nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5535

Rżądzą tak samo nieudolnie jak wszystkie socjalistyczne gamonie od 26 lat. A jaki był zgiełk po upadku komuny że kraj zadłuzony. Najbardziej krzyczeli  ci co teraz nas zadłużają. Część jeszcze mysli że czeka nas "dobra zmana"  ale jak skończą się igrzyska z teczkami, żołnierzami niezłomnymi, 500+ i TK to do coraz wiekszej grupy dotrze że zmiany nie ma. Jak dodać do tego że obecni sa najwiekszymi socjalistami w sejmie do obecnie zadłużenie jeszcze przyśpieszy. Ciekawe jak sie z tego bedą tłumaczyć?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Że to wina PO. Tak jak z tym komendantem. Błaszczak wybrał takiego z przeszłością z winy PO. PiS z jednej strony wmawia swoim wyborcom, że Niemcy be. Nie wolno sprzedawać im ziemi. Ale wolno obligacje. Zobaczcie komentarze. Jak się pisowcy gotują. Nakładli im do głów. Dumny naród, źli Niemcy, Tusk i Kopacz na smyczy Merkel. A teraz co Szydło na smyczy Merkel? Trudno się tym biednym ludziom przyznać, że im ktoś wodę z mózgu zrobił. Dlatego próbują to usprawiedliwiać. Choćby przed samym sobą. Tak dla lepszego samopoczucia.

Ktoś tu pisał o przemyśle za komuny i dlaczego w transformacji większość zakładów upadła. Stadniny są fajnym przykładem. Jednego ze sposobów jak rozwalić państwowe firmy. Pozwalniali doświadczonych ludzi. Teraz zatrudni ich szejk Kataru, który ma forsy jak lodu. Jak trzeba będzie podkupi z polskich stadnin jeszcze kilku potrzebnych. Kupi czy tez wynajmie od tych stadnin kilka dobrych koni. Kilka już kupił wcześniej. I ze swoimi pieniędzmi i doświadczeniem zwolnionych ludzi rozkręci lepszy interes u siebie. Możemy szybko doczekać czasów. Gdzie najlepsze konie arabskie będą nie w Polsce. Ale jak nazwa wskazuje na półwyspie arabskim.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Że to wina PO. Tak jak z tym komendantem. Błaszczak wybrał takiego z przeszłością z winy PO. PiS z jednej strony wmawia swoim wyborcom, że Niemcy be. Nie wolno sprzedawać im ziemi. Ale wolno obligacje. Zobaczcie komentarze. Jak się pisowcy gotują. Nakładli im do głów. Dumny naród, źli Niemcy, Tusk i Kopacz na smyczy Merkel. A teraz co Szydło na smyczy Merkel? Trudno się tym biednym ludziom przyznać, że im ktoś wodę z mózgu zrobił. Dlatego próbują to usprawiedliwiać. Choćby przed samym sobą. Tak dla lepszego samopoczucia.

Ktoś tu pisał o przemyśle za komuny i dlaczego w transformacji większość zakładów upadła. Stadniny są fajnym przykładem. Jednego ze sposobów jak rozwalić państwowe firmy. Pozwalniali doświadczonych ludzi. Teraz zatrudni ich szejk Kataru, który ma forsy jak lodu. Jak trzeba będzie podkupi z polskich stadnin jeszcze kilku potrzebnych. Kupi czy tez wynajmie od tych stadnin kilka dobrych koni. Kilka już kupił wcześniej. I ze swoimi pieniędzmi i doświadczeniem zwolnionych ludzi rozkręci lepszy interes u siebie. Możemy szybko doczekać czasów. Gdzie najlepsze konie arabskie będą nie w Polsce. Ale jak nazwa wskazuje na półwyspie arabskim.

 

ciekawe co jutro napiszecie jak będzie audyt arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A oto diagnoza Kapuścińskiego i żeby nie było że chcę kogoś obrazić. 

 

"Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami."

 

Ciekawe dlaczego teraz przedstawią audyt, zamiast przed zwolnieniem prezesów. Teraz to już nie naprawa tylko szukanie poparcia dla swoich działań. No chyba że prezesi , tak jak TK, mogli zablokować kontrolę.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ile to już audytów miało być. Tylko nimi straszą póki co. Miał być audyt w policji po zmianie komendanta. Odnośnie podsłuchiwania dziennikarzy. Jakoś go nie opublikowali. Robiono audyty w ministerstwach i co? I nic. Teraz straszą audytem w arimr. Kiszczakowa tymi teczkami im studniówkę uratowała. Bo tv nie miała by o czym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A za jakich czasów komendant Maj karierę robił? Wyleciał szybko i sprawa zakończona.  Gotują to sie Powcy i Nowocześni. Raport Nik z 2014 r z kontroli stadnin wkleiłem niedawno. W 2014 szef Niku też się chciał za wczasu podlizać Pisowi? Nie słyszałem żeby te konie tam przestały się hodować z powodu zmiany szefa. A bicie piany , że obejmując władze w listopadzie można cokolwiek zmienić w finansowaniu działania państwa na najbliższe miesiące to szkoda komentować. Bo to bicie piany,  nikt rozsądny tak  nie myśli.

Z jakiej racji mieli tolerować w agencjach politycznych rywali z PSL, którzy od rana do wieczora krytykują rząd? Tam żaden kierownik nie był bezpartyjny, niektórzy się zapisali do Psl żeby kariere kontynuować, teraz mogą się do Pis zapisać i zacząć od nowa.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ile to już audytów miało być. Tylko nimi straszą póki co. Miał być audyt w policji po zmianie komendanta. Odnośnie podsłuchiwania dziennikarzy. Jakoś go nie opublikowali. Robiono audyty w ministerstwach i co? I nic. Teraz straszą audytem w arimr. Kiszczakowa tymi teczkami im studniówkę uratowała. Bo tv nie miała by o czym mówić.

 

http://wpolityce.pl/polityka/283621-nasz-news-szokujace-wyniki-audytu-po-platformie-w-ciagu-8-lat-rzadow-po-psl-w-samej-arimr-przyznano-281-mln-zlotych-nagrod-w-tym-az-10-mln-dla-waskiej-grupy-osob

 

http://wpolityce.pl/polityka/185061-ludowcy-obsiedli-agencje-restrukturyzacji-i-modernizacji-rolnictwa-rodzinami-i-znajomymi-nawet-kontrolerzy-cba-byli-pod-wrazeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

heniu , z profilu wynika że młody jeszcze jesteś więc pewnie nie wiesz że portal "wpolityce" cytować w obronie pis to tak jakby cytować "fakty i mity" kiedy chcesz bronić księdza pedofila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nie bądź cyniczny. Dumny polski rząd bierze pieniądze od złych Niemców, którzy chcą wykupić naszą ziemię itd? Wyznajesz dwie prawdy. Jak rząd z Niemcami współpracuje, czy coś od nich bierze to dobrze. Ale ogólnie Niemcy są be.

Co do tych 1500 zł. Jak rozumiem masz czworo dzieci. Więc jednak cię oszukali. Bo w myśl kampanii powinieneś dostać 500 zł na każde. A więc 2 tys.

 

Nie mam troje ale jestem bidny chłop to i na pierwsze mi się należy czyli jednak mnie nie oszukali ;)

W okolicy to większość rodzin ma trójkę dzieci i wszyscy już mówią że na PiS w następnych wyborach będą głosować a co najważniejsze to znaczna część tych dzieci też już będzie brała udział w wyborach

Edytowano przez henio2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeszcze przed wyborami była wielka jazda na osoby tu piszące z poglądami prawicowymi . A teraz ci co jechali po prawicy , prawicowymi argumentami jadą po PiSie :D .

Juz o tym pisałem ale powtórzę. Odkąd zacząłem chodzić na wybory to nie wiele mord zmieniło sie na liście do głosowania po za tym że większość pozmieniała tylko partie albo utworzyła nowe.

Kłócicie sie czy PO czy Pis jest lepsze. ŻADNA !!!! Wszystkie pookrągłostołowe partie są do wywalenia ale niestety to one maja władzę nad masą ludzka w postaci mediów . Ludzie to stworzenia stadne i idą tam gdzie większość tym bardziej że wkoło wałkowane jest słowo "demokracja" a to nic innego jak zniewolenie umysłowe. Jak nazwać to że w demokracji prawo głosu mają wszyscy a i tak rządzą jednostki wmawiając ludziom że ich zdanie jest zdaniem ogółu. Taki maly paradoks. Niemcy jeden z najbardziej demokratycznych krajów a rządzi nim jedna baba  (przepraszam wszystkie kobiety ale Merkel dzieżko do kobiet zaliczyć :D  )

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A za jakich czasów komendant Maj karierę robił? Wyleciał szybko i sprawa zakończona.  Gotują to sie Powcy i Nowocześni. Raport Nik z 2014 r z kontroli stadnin wkleiłem niedawno. W 2014 szef Niku też się chciał za wczasu podlizać Pisowi? Nie słyszałem żeby te konie tam przestały się hodować z powodu zmiany szefa. A bicie piany , że obejmując władze w listopadzie można cokolwiek zmienić w finansowaniu działania państwa na najbliższe miesiące to szkoda komentować. Bo to bicie piany,  nikt rozsądny tak  nie myśli.

Z jakiej racji mieli tolerować w agencjach politycznych rywali z PSL, którzy od rana do wieczora krytykują rząd? Tam żaden kierownik nie był bezpartyjny, niektórzy się zapisali do Psl żeby kariere kontynuować, teraz mogą się do Pis zapisać i zacząć od nowa.

 

No tak tłumaczenie na poziomie pisu. Karierę robił za po i za po zaczęto przyglądać się jego sprawkom. Błaszczak ma do dyspozycji różne służby i mógł go sprawdzić. Więc nie ma co teraz głupio się tłumaczyć, że wzięli faceta, przeciwko któremu za po zaczęto prowadzić postępowania. Ewentualnie możemy to wytłumaczyć tak, że za po był podejrzany. A pis zrobił go komendantem. To jest wina po, że się na nim poznali a pis nie. Za pisu w latach 2005 - 2007 też był w policji. To co wina pisu była dwa razy?

Myślisz, że hodowla koni rasowych to hodowla świń to o czym mamy gadać. Widzisz ci ludzie znajdą pracę bardzo szybko. Ściągną do siebie ludzi z tych stadnin, którzy są coś warci. Szejk za wszystko zapłaci. I jak to piszesz konie przestaną się hodować w Polsce. A przynajmniej ranga stadnin ucierpi. Tak się odbywa przejmowanie know how. Niby majątek zostaje a firma pada.

Bicie piany to uprawia pis. Straszy Niemcami i się u nich zapożycza. Szydło idzie na smycz do Merkel jak Tusk i Kopacz. Bajki o władzy w listopadzie i nie możności zmiany finansowania też są bajkami na poziomie wyborcy pisu. Bo skoro budżet jest jaki jest. Rząd przychodzi w listopadzie. To w następnym roku po prostu planuje rozważniej wydatki. A nie zaczyna rok od kredytu. Gdyby te 500 na dziecko wprowadzili od nowego roku to tragedia narodowa by była? Ciebie może takimi tanimi bajkami przekonają mnie nie.

Agencje polityczne? Dobre sobie. Czyli jak mówiłem koryto te same tylko świnie się zmieniają. Na tym polega dobra zmiana. Z ich na naszych.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kolejna dobra zmiana http://www.bankier.pl/wiadomosc/Janina-Goss-pozyczkodawca-J-Kaczynskiego-w-radzie-nadzorczej-PGE-7332557.html  Wcześniej tym się zajmowała np http://300polityka.pl/news/2012/09/14/nie-bondaryk-tylko-janina-goss-kto-stoi-za-wstrzymaniem-kolportarzu-gazety-polskiej-codzienn/  Widać że pisiory to jeszcze gorsze bagno i bydło w wyścigu do koryta niż to co było .Ciekawe co na to też anty izraelscy prawicowcy bo nazwisko jasno wskazuje pochodzenie tej osoby ? Już kiedyś pisałem że ci co żydów uważają za największe zło bo pisiarnia im tak wmawia są debilami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Znowu wypływa Srebrna. Tak tak Jarosław pożywił się na okrągłym stole nie gorzej niż komunistyczna nomenklatura. A co do dobrej zmiany. PiS wzorem psl postanowił zawłaszczyć co się da. Przywiązać los jak największej liczby ludzi do partyjnych stołków rozdawanych w urzędach. Tak by głosowali na pis bo od tego będzie zależała ich praca i los rodzin. Psl tkał tą pajęczynę latami. PiS bezpardonowo przy pomocy zmiany w ustawie o służbie cywilnej przejmie to wszystko w kilka miesięcy. To jest właśnie dobra zmiana przy korycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wręcz nie zdrowe, aby Jarek do tej pory miał słabość do byłej niani J. Goss :wacko:

A miałam nadzieję, że okrzepł i wydoroślał po poprzednich doświadczeniach.

A tu jednak wiek nie idzie w parze z rozumem a sentymenty i kolesiostwo.

 

Jarek i Leszek obaj są siebie warci, zaprzeczają faktom ze swej przeszłości, które i tak już wyszły na jaw.

Tym bardziej, że jeden nie jest lepszy od drugiego.....

Skupiają oczy całego świata, robiąc cyrk....zamiast skupiać się na poważnych przemianie systemu.

A przedstawia się na złośliwego starca, który mści się....zamiast pozostawić po sobie coś dobrego...

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

To wręcz nie zdrowe, aby Jarek do tej pory miał słabość do byłej niani J. Goss :wacko:

A miałam nadzieję, że okrzepł i wydoroślał po poprzednich doświadczeniach.

A tu jednak wiek nie idzie w parze z rozumem a sentymenty i kolesiostwo.

 

Jarek i Leszek obaj są siebie warci, zaprzeczają faktom ze swej przeszłości, które i tak już wyszły na jaw.

Tym bardziej, że jeden nie jest lepszy od drugiego.....

Skupiają oczy całego świata, robiąc cyrk....zamiast skupiać się na poważnych przemianie systemu.

A przedstawia się na złośliwego starca, który mści się....zamiast pozostawić po sobie coś dobrego...

PIS nic dobrego po sobie nigdy nie zostawiał i nie zostawi .Jedyne co po nich zostaje to spalona ziemia .Potem latami trzeba naprawiać zemsty obłąkańczego starca Kaczyńskiego wśród narodu jak i na arenie międzynarodowej .Po prostu brak mu zwykłego pragmatyzmu politycznego .Stawia też swoją prywatę ponad dobro państwa polskiego i jego obywateli to widać jasno dla ludzi zdrowo myślących od dawna .Zresztą prywata na pierwszym miejscu przed państwem i obywatelami widoczna jest w Polsce u wszystkich opcji politycznych przez ostatnie ćwierć wieku . Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Jarek pała chęcią zemsty do każdego i za wszystko. Mi to sie wydaje że on chce po prostu doprowadzić do tego żeby część go ubóstwiała a część nienawidziła. I będzie mógł sobie wtedy robić co chce - włżcznie z wojskiem na ulicach - już nawet jakiś debil z pisu mówił że protesty KOD to wojna hybrydowa. Aż sam się dołączę do następnego.

 

A co do dobrej zmiany ;) - ja widzę dobrą zmianę. Ziemię kupuję ostatnimi dniami tanio bo ludzie boją się co będzie jak ustawa wejdzie - dostali spadki , mieszkają w mieście lub nie widzą sensu uprawy i sprzedają. Dzierżawy też biorę w miarę tanio bo dopłat nie ma i na dodatek ceny marne. Miesiąc temu miałem ponad 40 swoich i trochę dzierżaw , na dzień dzisiejszy mam 76 ha swoich i prawie 100ha dzierżaw. Jak nic do 200 dobiję do maja ;)

 

I druga oznaka dobrej zmiany - fachowców brak!!! Żona powiedziała pod koniec lutego że odchodzi z pracy bo za mało zarabia - od 1 marca podnieśli jej stawkę za godzinę z 45zł do 73zł tylko musiała podpisać kontrakt na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zapomniałes o jednym . 90 % ziemi ,a może i więcej kupowane jest na kredyt . I  w takim wypadku to pseudo swoje , stanie się swoim , gdy z hipoteki zniknie wpis o wierzytelnosci . O czym warto pamiętać.

Jesli ziemia stanieje , wartośc obciazenia hipoteką , stanie się wyższa od wartości ziemi .

Do czego to doprowadzi , ano do tego że w przypadku utraty zdolności  kredytowej, że nikt nie sprzeda tak zadłużonej ziemi za wartosć hipoteki , gdyż cena rynkowa bedzie dużo wyższa . A warunkiem  koniecznm do zmiany własności , jest wyczyszczenie hipoteki poprzez regulację dlugu lub jego przejęcie przez nabywcę.

Hurra optmizm w nabywaniu gruntów za wszelką cenę , bć może okaże się katastrofalną w skutkach decyzja , przy prawie pewnej recesji na rynku rolnym.

Stopniowa redukcja , a nawet wycofanie się z doplat , będzie tylko przysłowiowym gwozdziem do trumny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Masz część racji. Ja akurat nie dałem się wkręcić jak większość u mnie w sąsiedztwie w kupowanie po 60 tyś hektar na kredyt. Wtedy się ze mnie śmiali że nie "rozwijam się". Kasa na koncie i teraz kupuję za gotówkę po 30-35tyś hektar.  

 

A jak cena spadnie jeszczeto banki poproszą o dodatkowe zabezpieczenia i wtedy mamy jak nic 20 tyś hektar i to będzie uczciwa cena do zapłacenia.  Dobra zmiana ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ziemia to kapitał , ale ściśle powiązany z jego możliwością zwrotu jaki przynosi zysk z jej produktywności . Ktoś kto liczy na systematyczny coroczny wzrost jej wartości o tak dla ideii, popełnia kardynalny błąd .

Pompowany balon , wcześniej czy póżniej pęka .  I kolo zaczyna toczyć się znowu pod góre , zgodnie z zasadą by ktoś zarobił , drugi musi stracić . Nigdy nie zarobią oboje.

Co do ceny 20 tyś zł , to masz rację , tyle powinien kosztować 1 ha średnio-dobrej klasy ziemi kl 3 . Bo przy opłacalności ( o ile w ogóle można o niej mówic ) rzedu 20-25% , pozostaje na czysto 12q zboża przy plonie 5 ton , oraz 0,6 q rzepaku przy plonie 3 tony . Daje to dochód na poziomie 600 -800 zł /ha i pozwala splacic tą ziemię w okresie 30 lat . To i tak długo , gdyż . dopiero 50 letni człowiek zacznie na niej zarabiać , pod warunkiem że kupil ją w wieku 20 lat na kredyt bez żadnych prowizji i odsetek .

Niestety takiego kredytu nie ma w związku z tym , inwestycja w glebę z punktu ekonomicznego jest bezsensowna. Tym bardziej gdy czytam o kwotach rzędu 40 tyś i więcej za glebę kl 4b lub nawet 5 .

Handel , usługi bądz przemysł , dokonują zwrotu inwestycji kilku lub nawet klikukrotnie szybszego.

Ps

osterlej tylko pogratulować , przez ostatni miesiąc kupiłeś za gotówkę 36 ha płacąc co najmniej 30 tyś /ha , co daje kwotę ok 1,2 mln zł .

Co na to US .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Buta pisowskiego rządu nie zna granic. Do wczoraj mówili, że Polska jest suwerenna i nie musi wykonywać opinii Komisji Weneckiej. Dzisiaj proszą szanowną komisję o wydanie orzeczenia dopiero w czerwcu. Jak zwykle wszystko na opak. Wczoraj buta, że nic nie muszą, dzisiaj prośba. Ci ludzie robią wszystko na łapu capu. Najpierw robią potem myślą. Bo gdyby myśleli od początku to nie mówili by , że nie muszą się stosować do opinii. A od razu poprosili o przełożenie choćby ze względu na przeciek.To samo było z listem kongresmenów z usa. Najpierw im odpisali, żeby spadali na drzewo. A potem Waszczykowski chciał z nimi rozmawiać. Tak samo jak z Niemcami. Niemiec zły ale kasa od Niemca dobra.

Podsumowując z jednej strony prywata i kumoterstwo od góry do dołu jak w po i psl. Z drugiej głupota goni głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A nam zwykłym obywatelom spokój i stabilizacja ;)  dawno tak dobrze w Polsce nie było B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jasne , niedawno jak spotkałem  sąsiada  ( oczywiście pisuar) to wył aż mu piana szła  ;)

zapytał mnie czy dostałem te magiczne pismo z agencji 

a ja mu na to że nie i że to dostają ci którzy głosowali na pis ..a ja dopłaty dostałem jako bezpartyjny 

miło było chłopa posłuchać  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

I sie wydało... to Janina rządzi w parti a nie Jarek..... ;)

to jestes słabo zoriwtowany

to jest ta druga strona od spólek i kasy  nie dla oczu wyborców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj