nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5573

Patrze na to http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/byly-soltys-i-elektryk-nowym-szefem,197,0,2052037.html i myślę sobie że to jaja na Prima Aprylis ale z drugiej strony taka bzdura wcale nie jest dziś nieprawdopodobna. Ciekawych czasów dożyliśmy. Jak myślicie prawda czy fałsz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A co w tym takiego strasznego ze ktoś był sołtysem jeśli :

Nowy dyrektor EO jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Uniwersytetu Opolskiego."

Wobec czego odnoszę wrażenie ze czepiasz w mało elegancki sposób.

Wałęsa był słabo wykształconym elektrykiem , zarządzał Polską , kapował na mądrzejszych od siebie i wielu z nim się utożsamia.

Co Ci więc przeszkadza , czy to że nowy dyrektor był sołtysem , czy też elektrykiem ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Twoj post świadczy nie o tm co komuna zrobiła dla Polski . lecz o tym co spier****ła i rozgrabiła postkomuna .

No nie zapominaj że PiS to też postkomuna, już raz rządzili krajem, i to wcześniej niż PO.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A co w tym takiego strasznego ze ktoś był sołtysem jeśli :

Nowy dyrektor EO jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Uniwersytetu Opolskiego."

Wobec czego odnoszę wrażenie ze czepiasz w mało elegancki sposób.

Wałęsa był słabo wykształconym elektrykiem , zarządzał Polską , kapował na mądrzejszych od siebie i wielu z nim się utożsamia.

Co Ci więc przeszkadza , czy to że nowy dyrektor był sołtysem , czy też elektrykiem ?

Czyli to na serio jest? Ale jaja! :D

Podziwiam cie kolego za bezkrytyczne  bezrozumne i bezrefleksyjne popieranie "dobrej zmiany"Domyślam sie że jeśli cieć zostałby komendantem głównym policji to byłoby ok bo ma doświadczenie w ochronie mienia.

Na serio - jest u nas pewnie ok 15 elektrowni które są strategicznie istotnymi zakładamiSą przestarzałe, pracują na pełnych obrotach bo bilans energetyczny kraju jest napięty. Pytanie jest banalne - czy nie ma w kraju oób z tej branży które maja wieksze osiagnięcia niż sołtys, bloger kulinarny i przez 28 lat pracy w elektrowni doszedł do stołka starszego dyzurnego energetyka? Facet nie ma żadnej praktyki w zarządzaniu wiekszym zespołem i siłą rzeczy żadnych osiągnięć.Ciekawie jest rozegrane zagospodarowanie byłego dyrektora. Został teraz zastepcą czyli pewnie będzie de facto robił za "murzyna" a nowy będzie jedynie "pierdział w stołek". Oj chyba ktoś się odwdzięcza...........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Ulman ty to jesteś glupszy niż ustawa przewiduję. To nie jest żart Prima aprilis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Co twoim zdaniem o mej głupocie świadczy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Co?Pierwsze z brzega obrona ruskiej swołoczy. Proszę poczytać gen.Pattona. Żadnych układów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Co twoim zdaniem o mej głupocie świadczy?

To że PiS-u nie lubisz. Przecież to źródło czystego dobra dla naszego narodu i czas odrodzenia po zbrodniczych rządach PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A może dawno,dawno temu w odległej galaktyce . Ogarnij się gościu bo nie nadazasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

! :DSą przestarzałe, pracują na pełnych obrotach bo bilans energetyczny kraju jest napięty. 

Stary mylisz się . Mam znajomego w Połańcu i twierdzi że rzadko wszystkie bloki pracują . 

Problemem jest zbyt na energię , po prostu zużywa się jej mniej niz 30 lat temu i to nie tylko w przemyśle ale i u odbiorców prywatnych .

Energia kupowana jest tam gdzie taniej , często z importu .

Dlatego tak ciężko wpiąć swoją energię do systemu , gdyż nikt jej nie chce , a jeśli już to za bezcen i z wielką łaską.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Oj prostyś, powiadam ci życzliwie. Mam po prostu inne zdanie niż twoje a ciebie od głupków nie nazywam.

Skoro już tej złej komuny nie ma to czemu tyle narzekań dokoła?  Gdybyś się wczytał to może dostrzegł byś że ja jedynie oddaje sprawiedliwość że za komuny pewne rzeczy były słuszne co nie znaczy że gloryfikuje ten system. Zostawienie pomników w spkoju nikomu nie zaszkodzi a ich rozpierniczenie nam nie pomoże a zaszkodzić może. 

Osobom tak nienawidzącym "ruskiej swołoczy" jak ty zawsze odpowiadam - zróbmy im na złośc i przestańmy od nich kupować gaz i ropę! co ty na to?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A zastanowiłeś się kto czeka u Rosjan zamiast Polski w kolejce po ten gaz i ropę ? 

Czemu to nie zrobią embarga na dostawy , skoro Polacy tacy żli .

Zapomniales rownież o kontrakcie , podpisanym przez Pawlaka i mimo że po chu.... cenach , to nie do zerwania na długie lata .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A zastanowiłeś się kto czeka u Rosjan zamiast Polski w kolejce po ten gaz i ropę ? 

Czemu to nie zrobią embarga na dostawy , skoro Polacy tacy żli .

Zapomniales rownież o kontrakcie , podpisanym przez Pawlaka i mimo że po chu.... cenach , to nie do zerwania na długie lata .

Co cie obchodzi co z nim zrobią ? To ich zmartwienie Przestańmy od nich kupować i wpędżmy ich w jeszcze większy kryzys! :P

Embarga nie wprowadzą bo to jest biznes  i spory polityczne nie powinny odbijać się na gospodarce tak jak to widać w relacjach Rosji z Francją czy Niemcami. Nasze poprzednie i obecne przygłupy nie potrafia sobie tego rozgraniczyć i jest to jedna z przyczyn sytuacji w rolnictwie. Zreszta jakim trzeba być debilem by starajac się o pomnik w Smoleńsku grozic niszczeniem pomników w Polsce,,,,,,,,,,,


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zareczam ci gdyby na swiecie było mniej paliw niż kupców Rosja dawno zakręciła by kurek .

Gdyby jeszcze potrafiła zapłacić rublami na swieci za swoje potrzeby , zrobiła by to niezależnie od popytu.

Niestety potrzebuje walut , które Polska płaci obfice i terminowo.

Nie wiem ile masz lat , ale może nie rozumiesz co to jest kontrakt i jakie konsekwencje niesie zmniejszenie jego realizacji lub calkowity brak , tym bardziej że patriotyczne rzady PO i PSL ,podpisaly go tak że placimy niezaleznie czy potrzebujemy, az tyle gazu czy też nie .

Jeśli stawiasz zanak rownosci pomiedzy pomnikiem w Smolensku do pomnikami Lenina i jego popleczników mających krew polskiego i rosyjskiego narodu na rękach to nie mam pytań , choćby z szacunku do kilkudziesięciu milionów ich ofiar , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zaręczać to jedynie możesz o swojej nie wiedzy. Co zresztą konsekwentnie tutaj robisz w każdym poście. Na Świecie jest zawsze mniej paliw niż kupców. Kraje grupy OPEC ustalają między sobą poziom wydobycia, aby dyktować ceny. Ustalają podaż tego towaru i uzyskują określoną cenę. Cena gazu jest powiązana z ceną ropy naftowej i jedno ustala cenę drugiego. Tak więc znowu palnąłeś głupotę.

Zdaje się to były członek pzpr a dzisiaj pisu nie jaki Jasiński, gdy został prezesem Orlenu podpisał kontrakt z Rosją na dostawy ropy naftowej po cenach wyższych niż obowiązywały. Ceny ropy na rynku akurat spadły. Jak widzisz to nie jest tak łatwo. Polska potrzebuje ropy i gazu a Rosja jest najbliżej. Ceny gazu i ropy mamy wyższe niż wiele krajów na zachodzie. Ale i tak to taniej wychodzi niż sprowadzanie paliw tankowcami.

Zamiast pobrzękiwać szabelką przy nordstream można było wynegocjować z Rosją np niższe ceny i podpisać kontrakty. Zgodzić się na coś co i tak wiadomo było, że powstanie w zamian za jakieś profity.  Jednak Kaczyńscy śnili o potędze. Pobrzękiwali szabelką i g wyszło. Nic z tego nie ma a nordstream jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Zareczam ci gdyby na swiecie było mniej paliw niż kupców Rosja dawno zakręciła by kurek .

Gdyby jeszcze potrafiła zapłacić rublami na swieci za swoje potrzeby , zrobiła by to niezależnie od popytu.

Niestety potrzebuje walut , które Polska płaci obfice i terminowo.

Nie wiem ile masz lat , ale może nie rozumiesz co to jest kontrakt i jakie konsekwencje niesie zmniejszenie jego realizacji lub calkowity brak , tym bardziej że patriotyczne rzady PO i PSL ,podpisaly go tak że placimy niezaleznie czy potrzebujemy, az tyle gazu czy też nie .

Jeśli stawiasz zanak rownosci pomiedzy pomnikiem w Smolensku do pomnikami Lenina i jego popleczników mających krew polskiego i rosyjskiego narodu na rękach to nie mam pytań , choćby z szacunku do kilkudziesięciu milionów ich ofiar , 

Jakby była przewaga popytu nad podażą to ceny szły by w górę i i byćmoże opłacałoby się sprowadzać gaz tankowcami bo koszt transportu do wartosci gazu byłby znikomy. Gdyby było jak piszesz to Rosja robiłaby kokosy na sprzedazy surowców i byłoby głupota ograniczanie dostaw bo jest to biznes. 

Niech patriotyczne rządy PIS przenegocjują kontrakt  :D  Rosja i tak osiagnie to co chce bo my nie mamy innego zródła i oni to wiedza.a niższe ceny by były gdyby nie machali szabelka,Uczmy sie od Orbana

Pomnik to pomnik. My chcemy postawić u nich  a zburzyć u nas. Pozwolołbyś na to bedąc na ich miejscu? Zreszta pamiętam jazgot naszych władz jak na Litwie była sprawa jakiegoś naszego pomnika.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ela, ta droga i tak jest budowana systematycznie. Nie widzę związku z zapaścią przemysłową ściany wschodniej a drogą północ- południe przez Białystok i Lublin.

Jeżeli miały by nią śmigać Tiry z Łotwy do Grecji to nasze porty dostaną po tyłku. Pomyśl o terminalu zbożowym. 
Albo nie, dalej myśl że wszystko jest zawsze takie na jakie wygląda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A może dawno,dawno temu w odległej galaktyce . Ogarnij się gościu bo nie nadazasz.

Tak, nie nadążam. Na poważnie, rozumiem nurt rządów PiS. Socjalizm to jest pewien sposób na politykę, akurat się z nim nie zgadzam, ale w wyborach zdecydowała większość i muszę to uszanować. Ale wytłumacz mi choćby to, co obecnym rządzącym przeszkadzał program wsparcia in vitro z państwowych pieniędzy, komu przeszkadzał fakt, że zgwałcona kobieta miała prawo usunąć ciąże będącą wynikiem tego przestępstwa, za co T. Rydzyk nagle dostał 26 milionów i po co kolejna komisja dot. wypadku w Smoleńsku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Na temat smoleńskiej katastrofy gdyby ktoś był bezczelny tak jak pislamiści to powinien zaproponować następującą teorie zamachową .Brata swojego zabił sam Kaczyński .Miał motyw i sposobność .Był w cieniu brata a chciał absolutnej władzy więc podłożył bratu bombę do samolotu .W detonator wyposażył Macierewicza i wysłał go pociągiem .Podczas próby lądowania Macierewicz drogą radiową zdetonował ładunek i uciekł z miejsca zbrodni .Na pewno ta teoria jest lepsza od parówkowych i helowych mrzonek .Gdyby reszta polityków była tak bezczelna jak PIS to powinni rozgłaszać tą teorię .Niech wtedy pislamiści udowodnią że było inaczej .Ja bym tak zrobił mając immunitet i włos z głowy by mi nie spadł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tym czasem kolejny koń z Janowa uwziął się na PiS i zdechł. PiS to ma pecha nawet konie zdychają. Myślę, że powoli polskie hodowle koni arabskich przestaną się liczyć na Świecie. Oczywiście wiadomo czyja to wina. Bo przecież siano i owies zbierane były z a rządów poprzedników. A klacz miała skręt jelit. Teraz na prośbę Jurgiela Ziobro będzie to sprawdzał.

Co do drogi numer 19 to jak dobrze widzę ten artykuł jest z grudnia 2014. Jak się okazuje nic nie zablokowano. Ponieważ ta droga budowana jest etapami. A w przygotowaniu są następne etapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Cytat niżej odsłania cały sens uczestnictwa Polski w szczycie nuklearnym. 

"- Nasz udział w tym szczycie jest istotny, bo jesteśmy jako państwo producentem istotnej części światowego zapotrzebowania na materiały radioaktywne wykorzystywane do celów medycznych - tłumaczył prezydent i przypomniał, że dzięki współpracy z USA doprowadzono do tego, że w Polsce "w zasadzie nie ma już wysoko wzbogaconego uranu" Prezydent RP wyraził zadowolenie z uczestnictwa w spotkaniu."
Kto chce może odtrąbić sukces, kto chce może się znęcać. Mnie opadły ręce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No tak wzbogacony uran już dawno wywieźli Rosjanie. A z tego co produkuje reaktor Maria bomby raczej zrobić się nie da. Więc jest sukces na miarę pisowskiego rządu. Gorzej, że Duda nakitował Obamie, że niby jest prowadzony dialog w sprawie TK. A Tusk pewnie powiedział temu samemu Obamie, że to gra na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj