nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5571

Cudze pieniadze się łatwo wydaje. Dziś w radio była wiadomość że ministerstwo infrastruktury proponuje zwiększenie o 10-20 gr/l opłatę paliwowa by sfinansować inwestycje drogowe. Szukanie kasy się zaczęło bo naobiecywane cuda ale ktoś za to musi zapłacić. Ciekawie jest to rozegrane bo niby troskliwe ministerstwo zbiera na drogi a nie ministerswo finansów podnosi podatek by mieć na inwestycje drogowe. Jest to ciąg dalszy podnoszenia podatków które dotycza prawie wszystkich obywateli - od banków, od marketów,  teraz od paliwa a niebawem pewnie podatek od pradu na rozwijanie odnawialnych źródeł energii albo od gazu na fundusz zapobiegania ociepleniu klimatu.

Tylko czekam jak zaraz ktoś udowodni że to nie jest podatek i nie wpłynie to na cene paliwa a Orlen weźmie ten koszt na siebie :D  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szykuje się podwyżka cen paliwa. Rząd planuje wprowadzić podwyżkę opłaty paliwowej 10 groszy na litrze. Niby na budowę dróg. A przecież opłata paliwowa na budowę dróg już jest pobierana. Ale obiecało się 500 zł i inne. To teraz społeczeństwo musi za to zapłacić. Chcieliście, to macie dobrą zmianę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież gdyby nawet złotówkę na litrze podnieśli to byś to samo napisała. Jak się głosowało na pis to teraz ciężko co niektórym do błędu się przyznać. Jakoś poprzednia władza cudowna nie była. Ale cen  paliwa nie podnosiła bo trzeba drogi budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

@ela , czy ja wiem........ Tamci byli inteligentni ale leniwi, ci pracowici ale głupi. Ciężko powiedzieć co gorsze 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież gdyby nawet złotówkę na litrze podnieśli to byś to samo napisała. Jak się głosowało na pis to teraz ciężko co niektórym do błędu się przyznać. Jakoś poprzednia władza cudowna nie była. Ale cen  paliwa nie podnosiła bo trzeba drogi budować.

 

Tak taniego paliwa jak za PiS nie b yło przez ostatnie 8 lat nwet jak 50 gr dołożą to nic się nie stanie czytam że stronami deszcz leje a stronami ani kropli czy to też wina PiS u ? :D :D :D Brawo Pani Premier oby tak dalej B)  Niech żyje Prezydent Duda a wszystko nam się uda raz sierpem raz młotem PO i Nowoczesną hołotę ;)

@ela , czy ja wiem........ Tamci byli inteligentni ale leniwi, ci pracowici ale głupi. Ciężko powiedzieć co gorsze 

 

Od kiedy cwaniactwo i arogancja = inteligencja B) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

chamstwo ,manipulacja opinią ,wysylanie sms swoim dziennikarzom jaką propagande siać ,bezprawie komorników ,banków, no .....kamieni kupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Tak taniego paliwa jak za PiS nie b yło przez ostatnie 8 lat nwet jak 50 gr dołożą to nic się nie stanie czytam że stronami deszcz leje a stronami ani kropli czy to też wina PiS u ? :D :D :D Brawo Pani Premier oby tak dalej B)  Niech żyje Prezydent Duda a wszystko nam się uda raz sierpem raz młotem PO i Nowoczesną hołotę ;)

 

Od kiedy cwaniactwo i arogancja = inteligencja B) ?

Światowe rynki obniżyły ceny ropy ze wzgledu na rządy  PIS? Ale jak? , gdzie,? o co chodzi?

Widziałeć cwanego co niebyłby inteligentny? Co do arogancji  - najczęściej jest pochodną głupoty.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

No przecież gdyby nawet złotówkę na litrze podnieśli to byś to samo napisała. Jak się głosowało na pis to teraz ciężko co niektórym do błędu się przyznać. Jakoś poprzednia władza cudowna nie była. Ale cen  paliwa nie podnosiła bo trzeba drogi budować.

 

Z racji żeś  młody i ..... przypomnę ci jak to Donaldinio dbał o kieszenie kierowców http://wpolityce.pl/polityka/201856-teraz-kur-paliwo-moze-byc-i-po-7-zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

lepsza niż poprzednia

A ja uważam że wyznawcom sekty pislamu powinni podnieś po 2 zł do litra .Niech pokażą że coś dla kraju robią oprócz złodziejstwa i obsiadania koryta zwanego państwo .Czemu reszta ma łożyć na złodziei z pod znaku krzyżowców i przywódce potomka ruskiego NKWD którego wuj i ojciec agent mordowali polaków między innymi w Katyniu . Proponuję też obejrzenie pislamistom i nie tylko irlandzkiego filmu opartego o rzeczywiste wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=YVcbY64CLUo Śmiecie w kieckach z tego filmu niczym nie różnią się od śmieci z pod znaku swastyki Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak taniego paliwa jak za PiS nie b yło przez ostatnie 8 lat nwet jak 50 gr dołożą to nic się nie stanie czytam że stronami deszcz leje a stronami ani kropli czy to też wina PiS u ? :D :D :D Brawo Pani Premier oby tak dalej B)  Niech żyje Prezydent Duda a wszystko nam się uda raz sierpem raz młotem PO i Nowoczesną hołotę ;)

 

Od kiedy cwaniactwo i arogancja = inteligencja B) ?

 

Zakład, że było? W 2008 roku, kiedy Tusk rządził naszym krajem, paliwo było tańsze niże teraz.

http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/Archiwum.aspx?Fuel=Pb95&Year=2008

Fajna logika.

 

Tusk miał powiedzieć, że teraz ropa może być po 7 złotych- złodziej, kierowców okrada itd.

Ministerstwo Finansów za rządów PiS oficjalnie przyznaje, że może zostać podniesiona opłata paliwowa- ale Tusk powiedział, że paliwo po 7 złotych, złodziej, kierowców okradał.

 

Wy tak zamierzacie wszystkie idiotyzmy PiSu pudrować działaniami Tuska?

@ddddddddddddddd

Mam nadzieję, że obrazki o tym jak PiS w ciągu trzech miesięcy tego roku zadłużył kraj na 26 mld złotych masz też już gotowe do wklejenia? Jak podniosą opłatę paliwową to oczywiście też takimi obrazkami będziesz nasz raczył?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Marku Licyniuszu Krassusie ty wiesz o czym piszesz . Twój patron w te klocki był niezły jak manipulować ludźmi. Po myśl trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Podaje powszechnie dostępne dane. Do tego komentujemy dzisiejsze stanowisko MF wobec opłaty paliwowej i już znalazły się komentarze, że za Tuska to... To ja tu manipuluje? Ja tu próbuje wybielić obecny rząd?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Tak taniego paliwa jak za PiS nie b yło przez ostatnie 8 lat nwet jak 50 gr dołożą to nic się nie stanie czytam że stronami deszcz leje a stronami ani kropli czy to też wina PiS u ? :D :D :D Brawo Pani Premier oby tak dalej B)  Niech żyje Prezydent Duda a wszystko nam się uda raz sierpem raz młotem PO i Nowoczesną hołotę ;)

 

 

 

staszek popłyną ;)

 

Przecież to jest nakładanie nowego podatku - a jak wiadomo organizm atakowany będzie się bronił. Jak dla mnie mogą podnieść i o 2 złote - VATem oddadzą.

 

 

Mam przeczucie że pisowskie barany do końca roku rządu nie utrzymają.

 

A zapytam jeszcze gdzie Agata Kornhauser się schowała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Już wcześniej pisałem, że jesienią mamy nowe wybory. A co niektórym się marzy druga, a może trzecia kadencja. Do końca roku po pisie nawet ślad nie zostanie, tylko wielkie długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Myślę że ten rok dotrzymają do końca - zadłużyli się na ogromne pieniądze początkiem roku to starczy. A teraz już zaczną prace nad nowymi podatkami żeby jakoś finansować następny rok.

 

Tyle że ludzie mogą się zbuntować a wtedy już będzie pozamiatane - ale to pewnie wiosna przyszłego roku.

 

Szkoda tylko że po roku , może 2 , rządów nieudaczników będzie potrzeba wiele więcej czasu żeby wszystko przywrócić do działania.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A do jakiego działania jak ostatnie 8 lat? :D :D :D Przeciwko czemu ludzie mają się buntować że państwo oddaje im część ich pieniędzy?


Już wcześniej pisałem, że jesienią mamy nowe wybory. A co niektórym się marzy druga, a może trzecia kadencja. Do końca roku po pisie nawet ślad nie zostanie, tylko wielkie długi.

 

Powiedział Bronek i Donek B)


Jakoś nie widać aby ludzie protestowali no oprócz grupki nawiedzonych kodowców ale ostatnio coraz mniej ich na ulicach podobno kasa się skończyła i przestali im płacić :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Nie protestują bo jakoś to się kręci z rozpędu. Zaczekaj do przyszłego roku. Na razie dali te 500 zł i będzie przez jakiś czas cisza.

 

Ale zaczekaj aż wprowadzą kilka nowych podatków , podniosą opłatę paliwową , nie dołożą obiecanej kasy górnikom , a niech jeszcze będzie klęska urodzaju w rolnictwie i niskie ceny.

 

Może dla ciebie te 500zł to wystarczające "dobro" aby ich wychwalać i nie widzieć że tak naprawdę nie mają żadnego planu.

 

Sama opłata paliwowa jeżeli wzrośnie o 20gr na litrze to będzie około 30gr drożej w hurcie. Akurat wczoraj zamawiałem paliwo po 2,72 i przy ilości którą zamówiłem opłata paliwowa zrobiła by mi paliwo droższe o około 3600zł.  Czyli w ciągu roku jak nic finansowałbym 2 x 500. Ale nie ma strachu - w VAT oddadzą ;). Bo o ile w rolnictwie da się wygenerować duże koszty to są branże które mocno ucierpią.

 

No ale trzeba jakoś sfinansować obietnice - nonsensowne obietnice dodam. Jedyną sensowną obietnicą była wyższa kwota wolna od podatku - bo akurat to promowałoby ludzi pracujących i wtedy zapomogi byłyby zbędne - tyle że jakoś cicho się zrobiło o tym planie.

 

 

Tak więc jesteśmy na prostej drodze do budowy społeczeństwa w dużej mierze uzależnionego od pomocy społecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Miały być dolary po 5 złotych a euro chyba po 6 i wybory w marcu. Na jesień co napiszecie jak bedzie dolar po 3,5 a euro po 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, jestem jak najbardziej za, ale w zamian likwidacja wszelkich ulg( przy okazji likwidacja całej masy urzędasów tylko pierdzących w stołki). Zasiłek tak, ale tylko za coś np.sprzątanie ulic, a nie jak obecnie ,"bo się należy". Znam przypadek: małżeństwo nigdzie nie pracujące, szóstka dzieci, ojciec pod sklepem robotą się brzydzi, żyją z zasiłków z mopsu. Teraz dostaną podwyżkę 500+. No q..wa. Gnać gnoja do roboty od rana do wieczora, a potem dać zasiłek. Największą głupotą jest dawanie pieniędzy do ręki za nic. Darmowe podręczniki i obiady w szkole dla wszystkich. Przedszkola i żłobki darmowe, ewentualnie za niewielką opłatą, a starzy do roboty. I nie pieprzyć,że nie ma pracy, bo jest, tylko trza chcieć robić. Tylko po co się wysilać, jak państwo da.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Masz jacek 100% racji. Niemniej jednak w każdym społeczeństwie jest jakiś odsetek ludzi którzy nie podejmą żadnej pracy i będą liczyć tylko na pomoc społeczną. Niestety u nas ten odsetek jest dosyć duży i ten program socjalny uaktywni dodatkowy odsetek którym nie opłaca się pracować.

 

U mnie w okolicy bezrobocie nie istnieje. Ja bym powiedział nawet że jest na poziomie - (minusowym). gdyż ci co chcą pracować są wręcz rozchwytywani. Ja sam chętnie zatrudnił bym jeszcze jedną osobę do gospodarstwa na sezon letni - tylko nie ma kogo. Bo albo rano śmierdzi jak gorzelnia i co kilka dni zapomina przyjść do pracy albo nie nadaje się do niczego bo wszystko co jest bardziej zaawansowane od łopaty przerasta jego możliwości intelektualne. Takie oto orły zostały na "rynku pracy" w naszej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

A do jakiego działania jak ostatnie 8 lat? :D :D :D Przeciwko czemu ludzie mają się buntować że państwo oddaje im część ich pieniędzy?

 

Jak im oddaje to chyba lepiej żeby po prostu nie zabierało.Nie bedzie kosztów egzekucji, ściągania, koszto i czasochłonnych procedur, urzędników będzie mniej i po drodze nie zmarnotrawią części środków. Same zalety......

To tak jakbyś pożyczył komuś 100Pln on oddałby ci 80 Pln a ty jeszcze cały w skowronkach że dostałeś cokolwiek. Z czego się tu cieszyć? Że umoczyłeś 20 Pln? :blink:

@jacek1296 masz 100% racji. Witamy w klubie normalnie myślących!

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Racja Ulman tyle że z wpsiów staszka można wyciągnąć wniosek że jego najbardziej cieszy fakt że to Ty pożyczyłeś rządzącym te 100zł a oni nie oddali Tobie tylko dali 80 staszkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj