nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

Mylisz się, nie zwracasz żadnej kasy .

Mi zapłacono 700 zł , choć dopominałem się 4800 i o taką kwotę wystąpiłem do sądu , gdzie przegrałem w pierwszej instancji .

Po odwołaniu i apelacji , doszedł fakt utraty doplat i pozwałem ubezpieczyciela na ok 12 tyś , wygrałem . lecz nie prawomocnie.

Ubezpieczyciel się odwołał i przegrał . 

Otrzymałem różnicę pomiędzy 12 tys a 700 zł.

@miro

A jakie dokumenty były brane pod uwagę w sprawie nielegalnego przebywania wiezniów CIA na terenie Polski , skoro żadnych dokumentów nie było , bo i sprawy nie było , bynajmniej tak twierdziły polskie władze.

a chodzi o 700 tyś zł na głowę terroryst

Czyżby ich cierpienie i straty moralne były 3 x więcej warte jak życie niewinnych osób ?

Rząd zrealizował wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie tajnych więzień CIA. Polska wypłaciła zadośćuczynienie jednemu ze skarżących Polskę, drugie przekaże do depozytu sądowego

 

I to ze trwało śledztwo nic do rzeczy nie miało , skarga nie została odrzucona

"Polska wnosiła o odrzucenie skarg, co uzasadniała m.in. faktem, że wciąż toczy się polskie śledztwo, a zajmując wcześniej stanowisko, rząd mógłby wpłynąć na ocenę sprawy przez niezależną prokuraturę. "

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Czy przez ostatnie lata trwały procesy o wieksze odszkodowania czy dopiero teraz sobie o tym przypomnieli?

Spytam ponownie :Mógłbys rozwinąc te złotą myśl że aby uniknąc zbytniej rozrzutności płaci się raz a dobrze?

Co do tajnych wiezień - jak nazwa wskazuje były one tajne a tak właściwie to ich nie było..... Nie dziwi że CIA w Biuletynie Informacji Publicznej nie podaje wykazu takich osrodków wiec jakie dokumenty byś chciał?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Masz dziwny problem z czyimś pozwem i czyimiś pieniędzmi . 

Co mnie obchodzi kiedy , kto i ile .

Sedzia Rzepliński , najjaśniejsza gwiazda polskiego sądownictwa twierdzi, że sądy są niezawisłe i niezależne .

Czemu mu nie ufasz ,skoro ewentualne  odszkodowanie musi być udokumentowane wyrokiem.

To nie moje pieniądze i nie moja sprawa , rozumiem ze ty lubisz zaglądać do cudzej kieszeni , ale nie zapominaj ze jeszcze nic w niej nie ma.

Pogadamy gdy sąd uzna pozew za zasadny i wyda ewentualny wyrok.

p.s

Co ma wspólnego CIA z Biuletynem Informacji Publicznej ?

Istnieje taki biuletyn w USA ?

Czy pozew dotyczył CIA ,  tajnych więzień, czy też państwa polskiego łamiącego ratyfikowane przez nie zasady wobec przetrzymywanych więzniów ?

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Po pierwsze - to nie sa czyjeś pieniadze a pieniadze Państwa i ew później będą czyjeś. Jako że Państwo nie ma żadnych pieniędzy dopóki ich nie zarobi co dzieje się głównie przez ściągane podatki są to tez częsciowo moje pieniądze.

Po drugie - do wypłaty czy egzekucji musi być jakiś tytuł prawny, umowa, wyrok oparty o jakieś prawo -  ustawa, rozporzadzenie itp. Aby coś wypłacić trzeba tak jak w wypadku drogowym ustalić winnego. Skoro komisja Millera kłamliwie przyznała że winien jest rzad PO -PSL chroniąc tym samym Tuska i Putina to niech oni płaca. Obecny rzad wie przcież kto stoi za katastrofa wiec czemu ma wypłacac odszkodowania z moich cieżko wypracowanych podatków? 

Po trzecie - skoro śady są niezawisłe to czemu PIS tak przebiera nóżkami by mieć przewage w TK?

Po czwarte - BIP to ironia wszak organizacje takie jak CIA nie obnoszą sie z wiekszoscią informacji a nasze Państwo dało się złapać co nie zmienia faktu że cięzko oczekiwać jakichkolwiek dokumentów w tym temacie.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Scoffer te dwie sprawy dzieli ogromna przepaść, O sprawie więzień wszyscy chcieli by jak najszybciej zapomnieć i jak najmniej wiedzieć. Tu służby zrobiły co musiały i są po to aby czasami robić to sposobami o których woleli byśmy nie wiedzieć. Polska zachowała się lojalnie jako sojusznik i choć sprawa się rypła przyjęła na klatę konsekwencje. Sprawa katastrofy musi zakończyć się jakimś dokumentem, który będzie tak samo ważny przy każdej zmianie rządu. No i dobrze by było by wreszcie ktoś jasno powiedział czy był to zamach i niedopełnienie obowiązków np. przez BOR, czy nie. Na razie na potrzeby ulicy i miesięcznic to był zamach a na potrzeby odszkodowań katastrofa przez zaniedbania w przygotowaniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

W Polsce przydałoby się więcej takich nacjonalistów jak Nawalny. Nie, uważam by słowo "nacjonalista" miało wyłącznie negatywne konotacje. Dla mnie nacjonalista to człowiek, który w pierwszej kolejności szanuje wartości narodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
nacjonalizm [łac. natio ‘naród’], przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.
W praktyce oznacza to albo dążenie do posiadania przez naród własnego państwa, albo (jeśli państwo narodowe już istnieje) dążenie do maksymalnego ujednolicenia jego populacji przez asymilację lub eliminację grup narodowo obcych; skrajna postać tej ideologii jest zwane przez jej krytyków szowinizmem. Nacjonalizm rozwinął się bujnie dopiero w ciągu 2 ostatnich stuleci, stanowi wytwór nowoczesnych narodów i nie należy go utożsamiać ani z istniejącym od zarania dziejów etnocentryzmem, ani ze znacznie starszym od niego patriotyzmem, który rzadko operował wyobrażeniem narodu zbliżonym do współczesnego (np. w Polsce szlacheckiej narodem była tylko szlachta) lub w ogóle do narodu się nie odwoływał. 
 
patriotyzm [łac. < gr.], w znaczeniu ogólnym wszelkie umiłowanie ojczyzny jako miejsca swojego pochodzenia i/lub zamieszkania;
ojczyzną w tym sensie może być każda okolica lub region, do którego jednostka jest szczególnie przywiązana (w takim wypadku mówi się o patriotyzmie lokalnym i ojczyźnie prywatnej), ale ojczyzną może być również cały kraj zamieszkany przez naród, z którym jednostka się identyfikuje (ojczyzna ideologiczna), i tak bywa najczęściej rozumiana; w tym drugim przypadku patriotyzm to nie tylko sentyment, lecz również gotowość do poświęcenia się dla ojczyzny (np. oddania życia w czasie wojny), stawianie dobra swego kraju ponad partykularne interesy własne i własnej klasy, profesji, partii; tego rodzaju patriotyzm stanowi część składową ideologii wszelkich ruchów wyzwoleńczych. W niektórych sytuacjach historycznych patriotyzm oznaczał także określoną orientację polityczną (np. „patrioci” w czasie rewolucji francuskiej, Stronnictwo Patriotyczne w Polsce w końcu XVIII w., czy też „patrioci” jako zwolennicy rozstrzygnięć militarnych w przeddzień I wojny światowej i w czasie jej trwania). Często, choć nie we wszystkich językach i ideologiach, patriotyzm jest przeciwstawiany nacjonalizmowi, jako tylko takie przywiązanie do ojczyzny i tylko taka solidarność z własnym narodem, którym nie towarzyszy wrogość do innych narodów i chęć ich poniżenia, duma narodowa zaś nie przekształca się w megalomanię.

 

Odnośnie wartości narodowych to mam coś do czytania i choć artykuł jest z 2011 to chyba proroczy.https://www.wprost.pl/248636/Wartosci-narodowe-Jaroslawa-K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Po pierwsze - to nie sa czyjeś pieniadze a pieniadze Państwa i ew później będą czyjeś. Jako że Państwo nie ma żadnych pieniędzy dopóki ich nie zarobi co dzieje się głównie przez ściągane podatki są to tez częsciowo moje pieniądze.

Po drugie - do wypłaty czy egzekucji musi być jakiś tytuł prawny, umowa, wyrok oparty o jakieś prawo -  ustawa, rozporzadzenie itp. Aby coś wypłacić trzeba tak jak w wypadku drogowym ustalić winnego. Skoro komisja Millera kłamliwie przyznała że winien jest rzad PO -PSL chroniąc tym samym Tuska i Putina to niech oni płaca. Obecny rzad wie przcież kto stoi za katastrofa wiec czemu ma wypłacac odszkodowania z moich cieżko wypracowanych podatków? 

Po trzecie - skoro śady są niezawisłe to czemu PIS tak przebiera nóżkami by mieć przewage w TK?

Po czwarte - BIP to ironia wszak organizacje takie jak CIA nie obnoszą sie z wiekszoscią informacji a nasze Państwo dało się złapać co nie zmienia faktu że cięzko oczekiwać jakichkolwiek dokumentów w tym temacie.

Twoje pieniądze mówisz . Może i tak , tylko zastanów się ile z tych twoich pieniędzy zostaje po odliczeniu dopłat których jesteś beneficjentem , bo miastowi mówią ześ nierób utrzymywany z ich podatków.

Skoro twierdzisz ze komisja Milera klamliwie przyznała ze winny jest rząd Tuska , to mataczy , a jeśli potwierdzi to przed sadem będzie to krzywoprzysięstwo , także jak to mówią , co się odwlecze to nie uciecze.

Z wypolata odszkodowania nie masz racji , wystarczy ugoda. To ze mój syn wybije ci okno , nie znaczy ze musisz wyegzekwować zadośćuczynienie w sądzie. 

Jeśli ja ci zapłacę określoną kwotę na która się zgodzisz sprawa zostanie zażegnana . Jesli zaś zapłacę ci tyle ile uznam za stosowne , masz prawo domagać sie uzupełnienia do takiej wartości która zaspokoi twoje roszczenia .

Jesli ja się na to nie zgodzę , idziesz do sądu .

W sprawie odszkodowań za Smolensk , rząd ustalił kwotę odszkodowan.

Masz pewność, ze była ona zgodna z roszczeniami rodzin ?

Od kiedy to PiS ma przewagę w TK , przecież istniała niedemokratyczna propozycja ze strony tego ugrupowania , która zażegnała by konflikt poprzez nowy wybór sędziów z przewaga opozycji ?

I skoro bez zakończenia polskiego śledztwa wydano wyrok w sprawie torturowanych wiezniów , to widać że metoda  jego trwania "do usranej śmierci " nic nie daje .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Mądry Polak po KOD-zie. KOD pozostało wszczynanie awantur z narodowcami. A to oznacza zejście do najniższej politycznej ligi."Wielki spontaniczny ruch społecznego sprzeciwu” okazał się garstką zadymiarzy, usiłujących bez większego powodzenia zakłócać kolejne państwowo-patriotyczne uroczystości.Przeciętny Polak, o którego sympatię tutaj przecież chodzi, widzi bowiem, że KOD to nie żaden – jak mu mówiono – masowy, rosnący niepowstrzymanie społeczny protest, a tylko grupki rozrabiaków, wypędzane z publicznych zgromadzeń przez większość ich uczestników. Że rozwinięcie flagi z literkami KOD i skandowanie: „Demokracja!” wcale nie budzi ogólnej sympatii i odruchu solidarności, a przeciwnie – naraża, jeśli nie na poturbowanie, to co najmniej na wysłuchanie o sobie niewybrednych opinii. Z ruchu, który chciał walczyć z partią wciąż przodującą w sondażach, schodzi on do roli przeciwnika niszowych organizacji narodowo-radykalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 ". Rodziny osób, które zginęły w Smoleńsku pomimo, że dostały po 250 tys i renty. Składają do sądów nowe pozwy. 270 osób złożyło takie pozwy a w nich po kilkaset tys odszkodowania chcą. " Czy te wszystkie rodziny mają mandat poselski,należą do Pisu?Zobaczcie jaka obłuda kipi u domorosłego leminga,jaką propagandą was karmi,a równocześnie robi parasol ochronny tej w Warszawie która odpowiada za to jak "kumple" obłowili się na działkach.Tak proszę państwa,to się nazywa obluda,cóż,to wyznawca tego systemu,naturalne że będzie chronił ich choćby nie wiem ile by kradli.

 

 

Nic nie wnioskuję z radia zet,a wyborczą Twojego guru w d*pie mam,czerpiąc info z takich stron ośmieszasz się.

 

 

To tak jak Sienkiewicz robił audyt we własnej sprawie.

 

 

Zaznaczam co napisałem

  Natomiast taka opozycja jaką reprezentuje Newsweek to może jej skoczyć tam, gdzie pan może pana majstra pocałować smile.png  Widzieliśmy to ostatnio, widzimy przy okazji reprywatyzacji i przy każdej możliwej sprawie. Czym teraz lemingów straszy owa gazeta? Tym, że PiS wychowa nam dzieci, bo w szkołach będą lekcje wychowania patriotycznego pod dyktando IPN, a nie pod dyktando Czerskiej. Krótko mówiąc, zamiast nakładać kondoma na banana, dzieci będą prowadzone na jakieś rajdy śladami Żołnierzy Wyklętych,straszne! Do czego to podobne, żeby uczyć dzieci takich rzeczy jak patriotyzm

 

Zobaczcie jakie perfidne paszkwilandzkie podejście,musiał poszukać czegoś co by umniejszyło bohaterów żołnierzy niezlomnych,musiał umniejszyć to że nie zgadzali się na kolejnego okupanta,musiał umniejszyć to że nie zgadzali się na życie w zniewolonym kraju.Tysiące z nich nadal dzisiaj leży pod chodnikami.

To do nich się odwołuje Polska wyznawco wyborczej.

 

Obłudę to prezentujesz sam bo wielu tych jak to piszesz kumpli zatrudnił Lech Kaczyński. Więc tak do końca nie wiadomo czyi to byli kumple. Tak samo jak za Lecha Kaczyńskiego jak za HGW dochodziło do patologicznej reprywatyzacji. Więc jeśli nazywasz czyjś tekst obłudą miej odwagę prezentować sam całą prawdę obłudniku. Bo jak wszystko na to wskazuje za rządów czterech prezydentów Warszawy po 89 roku dochodziło do patologii. Ja mam odwagę to przyznać. natomiast taki obłudnik jak ty widzi tylko wybranych.

Co do Smoleńska i pozwów to znowu prezentujesz obłudę. Bo nie trzeba mieć legitymacji partyjnej by jakąś partię popierać. Tak się składa, że w tym samolocie duża większość to byli sympatycy lub członkowie pisu. A 270 osób znalazło się dlatego, że po jednej ofierze pozwy składają, żony i dzieci itd. Pisowska propaganda działa aktywnie to niech pokażą, kto z poza rodzin członków i sympatyków pisu stara się o kasę. Bo na razie widać tylko nazwiska tych co niby największymi patriotami byli. Tak więc domorosły pisuarze możesz jedynie napisać, że masz to w d. Bo nic innego nie możesz w tej sprawie napisać. Bo to są fakty a wy pisuary z faktami merytorycznie nie umiecie dyskutować.

Co do żołnierzy niezłomnych. Skoro domagamy się od innych prawdy to miejmy odwagę sami mówić prawdę.  Nauka historii na tym polega. A z tymi żołnierzami podziemia było różnie. Wielu walczyło uczciwie i bohatersko wielu tez było morderców i przestępców. To żadne paszkwilanctwo tylko szczera prawda. Normalnie myślący człowiek jest w stanie przyjąć do wiadomości, że wszędzie znajdują się różni ludzi i różnie to może być jak w życiu. Ale wyprany propagandowo pisuar nie jest w stanie tego ogarnąć. 

 

Coż takiego w tym dziwnego , że nikt nie godzi się na ochłapy.

100 pasazerów po 250 tys zł daje sumę 25 mln zł , co daje ok 7 mln dolarow US .

Dla ciekawości podaję ze każdy z pasazerów który zginął po Lockerbie , otrzymał został oceniony na 10 mln dol.

Polisa każdego mojego samocjhodu , zabezpiecza roszczenia osób trzecich , które mogą być ofiara osób trzecich na kwotę kilkumilinów dolarów.

Wyobraż sobie że popelniając błąd poszkodowanym kierowcą moze być np Bono . Uważaśz że jego prawnicy , zaspokoili by się kwota 70 tyś dol ? 

Palacze papierosów , pozywali koncerny na kwoty rzędu kilkumilionów dolarów , za uszczerbek na zdrowiu wywolany paleniem,.

Skoro komisja Millera , uznała , że katastrofa to wynik błędu pilota , to odpowiedzialność jest po stronie rządu , jak własciciela samolotu..

Nie ma tu mowy o wadach konstrukcyjnych , nieszczęśliwym zbiegu okoliczności , lecz o zaniedbaniach i pernamentnym lamaniu procedur .

Wobec czego płacić.

Tak jak \zapłacil Kadaffi.

 

Po pierwsze jak mówi doktryna propagandowa pisu. Oni polecieli tam z jakąś misją. W dodatku jak ta doktryna głosi byli patriotami najwyższego sortu. Więc w związku z tym mam pytanie, Czy patrioci/ich patriotyczne rodziny powinni brać odszkodowania za swoje ofiary na rzecz ojczyzny.? W związku z tym co by było gdyby wszyscy przelewający krew za Polskę oraz ich spadkobiercy wyciągnęli rękę po odszkodowanie? Czy na tym polega nowoczesny patriotyzm promowany przez pis. Oddam krew za ojczyznę ale jak by co to mi zapłacicie. Tak to ma być?

Po drugie szczytem hipokryzji jest wyciąganie ręki po pieniądze. Na podstawie ustaleń w które się nie wierzy. Ale pis działa w oparciu o hipokryzję. Ustalenia komisji Milera be ale kasa wypłacona na ich podstawie cacy. Czy nie uważasz, że wewnętrzna przyzwoitość członków pisu i sympatyków nakazywała by poczekać z roszczeniami do ustalenia faktów? Skoro wg pisu fakty na razie są nie znane.

PS chciwość jest zawsze wyznacznikiem prawdy. Pieniądz przezwycięży wszystko. Ci ludzie dobrze wiedzą, że to co opowiada Macierewicz to brednie. Kamuflują się z tym i udają, że prawda. Ale jak na horyzoncie pojawia się szansa na większą gotówkę. To kamuflaż idzie w kąt bo kasa się liczy i ustalenia komisji Millera są już ok.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

To bardzo dobra decyzja , choć idealną byłaby likwidacja tej doplaty .

Bez niej cena materiału siewnego powróci do poziomu + 70% ceny towarówki , zapewniajac doskonałe zyski.

Dzisiejsza dopłata jest wliczona w koszt materiału , a ty łudzisz się dotacją , którą sam sfinansowqałeś .

Przedsiębiorstwio nasienne kontraktuje uprawę z ceną 7 % wyższą jak plantacje towarowe , koszt zaprawy nasiennej to ok 10-25 zł /q , ubytki przy czyszczeniu , to ok 20 % masy , ale posiadają określoną wartość.

Stąd  zamiast 100 zł za q , płacisz 200 zł , ciesząc się mardchewką w postaci dopłaty ., nie czując kija w postaci ok 100 zł nadpłat

 

 

 

Jestem pierwszy do podpisu za zniesieniem wszelkich możliwych dotacji w całej eu. Tak samo jak , za likwidacją 99% zasiłków. Jednakże nie uwierzę, że po zniesieniu dopłat  pszenica siewna będzie kosztować 100pln. Ile takowa kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów? Niestety w kwestii kosztów coraz bardziej zbliżamy się do nich i różnica jest już naprawdę niewielka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bo to jest taka taktyka skubania wszystkich po trochu. W budżecie potrzebne pieniądze, rekordowa dziura budżetowa się szykuje. To się skubie do okoła. Bo niby społeczeństwo się nie połapie. Nowe podatki, cięcia po troszku tu i tam

Nie uważam, aby po zniesieniu dopłat materiał siewny staniał.  nawet z dotacjami wychodzi drożej niż za materiał z własnego gospodarstwa. I wielu rolników się na kwalifikowany nie decyduje. Wielu kupuje po trochu i sobie wymienia siejąc później z własnych zbiorów. Nawet z dopłatami nie jesteśmy liderem w korzystaniu z kwalifikatu w Europie i daleko nam do czołówki. Więc nie spodziewajcie się cudów. Po prostu rząd skubie tu i tam bo forsy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

W Polsce przydałoby się więcej takich nacjonalistów jak Nawalny. Nie, uważam by słowo "nacjonalista" miało wyłącznie negatywne konotacje. Dla mnie nacjonalista to człowiek, który w pierwszej kolejności szanuje wartości narodowe.

 pomyliles fora, to nie strona wiernych czytelnikow gazety wyborczej, bo chyba nikt inny nie wie o co chodzi w twoim wpisie, tlumaczy cie tylko to ze jestes w glebokim szoku po oswiadczeniu michnika ze on tez jest nacjonalista. :D  :D  :D .

 

porownajcie sobie jaki jest procent wymiany ziarna siewnego na zachodzie a jaki w polsce, i wtedy mozemy dyskutowac o zasadnosci doplat od materialu siewnego, ja je biore od 1 naboru i nie narzekam, nie pamietam dokladnie ale jestem w tej nielicznej elicie to chyba z 10 % gospodarstw w polsce, w malopolsce na paczatku to bylo niewiele ponad 100.

 

najciekawsze w sprawie ugod odszkodowawczych jest ich uzasadnienie-z wnioskow wynika ze rodziny ofiar katastrofy to zyciowi nieudacznicy, bez wlasnego zycia,uzaleznieni zyciowo i finansowa od zmarlych[po 6 latach] nie majacych honoru ani ambicji,  dorosli,zdrowi na ciele i[chyba]umysle nie potrafia sie samodzielnie utrzymac i potrzebuja wsparcia od panstwa to najlepiej swiadczy o moralnym stanie pisowskiej elity. wnuki i rodzenstwo chca[i dostaja] setek tysiecy za straty moralne i finansowe to jest w porzadku- juz pare lat temu dostali po 300 tys odszkodowania, renty, zapomogi i stypendia i ciagle im malo-to maja by prawi i sprawiedliwi ????? 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jestem pierwszy do podpisu za zniesieniem wszelkich możliwych dotacji w całej eu. Tak samo jak , za likwidacją 99% zasiłków. Jednakże nie uwierzę, że po zniesieniu dopłat  pszenica siewna będzie kosztować 100pln. Ile takowa kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów? Niestety w kwestii kosztów coraz bardziej zbliżamy się do nich i różnica jest już naprawdę niewielka.

 

W`sieci można znależc informację że pszenica nasienna w stopniu elity kosztuje na Ukrainie Ціна: 4800.00 грн / т 

Przy kursie 1 UAH na poziomie ok 15 gr daje cenę równowartą 750 zł/T .

Czy sama przynależnośc Polski do Unii jest powodem cen na poziomie 2000zł/t ?

Jeśli tak to czemu przynależnośc do Unii nie powoduje że zboże towarowe , jest droższe w takiej samej proporcji od tego wyprodukowanego na wschodzie ?

Niesteety goli się nas jak barany i co gorsze za naszą aprobatą.

Pomijam fakt że często tzw material siewny , to zanieczyszczone odmianowo zboże , nie mające związku z ulotką

reklamową.

Nasiona z krajów UE , w tym wypadku Mulan są nieco droższe a ich cena to 7000 UAH/t co daje ok 1000 zł/t 

więc , jasno widać że robią na s w chu , z tą pseudodotacją.

b29e0e81aa2daa3bfe8d4ed0eabc3051.jpg
 
Цена: 7000,00 грн т Тип: розница и опт   в наличии    
 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Twoje pieniądze mówisz . Może i tak , tylko zastanów się ile z tych twoich pieniędzy zostaje po odliczeniu dopłat których jesteś beneficjentem , bo miastowi mówią ześ nierób utrzymywany z ich podatków.

Skoro twierdzisz ze komisja Milera klamliwie przyznała ze winny jest rząd Tuska , to mataczy , a jeśli potwierdzi to przed sadem będzie to krzywoprzysięstwo , także jak to mówią , co się odwlecze to nie uciecze.

Z wypolata odszkodowania nie masz racji , wystarczy ugoda. To ze mój syn wybije ci okno , nie znaczy ze musisz wyegzekwować zadośćuczynienie w sądzie. 

Jeśli ja ci zapłacę określoną kwotę na która się zgodzisz sprawa zostanie zażegnana . Jesli zaś zapłacę ci tyle ile uznam za stosowne , masz prawo domagać sie uzupełnienia do takiej wartości która zaspokoi twoje roszczenia .

Jesli ja się na to nie zgodzę , idziesz do sądu .

W sprawie odszkodowań za Smolensk , rząd ustalił kwotę odszkodowan.

Masz pewność, ze była ona zgodna z roszczeniami rodzin ?

Od kiedy to PiS ma przewagę w TK , przecież istniała niedemokratyczna propozycja ze strony tego ugrupowania , która zażegnała by konflikt poprzez nowy wybór sędziów z przewaga opozycji ?

I skoro bez zakończenia polskiego śledztwa wydano wyrok w sprawie torturowanych wiezniów , to widać że metoda  jego trwania "do usranej śmierci " nic nie daje .

Może ty żyjesz głównie z dopłat bo dla mnie sa one bonusem a głowny zysk generuje pożądna produkcja. 

Co do komisji Millera - jak chodzi o przyczyny katastrofy to PISowcy plują na nią i twierdzą że zmanipulowana. Jesli zas chodzi o wypłate odszkodowań to wnioski tej samej komisjio sa juz OK? 

Z ugoda masz racje - tego nie napisałem. 5 lat temu dostali od Państwa po kilka stów odszkodowania. O ile mi wiadomo nie toczyli spraw o wieksze sumy aż do teraz. Co sie takiego stało że nagle 270 osób uznało wypłate sprzed 5 lat za iewystarczajaca. Może za kolejne 5 lat znowu stwierdza ze dostali za mało?

 

Kaczyński fajnie kieruje sprawe Smoleska. Są przecieki ze zawinili kontrolerzy których Rosja nigdy nie pozwoliła i nie pozwoli przesłuchać więc sprawa utknie w martwym punkcie co pozwoli Antoniemu tworzyć kolejne teorie i judzić ciemote. Zapewne za kilka lat bedą już tuż, tuż od rozwiązania katastrofy ale by to potwierdzić beda potrzebowali wraku którego oczywiście nikt nie odda. Ta historia będzie trwała bo napedza podziały,i wpisuje się w ulubione usprawiedliwienie ciemnoty że to nie my spierniczyliśmy tylko wszelkie wrogie nam siły.

 

 

@wojtekd -  słabe to jest bez znaczenia czyją akurat gębę tam się wstawi. Zaczekaj jakiś czas to wstawisz obrazki jak Ziobro ich wsadzi do pierdla za te afery. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Co się atkiego stało że nikt nie domagał się zwrotu utaconego przedwojennego majątku aż do roku 1990 .

Bo o ile mi wiadomo w latach np 50 bądz 60 czy 70-dziesiątych  nikt nie toczył spraw o ich zwrot.

Komisje mają to do siebie ze jedni im wierzą , a inni na nie plują.

Jedyny sprawiedliwy wyrok wydaje czas`, o czym przekonuje komisja Burdenki .

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Nie ośmieszaj sie i nie porównuj zmiany rzadów w ubiegłym roku do przemian w 89 tym. Jak nie masz lepszych argumentów to nie pisz wcale bo są to rzeczy odległe o lata świetlne.

Na komisje Millere za to plują i wierza jej jednoczesnie. Jak trzeba kasy to ok ale końcowe wnioski oczywiscie fałszywe. Zapewne posłanka Wasermann, Gosiewska też upomną sie o spore sumki.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ktora gosiewska bo sa dwie ?

scoffer do niedawna wychwalal prl ale gdy zadalem naiwne pytania o fiata 125 r. nagle zmienil poglady, ciekawe czemu, ulman zapytaj go jak sie to stalo ze jego ojciec kupil w 69 nowe auto za rownowartosc 15 letniego wynagrodzenia wykwalifikowanego robotnika i na tym zakoncza sie jego dyskusje z toba  B)  B)  B) .

 

cala prawda o reprywatyzacji jest tak -jesli pies z kulawa noga [oprocz paru gazet] nie interesowal sie zwrotem majatku kosciolowi, tysiace budynkow , 105 tys hektarow ziemi rolnej oddano kosciolowi poprzez komisje majatkowa nad ktora nie bylo zadnej kontroli ani odwolania, oddawano ziemi ktora nigdy nie nalezala do kk, nawet po kosciele ewangelickim potrafili zglaszac sie po majatek, takze majatek zabrany przez zaborcow byl zwracany. wiec kto by sie przejmowal "paroma" kamienicami i parcelami w warszawie, byle parafia katolicka przejela wiecej ziemi niz oszusci w calej warszawie, podobne rzeczy dzialy sie tez w krakowie czy tez innych miastach, nie inaczej bylo z gminami zydowskimi.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Raczyłeś zauważyć z ujami nie dyskutuję i chodzisz do Ulmana po prośbie .

Co do mojego ojca to nigdy niem pisałem że był robotnikiem .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

kim byl to juz ustalilismy, ciekawsze kim jest jego syn -to taka pisowska moralnosc wypominac komus pochodzenie :D , moze za pare lat bedziesz sie szczycil mianem potomka "zolnierza wykletego prl"- historia lubi takie meandry i moze kiedys  bedziemy czcic budowniczych polski ludowej, wykletych zolnierzy ub i kbw, bohaterskich esbekow i ich agentow, dzielnych czlonkow pzpr ktorzy przetrwali w konspiracji III i IV rp. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co się atkiego stało że nikt nie domagał się zwrotu utaconego przedwojennego majątku aż do roku 1990 .

Bo o ile mi wiadomo w latach np 50 bądz 60 czy 70-dziesiątych  nikt nie toczył spraw o ich zwrot.

Komisje mają to do siebie ze jedni im wierzą , a inni na nie plują.

Jedyny sprawiedliwy wyrok wydaje czas`, o czym przekonuje komisja Burdenki .

 

No pewnie wierzy się zwłaszcza jak jest kasa do wyrwania. Teraz pewne osoby poczuły, że można jeszcze coś wyrwać to składają wnioski. Jakie czasy tacy patrioci.

Z tym czasem to się z tobą zgodzę. Kiedyś odejdą ludzie odprawiający co miesiąc szopki pod pałacem w myśl Gebelsowskiej zasady, że kłamstwo powtarzane 100 razy stanie się prawdą. I o katastrofie zacznie się mówić normalnie. Łącząc logiczny ciąg wydarzeń. A nie zmyślając kolejne bajki. Swoją drogą czy kogoś z was zastanowił fakt, że komisja rządowa podała fakty i już o tym nie mówi. Zapraszano ekspertów Macierewicza do dyskusji na podstawie konkretów i nic. Sprewę wyjaśniono na podstawie zebranych dowodów i już. Za to pis non stop coś nowego wymyśla, nie ma żadnych dowodów tylko organizuje ten cyrk co miesiąc. gdzie Kaczyński mami tłum, że już wkrótce wyjaśnią, innym razem, że trzeba poczekać. Zasada Gebelsa o tym kłamstwie powtarzanym 100 razy ma tu swoje zastosowanie. Kaczyński walczy o zagłuszenie prawdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Jakoś niedawno, pilot Jak 40 , tego co wylądował w Smoleńsku stwierdził że słowa "śmiało zmieścisz się"  wychwycone przez mikrofon kabiny pilotów, wcale nie musiały być kierowane do pilota TU- 154. Teraz dodajmy do tego odsłonięcie pomnika gen. Błasika i już mamy ścieżkę tworzenia innej rzeczywistości. 

Teraz rodzi się pytanie. Co obiecano pilotowi Jak 40 w związku z tą fantastyczną opinią, albo czym mu zagrożono? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

 

W`sieci można znależc informację że pszenica nasienna w stopniu elity kosztuje na Ukrainie Ціна: 4800.00 грн / т 

Przy kursie 1 UAH na poziomie ok 15 gr daje cenę równowartą 750 zł/T .

Czy sama przynależnośc Polski do Unii jest powodem cen na poziomie 2000zł/t ?

Jeśli tak to czemu przynależnośc do Unii nie powoduje że zboże towarowe , jest droższe w takiej samej proporcji od tego wyprodukowanego na wschodzie ?

Niesteety goli się nas jak barany i co gorsze za naszą aprobatą.

Pomijam fakt że często tzw material siewny , to zanieczyszczone odmianowo zboże , nie mające związku z ulotką

reklamową.

Nasiona z krajów UE , w tym wypadku Mulan są nieco droższe a ich cena to 7000 UAH/t co daje ok 1000 zł/t 

więc , jasno widać że robią na s w chu , z tą pseudodotacją.

b29e0e81aa2daa3bfe8d4ed0eabc3051.jpg
 
Цена: 7000,00 грн т Тип: розница и опт   в наличии    
 

 

 

Co mnie obchodzi ile kosztuje materiał siewny pszenicy na Ukrainie? Gdybyś nie wiedział , to należymy do ue z wszelkimi tego konsekwencjami. Nasze koszty( w tym materiału siewnego) chcąc nie chcąc musimy porównywać  do krajów eu, a nie jakiejś Ukrainy, która, o ile mi wiadomo do eu nie należy. Pytam raz jeszcze: ile kosztuje pszenica siewna w Niemczech i jaki jest tam poziom wymiany materiału siewnego? Odpowiedz wprost bez pisania o Ukrainie czy innych bajek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Czyli w/g ciebie konsekwencją wstepu do UE jest dwukrotny wzrost ceny materiału siewnego i jest to zjawisko normalne .

Jednym słowem  sprzedawcy mają tytularne prawo strzyc cię jak barana , bo jestes w UE

Co do cen pszenicy siewnej na Ukrainie , to powiem ci że bardziej mnie obchodzi jak jej cena w Niemczech.

Z uwagi na zdrowy system finansowy tam panujący, istnieje mozliwość jej ewentualnego importu .

Z Niemiec również , tyle ze import jest po to by kupić to czego brakuje , lub taniej to co u nas jest drożej.

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj