nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

pamiętamy te czasy gdy tak było niedouku bo KRUS to nie taka stara instytucja 

tacy mądralę jak ty to i owszem będą  pracowały i mieszkały  pod parnikiem w świńskiej kuchni  ;)

więc nie kuś losu synu bo nie wiesz co bredzisz 

popytaj starszych to ci może opowiedzą jak traktowano  ojców czy dziadków jak nie było rent i emerytur na wsi 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

pamiętamy te czasy gdy tak było niedouku bo KRUS to nie taka stara instytucja 

tacy mądralę jak ty to i owszem będą  pracowały i mieszkały  pod parnikiem w świńskiej kuchni  ;)

więc nie kuś losu synu bo nie wiesz co bredzisz 

popytaj starszych to ci może opowiedzą jak traktowano  ojców czy dziadków jak nie było rent i emerytur na wsi 

O ile mi wiadomo system rent i emerytur dla rolników wprowadził niejaki E.Gierek .

Był to dużo sprawiedliwszy system jak obecnie , bo skladka związana była z wielkością gospodarstwa , a wielkośc emerytury z towarową dostawą produktów na rynek i np przekazaniu ziemi nastepcy lub skarbowi pansrtwa .

Taksówkarz , handlarz samochodami czy pospolity cwaniak nie uczestniczył w systemie .

Co do traktowania rodziców i dziadków , to wszystko zalezało od wychowania i szacunku oraz pozimu zamożnosci .

Choc bywaly rejony gdzie mimo biedy , zawsze na jakiś kąsek mozna bylo liczyć .

Tu słynny przykład z Podlasia

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja nie widzę problemu. Skoro teraz mamy dobrą zmianę i walkę z elitami co się bezprawnie dorobiły. To niech pis uszczelni krus. Wywali z niego dwuzawodowców bezrobotnych co to na krusie siedzą i nic na tej zmieni nie robią ewentualnie na czarno pracując. Sam pierwszy to pochwalę.

A dzisiaj składka poniekąd uzależniona jest od wielkości gospodarstwa.

PS nie wklejaj filmów których nie rozumiesz  Konopielka to za wysoki poziom na twoją głowę. Po co podajesz to jako przykład pisząc o traktowaniu rodziców i dziadków skoro on własną żonę bije. Chciałeś tym dokopać Podlasiu czy jak? Sobie tylko dokopałeś jak zwykle wychodząc na głupka. Bo nawet nie skumałeś, że to jego żona. Jak chciałeś podać przykład dawnego traktowania rodziców i dziadków z czasów, gdy rent i emerytur nie było. To trzeba było o Chłopach napisać. Gdzie starych ludzi nie nadających się do pracy będących ciężarem w utrzymaniu na biednej wsi wyganiano z domu. Jak zwykle swoją inteligencją błysnąłeś nie ma co.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Widzisz @hubertuss ,sam nie rozumiesz filmu .

Kobieta zgniotła jedynie poszukiwane jajko . Dziadek skorzystał zokazji i wypił resztkę (scena drugoplanowa)

Podziwiam czestotliwość używania slowa głupek , idiota itp epitetoww kazdym z twoich postów. 

Musuisz mieć albo skancerowaną facjatę , albo nie wychodzisz z domu produkując się przy klawiaturze.

A` Podlasie , kraina jak kazda inna , może dawniej nieco biedniejsza .

Nie ja jestem reżyserem i nie ja ulokowalem ten rejon w filmie .

Nie masz czego się wstydzić .

Co do Chłopów , owszem można było sięgnąć , podobnie jak do "Walki o ogień " , tyle ze wtedy systemem emerytanym nie byla objeta żadna grupa.

A wyganianie rodziców bądz dzidków ?

Może u ciebie takkie tradycje .

Moja wioska była bogata i nie przypominam sobie takich sytuacji , a dzieci porządnie chowane , w szacunku dla starszych .

W`przeciweinstwie do ciebie , pętaku .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

właściwie to co chciałeś mi wytłumaczyć ? to że Gierek wprowadził ten system ?  :D

co ma poziom zamożności wspólnego z wychowaniem i szacunkiem ?

albo ktoś  szanował  rodziców czy dziadków albo nie  

 

no patrz nagle ci bogaci byli tacy łaskawi ?  jakoś znam to z innej strony, bo tam gdzie była bieda to wszyscy żyli razem jak mogli 

jakoś zamożność   nie idzie w parze z szacunkiem i wychowaniem

ale co tam ty wielki pan na parunastu ha pewnie wiesz lepiej skoro nadal tkwisz w tym stanie :D 

poudawaj sobie bogacza , co tam wolno ci

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

To trzeba było o Chłopach napisać. Gdzie starych ludzi nie nadających się do pracy będących ciężarem w utrzymaniu na biednej wsi wyganiano z domu. 

@marko-kolo ,@hubertuss , zdaje się mieć odmienne zdanie , a pochodzi z tego samego rejonu .

Wiec w koncu już sie pogubiłem wyganiano z biedy czy bogactwa ?

A czy poziom zamożnosci miał znaczenie ? Owszem , Boryny nikt nie osmielił się wygnać .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bywało różnie i ja tu nie stawiam takich tez ja ty 

chcesz na siłę tu nawtykać Podlasiakom akurat z naszego powodu ?

powiem tyle nie jesteś w stanie żebyś nawet  pękł boś za głupi na to 

niczego to nie zmieni i tyle, a na pewno nam nie ujmie niczego 

poszczekasz  sobie i tyle

popatrz sobie na ogłoszenia komornicze może ci humor się poprawi , ale na pewno na podwórku niczego nie przybędzie od patrzenia  :D  :D  :D  :D

to taka aluzja do twojego stylu jaki tu prezentujesz   ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakiej prawdy? Oszołomstwa co się bało,że wybory sfałszują? Jak ten pan z Detroit. To chyba zdaje się Trump miał problem z powiedzeniem czy uzna wynik wyborów gdy przegra. Trump wygrał wybory i nikt tego nie neguje. To co już jest znana prawda. Za późno się z tym obudziłeś.

@scoffer o moją facjatę się nie martw. Do pisania na forum nie potrzeba siedzieć w domu, mało tego klawiatura nie potrzebna. Choć może taki ktoś jak ty jeszcze tego nie wie. To, że dziadek jajko zjadł nie ma najmniejszego związku z traktowaniem rodziców i dziadków. Bo jak była bieda to wszyscy głodni chodzili i dbali by się nic nie marnowało. Także jak byś nie pisał to marnym przykładem jest Konopielka na zobrazowanie traktowania rodziców i dziadków na wsi. Bo w tym filmie chodziło o to by pokazać całkiem inne cechy polskiej wsi. Co do wyganiania rodziców przez dzieci to pisałem o Chłopach. Nie wszędzie i nie zawsze tak było.W zależności od zamożności itd.  Ale Chłopi to obraz polskiej wsi XIX wieku. Ja wiem, że u ciebie najbogaciej najlepiej. i gratuluje ci, że wiesz co się wtedy w twojej wsi działo u każdego w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie neguje ? hM JA WIDZĘ COŚ JAK U NAS kod NA ULICACH PROTESTUJE PRZECIWKO WYBOROWI tRaMPA ;) ;)  czyżby nasi tam pojechali :P :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” i TVN nie otrzymali akredytacji na Marsz Niepodległości. Organizatorzy jako powód odmownej decyzji podali „niespełnianie standardów społeczności Marszu Niepodległości”.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Nie istnieje nic takiego jak "społeczność Marszu Niepodległości". W pozwoleniu na marsz nie wymienia się takiego bytu. Trudno więc spełniać standardy czegoś, czego nie ma. Dziennikarze mają spełniać standardy określone dla swojej profesji a nie np. hodowców trzody chlewnej (z całym szacunkiem dla ich ciężkiego kawałka chleba).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@nie - A kto te standardy wyznaczył i jakie sa wymogi by owe standardy spełnić? Kto i na jakiej podstawie udziela akredytacji?

@marekomunista - jak sie chłopaki postarają to mogą odebrać duzą część widowni kabaretowi "Ani mru - mru" :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czekaj, czekaj. Ci sami organizatorzy MN którzy płakali, że FB ich cenzuruje teraz sami cenzurują? Co za hipokryzja. I się okazuje, że sami organizatorzy MN zgłosili się do TVN i GW o akredytację a później napisali, że jej nie dają.

http://wyborcza.pl/7,75968,20958218,jak-wyborcza-i-tvn-nie-dostaly-akredytacji-na-marsz-niepodleglosci.html

 

Tak, wiem. GW kłamie ale jeżeli kłamie to w sądzie raz dwa to wyjdzie.

 

Ciekawostka. Trump wygrał nie dlatego, że porwał tłumy tylko dlatego, że Demokraci nie poszli do urn.

comment_VasuSaC7f879MUwbS8iR787YByKF1QJB

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

Z historii jak pamiętam, to pańszczyzna na zachodnich ziemiach parę lat wcześniej niż na moich, wschodnich ziemiach. Więc jak? Wracamy do pańszczyzny i dziesięciny? W końcu na tym przez wieki opierała się Europa i dopiero lewactwo to zniosło.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uw%C5%82aszczenie_ch%C5%82op%C3%B3w  ruski car był lewakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie mierz Trumpa swoja  miarą


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

@nie - A kto te standardy wyznaczył i jakie sa wymogi by owe standardy spełnić? Kto i na jakiej podstawie udziela akredytacji?

@marekomunista - jak sie chłopaki postarają to mogą odebrać duzą część widowni kabaretowi "Ani mru - mru" :P

 

Masz na Myśli  Kabaret Nowośmieszna

 

:D :D :D

:D :D

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

o niepodległy prezydent  :D

no i co tam ?  stare tony, no i te machanie łapkami ?  ;)

jeszcze nie odsłuchałem a już mi przykro

to orędzie czy raczej cykliczna homilia ?

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

włącz se lepiej tvp info zaraz Twój idol wygłosi z drabiny mowę pojednawczą jak to zwykł co miesiąc.


Rezydent już machał teraz czas na Jarka straszą właśnie że aż 2 razy będzie wchodził na drabinki..

 

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

 

Masz na Myśli  Kabaret Nowośmieszna

 

:D :D :D

:D :D

:lol:

 

Na punkcie Nowoczesnej masz manie przesladowczą czy co? Sprawdż czy  nie zakradła sie do twojej lodówki albo do garażu :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj