nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

mirro    6386

Pytałem w kontekście stawiania go za wzór dla naszych żołnierzy przez ministra Macierewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ogólnie z tymi partyzantami różnie bywało. Moja babcia miała kumpli wśród nich. Oczywiście walczyli z komunistami. Ale tez wielu miało ciemne sprawki na sumieniu. Babcia mówi, że po wojnie ludzie pracowali. Wszyscy na polach, gdzie tam kto mógł bo bieda była. A oni elegancko ubrani spacerowali po okolicy. Robota raczej nie była dla nich. Jak czegoś brakowało lub przyszła zima. To poszli parę wiosek dalej. Pozabierali ludziom kożuchy lub co tam jeszcze było im potrzebne. To, że zdobywali jedzenie rozbijając komendy mo to raczej fabuła filmowa. Większość potrzebnych przedmiotów i dóbr zabierali po prostu ludziom. Bo ci po wojnie w biedzie po dobroci raczej nie dawali. Dodatkowo na Podlasiu partyzanci katoliccy walczyli z partyzantami prawosławnymi. Nie dawno Duda miał brać udział w marszu ku pamięci jednego z nich organizowanym w Hajnówce. Objął nawet honorowy patronat nad tym marszem. A ów partyzant wsławił się rozstrzelaniem iluś tam prawosławnych nie związanych z władzą ludową.

Ogólnie wielu po wojnie starało się walczyć z władzą ludową i sowieckim najeźdźcą. Ale wielu przy tym dopuściło się wielu przestępstw. Nazwanie ich bandami to nie do końca dzieło komunistycznej propagandy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Obecna władza jest bezgranicznie antyrosyjska często wbrew faktom. i zdrowemu rozsądkowi. Tzw. polityka historyczna nie jest absolutbie krystaliczna.. Zołnierze wyklec są teraz na topie bo walczyli z ruskimi a reszta jest nieważna. Ukraińcy sku...ny zgotowali nam Wołyń i mamy to gdzieś bo jest ważniejsze by wspierać ich antyrosyjskośc. Powstanie warszawskie które było samobójczym zrywem też coraz częściej jest tłumaczone brakiem reakcji bratniej armii. By wspomóc nasz rząd pomysłem jak dopiec Rosji proponuję zaprzestać kupowania od nich ropy i gazu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Polityka historyczna to jedno. Polityka między narodowa to drugie. Tutaj jest odwrotnie. Obecny rząd robi wiele na korzyść Rosji. Putin olewa politykę historyczną. Bardziej cieszy się, z tego co Kaczyński robi w realu na arenie międzynarodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Oj boli to widać ten sukces co niekturych no PO 8 latach rządów nieudaczników te 100 dni to sukces

 

 

Tak jak boli zwolenników PiSlamu że ludzie na ulice wychodzą pomimo że jest tak wspaniale, taki to ten 100 dniowy sukces. Tak, nikomu innemu nie udało się w tak szybkim czasie tak podzielić społeczeństwa. Za starych czasów takie coś załatwiało ZOMO, niejeden w PiSlamie się z tamtych czasów wywodzi i zapewne dziś widział by takie rozwiązanie za stosowne: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19490175,polska-rzeczpospolita-ludowa-jest-demokratycznym-panstwem.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Ciekawe kiedy u Ciebie były ostatnio sklasyfikowane gruntu. A to są koszta.

Toteż jak najbardziej chodzi tu o interpretację definicji zadrzewienia a lasu, przez urzędniczkę.

Dziwię się jednak, że ten areał dodali do użytków rolnych a nie do lasów.

 

 Nie wątpię, że zaglądałeś do źródeł.....

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/726997,Zmiany-w-podatku-rolnym-od-2016-roku.html

powierzchnia lasów była aktualizowana w mojej gminie w ubiegłym roku 

gmina ogłasza ten fakt , są wyłożone mapy do wglądu  i należy się zapoznać ,  zgłosić uwagi - większe działki objeżdża leśniczy i sprawdza na miejscu 

 

 

las jest opisany na mapie jako las  i jego powierzchnia jest ujęta w wypisie  i na tym opiera się urzędnik gminy 

wszystko inne jest zadrzewieniem na gruntach ornych - jak zaczniesz to rozróżniać to zrozumiesz swój błąd w rozumowaniu 

według tych zmian -policzyli po prostu zadrzewienie zgodnie z przelicznikiem i dodali do gruntów ornych  

 

nie dodali tej pow. do lasu bo im nie wolno  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zauważcie, że w tvp dzisiaj o 100 dniach już ani słowa. Nawet w pisie wiedzą, że nie ma się czym chwalić. A tu ludzie na ulicę jeszcze wyszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

powinno być 100 dni i 100 nocy  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Zaraz, zaraz a może tu chodzi o 100 dni które pozostały do końca? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No i mamy nie przychylny a raczej miażdżący raport Komisji Weneckiej. Co prawda projekt. Ale chyba nie wiele się zmieni wersja ostateczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powierzchnia lasów była aktualizowana w mojej gminie w ubiegłym roku 

gmina ogłasza ten fakt , są wyłożone mapy do wglądu  i należy się zapoznać ,  zgłosić uwagi - większe działki objeżdża leśniczy i sprawdza na miejscu 

 

 

las jest opisany na mapie jako las  i jego powierzchnia jest ujęta w wypisie  i na tym opiera się urzędnik gminy 

wszystko inne jest zadrzewieniem na gruntach ornych - jak zaczniesz to rozróżniać to zrozumiesz swój błąd w rozumowaniu 

według tych zmian -policzyli po prostu zadrzewienie zgodnie z przelicznikiem i dodali do gruntów ornych  

 

nie dodali tej pow. do lasu bo im nie wolno  ;)

Zamierzałam jedynie wskazać zmianę w ustawie, czyli dodatkowe/nowe opodatkowanie.

Pozostała reszta jest już niepotrzebnym rozwinięciem uparciuchu :D

Rozumiemy się pod tym wzgl., że im „nie wolno”, ponieważ gmina i starostwo to odrębne urzędy.

Znam definicje i oznaczenia w wypisach, mapach ewidencyjnych (gleboznawstwo w teorii i praktyce bardzo lubiłam jako przedmiot, także kartografie, dendrologie).

Jednakże to, co jest w teorii ewidencyjnej (g.zadrzewione) a w praktyce/realu(las), wierz mi lub nie, odbiega od prawdy. Przekonaj się na własne oczy, zapraszam ;)

Dla mnie brak tzw aktualizacji klasyfikacji.......leśniczy opierdziela się chyba.

Rozumiem to, że wg fachowego oznaczenia: grunty zadrzewione łatwiej im podciągnąć do podatku rolnego, niż leśnego. Od tak nie wolno im, bo wymagałoby to bałaganu związanego z dodatkową klasyfikacją (chyba, że na własne życzenie). Pamięta ona u nas czasy komuny.

Dlatego w mojej subiektywnej ocenie wyraziłam po prostu zdziwienie i tyle.

Wg mnie urzędniczka kierowała się z oczywistych względów samym oznaczeniem, jednak nawet po samej powierzchni można stwierdzić, że coś nie tak jest na papierze.

Zresztą jest mi na rękę.

 

Mam nadzieję, że w końcu jesteś usatysfakcjonowany pełną odpowiedzią, jakoże nie lubisz zauważyłam niedomówień. Dzięki temu niestety trochę odbiegliśmy od tematu :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Piszesz i myślisz tak jak PiS chce. Wbili ci do głowy, że KOD chce przejąć władzę i ty to piszesz. Przecież oni mówili, na iluś tam, tych swoich marszach, że nie chodzi im o przejęcie legalnie wybranej władzy. A jedynie o krytykę. To krytykować już nie wolno bo się pislamiści obrażą? Niech sobie krytykują, maszerują co ci to przeszkadza?

Wałęsa nic nie sprzedawał to jest następna bzdura. Ciesz się, że te fabryki ktoś kupił. Bo teraz ludzie tam pracę mają. Gdybyś wiedział jak funkcjonowała większość zakładów w komunistycznej gospodarce planowej. To byś nie pisał takich bzdur. Skończyły się dotacje z budżetu to i zakłady popadały. Państwo brało kredyty za granicą dofinansowywało nie rentowne zakłady. I radocha była, że w komunie dobrobyt był. Nawbijali młodym do głów tych dyrdymałów. A ci je piszą naiwnie. Radzę najpierw poczytać jaka to ekonomia był za komuny. Jak to wszystko funkcjonowało a potem durnoty przestaniesz pisać. O ile to zrozumiesz oczywiście.

 

Wiesz co @hubertuss czytam te Twoje posty i dochodzę do wniosku że jesteś osobą która popiera układ PO-N.PL-PSL-GW. A o ekonomi za komuny sporo czytałem i wiem na ten temat oraz rozmawiałem z wieloma osobami m.in z poglądami lewicowo-liberalnymi, prawicowymi. Może jestem pislamistą-kukizową-korwinistą  lepiej nim być niż platfusem pseudonowoczesnym. Twoj wybór kogo popierasz. Jak dla mnie Ty piszesz bzdury. Jak jesteś taki cwany to idż do swojego guru Adasia i jego żydowskiej szajki w Gazecie Gównianej i tam pisz swoją propagandę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Ywa

napisałaś wiele bzdur w wcześniejszych postach ale widzę że  dotarło  ;)

 

 każdy z nas ma obowiązek zgłaszać zmiany w ewidencji gruntów i robić aktualizację że stanem faktycznym na swój koszt  

 a jak jest to dobrze wiemy  ;) - i tu nie wina urzędnika 

 to że coś tam gdzieś zrobią z urzędu  to tylko  loteria bo coś tam muszą  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No i mamy nie przychylny a raczej miażdżący raport Komisji Weneckiej. Co prawda projekt. Ale chyba nie wiele się zmieni wersja ostateczna.

 

Ale za to Węgrzy jak nigdy dotąd nasi bracia: http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5711-orban-w-wywiadzie-dla-niemieckiej-gazety-za-polske-wielu-z-nas-przelaloby-krew. Może i Wołodia P. dzięki temu zerknie na nas łaskawszym okiem. Same sukcesy Jarosława Nadętego w polityce zagranicznej, bo chyba żaden zdrowo myślący obywatel nie ma już złudzeń że PAD i Pani Premier to figuranci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@rewers66110 co z tego, że czytałeś, rozmawiałeś. Skoro pewnie guzik z tego zrozumiałeś. Skoro ja piszę bzdury podaj konkrety. W którym miejscu. Bo jak na razie twój post to żale i frustracje pislamisty. A że guzik rozumiesz z tego co czytasz. To ci udowodnię. Napisałem tutaj, że nigdy nie zagłosuję i nie zagłosowałem na PO. Napisałem też dlaczego. Ty niby przeczytałeś moje posty. Ale guzik z tego zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marko nie pochlebiaj sobie..... ^^

Wszystkie poprzednie moje posty są poprawne. Sprawdź!

Doszukiwałeś się koniecznie błędu w ogólnikowo przedstawionej sytuacji. Miałeś prawo.

Dzięki ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jasne  ;)

a ta pani z gminy  czego dzwoniła ?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

jasne  ;)

a ta pani z gminy  czego dzwoniła ?  :D  :D  :D

Marko tak nie wiele kobiet tu pisze byś się trochę ogarnął trochę z tym męskim szowinizmem be!  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

oj tam , my się po prostu lubimy  ;)

odnoszę się tylko do treści 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a jak tam oceniacie nową ustawę o ziemi rolnej? Czegoś takiego to nawet bolszewicy by nie wymyślili, istne wywłaszczanie będzie. Tak w ogóle to ona już weszła w życie? Bo jak nie to może jeszcze zdążę uporządkować sprawy bo mam dzierżawę od braci i od wujka, którą planowałem kupić, a według tego co planują pisowcy to te ziemie będzie mogła wykupić Agencja i to po cenie ustalonej przezeń...

Tak się w tej nienawiści zapędzili, że i polskich rolników uznali za wrogów państwa tak samo jak tych zagranicznych.

Przypomnę tylko, że w 2003 roku pewien rząd próbował tego ale z półwyspem Helskim, jednak Kwaśniewski zaskarzył to do TK, aten uznał tą ustawę za niezwykle szkodliwą i godzącą we wąłsność prywatną. Historia sie powtarza tyle, że z całym krajem no i jeszcze... no właśnie, ktoś niedawno roz... Tk ciekawe kto i po co?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dzisiaj to chyba komisja wenecka wyjaśniła wszystko 

to co się dzieje to jest pogarda dla narodu 

robią co chcą  :(


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak to jest jak mali zakompleksieni ludzie dorwią się do władzy i pomyśleć, że to wieś miała największy w tym udział... wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

a jak tam oceniacie nową ustawę o ziemi rolnej? Czegoś takiego to nawet bolszewicy by nie wymyślili, istne wywłaszczanie będzie. Tak w ogóle to ona już weszła w życie? Bo jak nie to może jeszcze zdążę uporządkować sprawy bo mam dzierżawę od braci i od wujka, którą planowałem kupić, a według tego co planują pisowcy to te ziemie będzie mogła wykupić Agencja i to po cenie ustalonej przezeń...

Tak się w tej nienawiści zapędzili, że i polskich rolników uznali za wrogów państwa tak samo jak tych zagranicznych.

Przypomnę tylko, że w 2003 roku pewien rząd próbował tego ale z półwyspem Helskim, jednak Kwaśniewski zaskarzył to do TK, aten uznał tą ustawę za niezwykle szkodliwą i godzącą we wąłsność prywatną. Historia sie powtarza tyle, że z całym krajem no i jeszcze... no właśnie, ktoś niedawno roz... Tk ciekawe kto i po co?

Zacznie się szukanie dojścia do ludzi z ANR  którzy decyduja o wykupie. Czym wiecej urzednik ma władzy tym więcej korupcji.bedzie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj