nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacek1296    1679

Na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć. To teraz sie pochwał ile tej pszenicy do siewu z Ukrainy sprowadziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Nie sieję pszenicy przepłacając po 200 zl/q by otrzymać po roku kilkadziesiąt  zl/ha . Az taki głupi nie jestem. 

Korzystam z ziarna produkowanego przez znajomych do CN . Płacę ok 20 % więcej jak za towarówkę , ale widzę co dostaję i wiem czym zaprawiam

Wychodzi taniej jak ta z Ukrainy , więc po chu mi ona ?

Ciebie niech strzygą 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Cena nie jest za wysoka tylko ty masz za mało pieniedzy :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

To jest z anegdoty starej jak świat. Ja zawsze kupuje troche kwalifikatu by popróbować nowych odmian lub odnowić sprawdzone. Hodowle też muszą mieć jakis zarobek by tworzyć nowe odmiany 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

Z ugoda masz racje - tego nie napisałem. 5 lat temu dostali od Państwa po kilka stów odszkodowania. O ile mi wiadomo nie toczyli spraw o wieksze sumy aż do teraz. Co sie takiego stało że nagle 270 osób uznało wypłate sprzed 5 lat za iewystarczajaca. Może za kolejne 5 lat znowu stwierdza ze dostali za mało?

 

Nie mam pojęcia jakie sumy zainkasowali inni , znalazłem natomiast takie info .

'Jak ustalił "Super Express", prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.) nie wystąpił o zadośćuczynienie, jak ponad setka innych osób, których krewni zginęli pod Smoleńskiem. Postąpił więc tak samo jak jego matka Jadwiga Kaczyńska (?87 l.), która po katastrofie prezydenckiego Tu-154 mogła otrzymać 250 tys. zł odszkodowania z Prokuratorii Generalnej, ale go nie przyjęła."

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Panie H.
Gdy się Was słucha - to już nawet nie jest śmieszne lecz tragczne. PO to partia kompletnie bezideowa,nastawiona tylko na synekury i smakowanie fruktów. Jedyna cecha jaka ich wyróżnia to kreolska ,kolonialna wręcz podległość pod Brukselę. W waszym programie nigdy nie było miejsca dla młodych - wysłąliście ich za granicę ,a tylko wasze dzieci nie utytłały sobie rączek pracą. Gdyby nie pieniądze Sorosa,dzięki którym istniejecie to juz dawno bylibyscie zaorani.

A miało być PO staremu: Komor nie miał z kim przegrać, PełO - wybrańcy narodu mieli rządzić PO wsze czasy, HGW od 10 lat nie do ruszenia i "nadzwyczajna kasta NADludzi - wszystko w jednej klice. WŁADZA i PIENIĄDZE demoralizują - prawda stara jak świat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6372

To znaczy co? Jaka na to rada? Odebrać władzę czy pieniądze? A jak dawać władzę to nie dawać pieniędzy, przecież tak już było, zamiast pieniędzy wzięto to co zostało po komunistach, a teraz płacz że rozgrabione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

 

Nie mam pojęcia jakie sumy zainkasowali inni , znalazłem natomiast takie info .

'Jak ustalił "Super Express", prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.) nie wystąpił o zadośćuczynienie, jak ponad setka innych osób, których krewni zginęli pod Smoleńskiem. Postąpił więc tak samo jak jego matka Jadwiga Kaczyńska (?87 l.), która po katastrofie prezydenckiego Tu-154 mogła otrzymać 250 tys. zł odszkodowania z Prokuratorii Generalnej, ale go nie przyjęła."

 

Wróc do mojego pytania - Co się  takiego stało że po 6 latach od katastrofy przypomnieli sobie o odszkodowaniach? Może to swiadomość że strażnik finansów publicznych jakim wg. ciebie jest PIS tak bardzo lubi wydawać kasę w dużych ilościach

 

@Alamo  -  PIS zbudował ci wizje dwubiegunowego świata w którym tylko jedna strona ma 100% racji. Druga za to jest w 100% zła fałszywa , z Sorosem ruskimi i masonami.  Widzę że nie masz nic specjalnie pozytywnego do powiedzenia o PIS  za to ciagła krytyka wszystkich dookoła by na tym tle PIS wyszedł dobrze. Czyli PIS jest lepszy bo oni byli gorsi - ot taka logika dla ludu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

Czemu nasz budzet ma płacic za zbrodnie Tuska i Putina? 

Spróbuję Ci odpowiedzieć na to pytanie , cytując fragment . 

Wobec czego można przypuszczać że to on tym faktem otworzył możliwość odszkodowań .

Gdyby była polisa o określonej wartości , pasażerowie mieli by możliwość zapoznania się z górną granica odpowiedzialności i wszelkie roszczenia ponad to były by trudne do wygrania.

Więc czy "chytry dwa razy stracił " , czy tez zrobiono to specjalnie by doić skarb państwa .

Myślisz ze w tej drugiej opcji chodziło by o ludzi związanych z Pis-em , czy rekompensatę pozostałym ?

"Rząd polski nie ubezpieczył samolotu i ma obowiązek wypłacić odszkodowania, ale w jakiej wysokości, nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym."

Kownacki uznał kwoty zaproponowane przez Prokuratorię za “żenująco niskie”. W porównaniu z odszkodowaniami wypłacanymi przez cywilne linie lotnicze. – Tam minimalne odszkodowanie to jest milion złotych – podkreślił.Skarb państwa wziął na siebie obowiązek wypłaty odszkodowań, bo Tu-154 nie był ubezpieczony."

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z moim pytaniem.  Zamach zorganizowali Tusk z Putinem i jest to praktycznie pewne. Logicznym byłoby wiec dochodzenie odszkodowań od sprawców a nie od osób trzecich w tym przypadku Bogu ducha winnych polskich podatników.

Drugie pytanie bez odpowiedzi - co się takiego stało że po 6 latach im się odszkodowań zachciało?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Ulman powiadasz,że Tusk i Putin zorganizowali zamach? Tak? Ślepi głuchy jestes, nie słuchałeś nagrań? Jasno było na nagraniach, kto odpowiada za ten wypadek. kaczyński który podejmował decyzję za pilota. Żadnego zamachu nie było. Jarek i Macierewicz bardzo dobrze to  iedzą, natomiast to gadanie ich to odwrócenie od siebie uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z moim pytaniem.  Zamach zorganizowali Tusk z Putinem i jest to praktycznie pewne. Logicznym byłoby wiec dochodzenie odszkodowań od sprawców a nie od osób trzecich w tym przypadku Bogu ducha winnych polskich podatników.

Drugie pytanie bez odpowiedzi - co się takiego stało że po 6 latach im się odszkodowań zachciało?

Ja nic nie dochodzę . Z informacji wynika że i Kaczyński nie. 

Wobec czego zapytaj innych , np.Deresza .

Co do ofiar na pokładzie Tupolewa to zapominacie ze był złozony z przedstawicieli wszystkich klubów parlamentu i senatu , rodzin katyńskich , wojska polskiego , instytucji państwowych , duchowienstwa i kancelarii prezydenta .

Wobec czego PiS miał w nim mniejszość i upierdliwe staje się gderanie o odszkodowaniach dla rodzin związanych z PIS .

Lwia część wzięli pozostali , tym bardziej ze Kaczyński nie wziął nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

@uszak21 -  to jest logiczny wywód będący konsekwencją tego co mówi PIS. Oni przeciez wiedzą że Tusk z Putinem przeprowadzili ten zamach mimo że to pilot miał nakazane przez podróżnych by próbowac do skutku. Jesli przyjąć wersję o katastrofie to powinien płacić skarb państwa ale jeśli zamach to dochodzić odszkodowań u zamachowców tak jak u Kaddafiego.

Jak widzisz nie da rady tego logicznie wytłumaczyć a powyzszy post tego wprost dowodzi. Kolega unika odpowiedzie, kluczy, zmienia temat bredzi coś tam o innych opcjach itd. Teraz okazało się że tam z PIS leciała mniejszość a na miesięcznicach to się wydaje że tylko z PISu tam lecieli :blink:

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Widziałeś na miesięcznicy Deresza , bo podobno w kolejce o odszkodowanie był. Kaczynski wprost przeciwnie , jest na miesięcznicach , a pieniędzy sie zrzekł.

W związku z tym , odnoszę wrazenie że to ty bredzisz , mając pianę na ustach.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Zamach zorganizowali Tusk z Putinem i jest to praktycznie pewne. Logicznym byłoby wiec dochodzenie odszkodowań od sprawców a nie od osób trzecich w tym przypadku Bogu ducha winnych polskich podatników.

Drugie pytanie bez odpowiedzi - co się takiego stało że po 6 latach im się odszkodowań zachciało?

Zgadzam się z tym twierdzeniem, że  odszkodowania ma płacić winowajca lub ubezpieczyciel, a nie każdy obywatel, od którego zdzierają haracz w postaci podatku. Natomiast skoro stwierdziłeś, że jest praktycznie pewne, że zamach zorganizował Putin i Tusk, ja pytam: gdzie te pewniaki i dlaczego Antoni jeszcze nie wydał prokuratorom tych 2 zamachowców? Ja tu nic  pewnego nie widzę, prócz tego, co PIS sobie ubzdurał. Zanim wylecieli z Warszawy, to już mieli cynk o pogarszających się warunkach, więc jak to odczytasz? Jako ostrzeżenie Putina i Tuska, że jak polecą, to zginą zgodnie z powiedzeniem, że "kaczki trzeba wystrzelać"? Snucie PIS-owców, że Tusk wylądował parę dni temu normalnie jakoś do mnie nie przemawia, bo warunki atmosferyczne zmieniają się z godziny na godzinę. Gadanie, że by nie zdążyli, to też do mnie nie przemawia, bo trzeba było zaplanować wylot (rola kancelarii prezydenta, bo to ona organizowała wylot) tak, by jeszcze mieć czas na ewentualne utrudnienia, a nie liczyć na pewniaka, że się wywrze presję na pilotów i zmusi do lądowania za wszelką cenę. Jak ja jechałem z Opola do Wrocławia na ważne spotkanie i na autostradzie utknąłem w korku przed bramkami, to w razie spóźnienia też bym winił tym razem PIS, a wcześniej PO, że mi zrobili taką przeszkodę i sprawnie nie można przejechać autostradą w godzinach szczytu? By nie stać godzinę w kolejce zjechałem zjazdem Wrocław Wschód i bramki objechałem, tym samym w plecy będąc czasowo zamiast godzinę to pół godziny, ale i tak jeszcze mi zostało trochę czasu, bo jak planuję, to robię sobie zapas.

Co do drugiego pytania - jest to proste, jak budowa cepa: skończyła się kasa z poprzednich odszkodowań, więc czas sięgnąć po więcej...

Co do tych całych miesięcznic - dla mnie to jest chore. To obchodźmy też miesięcznicę Bożego Narodzenia, Triuduum Paschalnego, Kopernika, Skłodowskiej-Curry, Gierka itd. Jak ktoś się prosił o śmierć, to jego problem. Profesor Religa też zginął w wypadku. Ma osiągnięcia dużo większe od Kaczyńskich razem wziętych i co? Nawet rocznic nie ma

 

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Trzy różne postawy .

"– Pani Marta Kaczyńska otrzymała odszkodowanie z polisy wykupionej przez Kancelarię Prezydenta. Jego wysokość nie ma żadnego związku z zadośćuczynieniami, które rząd jest w stanie zaproponować rodzinom ofiar katastrofy – tłumaczy Marcin Dziurda, prezes Prokuratorii Generalnej."

 

"Wkrótce po tym, jak media podały, że Marta Kaczyńska otrzymała 3 mln zł odszkodowania za śmierć rodziców, dwie wdowy po oficerach BOR złożyły w sądzie pozwy o odszkodowanie w wysokości blisko 1,5 mln zł każda. Reprezentujący je Roman Giertych mówił wówczas w mediach: „Cierpienia wdowy po funkcjonariuszu BOR i jego małoletniej córki nie są mniejsze niż cierpienia Marty Kaczyńskiej. Są wręcz większe, bo ta dziewczynka straciła ojca jako dziecko. Stąd wysokość odszkodowania” 

 

P.Deresz " Nie chcę publicznie wypowiadać się na temat odszkodowań, żeby nie wyszło, że jesteśmy strasznie pazerni na pieniądze. Ale nie ukrywam, dzięki żonie, która zarabiała znacznie więcej niż ja, bardzo przyjemnie mi się żyło. Zbudowaliśmy wspólnie duży dom. Koszty jego utrzymania są znaczne. Pytanie: czy mam go sprzedać i przeprowadzić się do małego mieszkania, czy mogę dożyć w spokoju i jakim takim luksusie resztkę swojego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zapomniałeś dodać, że Deresz jest tym gorszego sortu. On może ale ci prawdziwi patrioci. Ja się m w sumie nie dziwię, że coś tam kombinują. A prawda jest taka, że teraz nastały dobre czasy dla odszkodowań z tej katastrofy i dlatego pozwy wysypały się jak grzyby po deszczu.  Jedno jest pewne polscy żołnierze na misjach, funkcjonariusze polegli na służbie w Polsce. Mogą pomarzyć o takiej kasie. Politycy sobie zawsze zapłacą lepiej i więcej.

Jest jeszcze jeden ważny szczegół. Deresz nie wierzy w zamach, nie wierzy w całą propagandę pisu. Przyjął wyjaśnienia komisji rządowej i na jej podstawie dochodzi pieniędzy. Dziwne jest natomiast, że osoby które nie wierzą w ustalania komisji rządowej chcą dochodzić kasy na podstawie czegoś w co nie wierzą. Taka jest różnica między Dereszem a np Kurtykową czy Mertą. One powinny albo poczekać na wyjaśnienia Macierewicza. Bo może to Rosja zrobiła zamach i od Putina dochodzić forsy.

 

 

Nie mam pojęcia jakie sumy zainkasowali inni , znalazłem natomiast takie info .

'Jak ustalił "Super Express", prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.) nie wystąpił o zadośćuczynienie, jak ponad setka innych osób, których krewni zginęli pod Smoleńskiem. Postąpił więc tak samo jak jego matka Jadwiga Kaczyńska (?87 l.), która po katastrofie prezydenckiego Tu-154 mogła otrzymać 250 tys. zł odszkodowania z Prokuratorii Generalnej, ale go nie przyjęła."

 

Kto jak kto. Ale Kaczyński gdyby przyjął te pieniądze zgodził by się z wersją rządowa. Matka była już wtedy schorowana, przebywała w szpitalu. Więc ileś czasu po katastrofie nic jej o tym nie mówiono. Defakto robiła to co powiedział jej Kaczyński.

 

Panie H.
Gdy się Was słucha - to już nawet nie jest śmieszne lecz tragczne. PO to partia kompletnie bezideowa,nastawiona tylko na synekury i smakowanie fruktów. Jedyna cecha jaka ich wyróżnia to kreolska ,kolonialna wręcz podległość pod Brukselę. W waszym programie nigdy nie było miejsca dla młodych - wysłąliście ich za granicę ,a tylko wasze dzieci nie utytłały sobie rączek pracą. Gdyby nie pieniądze Sorosa,dzięki którym istniejecie to juz dawno bylibyscie zaorani.

A miało być PO staremu: Komor nie miał z kim przegrać, PełO - wybrańcy narodu mieli rządzić PO wsze czasy, HGW od 10 lat nie do ruszenia i "nadzwyczajna kasta NADludzi - wszystko w jednej klice. WŁADZA i PIENIĄDZE demoralizują - prawda stara jak świat.

 

Weź się walnij w głowę i to porządnie. Jakich was? Człowieku ile ci razy pisać, że z po nic wspólnego nie mam. Pis wbił ci do łba, że albo ktoś jest za pisem a jak nie to na pewno za po. Bełkoczesz w koło to samo a w tym kraju 50 % uprawnionych na wybory nie chodzi. Bo ma dość was z pisu i was z po. Zrozum to w końcu bo już któryś raz ci to piszę a ty dalej o jakichś was. teraz synekury i smakowanie fruktów to domena pisu. Wystarczy włączyć pierwszy lepszy program w tv lub znaleźć byle jaki artykuł.

 

Spróbuję Ci odpowiedzieć na to pytanie , cytując fragment . 

Wobec czego można przypuszczać że to on tym faktem otworzył możliwość odszkodowań .

Gdyby była polisa o określonej wartości , pasażerowie mieli by możliwość zapoznania się z górną granica odpowiedzialności i wszelkie roszczenia ponad to były by trudne do wygrania.

Więc czy "chytry dwa razy stracił " , czy tez zrobiono to specjalnie by doić skarb państwa .

Myślisz ze w tej drugiej opcji chodziło by o ludzi związanych z Pis-em , czy rekompensatę pozostałym ?

"Rząd polski nie ubezpieczył samolotu i ma obowiązek wypłacić odszkodowania, ale w jakiej wysokości, nie wiem, nie zastanawiałam się nad tym."

Kownacki uznał kwoty zaproponowane przez Prokuratorię za “żenująco niskie”. W porównaniu z odszkodowaniami wypłacanymi przez cywilne linie lotnicze. – Tam minimalne odszkodowanie to jest milion złotych – podkreślił.Skarb państwa wziął na siebie obowiązek wypłaty odszkodowań, bo Tu-154 nie był ubezpieczony."

 

Gdyby była polisa to i tak by były pozwy. Twoje myślenie jest całkowicie błędne bo i tak znaleźli by się tacy, którym polisa wypłaciła by wg nich za mało. To pokazuje dobitnie obecna sytuacja. Państwo wypłaciło po 250 tys rodzinom. Ale nie było to 250 tys dla jednej rodziny za jedną ofiarę. Zdarzało się, że za jedną ofiarę płacono po kilka razy 250 tys najbliższym krewnym np żonie i 2 dzieciom, co dawało 750 tys za jedną ofiarę np.. A mimo to zdarzają się teraz pozwy na milion, półtora lub dwa. Czego przykładem są panie Merta i Kurtyka.

Lot państwowy to nie linie lotnicze. Samolotu nie ubezpieczano, bo nikt nie pomyślał, że pasażerowie będą rządzić pilotem. A wypłacone odszkodowania są bardzo wysokie w porównaniu do tego na co mogą liczyć polegli, bądź ranni na misjach czy inni funkcjonariusze polegli w kraju np policjanci, strażacy itd.

 

Ulman powiadasz,że Tusk i Putin zorganizowali zamach? Tak? Ślepi głuchy jestes, nie słuchałeś nagrań? Jasno było na nagraniach, kto odpowiada za ten wypadek. kaczyński który podejmował decyzję za pilota. Żadnego zamachu nie było. Jarek i Macierewicz bardzo dobrze to  iedzą, natomiast to gadanie ich to odwrócenie od siebie uwagi...

 

Dlatego jak pisałem Kaczyński żadnych pieniędzy nie weźmie. Bo przekreślił by tym całą swoją propagandę zamachu. I tak jak pisałem taki Deresz przyjmujący wyjaśnienia rządowej komisji. W których pokazano błędy pilota, presję z pokładu może na tej podstawie żądać kasy od państwa, którego funkcjonariusze zawiedli i doprowadzili do wypadku. Natomiast dziwne i cyniczne są pozwy ludzi, którzy w te ustalenia nie wierzą. Oni powinni czekać na ustalenie czy był ten zamach czy nie i wtedy ewentualnie żądać kasy od tego kto podłożył bombę. A tak pokazują tylko, że są cyniczni. Wiedzą jak było. Ale dla zasady i korzyści politycznej głoszą tezę o zamachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@hubertuss" -Jedno jest pewne polscy żołnierze na misjach, funkcjonariusze polegli na służbie w Polsce. Mogą pomarzyć o takiej kasie. Politycy sobie zawsze zapłacą lepiej i więcej"

 

. Dlaczego stale przyłapuję cię na kłamstewkach , komu chcesz je sprzedać  ?

z dnia 09.09.2016

http://www.tvp.info/26883197/zostal-ciezko-ranny-w-afganistanie-sad-przyznal-mu-odszkodowanie-i-rente

 

Chyba że masz na myśli swoich ulubiencow , tych z państwa teoretycznego

z dnia 12.09.2013

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zolnierz-z-afganistanu-pozywa-ministerstwo-obrony-narodowej/881e68y

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6372

Fajnie że można z wami pogadać, ale zachowam się może nietypowo jak na siebie i powiem twardo - odpie...dolcie się od weteranów. 

To że człowiek przeżył sam czasami nie wie czy traktować to jako dar czy przekleństwo. Jeżeli obrażenia pozwalają w miarę normalnie funkcjonować można robić swoje. Jeżeli są takie jak opisane stajesz się ciężarem dla rodziny, Niektórzy mówią wprost że lepiej było zginąć tam a miejscu niż męczyć się i walczyć o protezy, rehabilitację czy świadczenia. 

Nie stawiajcie znaku równości między żołnierzem a 60 letnim facetem któremu się stopa  życiowa pogorszyła, czy 40 letnim synem pracującym w spółce państwowej bo 6 lat temu stracił ojca i bidulek sobie nie poradzi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Widziałeś na miesięcznicy Deresza , bo podobno w kolejce o odszkodowanie był. Kaczynski wprost przeciwnie , jest na miesięcznicach , a pieniędzy sie zrzekł.

W związku z tym , odnoszę wrazenie że to ty bredzisz , mając pianę na ustach.

Jest oczywistą oczywistoscią że Deresz na szopki nie uczęszcza bo jest z gorszego sortu i nigdzie inaczej nie napisałem. Prezes wie swoje i kasy nie bierze zapewne z powodów o których pisał @hubertuss. Z drugiej strony co on by zrobił z taka kasa - dzieci brak, żony brak, na "foki" też już pewnie nie wyda, no ew. kupi rasowego kota.

Reasumując- od kilkunastu postów twierdzisz że odzkodowania  należą się rodzinom smoleńskim.

Twierdzisz tez że PIS jest straznikiem finansów publicznych jak tez to że PIS stanowił w tym samolocie mniejszość.

Jesli to wszystko prawda to wnoskuje że PIS słabo strzeże finansów chcac na siłe napasac nimi gorszy sort. Dziwię się że z taka determinacja twierdzisz że duże odszkodowania sie należą mając na wzgledzie ze PISowców była tam mniejszośc i siłą rzeczy większość kasy trafi do gorszych polaków. 

Dziś był komunikat o 18 rodzinach które zawarły ugodę z MON. Nazwisk nie podano do wiadomości. Jeśli były to rodziny z gorszego sortu ich nazwiska wyciekną i będa subtelnie piętnowani za pazerność. Jesli to byli "swoi" to zaczekaja z ujawnieniem aż kilka nie PISowskich rodzin zawrze ugodę by nie wyjść na pazernych i zostanie to przedstawione jako traktowanie wszystkich równo ponad podziałami. 

@wdaniel - ja tez nie wierzę w zamach i oczywiscie ironizuję pisząc że to Tusk z Putinem. Pisze tak by spróbować pogodzić i zebrac w logiczna całość to co PIS mówi i to co robi,

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2058

12.09.1941 Niemcy rozstrzelali Helenę Marusarzównę - mistrzynię sportów zimowych i żołnierza ZWZ. Miała 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@hubertuss" -Jedno jest pewne polscy żołnierze na misjach, funkcjonariusze polegli na służbie w Polsce. Mogą pomarzyć o takiej kasie. Politycy sobie zawsze zapłacą lepiej i więcej"

 

. Dlaczego stale przyłapuję cię na kłamstewkach , komu chcesz je sprzedać  ?

z dnia 09.09.2016

http://www.tvp.info/26883197/zostal-ciezko-ranny-w-afganistanie-sad-przyznal-mu-odszkodowanie-i-rente

 

Chyba że masz na myśli swoich ulubiencow , tych z państwa teoretycznego

z dnia 12.09.2013

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zolnierz-z-afganistanu-pozywa-ministerstwo-obrony-narodowej/881e68y

 

Nie wiem czy jesteś w stanie mnie na czym kolwiek przyłapać. Bo nie rozumiesz tego co piszę. A dwa razy już to pisałem. Rodziny ofiar katastrofy dostały z automatu, bez żadnych pozwów po 250 tys zł. Kwota mogła być zwielokrotniona liczbą krewnych, którzy o nią wystąpili. Nie wiem czy załapałeś ale temu żołnierzowi nikt nic nie dał z automatu. Musiał się sądzić. Tak samo jak nikt nie daje z automatu po 250 tys dla każdego członka rodziny policjanta czy innego funkcjonariusza, który polegnie na służbie. No chyba, że znasz takie przypadki. 

Podsumowując po raz kolejny trafiłeś kulą w płot. Nie rozumiesz co czytasz lub udajesz, że nie rozumiesz. 

 

http://www.tvp.info/5975705/informacje/polska/rodziny-poleglych-zolnierzy-dostana-rekompensaty/

 

Tutaj masz dowód, że żołnierzom po 250 tys na członka rodziny z automatu nikt nie daje. Muszą o to walczyć w sądzie. I nie wszyscy krewni i nie tyle dostają. Tak więc ofiary katastrofy smoleńskiej i tak dostały więcej. Ranni żołnierze sądzą się bo dostali grosze lub nic. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej sądzą się bo dostali dużo a chcą więcej. mam nadzieję, że teraz wyłowiłeś ta subtelną różnicę.

I żeby nie było, że zazdroszczę im. Ale widać wyraźnie, że politycy sobie zawsze dają więcej. A wielu wyczuło teraz korzystny czas i chce jeszcze więcej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6372

W zasadzie na służbie to w tym samolocie była tylko załoga, stewardesy i oficerowie BOR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj