nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacus    3038

no wlasnie konkrety-kiedy i jak zlamal konstytucje i czemu w tv trwam o tym nie trabili. :D

stasiu ja napisalem- "rzadzi" marionetka- a ty od razu wiesz ze chodzi o prezydenta-skad masz taka pewnosc ze prezydent to marionetka  B) . wbrew temu co myslisz prezydent ma spore pole manewru i posiada duzy wplyw na wladze wykonawcza-tyle ze to musi byc prezydent a nie "prezydent"

 

ela nie obrazaj prezesa-on przeciez z rzeplinskim na jednym roku studiowal prawo, na wojskowym szkoleniu w jednej kompanii sluzyli-wiec obaj maja komunistyczna mentalnosc. 

 ciekawe co lepsze- szogun czy lesne ruchadlo i karolina-wazelina, co z tego ze mowi z glowy jak nie ma nic do powiedzenia-doslownie i w przenosni- okragle zdania, wielkie mowy za ktorymi nie ida zadne sensowne dzialania, plastik its fantastik-jak ktos to kiedys powiedzial, frankowicze juz przejzeli na oczy,

 

najlepiej podsumowala to staniszkis-nadaje sie swietnie ale na instruktora narciarskiego

ciekawe co mial na mysli kaczynski w wywiadzie ze prezydent ma- stac  godnie-rownie dobrze moze jezdzic na lodowcu bez szkody dla polski........

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

 

najlepiej podsumowala to staniszkis-nadaje sie swietnie ale na instruktora narciarskiego

ciekawe co mial na mysli kaczynski w wywiadzie ze prezydent ma- stac  godnie-rownie dobrze moze jezdzic na lodowcu bez szkody dla polski........

No tak, ale pozostaje pytanie. Jak wjechać BMW serii5 na lodowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Myślę że poparcie dla prezydenta i rządu byłoby zdecydowanie większe gdyby ustabilizowali stosunki z sąsiadami na wschodzie ,wizyta Dudy w Moskwie na Białorusi ,wizyta Putina Łukaszenki w Polsce i normalny handel poprawiłby kondycję polskich firm i rolników i wszystko w temacie . Będąc w Niemczech postanowiłem poszukać w sklepach polskich towarów spożywczych znalazłem jeden piwo Tyskie ,więc tam nasze produkty nie mają przebicia a rynek wschodni nie do zasypania Panie Duda miej jaja nie patrz na Kaczorka tylko szykuj wizytę i zaproś Putina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Bronka nie oskarżą o łamanie konstytucji bo nawet jeśli ją łamał to Duda robi to samo i lepiej nie tworzyc precedensu. 

Nowa władza w Elewarr zadbała o rolników. Od poniedziałku co dzień zmiana cennika ze zniżką o 10 Pln/tonie. Wyjątki były dwa . Z czwartku na piatek ceny spadły tylko o 5 Pln/tonie a z piatku na sobotę o 15-20 Pln. tonie. Paszówka skończyła na poziomie 480 Pln netto. 

Wiele innych prywatnych skupów ochoczo wpisuje sie w ten trend jako że Elewarr skupuje najwięcej i tez obniza ceny ale są mniej pazerni i nie zeszli poniżej 500 Pln netto/ tone.

Od wielu lat Elewarr brał także w niedziele aż do tego roku. Tydzień temu nie brali wcale , za to po zjeździe cenowym dziś jest otwarte i biora chetnie. Strasznie krzyczeli jak to PSL źle żądził Elewarrem a teraz przyszła dobra zmiana i jest jak opisałem powyzej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ulman , nie poznaję cię  . Przedsiębiorstwo ma dbać o interes rolników , czy tez własny , tzn kupić tanio , sprzedać drogo ?

Czyżbyś pragnął powrotu w Elewarze gospodarki nakazowo-rozdzielczej i działania wbrew prawom rynku ? 

Zawsze masz wyjście , skoro Ellewar kupuje taniej jak inni , a okoliczne skupy drożej . przechwycić zboże z kolejki i wysłać do konkurencji .

Zysk co najmniej 20 zł na tonie gwarantowany , a to 4 % ceny .

Tego co zarobisz w 24 h nie uzyskasz w żadnym banku , nawet w ciągu roku .

Chyba ze posłuchasz moich doradców  , którzy polecali mi zmagazynować jęczmień ozimy który sprzedałem miesiąc temu drożej jak dzisiejsze ceny pszenicy .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630
 
 
To już rok bez Bronisława Komorowskiego. Przeżyjmy to jeszcze raz! Kompilacja wpadek! (Video)
 
 
 
 

Kto nie pamięta hitu w wykonaniu byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, "tu z jasnej Góry..."? Cała Polska, aż piała ze śmiechu. Trudno to sobie wyobrazić, ale minął już rok od pożegnania się z Bronisławem Komorowskim.

komor.jpg

Wszyscy pamiętamy wpadki byłego prezydenta. Od suflerki po wchodzenie na fotel w parlamencie Japonii. 

Wiele osób twierdziło, że Bronisław Komorowski ma problem z głową, jeszcze inni, że jak Aleksander Kwaśniewski z alkoholem a on po prostu jest taki pocieszny.

Cała Polska była w szoku, że ktoś taki mógł zostać prezydentem, wpadka na wpadce, zero pomyślunku. 

Czasami w ogóle nie wiadomo było jak się zachować gdy Bronisław Komorowski się wypowiedział, bo te wypowiedzi, gesty, ruchy były tak skrajnie głupie, tak infantylne, że ludzie stali jak wryci.

Wydawałoby się, że jak zabraknie w Polskiej polityce Bronisława Komorowskiego nie będzie się z kogo śmiać, ale godnie zastąpił go przewodniczący partii Nowoczesna, Ryszard Petru.

Wydaje mi się, że Petru jeszcze wyżej postawił poprzeczkę z głupimi, infantylnymi wypowiedziami.

Od "sześciu króli po Rubikonia, aż obowiązującą konstytucję III maja."

Pojawiają się teorie spiskowe, że Petru nie może być, aż tak bardzo tępy, że on gra by przyciągnąć publiczność, po prostu "nie ważne co, ważne by mówili..."

Jak zwał tak zwał, i Komorowski i Petru politykami są słabymi, ale genialnymi showmanami, nieświadomie, ale wpisali się wielkimi literami w Historii Polskiego Show biznesu, dla tego przeżyjmy to jeszcze raz.

Przed państwem niezrównany, były prezydent RP, Bronisław Komorowski:

 

pc - wRealu24.pl

 
 
 
logo.png

 
 
 
wRealu24 © 2016.
 
 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie cookies Więcej informacji
info.pngclose.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Przedsiębiorstwo państwowe jakim jest Elewarr podlega ARR i oczywiście ministrowi rolnictwa. Oprócz działalności biznesowej ma za zadanie stabilizować rynek. zaczęli skup 28.07 z cena 620 netto za konsumpcję i byli o ok 10 -20 Pln droźsi jak reszta. Zakładam że cena ta została skalkulowana w oparciu o Matif , podpisane kontrakty lub analizy rynku dokonane przez cały sztab ludzi i pozwala na realizację okreslonego poziomu zysków. Jeśli wiec cena ok 600 pln netto była realna to jej spadek przez tydzień o 10% jest w moim mniemaniu krojeniem rolników. Gdyby utrzymali ceny to pozostali gracze też by je pewnie utrzymali by móc konkurować.Zjechali z cenami jako pierwsi więc powodują że inne skupy czynią podobnie z 1-2 dniowym opóźnieniem bo szkoda okazji nie wykorzystać Nie działa więc wbrew prawom rynku a przez swoją politykę powoduje ze inni obniżaja ceny. Dodatkowo Elewarr zapowiada chęć zakupu dużych ilości pszenicy bo chcą zapełnić elewatory a rzepaku kupili niewiele.

Na codzień mamy państwo opiekuńcze, dbałość o interesy naszych przedsiebiorców, wsparcie rodzimych rolników 500+ więc jak to sie ma do "agresywnej polityki cenowej" Elewarr-u?

Dla mnie wyglada to znowu na wyznawana przeze mnie maksymę ze najgorsi sa głupi i pracowici. Wymienili górkę Elewarr-u na PISowską i chcą się chłopaki wykazać kosztem rolników. Lokalni handlarze wiedzą że "owce mozna strzyc co roku ale obedrzeć ze skóry tylko raz" ale pazerni źli kapitalistyczni wyzyskiwacze z PIS w ten sposób właśnie dbają o nas.

@ela - chodzi ci o to że Duda jest lepszy bo Komorowski był gorszy?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Doskonale wiesz że analizy rynku , mają tyle spólnego z prawdą , co informacje w radzieckiej gazecie o tym samym tytule. 

Gdyby Ellewar kupował drożej jak rynek , znalazły by się natychmiast głosy jak to PiS marnuje publiczny grosz.

A skoro rolnicy wiozą i sprzedają znaczy, że godzą się na cenę.

Wspominałem w marcu o możliwości cen pszenicy na poziomie 500 zł, część wierzyła cześć nie.  

Chcieliśmy być w UE , jesteśmy , a tam od dawna obowiązuje prawo do interwencji gdy cena spadnie poniżej 101 euro .

Jest wyższa . A z biegiem lat będzie jeszcze niższa , i to tym niższa nim wiecej ubędzie gospodarstw niskotowarowych .

Rolnictwo to nie przemysł , np Ursus , gdzie upadek fabryki spowodował bezpowrotną likwidacje zakładu produkującego kilkadziesiąt tysięcy ciągników .

Upadające gospodarstwa rolne , przekazują swoja ziemię tym , którym wydaje się ze są pręzni .

Tylko każdy hektar który produkował do tej pory 3 tony pszenicy , zaczyna produkować 6 , natomiast potrzeby nawozowe rosną np .ze 100 kg NPK do 300 kgNPK na ha.

Czym się kończy wzrost podaży zboża  i wzrost popytu na środki produkcji jest chyba sprawa łatwą do przewidzenia..

Kiedyś 2 mln gospodarstw , trzymały 20 mln świn , dziesiątki miliony kur , byczki i krówki .

W większości ekstensywnie z duzym zuzyciem paszy .

Dzisiaj każdy chce zyc wygodnie z produkcji roślinnej , UE zniechęca do trzymania świnki lub pary  .

Pytanie kto to zboże ma zagospodarować ?

Eksport , owszem , tylko komu i za ile ?

Kiedyś w Rosji czy na Ukrainie , problemem było zagospodarowanie własnych areałów.

Dzisiejszy sprzęt , nawet produkowany w tamtych krajach jest w stanie temu wyzwaniu sprostać.

Niedzwiedz obudzony ze snu , staje się niebezpieczny .

Jeśli polityka w temacie rolnictwa sie nie zmieni , moze byc tylko gorzej .

A na zmiany sie nie zanosi .

Obawiam się że jeśli dzisiaj nie da się godziwie zyc z produkcji roślinnej prowadzonej na areale rzedu 20-30 ha , to wkrótce tą granicą będze 60 a moze i 160 ha .

Juz dzisiaj nie widać zysku przy uprawie pszenicy w cenie 500 zł za tonę i to niezależnie od plonu .

A jeśli w następnym sezonie pogoda dopisze i jedynym pomysłem na kryzys w temacie będzie potęgowanie plonu za wszelka cenę , to 'klękajcie narody " .

I wbrew pozorom tańsze nawozy , mogą byc gwozdziem do trumny .

Ale miejmy nadzieję ze się mylę .

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Doskonale wiesz że analizy rynku , mają tyle spólnego z prawdą , co informacje w radzieckiej gazecie o tym samym tytule. 

Gdyby Ellewar kupował drożej jak rynek , znalazły by się natychmiast głosy jak to PiS marnuje publiczny grosz.

A skoro rolnicy wiozą i sprzedają znaczy, że godzą się na cenę.

Wspominałem w marcu o możliwości cen pszenicy na poziomie 500 zł, część wierzyła cześć nie.  

Chcieliśmy być w UE , jesteśmy , a tam od dawna obowiązuje prawo do interwencji gdy cena spadnie poniżej 101 euro .

Jest wyższa . A z biegiem lat będzie jeszcze niższa , i to tym niższa nim wiecej ubędzie gospodarstw niskotowarowych .

Rolnictwo to nie przemysł , np Ursus , gdzie upadek fabryki spowodował bezpowrotną likwidacje zakładu produkującego kilkadziesiąt tysięcy ciągników .

Upadające gospodarstwa rolne , przekazują swoja ziemię tym , którym wydaje się ze są pręzni .

Tylko każdy hektar który produkował do tej pory 3 tony pszenicy , zaczyna produkować 6 , natomiast potrzeby nawozowe rosną np .ze 100 kg NPK do 300 kgNPK na ha.

Czym się kończy wzrost podaży zboża  i wzrost popytu na środki produkcji jest chyba sprawa łatwą do przewidzenia..

Kiedyś 2 mln gospodarstw , trzymały 20 mln świn , dziesiątki miliony kur , byczki i krówki .

W większości ekstensywnie z duzym zuzyciem paszy .

Dzisiaj każdy chce zyc wygodnie z produkcji roślinnej , UE zniechęca do trzymania świnki lub pary  .

Pytanie kto to zboże ma zagospodarować ?

Eksport , owszem , tylko komu i za ile ?

Kiedyś w Rosji czy na Ukrainie , problemem było zagospodarowanie własnych areałów.

Dzisiejszy sprzęt , nawet produkowany w tamtych krajach jest w stanie temu wyzwaniu sprostać.

Niedzwiedz obudzony ze snu , staje się niebezpieczny .

Jeśli polityka w temacie rolnictwa sie nie zmieni , moze byc tylko gorzej .

A na zmiany sie nie zanosi .

Obawiam się że jeśli dzisiaj nie da się godziwie zyc z produkcji roślinnej prowadzonej na areale rzedu 20-30 ha , to wkrótce tą granicą będze 60 a moze i 160 ha .

Juz dzisiaj nie widać zysku przy uprawie pszenicy w cenie 500 zł za tonę i to niezależnie od plonu .

A jeśli w następnym sezonie pogoda dopisze i jedynym pomysłem na kryzys w temacie będzie potęgowanie plonu za wszelka cenę , to 'klękajcie narody " .

I wbrew pozorom tańsze nawozy , mogą byc gwozdziem do trumny .

Ale miejmy nadzieję ze się mylę .

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

A co ty mi tu uciekasz od sedna sprawy. Od Dudy się uczysz jak ciagle gadać by nic z tego nie wynikało? 

PIS na codzień marnuje publiczny grosz na 500+ czy  komisje smoleńską i jakoś się krytyką nie przejmuje. 

Pytania są dwa - Co się takiego stało przez ten tydzień że cena spadła o 10%?

Dlaczego Elewarr nie podąża za rynkiem a sam powoduje spadek cen ? Przypomina to działanie monopolisty


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Kolejki kolego kolejki , które świadczą o przewadze podazy nad popytem.

Skoro myślisz inaczej nie sprzedawaj , a kupuj. Zarobisz.

500+ , dzięki temu rolnicy z małych gospodarstw mają szanse zapewnić jakikolwiek byt swoim dzieciom .

Ty na swoich latyfundiach , na które składają się czarnoziemy , pewno o taką zapomogę byś nie wystapił , tym bardziej ze rozdaje ja PiS-owski rząd.

Ale nie martw się zawsze możesz głosować na potomków Bieruta , nad którego pośmiertnym losem się tu użalales.

Nie bądz taki nerwowy ,moja prognoza , ciebie nie dotyczy . Dasz sobie radę .

Chyba ze byś sobie nie dał , ale to czarny scenariusz.

Co do Dudy , owszem jedni mówią tak jak on inni jak Kwaśniewski w ciągu , a jeszcze inni jak Komorowski lub Wałęsa. 

Ty masz wszystko z tej trójcy.

P.S 

Jak to koledzy się cieszyli , ze agencje obniżały wskażniki Polski , co przekładało sie na wysoki kurs euro .

A tu patrzcie ten kiepski rząd dał sobie z tym radę . Bezrobocie spada , eksport rośnie itd itp.

Kurs euro , spada .

Chyba się cieszysz ?

A cena zboża poza kursem z Matif  , troszkę od niego zależy , nie wiesz o tym .

Taki mądry .

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Umiesz odpowiadać na pytania? Postawiłem je na tyle jasno że średnio wydolny intelektualnie powinien je zrozumieć.

Kolejki były tam co roku od ale taka polityka cenowa jest poraz pierwszy.

Przyjmij do wiadomości że moje czarnoziemy i latyfundia to moja sprawa, podobnie jak to czy bedę sprzedawał czy kupował pszenicę, czy dam sobie radę czy nie oraz jakie zapomogi wezmę.Na kogo bedę głosował to też moja decyzja i żadnych porad szczególnie od niesamodzielnie myślacych nie potrzebuje.

Co do Bieruta to podobnie jak w przypadku Kaczyńskiego, Jaruzelskiego czy Piłsudskiego uważam że zmarłym należy się spokój i nie powinno sie profanować grobowców z jakichkolwiek powodów. O ile dobrze pamietam to nie tylko w historii chrzescijaństwa ale nawet w historii świata nie było cywilizacji która niszczyłaby miejsca pochówku. .  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A w którym to miejscu zniszczono miejsce pochowku tej kanalii ?

Dorysowano czerwoną gwiazdę i napis kat .

Bierut gdyby żył , powinien być z tego dumny . Całym swoim życiem udowodnił że o takie sprostowanie na pomniku zabiegał .

Czyżby krewny , że masz z tym problem ?

Co do pamięci , to albo z nią u ciebie krucho , alboś mlody .

Nawet nie wiesz ile koledzy tego pana i on sam wybudowali osiedli na byłych cmentarzach , a ile zwłok , do śmierci których doprowadzili zbeszczescili i ukryli miejsce pochówku .

Gdzie są mogiły Niemców z ziem odzyskanych ?

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Gdyby Bierut żył to byłby dumny że na nagrobku narysowali mu gwiazdę - logika PISowca

Jak Jarosława zabierze ziemia to dorysują mu kota. Wrócmy do Elewarru chyba że nie masz nic do powiedzenia

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Skąd wiesz że malowidło kota nie będzie jego życzeniem ?

A nawet jeśli nie ,to gwarantuję ze ty tego ani nie zrobisz , ani o tym nie zdecydujesz .

I to jest więcej jak pewne.

W sprawie lokalnego dla ciebie Ellewaru i zmiany ekipy się nie wypowiem .

Być może to prawda , być może straciłeś układ .

Jeśli to drugie to pamiętaj, że nowy rząd łamie układy , a za lepkie ręce karze.

Najbliższy Ellewar ode mnie, w Kępnie , płacił za rzepak więcej jak lokalny skup , natomiast zboże sprzedaję gdzie indziej.

Kolego jeśli mogę , to przypominam że istnieją kontrakty , gwarantujące pewna cenę , wolny rynek rządzi sie swoimi prawami .

Zresztą wiesz o tym doskonale , zamykając wszystkie kopalnie .

Sorry nie wszystkie , te które drogo kupują a tanio sprzedają .

Tyle ze nie dotyczą kolegi Ulmana , a Ellewar owszem.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Masz racje jest pewne bo zmarłych zostawia się w spokoju a nie jak zdziczali PISowcy maluje gwiazdy.

Straciłem układ.....buuuuhaaaaaaaahaaaaaaaaa!!!!!! Podobnie jak tysiace innych rolników w całej  Polsce. Pewnie oni tez mieli lepkie ręce i brali udział w układzie.

Oczywiscie że są kontrakty ale nie o tym mowa. Pytanie dotyczyło zjazdu cenowego zafundowanego przez Elewarr bedący największym podmiotem skupowym w Polsce naszym rolnikom. Inne podmioty z opóźnieniem ale podążyły ta drogą bo Elewarr wyznaczył trend. Co sie takiego wydarzyło że na poczatku tygodnia mogli płacić 60 Pln/ tonie wiecej jak na końcu. Chca się dorobić na rolnikach ?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 To jest własnie oddech wolnego rynku , którego do tej pory wydawałeś się orędownikiem .

I powiem , ci że następny jest zapach , podobny do tego jaki wydaje zagrożony tchórz.

Ale nie martw się przy średnich plonach o których wspominaleś i kosztach , powinno ci zostać te 300 zł/ha.

Przy 100 ha po odliczeniu kosztów życiana nowy ciągnik nie starczy , na opony rónież , ale zawsze można dać do wulkanizacji stare i mieć zaś nowy bieżnik.

Zawsze mozesz dorobić w tytoniu . To poularna roślina na Lubelszczyznie , a chętnych do pracy jak na lekarstwo.

Co do ceny , to zawsze uczono mnie że jest wtedy realna  gdy kupujący zgadza się ją zapłacić , natomiast sprzedający za nią oddać swój towar.

Wszystko inne to nie cena , to" pobożne życzenia".

A `że chcą się dorobić na rolnikach , owszem , tak samo jak na stoczniowcach i górnikach .

Takie są nieubłagalne prawa rynku

Powodzenia potentaci rolny., UE cie nie zawiedzie.,

P.s

"Zmarłych pozostawia się w spokoju " -dobre , dobre.

Tych którzy za zycia mieli żywych za nic , zdradzili polski narod , deptali prawdę ?

A pies ich jebał.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz racje jest pewne bo zmarłych zostawia się w spokoju a nie jak zdziczali PISowcy maluje gwiazdy.

Straciłem układ.....buuuuhaaaaaaaahaaaaaaaaa!!!!!! Podobnie jak tysiace innych rolników w całej  Polsce. Pewnie oni tez mieli lepkie ręce i brali udział w układzie.

Oczywiscie że są kontrakty ale nie o tym mowa. Pytanie dotyczyło zjazdu cenowego zafundowanego przez Elewarr bedący największym podmiotem skupowym w Polsce naszym rolnikom. Inne podmioty z opóźnieniem ale podążyły ta drogą bo Elewarr wyznaczył trend. Co sie takiego wydarzyło że na poczatku tygodnia mogli płacić 60 Pln/ tonie wiecej jak na końcu. Chca się dorobić na rolnikach ?  

 

Bierut to Twoja rodzina czy jak że tak walczysz o jego honor :P :P :P

Co ja piszę Ty nawet nie wiesz co to słowo znaczy :P :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 To jest własnie oddech wolnego rynku , którego do tej pory wydawałeś się orędownikiem .

I powiem , ci że następny jest zapach , podobny do tego jaki wydaje zagrożony tchórz.

Ale nie martw się przy średnich plonach o których wspominaleś i kosztach , powinno ci zostać te 300 zł/ha.

Przy 100 ha po odliczeniu kosztów życiana nowy ciągnik nie starczy , na opony rónież , ale zawsze można dać do wulkanizacji stare i mieć zaś nowy bieżnik.

Zawsze mozesz dorobić w tytoniu . To poularna roślina na Lubelszczyznie , a chętnych do pracy jak na lekarstwo.

Co do ceny , to zawsze uczono mnie że jest wtedy realna  gdy kupujący zgadza się ją zapłacić , natomiast sprzedający za nią oddać swój towar.

Wszystko inne to nie cena , to" pobożne życzenia".

A `że chcą się dorobić na rolnikach , owszem , tak samo jak na stoczniowcach i górnikach .

Takie są nieubłagalne prawa rynku

Powodzenia potentaci rolny., UE cie nie zawiedzie.,

P.s

"Zmarłych pozostawia się w spokoju " -dobre , dobre.

Tych którzy za zycia mieli żywych za nic , zdradzili polski narod , deptali prawdę ?

A pies ich jebał.

Czyli za rzadów PISu zasady wolnego rynku dotyczą rolników ale górników już nie? Do jakiego absurdu jeszcze się posuniesz by ich bronić? Od kiedy PIS sie taki wolnorynkowy zrobił? 

Napiszę ci jeszcze raz bo nie dotarło - moje koszty, plony, latyfundia ,uprawy i decyzje nic cie nie powinny obchodzić. Za rady dziękuję ale ośmiele się nie brać ich pod uwagę 

Kto sieje wiatr zbiera burzę - Niszczą grób Bieruta a za parę lat ktoś zabierze Lecha z Wawelu na komunalny i napisze  na nagobku "Prezydent RP, zginał tragicznie przez własną głupotę" Chciałbyś tego? Jak się wiara katolików z PIS ma do demolowania nagrobków? Chyba po śmierci jedynie Najwyższy ma prawo zmarłego osądzić  a żyjącym nic do tego.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Najwyższego to za żywota Bierut miał głęboko gdzieś , podobnie jak wielu kapłanów nad którymi się pastwił , także zostawmy go w spokoju (nie myśl że twojego notabla Bieruta , chodzi o Najwyższego )

Co do napisu na grobie św . pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego , to widzę że kolega należy albo do tych którzy dostali SMS 5 min po jego śmierci , z danymi co się wydarzyło , albo należy do sekty pancernej brzozy.

@Ulman " Co sie takiego wydarzyło że na poczatku tygodnia mogli płacić 60 Pln/ tonie wiecej jak na końcu" 

Jeden z forumowiczów , temat lub dwa niżej , kpił z małorolnych i tych co zbierają 4 bądz 5 ton zboża z ha. Tezę o wspaniałej opłacalności udowadniał zaniżonymi kosztami uprawy i średnimi plonami na poziomie > 8t/ha. 

Ba nawet coś pisał o nawożeniu słomą .

Pewno ktoś z Ellewaru przeczytał te newsy , zauważajac jednocześnie parę zwojów wolnego gwintu . W związku z tym dokręcono mu śrubę , poprzez obniżkę ceny .

Szkoda ze rykoszetem oberwał się sąsiadom, ale trudno .

Ja tam nie chwaląc się plonami , a jedynie narzekając zdobyłem współczucie kupujących , którzy zapłacili mi za lichą pszeniczkę  630 zł/t , czyli o równe 150 zl więcej jak proponują gadułom , nie umiejącym trzymać języka za zębami.

Nie ma również zamiaru nikogo informować, że plon 60 ton ziemniaków /ha  uzyskuję dzięki nawożeniu zeszłorocznymi łęcinami i obornikowi z pod stonki która pasie się w owych ziemniakach . 

Dałeś przykład ze nie warto zbyt dużo gadać , a ja w przeciwieństwie do ciebie lubię uczyć się na czyichś błędach

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli za rzadów PISu zasady wolnego rynku dotyczą rolników ale górników już nie? Do jakiego absurdu jeszcze się posuniesz by ich bronić? Od kiedy PIS sie taki wolnorynkowy zrobił? 

Napiszę ci jeszcze raz bo nie dotarło - moje koszty, plony, latyfundia ,uprawy i decyzje nic cie nie powinny obchodzić. Za rady dziękuję ale ośmiele się nie brać ich pod uwagę 

Kto sieje wiatr zbiera burzę - Niszczą grób Bieruta a za parę lat ktoś zabierze Lecha z Wawelu na komunalny i napisze  na nagobku "Prezydent RP, zginał tragicznie przez własną głupotę" Chciałbyś tego? Jak się wiara katolików z PIS ma do demolowania nagrobków? Chyba po śmierci jedynie Najwyższy ma prawo zmarłego osądzić  a żyjącym nic do tego.

 

Słabe porównanie Prezydent wybrany w wolnych wyborach a Bierut no żałosny jesteś ale ktoś komu brak racjonalnych argumentów chwyta się wszystkiego by udowodnić swoje racje :P :P :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Najwyższego to za żywota Bierut miał głęboko gdzieś , podobnie jak wielu kapłanów nad którymi się pastwił , także zostawmy go w spokoju (nie myśl że twojego notabla Bieruta , chodzi o Najwyższego )

Co do napisu na grobie św . pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego , to widzę że kolega należy albo do tych którzy dostali SMS 5 min po jego śmierci , z danymi co się wydarzyło , albo należy do sekty pancernej brzozy.

@Ulman " Co sie takiego wydarzyło że na poczatku tygodnia mogli płacić 60 Pln/ tonie wiecej jak na końcu" 

Jeden z forumowiczów , temat lub dwa niżej , kpił z małorolnych i tych co zbierają 4 bądz 5 ton zboża z ha. Tezę o wspaniałej opłacalności udowadniał zaniżonymi kosztami uprawy i średnimi plonami na poziomie > 8t/ha. 

Ba nawet coś pisał o nawożeniu słomą .

Pewno ktoś z Ellewaru przeczytał te newsy , zauważajac jednocześnie parę zwojów wolnego gwintu . W związku z tym dokręcono mu śrubę , poprzez obniżkę ceny .

Szkoda ze rykoszetem oberwał się sąsiadom, ale trudno .

Ja tam nie chwaląc się plonami , a jedynie narzekając zdobyłem współczucie kupujących , którzy zapłacili mi za lichą pszeniczkę  630 zł/t , czyli o równe 150 zl więcej jak proponują gadułom , nie umiejącym trzymać języka za zębami.

Nie ma również zamiaru nikogo informować, że plon 60 ton ziemniaków /ha  uzyskuję dzięki nawożeniu zeszłorocznymi łęcinami i obornikowi z pod stonki która pasie się w owych ziemniakach . 

Dałeś przykład ze nie warto zbyt dużo gadać , a ja w przeciwieństwie do ciebie lubię uczyć się na czyichś błędach

Jak ty na wszystko masz wytłumaczenie - jak prawdziwy wiejski mądrala..... Wiem już że miałem układ z Elewarrem, teraz wiem że dostałem smsa od zabójców Lecha, i wierzę w pancerną brzozę. Brnimy dalej .....

O plonach w które nie wierzysz pisałem przed zniwami więc czemu Elewarr od początku nie wyszedł z takimi niskimi cenami?

Skoro nie miewasz plonów na 8 ton +  a "lichą pszeniczkę" to pewnie przez to że pojecie wartości nawozowej słomy jest ci obce. Poczytaj i może coś zrozumiesz https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/rosliny/wartosc-nawozowa-slomy.html

http://www.wrp.pl/zanim-sprzeda%C5%BC-s%C5%82om%C4%99-%E2%80%93-bilans-substancji-od%C5%BCywczych

Nie chwalac sie plonami chwalisz sie cenami więc nie uczysz się na błędach innych. Co do jednego się zgodzę - naprawdę wzbudzasz współczucie i to nie tylko wsród kupujących

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Łykając proste wiadomości można zyskać miano "wiejskiego głupka" . coś a,la pelikana

"Jednakże trzeba również pamiętać, że składniki które znajdują się w słomie zostały pobrane z gleby. Stąd też jej pozostawienie na polu nie wzbogaca nam gleby w składniki pokarmowe tylko w mniejszym stopniu ją zubaża, co ma bardzo duże znaczenie jeśli gleba jest wyczerpana, gdyż samym przyorywaniem słomy nie jesteśmy wstanie podnieść jej zasobności."

Link nie ma sensu , bo i tak nie ogarniesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

myślę że linkowanie niezależnej nie świadczy zbyt dobrze o tobie. przecież wyborcza przy tym to księga prawdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj