nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4653

Słuchaj to, że głupi jesteś jak but to nic ci nie pomorze. Wyobraź sobie rodzice mają córkę czy syna jedynaka, który idzie do zakonu. Rodzice umierają, dobra dziedziczy syn czy córka w zakonie. Oczywiście są śluby ubóstwa. Ale w nie wszystkich zakonach to raz a dwa takie właśnie majątki, które przeszły na takie dzieci jak wyżej przechodzą na zakony. Nie myśl sobie, że władze tych zakonów każą swoim zakonnikom te majątki na skarb państwa oddawać. To samo tyczy się księżny, którzy dziedziczą po rodzicach a potem nie mają co z tym majątkiem zrobić. Czy ogólnie ludzi samotnych. Sam znam przypadek gdzie kobieta przekazała dom wart 850 tys na kościół. Równie dobrze taka kobieta na wsi mogła by przekazać ziemię. Bo wszyscy w domu poumierali. Tak więc następnym razem, gdy napiszesz, że ktoś bredzi zastanów się sam nad sobą. Bo jak zwykle nic mądrego nie piszesz ale do epitetów to pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Czyli tak, 100 osób zakłada związek wyznaniowy a w statucie wprowadza zapis że po rozwiązaniu związku jego mienie przechodzi na fundację , uzyskują osobowość prawną. Wnoszą swoje grunty do związku jako darowiznę i tworzą fundację, prezes fundacji dogaduje się z nimi na początku i płaci im pod stołem kasę za ziemię. Rozwiązuje się związek wyznaniowyi ziemia już jest na rynku?

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest właśnie pisowskie prawo. To tak jak z tym podatkiem od sklepów.  Ci ludzie pojęcia nie mają co piszą i co chcą osiągnąć. Ich wyborcy tez pojęcia nie mają. Bo znajdzie się taki co myśli, że zakonnicy ślubowali ubóstwo i zakony ich majątków nie wezmą. Nie wie co pisze. Ale pisze, że ktoś bredzi. Jacy wyborcy taki rząd czego tu się spodziewać.

Będą związki wyznaniowe handlowały ziemią. Będą powstawały jak grzyby po deszczu. Będą księża i już istniejące zakony handlowały ziemią. Tylko zwykły rolnik. Dla którego ta ziemia i ustawa ma niby służyć dostanie po d. Tak jak z podatkiem sklepowym. Miał obronić polskich sklepikarzy a wyszło, że to ci sklepikarze najbardziej dostali by po d. Tak to PiS robi dobrą zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy Ciebie można traktować poważnie? :D :D  piszesz jak by w co drugim domu byli starzy rodzice z jedynakiem w zakonie to są marginalne sprawy tych ludzi jest tak mało że to nie ma żadnnego znaczenia a Ty pierdoły wypisujesz że kościól pól Polski przejmie płakać ze śmiechu się chce czytając Twoje posty ;)


Czyli tak, 100 osób zakłada związek wyznaniowy a w statucie wprowadza zapis że po rozwiązaniu związku jego mienie przechodzi na fundację , uzyskują osobowość prawną. Wnoszą swoje grunty do związku jako darowiznę i tworzą fundację, prezes fundacji dogaduje się z nimi na początku i płaci im pod stołem kasę za ziemię. Rozwiązuje się związek wyznaniowyi ziemia już jest na rynku?

 

Kolejny nawiedzony :P :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym obrotem ziemią i kościołem to jest wałek pierwsza klasa. Piszesz kolego że to są sporadyczne przypadki kiedy nie ma komu dać...hmmm, u mnie w miejscowości jest kilka osób każda po kilkanaście hektarów - dzieci brak , jakaś dalsza rodzinamieszka za granicą albo w mieście. Agencja raczej u mnie nie wykupi bo nie ma w okolicy żadnych ziem. Jak nic przejmie to kler.

 

A wtedy następnym krokiem - dziesięcina.

 

Coś strasznie się zaczynają sukienkowi szarogęsić , następnym przykładem ich wtrącanie się w temat aborcji - jeżeli oni moga decydować w sprawach świeckich to powinniśmy domagać się kastracji każdego księdza wraz z przestąpieniem progu seminarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nie nawiedzony tylko inteligentny , normalny gość. Na kolanie , bez wysiłku wymyślił obejscie przepisów nad którymi z mozołem pracowały zastępy najlepszych specjalistów PIS.Po co wprowadzać prawo które można obejść? Nie wiem o kim to gorzej świadczy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Po cześć tak jest. Winę za bałagan ponoszą wszyscy po kolei. Nie znam dokładnie tej sprawy. Ale sami rolnicy dokładnie wiedzą, że jeśli nie wywiążą się z unijnych programów kasę trzeba zwrócić. Znając bałagan w wielu państwowych instytucjach to całkiem realne. A że PO rządziła najdłużej po 2004 roku to im się dostanie najwięcej.

To co wyrabia tvp jest bardziej ordynarne i prostackie. Ziemiec na drugi dzień po publikacji akt Wałęsy mówi, że ich oryginalność potwierdził grafolog. Niby sie myli. Ale na drugi dzień jakoś nie przeprasza. Bo grafolog nawet tych akt jeszcze wtedy badać nie zaczął. jakiś tydzień temu, gdy ruszała sprawa Amber Gold. To prostaki z tvp niby to przypadkiem mówiąc o Amber Gold pokazywali budynek Trybunału Konstytucyjnego. Przez jakieś dwie, trzy minuty komentarza. Próba wmówienia ludziom, że za Amber Gold stoi TK jest naprawdę prostacka.

 

Tylko wniosek o dotacje złozyło PO w 2010r

 

http://www.fronda.pl/a/jak-wyborcza-mianowala-kijowskiego-prezydentem,68944.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

No dobra a co z gruntami przylegającymi do ziemi kościoła bądź związku wyznaniowego? Przecież oni będą najbliższym sąsiadem i mogą blokować sprzedaż, choćby młodemu rolnikowi, bo mają prawo pierwokupu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy Ciebie można traktować poważnie? :D :D  piszesz jak by w co drugim domu byli starzy rodzice z jedynakiem w zakonie to są marginalne sprawy tych ludzi jest tak mało że to nie ma żadnnego znaczenia a Ty pierdoły wypisujesz że kościól pól Polski przejmie płakać ze śmiechu się chce czytając Twoje posty ;)

 

Wystarczy, że raz na 10 czy 20 lat zakon czy parafia przytuli 850 tys jak w przypadku domu pewnej pani o której pisałem . Są to nie bagatelne pieniądze. Tak jak pisał ktoś wyżej takich ludzi jest wbrew pozorom dość sporo. Druga sprawa to taka, że wystarczy, aby rodzice takiej osób będącej w zakonie zmarli nie pozostawiwszy testamentu. To nawet, gdy osoba zakonna ma rodzeństwo to i tak przypada jej automatycznie część majątku po rodzicach. Którą przejmie w ich imieniu zakon. I nie myśl sobie, że osoby będące w zakonie tak się zrzekają. Jak mówiłem jesteś zbyt głupi, żeby to ogarnąć. Wypowiadasz się w tematach w ogóle ci nie znanych. Tobie nawet gdyby pis kazał pańszczyznę odrabiać to byś se to jakoś wytłumaczył. Bo dla mnie skoro nowa ustawa ma chronić polską ziemię i być sprawiedliwa. To nie powinno być grup wyłączonych z pod jej jurysdykcji.

Nawiedzony to jesteś ty. Większość potrafi logicznie pisać. A ty niestety nie. Dopuszczając związki wyznaniowe pis tworzy w tej ustawie dziury. Dla osób bogatych nie będzie problemu dogadać się z zakonem czy księdzem lub samodzielnie założyć taki związek. Jeśli będą do przejęcia setki hektarów to żaden problem. Jednak to się w twojej głowie nie mieści.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

Z tym obrotem ziemią i kościołem to jest wałek pierwsza klasa. Piszesz kolego że to są sporadyczne przypadki kiedy nie ma komu dać...hmmm, u mnie w miejscowości jest kilka osób każda po kilkanaście hektarów - dzieci brak , jakaś dalsza rodzinamieszka za granicą albo w mieście. Agencja raczej u mnie nie wykupi bo nie ma w okolicy żadnych ziem. Jak nic przejmie to kler.

 

A wtedy następnym krokiem - dziesięcina.

 

Coś strasznie się zaczynają sukienkowi szarogęsić , następnym przykładem ich wtrącanie się w temat aborcji - jeżeli oni moga decydować w sprawach świeckich to powinniśmy domagać się kastracji każdego księdza wraz z przestąpieniem progu seminarium.

 

Pewnie ci się marzy kalifat Polska i 72 dziewice

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno wspólnego z drugim? No chyba że zawsze musisz być czyimś niewolnikiem i być przez kogoś dojonym. Patrzysz w przyszłość z nadzieją że będziesz na polu swojego proboszcza pana mógł odpracować swoje grzechy?

 

Ludzie są dziwni - straszne jest to że w Polsce dalej mentalnie część społeczeństwa siedzi z 300 lat do tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Geniusz biznesowy biskupów polskich i szarlatana z Torunia jest na poziomie "master". Genialne rozwiązanie potwierdzające że nasz naród przez ostatnie 300 lat się nie rozwinął i cały czas jest na etapie średniowiecza.

 

Ale jest światełko w tunelu - ustawa będzie obowiązywała wszystkie związki wyznaniowe ;). Czyli prosty plan działania ;) - zakładamy związek wyznaniowy (ze 100 "wyznawców" powinno wystarczyć) - jak mamy kapitał to skupujemy ziemię do oporu (zakładam że mocno stanieje po wejściu pissowskich ustaw) , a jak nie mamy to na pewno znajdzie się jakiś inwestor który wyłoży kasę.

 

Zwrot na dopłatach albo wydzierżawieniu znacznie lepszy niż na lokacie/obligacjach/mieszkaniu.  Genialne.

 

 

To była teoria - a teraz będę miał praktyczne pytanie - czy jak klecha zostanie posiadaczem ziemskim a w ustawie jest że trzeba uprawiać przez 10 lat , to jak myślicie - traktor sobie kupi czy będzie miał kilku parobków ;) , tu na forum widziałbym kilku kandydatów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Najfajniejsze jest to, że ten zapis przeszedł jako poprawka zgłoszona przez Ardanowskiego, W zasadniczym projekcie ustawy nie było wyłączeń. Pewnie nie chcieli wkurzać ludzi na święta. Ciekawe co skłoniło tego pana do nagłej troski w tej materii. Może to temat dla ABW? Bo to mi wygląda na działanie na szkodę państwa?
A w ogóle to oni nie podlegają pod gospodarstwa rodzinne czyli nie 300ha tylko do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I do tego miliony polaków zarabiajacy   kase na zachodzie

Dla prawdziwych Polaków-Katolików-Rolników to nie Polacy tylko zdrajcy i parobki.

 

Kaszlak Twój poziom inteligencji w wypowiedziach jest na żalosnym poziomie. Rozterki życiowe? Wow...nieźle. Między interesowal tylko aspekt szacunku do Polaków. Heh, guru powiadasz. Niestety nie mam żadnego guru. Twoje teksty "Jarosław Nadęty" ośmieszaja Ciebie i pokazują ciągłą tępote w narodzie.

Najpierw naucz się poprawnie pisać po polsku na publicznym forum, a potem udowadniaj kto tu głupek, kto Polak a kto żałosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobra a co z gruntami przylegającymi do ziemi kościoła bądź związku wyznaniowego? Przecież oni będą najbliższym sąsiadem i mogą blokować sprzedaż, choćby młodemu rolnikowi, bo mają prawo pierwokupu? 

 

No skąd te wizje znowu masz ? To PSL z PO tak chciało jakbyś zapomniał ;)

Wystarczy, że raz na 10 czy 20 lat zakon czy parafia przytuli 850 tys jak w przypadku domu pewnej pani o której pisałem . Są to nie bagatelne pieniądze. Tak jak pisał ktoś wyżej takich ludzi jest wbrew pozorom dość sporo. Druga sprawa to taka, że wystarczy, aby rodzice takiej osób będącej w zakonie zmarli nie pozostawiwszy testamentu. To nawet, gdy osoba zakonna ma rodzeństwo to i tak przypada jej automatycznie część majątku po rodzicach. Którą przejmie w ich imieniu zakon. I nie myśl sobie, że osoby będące w zakonie tak się zrzekają. Jak mówiłem jesteś zbyt głupi, żeby to ogarnąć. Wypowiadasz się w tematach w ogóle ci nie znanych. Tobie nawet gdyby pis kazał pańszczyznę odrabiać to byś se to jakoś wytłumaczył. Bo dla mnie skoro nowa ustawa ma chronić polską ziemię i być sprawiedliwa. To nie powinno być grup wyłączonych z pod jej jurysdykcji.

Nawiedzony to jesteś ty. Większość potrafi logicznie pisać. A ty niestety nie. Dopuszczając związki wyznaniowe pis tworzy w tej ustawie dziury. Dla osób bogatych nie będzie problemu dogadać się z zakonem czy księdzem lub samodzielnie założyć taki związek. Jeśli będą do przejęcia setki hektarów to żaden problem. Jednak to się w twojej głowie nie mieści.

 

Jakby Korwin czytał te Twoje dywagacje to kazałby Cię rozstrzelać albo gołymi rękami by Cię udusił :D  A polonia w USA tak Dudę serdecznie zaprasza i wita czyżby KOD kasa się skończyła że tam nie dojechali ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

No i jest staszek - pierwszy kandydat na plebanowego parobka ;).   Synku - najpierw się dowiedz kto chce wprowadzić poprawkę do ustawy a później pisz. A tak swoją drogą ktoś wcześniej pisał że to sprawa dla ABW - 100% racji, jest to jawne przekazywanie polskiej ziemii Watykanowi. To już lepiej niemcom sprzedać - może coś podpatrzycie  , może parę miejsc pracy będzie ;)

 

Coraz weselej się robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Geniusz biznesowy biskupów polskich i szarlatana z Torunia jest na poziomie "master". Genialne rozwiązanie potwierdzające że nasz naród przez ostatnie 300 lat się nie rozwinął i cały czas jest na etapie średniowiecza.

 

Ale jest światełko w tunelu - ustawa będzie obowiązywała wszystkie związki wyznaniowe ;). Czyli prosty plan działania ;) - zakładamy związek wyznaniowy (ze 100 "wyznawców" powinno wystarczyć) - jak mamy kapitał to skupujemy ziemię do oporu (zakładam że mocno stanieje po wejściu pissowskich ustaw) , a jak nie mamy to na pewno znajdzie się jakiś inwestor który wyłoży kasę.

 

Zwrot na dopłatach albo wydzierżawieniu znacznie lepszy niż na lokacie/obligacjach/mieszkaniu.  Genialne.

 

 

To była teoria - a teraz będę miał praktyczne pytanie - czy jak klecha zostanie posiadaczem ziemskim a w ustawie jest że trzeba uprawiać przez 10 lat , to jak myślicie - traktor sobie kupi czy będzie miał kilku parobków ;) , tu na forum widziałbym kilku kandydatów ;)

 

Tak tak na pewno będą ją ciężarówkami do Torunia zwozić a resztę przyniosą pielgrzymi pod butami :D :D jak trzeba być ograniczonym żeby takie brednie pisać Dasiek? :P

Piszesz jakby ziemią handlowano jak bułkami w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

A po co wozić do Torunia - ja np. mam część gospodarstwa 250 km od miejsca gdzie mieszkam i powiem ci szczerze że nawet nie wiem gdzie niektóre z pól leżą.

 

 

Brednie??? A komisa majątkowa i wyłudzanie gruntów przez zaniżanie jej wartość to też były bzdury. No ale jak byłeś w podstawówce to się mogłeś tym nie interesować ;)

 

Zmień nick na "parobek" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Staszku, podaliśmy tu przykłady jak wy..chać zatroskanych o naszą ziemię posłów. Mam pewne wątpliwości , choć do tej pory można powiedzieć kibicowałem pomysłowi aby zatrzymać wyprzedaż ziemi. Jednak to co nam zafundowano obraża moją inteligencję, dlatego ośmieliłem się przedstawić tu moje wątpliwości. Gdyby poprzednicy przepchnęli tego gniota też bym o tym napisał. Wierz mi, ludzie nie maja skrupułów i zostanie to wykorzystane. 

Jeżeli tego nie zauważy prezydent i machnie podpis jak leci, to będzie tylko świadczyło o jego pojmowaniu dobra narodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbowałem ale masz prawa wykupione do niego ;):D  to jak Ci Kościół znacjonalizuje mniej będzie bolało B)


Moj post dotyczy Daśka  co nie widział swojego pola jeszcze a może kupił cmentarz? :P :P


Dobra ja spadam a Wy lekcje odrobić i też na spoczynek się udajcie bo jutro wszystko może się zdażyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jest rozwiązanie tego problemu .Następna władza po wyborach pierwsze co powinna uchwalić karę śmierci i konfiskatę majątku dla tych skazanych przed TK .Następnie postawić przed TK ministranta Dudę oraz cały obecny rząd i Jarka za zdradę .Kolejny krok to wypowiedzenie szkodliwego konkordatu między innymi z powodu tej ustawy i tego http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18853200,swiatowe-dni-mlodziezy-tu-wolontariusz-musi-zaplacic.html .Kolejnym powinna być kompletna konfiskata majątku kościoła i wystawienie na sprzedaż aukcyjną dla obywateli polski. Ostatnia to delegalizacja partii PIS i jej przybudówek jako organizacji mafijnej działającej na szkodę państwa polskiego .Idiotami pokroju np staszek131415 bym się nie przejmował bo to ludzie ze zrytym beretem nadający się tylko na kościelnych niewolników :D W zależności od potrzeb jego księdza na parafii to powinien udostępniać klerowi swoją żonę ,dzieci albo swoje 4 litery by przemieszał mu dobrze kakao .W podzięce obieca mu klecha niebo :D

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Jakby Korwin czytał te Twoje dywagacje to kazałby Cię rozstrzelać albo gołymi rękami by Cię udusił :D  A polonia w USA tak Dudę serdecznie zaprasza i wita czyżby KOD kasa się skończyła że tam nie dojechali ;) ?

 

Znowu głupotę palnąłeś, Kijowski poleciał do stanów. Nie wiem czy już wrócił czy jeszcze jest. Ale jak zwykle nic mądrego znowu nie napisałeś. Tak już jest głupi pisze głupoty czego jesteś świetnym przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Staszek musi jutro na 6 00 do koscioła wstać na pierwszy pjątek miesiaca. Trza się wielebnemu przypodobać to może kawałek ziemi odstapi w dzierżawę.  :P

Cała akcja z poprawka była dobrze zaplanowana. Dziś wszyscy na spotkaniu w sprawie TK, uwaga mediów skupiona na rymże a tu po cichutku, pomalutku popraweczka- pyk, do projektu. Za kilka godzin pod głosowanie w sejmie , przegłosowane, uchwalone PAD podpisze i załatwione

Jakby zgłosili poprawkę z miesiąc temu to nawet część chłopów by jej nie popierała. Co to za różnica czy kupi niemiec czy wielebny? Rolnik tak czy owak tej ziemi nie dostanie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Akko, następnych wyborów nie będzie, zostaną odwołane po długich konsultacjach społecznych. A ci wolontariusze powinni się cieszyć, że mogą zapłacić za swoje wątpliwe usługi. I powinno to ich zmobilizować do dalsze wytężonej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jak nie będzie następnych wyborów to będzie tak jak kiedyś chciał robić Moczulski .Zamiast na drzewach liści będą na nich wisieć ,,pislamiści" .Na latarniach wisieć będą purpuraci i czarna zaraza dla odmiany .Tak skończy się ta zabawa pislamu zapałkami przy stogu .Pożar gwarantowany

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj