nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

garek    155

To odpowiedz dlaczego nasze zadłużenie tak szybko rośnie skoro UE wszystko finansuje? Odpowiedz jest prosta bo koszty są znacznie wyższe budujemy za drogo a kasa płynie za granicę drogi to budują po to aby sprawnie przewozić swoje towary chyba nie sądzisz by nam się wygodniej jezdziło :P :P ;)

Piniądze z dopłat to tylko rekompensata za utracone dochody a i tak nie pokrywają kosztów które wzrosły np nawozy 3 krotnie

Tusk zniszczył polskie rolnictwo w zamian mamy coraz gorszej jakości i droższą żywność o to nam chodzi?

Daruj sobie te bajki że trzymać z silnym to będzie lepiej :P jeszcze nie widziałem silnego co by słabszemu coś bezintersownie dał nawet w ba

co jest droższe człowieku żywność jest za tania i dlatego rolnictwo ginie :) rece opadaja z taka argumentacją


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak Staszek tobie nic nie potrzebne. Już wszyscy o tym wiedzą. Ja tez nie gram w piłkę i nie interesuje mnie ona. Tak samo jak nie lubię pływać i nie umiem. Ale wiem, że baseny czy stadiony są potrzebne tak samo jak wiele innych, z których nie korzystam. Ktos, kto nie ma dzieci może powiedzieć po co te 500 dawać. Mi to nie potrzebne. Już widzę jak byś w te przetwórstwo wchodził o które się tak dobijasz. Powiedział byś, że godziwie za to nie płacą. Wszystko ci nie pasuje. Jesteś taką zrzędą której nic nie potrzebne i nic nie pasuje. Nie wiem jak to przetwórstwo zniszczyło polskie rolnictwo. Bo mi to nie potrzebne. Moje gospodarstwo prosperuje i bez tego tak samo jak wiele innych. A rolnicy, którzy chcą przetwarzać biorą kasę z ue i budują zakłady po wsiach. Nikt im nie broni. 

Gdybyś uważnie czytał co piszę. To byś zrozumiał, że napisałem, że autostrady budowane prywatnie powstają przed terminem i nikt nie bankrutuje. Takie atrakcje to tylko na państwowych.

 

A któż to taki buduje prywatne autostrady oświć mnie zacofanego tak samo widzisz mogę napisać że kościoły są potrzebne i trzeba je budować cho coraz mnie luudzi w kościołach napisz mi które to zakłady są własnością rolników jak w wielu innych cywilizowanych krajach gdzie dba się o własne interesy  napisz gdzie Smitfild ma w niemcowni chlewnie bo to jest nasz barometr?

co jest droższe człowieku żywność jest za tania i dlatego rolnictwo ginie :) rece opadaja z taka argumentacją

 

Gdzie masz tą tanią żywność ? Kości są droższe niż kilo tucznika

Przetwórstwo na wsi nie powstało z winy samych rolników. Była szansa na grupy producenckie z prawdziwego zdarzenia, to sami zakładający doprowadzili do tego że teraz mogą przekładać jabłka ze skrzynek albo przygotowywać surowiec dla dużych przetwórni. Zamiast stawiać zakłady z prawdziwego zdarzenia wszyscy zachłysnęli się kombajnami do porzeczki, maliny, wózkami widłowymi i innymi pierdołami. Ile tuneli mroźniczych  poszło w dotacje? Ile komór składowych powstało w grupach? 

Gó..wno Tusk Wam zabronił. Sami żarliście się kto ma być prezesem w grupie, zmienialiście zarządy aż przyszedł czas spłacania rat kredytów. I tu się okazało że z przekładania jabłek na nie nie starczy. 

 

Puknij się w głoiwę człowieku  nie masz pojęcia o gospodarce tylko pierdoły piszesz co na mail Ci przyślą bo za to kasę bierzesz Tusk stanie przed Trybunałem za zniszczenie gospodarki innej opcji nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://g6.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1383000/1383197-porownanie-wskaznikow-poziomu.jpg

 

Żywność w Polsce jest droga? Chyba sobie jaja robisz.

 

 

Tak Tusk zniszczył kraj:

 

Zarobki:

http://blogs.lse.ac.uk/politicsandpolicy/real-wages-and-living-standards/?utm_content=buffer43065&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 

Współczynnik Giniego: (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_Giniego)

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_BZfcu0V2dyiEHkwLYyo438rl5dgREGFQ.jpg

 

Tutaj wzrost PKB od kryzysu:

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_rStGeIkvJKDyQJsWOQaFUmKqKtjtqYgO,w400.jpg

 

Tutaj porównanie PKB do innych krajów UE na przestrzeni lat 2004-2014

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00114&plugin=1

 

Tutaj przykład jak szybko się zadłużaliśmy:

http://g9.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1901000/1901543-relacja-dlugu-publicznego-do-pkb.jpg

 

Tutaj też o wolności gospodarczej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_wolno%C5%9Bci_gospodarczej#Ranking

 

Mógłbym wklejać dalej takie przykłady ale i tak nie przeczytasz nic i będziesz dalej rzucał hasła jak to Tusk zniszczył kraj a jak poprosimy Ciebie o źródła rewelacji napiszesz jedno zdanie i będziesz nas unikał.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co w biedronce czy innych Deutsch budach żywnością nazywasz dla psa to się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

To Tuska przed Trybunał, aferzystów pozamykać markety opodatkować albo zamknąć bo jest w nich żarcie dla psów ....... I co potem? I co dalej? Jak to Staszku powinno wg. ciebie wygladać i działać?

@Krasuss , te dane są zmanipulowane przez układ, ,masonów i żydów a prawdziwe dane to podaje RM i jak Jarosław mówi że Polska jest w ruinie to tak jest,  a jak nie jest to wkrótce będzie :D

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To dlaczego polski rolnik produkuje taką gównianą żywność skoro dla psa się tylko nadaje?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie Staszku nie nadaje się dla psa bo pies nie powinien jeść tego co ludzie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Prywatne autostrady budują prywatne firmy za pieniądze, które prywatni właściciele tych autostrad pożyczyli w prywatnych bankach. Polski rząd je poręczył i w zamian np w trzydziestym którymś roku część autostrad przejdzie na własność skarbu państwa. Czytałem gdzieś, że odcinek Świecko Nowy Tomyśl powstał pół roku przed czasem. Żadna firma nie zbankrutowała.

Takie zakłady są własnością rolników jakie sobie zbudowali. A co mieli je im dawać za darmo czy jak? Jest masa prywatnych masarni, młynów itd. Popatrz poszukaj. W Siemiatyczach jest duży producent porzeczki i warzyw. Zatrudnia ludzi. Niestety kobiety z Ukrainy dojeżdżają. Bo polska pani choć by do gara nie miała co włożyć do roboty za 9 - 10 zł na godzinę nie przyjdzie marchewkę przebierać. Ukrainki dostają darmowe mieszkanie płacą tylko za prąd i po 2 tys miesięcznie wyciągają i są zadowolone.

A kościoły się budują tu i ówdzie. Nie przeszkadza nikomu, że coraz mniej ludzi chodzi. Tak więc zaradni rolnicy pootwierali po wioskach zakłady. A zrzędy będą dalej zrzędzić, że nie ma polskich zakładów. Nie pasuje ci żywność z biedronki. To zrób sam. DO Siemiatycz przyjeżdża gość na rynek. Sprzedaje wędliny i zawsze kolejka stoi. Co za problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

   napisz mi które to zakłady są własnością rolników jak w wielu innych cywilizowanych krajach  

 

 

 

 

 

dziecko nie wiem czy wiesz  ale 70%  zakładów mleczarskich to spółdzielnie i są one własnością rolników i pracowników 

bardzo dużo masarni i ubojni jest w prywatnych rękach i tam też są rolnicy choć wiadomo trochę więksi ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jest grupa ludzi narzekająca na wszystkich rządzących  i hasła zniszczyli przemysł  :).  Patrz polski bus to Żuk  ojciec kupił ostatni wypust w 97  do 97 roku tłukliśmy żuki  :)

 Ursus jak wypuścił  1734 to chłopy nie mieli czym w polu robić co wypust to gorsze.   Od 70 roku bez żadnego postępu w ciągnikach.  I to był ten słynny polski przemysł ?   Samochody nawet nie mieliśmy marki samochodów swoich Czesi mieli skodę a my co ? fsm fso jaka to marka ?  I tak po kolei.  


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Zapraszam Cię Staszku na lubelszczyznę, pokażę parę miejsc a raczej kilkunastu ludzi którzy zaryzykowali i zamiast nowych traktorów  poszli w kierunku przetwórstwa, Zasada jest prosta - przetwórnia zarobi na nowy traktor zaś traktor na zakład na pewno nie. Tu chodzi o kolejność działań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale po @staszku jedziecie. Siedzi teraz w szoku, że w Polsce może być tak dobrze i ludziom dobrze się żyje. On nie poradzi sobie z takimi informacjami.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Miro jak są ha to muszą być traktory czymś trzeba to obrobić :).    Ale fakt wielu z nas ma sprzęt na dwa razy taki areał


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Nie przypominam sobie bym kazał Staszkowi puknąć się w głowę, więc nie zasługuję na takie uwagi z jego strony.  Nie jest moim celem jechać po nim ale zaczyna stąpać po cienkim lodzie. Może warto by mu pokazać coś jeszcze, aby na stare lata zobaczył jak ludzie radzą sobie w tej ruinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Krassus serio piszesz, że polski rolnik produkuje żywność która się nadaje dla psa? Ogarnij się. Rolnik zazwyczaj produkuje żywność dobrej jakości, a psują go duże zakłady pokroju Sokołów której wyroby to serio nawet dla psa się nie nadaja . W sumie akurat u nich dużo mięsa pochodzi z ferm na Litwie ,albo mięso przywożone jest z Danii to nie ma się co dziwić, że nie nadaje się dla ludzi .


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro przetwory mleczne ze spółdzielni rolniczych czy warzywa z grup rolniczych nadają się dla psa to kto odpowiada za ich produkcję? To są słowa @staszka. Jem wędliny Sokołowa i mi smakują.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Smakują bo na dobre Cię nie stać :lol: :lol: B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Żeś intelektem błysnął..... Napisz lepiej co trzeba zrobić by było lepiej w Polsce i co dalej jak Tuska z Bronkiem już zamkniecie w więżieniu i układ rozbijecie?

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Smakują bo na dobre Cię nie stać :lol: :lol: B)

 

 Za dużo osobistych uwag :(   tutaj leci


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

@up Hahaha no chyba nie...ale uśmiałem się. Dzięki za poprawę humoru z rana, dobra robota.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12998561_1727922550820613_65967367465049

 

A za 3,5 roku...

 

Rozumiem że to Twoja rodzina :P :P

 

Przetwórstwo na wsi nie powstało z winy samych rolników. Była szansa na grupy producenckie z prawdziwego zdarzenia, to sami zakładający doprowadzili do tego że teraz mogą przekładać jabłka ze skrzynek albo przygotowywać surowiec dla dużych przetwórni. Zamiast stawiać zakłady z prawdziwego zdarzenia wszyscy zachłysnęli się kombajnami do porzeczki, maliny, wózkami widłowymi i innymi pierdołami. Ile tuneli mroźniczych  poszło w dotacje? Ile komór składowych powstało w grupach? 

Gó..wno Tusk Wam zabronił. Sami żarliście się kto ma być prezesem w grupie, zmienialiście zarządy aż przyszedł czas spłacania rat kredytów. I tu się okazało że z przekładania jabłek na nie nie starczy. 

 

Była była i nawet powstały to UE zauważyła nawet że tylko po to by kasę wyłudzić

http://prusy29.pl/co-z-grupami-producentow-w-prow-2014-2020/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

staszek131415 nie kompromituj się bo zostaniesz takim samym popychadłem kaczora jak te puste dudy z pałacu tu opisane http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Gowin-okreslenie-Naczelnik-Panstwa-jest-obrazowe-na-pewno-Kaczynski-jest-najwazniejszym-politykiem-w-Polsce,wid,18264132,wiadomosc.html Ja wiem że jesteś działaczem tej debilnej partii kaczora ale opamiętaj się pionku bo kaczor bez mrugnięcia okiem cię poświęci jako wprawny stary działacz NKWD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Staszek weź ty napisz coś konkretnego. Bo na razie to tylko skaczesz z tematu na temat i tak dookoła. Pisałeś, że nie ma polskich zakładów przetwórstwa rolnego. Masa ludzi ci napisała, że są. To weź się do tego odnieś. Pisałeś, że Tusk zniszczył rolnictwo. Udowodnij to. Albo po prostu miej odwagę i przyznaj, że nie miałęś racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj