoby jak uważasz, program wyzwalający potrzebę bycia w danym miejscu gdzie ogłoszono promocję spotykany byłby u osób o różnym statucie materialnym. Czyli te bardziej majętne także.

 

Jestem daleki od opinii, że ci ludzie robią to z głodu. Ale jak ktoś wierzy jego sprawa. Co do polityki prorodzinnej. Zobaczymy jaki rachunek będzie za rok lub dwa. Bo PKB spada wg Kaczyńskiego przez przedsiębiorców, którzy na złość nie chcą inwestować. 

 

 

Nie wiem co planujesz. Ale każdy płatnik zus u mniej to gwóźdź do trumny dobrej zmiany Także trzymam kciuki i powodzenia życzę. Państwo do zus będzie musiało dokładać coraz więcej. Do tego obniżony wiek emerytalny spowoduje dalsze zmniejszenie ilości składek. Do tego 500 plus, partyzanci, reforma edukacyjna i parę innych kosztownych obietnic. PKB spada, trzeba będzie podnieść podatki bo ktoś będzie musiał ten rachunek zapłacić. Więc następni po pisie mogą pojawić się szybciej niż ci się wydaje. Bo co jak co ale pis dał najwięcej po 89 roku ludziom. A wynik wyborczy i sondaże nie rzucają na kolana.

Z głodu a konkretnie ta w rudym berecie.., czy to też zaskutkowałoby przypuszczeniem iż moja wypowiedź przytacza jedno znacze konkrety zamiast luźne przykłady? To źle, bo tam nie ma osoby w rudym berecie.

 

O sondażach nie warto wspominać bo co str. www to zupełnie inaczej wyglądają. Zresztą USA to jeszcze gorący kotlet a za razem najlepszy przykład nieudolności sondaży, żeby nie rzec najlepszy przykład manipulacji. :D

 

Z zusem  tak szybko się nie pożegnamy. Wynagrodzenie rośnie, składki też. PKB spada bo nieudolni przedsiębiorcy myśleli że całe życie ktoś dla nich będzie pracował za miskę ryżu. Gdy teraz trzeba wykazać się kreatywnością ponieść większe koszty zatrudnienia, nawet zwiększyć zatrudnienie i dzięki temu zdobyć nowe rynki, wprowadzić nowy asortyment to przedsiębiorcy, krótkowzroczni przedsiębiorcy strzelili ,,focha: nie stać mnie na pracownika więc ograniczam działalność,, i mam wywalone na ciebie ty niedobry ZUsie.

 

Na szczęście tylko krótkowzroczni tak uczynili, w przeciwieństwie do nich kreatywni zrobili zupełnie na odwrót, priorytetem było zwiększanie skali działalności, co wiązało się z zwiększaniem zatrudnienia. Może nawet z uwzględnieniem mniejszego zysku, aby w przyszłości wypłynąć na szerokie wody i spijać śmietankę za tych którzy z powodu skąpstwa i sknerstwa wypadli z rynku.

 

W sumie to się dzieje albo u nie których dopiero zacznie więc czas przeszły może nie jest odpowiedni dla powyższej wypowiedzi.

 

Podsumowując, PO zwiększało podatki a zapomniało zwiększać płace, a to płace są naszą główną dźwignią, może nie tyle płace co portfel kowalskiego. Przez to głodni ludzie nie mal że szabrowali hostessy biedronki,

 

 

Mirro ja tam nawet po obiadku kfc lubię, skrzydełko ma to coś w sobie. Trupm zgodził by się ze mną mimo to iż może sobie przez noc z jakąś fikuśną japonką przepuścić tyle kasy co pewno ze 4 nas razem do kupy przez cale życie nie zarobimy na czysto.

A te baby z pod biedronki to na serio jakieś nawiedzone, bo chyba nikt nie myślał że głodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Żaden socjalista/komunista  nigdy nie zrozumie tego co sie teraz  dzieje Jesli rosna koszty , maleja zyski , mniej sie inwestuje, rozwój zwalnia i PKB nie osiaga załozonych wartosci a do budzetu wpływa mniej  podatków. 

Neokomunistyczny obecny rząd i socjalistyczny poprzedni nigdy na to nie wpadli i nie wpadna http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rumunia-obnizyla-vat-i-inne-podatki-skutek,225,0,2046945.html


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A tu wspaniały przykład wspinaczki po schodach, syndrom jak opisany wcześniej. Mielec wysiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przedsiębiorcy udolni czy nie udolni. Robią na złość pisowi czy nie robią. To PKB spada. A to przekłada się choćby na mniejsze niż zakładano wpływy do kasy państwa choćby z podatków. A co za tym idzie pojawia się pytanie skąd na to wszystko wziąć? Pożyczyć za granicą, czy ściągnąć z ludzi? Więc zobaczymy jak to za pisu z tymi podatkami będzie. Bo jeden bankowy już nam wprowadzili. A czeka na nas jeszcze ten od sklepów. No i nie wiadomo czy nie oskubią nas tym ujednoliconym z zusem itd. Czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

 

PKB spada

ciekawe

 

Bo jeden bankowy już nam wprowadzili.

nie mówiłeś, że jesteś właścicielem banku

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hubertus ale jaki bankowy i czym on konkretnie skutkuje?

 

Mirro oooo niee! Nie odbierzesz mi tego. Moja biedronka przebija o głowę Łódź razem wziętą z Mielcem.

 

Ulman ci przedsiębiorcy którzy obrali złą drogę to może właśnie myślą w sposób socjo/komunistyczny. I nie dostrzegają tego że zwiększone koszty na utrzymanie pracowników (grubszy portfel kowalskiego), będą skutkować większym popytem na ofertę tych przedsiębiorstw. Większy popyt oznacza że można zwiększać skalę działalności i dzięki temu zwiększymy zyski które zniwelują ,,straty,, związanie siłą roboczą.

 

Wam to nie dogodzi. Socjal zły, kapitalizm jeszcze gorszy. Eh standard, ktoś musi pracować i robić pieniądze aby drugi mógł sobie pomarudzić.

 

Ciekawe kiedy zostaną postawione zarzuty, zdaje się że dowody są więc to raczej kwestia czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=LZ7ZP2VpjDI

 

 

ciekawe

nie mówiłeś, że jesteś właścicielem banku

Widzisz, nie pomyślałem o tym w ten sposób i się przestraszyłem że hubertus wypowiada się jako zwykły obywatel czyli ktoś taki jak ja. A zwykły obywatel na słowo podatek wiadomo że jeży włos na głowie. Ale jak hubcio jest bankierem to niech się petrusem teraz martwią, zamiast straszyć normalnych obywateli na forum. 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Próbujesz udowodnić że dawanie Kowalskiemu ma sens. Jak widać na razie nie chce to zadziałac a prezes opowiada coś o zmowie przedsiębiorców. Pracownikowi płaci sie tyle na ile rynek wycenia jego prace. Mozna wprowadzić płace minimalna nawet i 5000 ale nikt nie wprowadził jeszcze dobrobytu ustawą. 

Przdsiebiorce g...no obchodzi porfel Kowalskiego bo musi  ciągle pilnować swojego interesu (w tym kosztów) , żeby być konkurencyjnym. Wzrastajace koszty  nie sprzyjaja zwiększeniu konkurencyjności i dlatego PKB nie rośnie jak powinno. Rumuni poszli pod prad i poczytaj jak im to wyszło

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rumunia-obnizyla-vat-i-inne-podatki-skutek,225,0,2046945.html

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz że mam rację. Tylko kowalskiemu portfel przytył a od razu większe wpływy z podatków.

Każdy sposób jest dobry, grunt to obrać właściwy cel.

 

Z tą ustawą o płacy minimalnej nie chodzi mi może o sam dobrobyt, a bardziej o te skur..syństwo biedronkowe, DHLowe, erurocash owe, amazonowe   itd. co mają nasz naród za białych murzynów.

 

Fakt faktem że są to najprostsze stanowiska pracy, najsłabiej opłacane nie wymaga się odpowiedzialności oraz żadnych szczególnych wymagań, tylko podstawa dwie ręce, nogi no i rozum na swoim miejscu oby nie psychol desperat.. Śmiem twierdzić że sprzątaczka jakieś szanującej się firmy sprzątającej, która obsługuje jakiś poważny biurowiec musi wykazać się większymi kwalifikacjami niż taki pracownik taśmowy.

 

Ale to są nasze rodziny nasi obywatele z którymi razem tworzymy ten kraj i jak te molochy dobrowolnie nie chcą podnieść płacy, bądź przenoszą produkcję już z pod Poznania pod Lublin, bo w Poznaniu za te ochłapy już nikt nie chce robić to ustawa będzie jedynym słusznym wyjściem.

 

Podatki kolejny krok, ale dopiero gdy się ustawi do pionu wyzyskujące taśmówki. Zresztą kto w PL płaci podatki? Chyba tylko ty i ja, bo na pewno nie biedronka. Wysokie pensje, odgórnie narzucone to jedyna metoda na to aby te szwabskie pieniądze zostały tu u nas. Matko co ja bredzę jakie szwabskie?!!. Te nasze pieniądze wypracowane w szwabskich fabrykach stojących na naszej ziemi nie wyjechały do szwabów tylko zostały u nas.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

damian- nawet nie zadales sobie trudu zeby dokladnie obejrzec program tvp-info-bo o to zeby zrozumiec to cie nawet nie posadzam, jesli sam  gadowski uwaza to za czysto biznesowa promocja ksiazki to trzeba byc idiota zeby w to wierzyc, nawet kania 270 tys[wpisz w wyszukiwarke ta fraze] wila sie w komentarzach. zreszta to sprzed kilkunastu dni program a sama informacja na temat tej ksiazki wyplynela w tamtym roku i jakos nikt zadnego postepowania nie wszczal.

 

jaki jest stan licznika balcerowicza na dzis-dawno go nie pokazywali,  pewnie za***prza az milo....

 w polsce a to na kazdej tablicy ogloszen, nawet na drzewach i slupach wisza oferty pracy-od reki dla wykwalifikowanych i do lopaty, cos tam nawet  pisza o wysokich zarobkach ,godziwej placy-nie wiem czy to sciema chyba musze podzwonic i zapytac o zarobki. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacuś nie wpadłeś na to że nawet nie włączałem tego linka tylko po prostu podkręcam rozleniwioną atmosferę w ospałym temacie. Z góry zakładasz że oglądałem nie uważnie - błąd. Wcale nie oglądałem. Mimo to iż uważam że tytuł ten będzie jeszcze aktualny w swym czasie ale nie jestem idiotą aby przypuszczać że o dniach świetności tytułu takiego pokroju dowiemy się z you tube.

 

Jak długo robiłeś w taśmówce że dopiero teraz zacząłeś szukać poważniejszych ofert pracy. Biorąc pod uwagę że dopiero teraz zacząłeś to robić, więc pewnie zarabiałeś ze 3700 na rękę, czyli byłeś jakimś kierownikiem zmiany danego działu. Po szybkich przeliczeniach wnioskuję że człowiek o świeżym umyśle oraz socjologi lub też zarządzaniu poziom taki uwzględniając start jako wózkowy mógł osiągnąć w przeciągu 6 lat. No,. no brawo za szybkie zdobywanie szczebli, ale cieszymy się że poszedłeś po rozum do głowy i zacząłeś rozglądać się za czymś bardziej dochodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Tylko widzisz , skoro pod Poznaniem jest za drogo to za chwile tak samo moze byc pod Lublinem a za niedługi czas wogóle od nas uciekną np do wspomnianej Rumunii. Płacąc tam tyle co pod naszym Lublinem bedą mieli niższe obciążenia podatkowe zarówno w dochodowym jak i w podatku od dywidendy. Pracownicy bedą takim samym kosztem bruttio dla firmy jak w Polsce ale netto  bedą mieli wiecej do wydania na niżej oprodatkowane towary co oznacza ze ich siła nabywcza bedzie stsunkowo wysoka i nie beda marudzić na niskie płace. Oby sie nie skończyło tak że uchwalimy sobie dobrobyt dla Kowalskiego ale inwestorzy  przestaną napływać albo co gorsza zaczna uciekać. Jak mówi przysłowie - chytry dwa razy traci.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

damian -to po co wstawiasz takie glupoty ,przeczyta to staszek.ela,marek albo inne alamo i znowu dostana szalu smolenskiego. ja zawsze sprawdzam to co ktos wstawia bo przewaznie nikt z debili nie zadaje sobie tego trudu i latwo mozna ich zaorac :D .

chlopie ja mam swoja firme od kilkunastu lat, choc zaczynalem u kogos prace za 2,5 zl na godz a skonczylem na 5 ale to byly dawne czasy a stawka byla adekwatna do wkladu " pracy" nieraz godzinami sie siedzialo na komputerze i gralo  :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rumunia jest za daleko i nie ma transportu. To my za pół darmo im stawiamy te fabryki, za półdarmo w nich pracujemy, a na koniec za półdarmo najlepsze produkty zawieziemy na ich rynek a odpad skonsumujemy. U nich jest i wilk syty i owca cała, czytaj (wilk) korporacja wyprodukowała bardzo tanio, sprzeda średnio i zysk spory. A szwabski obywatel (owca) kupi bardzo dobrej jakości produkt średnio wyceniony i też jest zadowolony.

Można rzec, mamy idealne warunki do wykorzystania przy jak największym zysku dla ,,okupanta,,

Czytaj to z takim troszeczkę szerszym zrozumieniem, bo wiadoma sprawa takie rzeczy dzieją się i u madziarów i rumunów itd. Tylko chodzi o skalę, uważam że jesteśmy w ścisłej czołówce dawania bez mydła.

 

Minęli Poznań doszli do Lublina. Za Lublinem nie ma już kolejnego Poznania tylko jest ukraina. Oni o tym wiedzą stąd te majdany.

 

My nie mamy czasu jak za zaboru, że wykończymy ich wytrwałością i uporem. Lada moment jak putin popuści (sprzeda) wejdą na ukrainę i zostaniemy z ręką w nocniku. Mamy na to nie wiem, może 3 może 6 lat aby choć troszeczkę zacząć pociągać za sznureczki w tym teatrzyku i ukroić sobie kawałek tortu. W przeciwnym wypadku w historii zapiszemy się jako murzyny europy milenijnego 20 lecia.

 

EDIT: Jacuś ja nie wnikam co kto ma, Ty dałeś lakoniczny przykład że oferty pracy są, ja dałem tak samo luźny przykład że może jest jakiś jacuś który tak zarabiał i chce to zmienić. Standardowy przykład jak to jest teraz w PL, anie że konkretnie to musiała być twoja osoba i amen.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Przedsiebiorca chce byc konkurencyjny i jeżeli Polska zapewni mu odpowiednie do tego  warunki to bedzie tu inwestował a jesli nie, otworzy biznes w Czechach lub Rumunii. Jego nie interesuja nasze marzenia o zamozności a twarde liczby. 

Za 3-6 lat to moze Rumuni, Słowacy a z pewnoscia Czesi zaczna pociągać za sznureczki ale raczej nie my i na pewno nie z tym rzadem. To sa ekonomiczni analfabeci i nieprzewidywalni partnerzy dla przedsiebiorców a z takimi biznesu sie nie robi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

No dobra czas spać, dziś żegnamy kolejną zmianę wylatującą do Afganistanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ulman widzę że rozmowa zmierza w jednym kierunku. Więc tym akcentem ją zakończymy. Pozdro, nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Próbujesz udowodnić że dawanie Kowalskiemu ma sens. Jak widać na razie nie chce to zadziałac a prezes opowiada coś o zmowie przedsiębiorców. Pracownikowi płaci sie tyle na ile rynek wycenia jego prace. Mozna wprowadzić płace minimalna nawet i 5000 ale nikt nie wprowadził jeszcze dobrobytu ustawą. 

Przdsiebiorce g...no obchodzi porfel Kowalskiego bo musi  ciągle pilnować swojego interesu (w tym kosztów) , żeby być konkurencyjnym. Wzrastajace koszty  nie sprzyjaja zwiększeniu konkurencyjności i dlatego PKB nie rośnie jak powinno. Rumuni poszli pod prad i poczytaj jak im to wyszło

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rumunia-obnizyla-vat-i-inne-podatki-skutek,225,0,2046945.html

 

Większe wpływy do budżetu w Rumunii to nie zasługa niższych podatków tylko ścigania obywateli do płacenia podatków. Razem z obniżkami podatków nałożono obowiązek np. posiadania kas fiskalnych czy coraz bardziej zmniejszana jest szarą strefa.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Alamo, w 17 Lis 2016 - 14:20, powiedział:snapback.png

Prócz umiarkowanego islamu,istnieje jego radykalny odłam,którego zresocjalizować nigdy nikomu się nie udało.Podobnie jest z środowiskiem lewicowo-liberalnym,można stwierdzić że jest tu pewna grupa hipokrytów radykalnych,kółko adoracyjne,tak naprawdę ta lewicowo-liberalna międzynarodówka nie jest i nie powinna być żadnym autorytetem w dziedzinie polityki,zanim ich środowisko nie odpowie za niekończący się ciąg afer i złodziejstwa,albowiem to środowisko o którym Ci pyszałkowie marzą by wróciło,zostawiło Państwo Teoretyczne.Z takimi fanatykami skompromitowanej władzy nie ma najmniejszego sensu prowadzić dysputy.

Parafrazując pierwszą linijkę twego postu. Istnieje głupota, której w pewnym wieku już wyplenić się nie da. Jak ktoś mając dwadzieścia, czy trzydzieści lat jest głupi. To już umrze głupi. Ty jak zwykle nic z sensem tylko ten bełkot od rzeczy.

http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/                                        markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499/

 

 

Strona jest swoistą odtrutką,albowiem dzięki niej radykalny leming ma trudność w sianiu epidemii lewicowo-liberalnej.

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ciekawe kiedy zostaną postawione zarzuty, zdaje się że dowody są więc to raczej kwestia czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=LZ7ZP2VpjDI

 

 

 

 

 

Chciałeś  zabłysnąć  Filmikiem z  przed 2 tygodni   ale  ci nie wyszło

Zrobiłeś  z siebie tylko  pośmiewisko  o jakich dowodach   ty  bredzisz ?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Aż strach pomyśleć ile wody upłynie póki następni po pisie wszystko poprawią.

Przyjdzie Rusek albo Niemiec i zrobi porządek...

 

Jestem daleki od opinii, że ci ludzie robią to z głodu. 

Polska to kraj ludzi ciągle niezadowolonych, a na hasło "promocja" rzucają się jak sępy na padlinę. Coś na ten temat wiem, bo w czasie studiów dorabiałem na pół etatu w Lidlu. Jak były jakieś atrakcyjne rzeczy w gazetce, to w dzień od kiedy była gazetka sępy stali od godz. 3 rana, że nawet obsługi nie chciały wpuścić, bo zaraz leciały hasła :"kolejka obowiązuje!". Jak drzwi się o 7.00 otworzyły, to się robił wyścig, a po pół godzinie trzeba było sprzątać, bo wszystko to, co zostało, to porozrywane kartoniki, akcesoria rozpakowane i niekompletne a co niektóre to zniszczone. Czy z biedy?

Kolejny przykład, to odwołana po tygodniu czasu akcja Lidla, która miała trwać miesiąc. Czy z biedy ludzie się rzucali na wszystko i wszystko oddawali? Przecież wszędzie i dla wszystkich jest jasną sprawą do zrozumienia, że "jak ktoś będzie niezadowolony, to może zwrócić nawet puste opakowanie, a dostanie zwrot kasy". A jak tu mówić o zadowoleniu, jak ktoś przynosi 4 puste paczki po parówkach i mówi, że chce zwrot kasy, bo mu nie smakowały. Albo po 15min. przynosi puste opakowanie po proszku do prania czy kostkach do zmywarki i też chce zwrot kasy, bo mu źle umyło albo wyprało? U mnie cykl w zmywarce trwa 1,5h, a najkrótszy program w pralce to 30min. Nawet jak bym miał do domu 5 minut drogi, to w sumie tam i z powrotem to 10min. Pozostaje mi 5min na wypróbowanie, czyli co? Wrzucając całą paczkę kostek do zmywarki lub wsypując całe opakowanie proszku do pralki przyspieszy mi proces do 5 min z zadowalającym efektem?

Prawdą jest jeden fakt: ani ten proszek, ani kostki do zmywarki, ani pianka do golenia itp. nie spełniły oczekiwań klientów, bo ... - w bagażniku samochodu na parkingu sklepu nie miały prawa nic wyprać, umyć itd. Podobnie z owocami, warzywami, wędlinami itd. - nie miały prawa smakować, bo ich nikt jeszcze nie skosztował, gdyż zostały tylko przesypane do bagażnika. Ale cóż - Polak potrafi i nie jest to uwarunkowane biedą, lecz kombinatorstwem.

PS: dobrze, że nie jestem Polakiem, tylko (zgodnie z tym, co powiedział Jarek) niemiecką opcją polityczną, bo znów bym się musiał wstydzić

 

 

GPC: władze Świnoujścia opóźniają strategiczną inwestycję

 

Władze Bielsko Białej też blokują skutecznie inwestycję, którą mój szef tam chce zrobić. Jak kupował 2 lata temu działkę pod inwestycję o powierzchni 4 ha, to wychwalali wszyscy jak to pięknie i wspaniale, że media są blisko itd. Jak doszło do transakcji, to zaczęły się robić schodki. Teraz jak już na własny koszt poprowadził media (prąd, gaz, wodę, bo zamiast kanalizacji, to będzie własna oczyszczalnia) to znowu pisiory robią problemy, bo nie chcą dać pozwolenia na dojazd ciężkiego sprzętu na plac budowy. Na co liczą? Na łapówki? Albo na to, że mój pracodawca na swój koszt wybuduje nową drogę, którą to miasto sobie znowu przywłaszczy i wzdłuż niej będzie sprzedawał działki, bo media już zapowiedzieli, że będą podłączać się pod nie...

 

Inwestycje pańswowe najczęściej sa bezsensowne i generują straty bo: 

wymysla je najczęsciej polityk a nie biznesmen.

Tak - budowa elektrowni wiatrowych zablokowali, miała być elektrownia atomowa - ale tylko miała. Zrobili w woj. opolskim inwestycję rozbudowy elektrowni Opole o kolejne 2 bloki, to znaczy: PO podpisało, a PIS latem zebrał laury. Problem nastąpił znowu w tym, że jest to elektrownia węglowa, w której pali się mułem, a teraz zrobili podwyżkę energii o 13gr./ kw tłumacząc opłatą klimatyczną. A przecież Szydło zapowiadało obniżenie kosztów... No tak, ale szkoda, że tylko pod publikę

Większe wpływy do budżetu w Rumunii to nie zasługa niższych podatków tylko ścigania obywateli do płacenia podatków. Razem z obniżkami podatków nałożono obowiązek np. posiadania kas fiskalnych czy coraz bardziej zmniejszana jest szarą strefa.

Ja nie widzę problemu. Starczy jeszcze tylko dać kasy fiskalne kościołowi i lekarzom, bo to są grupy zawodowe, które jeszcze ich nie mają. Taksówkarze mają a oni nie?

 

 

Chciałeś  zabłysnąć  Filmikiem z  przed 2 tygodni   ale  ci nie wyszło

Zrobiłeś  z siebie tylko  pośmiewisko  o jakich dowodach   ty  bredzisz ?????

 

Pośmiewisko robi z siebie PIS na czele z Antonim bredząc o wybuchu. Zakończono sekcję pary prezydenckiej i gdzie masz potwierdzenie rozszarpania przez materiały wybuchowe? Gdzie masz potwierdzenie poparzeń od fali ognia? Sekcja zwłok wykazała, że urazy, które odnieśli i które są przyczyną śmierci to urazy typowe do wypadków komunikacyjnych, a więc potwierdzają to, co potwierdził Miller w swojej komisji. 

No, chyba że Antoni użyje znowu swoich doświadczeń, które nauczył się będąc komunistycznym lujem (bo inaczej nie można go nazwać) i będzie znowu preparował dowody by wyszło na jego. Jak na chwilę obecną dowody zaprzeczają jego teorii a argument, że przed brzozą znaleziono 2 kawałki samolotu, z których jeden był w odległości 60m. od drzewa, to wybacz, ale trochę słabe. On natomiast doskonale potrafił wyjść z tej sytuacji pomijając fakty i zamiast powtórzyć za swoimi śledczymi, że były 2 kawałki, z których jeden był w odległości 60m przed drzewem, to powiedział, że przed brzozą były kawałki samolotu w odległości 60m od niej. Niby to samo, ale całkiem co innego.

Powyżej masz czysty przykład manipulacji PIS, a konkretnie Macierewicza, który niby mówi prawdę, ale kłamie. A z Wałęsy się śmieją za słynne powiedzenie "Jestem za, a nawet przeciw" ( o ile pamiętasz to powiedzenie, bo nie wiem, czy nie jesteś zbyt młody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Większe wpływy do budżetu w Rumunii to nie zasługa niższych podatków tylko ścigania obywateli do płacenia podatków. Razem z obniżkami podatków nałożono obowiązek np. posiadania kas fiskalnych czy coraz bardziej zmniejszana jest szarą strefa.

Wieksze wpływy czesto sa skutkiem obniżenia podatków, Nie jest dokładnie tak jak piszesz że ich scigaja ale zapewne podatki sa tak mało dolegliwe ze omijanie ich nie przynosi znaczacych korzysci. Kilka lat temu były w Polsce 2 przypadki których socjalisci z "prawicy" nigdy nie pojmą. Obniżenie CIT  z bodajze 28 do 19 % nie przyniosło spadku dochodów z tytułu tego podatku. Drugi przykład był zwiazany z alkoholem - zmniejszenie akcyzy nie spowodowało spadku dochodów do budzetu. Sa nawet kraje którym ten fakt jest znany i bedą to wprowadzać w przeciwieństwie do nas http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/wegry-chca-obnizyc-w-2017-roku-podatek-cit-do-9-proc

 

Dzis na złość PISowi kupiłem 1000l ON po najnizszej oferowanej cenie od przedsiebiorcy który nie chce zarabiać by ograniczyc wpływy do budzetu i wzrost PKB :D

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po pół godzinie trzeba było sprzątać, bo wszystko to, co zostało, to porozrywane kartoniki, akcesoria rozpakowane i niekompletne a co niektóre to zniszczone. Czy z biedy?

Kolejny przykład, to odwołana po tygodniu czasu akcja Lidla, która miała trwać miesiąc. Czy z biedy ludzie się rzucali na wszystko i wszystko oddawali?

PS: dobrze, że nie jestem Polakiem, tylko (zgodnie z tym, co powiedział Jarek) niemiecką opcją polityczną, bo znów bym się musiał wstydzić

 

Teraz jak już na własny koszt poprowadził media (prąd, gaz, wodę, bo zamiast kanalizacji, to będzie własna oczyszczalnia)

 

Tak - budowa elektrowni wiatrowych zablokowali, miała być elektrownia atomowa - ale tylko miała. Zrobili w woj. opolskim inwestycję rozbudowy elektrowni Opole o kolejne 2 bloki, to znaczy: PO podpisało, a PIS latem zebrał laury. Problem nastąpił znowu w tym, że jest to elektrownia węglowa, w której pali się mułem, a teraz zrobili podwyżkę energii o 13gr./ kw tłumacząc opłatą klimatyczną.

 

Ja nie widzę problemu. Starczy jeszcze tylko dać kasy fiskalne kościołowi i lekarzom, bo to są grupy zawodowe, które jeszcze ich nie mają. Taksówkarze mają a oni nie?

 

Pośmiewisko robi z siebie PIS na czele z Antonim bredząc o wybuchu. Zakończono sekcję pary prezydenckiej i gdzie masz potwierdzenie rozszarpania przez materiały wybuchowe? Gdzie masz potwierdzenie poparzeń od fali ognia? Sekcja zwłok wykazała, że urazy, które odnieśli i które są przyczyną śmierci to urazy typowe do wypadków komunikacyjnych, a więc potwierdzają to, co potwierdził Miller w swojej komisji.

1. Lidl - Ci ludzie powinni być odznaczenia medalami za to że narazili okupanta na straty materialne., Szkoda że nie miałem zbytnio czasu i nie przykładam uwagi do promocji, ale gdybym zawczasu wiedział iż faktycznie sami wprowadzi regulamin który można wykorzystać przeciw nim z chęcią bym pojechał aby dołożyć swoje 5 gr. do zadawania ciosów szwabskiemu molochowi który nas niszczy od środka.

 

2. ,,dobrze, że nie jestem Polakiem,, zaskoczyłeś mnie totalnie, bo na takie słowa może zdobyć się ktoś kto nie jest polakiem (normalne zachowanie) lub ścierwo którego wydała polska ziemia. Zakładam że masz ojca i matkę Polaków, urodziłeś się w Polsce, w związku z tym jestem w szoku :blink:

3. A od kiedy to kaprysy prywatnego inwestora  lokalne władze muszą spełniać na kiwnięcie palcem?

 

4. Bardzo dobrze że zblokowali proceder przywożenia przestarzałych turbin od naszych przyjaciół inaczej. Szwaby zmieniają turbiny na wydajniejsze no i przede wszystkim nowe, a złom miał być lokowany między innymi w PL.

Elektrownie atomowe we francji gdzie w UE jest ich najwięcej są w opłakanym stanie. Belgia to samo, kilka dni temu były komunikaty ostrzegawcze aby u progu zimy oszczędzać prąd i wieczorami nie palić zbędnego światła oraz nie grać bez opamiętania bo im wyłączą całkiem.

A po za tym po jakiego grzyba nam 30 letnie turbiny wiatrowe od szwabów, oraz budowa tak drogiej a zarazem za kilkadziesiąt lat bardzo niebezpiecznej elektrowni atomowej, gdy jesteśmy w posiadaniu niebotycznych złóż węgla. Potrafi mi to ktoś wyjaśnić logicznie?

 

5. Kasy fiskalne można dać kościołom, ale co to da?To nie jest sklep że tam kupujesz tu sprzedajesz i pod kreską ma się zgadzać lub być w magazynie.

Mechanik samochodowy ma kasę fiskalną i czy to coś zmieniło? Zmieniło tyle że jak na plac wjeżdża nie znajomy klient a zarazem podejrzany to dostanie paragon. Pozostali po staremu.

A lekarze mają kasy fiskalne jak byś nie wiedział. I pewnie dlatego nie wiesz bo iż kasy mają to ty paragonu i tak nie dostałeś :lol: Taki strach na nich rzuca ta kasa.

 

6. Jeśli byłby to wybuch to niby po co trzeba rozsadzać cały samolot razem z pasażerami, aby później pierwszy lepszy prokurator stwierdził że denat zginął od wybuchu? Jeśli był wybuch ta taki który doprowadził do uszkodzenia newralgicznych elementów samolot.

 

Ci ludzie nie mieli zginąć od wybuchy tylko od uderzenia w ziemie. A co doprowadziło do tego uderzenia i na czyje zlecenie się to stało już nasze wnuczki w podręcznikach przeczytają.

 

Marekfarmer nic nie bredzę, nie wyłapałeś sarkazmu. To już nawet nie można się pośmiać z debilnych sensacyjnych tytułów you tube które maja gwarantować popularność kanału danego youtubera?

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Ci ludzie zginęli zgodnie z wolą Prezydenta RP. A polecenie brzmiało musimy lądować.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj