nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Pytanie czy do tego lasu zwrócą ci akcyzę. Bo wtedy gmina może policzyć ci ha inaczej. U nas to urzędnik decyduje. A co urząd to inne obyczaje.

Sondaż dla faktów tvn pokazuje 32 % dla pisu, 22 % dla nowoczesnej 17 % dla po i 8 % dla kukiza. Widać wyraźnie, że pis chwilę po wyborach nie ma szans na samodzielne rządzenie. A ewentualna koalicja po i nowoczesnej jest już blisko.D

 

Dobry żart

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

w zartach to lepsza jest szydlo-dzisaj sie okazalo ze wiekszosc obietnic wyborczych to byly zarty-na szczescie dla polski.

nie wiedzialem ze kiszczak to goral spod wadowic, niewiele mlodszy od papieza, jego rodzina pochodzila z sasiedniej wsi, moze temu zawsze im sie milo rozmawialo co widac na filmach.wiec moze we dwoch ustalili losy polski :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

wiecie pod jakim wezwaniem jest parafia z rodzinnej wsi kiszczaka-erygowal ja jeszcze wojtyla w 78 r.- sw. urbana :P  :P  :P -taki chichot losu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowana większość Polaków dobrzeocenia 100 dni rządów Beaty Szydło wyniki mówią same za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No pislamiści na pewno dobrze oceniają. Bo ja wczoraj widziałem sondaż gdzie, oceniano na zasadzie ocen szkolnych. Tych od 3 w dół. było zdecydowanie najwięcej.  CO do żartów. Nie którym z czasem coraz mniej będzie do śmiechu bo schody się zaczynają. Kaski będzie mało. a oszukana w kampanii część społeczeństwa będzie chciała wszystkich obietnic. Przeszło 500 zł na dziecko. Ale za rok jest problem, skąd na to brać. Łatwo wydać trudno zarobić. Jak w życiu. Z podatkiem od sklepów jest też problem. Państwo co rok musi dokładać do zusu ogromne pieniądze. Ciekawe skąd wezmą jeszcze więcej na obniżenie wieku. Czyli wypłatę większej ilości emerytur? Ja nie mam wątpliwości, że poparcie spadnie i to nie żaden żart.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marko lubię Twoją dociekliwość a mniej Twój ton...jak wiesz ;)

Szczegółów nie będę ujawniać. Tylko tyle, że chodzi nie o jeden "las"

Nie umniejszam jednak Twojej inteligencji i tego, że sam się domyślasz, że chodzi tu ściślej o ewidencję, która zazwyczaj ma dużo do życzenia.

Ciekawe kiedy u Ciebie były ostatnio sklasyfikowane gruntu. A to są koszta.

Toteż jak najbardziej chodzi tu o interpretację definicji zadrzewienia a lasu, przez urzędniczkę.

Dziwię się jednak, że ten areał dodali do użytków rolnych a nie do lasów.

 

 Nie wątpię, że zaglądałeś do źródeł.....

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/726997,Zmiany-w-podatku-rolnym-od-2016-roku.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Zastanawiam się i przechodzi mnie taka myśl po co jest ten szKOD. Czyżby Schetyna Kijowski Petru Michnik Lis chcą w ten sposób odzyskać władzę. Nie tedy droga a Wałęse pokazywać jako ideał ? On jak dla mnie jest człowiekiem który zniszczył gospodarkę sprzedając więkosośc fabryk albo zlikwidował.

 

Ostatnio czytałem pocisk Kowalskiego na temat posłanek od Petru. Powiedział prawdę że na punkie KAczora mają obesję.

 

Nikt nie jest idealny :) Tylko Pan Bóg jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Piszesz i myślisz tak jak PiS chce. Wbili ci do głowy, że KOD chce przejąć władzę i ty to piszesz. Przecież oni mówili, na iluś tam, tych swoich marszach, że nie chodzi im o przejęcie legalnie wybranej władzy. A jedynie o krytykę. To krytykować już nie wolno bo się pislamiści obrażą? Niech sobie krytykują, maszerują co ci to przeszkadza?

Wałęsa nic nie sprzedawał to jest następna bzdura. Ciesz się, że te fabryki ktoś kupił. Bo teraz ludzie tam pracę mają. Gdybyś wiedział jak funkcjonowała większość zakładów w komunistycznej gospodarce planowej. To byś nie pisał takich bzdur. Skończyły się dotacje z budżetu to i zakłady popadały. Państwo brało kredyty za granicą dofinansowywało nie rentowne zakłady. I radocha była, że w komunie dobrobyt był. Nawbijali młodym do głów tych dyrdymałów. A ci je piszą naiwnie. Radzę najpierw poczytać jaka to ekonomia był za komuny. Jak to wszystko funkcjonowało a potem durnoty przestaniesz pisać. O ile to zrozumiesz oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie większość Polaków tylko pislamistów.

 

Oj boli to widać ten sukces co niekturych no PO 8 latach rządów nieudaczników te 100 dni to sukces

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pislamiści na pewno dobrze oceniają. Bo ja wczoraj widziałem sondaż gdzie, oceniano na zasadzie ocen szkolnych. Tych od 3 w dół. było zdecydowanie najwięcej.  CO do żartów. Nie którym z czasem coraz mniej będzie do śmiechu bo schody się zaczynają. Kaski będzie mało. a oszukana w kampanii część społeczeństwa będzie chciała wszystkich obietnic. Przeszło 500 zł na dziecko. Ale za rok jest problem, skąd na to brać. Łatwo wydać trudno zarobić. Jak w życiu. Z podatkiem od sklepów jest też problem. Państwo co rok musi dokładać do zusu ogromne pieniądze. Ciekawe skąd wezmą jeszcze więcej na obniżenie wieku. Czyli wypłatę większej ilości emerytur? Ja nie mam wątpliwości, że poparcie spadnie i to nie żaden żart.

 

Zabawny petrusowiec z ciebie.

2 miesiące temu biadolenie że 500+ nie wprowadzą ze względu na brak kasy. Teraz gdy twoje wróżby jednak się nie spełniły, prorokujesz że tym razem za rok 500+ zniknie z powodu braku kasy.

Za rok jakie będziesz snuł teorie?

 

oj, straszny nudziarz z ciebie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

dług publiczny za czasów E.Gierka 19,6 mld dolarów i 9,8% pkb, za czasów D.Tuska 300mld i 48%pkb ,dane z 2010 roku .Ostatnie dane z 2014 wynoszą370 mld dolarów i 55 pkb% .Ciekawe gdzie podział dochód z sprzedazy fabryk ,w 1989 było ponad 8000 zakładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

100 dni to sukces że przetrwali. Teraz wezmą na przetrwanie 3 lata a naród dalej będzie się żarł. A im bardziej będzie się żarł ,tym dłużej będą trwali.

Mam pytanie do tych co bliżej gór. To prawda z tym żołnierzem wyklętym Kurasiem "Ogniem" i wieszaniem kobiety na slupie telegraficznym bo nazwała go bandytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przejedliśmy. Część rozkradziono. A że nie były to jakieś szczególnie nowoczesne zakłady to i dochód nie był kosmiczny. Prywatyzacja w wielu przypadkach nie przebiegała modelowo i uczciwie. Ale to już zasługa i lewicy i prawicy. Wszyscy coś tam sprzedawali.

Czy ja napisałem, że te 500 + zlikwidują. Nawet w pisie nie są tacy głupi. Nigdzie też nie napisałem, że 500 + nie będzie. Masz jakieś zwidy, czy już z tego wszystkiego przestałeś rozumieć co czytasz? Piszę teraz i pisałem dwa miesiące temu, że pisowi będzie coraz trudniej spełniać obietnice. A jeżeli je zechcą spełniać to społeczeństwo za to zapłaci. Wielu zapierało się, że nie. Podatek bankowy pokazał, że tak. Podatek od sklepów nie do końca wyszedł. Nawet Szydło przyznała. Teraz pracują  nad tym, co zrobić. Aby nie uderzył w tych co z niego się cieszyli. Zauważ, że większość obietnic pisu to te z rozdawaniem. Obietnic jak zarabiać dla budżetu wiele nie ma. A gdy zaczną zbierać kasę na te wydatki to nawet ci oszukani w kampanii się połapią. To nie żadne teorie tylko czysta analiza sytuacji. 500 zł na dziecko, wiek emerytalny, kwota wolna od podatku. To wszystko kosztuje. I to bardzo duże pieniądze. Kasa na 500 + za rok jakoś się znajdzie. Tylko my wszyscy się na to zrzucimy. Potem zrzucimy się na wiek emerytalny bo już dzisiaj co rok do zusu trzeba dużo dokładać. Potem na kwotę wolną od podatku. I Jak myślisz dużo głupich za 4 lata zostanie. Co się nie połapie, że różne podatki wzrosły i ceny towarów i usług?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

Ciekawostka o Wałęsie dla ludzi z KODu,,

 

1. Prof. Paweł Bożyk doradca ekonomiczny E.Gierka, w książce „Hanka, miłość, polityka” napisał, że podczas strajku sierpniowego w 1980 roku był świadkiem rozmowy szefa MSW gen. Kowalczyka z E.Gierkiem, w której Kowalczyk powiedział E. Gierkowi, że „Wałęsa to nasz człowiek, od lat współpracujemy z nim także w sensie finansowym.”
http://2kolory.com/Ksiazki,kg/Dwa-Kolory,pbde

2. (Archiwum Akt Nowych, KC PZPR, sygn. V/246, fragment stenogramu z posiedzenia Biura Politycznego KC PZPR w dniu 27 listopada 1984 r. , wypowiedź Mieczysława F. Rakowskiego)

"... Absolutnie nie jest potrzebne podejmowanie jakiegokolwiek "ostrzału" Wałęsy, bo jest to człowiek podstawiony przecież, [...] nim się kieruje"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wśród negatywów warto pokazać również jakieś plusy.

Nie jestem stronnicza, wolę obiektywizm.

System jest obecnie przekształcany, reorganizowany, zatem trudno jednoznacznie się wypowiadać.

 

PiS postanowił znacząco obniżyć pensje prezesów państwowych spółek. Dotychczasowi szefowie koncernów kontrolowanych przez skarb państwa zarabiali astronomiczne kwoty, niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka. Przykładowo, Jacek Krawiec, były prezes Orlenu, inkasował rocznie łącznie z premiami ok. 3 mln zł. Natomiast Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zarobił w 2014 r. prawie milion złotych, mimo że firma zanotowała gigantyczną stratę netto w wysokości 659 mln zł. We wcześniejszych latach dostawał w premiach nawet pół miliona więcej. Z kolei prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, który w 2014 r. zarobił ponad 3 mln zł, miał w przeliczeniu stawkę godzinową w wysokości 1618 zł brutto.

http://niezalezna.pl/75685-prezesi-nie-zarobia-juz-milionow-obniza-pensje-szefom-panstwowych-spolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejedliśmy. Część rozkradziono. A że nie były to jakieś szczególnie nowoczesne zakłady to i dochód nie był kosmiczny. Prywatyzacja w wielu przypadkach nie przebiegała modelowo i uczciwie. Ale to już zasługa i lewicy i prawicy. Wszyscy coś tam sprzedawali.

Czy ja napisałem, że te 500 + zlikwidują. Nawet w pisie nie są tacy głupi. Nigdzie też nie napisałem, że 500 + nie będzie. Masz jakieś zwidy, czy już z tego wszystkiego przestałeś rozumieć co czytasz? Piszę teraz i pisałem dwa miesiące temu, że pisowi będzie coraz trudniej spełniać obietnice. A jeżeli je zechcą spełniać to społeczeństwo za to zapłaci. Wielu zapierało się, że nie. Podatek bankowy pokazał, że tak. Podatek od sklepów nie do końca wyszedł. Nawet Szydło przyznała. Teraz pracują  nad tym, co zrobić. Aby nie uderzył w tych co z niego się cieszyli. Zauważ, że większość obietnic pisu to te z rozdawaniem. Obietnic jak zarabiać dla budżetu wiele nie ma. A gdy zaczną zbierać kasę na te wydatki to nawet ci oszukani w kampanii się połapią. To nie żadne teorie tylko czysta analiza sytuacji. 500 zł na dziecko, wiek emerytalny, kwota wolna od podatku. To wszystko kosztuje. I to bardzo duże pieniądze. Kasa na 500 + za rok jakoś się znajdzie. Tylko my wszyscy się na to zrzucimy. Potem zrzucimy się na wiek emerytalny bo już dzisiaj co rok do zusu trzeba dużo dokładać. Potem na kwotę wolną od podatku. I Jak myślisz dużo głupich za 4 lata zostanie. Co się nie połapie, że różne podatki wzrosły i ceny towarów i usług?

 

80 MLD PO ukradło zvat to wystarczy uszczelnić system oAmbergoldnie wspomnęteż nie  osądzili winnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W tym Bieleckiego. Masz rację wystarczy uszczelnić system. I ja bym zaczął od uszczelnienia. Potem pokazał społeczeństwu, że dzięki temu mamy ekstra tyle i tyle. Wobec tego teraz drodzy obywatele damy wam to i to. Ja w domu byłem wychowany, że żeby wydać musi mnie być stać. Tak samo, żeby wydać trzeba zarobić. Rząd robi odwrotnie. Poza tym te 500 zł na dziecko można było zrobić dużo mądrzej. W postaci ulg podatkowych. Tez by kosztowało. Ale przynajmniej obsługa nie. Poza tym ulgę można by zwiększać w przypadku, gdyby państwo było na to stać. Tutaj jednak chodzi o zwykły populizm. Trzeba było kupić wygrane wybory. Bo nie oszukujmy się nawet przy kompromitacji PO. Gdyby nie populistyczne obiecanki Pis nie miał by szans na samodzielny rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejedliśmy. Część rozkradziono. A że nie były to jakieś szczególnie nowoczesne zakłady to i dochód nie był kosmiczny. Prywatyzacja w wielu przypadkach nie przebiegała modelowo i uczciwie. Ale to już zasługa i lewicy i prawicy. Wszyscy coś tam sprzedawali.

Czy ja napisałem, że te 500 + zlikwidują. Nawet w pisie nie są tacy głupi. Nigdzie też nie napisałem, że 500 + nie będzie. Masz jakieś zwidy, czy już z tego wszystkiego przestałeś rozumieć co czytasz? Piszę teraz i pisałem dwa miesiące temu, że pisowi będzie coraz trudniej spełniać obietnice. A jeżeli je zechcą spełniać to społeczeństwo za to zapłaci. Wielu zapierało się, że nie. Podatek bankowy pokazał, że tak. Podatek od sklepów nie do końca wyszedł. Nawet Szydło przyznała. Teraz pracują  nad tym, co zrobić. Aby nie uderzył w tych co z niego się cieszyli. Zauważ, że większość obietnic pisu to te z rozdawaniem. Obietnic jak zarabiać dla budżetu wiele nie ma. A gdy zaczną zbierać kasę na te wydatki to nawet ci oszukani w kampanii się połapią. To nie żadne teorie tylko czysta analiza sytuacji. 500 zł na dziecko, wiek emerytalny, kwota wolna od podatku. To wszystko kosztuje. I to bardzo duże pieniądze. Kasa na 500 + za rok jakoś się znajdzie. Tylko my wszyscy się na to zrzucimy. Potem zrzucimy się na wiek emerytalny bo już dzisiaj co rok do zusu trzeba dużo dokładać. Potem na kwotę wolną od podatku. I Jak myślisz dużo głupich za 4 lata zostanie. Co się nie połapie, że różne podatki wzrosły i ceny towarów i usług?

 

I dlatego mam jedno ale do ustawy 500+. Powinno się udokumentować wydatek tej zapomogi na produkty wyłącznie polskiego pochodzenia. GOPS-y siedzą i pija kawkę, tak to zajęcie by miały przy rozliczaniu paragonów. A państwo powinno opublikować listę PL producentów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

I kara od UE za dyskryminację, łamanie wolności konkurencji i wyboru produktów. Podejrzewam, że to tez jest przyczyną problemów z podatkiem od sklepów. Ministerstwo finansów zastanawia się jak to napisać. Aby z jednej strony nie narobić za dużo luk i w ten sposób dając małym franczyzobiorcom ulgi w tym podatku. Nie dać też ulg dużym sieciom. A z drugiej strony nie narazić się komisji UE na skargi dotyczące dyskryminacji, i równości wszystkich podmiotów wobec prawa podatkowego.

Teczka pani Szydło w czasie kampanii była wypchana po prostu jakimiś papierami. Te ustawy powstają dopiero teraz. To widać przez powstające teraz problemy. Teraz pani Szydło powinna pokazać pustą teczkę. Że już niby wszystkie ustawy są procedowane. A ona dalej pełna. Znaczy nie wiele zrobili.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to coPO-PSL  robili przez 8 lat to właśnie była dyskryminacja, gdzie był Petru wtedyireszta jak głupimi U nijnymi przepisami zamykano na wsi małe masarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

100 dni to sukces że przetrwali. Teraz wezmą na przetrwanie 3 lata a naród dalej będzie się żarł. A im bardziej będzie się żarł ,tym dłużej będą trwali.

Mam pytanie do tych co bliżej gór. To prawda z tym żołnierzem wyklętym Kurasiem "Ogniem" i wieszaniem kobiety na slupie telegraficznym bo nazwała go bandytą?

Kuraś akurat urzędował w moich stronach .Nie jest to postać krystaliczna i tak bohaterska jak to niektórzy chcą .Mój dziadek dobrze pamięta te czasy bo jak wybuchła wojna to miał 11 lat .Miał nawet karę śmierci od swoich za niesubordynację w wyniku której zginęło 2 ludzi .Walczył z Niemcami i zabijał kolaborantów ale również po pijaku był niebezpieczny dla rdzennych mieszkańców.Jeden z jego ludzi  Jan Wąchała ps. „Łazik” jest pochowany na naszym cmentarzu parafialnym.Pytałem kiedyś o niego dziadka to odpowiedział mi że to samozwańczy partyzant a raczej bandyta który jak nie dostał tego co żądał to był gotów zabić .Takie są fakty które opowiadają Ci co to widzieli a nie to co się teraz pisze o nim .Walczył też UPA które w górach miało oparcie w Łemkach .Zamieszkiwali oni aż po Szczawnicę .Kościół w Szlachtowej koło Szczawnicy  to właśnie przerobiona łemkowska cerkiew 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj