nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

JaKub2090    10

Popatrz na niego na jego spojenie, miny i zachowanie. Tylko popatrz jak na zwykłego człowieka a nie politycznego idola. Tak bezstronnie. Błędne spojrzenie widać nie raz. Zauważ, że nigdy nie piszę tego o Kaczyńskim czy innych członkach rządu. Ale Macierewicz ma w sobie coś z wariata i to czasami widać.

 Tez mi się nie raz zdaje, że ten człowiek jest szalony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Popatrz na niego na jego spojenie, miny i zachowanie. Tylko popatrz jak na zwykłego człowieka a nie politycznego idola. Tak bezstronnie.

Tego nie usłyszysz w Radio Ma-ryja, a przecież o Tusku tak cały czas mówili, że jego spojrzenie, miny, gesty świadczą tylko o jednym - że ma nieczyste sumienie i kombinuje. Za Tuskiem nie przepadam, ale jego gęba jakoś bardziej mi przypada do gustu niż Antka.

Nie było mnie przez parę dni, więc odgrzeję trochę kotleta:

 

@wdaniel - ja tez znam wiele osób które wyszły z biedy i swietnie sobie radza. Niestety jak widac po uchodźcach gdy maja socjal nawet nie myśla o robocie. Tam gdzie socjal był od wielu lat bywaja rodziny które nie pracuja przez 2 lub 3 pokolenia i nas to tez moze czekać bo dajemy zasiłki nie wymagajac pracy. 

Sprawa uchodźców z Syrii jest jasna. My, katolicy, dla nich jesteśmy nie wiernymi. A ich religia nakazuje, by niewierni ich utrzymywali. Tak więc dłuuugo nic się nie zmieni w tej sprawie, chyba że wszyscy wylecą (nie koniecznie samolotem).

Co do naszych mieszkańców, to kto ma pracować, ten będzie. Już też na tym forum, tylko w innym dziale napisałem, że chciałbym się tak nauczyć żyć, jak co niektórzy: nigdzie nie pracują, do sklepu 5 razy dziennie chodzą, w torbach ciągle dzwoni, a nie są to flaszki z mlekiem dla dzieci i odpalają papierosa od papierosa, bo na zapałki szkoda. Ja nie palę, nie piję a chodzę i żyję i w dodatku pracuję na tych darmozjadów.

Moi teściowie też nigdzie nie pracowali i nie pracują. Mieli 6 dzieci, które teraz są w wieku od 29 do 14 lat. 2 najmłodsze się jeszcze uczą. Starsi mają prace, z czego żona i jeden z jej braci są po studiach i mają pracę biurową, a 2 pozostałych szwagrów są na stanowiskach robotniczych. Prócz tego po godzinach pracy zawodowej prowadzą gospodarstwo na 5 swoich hektarach (teściu na dzień dobry miał 17ha, ale cóż, jak za flaszkę wszystkie ziemie od 3 do 5 klasy sprzedał, bo 6-stej klasy nikt nie chciał kupić nawet za flaszkę) i drugie tyle mają dzierżawy.

 

Ile? Całkiem sporo prezesów nieudaczników. Kurski w tvp nawet roku nie przepracuje. Ten geniusz nabrał kredytów by pensje płacić. Poprzedni prezes stadniny w Janowie popracował kilka miesięcy. Gdyby co nie co kumał to by nie pozwolił wieść klaczy dwa dni przed wy źrebieniem grubo ponad 100 km do Warszawy. Więc @ela w tvn prawdę mówią, że przez pis konie padają. Bo [o części to prawda. Przez nieudaczników z pisowskiego nadania pracujących na stołkach po kilka miesięcy skarb państwa ponosi straty. W dodatku po kompromitacji ci ludzie biorą odprawy i wypłyną jak to powiedział Tylenda na innym odcinku.  Przysługuje mu 3 miesięczna odprawa za zorganizowanie tej kompromitującej aukcji i za zachowanie po niej.

Pomału zaczyna się robić kabaretowo jak za pierwszego rządu pisu. Wtedy to pole do popisu miały kabarety i programy satyryczne.

To jeszcze dodam wtopę z mojej okolicy - Tomasz Gabor - były sołtys Brzezia (miejscowość - wioska, w której znajduje się obecnie rozbudowująca Elektrownia Opole, a były, bo go mieszkańcy zdegradowali za opowiedzenie się za przyłączeniem Brzezia do Opola), pracownik Elektrowni Opole, na stanowisku dyżurnego elektroenergetyka ( politycznie angażował się także w ugrupowanie Polska Razem, które obecnie jest w koalicji rządowej) dostał posadę dyrektora Elektrowni Opole. Jak zrobiła się afera, to po rzekomo 2 dniach sprawowania nominacji dostał awans z szeregowego elektryka i... półroczną odprawę dyrektorską.

 

 

Może i straty przynosi ta hodowla. Ale jak się utarguje 4 miliony a tylko 1,3 to chyba jest różnica i straty przy większych przychodach z aukcji mniejsze.

Ale za to pokazali, że można karmić konie paszą dla kurcząt. Zresztą co to za różnica, ważne że tańsze i... ciekawe czy też dawki mieli ustalone jak dla kurcząt, bo się komuś "pomyliło". Teraz by nie było takich strat, to trzeba w skupie ceny zbóż tak ustawić, by rolnicy też pokryli straty.

 

No to jak stachu był ten sukces  w Janowie czy nie ?

 

Tak - udowodniono, że koń też może być ptakiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Rechot z Macierewicza, proszę. Sam on powiedział wczoraj że aerokluby będą włączone w budowę OT, bo takiego komponentu ta formacja potrzebuje (w domyśle lotniczego). 

 

 znając antka to potrzebuje on pewnie kamikadze   ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Bo PO zadłużała źle a PIS zadłuża przez 8 lat rządów PO,  ich ośmiorniczki i układy, ale zadłuża dobrze :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak przejmiesz grunty co odłogiem leżały zaciągniesz kredyt by je obsiać to zadłużasz się czy się rozwijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Zadłużasz sie. Rozwijasz sie wtedy gdy zysk przewyzsza zobowiazania ale to wiesz dopiero po zbiorach. Oni już na wstępie  założyli że zyski bedą mniejsze niż wydatki i konsekwentnie to realizują. Najważniejsze że jest 500+, darmowe leki itd a że kraj w ruinie (dopiero będzie) to przecież było mówione w kampanii.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wskaż mi proszę ostatnie 8 lat w którym to roku zadłużenie nie rosło a rządzący cały czas mówili jak gospodarka kwitnie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Oczywiscie ze rosło ale właśnie przez ostatnie 8 lat PIS płakał jak PO PSL kraj zadłuża. Teraz rośnie jeszcze szybciej bo ważniejsze są urojone programy socjalne jak dyscyplina finansowa. Pieniadze miały sie łatwo znaleźć jak obiecywano w kampanii. A to z zaniechania niegospodarności, a to z supermarketów i banków, a to z uszczelnienia VAT. Widac jednak ze mimo ujadania przez 8 lat były to tylko hasła wyborcze i najłatwiej jest pożyczać. Główny szeryf kraju niejaki Zbig Ziobro zamiast skierowac siły prokuratury na walke z mafia paliwowa wznawia śledztwo w Kabatach, napuszcza prokurature na TK, ew forsuje  prawo o dobrym imieniu Polski.

Jak zawsze mówiłem - najgorsi są głupi i pracowici.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A jak przejmiesz grunty co odłogiem leżały zaciągniesz kredyt by je obsiać to zadłużasz się czy się rozwijasz?

Rozwijasz, pod warunkiem, że po żniwach przyniesie ci to zysk. Tylko problem jest taki, że obecny budżet jest już ustawiony przez PIS i to oni są odpowiedzialni za niego. Nie mniej jednak cały czas próbują jeszcze zwalać winę na PO, które do tego budżetu nie przyłożyło ręki.

 

A może jednak dlatego PO jest winne, bo gdyby przyłożyło rękę, to by aż takiej zapaści nie było...

 

Jak zawsze mówiłem - najgorsi są głupi i pracowici.

Mój dziadek zawsze mówił: Robota to głupota - picie to jest życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiscie ze rosło ale właśnie przez ostatnie 8 lat PIS płakał jak PO PSL kraj zadłuża. Teraz rośnie jeszcze szybciej bo ważniejsze są urojone programy socjalne jak dyscyplina finansowa. Pieniadze miały sie łatwo znaleźć jak obiecywano w kampanii. A to z zaniechania niegospodarności, a to z supermarketów i banków, a to z uszczelnienia VAT. Widac jednak ze mimo ujadania przez 8 lat były to tylko hasła wyborcze i najłatwiej jest pożyczać. Główny szeryf kraju niejaki Zbig Ziobro zamiast skierowac siły prokuratury na walke z mafia paliwowa wznawia śledztwo w Kabatach, napuszcza prokurature na TK, ew forsuje  prawo o dobrym imieniu Polski.

Jak zawsze mówiłem - najgorsi są głupi i pracowici.

 

Jakimś dziwnym trafem ta dyscyplina udeża zawsze w najuboższych tym razem jest inaczej dlatego ten lament biznesmeni najwięcej hałasu robią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A jak przejmiesz grunty co odłogiem leżały zaciągniesz kredyt by je obsiać to zadłużasz się czy się rozwijasz?

 

Przejmując takie grunty zadłużam się by je przygotować tak by przyniosły zysk. PiS zadłuża kraj nie pod przyszły zysk a po prostu aby to przejeść. Twój przykład/pytanie powinien brzmieć tak. Jeśli idziesz do sklepu a nie pracujesz i bierzesz wszystko na krechę to czy się zadłużasz? I ja ci wtedy odpowiem, że tak.

 

Wskaż mi proszę ostatnie 8 lat w którym to roku zadłużenie nie rosło a rządzący cały czas mówili jak gospodarka kwitnie :P :P

 

W linku, który wkleiłem jest wykres, gdzie widać jak rozkładało się zadłużenie przez ostatnie 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W linku, który wkleiłem jest wykres, gdzie widać jak rozkładało się zadłużenie przez ostatnie 10 lat.

Chciałem się na to powołać, gdzie jasno widać skok deficytu za PO. Tak dziwne trochę, że zawsze w okresie wyborów. Ale skok, który teraz zrobił PIS to skok chyba "Stefczyka". 2 lata i ciągle dziura budżetowa rośnie. Ale cóż. W końcu komisja Antoniego kosztuje, chociaż nic nie robi, a Millera cały czas o to posądzali. Sobie medale rozdają, a z nimi przecież i premie. Jarek prostuje teraz Polskę, a na szkołę kamieniami rzucał, bo z Anglika, Polskiego i przysposobienia wojskowego nie potrafił zdać. Ale przepraszam, to się teraz nazywa: "tak mu się spodobały te przedmioty i materiał przerabiany, że chciał jeszcze raz sobie utrwalić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Gdzie są ci co krzyczeli, że po zadłuża kraj?

 

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/mf-wstepny-budzet-na-2017-rok,670332.html

 

I dlaczego teraz nie krzyczą?

A nie zadłużali ?

Podstawową wielkością jest procent PKB , a nie cyfra , która niewiele mówi. Co z tego ze np rata kredytu w wys 1000 zł jest wyższa od raty rzędu 900 zł, skoro dochody tego z wyższą ratą , są 20 % wyzsze.

POlszewik jednak tego nie powie , powie ze rata kredytu wzrosła z 900 do 1000 zł .

 

 

 

W połowie marca minister finansów Mateusz Szczurek mówił, że ostateczna wysokość deficytu sektora za 2014 r. będzie bliższa 3,6 proc. PKB niż 3,3 proc., o którym resort wspominał wcześniej. 

Rok 2013 r. zamknął się deficytem sektora finansów publicznych w wysokości 4 proc. PKB. 

----------------------------------------------------------

 

http://wpolityce.pl/polityka/167372-rzad-klepnal-budzet-na-2014-r-dochody-277-mld-zl-deficyt-477-mld-zl-jak-bardzo-tym-razem-pomylil-sie-rostowski

 cyt  "Rząd klepnął budżet na 2014 r. Dochody - 277 mld zł, deficyt - 47,7 mld zł. Jak bardzo tym razem pomylił się Rostowski? "

No tak deficyt 60 mld zl przy dochodach rzędu 325 mld , to w/g ciebie rzecz straszna .

Co pisałeś gdy deficyt był o 12 mld mniejszy , ale jednocześnie planowane dochody o 50 mld ? 

Czy bardzo cie martwił i dawałeś temu wyraz na forum ?

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście można żaglować liczbami. Ale trend od początku rządów pisu jest wyraźnie rosnący. Dziura budżetowa się zwiększa i tego żadna demagogia nie zmieni. Po zadłużała Polskę nie pisałem, że nie. Wtedy wielu z was lamentowało. Teraz pis zadłuża i co? Wstyd wielu z was przed samym sobą się przyznać, że pis robi to samo. To co wtedy tak krytykowaliście. A nawet jeszcze bardziej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dla przypomnienie POlszewi

Deficyt sektora finansów publicznych według danych Eurostatu w 2008 - 3.6% PKB, w 2009 - 7,3% PKB, w 2010 rekordowe 7,5% PKB, w 2011 - 4,9% PKB, w 2012 - 3,7% PKB, w 2013 - 4% PKB, w 2014 - 3,3% PKB i dopiero w 2015 deficyt został obniżony do 2,9% PKB.

Kto w tych latach rządził ?

I kto w tym czasie zajumał pieniądze z OFE ratując dupsko ?

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W 2015 jeszcze po rządziło. Które jak sam piszesz deficyt stopniowo obniżało. Sam też pisałeś tu kiedyś, że po 8 latach jej rządów możemy chodzić z głową wysoko podniesioną do góry. Teraz pis się dorwał. Tak samo jak po zajumał/zajuma pozostałe środki z ofe i deficyt i tak powiększy. Ja nigdy nie chwaliłem po. Ale widać wyraźnie we wszystkim co robi pis jest to to samo jota w jotę co po. Dla mnie to oczywiste ty próbujesz przekonać sam siebie, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Po 8 latach PO obniżyło , hm . Dobrze prawisz .Ale najpierw podwyższyło , potem ukradło i obniżyło , następnie podwyższyło by po 8 latach dojść do tego czego PiS w następnym roku stara się nie przekroczyć.

Ot POlszewicka demagogia .

Dla ciebie wszystko jest oczywiste, tyle że  nie rozumiesz jednego - jesteś w mniejszości.

Najgorsza dla Polszewi nie jest utrata dostępu do koryta, lecz szlaban na sporą cześć tego koryta , którego nie da się już nigdy podnieść nawet po przejęciu władzy w kolejnych wyborach. 

I dlatego ten jazgot zwany "Bólem d*py"

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dla przypomnienie POlszewi

Deficyt sektora finansów publicznych według danych Eurostatu w 2008 - 3.6% PKB, w 2009 - 7,3% PKB, w 2010 rekordowe 7,5% PKB, w 2011 - 4,9% PKB, w 2012 - 3,7% PKB, w 2013 - 4% PKB, w 2014 - 3,3% PKB i dopiero w 2015 deficyt został obniżony do 2,9% PKB.

 

Kto w tych latach rządził ?

I kto w tym czasie zajumał pieniądze z OFE ratując dupsko ?

 

Hmm. Ale zobacz, że od 2008 roku był kryzys światowy i jak widzisz, PO zaczęła już budżet wyciągać na prostą. Spójrz na zadłużenie w innych krajach w tym okresie a zobaczysz podobny scenariusz.

 

Komu pieniądze zajumali i skąd?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zielona wyspa przecież nie była objęta kryzysem . 

Właśnie spojrzałem na inny kraj . Np Szwajcarię .

I malał.

 

 

 

 

Wyszczególnienie

2009

2010

2011

2012

2013*

2014*

PKB na 1 mieszkańca (w CHF)

68 753

69 434

66 947a

66 248a

67 109a

68 518a

PKB (w mld CHF)

535,3

546,2

530,2a

532,9a

539,8a

551,1a

PKB (dynamika w %)

-2,0

2,6

1,9

0,8

1,9

2,3

Deficyt budżetowy (% PKB)

0,8

0,2

1,0

0,0

0,0

1,0

Dług publiczny (% PKB)

39,2

38,3

39,5

39,5

39,0

39,5

Inflacja (w %)

-0,5

0,7

-0,5

0,0

0,1

0,2

Bezrobocie (w %)

3,7

3,9

3,1

3,3

3,3

3,3

Eksport (w mld CHF)

166,1

204,3

225,4a

235,5a

+2,6%

+4,8%

Import (w mld CHF)

147,0

186,7

205,3a

211,5a

+3,0%

+4,3%

 

 

Wyszczególnienie

2009

2010

2011

2012

2013*

2014*

PKB na 1 mieszkańca (w CHF)

68 753

69 434

66 947a

66 248a

67 109a

68 518a

PKB (w mld CHF)

535,3

546,2

530,2a

532,9a

539,8a

551,1a

PKB (dynamika w %)

-2,0

2,6

1,9

0,8

1,9

2,3

Deficyt budżetowy (% PKB)

0,8

0,2

1,0

0,0

0,0

1,0

Dług publiczny (% PKB)

39,2

38,3

39,5

39,5

39,0

39,5

Inflacja (w %)

-0,5

0,7

-0,5

0,0

0,1

0,2

Bezrobocie (w %)

3,7

3,9

3,1

3,3

3,3

3,3

Eksport (w mld CHF)

166,1

204,3

225,4a

235,5a

+2,6%

+4,8%

Import (w mld CHF)

147,0

186,7

205,3a

211,5a

+3,0%

+4,3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jakimś dziwnym trafem ta dyscyplina udeża zawsze w najuboższych tym razem jest inaczej dlatego ten lament biznesmeni najwięcej hałasu robią B)

Lamentuja bo maja pojecie o ekonomii i prowadzeniu biznesu. Dlaczego mamy pomagać najuboższym? Co ty komunista 

 

 

http://wpolityce.pl/polityka/167372-rzad-klepnal-budzet-na-2014-r-dochody-277-mld-zl-deficyt-477-mld-zl-jak-bardzo-tym-razem-pomylil-sie-rostowski

 cyt  "Rząd klepnął budżet na 2014 r. Dochody - 277 mld zł, deficyt - 47,7 mld zł. Jak bardzo tym razem pomylił się Rostowski? "

No tak deficyt 60 mld zl przy dochodach rzędu 325 mld , to w/g ciebie rzecz straszna .

Co pisałeś gdy deficyt był o 12 mld mniejszy , ale jednocześnie planowane dochody o 50 mld ? 

Czy bardzo cie martwił i dawałeś temu wyraz na forum ?

47,7/277=17,22%     60/325=18,46%    A miało być lepiej

 

 

Dla ciebie wszystko jest oczywiste, tyle że  nie rozumiesz jednego - jesteś w mniejszości.

 

Na swiecie jest wiecej głupich niz madrych wiec to że jest w mniejszosci wstydu nie przynosi. Niech się raczej wiekszość wstydzi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj