nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Pewnie nie wie że  jak używa telrfonu to  musi rozdzielic rozmowy  te z ktorych może rozliczyc  wat i na te z których nie moze 

 

No ale pis ma to  uszczelnic   wiec sie dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

@henio, to skąd PIS da jak PO i PSL tak zrujnowały budzet?

 

Z uszczelnienia systemu podatkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nikt tego nie uszczelnił i nie uszczelni bo jest niezliczona ilość stawek, ulg, interpretacji itd.. Na całym świecie VAT jest uznawany za wysoce nieefektywny i skomplikowany. i PIS tego nie zmieni. By była dobra ściągalność podatków powinny być one niskie i proste. Jak są tak wysokie jak teraz to nie da się uszczelnić bo prawdziwy biznes jest jak sie podatku nie zapłaci.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania już w 2016 roku  "Podstawowym celem klauzuli jest prewencyjne eliminowanie korzystania ze schematów unikania opodatkowania. Ograniczenie agresywnego planowania podatkowego pozwoli na wzrost bazy podatkowej w Polsce. Zauważalne jest zwłaszcza nadmierne, nieuzasadnione zwiększanie kosztów uzyskania przychodów, co powoduje z kolei spadek wysokości dochodów do opodatkowania" - napisano w uzasadnieniu do projektu.

http://ksiegowosc.infor.pl/tematy/podatki-2016/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet nie wiesz co piszesz. Gdyby tak było jak chcesz. To PiS nigdy nie przejął by władzy. PO przez 8 lat pełnienia rządów nazbierało by z PSL em tyle forsy, że nawet pomimo afer zrobiło by taką kampanię i dalej rządziło.

Co do podatków pośrednich uważasz, że nie płacisz. Czy tam płacisz w małym stopniu. Ok żyj dalej w nieświadomości. Może pogadaj z żoną. Ona pewnie prowadzi dom, robi zakupy to wie czego ile kupuje. Ona płaci ty faktycznie może mało płacisz. Policz ubrania dla dzieci, przybory szkolne, kieszonkowe, środniki czystości, jedzenie i całą masę innych rzeczy potrzebnych w domu. A może sam wszystko robisz/produkujesz jako zaradny rolnik? Czy na wszystko bierzesz faktury i odliczasz vat?

Doskonale wiem co piszę. Celowo napisałem że kiedyś byłem zdania aby finansowania nie było - kiedyś znaczy gdy rządziło PO. Teraz - znaczy teraz gdy rządzi PIS, dofinansowanie powinno być dla partii przeważającej. B) Jestem pisowcem więc chyba cię nie dziwią moje zachcianki.

 

Co do podatków to ja nie uważam. Ja to wiem, sprzętu AGD mebli nie kupuję co miesiąc, remontów domu też nie robię co chwila.

Płacę tylko w produktach bezpośredniego użytku, czyli przede wszystkim jedzenie, kosmetyki i jakieś pierdoły na które nawet nie warto czasu tracić w oczekiwaniu na wypisanie faktury.

 

Na wszystko inne biorę faktury, u księgowego mieliśmy już 3 kontrole z US łącznie ze wszystkich przedsięwzięć, a w mojej fizycznej jednoosobowej firmie jedna kontrola. Nie mieli podstaw aby do czegokolwiek się doczepić, wszystko jest opisane nawet śrubki i pęczek drutu mamy przypisany do danego poszczególnego środka transport po nr. rej. Jeśli chcą możemy poszukać tych śrubek co je zużyłem do remontu... :lol:

Tel, internet, energia wszystko firmowe, w celach prywatnych tego nie używam. Możesz wierzyć albo nie, ale właśnie wypisuję faktury, więc mi nie zarzucisz że siedzę przy prywatnym komputerze, a z resztą on już dawno się zamortyzował i go już w księgowości nie ma.

 

Mnie nie chodzi  o vat z gospodaestwa  

polanujesz 4 dzieci to vatu też  ci sie nazbiera innych ukrytych podatków też  

Wiem że nie chodzi ci o VAT z gospodarstwa. Ale ja cały czas podtrzymuję że VAT w celach prywatnych który płacę jest znikomy. Jedynie dzieci na cukierki a żona na waciki. Ja kiełbasę swojską bez paragonu kupuję.

 

Pewnie nie wie że  jak używa telrfonu to  musi rozdzielic rozmowy  te z ktorych może rozliczyc  wat i na te z których nie moze 

 

No ale pis ma to  uszczelnic   wiec sie dowie

Ja to wiem, tylko jest jeden problem. Kochanki nie mam, kumple sami do mnie dzwonią na mój nr firmowy, a do teściowej jakoś tak nie mam potrzeby. Nie mogę się doczekać kiedy PIS uszczelni to i przekrętów którzy z firmowego nr. dzwonią do kochanek i teściowych przydusi. Może więcej kasy by zebrali i podnieśli na 600+, kto wie?

 

Błogosławieni żyjący w nieswiadomości.......

Damian mysli że jak rozlicza VAT i nie ma PITu to nic nie płaci. Płaci chłopina podatki we wszystkim co kupuje bo w cenie chleba jest dochodowy piekarza, akcyza którą płaci w gazie który zużywa, pensje pracowników którzy płacą PIT itd. Co by nie kupił to cała masa podatków jest tam zawarta ale albo tego nie rozumie, albo zrozumieć nie chce. Amen

Powtarzam to od wczoraj. Zgadza się płacę VAT w art. spożywczych i waciki dla żony, na tym koniec czyli całe nic. Gaz zużywam do suszarni w gospodarstwie na VATcie więc odpada. W piecu domowym palę zrębkom którą usługowo pozyskuję mimo to że na ulicy leci gazociąg, i światłowód jak na miasto przystało. Tzn. ja nie palę, cały czas mam straty w towarze - jednak bez obaw nie wykrywalne... co do pracowników jeśli coś podniosą jakieś podatki że będę musiał więcej zapłacić, to nie wyobrażaj sobie że ze swojej kieszeni dołożę. Powiem im: dostaliście po 500 zł na bachora, to teraz rząd podniósł koszty utrzymania pracownika, więc jedziemy panowie po pensji...

A jest z czego, bo już dawno się wyleczyłem z zatrudniania za śmieszne pieniądze śmiesznych pracowników. Wolę godziwie zapłacić i nie martwić się że mnie okradną czy celowo spieprzą robotę.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:rolleyes: Najfajniejsze w tym artykule/zmianie jest  to:

"Z pozostałych środków rozliczeniu VAT-u, będzie można je przeznaczyć na inne cele, a przede wszystkim na opłacenie innych podatków. Przedsiębiorca będzie musiał jednak poprosić o zgodę na to urząd skarbowy - informuje serwis crn.pl."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

 

Powtarzam to od wczoraj. Zgadza się płacę VAT w art. spożywczych i waciki dla żony, na tym koniec czyli całe nic. Gaz zużywam do suszarni w gospodarstwie na VATcie więc odpada. W piecu domowym palę zrębkom którą usługowo pozyskuję mimo to że na ulicy leci gazociąg, i światłowód jak na miasto przystało. Tzn. ja nie palę, cały czas mam straty w towarze - jednak bez obaw nie wykrywalne... co do pracowników jeśli coś podniosą jakieś podatki że będę musiał więcej zapłacić, to nie wyobrażaj sobie że ze swojej kieszeni dołożę. Powiem im: dostaliście po 500 zł na bachora, to teraz rząd podniósł koszty utrzymania pracownika, więc jedziemy panowie po pensji...

A jest z czego, bo już dawno się wyleczyłem z zatrudniania za śmieszne pieniądze śmiesznych pracowników. Wolę godziwie zapłacić i nie martwić się że mnie okradną czy celowo spieprzą robotę.

Weźmy ten gaz na przykład. Vat od niego odliczasz ale przy sprzedaży płodów jakiś Vat też naliczasz.więc po rozliczeniu być może sie to równoważy Nie jest jednak tak że zwracany masz cały Vat który płacisz a jedynie róźnice pomiędzy naliczonym a odliczonym wiec jednak płacisz Vat. W cenie wspomnianego gazu zawarte są jeszcze akcyza i cała masa podatków którą podmiot gaz sprzedający musi uwzględnić w kalkulacji biznesu. Gdyby nie obciażenia podatkowe może ten gaz kosztowałby połowę. 

Swoją drogą wykazujesz naganna i nie patriotyczna postawę tak kombinując by niemal podatku nie płacić. Ten twój PIS nigdy nie zbierze na 500+. Tak sobie myślę że właśnie takich jak ty tylko w skali makro  PISanki będą ścigać. Dziwne jest że jak markety unikają to jest be, a jak ja unikam to cacy. :lol:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. I uwaga wygrał z Anders w Łomży i Suwałkach. 

A znasz bajkę o tymitunie ?

Lepszej rady nie mogłam otrzymać  :D

 

 

Ten się smieje , kto się smieje ostatni 

http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=430

Ps 

Sorry

W rajstopach.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja od zawsze głosuje na JKM a on notorycznie do sejmu nie wchodzi wiec co się dzieje z kasą z miuch podatków? Cp z kasą podatników którzy wcale nie głosują?

 

Pare złoty mu się skapło, warto się zorientować zanim sie coś napisze. A kto nie głosuje temu jest chyba bez różnicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

scoffer-za sianie defetyzmu dzisaj juz polecial wice-minister finansow, kolejna dobra zmiana, on tez zapowiadal w tym roku bankructwo kilku polskich malych bankow-chyba mu chodzilo o skoki, niedawno skok-polska zbankrutowal-800 mln do zaplaty z bfg.

 

kolejna nelly rokita polskiej polityki-nastepna gwiazda pis-u z "zagramanicy", zapewne koniec rownie zalosny.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Opcja żydowsko-ukrainska jak widzę czeka na każde potknięcie , a gdy go nie ma podkłada nogę . 


Kandydat, którego nazwiska nie znała cześć polityków popierających go partii zdobył 4 tysiące głosów mniej. wyborach tacy ludzie mogą zagłosować na złość 

Jednym słowem - pajda . Jedyną złość jaką widzę to twoja i paru innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Pare złoty mu się skapło, warto się zorientować zanim sie coś napisze. A kto nie głosuje temu jest chyba bez różnicy.

 

Ostatnio tak bo przekroczył 3% ale to chyba pierwszy raz odkąd pamiętam jak dostał środki a ja podatki płacę dużo dłużej. Finansowanie partii z podatków niegłosujacych to socjalistyczne szmaciarstwo. Powinien być odpis od podatku na partie polityczne i wtedy zapewne zabiegałyby  one o klase srednia a nie jak teraz o niezaradny elektorat socjalny


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jaki rolnik płaci podatek dochodowy? Niezaradny elektorat nie chodzi na wybory wcale, bo stwierdzili dawno że to wszystko to te same złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Partie powinny być finansowane tylko i wyłącznie ze składek członków. Członek partii nie ma prawa zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa. Za ekspertyzy prawne refundacja z budżetu państwa. W przypadku niezgodności ekspertyzy z konstytucją brak refundacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Rozumiem że zgodność z konstytucją oceniałby Trybunał "made by PiS" ??

 

Skoro pis dadzą mi 500 zł na dziecko, to dlaczego miał bym im żałować drogich obiadków? Transakcja wiązana, każdy zadowolony.

A kasę mogą dodrukować lub wziąć krechę ja i tak tego nie będę spłacał ani moje dzieci, mogą też ujednolicić kwoty emerytury, ja nikomu nie kazałem być prezesem żeby teraz dostawać 6000 zł emerytury. Mógł imbecyl jeden z drugim zasuwać przy łopacie jak większość, teraz by się nie pultał że na  jego emerytury nie starczy. A jak już był tym pseud prezesem, to mógł sobie kasę odkładać.

 

Nie cierpię ludzi bogatych, którzy nakradli, lub mieli dobrze opłacane stanowiska dziedziczone, powinno się im skonfiskować majątki i przekazać rozwijającym się rolnikom takim jak ja.

 

Za PO wprowadzili modulacje do dopłat dla rolników się rozwijających więc nie chrzań że płacili, bo mi jedynie zabierali, co najlepsze wcześniej nie uprzedzając. A teraz to co we wrześniu sobie wyliczyłem, to co do grosza przyszło.

 

ulman mam na myśli że tuck to zdradziecka wsza która dążyła do kolonizacji Polski pod zaborem niemieckim, ale na szczęście stanęliśmy mu na drodze z Prezesem naszego klubu Jarosławem na czele. Łu bu du bu, łu bu du bu, niech nam żyje, prezes naszego klubu!! Mówiłem to ja damian_zbr.

Czyli na zasadzie, po Nas to bodaj i koniec Świata. Do tego udowodniłeś jak się solidaryzujesz z resztą społeczeństwa, Polacy to nie tylko rolnicy, a będzie nas rolników coraz mniej. Poza tym, żaden Prezes nie kazał mi być rolnikiem, to był mój wybór. Co do reszty, bez obrazy, ale poglądy trochę bolszewickie.

 

chyba cała prawda 

Podawanie osiłka po podstawówce z głupawo wyglądającą mordą jako za wzór całkowicie Cię usprawiedliwia w twoich poglądach.

 

Dokładnie tak jest. Mój znajomy co ma za sąsiada wysoko postawionego urzędnika ARiMR na szczeblu gminnym czy nawet powiatowym, opowiadał mi że ten jego podejrzany sąsiad ostatnio kupił sobie nowe audi sześcioletnie, w kombi i alusy, za co najmniej 34 tys zł. I myślicie że ciekawe skąd miał by na to kasę? Bo ja się domyślam, z mojej MODULACJI!! Złodzieje.

 

Więc nie rozumiem was dlaczego jesteście przeciwni zabierania tej kasy bogaczom którzy wzbogacili się na złodziejstwie i draństwu, oraz dawaniu jej biednym ojcom i matkom często bez pracy z 3- 6ciorgiem dzieci. Nie macie serca, lemingi peowskie.

 

Goral, docelowo chcę mieć 4 dzieci, a wiem że ze 100 ha bez kredytu żyjesz jak panisko, chyba że odbiją ci we łbie jakie fanaberie typu nowe kombajny czy opryskiwacze za 300 tys zł.

I wracając do czwórki dzieci, muszę się rozwinąć do 400 ha (tak wiem przez chwilę będę postrzegany jak jakiś złodziej co nakradł i się dorobił ale to będzie nie prawda) aby móc te 400 ha rozpisać na czwórkę dzieci, żeby sobie żyły jak panisko ale nie postrzegane jak dorobkiewicze.

Więc jak widzisz nie chodzi mi o politykę a o dzieci.

Nowe sześcioletnie Audi ?? Czyli że co, mogę być po 6 piwach i trzeźwy  :blink:  ?? Są tacy, co mają po 500-1000 ha, i wtedy Oni są panisko a ten ze 100 ha jest dziad. Poza tym, każdy kombajn był kiedyś nowy ...

 

Analizując wyciąg bankowy oczom nie wierzę.

Nigdy dotąd od kilku lat nie miałam pobieranych żadnych prowizji przy wypłacie z jakichkolwiek bankomatów w kraju.

A tu nagle od lutego patrzę i każda wypłata nawet najdrobniejsza jest opatrzona prowizją 2,50 zł

SZOK?

Może polecicie jakiś lepszy bank???????????

Rydzyk Bank . Nasze państwo już wpłaciło pierwsze pieniądze :P

 

Chcesz mieć spokój z bankomatami , trzymaj w skarpecie .

Nie ma powrotu do jaskiń, jest nas za dużo.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Kupować ziemię żeby potem dzieci uwiązać do pracy na niej, to dość ryzykowne. Można zostać niezrozumianym i potem nie ma się z kim podzielić opłatkiem na święta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Tak trochę na marginesie tego tematu coś takiego http://m.video.anyfiles.pl/Mamy-na-was-oko-Cyberinwigilacja/Ludzie/video/150448 Niektórych być może to zainteresuje .Na podstawie tego filmu można spróbować wysnuć daleko idący wniosek że amerykanie doskonale wiedzą kto doprowadził do katastrofy smoleńskiej .Być może i ci co mają w PL dostęp do tajnych informacji też o tym wiedzą jeśli sojusznik USA podzielił się nimi (przynajmniej powinien) .Pewnie za jakiś czas wypłynie na światło dzienne hipokryzja niektórych ludzi którzy kreują teorię zamachu .

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Zanim to nastąpi jeszcze nie jedna parówka odda życie w imię nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

To że nie jedna parówka pęknie to nie ulega wątpliwości .Przecież nikt nigdzie nie płaci 25 tyś miesięcznie za darmowe wyżerki i podgrzewanie kiełbasek w mikrofali .Podstawą powstania tej podkomisji było takie założenie a nie odkrycie prawdy bo to speców z podkomisji nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to zwykłe rozmowy, a tak je wyolbrzymiają w jakimś celu:

"Nie dowiemy się, o czym rozmawiali przez telefon Donald Tusk i Władimir Putin przed i po katastrofie smoleńskiej. Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że „dla dobra polityki zagranicznej” i ze względu na „ogólną zasadę poufności na szczeblach dyplomatycznych” notatki z tych rozmów nie mogą zostać ujawnione. „Istnieje podejrzenie zniszczenia tych dokumentów” – powiedział serwisowi niezalezna.pl Piotr Grodecki, prawnik, który przez kilkanaście miesięcy próbował uzyskać od KPRM treść notatek"

http://www.fakt.pl/Smolensk-Donald-Tusk-i-Wladimir-Putin-Tajemnicza-rozmowa-utajniona,artykuly,205545,1.html

 

Inwigilacja to cud postępu cywilizacyjnego. Nie wyobrażam sobie co by było, gdyby jej nie było.

Dlatego świadomy człowiek powinien zdawać sobie sprawę co oznacza dla niego dostęp do sieci. To jest cena tzw. "wolności".

Dlatego również jestem za powrotem do natury :D

Dlatego Scoffer Twoja rada jest najlepsza :P tylko ją ulepszę: czyli skarpetka do słoiczków, zawekować i zakopać.

Kaszlak no wiesz, daj spokój z Twoją poradą :o

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj