nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

mirro    6386

Ministrowi to raczej już nic nie drgnie. A z kim on tak gada o tych dopłatach? Pewnie z jakimś konkretnym gościem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie rozmowy z kim? Jurgiel to se może rozmawiać. On tak bełkocze, że czasami nie wiadomo co i jak. Ostatnio konferencje oglądałem. To obecny szef anr dużo lepiej wypadł.

Co do Jurgiela to jego kolega senator pis Dobrzyński 3 dni po zmianie prezesa w Michałowie. Złożył wniosek o odszkodowanie za źrebię które mu w tej stadninie zdechło. Żąda 120 tys. Oczywiście sądy do tej pory nie chciały mu przyznać tego odszkodowania. Ale teraz nowa pani prezes na pewno zawrze ugodę. Będzie dojna Polska o jaką modlił się Duda.

 

Stary i może głupi jestem bo nie rozumiem jak można roz***dolić dorobek dwóch pokoleń i się cieszyć że zostało się gołodupcem . Może na wiecach KOD-u swetru wykłada takie mądrości niestety nie chodzę. Jednak niezmiernie mnie dziwi że jak teraz banki niemieckie wprowadzają podwyżki o kilkadziesiąt złotych to taka sierota z gołą d*pą beczy że go okradają. Przecież klaskałeś, cieszyłeś się lub cieszysz się z sprzedaży wszystkiego, byle komu i za byle co. Myślałeś że Niemiec będzie robił na ciebie? - nie to ty będziesz zaiwaniał na Niemca. Mało tego ja wprowadziłbym podwyżki o kilkaset złotych, może wtedy jeden baran z drugim zastanowiłby się dlaczego w Niemczech bankowość w 80% należy do krajowego kapitału a 20% do zagranicznego, tymczasem u nas ponad 80% do zagranicznego a niecałe 20% do krajowego.
 

 

Myślisz tak jak chce Kaczyński. Te podwyżki to podatek bankowy, który wprowadził ten rząd. Kto ci każe trzymać kasę w niemieckim banku. Dla kogo takie dyrdymały wciskasz? Zanieś do polskiego. Nastraszyli cie jakimiś Niemcami a ty te brednie powielasz.

Sierota z goła d*pą to może sam jesteś do tego głupek co ci wcześniej udowodniłem. Teraz rzucasz się tutaj i dalej brednie wypisujesz. Jeszcze raz ci napiszę. Te podwyżki to wynik podatku bankowego. Tobie pis wmówił, że to Niemcy a ty jak głupek uwierzyłeś. Dla twojej wiadomości w banku w którym mam konto Niemcy nie mają ani % udziałów. Więc skończ te durnoty wypisywać.

 

Jaką zgodę , jaki wlaściciel . Nim nie podpiszesz aktu notarialnego nie jesteś właścicielem . A w podpisywanym akcie jest informacja o ustanowieniu hipoteki , wiec albo znikasz od notariusza godzac się na utratę prowizji , albo podpisujesz i stajesz się wlascicielem z hipoteką


hubertuss nie idz tą drogą bo to nie ta liga . Jeszcze Ci synku smark pod nosem dynda , a pouczasz troszkę bystrzejszych .

 

Ty na pewno się do nich nie zaliczasz, co już nie raz tutaj pokazałeś. Jak widzisz każdą twoją głupotę szybciutko obalę. A ty mi możesz jedynie epitetem się odwdzięczyć bo tylko tyle potrafisz.

 

hubertus widzę ze nie ogarniasz rzeczywistości. Mówisz ,że kiedyś jak miałeś jeden ciągnik to już drugiego nie dostałeś ,a teraz niby przy dofinansowaniach unijnych jest to samo. Musisz zbierać różne punkty żeby dostać ciągnik odpowiedni. Jeśli masz za mało ziemii to Ci kasy na większy ciągnik nie dadzą. Ludzie zwiększają swoją wydajność ,bo już nie da się wyżyć z tego samego co kiedyś. Mają kredyty i często żyją z obrotu. Podkreślam nie każdy, bo zaraz trafi się jakiś człowieczek co będzie czytał ten post tak jak jemu to pasuje a nie tak jak ja chciałem to przedstawić.

 

Skoro piszesz, że nie każdy. To oczywiście zgoda. Tylko wielu zwiększa wydajność dlatego, że ma łep na karku i chce zarabiać jeszcze więcej. Inni jak mówisz zwiększają bo nie mogą wyżyć jak to w życiu.

Co do traktorów to napisałem wyraźnie, że to sąsiad opowiadał a nie mama. Głupek z pierwszego cytowanego postu czytać ze zrozumieniem nie umie to nie moja wina. Być może w 89 roku ten zakaz znieśli.Teraz UE przyzna ci ciągnik zgodnie z liczbą ha. Ale inny możesz sobie kupić i spokojnie zarejestrować za własną kasę. Poza tym masa ludzi omija to i kupuje np drugi na różnicowanie.

Chciał bym jeszcze nawiązać do cen ziemi. Piszecie, że po wstąpieniu do ue ziemia podrożała.  Czyli rolnik i na tym się wzbogacił. Niekiedy kilkukrotnie. Wielu by chciało aby ich firma zwiększyła wartość kilkukrotnie z powodu wstąpienia Polski do ue.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

jak tam pisiorki? nabuzowane po miesięcznicy?

 

 

poprowadzi was "wódz" na moskwę? czy może wojnę domową wznieci? 

Jest tylko nadzieja że z racji wieku dużo juz mu nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

FOZZ,SKOKi ,Srebrna, fundacje rydzyka, dotowanie kościoła - to są największe afery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podziwiam za niespotykaną determinację, ale nie w wypisywaniu dyrdymałów. Teraz już zaczęło gównami chlapać a on utrzymuje że to deszcz pada. Każdy z niego kpi i drwi ale jemu to nie przeszkadza. Nie ma za grosz godności ni honoru.

 

edit @jacuś gdybyś miał głośnik popsuty to i tak wymówki nie znajdziesz, bo napisy były na filmie. Więc nawet dla każdego, co dudę uważa za słabego prezydenta, to wideo nie pokazało w żadnym calu konfrontacji obietnic do realiów.

Przypadkiem nie pomyliłeś linku? Bo chyba nie chcesz tu nikomu wmawiać że czarne jest białe?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

FOZZ to przecież przekręt czerwonych i różowych, Vogel skarbnik komuny, była jedna afera SKOK Wołomin i jeszcze jeden, przejęte przez ludzi z PO, Komisja Nadzoru Bankowego przymykała oko na okradanie członków tych kas bo to swoi kradli, a co do owej medialnej tzw największej afery 25 lecia SKOK to zostało to odszczekane w prasie, Bierecki został wybrany i jest senatorem :DDD Co do zabrania funduszy na geotermię w Toruniu, to była decyzja czysto polityczna, bez podstawy prawnej, gostek który ją wydał obecnie ma sprawę w sądzie, a fundacji z odsetkami należy się 40 milionów, ale że są uczciwi to dostaną 26 milionów. Dotowanie kościoła ... :DDDD Polska jest krajem katolickim na szczęście i ... odradza się, a antyklerykałów, wyznawców michnika, wierzących w wielkiego Wałęsę ... coraz mniej, coraz mniej mają włosów na łepetynach i coraz mniej zębów. Także powodzenia w walce o czerwoną czy różową krainę przywiślańską, bo to bój Wasz ostatni :DDD

 

Z Panem Bogiem


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/kluby-po-n-i-psl-za-odrzuceniem-w-pierwszym-czytaniu-projektu-ustawy-o-ziemi/ldptn6

 

 

 

Nie ma co , idzie dobra zmiana.Teraz co 10 rolnik będzie musiał zatrudnić prawnika żeby się w tym nie pogubić. A najlepszy zapis o nienależytym gospodarowaniu i zakazie dzierżawy. Ciekawe czy to chodzi też o grunty prywatne?

 

Dajmy na to - mam duży areał i części nie obrabiam, bo mam daleko od mojego głównego gospodarstwa ale jest przeorywana żeby była w dobrej kuturze i biorę dopłaty - czy ta nowa ustawa da możliwość jakiemuś partyjnemu kacykowi stwierdzić że nienależycie gospodarzę i ANR może wykupić ziemię? Bo na to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

osterley ale Ty masz nawalone w głowie...Twoje wypowiedzi : "jak tam pisiory " "poprowadzi was wódz na Moskwę? czy może wojnę domową wzięci?" to totalne dno. Juz wole hubertusa on przynajmniej nie pieprzy takich głupot jak Ty albo rzadziej. Jeczysz jak stara baba za tym, żeby PO-PSL wróciło do władzy. Zachowuj się trochę jak mężczyzna i prezentuj sobą jakiś poziom, bo rozumiem każdy ma poglądy ,ale warto je przekazywać w sensownym sposób.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podoba mi się prosty argument Ardanowskiego, że 12 letni okres ochronny nie wystarczył, aby ziemie polskie miały porównywalną cenę do zachodnich. Zresztą jak tu przecież konkurować przy nieporównywalnych dopłatach do zachodnich, kiedy złotówka nie równa się euro. Przecież oto im chodzi, aby dla nich nasz rynek był jak najtańszy.

A przecież jesteśmy sercem Europy, szczytem marzeń dla zbytu (oczywiście tego gorszego jakościowo) rynku zachodniego. Wydawało im się, że nas zdobyli tak niewiele brakowało.

A PSL Kosiniak-Kamysz teraz dopiero wyraża troskę o ziemię dla rolników???????? A wcześniej będąc w lkoalicji rządzącej chętnie jakoś sprzedawali, no szkoda że nie dotrwali, to by był popis na całego. Nie jeden by się nachapał.

Ten projekt jest rygorystyczny, bowiem mają wiedzę jakie przekręty w sensie słupów robiono wcześniej.

Uczy pokory do ziemi. Ziemia to nie rzecz, że można dla widzi mi się ja sprzedawać. Obrót nią w takiej jak dotychczas rosnącej skali bez nadzoru powinien być ograniczony. Niestety są tacy kozacy, że kupią ją tanio od biedaków, by m.in.opchnąć drożej. To jest karygodne i bezczelne!!!!!!!!

Myślą krótkowzrocznie.  Takie nasienie należy wyplewić.

Ziemia to dom z dziada pradziada, na niej umierali i żywili się, aby nasze pokolenie żyło teraz. To wartość bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruchomosci/kluby-po-n-i-psl-za-odrzuceniem-w-pierwszym-czytaniu-projektu-ustawy-o-ziemi/ldptn6

 

 

 

Nie ma co , idzie dobra zmiana.Teraz co 10 rolnik będzie musiał zatrudnić prawnika żeby się w tym nie pogubić. A najlepszy zapis o nienależytym gospodarowaniu i zakazie dzierżawy. Ciekawe czy to chodzi też o grunty prywatne?

 

Dajmy na to - mam duży areał i części nie obrabiam, bo mam daleko od mojego głównego gospodarstwa ale jest przeorywana żeby była w dobrej kuturze i biorę dopłaty - czy ta nowa ustawa da możliwość jakiemuś partyjnemu kacykowi stwierdzić że nienależycie gospodarzę i ANR może wykupić ziemię? Bo na to wychodzi

 

Ty idziesz na Sybir ziemia do parcelacji wśród okolicznych gospodarzy za przeoranie odebrać dopłaty dziesięć lat wstecz z odsetkami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jakie patetyczne przemowy. Własność ziemi gwarantuje państwo. Już były przypadki gdy ziemię z dziada pradziada odbierano na rzecz wyższych celów. Proponuję iść dalej, jeżeli obrót ziemią to zło i zarabianie na niej to zło to wróćmy do czasów pańszczyźnianych tylko wtedy Kościół i państwo będą właścicielami a reszta tylko pracowała. Bo skoro Kowalski który odziedziczył po dziadku 5ha gruntów nie może sprzedać jej po tyle po i ile ktoś mu oferuje to dlaczego rolnik ma na niej zarabiać?

 

Tutaj trochę statystyk

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/w-polsce-sa-373-gospodarstwa-posiadajace-ponad-tysiac-ha,40756.html

Gospodarstwa powyżej 500ha użytkowały 10% powierzchni gruntów rolnych w kraju. Do tego ceny gruntów rolnych zaczynają być już porównywalny do tych w landach wschodnich Niemiec gdzie są i wyższe dopłaty i lepsza kategoria gruntów. Wielkie wykupy ziemi to były ale w latach 90 gdzie za grosze można było ją kupić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek nie czytałem tego linku, ale jeśli jest tak jak napisał piesek hubertusa, idę dzisiaj na tacę dam ze 50 zł za tą opaczność jaką sprawowano nad tymi którzy to wymyślili. A z tym oddawaniem dopłat 10 lat wstecz to wcale nie żartuj bo faktycznie tak powinno być dla złodziej i oszustów którzy udawali że ziemie uprawiają.

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to że osterley chce uchodzić za jakiegoś obszarnika co ma ziemi w bród i maszyn za paręnaście mln. i wszystkie takie ustawy go dotkną i skrzywdzą, a tak naprawdę to każdy się domyśla co on może sobą reprezentować i ma z zanadrzu. Ponoć tez ma firmę. Ja wiem, może chodzi po targu i kiełbaski oraz chińskie zupki na ciepło, sprzedaje z wózka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

 

Myślisz tak jak chce Kaczyński. Te podwyżki to podatek bankowy, który wprowadził ten rząd. Kto ci każe trzymać kasę w niemieckim banku. Dla kogo takie dyrdymały wciskasz? Zanieś do polskiego. Nastraszyli cie jakimiś Niemcami a ty te brednie powielasz.

Sierota z goła d*pą to może sam jesteś do tego głupek co ci wcześniej udowodniłem. Teraz rzucasz się tutaj i dalej brednie wypisujesz. Jeszcze raz ci napiszę. Te podwyżki to wynik podatku bankowego. Tobie pis wmówił, że to Niemcy a ty jak głupek uwierzyłeś. Dla twojej wiadomości w banku w którym mam konto Niemcy nie mają ani % udziałów. Więc skończ te durnoty wypisywać.

 

 

 

Co ty chłopcze udowodniłeś? chyba ze matce za cycek nie podziękowałeś. Bzdury wypisujesz od rana do wieczora o czasach których nie pamiętasz. Dla twojej wiadomości pieniądze mam w polskim banku i zero zmian w cenniku obsługi jaki i w kredytach, dodam że nie jest to żaden SKOK. Można obalić kolejną bzdurę opowiadaną tutaj przez ciebie że wszystkie banki będą obłożone podatkiem (oprócz PISowskich SKOK) i wszyscy zapłacą, ale tego akurat Swetru pewnie nie powiedział - więc skąd możesz to wiedzieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

To które banki nie bedą opodatkowane i dlaczego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Podziwiam za niespotykaną determinację, ale nie w wypisywaniu dyrdymałów. Teraz już zaczęło gównami chlapać a on utrzymuje że to deszcz pada. Każdy z niego kpi i drwi ale jemu to nie przeszkadza. Nie ma za grosz godności ni honoru.

 

edit @jacuś gdybyś miał głośnik popsuty to i tak wymówki nie znajdziesz, bo napisy były na filmie. Więc nawet dla każdego, co dudę uważa za słabego prezydenta, to wideo nie pokazało w żadnym calu konfrontacji obietnic do realiów.

Przypadkiem nie pomyliłeś linku? Bo chyba nie chcesz tu nikomu wmawiać że czarne jest białe?

pamietasz kto powiedzial ze nikt mu nie wmowi ze biale jest biale a czarne jest czarne ???

duda prezydentem-tylko z nazwy -nawet pisowcy nie maja co do tego chyba watpliwosci, jak nie rozumiesz czego sluchasz i nie rozumiesz tego co czytasz-moze te 2 rzeczy to naraz za duzo- to popatrz tylko na wyraz twarzy na poczatku i na koncu. 

swietowanie dnia soltysa to odpowiednie zajecie dla fagasa prezesa. na razie nie musi po nocach czuwac wiec podrozuje po kraju

 

wiecie jaki cud stal sie na wegrzech-oto prezydent zawetowal ustawe orbana-nawet on juz nie wytrzymal tej fali korpupcji i kradziezy publicznych pieniedzy jaka tam panuje pod rzadami fideszu-polska przy tym to kraj krystalicznie uczciwych urzednikow i biznesmenow-tylko ze o tym nie mowia w prawicowych mediach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jacuś ale jaki przekaz niesie twoja wypowiedź? Linkujesz wideo w którym zatrzymali klatkę w momencie gdy duda zrobił grymas na twarzy i na podstawie tego wnioskujesz że jest złym prezydentem? No tak z twoich słów wynika.

 

Ja nie chcę rozpatrywać czy jest złym lub dobrym, chodzi mi o twoje zaangażowanie w temat i podsuwane podkładki dowodzące słuszności racji.

 

Rozumiesz, gdyby na tym wideo był nawet sam hitler i wypowiedział te słowa, nie można by na tej podstawie stwierdzić że jest złym człowiekiem. Bo to wideo kompletnie niczego nie wyjaśnia i nie przedstawia. Dlatego zapytałem czy przypadkiem nie pomyliłeś linków bo w sieci za pewne jest mnóstwo filmów kompromitujących prezydenta gdzie raz mówi jedno a za jakiś czas zmienia zdanie. Jednak to które zalinkowałeś niczego takiego nie przedstawia po za zdaniami wyrwanymi z kontekstu, stąd moje zdziwienie o co ci chodzi, jakie miałeś zamiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Jest taki dowcip który doskonale pasuje do tematu polityczne w obecnym okresie:    

 

Przychodzi polityk do wróżki i mówi:
- Opowiedz mi o mojej przyszłości.
- Widzę, że jedziesz odkrytym, długim samochodem, a wokół samochodu - setki tysięcy ludzi.
Polityk się uśmiecha. Wróżka kontynuuje:
- Widzę, że ludzie są bardzo zadowoleni, stoją z flagami, krzyczą radośnie i mają szczęśliwe twarze.
- Kochają mnie... A czy ściskam im ręce?
- Nie.
- A dlaczego?
- Trumna jest zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie pisz tak. Bo zaraz pis powie, że nawołujesz do rozlewu krwi. Co do samego Duduy jest dość kiepskim prezydentem. Jego wystąpienia publiczne coraz bardziej przypominają te z gafami Komorowskieego. Modlitwa o dojną Polskę jest doskonałym tego przykładem. Nie wiem czy ktoś po stronie opozycji takie słowa wypowiadał. Ale prezydent nie powinien takch słów używać. To jest żenada, że prezydent robi sobie z tego tekstu. Żałosny propagandowy slogan. To nie ten poziom. Przykłady można  by mnożyć. To, że nie spełnił jak dotąd wielu wyborczych obietnic to widać. Co więcej nie wiadomo kiedy spełni.

 

staszek nie czytałem tego linku, ale jeśli jest tak jak napisał piesek hubertusa, idę dzisiaj na tacę dam ze 50 zł za tą opaczność jaką sprawowano nad tymi którzy to wymyślili. A z tym oddawaniem dopłat 10 lat wstecz to wcale nie żartuj bo faktycznie tak powinno być dla złodziej i oszustów którzy udawali że ziemie uprawiają.

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to że osterley chce uchodzić za jakiegoś obszarnika co ma ziemi w bród i maszyn za paręnaście mln. i wszystkie takie ustawy go dotkną i skrzywdzą, a tak naprawdę to każdy się domyśla co on może sobą reprezentować i ma z zanadrzu. Ponoć tez ma firmę. Ja wiem, może chodzi po targu i kiełbaski oraz chińskie zupki na ciepło, sprzedaje z wózka :D

 

Oj boli cię hubertus. Tylu lekcji ci udzielił, tyle psztyczków w nos dostałeś, to teraz kompleksik jest? Przy byle okazji musisz hubertusa zaczepić. Żeby co, następnego dostać? Już cię kiedyś pytałem, rajcuje cię to? Najlepsze już to, że nawet już merytoryczne te twoje zaczepki pod moim adresem nie są. Nie masz odwagi nic konkretnego w dyskusji ze mną napisać bo kolejna lekcja będzie. I znowu na prę dni uciekniesz.

No i widzę kolegę znalazłeś sobie na swoim poziomie. Brawo tak trzymać.

Nie pisz też co kto ma i kogo udaje. Bo tak samo można napisać o każdym z nas.

Co do ustawy o ziemi. To dla ludzi z zachodu czy tgz rolników z Marszałkowskiej nie wiele ona zmienia. Oni ziemi już za bezcen nakupili. Teraz najwyżej mogą sprzeda, aby zrealizować zyski. Chociaż ci z Marszałkowskiej muszą jeszcze poczekać. Aż im zobowiązania unijne na zasadzony orzech się skończą. Zachwycacie się tu czymś co tylko utrudni życie szaremu rolnikowi. A spekulant będzie się śmiał. Wczoraj nawet dwóch gorących zwolenników pisu przyznało mi tutaj rację. Jak im wymieniłem wspólnych znajomych i ile to ziemi mają nie mając nic wspólnego z rolnictwem. I po ile ją kupowali.

 

Co ty chłopcze udowodniłeś? chyba ze matce za cycek nie podziękowałeś. Bzdury wypisujesz od rana do wieczora o czasach których nie pamiętasz. Dla twojej wiadomości pieniądze mam w polskim banku i zero zmian w cenniku obsługi jaki i w kredytach, dodam że nie jest to żaden SKOK. Można obalić kolejną bzdurę opowiadaną tutaj przez ciebie że wszystkie banki będą obłożone podatkiem (oprócz PISowskich SKOK) i wszyscy zapłacą, ale tego akurat Swetru pewnie nie powiedział - więc skąd możesz to wiedzieć.
 

 

Jak to co udowowniłem, że głupi jesteś. Niestety piszę wprost, bo nie każdemu zdarza się spierając z kimś podać argumenty na korzyść przeciwnika. Jak chcesz mogę ci jeszcze raz te posty zacytować. Moją matkę zostaw w spokoju bo z nią nie dyskutujesz. A że ze mną nie dajesz rady to wyjeżdżasz z nią przy każdym poście. No cóż to przypadłość słabych. NIe obchodzi mnie, gdzie masz pieniądze. Ale, że bredziłęś, że coś tam niby Niemcy podnieśli to ci napisałęm, że mnie to nie dotyczy. Inna sprawa to, że każdy z banków w jakimś tam stiopniu przełożył na klienta wprowadzony przez pis podatek bankowy. Ale ty pewnie myślisz, że to wszystko Niemcy. Bo Jarosław ci powiedział. A może pis to Niemcy?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nic konkretnego? Przecież jest to naoczny fakt, każdy tak po tobie jedzie, w przenośni mówiąc gówna lecą a ty twierdzisz że deszcz pada. Wychodzi na to że ciebie coś boli, skoro ani jednej mojej wypowiedzi  nie przepuścisz, tylko za każdym razem się tłumaczysz. Traktujesz mnie jak guru z którym się nie zgadzasz aby się wyróżnić z tłumu.

 

To e prezydent tak nie powinien mówić to racja, nie ten poziom nie ta funkcja. Tylko że jacuś podpisał to jako obietnice i realia. Z czego jeszcze obietnice to może i tam były, ale gdzie realia? Zatrzymana klatka w momencie grymasu na twarzy to te realia?

 

Co do ustawy święta racja, złodzieje parszywe z PO już 8 lat temu powinni wprowadzić identyczną ustawę bo teraz już jest wiele stracone i ustawa uratuje nie zbyt wiele, ale dobre i to. A to co przygotowali przed wyborami to kpina. Możliwość zakupu tylko przez miedzę, to chyba tylko idiota mógł wymyślić albo typowo ustawa pod siebie. Bo taki biznesmeno/obszarnik z O.o. jak by zaczął kupować w jednym końcu wioski to skończył by w drugim. A zwykły rolnik to chyba jeszcze nie kupuje na zawołanie, tylko wybiera najatrakcyjniejsze propozycje (czyli często najtańsze) więc przez miedzę to się rzadko zdarza.

 

To że ktoś coś udaje i coś ma można napisać tylko o tym który tak robi. A każdy z nas nie wypisuje że ma 50 ha, 200 km od 400 ha ojca, kilka mieszkań w mieście pod wynajem i Bóg wie co jeszcze. Są to płytkie, dużo wyjaśniające przechwałki. Więc jak widzisz ja nie piszę dla zasady że ktoś coś ma, tylko w ramach kpiny przytaczam te idiotyczne przechwałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Piszesz, że gówna lecą. Fajnie określiłeś twórczość na tym forum twoją i tobie podobnych. Piszecie jakieś gówno. A do mnie i tak nie doleci, przez ekran nie przejdzie hehe.

Traktuje cię jak guru? Marzenie ściętej głowy. Ty sam siebie może tak traktujesz. A ja cię wyprowadzam z błędu to się miotasz. Jak można traktować jako guru człowieka, który pisze, że skoro ktoś coś czyta to się z tym zgadza. Nie bądź śmieszny. O twoich ankietach, udowadnianiu fikcji fikcją, czy też o tym, że wymyślasz, ze ktoś coś napisał i się z tym kłócisz już nawet nie ma co wspominać. Przecież wszyscy widzieli. Jak masz jakieś wątpliwości to ci zacytuję.

8 lat temu? 15 - 20 minimum. To w latach 90 tych dużo ziemi zmieniało właścicieli za bezcen. Tak samo jak na początku  dwutysięcznych. Piskorski chyba wtedy swoje 300 ha kupił. Ta ustawa już praktycznie nic nie ratuje. Dzisiaj ci ludzie mogą tą ziemię sprzedać. Bo wzrost cen który w wielu rejonach osiągnął kilkadziesiąt tys za ha już wyhamował. Polski rolnik już nie da rady płacić więcej, wieś się wyludnia. Ci co nakupili za bezcen dzisiaj mogą zrealizować swoje zyski. Lub uprawiają zadowoleni swoje setki ha po byłych pbr ach. Jednak wmawia się ludziom, że to takie cudo. A wyjdzie jak z tym podatkiem od sklepów. Miał uderzyć w zachodnie sieci a wyszło, że uderzy w polskich sklepikarzy i wyszedł klops. Projekt ustawy utknął w sferze poprawek. Oby nie było tak samo z ziemią. Dla obszarników i biznesmenów nie wiele zrobi a przeciętnemu rolnikowi życie utrudni. Bo ci pierwsi mają kasę na prawników, łapówki i znajomości. A zwykłego chłopa każdy ma gdzieś.

PS co do prezydenta cieszy mnie, że się ze mną zgadzasz. Nie cieszy mnie natomiast, że prezydentowi często zdarza się ten poziom zaniżać. Człowiek młody bystry, wykształcony powinno być stać go na więcej.

Co do KW i TK to propo dyskusji w mediach. Uważam, że kompromis powinien wyglądać tak. Duda akceptuje trzech sędziów wybranych przez PO. Odbiera od nich ślubowanie. A trzej sędziowie wybrani prze pis. Wchodzą po kolei w miejsca sędziów TK, którym w najbliższym czasie będą kończyć się kadencje. To jest uczciwe. Pytanie czy pis się cofnie ze swojej złej drogi. Ja uważam, że nie. Kaczyński się w życiu na to nie zgodzi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

PIS to partia która buduje swój potencjał na eskalacji konfliktów. Idę o zakład (powiedzmy dobrą wódeczkę) że nie ustapia na krok. Przyjma wersję że nikt z zewnatrz nie bedzie im sie wtrącał w wewnetrzne sprawy Polski a KW wyraziła swoja opinię ale jak zwykle  była ona w "mylnym błedzie" bo lobbyści "systemu" ja indoktrynowali. Moim zdaniem cała sprawa z TK jest podgrzewana niechecia kompromisu i służy jako przykrywka do braku pomysłu na działania w gospodarce.PIS nie może ustapić ani tez przystac na propozycje okrągłego stołu w sprawie TK bo byłoby ryzyko zagospodarowania frustratów przez nowy twór polityczny bazujacy na stwierdzeniu że PIS dogadał się z "układem" i zdradził naród. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj