nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacek1296    1671

Takie rzeczy nie tylko w Wwie. Tak jest wszędzie. Nie chodzi tylko o kamienice, ale wielkie połacie ziemi. A kto tym handluje? Nie politycy tylko kancelarie adwokackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

.

Co mi po tych 800zł, jak koszt uprawy, nawożenia, oprysków i zbiorów wynosi1200zł nie licząc robocizny? A ziemie 6-sta klasa, więc trzeba się napocić, by coś na plus z tego wyciągnąć przy obecnych cenach zbóż. Niech zapłacą za zboża jak się należy i nie będzie trzeba dopłat.

Tobie za zboże płaca bardzo podobnie jak rolnikowi w Niemczech czy Francji .

Czy pensja Polaka jest również zblizona do pensji Niemca lub Francuza ?

@ulman, bierzesz bo chcesz być konkurencyjny . Dlaczego więc rodzice mający 4 dzieci , pracujący za identyczne stawki jak ci mający 1 dziecko , nie mają korzystać z programu 500+ , by ich dzieci miały jednakowe szanse jak jedynacy ?

Czyżby myślenie Kalego , "jak Kali ukraść krowę to dobrze , jak Kalemu to żle " ?

Zdaje się ze pisałeś o kosztach uprawy pszenicy na poziomie 3200 zl/ha .@U mnie koszty na pszenicy są na poziomie 3000-3300 Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha."

Daje to wartość ok -6,7 tony pszenicy . Ile nakosiłeś z ha w tym roku ? Bo przy 480 zl/t kiepsko widze 800 zł zysku .Może pora uprawiać co innego , lub kosić 12t/ha ., jak światli rolnicy .

@hubertuss, obrońco rudo-czerwonej burżuazji , nie chce mi się z tobą dyskutować.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Cały czas mnie nie rozumiesz. Ja nie potepiam tych co biorą a tych co daja. To jest poczatek patologii która potem przełoży sie na bioracych.

Skad ty wziąłes 480 pln? Ja nie sprzedałem poniżej 535 a średnio po 550. W tym roku plony nieco  powyżej średniej bo jara dała niespodziewanie 7 ton.

Policz jeszcze raz to może ci sie zgodzi biorac pod uwage że to słaby rok. W 2015 było więcej średnio 0,5 tony i o ok 50 pln/ tonie lepsza cena.

@hubertuss - chyba trafiłeś w sedno :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Tobie za zboże płaca bardzo podobnie jak rolnikowi w Niemczech czy Francji .

Czy pensja Polaka jest również zblizona do pensji Niemca lub Francuza ?

 

W Niemczech:

- pszenica - 638zł/t

- jęczmień - 722zł/t

- żyto - 526zł/t

To są głodowe stawki, ale czy my mamy teraz mówić o nieudolności zagranicznej polityki? Trzymajmy się tematu, a z tego co mi wiadomo, to Duda i PIS nie rządzi w Niemczech ani Francji. Pytanie, czy w ogóle Duda i PIS rządzi, albo tylko tańczą jak im Jarek zagra. To drugie jest jednak najbardziej trafną odpowiedzią.

Ale jak już o tym mowa, to prócz cen, które giełda niemiecka podaje, niemieccy rolnicy mają dopłaty do każdej tony sprzedanego zboża, o czym się głośno nie mówi. Dopłaty do upraw też mają wyższe, ale cóż, jak w 2004r. biskup Pieronek został zapytany, czy polscy rolnicy też powinni mieć takie same dopłaty, co niemieccy - odpowiedział: "Nie, bo by nie wiedzieli, co z tymi pieniędzmi robić". 

Niemniej jednak powtórzę jeszcze raz - mnie nie interesuje czyiś podwórek. lecz mój. To, że wszyscy sąsiedzi przestali pracować i mają pole leżeć odłogiem, to nie znaczy, że ja mam mieć tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Cały czas mnie nie rozumiesz. Ja nie potepiam tych co biorą a tych co daja. To jest poczatek patologii która potem przełoży sie na bioracych.

Skad ty wziąłes 480 pln? Ja nie sprzedałem poniżej 535 a średnio po 550. W tym roku plony nieco  powyżej średniej bo jara dała niespodziewanie 7 ton.

Policz jeszcze raz to może ci sie zgodzi biorac pod uwage że to słaby rok. W 2015 było więcej średnio 0,5 tony i o ok 50 pln/ tonie lepsza cena.

@hubertuss - chyba trafiłeś w sedno :P

Ach ta twoja pamięć , ale powiem ci z twojego postu z dnia 7 sierpnia w tym temacie .

Co do plonów , wypada tylko pogratulować . Przy 10 tonach z hektara udało ci się zarobić 2 tyś złotych. 

Rozumiem ze to powszechnie spotykany plon. Nie zapominaj tylko że na zwolnionym z akcyzy paliwie , dotowanych nasionach , byc moze sprzęcie, składce ubezpieczeniowej i emerytalnej , oraz wielu innym dotacjom

Coś też kręcisz , albo rozumujesz -inaczej . Jaki slaby rok , skoro piszesz ze masz plony powyżej średniej . Czyli w dobrym , masz je niższe ?

Po za tym wszystko O.K , dalej nie ma moda do symulatora farmy 2008 , który naprawił by błąd.

@wdaniel , znajdz Niemca , który zechce pracować na tamtejszym rynku za 2 eur/h .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A po co mam szukać Niemca? Już pisałem:

 Trzymajmy się tematu, a z tego co mi wiadomo, to Duda i PIS nie rządzi w Niemczech ani Francji. Pytanie, czy w ogóle Duda i PIS rządzi, albo tylko tańczą jak im Jarek zagra. (...) mnie nie interesuje czyiś podwórek. lecz mój. To, że wszyscy sąsiedzi przestali pracować i mają pole leżeć odłogiem, to nie znaczy, że ja mam mieć tak samo.

Tłumacząc na nasz język, by było zrozumiałe również da ciebie: To, że Niemiec nie robi za 2 EURO, a rolnik niemiecki (co próbujesz udowodnić) niby tak, to co mnie to interesuje? Miało się nam żyć lepiej, więc dlaczego się nie żyje lepiej? Bo PIS wraz z o. Tadeuszem zrobiło co niektórym pranie mózgu, to nie znaczy, że mają rację. Niech pokarzą co potrafią swoim rządzeniem zrobić dla polski, a nie dla siebie. W marcu tego roku w Radio Maryja tak pięknie gadali o rolnictwie, o tym jak będzie się rolnictwo rozwijało, że dadzą dotacje rządowe i będą rolnicy kupować nowy sprzęt, budować nowe spichlerze i obory... Pokarz mi to. Zajmują się tylko grabieniem, zamachami stanu robionymi przez nich samych i tłumaczeniem tych zamachów tak samo, jak muzułmanie zamachów terrorystycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ach ta twoja pamięć , ale powiem ci z twojego postu z dnia 7 sierpnia w tym temacie .

Co do plonów , wypada tylko pogratulować . Przy 10 tonach z hektara udało ci się zarobić 2 tyś złotych. 

Rozumiem ze to powszechnie spotykany plon. Nie zapominaj tylko że na zwolnionym z akcyzy paliwie , dotowanych nasionach , byc moze sprzęcie, składce ubezpieczeniowej i emerytalnej , oraz wielu innym dotacjom

Coś też kręcisz , albo rozumujesz -inaczej . Jaki slaby rok , skoro piszesz ze masz plony powyżej średniej . Czyli w dobrym , masz je niższe ?

Po za tym wszystko O.K , dalej nie ma moda do symulatora farmy 2008 , który naprawił by błąd.

@wdaniel , znajdz Niemca , który zechce pracować na tamtejszym rynku za 2 eur/h .

10 miałem raz tylko z 1 działki 9 ha. Normalnie tyle nie ma. Może i plon  jest  tworzony dzieki dotacjom ale ty masz takie same warunki  produkcji więc nie wiem czemu mam o tym nie zapominac. 

 

Ze słabym rokiem nic nie krece.

 

Uwaga!

Pokazuje i objaśniam

 

Tak zwany dobry lub zły rok dotyczy ogólnego wyniku finansowego produkcji a nie jedynie plonu.

Zatem

Przy 8 tonach i cenie 700 Pln przychód  wynosi 5600 Pln - 3300 koszty= 2300 Pln zysk netto = bardzo dobry rok

Przy 8 tonach i cenie 600 Pln przychód wynosi 4800 Pln - 3300 koszty = 1500 zysk netto =  sredni rok

Przy 8 tonach i cenie 550 Pln przychód wynosi 4400 Pln - 3300 koszty = 1100 zysk netto =  słabawy rok

 

 

Jesli mam rozumowac po twojemu i brac pod uwage tylko plon to potwierdzam- to był dobry rok


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

To o Lechu Kaczyńskim mamy porozmawiać? To zdaje się za jego czasów zatrudniono kolesia, który w 2012 roku przekazał mecenasom działkę za 160 baniek.  Daj se spokój z tym tematem bo daleko na tym nie zajedziesz. Pis jest tak samo w to umoczony jak i inni. Bo w tym kraju jak trzeba kraść to się tworzą porozumienia ponad podziałami od lewej do prawej. Za Kaczyńskiego nawet w MF nie sprawdzali, czy wierzyciele byli pospłacani. Tylko oddawali jak leci.  Waltz jaka jest taka jest. Ale to ona jako pierwsza domagała się ustawy, która to ureguluje. I to za jej czasów ratusz zaczął sprawdzać w MF czy wierzyciele zostali spłaceni. 

Cichutko to sam siedzisz jak się zapętlisz i zamotasz. Gdy ja i inni podawaliśmy kwoty deficytu, że ta za pis jest najwyższa. To coś tam kombinowałeś z procentami pkb. na koniec się zamotałeś i napisałeś, że w gospodarce najważniejsze są kwoty. Co zacytowałem. Tak samo jak coś tam kręciłeś jak ci pisałem, że pis zadłuża się tak samo jak po. A nawet jeszcze bardziej bo jak sam napisałeś w gospodarce najważniejsze są kwoty. A na koniec napisałeś, że cały świat żyje na kredyt. To co jak się po zapożyczała to świat nie żył na kredyt i było źle a jak się pis zapożycza to cały świat żyje na kredyt i jest dobrze? Weź to skomentuj bo na razie skrzętnie pomijasz i siedzisz cichutko.

Podsumowując możemy porozmawiać o reprywatyzacji warszawskiej. Tylko się dobrze zastanów bo jak w dwóch powyższych dojdziesz pod ścianę i zostanie ci tylko przemilczeć i siedzieć cichutko.

 

Ty co ranek dostajesz sms od po jaki jest przekaz dnia?.pis oskarżać o przekręty w warszawie to szczyt hipokryzjii i głupoty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@Ulman ,mistrzu , pisałeś ze pracujesz sam . 

Wytłumacz mi proszę w jaki sposób sprzedajesz plon rzędu 7-8 ton z ha , mając tych ha kilkadziesiąt , skoro każdego dnia czy to rano czy w południe lub wieczorem jesteś obecny na forum.

Ładowałeś na barkę ? 

Nie było kolejek , czy masz zestaw 350 ton , Panie Grimm , czy tam Andersen.

Ja mam dwa zestawy jeden 16 ton drugi 12 iluzaka 6 ton . Pomagaja mi synowi i żona , gdyz ja jestem zajęty obsługa kombajnu.

Każdy z transportów wracał po 10-12 godzinnym postoju na skupie .

Sprzedaż zajęła mi 4 dni , ale miałem jęczmien ozimy , rzepak , pszenice i troszkę pszenżyta i jęczmienia jarego , co rozłożyło żniwa w czasie.

Więc o swoich wyczynach pisz zna forum typu przedszkole .pl lub magicy,ua , , znajdziesz tam dzieci pokroju hubertussa , które z otworzonymi ustami będą słuchać twoich opowieści.

Za stary lis jestem by mnie pętak robił w chu.

Baw się dalej z innymi i na swoich 3 ha..

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

@scoffer - Mój ty ulubiony adwrsarzu!

Zniwa zajeły mi 4 dni od 1 do 4.08 włącznie.

Kombajn mam wynajety a pszenica idzie od razu na tiry po 30 ton. W między czasie zajmuje sie kolejke osobówka na skupie i gdy przyjezdza TIR wpuszczam go w zajete miejsce a sam na koniec kolejki by zajac miejsce na kolejne auto. To w ELEWARRze. Na innym skupie wjeżdzałem bez kolejki bo byliśmy umówieni na 200 ton. Jedyne co zona robiła to patrzyła czy robota idzie bez awarii, kanapki dla kombajnisty i kawe dla kierowców. A i jeszcze pilnowała by piwo z lodówki było na wieczór.

5 - 6.08 rozsiałem nawozy i poplon  na ściernię tam gdzie bedzie ponwnie pszenica i potem podorywka. 

Ciagle mnie zaskakujesz czepiajac się  niuansów jak małpa gałęzi Wszelkie twoje watpliwości chetnie wytłumacze


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No to fajnie ze podorywka , bo do tej pory talerzowałeś. 

Bynajmniej tak pisałeś.

Ale co tam, jak w życiu wagina , to na choć na forum "gość"

Zawsze znajdzie się jakiś hubertuss i uwierzy , a to już  coś.

 

 

 

  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ja robię podorywke talerzówką ale jesli chcesz to nazwać talerzowaniem  to niech bedzie. Dla mnie podorywka to uprawa ścierniska która mozna zrobić gruberem, talerzówka lub pługiem

 

A jakbys sie pytał czemu talerzówka - bo uprawiam poplony i musze je czymś zmulczować

 

Dawaj dalej!

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ja uprawiam agregatem ścierniskowym, ale możesz nie znać . To narzędzie wprowadzono dopiero w 2010 r. 

Mowa oczywiście o Farming Simulator 2010.

A jak tam wilgotność ziarna ?

Bo piszą ze 1.08 pogoda na Lubelszczyznie nie rozpieszczała.

Mas pod folią , czy sprzedawaleś na suszarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Dociekliwy jesteś jak Antonii. Chciałbyś się do czegoś przyczepić ale nie da rady. 

W poniedziałek kosiliśmy do 14 30.potem spadło ok 1mm . Ziarno nadal było suche ale słoma już nie. 

Lubelszczyzna to szerokie pojecie. Zasadniczo mieszkam na wyzynie zachodnio wołyńskiej , poludniowej części grzedy sokalskiej wiec prześledż pogode dla Bełza i Uhnowa na Ukrainie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@scoffer - Mój ty ulubiony adwrsarzu!

 

Kombajn mam wynajety a pszenica idzie od razu na tiry po 30 ton.

Ciagle mnie zaskakujesz czepiajac się  niuansów jak małpa gałęzi Wszelkie twoje watpliwości chetnie wytłumacze

@Ulman , ty mój kiepski bajkopisarzu .

Polskie prawo przewiduje sankcje za przeładowanie pojazdu ciężarowego poza 8 ton na oś .

Kary sięgają nawet 15 tyś zł.

Nawet twoi bracia Ukraińcy nie mają odwagi poruszać się zestawem mającym więcej jak 40 ton brutto , lub 42 w przypadku bardzo starych aut.

Przypominam ze samochody typu tzw TIR mają 5 osi i wazą ok 14 ton 

Więc przestań ebać , bo stajesz się  nudny.

Choć zapytam , co w tym czasie robi świstak ?

A , napisałeś że mieszkasz na grzędzie , to wyjaśnia moje wątpliwości.

Dziękuję , dobranoc.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Nie moje cieżarówki nie mój kłopot . Kierowcy mówią że mogą tyle brać to sie tyle sypie. 

Ciagnik moze miec podwójną os tylna i wtedy jest 48 ton.

Coś ty taki prawy i sprawiedliwy sie zrobił? Bedąc rolnikiem powinieneś wiedzieć że nieraz się  przeładowuje.

 

Normalnego, wykształconego człowieka nazwy jednostek geograficznych nie dziwią wiec nie wiem o co ci chodzi.

 

Zapodawaj następne niezgodności!

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak juz pisałem nie mój transport więc nie musze tego pilnować. Jakby nie było złapałeś mnie na niewiedzy. Brawo ty!

Dawaj dalej, ale jeśli ci nie przeszkadza bez głupawych docinków


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ty co ranek dostajesz sms od po jaki jest przekaz dnia?.pis oskarżać o przekręty w warszawie to szczyt hipokryzjii i głupoty

 

 

Jeśli tobie jest ciężko co kolwiek mądrego napisać bez podpowiedzi z zewnątrz to nie myśl, że wszyscy tak mają. Możesz wierzyć w to co napisałem możesz nie wierzyć. Ale taka jest prawda. Za Kaczyńskiego prezydentury w Warszawie tak samo kontrowersyjne zwroty nie ruchomości były. Jego urzędnicy nawet nie sprawdzali w MF czy byłych spadkobierców spłacono. Za jego kadencji zatrudniono człowieka, który w 2012 roku wydał decyzję o zwrocie działki wartej 160 milionów. Pomimo, że państwo za to kiedyś zapłaciło.

Ja wiem, że osobom, którym mózgi pierze tvp ciężko w pewne rzeczy uwierzyć. Ale zacznijcie korzystać z innych mediów. I sami szybko dojdziecie do tego co jest prawdą a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

@hubertuss wszystkie media nie narodowe, kłamia , manipuluja , sprzyjają niemcom lub ruskiej agenturze albo wszystkim naraz włączajac w to żydów i masonów. Jedynie TVP, TV Trwam oraz radio "Tadeusza którego nic nie ruszą" mówią prawdę. 

Osobiście wszystko co mi wpadnie w rekę czytam, oglądam słucham. Nawet  minimalny poziom samodzielnego myslenia nakazuje nie wierzyc nikomu w pełni.

Sziś w RM jakiś poseł, oczywiście partii wiadomej ośmielił sie skrytykowac PAD za wizytę w Kijowie i obecność na defiladzie gdzie banderowskie bydło krzyczało Sława Ukrainie itd. Oczy mi się az szerzej otworzyły. Czyzby rozdzwiek wewnętrzny? Może RM kontruje PIS bo ci robia konkurencję wyciagajac od dziadków kasę na pomnik smoleński? 

Ruscy odpalili czołgi by pojeździć i Antoni już dostał ruchów padaczkowo drgawkowych. Trzeba sie zbroić i juz wiadomo że obniżki VAT nie będzie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Korzystam z tvn korzystam z tvp i innych. Najważniejsze wysłuchać rożnych stron i wyrobić sobie własne zdanie. Najgorzej to słuchać jednej strony. Pranie mózgu gwarantowane. Potem np człowiek zdziwiony, gdy czyta, że za prezydentury Lecha Kaczyńskiego w Warszawie tak samo dochodziło do kontrowersyjnej reprywatyzacji jak za Gronkiewicz Waltz. Ale tak to jest jak się słucha jednej strony. Paradoksalnie to owa Wyborcza ostatnio rozdmuchała ten temat. A do wyłudzeń nieruchomości dochodzi od lat 90 tych. Rządziły w Polsce i Warszawie różne opcje i nikomu to nie przeszkadzało. Ale tego wszystkiego w tvp nie usłyszysz.

O Ruskich jak by co nie musimy się martwić. Zmobilizowane i wcielone do woja aerokluby wyślą nad Rosję balony, szybowce i inne aeroplany. Piloci zrzucą z nich bomby i Ruscy w mig się poddadzą. Jak to usłyszałem przypomniała mi się scenka z jakiegoś filmu o I WŚ. Dwaj ludzie lecą dwupłatowcem. Jeden steruje a drugi wychyla się i celuję trzymaną w ręku bombą w cel na ziemi. Jedno trzeba pisowi przyznać. Jak rządzą zawsze jest weselej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak u Barei - to jest armia na miare naszych mozliwości ^^

Ja bym jeszcze kazał chłopom kosy wyklepać a dzieci w szkole uczyć strzelania z procy

Mówiac serio to u nas władza zaczyna nasladować ukraińców. Nasi wmawiaja ludziom wyimaginowane zagrożenie by odwrócic uwage od braku pomysłu na rzadzenie a na Ukrainie strasza ruskimi  bo nikt nie daje juz kasy  idzie zima i kilejny majdan tuż, tuż. Co za UPAdek..........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ciagnik moze miec podwójną os tylna i wtedy jest 48 ton.

 

Nie ważne ile ma  osi, lecz jakie ma DMC. Prócz 8ton na oś jeszcze masz dopuszczenia do 9ton na oś, a specjalne mają nawet i 11,5 ton na oś. Nie mniej jednak na polskie drogi masz DMC 40t./ zestaw, a z przeciążeniami na osi pow. 8t. możesz jeździć tylko autostradami trasami, które są do tego przystosowane,  a świadczą o tym obwódki na znakach numerów dróg (czarna obwódka - do 8 ton/oś, czarno - żółta - do 10ton / oś i biała obwódka - do 11,5tony/oś). Jak jeszcze 5 lat temu nikt nie zwracał uwagi na przeładowania, tak teraz masz w drogach wagi, niektóre miasta na wjeździe też mają wagi i kierowcy się boją, bo to kosztuje. Jak masz jakiegoś kamikadze, co jeździ z ładunkiem 30ton (nawet jak by miał naczepę super lekka, która waży 5,300kg + ciągnik w zależności od marki i typu od 6.300 do 8.000kg, więc najlżejszy zestaw będzie wagi 11,600).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj