nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

B3Agro    91

@marekfarmer  (farmer - tfu takie niepolskie , nie myślałeś o zmianie nicka na marekrolnik,marekziemiogryz ....itp,itd)

 

Tyle że budżet zasiliła aukcja LTE (nie będzie tego już w przyszłym roku a była to kwota o ile dobrze pamiętam około 17 mld zł) oraz wpłata od PZU też coś koło 8 mld zł. 

 

Ja powiem tak - życze im jak najlepiej ale widzę że robią coraz gorzej.

 

A co kolega powie jako wyznawca pis na plan podniesienia podatków osobom lepiej zarabiającym?

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko że  jedno  nie wyklucza  drugiego, a od czegoś  muszą  zacząć.  Przypomnę  ci  bo chyba  zapomniałeś  dodać  że mamy  jeden z najniższych deficytów  budżetowych. Ściągalność Podatku VAT wzrosła, Czyli wasza teoria  o  nieudolności  PiS   jest  wyssana z Palca.

Jak  widać  mimo  Kwiku  KOD i PO i Nowośmiesznej   jak to w Polsce  jest  źle   zachodnie firmy chcą  u nas  lokować  swój  kapitał i  budować  nowe  fabryki.

 

Tak jak pisali poprzednicy. To dzięki 14 mld złotym z budżetu 2015 i przerzuceniu części kosztów na budżet PO i nie rozstrzyganiu przetargów na drogi. Chyba wklejałem wcześniej link, gdzie od roku nie są rozpisywane i rozstrzygane przetargi na budowę dróg.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Czy ktoś jest w stanie podać mi jakąś datę , wydarzenie gdzie postawiono grubą kreskę i od tego miejsca kraj już nie jest w ruinie a zaczął się rozwijać?

Teraz jest mowa że nie jest tak źle. To może rok temu też nie było tak źle i nie było ruiny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakich deficytów budżetowych? Najniższych? To jest demagogia pisu i żonglerka liczbami. Jeśli weźmiesz pod uwagę konkretne sumy to deficyt wcale nie jest jednym z najniższych a w następnym roku będzie najwyższy. Pis znowu cię oszukuje.

Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego. Tylko teksty o budowie silnego polskiego przemysłu i ekspansja na świat to dyrdymały dla naiwnych. Bo państwo polskie nie jest w stanie budować tak silnych marek jak Mercedes, Toyota czy Fiat, które podbiją świat. Te marki rodziły się przez dziesięciolecia. Silne marki mogą powstać nie z widzimisię państwa. Lecz z kreatywności twórców i potrzeb rynku.  Kapitał w dzisiejszych czasach niestety nie ma narodowości. Bo gdybyśmy przyjęli, że ma narodowość. To rząd pisu nie powinien wpuścić do polski tych obcych  fabryk. A wybudować swoją fabrykę silników, samochodów itd. jak za komuny.

Tak więc na tym prostym przykładzie widać, że dzisiaj kapitał nie ma narodowości. A pis okłamuje was mówiąc, że kapitał ma narodowość.

PS już nawet komuniści w prl u wiedzieli, że kapitał nie ma narodowości. Niby byliśmy krajem zamkniętym na zagraniczne inwestycje kapitalistów. Ale mile widziane były firmy polonijne z kapitalistycznym kapitałem w dolarach czy markach najczęściej. Tak więc teza o narodowości kapitału to bzdura w dzisiejszych czasach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@Marekfarmer, a co napiszesz na temat powiązań Macierewicza z lobbystą amerykańskim?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 To jest demagogia pisu i żonglerka liczbami. Jeśli weźmiesz pod uwagę konkretne sumy to deficyt wcale nie jest jednym z najniższych a w następnym roku będzie najwyższy. Pis znowu cię oszukuje.

Jeśli wezmę pod uwagę konkretne liczby to PKN Orlen ma większe zadłużenie jak mój sąsiad , który wczoraj posilił się u mnie banknotem 20 złotowym , na tzw potrzeby konsumpcyjne

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

@Marekfarmer, a co napiszesz na temat powiązań Macierewicza z lobbystą amerykańskim?

 

A co owy  lobbysta  był skazany za coś czy  jak  że to taka zbrodnia ???

 

A co Powiesz na Powiązania  Bronisława Komorowskiego  z Aleksandrem Lichockim  Tobiaszem  i  Rosyjskim szpiegiem Mikołajem Petruszewem ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem co chciałeś przez to udowodnić ale dokładnie tak jest. Liczą się wymierne liczby wyrażające wartość w walucie. Bo to konkretną wartość pieniądza państwo musi zebrać od obywateli by ten deficyt pokryć. Państwo zbiera i wydaje pieniądze nie w % pkb ale w złotych. I to złotymi musi ten deficyt załatać a nie % pkb. Tak więc deficyt na ten rok jest jednym z większych po 89 roku. Jeśli chodzi o wartość w złotówkach. A w następnym będziemy mieli rekordowo wysoki. 

Dla sąsiada dużo łatwiej zdobyć 20 zł i oddać ci dług. Niż dla Orlenu zdobyć miliony czy miliardy i spłacić swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@hubertuss , twoja jest próbą udowodnienia że za rządu PiS , Polska jest w dużo lepszej sytuacji jak USA ,Japonia bądz Niemcy , natomiast daleko w tyle za Somalią ,,bądz Etiopią.

Skąd ta zmiana ?

Z tym zdobywaniem 20 zl masz racje ale częsciową .

PKN Orlen nie zdobywa pieniędzy , lecz je zarabia , zdobyć może jedynie jakiś rynek . Natomiast sąsiad nie zarabia żadnych pieniędzy , może je jedynie zdobyć .

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem na jakiej podstawie to wywnioskowałeś? Ja nie porównuje tu sytuacji państw pod względem zadłużenia. A jedynie nasze zadłużenie rok do roku. Bo to zdaje się o tym mówił Morawiecki. Twierdząc, że mamy tylko 2,9 % pkb deficytu. Co jest najniższym wynikiem od lat. Nie mówił o USA czy Somalii i nie porównywał się z nimi. Ty znowu próbujesz się ślizgać i lawirować. Ale prawda jest taka, że to chodzi o deficyt Polski a nie innych krajów porównywalny rok do roku. A z roku na rok siła złotówki ani polskiej gospodarki nie zmienia się drastycznie. Za to kwota długu rośnie i bije rekordy.

@marekfarmer poczytaj sobie o D Amato a też dojdziesz do Rosjan nawet do Putina.

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20839126,black-hawk-wyladowal-nowojorsko-smolenski-lacznik-macierewicza.html

 

D Amato nie był za nic skazany. Ale płacenie jego firmie 15 tys dolarów miesięcznie w sumie za nic. Przez PGZ kontrolowany przez Macierewicza jako ministra obrony jest bardzo kontrowersyjne. Do tego D Amato jest lobbystą działającym w imieniu producenta back hawka. A Macierewicz wybrał ten helikopter bez przetargu. Zasiadła z nim w zarządach jakichś fundacji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że wszyscy atakujece Pis a nie zapominajcie że to dzięki min obcokrajowcy nie kupią Polskiej ziemi a ziemia Polska w końcu trafi w ręce rolników a nie w ręce miastowych którzy chcą zmienić wieś w miasto. Nie zapominajcie jakie partie wyzywały nas od Frajerów nie zapominajcie który rząd załatał dziurę budżetową pieniędzmi z dopłat przez kogo biogazowie w ciągu kilku lat straciły miliony teraz biogazownie przynoszą zyski ale nadrobienie zajmie kilka lat nie zapominajcie o tym co robił poprzedni rząd.
*** atakujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A niby dlaczego miałbym się bać niemca czy holendra? Gdyby płacił dobrą cenę a ja chciałbym sprzedać to bym sprzedał. Teraz gdyby mi ktoś dał 80-100 tyś za hektar to nawet jutro możemy do notariusza jechać - i absolutnie nie interesuje mnie czy to polak,niemiec czy tez chińczyk. 

 

Zresztą ja jestem z tego gorszego sortu, ba nawet najgorszego - nie ma we mnie patriotyzmu ;).

 

A co ci "miastowi" na wsi przeszkadzają? Ja osobiście mieszkam w mieście bo mieszkanie na wsi to nie dla mnie - nie każdy lubi wiejski "klimat" - i nie widzę żeby wieśniaki" "miastowym" przeszkadzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie wiem na jakiej podstawie to wywnioskowałeś? Ja nie porównuje tu sytuacji państw pod względem zadłużenia. A jedynie nasze zadłużenie rok do roku. Bo to zdaje się o tym mówił Morawiecki. Twierdząc, że mamy tylko 2,9 % pkb deficytu. Co jest najniższym wynikiem od lat. Nie mówił o USA czy Somalii i nie porównywał się z nimi. Ty znowu próbujesz się ślizgać i lawirować. Ale prawda jest taka, że to chodzi o deficyt Polski a nie innych krajów porównywalny rok do roku. A z roku na rok siła złotówki ani polskiej gospodarki nie zmienia się drastycznie. Za to kwota długu rośnie i bije rekordy.

@marekfarmer poczytaj sobie o D Amato a też dojdziesz do Rosjan nawet do Putina.

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20839126,black-hawk-wyladowal-nowojorsko-smolenski-lacznik-macierewicza.html

 

D Amato nie był za nic skazany. Ale płacenie jego firmie 15 tys dolarów miesięcznie w sumie za nic. Przez PGZ kontrolowany przez Macierewicza jako ministra obrony jest bardzo kontrowersyjne. Do tego D Amato jest lobbystą działającym w imieniu producenta back hawka. A Macierewicz wybrał ten helikopter bez przetargu. Zasiadła z nim w zarządach jakichś fundacji itd.

 

Rewelacje  tonącej  Gadziny  Wyborczej   są  niewiarygodne   po utracie  dotacji z budżetu  Państwa   mszczą  się i to ma być  wiarygodne źródło  wiedzy :D :D :D :D

To  samo  Nesswek  następna tuba  do  Opluwania  rządu   Może  nie pamiętacie  jak Tomasz Lis opluł  córkę  Prezydenta Dudy  a potem z podtulonym  ogonem musiał  przepraszać :lol: :lol: :lol:  Od takie wiarygodne  Informacje  ten pan  przedstawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Nic ciekawego, zwykłe łapówki, przekraczanie uprawnień,poświadczenie nieprawdy, posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Coś jak ABW w aferze Lepera tylko większa kasa. Sprawa ewidentnie dla prokuratury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

widzę że wszyscy atakujece Pis a nie zapominajcie że to dzięki min obcokrajowcy nie kupią Polskiej ziemi a ziemia Polska w końcu trafi w ręce rolników a nie w ręce miastowych którzy chcą zmienić wieś w miasto. Nie zapominajcie jakie partie wyzywały nas od Frajerów nie zapominajcie który rząd załatał dziurę budżetową pieniędzmi z dopłat przez kogo biogazowie w ciągu kilku lat straciły miliony teraz biogazownie przynoszą zyski ale nadrobienie zajmie kilka lat nie zapominajcie o tym co robił poprzedni rząd.

*** atakujecie ;)

 

Masę ziemi w Polsce zagranicznym inwestorom sprzedano lub na długie lata wydzierżawiono. Jeszcze wielu z was i wasze dzieci za tymi Niemcami kiedyś zatęskni. Jak na roli nie bezie komu robić. A dzieci zechcą mieszkania i domy w mieści kupić.

Miastowi na wsi nie jedno gospodarstwo na nogi postawili. Nie jeden rolnik sprzedawał hektar drogiej ziemi deweloperowi i miał na modernizację całego gospodarstwa. A przymusu do sprzedaży nie było. Kto nie chciał ten nie sprzedawał.

 

Rewelacje  tonącej  Gadziny  Wyborczej   są  niewiarygodne   po utracie  dotacji z budżetu  Państwa   mszczą  się i to ma być  wiarygodne źródło  wiedzy :D :D :D :D

To  samo  Nesswek  następna tuba  do  Opluwania  rządu   Może  nie pamiętacie  jak Tomasz Lis opluł  córkę  Prezydenta Dudy  a potem z podtulonym  ogonem musiał  przepraszać :lol: :lol: :lol:  Od takie wiarygodne  Informacje  ten pan  przedstawia.

 

To, że PGZ płacił firmie D Amato za nie wiadomo co po 15 ty dolarów miesięcznie to potwierdza rzecznik PGZ. Związki Macierewicza z D Amato też są znane. Podobnie jak związki D Amato z finansistami Putina.  Tylko tobie odwagi brak by to przyznać.

 

A może  tak  zajmiecie   głos  w  Aferze  Reprywatyzacyjnej   w której  Hanna Gronkiewicz Waltz z PO  gra  główne skrzypce

 

https://www.wprost.pl/479373/Jak-rodzina-Gronkiewicz-Waltz-sprzedawala-pozydowska-kamienice-w-centrum-Warszawy

 

Możemy zabrać głos na temat Hanny podobnie jak na temat Lecha Kaczyńskiego. Który tak samo oddawał ziemię. W tym 32 hektarową działkę i kamienicę, której udziałowcem jest mąż pani Hanny. A może wolisz porozmawiać o Jarosławie Kaczyńskim, który korzystając ze swojej pozycji u boku Lecha Wałęsy bez przetargów przejmował nieruchomości na Srebrnej, Nowogrodzkiej wydawnictwa itd.

 

http://www.bankier.pl/forum/temat_ludzie-i-afery-pisu,4945923.html

 

Takich lodów jak Jarosław nikt w Polsce nie nakręcił i nigdy nie nakręci. Zrozum, że w tą reprywatyzację umoczeni są politycy od lewa do prawa. Bo przez tyle lat wszyscy przymykali na to oczy. Miej odwagę to przyznać przed sobą. Bo przede mną nie musisz ja to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 krzyży ci u nas dostatek  ;)  :D  :D  :D

                                                                   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Takich lodów jak Jarosław nikt w Polsce nie nakręcił i nigdy nie nakręci. Zrozum, że w tą reprywatyzację umoczeni są politycy od lewa do prawa. Bo przez tyle lat wszyscy przymykali na to oczy. Miej odwagę to przyznać przed sobą. Bo przede mną nie musisz ja to wiem.

 

To powiedz  gdzie  on  ma te Wielkie  miliony  które  nakradł  co  gdzie  bo  nie widać  żeby  miał    cokolwiek poza  domem który  otrzymał spadku   gdzie te  miliony  ?????

Czyżby  w skarpecie ???

 

Łykasz  wszystko co  ci  postkomunistyczna i niemiecka  propaganda  powie  :D  :lol:  :D  :lol:  :D  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ale ty chłopie naiwny  :D

zarządza tym armia ludzi , jakbyś nie wiedział  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ale ty chłopie naiwny  :D

zarządza tym armia ludzi , jakbyś nie wiedział  ;)

 

Ale  co robi  z tymi  milionami :lol:  chowa  w skarpecie :lol:  a może  układa  w pokoju   i śpi  na nich :lol: czy może  podciera  się :lol:  a może  pali  nimi w piecu ????

Skoro to takie wielkie  imperium :lol: to może  Jarosław   jest  Najbogatszym  Człowiekiem w Polsce  co ???? :D

Skoro zbudował  takie imperium :lol:  to  najlepszy dowód  że  to  najlepszy  człowiek do  rządzenia  Polską  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy ty udajesz głupiego, czy robisz to tak z przekory? Jedni za miliony kupują domy, samochody, jeżdżą na wycieczki. A Jarosław kocha władzę. To jego hobby i pasja życia. Ta cała forsa poszła w jego partie. PC zostało zbudowane na przekrętach. Gdzie Jarosław z grupą znajomych uwłaszczał się na państwowym majątku. On wie co mówi, mówiąc o elitach, które wzbogaciły się po 89 roku na złodziejskiej prywatyzacji. Bo był wśród nich i wie jak to działało.

Nie pisz mi więc o jakiejś propagandzie bo to wszystko fakty ogólnie znane. Te nieruchomości istnieją, istniały bądź istnieją do dziś firmy i fundacje w których Kaczyńscy i ich znajomi pełnili kierownicze funkcje.  Tak więc rozmowy o reprywatyzacji powinnismy zacząc od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  on nic nie zbudował tylko on i jego partia jako pierwsi uwłaszczyli się na majątku  państwowym 

  to najlepszy dowód  na to że złodziej zawsze najgłośniej krzyczy że kradną  :D  :D  :D  :D

  szkoda po prostu takich niedouków którzy nie znają podstawowych faktów a zajmują się wklejaniem głupot

  nie lepiej  poczytać i wyciągnąć wnioski  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj