nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacus    3017

zapomniales jak zwykle napisac ze prezydent ma obowiazek zaprzysiac KAZDEGO legalnie wybranego przez sejm sedziego, nie musi to byc nawet  o 1 w nocy, a premier ma obowiazek bezwlocznie opublikowac  KAZDY wyrok tk, nie majac zadnej prawnej podstawy do jego oceniania i przesadzania o jego mocy prawnej.

paragrafy po to sa okrogle zeby prawnicy mogli je swobodnie omijac i to wlasnie dzisiaj widac dokladnie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wyroki TK są ostateczne i nie  ma tu żadnej dyskusji 

dlatego konstytucja nie wskazuje tu żadnego organu skoro wcześniej jest jasno zapisane że wyroki są ostateczne i obowiązujące a premier ma niezwłocznie publikować

koniec kropka - nie ma tu o czym dyskutować 

 

 

problem w tym że oto komunista jarek postanowił olać to wszystko 

kler mu klaszcze bo przywileje ma na tacy 

wszystko to pierdnie i zostanie rozliczone przez naród w następnych wyborach 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Jaka głupia jest konstrukcja prawna nakładająca na prezydenta obowiązek zaprzysiężenia. Skoro sejm decyduje a prezydent musi to robią z niego bezwolne narzędzie w rękach sejmu. Tak samo bez sensu jest obowiazek publikacji wyroków TK przez premier. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nawet najlepsza konstytucja nie da gwarancji jak władza to oleje bo ma większość i wszystkie instytucje w rękach 

tu nie prawo zawodzi tylko ludzie którzy  mają gdzieś tak naprawdę konstytucję - tym samym gardzą prawem i narodem a mówią co innego 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

wyroki TK są ostateczne i nie  ma tu żadnej dyskusji 

dlatego konstytucja nie wskazuje tu żadnego organu skoro wcześniej jest jasno zapisane że wyroki są ostateczne i obowiązujące

który art. konstytucji tak mówi, bo nie mogę znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A co to za usługgi posiadają inne banki :P :P BS mają się dobrze co to za ciemny naród co n ie wie że BS to praktycznie jedyne jeszcze Polskie banki B)

Choćby usługę bankowości internetowej. Żeby nie było, BS też ją posiada, ale sposób obsługi "tego czegoś" w BS i funkcjonalność najgorsza jaką do tej pory spotkałem.

 

wyroki TK są ostateczne i nie  ma tu żadnej dyskusji 

dlatego konstytucja nie wskazuje tu żadnego organu skoro wcześniej jest jasno zapisane że wyroki są ostateczne i obowiązujące a premier ma niezwłocznie publikować

koniec kropka - nie ma tu o czym dyskutować 

 

 

problem w tym że oto komunista jarek postanowił olać to wszystko 

kler mu klaszcze bo przywileje ma na tacy 

wszystko to pierdnie i zostanie rozliczone przez naród w następnych wyborach 

Jarek Nadęty Polskęzbaw I chyba zapomniał że będą kiedyś wybory. PiS zawsze grał "va bank".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

który art. konstytucji tak mówi, bo nie mogę znaleźć?

zaznaczyłem ci co ważniejsze jakbyś miał problem z oczami  :D

 

Art. 190.

  1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

     

  2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

     

  3. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny dwunastu miesięcy. W przypadku orzeczeń, które wiążą się z nakładami finansowymi nie przewidzianymi w ustawie budżetowej, Trybunał Konstytucyjny określa termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego po zapoznaniu się z opinią Rady Ministrów.

     

  4. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą aktu normatywnego, na podstawie którego zostało wydane prawomocne orzeczenie sądowe, ostateczna decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w innych sprawach, stanowi podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub innego rozstrzygnięcia na zasadach i w trybie określonych w przepisach właściwych dla danego postępowania.

     

  5. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego zapadają większością głosów.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

a obecnie jest kilkadziesiąt orzeczeń niewykonanych, sam ostatni rząd nie wykonał około 50

 

Doktor Wanda Półtawska dzisiaj odznaczona Orderem Orła Białego:

"Wreszcie mam poczucie że jestem w Polsce..
wśród ludzi, którzy rozumieją, co to znaczy. "

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

@nie nie zamierzam tu z tobą dyskutować w sprawie Zaradkiewicza. Zatrudnij się w jakiejś firmie i zabierz oficjalnie głos inny niż szefostwo i zobaczysz jak długo popracujesz. Jak Duda mówił o wybaczaniu, czego nie podziela Kaczyńśki to od razu napotkał na niechęć Kaczyńskiego i zlew przy powitaniu.

Co do orderu orła białego. Może powiedz mi za co ci ludzie to dostali. Celowo napisałem z małej litery. Bo uważam, że te odznaczenia dają teraz za byle co. W sumie za nic. Za co ta pani co czuła, że jest w Polsce je dostała? Kiedyś ludzie za narażanie czy oddanie życia to dostawali. Teraz dostają za poglądy polityczne.

Tym czasem ministerstwo środowiska proponuje producentom ryb opłatę za wodę około 8 tys za hektar stawów. Kilkaset razy więcej niż w UE. Minister Szyszko zamiast rozwiać wątpliwości czy to prawda czy nie. Powiedział tylko szczęść Boże. Oby to była nie prawda. Bo, gdy hodowcy ryb zapłacą 8 tys od hektara, to ile zapłacą elektrownie w których przelewa się miliony metrów sześciennych i które rząd i taki obciążył już nie rentownymi kopalniami.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale filozof z Ciebie ( celowo napisałem Ciebie dużą literą) czepiasz się kto komu rękę podał jak pani w przedszkolu że dziecko dzień dobry nie mówi czy KOT o Trybunał chyba chcą tam posady dostać że tak podskakują bo z tego co słyszę to chcą tylko by było jak dawniej ;):P :P Petru pogrąża ich do reszty ludzie już go przejżeli to była taka gwiazda jednej nocy jak Palony Kot B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

@nie nie zamierzam tu z tobą dyskutować w sprawie Zaradkiewicza. Zatrudnij się w jakiejś firmie i zabierz oficjalnie głos inny niż szefostwo i zobaczysz jak długo popracujesz. 

Nie zamierzasz bo nie masz nic do POwiedzenia   :lol: ,ponoć trybunał miał być niezależny,co za instytucja gdzie jeden człowiek dyktuje co mówić a co nie, jak głosować a jak nie,metody z putinowskiej rasiji,demokracji nie powinno tam być tak?Twój idol okazał się być POlitykiem..

 

 

Cała reszta co napisałeś to zlepek mistifikacji człowieka marzącego o POwrocie skundlonych elit.

 

Co do orderu orła białego. Może powiedz mi za co ci ludzie to dostali. Celowo napisałem z małej litery. Bo uważam, że te odznaczenia dają teraz za byle co. W sumie za nic. Za co ta pani co czuła, że jest w Polsce je dostała? Kiedyś ludzie za narażanie czy oddanie życia to dostawali. Teraz dostają za poglądy polityczne.

 

 

Widzicie jaki Hipokryta,najpierw napisz o tym że Michnik dostał Order Orła białego od Bronka,zanim wysuniesz bezpodstawne oskarżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a obecnie jest kilkadziesiąt orzeczeń niewykonanych, sam ostatni rząd nie wykonał około 50

 

 

doczytałaś konstytucje niedouku , no i co brak argumentu ? 

 

możesz wymienić konkrety , jakie to ważne orzeczenia które dotyczą  np . ustroju państwa są nie wykonane 

bo o ile mi wiadomo to są to sprawy w większości już nie aktualne bo inne ustawy załatwiły sprawę itp . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Ale filozof z Ciebie ( celowo napisałem Ciebie dużą literą) czepiasz się kto komu rękę podał jak pani w przedszkolu że dziecko dzień dobry nie mówi czy KOT o Trybunał chyba chcą tam posady dostać że tak podskakują bo z tego co słyszę to chcą tylko by było jak dawniej ;):P :P Petru pogrąża ich do reszty ludzie już go przejżeli to była taka gwiazda jednej nocy jak Palony Kot B)

Jarosław ostentacyjnie wyraził niezadowolenie przy powitaniu bo  ma tą straszliwą sytuację że jest szefem PAD  ale zwolnić go nie może i do tego winien mu szacunek jako Prezydentowi. Ego Jarka tego na dłuższą metę nie zniesie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Ale filozof z Ciebie ( celowo napisałem Ciebie dużą literą) czepiasz się kto komu rękę podał jak pani w przedszkolu że dziecko dzień dobry nie mówi czy KOT o Trybunał chyba chcą tam posady dostać że tak podskakują bo z tego co słyszę to chcą tylko by było jak dawniej ;):P :P Petru pogrąża ich do reszty ludzie już go przejżeli to była taka gwiazda jednej nocy jak Palony Kot B)

 

Staszek nawet nie miałem cienia nadziei że zrozumiesz to porównanie. Celowo użyłem przykładu Dudy i Kaczyńskiego, aby pokazać co się dzieje, gdy podwładny oficjalnie mówi co innego niż szef. Oczywiście Kaczyński nie może Dudy zwolnić. Ale może strzelać fochy wobec głowy państwa i dawać mu do zrozumienia, co ma mówić. Przynajmniej to było widać publicznie. A kto wie czy ustnej połajanki nie było.

 

Nie zamierzasz bo nie masz nic do POwiedzenia   :lol: ,ponoć trybunał miał być niezależny,co za instytucja gdzie jeden człowiek dyktuje co mówić a co nie, jak głosować a jak nie,metody z putinowskiej rasiji,demokracji nie powinno tam być tak?Twój idol okazał się być POlitykiem..

 

Cała reszta co napisałeś to zlepek mistifikacji człowieka marzącego o POwrocie skundlonych elit.

Widzicie jaki Hipokryta,najpierw napisz o tym że Michnik dostał Order Orła białego od Bronka,zanim wysuniesz bezpodstawne oskarżenia.

 

Nie mam zamiaru bo już z trzeci raz to powtarzam. A ktoś dalej swoje. Też albo nie potrafisz zrozumieć. Albo udajesz, że nie rozumiesz. Każda firma jest tez niezależna. Co nie daje jej pracownikom prawa do zabierania głosu w sprawach, którymi zajmuje się firma, innego niż głos szefostwa. W żadnej firmie tego nie ma, aby pracownik w jej sprawach zabierał głos inny niż szefostwo i to oficjalnie. Tak trudno to zrozumieć? Jeśli u kogoś pracujecie idźcie powiedzcie, że macie inne zdanie, ogłaszajcie je na zewnątrz. Zobaczycie jak długo popracujecie.

Nie wiedziałem, czy Michnik coś dostał czy nie. Dla mnie rozdawanie odznaczeń i to najwyższych z okazji świąt to cyrk. I to nie zależnie czy daje Duda czy Komorowski. Bo jak mówiłem teraz dają za nic. Aby oprawa święta była. A kiedyś ludzie za to życie narażali. Z moralnego i prestiżowego punktu widzenia to odznaczenie jest dzisiaj nic nie warte. Nie zależnie kto daje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A to Trybunał Konstytucyjny działa jak prywatna firma. Sądy też? To Ci się porównanie udało. To może Rzepliński powinien sam o wszystkim decydować?Poco ta cała szopka, kto da prywatnej firmie o nazwie Trybunał więcej ten ma racje. Demokracje na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

PIS też nie jest prywatny a prezes innego zdania nie toleruje. Podobnie jest w episkopacie, spółkach skarbu państwa, ministerstwach. To się nazywa hierarchia i zachowanie drogi służbowej  -obowiązuje od wieków. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

doczytałaś konstytucje niedouku , no i co brak argumentu ? 

 

możesz wymienić konkrety , jakie to ważne orzeczenia które dotyczą  np . ustroju państwa są nie wykonane 

bo o ile mi wiadomo to są to sprawy w większości już nie aktualne bo inne ustawy załatwiły sprawę itp . 

 

Przecież Sikorski jasno się wyraził że państwo istnieje tylko teoretycznie więc jak można oczekiwać przesttrzegania konstytucji państwa które nie istnieje :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Skoro państwo nie istnieje to przestań płacić podatki i uiszczać opłaty. Nie możesz płacić czemuś co nie istnieje :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarosław ostentacyjnie wyraził niezadowolenie przy powitaniu bo  ma tą straszliwą sytuację że jest szefem PAD  ale zwolnić go nie może i do tego winien mu szacunek jako Prezydentowi. Ego Jarka tego na dłuższą metę nie zniesie.

 

To lepiej jak alkoholik Kwaśniewski czy gajowy co niemców z rudym słuchał jeden dostał posadkę drugi na polowanie a jego żona po ulicach sprząta :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Yyyyy ..... a może napiszesz coś na temat dla odmiany? Ja pisałem o PAD a nie byłych prezydentach.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

A to Trybunał Konstytucyjny działa jak prywatna firma. Sądy też? To Ci się porównanie udało. To może Rzepliński powinien sam o wszystkim decydować?Poco ta cała szopka, kto da prywatnej firmie o nazwie Trybunał więcej ten ma racje. Demokracje na całego.

 

To weź  mi wytłumacz po co instytucje państwowe, duże firmy prywatne mają rzeczników prasowych, którzy prezentują zdanie firmy instytucji w danej sprawie? Przecież każdy pracownik by mógł wyjść i powiedzieć co on akurat myśli. Przecież w ministerstwach są różni pracownicy, po co rzecznicy. Oni wyjdą i powiedzą co kto ma na myśli co ich zdanie ministra obchodzi. Oni mogą mieć inne przecież jest demokracja. Ja wiem, że najlepiej udać, że się nie wie o co chodzi i dziwić się, że TK działa jak firma prywatna. Jeśli chodzi o prezentowanie stanowiska ogólnego instytucji nie ważne czy prywatnej czy państwowej. Prawo do tego ma szefostwo i to ono może wyznaczyć osobę kompetentną do przedstawienia danej sprawy na forum publicznym. TK ma mały wyjątek w odniesieniu do w zasadzie większości instytucji czy firm. Sędziowie mogą mieć zdanie odrębne. Ale tylko w chwili ogłaszania wyroku. I to jest demokracja. Żadni inni pracownicy TK w żadnych innych sytuacjach nie mogą prezentować publicznie zdania sprzecznego z tym co chce kierownictwo. Aż dziw bierze, że trzeba tyle razy tłumaczyć zasady znane chyba dla każdego zatrudnionego w jakiej kolwiek organizacji.

Gdy w grudniu funkcję prezesa TK obsadzi swoim człowiekiem PiS. Ten prezes będzie mógł tak samo karać pracowników TK którzy będą głosili inne zdanie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Czemu nasz dumny patriotyczny rząd i PAD  nie zarząda natychmiast powstrzymania zakłamania przez oficjalne instytucje UPAiny, nie przyjmie w sejmie oficjalnej rezolucji potępiającej kłamsto Wołyńskie , nie wezwie na dywanik ambasadora itd. http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/foreign-policy-szef-ukrainskiego-ipn-wybiela-ukrainski-nacjonalizm-i-falszuje-jego-historie.

Na deser http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/eurowizja-2016-przemysl-i-chelm-jako-czesc-ukrainy-video-foto


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda i historia jest tylko jedna i żaden rząd nie może jej wykorzystywać do swoich własnych interesów politycznych .Zbrodnia Wołyńska i tysiące pomordowanych Polaków zasługują na prawdę i odpowiednie upamiętnienie .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Tylko czemu nasz rząd tak walczy o prawdę, o Katyń, o prawdę o holokauście, o to by nie fałszować historii II wojny, a co do ponad 100 000 cywili zatłuczonych czym popadnie to mowę odjęło? Ja nie potrafię tego zrozumieć więc może fani opcji rządzącej spróbują wytłumaczyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

Komisja Europejska - 250 tysięcy euro za jednego uchodźcę zapłaci kraj, który nie chce przyjmować azylantów

 

demokracja pełną gębą, gorzej niż w zsrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj