nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

henio2    545

jasne , niedawno jak spotkałem  sąsiada  ( oczywiście pisuar) to wył aż mu piana szła  ;)

zapytał mnie czy dostałem te magiczne pismo z agencji 

a ja mu na to że nie i że to dostają ci którzy głosowali na pis ..a ja dopłaty dostałem jako bezpartyjny 

miło było chłopa posłuchać  :D  :D  :D

 

A co był u Ciebie u spowiedzi że masz takie info

:P :P :P :P

Czy może złodzieje z KODu donieśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

był kontrolowany przeciek jak w afeze gruntowej   a teraz  z komisja wenecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Jak się koło d.py pali to i przeciek dobry. No ale zawsze jeszcze można się obrazić. 
A z takich poważniejszych problemów . Przechowalnie jabłek pełne, eksport stoi, ceny spadają. Mrożonka maliny ,truskawki. wiśni leży.
Sezon zapowiada się pod psem ale co tam  ważniejsze pomniki muzea i teczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

O nas jabłka rozdaja z tirów  ładuja ludziom do ałt ile sie zmiesci bo mało chetnych

 

igrzyska wymyslono dawno temu  odbywały sie raz na kilka lat teraz mamy na okragło   a jak niektórzy sie wciagli to widac nawet na tym torum

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jak się koło d.py pali to i przeciek dobry. No ale zawsze jeszcze można się obrazić. 

A z takich poważniejszych problemów . Przechowalnie jabłek pełne, eksport stoi, ceny spadają. Mrożonka maliny ,truskawki. wiśni leży.

Sezon zapowiada się pod psem ale co tam  ważniejsze pomniki muzea i teczki. 

 

A ile masz tych jabłek bo u mnie sadownik co ma 250 ha sadu to jeszcze z zagranicy sprowadza bo mało B) a w sklepie jabłka po 3 zł to nie jest zła cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Do Twojego poziomu nie będę się zniżał parobku

Gdy takim jak Ty kończy się siła argumentów, zaczyna się argument siły, a raczej bezsilności.

 

Zetor w roku 1989 , był dokladnie w tym samym miejscu co Ursus , a obie te firmy dalej niz Belarus czy sprzedawana dzisiaj chińszczyzna .

Dzisiaj Zetor sprzedawany jest na wielu rynkach europejskich , a Belarus na całym świecie .

Star , badz Jelcz podobny był do Kamaza , tyle że tych marek juz nie ma , natomiast Kamaz wygrwa Dakar .

Zresztą na twoje pytanie nie ma odpowiedzi , bo czy mozna stwierdzić jak wydajną krową , byłaby jalowka zarżnięta ,zamiast zacielona ?

Wszystko w ręku gospodarza , nieprawdaż ?

Zetor w 1989 roku miał dosyć dobrą jak na tamten czas serię UR I, którą ciągle modernizował, seria ciężka to UR II, to samo co klepał Ursus. W 1991 roku wprowadził całkiem nową serię UR III, rezygnując jednocześnie z przestarzałej UR II na rzecz Słowackich zakładów Martin. W tym samym czasie Ursus produkował 4 różne linie ciągników, gdzie jedynie licencja MF była w miarę nowoczesna, nie miał w ogóle pomysłu na przyszłość. Tak że sytuacja tych firm była odmienna. Pomimo tego Zetor nie uniknął kłopotów, a obecnie jego seria ciężka to silniki Deutz i skrzynie ZF... Do tego należało by porównać ile obecnie ten Zetor sprzedaje traktorów "na całym świecie".

Kamaz wygrywa Dakar i na tym zakończmy, nie widać jakoś żeby miał spory udział w Europejskim taborze transportowym, pomimo silników Mercedesa.

Nie liczy się że coś w ogóle istnieje, bo gwoli ścisłości "Ursus" istnieje jako marka do dziś. Liczy się sprzedaż...

 

Dawno, to znaczy na długo przed tym, zanim rozpoczęła się gospodarka wolnorynkowa w Polsce, np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Transit . Pierwszy raz diesel w ofercie już w 1965 roku.

 

Wszystkie ,,dostawczaki" z paką są na ramie .Tylko zabudowane busy nie mają ramy a podłużnice np Mercedesy .Wada jest taka że po poważniejszym wypadku nadają się na złom z tego powodu bo wykonanie naprawy jest już nieopłacalne .Tanie wykonanie naprawy było by niebezpieczne a wręcz zabójcze dla użytkownika auta w pewnych sytuacjach

Tak jak wszystkie "dostawczaki" bez paki mają nadwozia samonośne. Chyba Tobie jako, człowiekowi obytemu w motoryzacji, nie muszę tłumaczyć zalet tego rozwiązania.

 

Po trochu sami jesteśmy winni upadku polskich fabryk, ponieważ w latach 90 opanowała nas moda na wszystko co zachodnie.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że czytałem kiedyś artykuł o radomskim Łuczniku i jego pracownikach. Pisali, że celowo robili wadliwe maszyny na eksport, bo mogli jechać np: do Francji i je naprawiać.

Sporo sprzętu w gospodarstwie mam polskiego i zauważyłem, że jak się przyoszczędzi to sprzęt nie jest za dobry, a jak się weźmie towar z górnej półki to niczym nie odstaje od zachodniego.

Czyli wg. mnie Polak potrafi (jak chce)

Czy panowała taka moda ?? Jeśli chodzi o samochody, przeciętny Kowalski dosyć miał nowego Poloneza i wolał kupić 10-cio letniego VW.

Ale wracajmy do tematu...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Sam na szczęście nie mam ale dziś byłem na spotkaniu w jednej z grup producenckich na lubelszczyżnie i słyszałem od ludzi mających pełne komory z KA. Problem jest z odmianami produkowanymi ściśle pod rynek wschodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

Buta pisowskiego rządu nie zna granic. Do wczoraj mówili, że Polska jest suwerenna i nie musi wykonywać opinii Komisji Weneckiej. Dzisiaj proszą szanowną komisję o wydanie orzeczenia dopiero w czerwcu. Jak zwykle wszystko na opak. Wczoraj buta, że nic nie muszą, dzisiaj prośba.

podaj podstawę prawną, która zmusza polskę do wykonania zalecenia wg opinii kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:huh:

Malkontent – człowiek, dla którego największym frasunkiem jest brak powodów do narzekania. Ma niezłomny talent do obwiniania o wszelkie zło tego świata wszystkich oprócz siebie. W zwyczaju ma nieustanne krytykowania urzędników. Nie uznaje jednak zasady, że nic nie robi się samo, zatem sam nigdy nie przyłoży ręki, ażeby poprawić stan tego na co narzeka, o ile zależy mu na tym, ażeby stracić powód do narzekania.

Człowiek  we wszystkim doszukujący się ujemnych stron; maruda, zrzęda, tetryk.

Przyczyny:

Malkontentami zostają zazwyczaj absolwenci bardzo chodliwych kierunków takich, jak np. socjologia czy politologia, którym nie udało się zrealizować posiadanych od wczesnego dzieciństwa aspiracji politycznych. Wówczas zaczynają szerzyć pogląd, że świat jest zły, ponieważ im nie udało się uzyskać upragnionego stanowiska. Często są to także młodzi ludzie, którzy opuścili młodzieżówki partyjne, bezpowrotnie utraciwszy nadzieję iż za roznoszenie ulotek wyborczych starszym kolegom dostaną coś więcej niż kiełbaskę z grilla.

Rodzaje malkontentów:

  • Warszawski – uważa, że lepiej, ażeby tego metra wcale nie było. W ogóle, po co tą Warszawę odbudowano po wojnie.
  • Krakowski – żałuje, że jego miasto nie jest już administracyjnie stolicą kraju, ponieważ teraz brakuje mu cyrku i cyrkowców do oglądania. Niekiedy jest również przygnębiony tym, że w miejsce placówki próbuje się zaimplementować cmentarz narodowy, często wkurza się na brak metra.
Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

 

Czy panowała taka moda ?? Jeśli chodzi o samochody, przeciętny Kowalski dosyć miał nowego Poloneza i wolał kupić 10-cio letniego VW.

Ale wracajmy do tematu...

To było 20 lat temu, teraz nikt niechce 10 letniego vw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

podaj podstawę prawną, która zmusza polskę do wykonania zalecenia wg opinii kw

 

Rozumiesz coś z tego co zacytowałeś? Widzę, że nic. Czy ja napisałem, że Polska coś musi czy nie musi? Napisałem tylko, ze najpierw rząd mówi, że nie musi. A potem prosi o przełożenie posiedzenia KW, A co za tym idzie wydania opinii. Nie uważasz, że to głupie i śmieszne? Najpierw mówić, że się nie musi a potem prosić o odroczenie? Skoro nie muszą, po co proszą?

Oczywiście, że Polska nie musi respektować opinii KW. Staniemy się drugim krajem na Świecie obok putinowskiej Rosji, który nie respektuje opinii KW. Gdy będzie dyskusja w UE na temat sankcji dla Rosji. Jakie możemy przedstawić zdanie jako kraj w którym wg KW łamana jest demokracja? Pozbawiamy się jakiego kolwiek głosu w tej sprawie.

No i na końcu wiadomo dlaczego proszą o odroczenie posiedzenia KW w sprawie Polski. Rząd nie chce by kraj w którym wg. KW łamie się demokrację był gospodarzem szczytu NATO. Bo jak można dyskutować na takim szczycie o demokracji pokoju na Świecie. Po ogłoszeniu na cały Świat opinii KW, że demokracja w Polsce jest łamana.

Tylko niestety w rządzie jest tylu durni, że nic nie umieją zrobić do końca. A ich działania to jeden wielki chaos.

Co do arimr i audytu. Psl zapłacił za to przy wyborach, teraz powinni odpowiedzieć przed sądem konkretni ludzie. Tylko ja to wygląda, gdy audyt prezentuje człowiek oskarżony o korupcję?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Wychodzi kolejne szydło z worka np http://www.rp.pl/Polityka/303019835-Dymisje-w-stadninach-spowodowane-konfliktem-o-zrebie-senatora.html#ap-2 Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o stołki i kasę nowych świni przy korycie .Prosty przykład co mówi gość który te konie kupował w stadninie http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/szejk-z-kataru-chce-zatrudnic-zwolnionych-prezesow-ze-stadnin-usuwacie-najlepszych-ekspertow_786322.html Tak że kto chce stołek to pis rozdaje .Ważne by miał dobre układy no i był wybitnie głupi przynajmniej oficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@henio2 ty naprawdę nic nie rozumiesz z tego co piszę? Czy tylko udajesz? Co ma moje zdanie do rzeczy. Tu chodzi o zdanie Komisji Weneckiej. A z jej oficjalnym zdaniem zapoznasz się już niebawem. Bo myślę, że jednak nie odroczą sprawy polskiej do czerwca. Prośby i groźby pisu na pewno w tym nie pomogą.

Co do stadnin. Jak mówiłem prywata i kumoterstwo pisu nie różni się od tego z psl u czy po. Jedne świnie zastępują drugie przy korycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Nowy szef stadniny nie ma bladego pojęcia o koniach i zna je tylko z fotek .Zresztą sam to potwierdza http://natemat.pl/172341,nowy-prezes-stadniny-z-nadania-pis-przyznaje-ze-nie-ma-doswiadczenia-w-hodowli-koni-wiem-o-co-chodzi-ale-teraz-poznam-bardziej Ciekawe ile miesięcy będzie potrzeba by usłyszeć o upadłości tej stadniny i zwolnieniach .,,Dobra zmiana" teraz ku..a my okupujemy koryto

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Rozumiesz coś z tego co zacytowałeś? Widzę, że nic. Czy ja napisałem, że Polska coś musi czy nie musi? Napisałem tylko, ze najpierw rząd mówi, że nie musi. A potem prosi o przełożenie posiedzenia KW, A co za tym idzie wydania opinii. Nie uważasz, że to głupie i śmieszne? Najpierw mówić, że się nie musi a potem prosić o odroczenie? Skoro nie muszą, po co proszą?

Oczywiście, że Polska nie musi respektować opinii KW. Staniemy się drugim krajem na Świecie obok putinowskiej Rosji, który nie respektuje opinii KW. Gdy będzie dyskusja w UE na temat sankcji dla Rosji. Jakie możemy przedstawić zdanie jako kraj w którym wg KW łamana jest demokracja? Pozbawiamy się jakiego kolwiek głosu w tej sprawie.

No i na końcu wiadomo dlaczego proszą o odroczenie posiedzenia KW w sprawie Polski. Rząd nie chce by kraj w którym wg. KW łamie się demokrację był gospodarzem szczytu NATO. Bo jak można dyskutować na takim szczycie o demokracji pokoju na Świecie. Po ogłoszeniu na cały Świat opinii KW, że demokracja w Polsce jest łamana.

Tylko niestety w rządzie jest tylu durni, że nic nie umieją zrobić do końca. A ich działania to jeden wielki chaos.

Co do arimr i audytu. Psl zapłacił za to przy wyborach, teraz powinni odpowiedzieć przed sądem konkretni ludzie. Tylko ja to wygląda, gdy audyt prezentuje człowiek oskarżony o korupcję?

 

Co Ty się tak przejmujesz, wyślemy Radziusia Sikorskiego zrobi na klęczkach laskę Schulzowi (praktykę z amerykanami ma) i znów będą nas kochać do tego jacy europejscy będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nowy szef stadniny nie ma bladego pojęcia o koniach i zna je tylko z fotek .Zresztą sam to potwierdza http://natemat.pl/172341,nowy-prezes-stadniny-z-nadania-pis-przyznaje-ze-nie-ma-doswiadczenia-w-hodowli-koni-wiem-o-co-chodzi-ale-teraz-poznam-bardziej Ciekawe ile miesięcy będzie potrzeba by usłyszeć o upadłości tej stadniny i zwolnieniach .,,Dobra zmiana" teraz ku..a my okupujemy koryto

 

Masz rację a całą winę ponosi za to PO-PSL zapomniałeś dodać nawet 1 dama od Pana z Wąsami to potwierdziła tyle że wtedy to chociaż ona czuła się bezpieczna :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

najpierw się poucza a potem się prosi - ot pisowska logika 

ciekawe co  na to , nasi   amerykańscy  przyjaciele  którzy zostali pouczeni aby się nie wtrącali w nasze sprawy wewnętrzne ?

czy nasz system obrony( którego nie mamy) to nasza sprawa ?czy może mają nas bronić inni ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

@henio2 ty naprawdę nic nie rozumiesz z tego co piszę? Czy tylko udajesz? Co ma moje zdanie do rzeczy. Tu chodzi o zdanie Komisji Weneckiej. A z jej oficjalnym zdaniem zapoznasz się już niebawem. Bo myślę, że jednak nie odroczą sprawy polskiej do czerwca. Prośby i groźby pisu na pewno w tym nie pomogą.

Co do stadnin. Jak mówiłem prywata i kumoterstwo pisu nie różni się od tego z psl u czy po. Jedne świnie zastępują drugie przy korycie.

 

A kogo interesuje zdanie jakiejś tam komisji? Mamy wolny kraj żyjemy jak chcemy o gospodarce to komisja jakoś się nie wypowiadała jak poprzednia władza wyzbywała się wszystkiego po kumotersku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak to kogo interesuje? Pisowski rząd interesuje, skoro prosi o odroczenie rozpatrywania polskiej sprawy. Ja wiem, że wam wyborcom pisu wciskają, że nikogo nie interesuje. Ale jednak proszą więc chyba ich interesuje.

 

Co Ty się tak przejmujesz, wyślemy Radziusia Sikorskiego zrobi na klęczkach laskę Schulzowi (praktykę z amerykanami ma) i znów będą nas kochać do tego jacy europejscy będziemy.

 

Ja się niczym nie przejmuje. Ja się z tego śmieje. A przejmują to się pisiorki w rządzie. Takich głupot narobili a teraz proszą i próbują wszystko odkręcić. Dumny polski rząd prosi jakąś tam komisję, której zdanie nikogo w Polsce nie interesuje o odroczenie posiedzenia. Jak już mówiłem pis raczy swoich wyborców przekazem na poziomie dostosowanym do ich inteligencji.

Co do stanowisk cóż powiedzieć. PiS wytykał to psl owi i po a teraz sami się rzucają po władzę. Kumoterstwo, kolesiostwo, nepotyzm od Jarosława zaczynając na szeregowych działaczach kończąc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Twardy elektorat łyka propagandę jak indor kluchy.W cyrku z TK było już prawie wszystko lecz nie mozna ich niedoceniac i jestem pewien że odstawia jeszcze kilka przedstawień o jakich nam sie nie śni.Najpierw wmawiali że TK będzie blokował ustawy, po demolce by wykazać że jest OK poprosili KW o opinie bo to miarodajna instytucja. Teraz twierdzą że to nic nie znacząca opinia ale proszą o opóźnienie wydania opinii. Mysle ze za kilka chwil zgłoszą sie do min. sprawiedliwości i prok. generalnego by ocenił że KW się myli a potem on sam wyda opinie że wszystko z TK jest OK. 

Co do wytykania nepotyzmu PSL owi to racja ale mi sie nasuwa bardziej analogia do Rosji. Pluli na Putina że totalitarny, że nie szanuje demokracji, że nepotyzm, że jednowładztwo, że korupcja polityczna , że media upolitycznione a i u nas zrobiło się podobnie. Putin jednak o tyle lepszy że niemiecki zna, jeżdzi konno, na motocyklu, na łyzwach, strzela, judo trenuje  i nawet od czasu do czsu jakąś gimnastyczke zbałamuci. Widać że chłop z jajami a u nas ............


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

O co  Wy się tu spieracie to nikogo nie obchoddzi ważne że 500 na dziecko tuż tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj