nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

B3Agro -  A wiesz   kto  to jest   George Soros ?????

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja wiem. A ty wiesz? A jak ja wiem i ty wiesz to co to zmienia w temacie polskiej giełdy i marionetek kaczyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A co on ma z tym wspólnego?  Spowodował spadki spółek? Jak to mozliwe że światowej klasy fachowcy z PIS nie moga poradzić sobie z byle  chłystkiem?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

 

twój śmiech ma podstawy w tym że dla ciebie szczytem zrozumienia ekonomii i współczesnego świata jest handel na targu w dzień targowy? Czy też twierdzisz że polska giełda kwitnie ;) ?

dlaczego ludzie robią z siebie głupców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Początki fortuny Sorosa mają źródło w spekulacjach giełdowych prowadzonych akcjami tzw. śmieciowych przedsiębiorstw. Były to akcje firm, które miały trudną sytuację finansową, stały u progu bankructwa. Wobec kryzysu rynkowego w owych czasach nikt nie wierzył w możliwość istotnego dorobienia się na grze giełdowej, jednak Soros pod wpływem koncepcji gospodarczo-socjologicznych Poppera, zdecydował się zainwestować w nie posiadane fundusze, wychodząc z założenia, że skoro firmy owe przetrwały najgorszy kryzys, muszą mieć istotną zdolność do kreowania zysku, która w przyszłości spowoduje wzrost ich kursu. Tak też się stało, a Soros dorobił się fortuny.

Soros nagle stał się znany 22 września 1992, gdy uważając, że funt szterling jest przewartościowany, dokonał spekulacji przeciw tej walucie angażując 10 mld USD i grając na zniżkę kursu[1]. W wyniku tego Bank Anglii był zmuszony wycofać walutę z Mechanizmu Kursów Walutowych (ERM II), a Soros zarobił około jednego miliarda dolarów. Został nazwany „człowiekiem, który złamał Bank Anglii”. W 1997 w podobnej sytuacji w trakcie azjatyckiego kryzysu finansowego malezyjski premier oskarżył Sorosa o spowodowanie załamania waluty tego kraju.

Soros jest uznawany za osobę kontrowersyjną. Z jednej strony stał się bogaty dzięki spekulacjom finansowym (w 2007 jego majątek był oceniany na 8,5 miliarda dolarów USA). Z drugiej strony jednak otwarcie przyznaje, że obecny system spekulacji finansowych szkodzi rozwojowi wielu krajów rozwijających się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

I co to ma wspólnego ze znizką kursów spółek Skarbu Państwa?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Nadal wklejasz jakieś życiorysy a ja sie pytam co ma wspólnego ze zniżką wartości akcji o 39 mld?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

150 mln na zaszkodzenie PISowskiemu rzadowi  :blink:, Tak nisko ich cenisz? Takie drobne cie niepokoja?

Z jednej strony po obsadzeniu spółek przez PIS akcje straciły na wartosci 39 mld a z drugiej wklejasz mi przebieg kariery Sorosa i jakieś 150 mln drobnych które cie przerazają. Możesz przytoczyć jakieś fakty które wiążą te sprawy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Oba te artykuły mają znikomą wartość. Sensacyjnie mogą intrygować , ale merytorycznie to sieczka. W jednym z nich porusza się sprawę użycia broni przez funkcjonariuszy obcych służb na terenie Polski. Temat ten przerabialiśmy już na tym forum jakiś czas temu i chyba został wyjaśniony.

Post dotyczy Sorosa. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

dlaczego ludzie robią z siebie głupców?

Najlepszej odpowiedzi udzielą ci władze PIS


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Tylko że  Politycy PiS  W latach 2010-14  nie rządzili  nie mieli dostępu  do  Raportów  Służ  Specjalnych

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Błogosławieni nieswiadomi bowiem nie wiedzą co czynią!  I ten stan rzeczy nadal sie utrzymuje :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

 

Tylko że  Politycy PiS  W latach 2010-14  nie rządzili  nie mieli dostępu  do  Raportów  Służ  Specjalnych

 

A to pewnie oddali już archiwum WSI co je Macierewicz wywiózł, zabezpieczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

A wiesz może kto własną piersią bronił SKOKÓ-w przed objęciem nadzorem bankowym."Nikt nie słyszał, żeby SKOK-i kogoś oszukały, czy robiły coś takiego jak Provident, który w Polsce bezczelnie uprawia lichwę i nic złego go za to nie spotyka" – mówi w wywiadzie dla „Wprost” Jarosław Kaczyński.

Od jesieni wchodzą przepisy, które poddadzą SKOK-i kontroli Komisji Nadzoru Finansowego - tej samej, które alarmowała o nieprawidłowościach w Amber Gold. Nie podoba się to PiS, kasami kieruje bowiem senator tej -partii Grzegorz Bierecki.

nie mieli dostępu do Raportu Służb Specjalnych?może nie -mieli dostęp do KAS :D  :D  :D
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A sorry zapomniałem dopisać data wypowiedzi 03.09.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

@STASZEK napisał:

 

 

Co jest dla Ciebie wiarygodnym ?Ja widzę że co by PiS NIE ZROBIŁ TO JEST GRUPKA LUDZI CO BĘDĄ WSZYSTKO KRYTYKOWAĆ

 

Nie jest to prawdą (przynajmniej w moim przypadku). Już nie raz pisałem, że jak będzie za co PIS pochwalić, to pochwalę. Kilka takich sytuacji było, lecz do tego bym jeszcze kilka poprawek wprowadził. To, że wiele rzeczy robią nie na miejscu tym samym szkodząc zwykłym obywatelom i tłumacząc to dobrem wyższym, to przypomina mi to władzę Hitlera, Stalina, czy obecnie żyjącego Putina. A autobiografia Kaczyńskiego nie pozwala mi nawet przez chwilę zmienić zdania...

 

Jako  na temat  Akcyzy  którą  jak twierdziłeś  w 2013-14  obniżyli   co  ci  pokazałem że   podnieśli  nie  potrafiłeś  się  do  tego  odnieść

Jak byś mi odpowiedział na pytania szczerze i bez owijania, to byś poznał odpowiedź, lecz ty jak zwykle "Pyrkosz, Pyrkosz, a nie jedziesz".

 

 

 Z tego co słyszałem to  niema  kasy  na razie na podwyższenie Kwoty wolnej od Podatku :D

No jak to? 4 dni temu jeszcze była, a w Piątek nagle zniknęła? Czyżby Tusk w nocy wrócił do kraju, a przed świtem wrócił na emigrację?

Albo PIS kłamało, albo ktoś tą kasę ukradł. Pytanie kto? - skoro nie ma żadnej koalicji?

 

 

Wyłudzanie  Podatku  wat  spada  także  nie pisz bzdur  :D :D :D

A sąd masz taką wiedzę? Pochwal się. Bo kombinatorzy byli, są i będą. No, chyba że ci wyłudzacze dostali się do władzy, więc umorzyli swoje sprawy...

 

 

Pokaż  wyrok  sądu  za  te  odszkodowania  za Carcale  bo  nic nie słyszałem  o  takowych  ????

 

Szybko się uczysz. Jeszcze nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie, które też dotyczyło wyroku, a chociażby sygnatury sprawy, to sobie sam ten wyrok obejrzę. Wprawdzie jest opublikowany wyrok, ale ma całkiem odrębne postanowienia niż te, które ty podajesz. Założę się, że nawet nie wiesz, że wyroki są publikowane i nie wiesz, gdzie je szukać, tylko teraz próbujesz znowu spadać na 4 łapy. I nie walcz bronią, której nie znasz, bo jak wypali, to jeszcze ciebie solidnie zrani.

Co do Caracale sprawa nie trafiła jeszcze nawet na wokandę, a co dopiero o usłyszeniu wyroku i jego publikacji. Tu raczej będą inne sankcje niż sądowe, a możliwości Żaba ma wiele. Nie mniej jednak ktoś powinien stanąć przed TK za ten czyn, który nawet Prezydentowi się nie spodobał, gdyż ktoś Prezydenta okłamał. Prezydent zapowiedział kontrolę działań MON, lecz znając życie Kaczogęby ukróci mu znowu smycz.

 

Co powiecie na plucie polityków pisu w twarz kobietom, które zdecydują się urodzić poważnie chore lub kalekie dziecko? Przecież opieka nad takimi dziećmi potrafi kosztować dużo więcej niż marne 4 tys i to na miesiąc. A ci durnie z pisu po 4 tys proponują. Przecież to jakaś kpina jest.

Nie kpina. To akurat już pochwaliłem, lecz trochę późno i to o kilkanaście lat jest zauważony ten problem:

 

 

Dzieciom upośledzonym bym dał + jeszcze opieka medyczna zamiast czekania miesiącami w kolejkach do specjalistów, darmowe lub za symboliczną złotówkę leki - jak będą potrzebne do leczenia tego upośledzenia, dodatkowe urlopy opiekuńcze dla rodziców, jak będzie trzeba jechać z dzieckiem np. na drugi koniec Polski...
Wbrew temu, co media robią, to dzieci z upośledzeniem są normalnymi dziećmi, którym trzeba poświęcić dużo więcej czasu. Ich rodzice nie zawsze są patologią, bo właśnie z patologii rodzi się najmniej dzieci upośledzonych, a są to normalne rodziny, nie rzadko mające już kilka zdrowych dzieci. W moim otoczeniu mam przykład 3 dzieci. 2 z nich to zespół downa, a jedna dziewczynka ma wodogłowie. Żadna z tych 3 rodzin nie jest patologiczna. Z tą dziewczynką z wodogłowiem kolega jeździł na początku 2x w miesiącu do Warszawy, teraz jeździ raz w miesiącu. W Warszawie lekarz - specjalista dziwił się, który lekarz w Opolu był tak bystry i u 2 miesięcznego dziecka stwierdził wodogłowie bez żadnego specjalistycznego sprzętu. Teraz dziewczynka ma 11 lat, ciągle jest pod opieką medyczną, bierze jakieś tam lekarstwa, gdzie miesięczny koszt to prawie 300zł. ale jak ktoś z boku patrzy, to w życiu nie powiedział by, że jest to dziecko upośledzone.
Te z zespołem downa też są normalnymi dziećmi, bawią się, chodzą z rodzicami na zakupy, pomagają w pracach domowych, i jak by nie to, że twarz zniekształcona i specyficzna forma wymowy, to w pierwszym kontakcie nawet by nikt się nie zorientował. Ale od małego rodzice nie głaskali dziecka po główce i nie tłumaczyli wszystkiego jego upośledzeniem, tylko wychowywali jak zwykłe dziecko, co kazali, to dziecko musiało zrobić, chociaż czasami dużo więcej kosztowało to ich nerwów i czasu, zanim zaskoczyło o co chodzi.

Kpiną było dawanie 4tyś. matce (bo przecież nie dziecku), która poczęła z gwałtu - o tym też pisałem, że nawet w małżeństwie może dochodzić do gwałtów.

 

Podwyżka akcyzy na auta to takie skubanie obywateli praktykowane przez pis poprzez nakładanie różnych nowych podatków. Niby nie na obywatela wprost. Ale na dobra lub usługi. Ja nawet rozumiem, że stare z dużymi silnikami zdrożeją. (...) Jeśli na początku roku ktoś miał wątpliwości czy podatek bankowy i od usług finansowych przyczynił się do podwyżki cen ubezpieczeń komunikacyjnych. To teraz ich już nie powinien mieć. 

Wszystko się zgadza. Ale ktoś musi w końcu mieć z tego korzyści. Czy podniesienie ubezpieczenia lub droższa akcyza poprawi bezpieczeństwo? - Wątpię, bo młodzi gniewni cały czas byli, są i będą.

Poprawić bezpieczeństwo natomiast mogło by zabieranie pojazdów:

- osobom, które prowadzą po spożyciu

- osobom, które prowadzą bez prawa jazdy (nie tym, co zapomnieli, lecz tym, co nie posiadają, bo nie zrobili, albo zabrano im w postępowaniu administracyjnym)

- osobom, które łamią przepisy RD w rażący sposób

Samochód taki powinien być zlicytowany i jak ktoś sobie go wykupi, to będzie miał. Jak ktoś pożyczy komuś pojazd, to też będzie się zastanawiał 2 razy nad tym, czy ma pożyczać czy nie...

Zabieranie prawa jazdy po przekroczeniu 50/h w terenie zabudowanym też na początku dawało efekt, bo każdy się bał, ale teraz widzę, że powoli ten straszak przestaje działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

MARECZKU co Ty na to wiceministrem sprawiedliwości w poprzednim rządzie PiS był sędzia Andrzej Kryże, który za komuny wydawał wyroki skazujące dla ówczesnych opozycjonistów, m.in. dla Andrzeja Czumy i Bronisława Komorowskiego-powód -usiłowanie obalenia siłą ustroju socjalistycznego.Wiem,wiem a swetru to i tamto-odpowiedz bezpośrednio -słusznie czy nie- ich skazał.A Kaczyńscy o tym nie wiedzieli ponieważ nie mieli dostępu do raportu służb specjalnych. :D A jeszcze jedno-wiesz wszystko o Jarku to może też wiesz dlaczego nie był internowany? -taki wielki antykomunista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A wiesz może kto własną piersią bronił SKOKÓ-w przed objęciem nadzorem bankowym."Nikt nie słyszał, żeby SKOK-i kogoś oszukały, czy robiły coś takiego jak Provident, który w Polsce bezczelnie uprawia lichwę i nic złego go za to nie spotyka" – mówi w wywiadzie dla „Wprost” Jarosław Kaczyński.

Od jesieni wchodzą przepisy, które poddadzą SKOK-i kontroli Komisji Nadzoru Finansowego - tej samej, które alarmowała o nieprawidłowościach w Amber Gold. Nie podoba się to PiS, kasami kieruje bowiem senator tej -partii Grzegorz Bierecki.

nie mieli dostępu do Raportu Służb Specjalnych?może nie -mieli dostęp do KAS :D  :D  :D
A sorry zapomniałem dopisać data wypowiedzi 03.09.2012

 

Kolejny  Raz  Bredzisz   Grzegorz  Bierecki  nie jest  Senatorem  PiS

:D :lol: :D

:D :D

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Jaki TY jesteś zakłamany w tym co piszesz -nie umiesz wpisać w google nazwiska to Ci wkleje.W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[5]. W wyborach parlamentarnych w 2011 wystartował do Senatu jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 17 (Biała Podlaska). Otrzymał 31 716 głosów (32,4% głosów w okręgu), uzyskując mandat senatora[6]. W marcu 2015 na własną prośbę został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS w związku z publikacjami prasowymi na temat nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w systemie SKOK[7].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Prawda  jest  taka  że  Nie  jest  Senatorem PiS

Startował   jako   Kandydat  niezależny

Co najwyżej  to  jest  Były  Senator  PiS

:D B) :D

:D :D

:D

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj