nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Krassus    97

Obywatele państw UE będą mogli dalej legalnie kupować u nas grunty rolne. Tylko na takich samych zasadach co polski rolnik czyli muszą mieć albo wykształcenie/staż i mieszkac w Polsce.

Rzeczpospolita jest dobrym źródłem tylko ten artykuł jest bardzo ogólny a resztę dopowiedzieliśmy sobie sami.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@mirro,  daj mu  spokój. bo to wyzsza yntylygyncja jest. Zapytałem "Ja tam jestem prosty chłopak i nie dostrzegam prostej zalezności pomiędzy poziomem wykształcenia, projektem ustawy o ustroju rolnym i poprzednimi mocodawcami.i odpowiedzi brak. Rzeczpospolita to słabe żródło ale wiarygodnego wskazać nie umie.

Ogólnie napewno bedzie dobrze bo PIS z założenia do głupot jest niezdolny Eeech, PISowcy........

 

Jeśli dla ciebie jakikolwiek artykuł o ustawie o ustroju rolnym jest wiarygodniejszym źródłem niż sama ustawa to chyba masz chorą głowę.

 

Dalej się łudzisz że otrzymasz odpowiedź na pytanie pozbawione jakiejkolwiek logiki, złożone ze słów wyrwanych z kontekstu?

 

Jesteś kolejnym który ma fobie na pt. pisu. Ok sobie ją mniej ale naucz się odróżniać apolitycznych ludzi od pisowców. Bo twoje kolejne wypowiedzi są coraz bardziej żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Nie no pytam o to jak do nich podchodzić w świetle tych obaw. Jako dalej do naszych, czy może jako potencjalne zagrożenie. No i na litość przestańcie rzucać się sobie do gardeł i wyzywać.
Mówi się o konsultacjach, wyjaśnianiu nieścisłości ale tylko się o tym mówi. Może choć na tym portalu można będzie jeszcze posłuchać różnych opinii, a jak nie tu to gdzie w spożywczym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Jaki jest poziom edukacji każdy wie. A czy tobie pasuje że każdy ostatni matoł może zrobić maturę i dalej studia aby zostać nauczycielem / socjologiem / rolnikiem to mnie guzik obchodzi.

 

Jeśli jednak koledze @mirro jak można wywnioskować ze słów które cytowałem, uwłacza że zawód nauczyciela / socjologa / rolnika  zdobywa się poprzez zmitrężenie czasu w szkolnej ławie, to polecam mu aby nie szukał winowajcy w projekcie ustawy o ustroju rolnym tylko w poprzednich mocodawcach którzy nie podjęli problemu.

 

A ja na to "Ja tam jestem prosty chłopak i nie dostrzegam prostej zalezności pomiędzy poziomem wykształcenia, projektem ustawy o ustroju rolnym i poprzednimi mocodawcami.i

Jak to pozbawione logiki i wyrwane z kontekstu?  Dla przypomnienia masz oryginał własnej wypowiedzi.

Nie dziw się że biore cie za PISowca jak zaczynasz atakować ad persona a to że mam chorą głowę ,a to że wypowiedzi żenujace, a to nie warto czytać wpisów albo fobiza na PIS.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no pytam o to jak do nich podchodzić w świetle tych obaw. Jako dalej do naszych, czy może jako potencjalne zagrożenie. No i na litość przestańcie rzucać się sobie do gardeł i wyzywać.

Mówi się o konsultacjach, wyjaśnianiu nieścisłości ale tylko się o tym mówi. Może choć na tym portalu można będzie jeszcze posłuchać różnych opinii, a jak nie tu to gdzie w spożywczym? 

Projekt ustawy traktuje ich ,,jako dalej naszych,, jeśli są rodziną mają prawo pierwokupu. Na pozostałą resztę wątpliwości odpowiedział krassus.

 

@ulman

Ten który twierdzi że zasłyszane informacje Bóg wie gdzie, na temat danej kwestii są bardziej wiarygodne od samej ustawy regulującej te kwestie ma nie po kolei pod sufitem i każdy ci to powie. Więc i ja nazywam rzeczy po imieniu. Teraz nie zrzucaj winy na mnie, bo nikt cię nie atakował jedynie podsumował twoje zagadkowe zachowanie.

 

Nie zauważyłem aby twoje stwierdzenie o zależnościach po między poziomem wykształcenia, projektem ustawy o ustroju rolnym i poprzednimi mocodawcami

było pytaniem. Okazało się nim dopiero w następnym poście gdzie uznałeś że nie masz odpowiedzi na owe stwierdzenie. Dlatego odparłem że pytanie jest nie logiczne.

 

Jeśli dalej się upierasz przy tym iż stwierdzenia z twoich ust są pytaniami i nieustannie chcesz uzyskać na nie odpowiedź, to dobrze, spełnię twoją wolę.

Tak na marginesie, czy oby na pewno z tobą jest wszystko ok? Ciągle się upierasz że czarne jest białe. Stwierdzenia są pytaniami, artykuły mają wyższą wiarygodność od samych ustaw. Nie ma co dziwak z ciebie.

 

Wedle projektu ustawy, element jakim jest konkretne wykształcenie ma ograniczać dostęp do ziemi rolnej nieodpowiednim osobom. Jednak że nie będzie dostatecznie spełniał funkcji ograniczającej, gdyż w Polsce poziom edukacji jest na bardzo niskim poziomie i takie wykształcenie może zdobyć każdy matoł, tak samo jak ma to miejsce w przypadku wykształcenia na stanowisko nauczyciela, socjologa itd. A poprzedni mocodawcy są za ten niski poziom odpowiedzialni, gdyż nigdy nie podjęli problemu lub zrobili to bezskutecznie.

 

Gdzieś ty się uchował że nie potrafiłeś tego samego odczytać ze słów:

 

,,Jeśli jednak koledze @mirro jak można wywnioskować ze słów które cytowałem, uwłacza że zawód nauczyciela / socjologa / rolnika  zdobywa się poprzez zmitrężenie czasu w szkolnej ławie, to polecam mu aby nie szukał winowajcy w projekcie ustawy o ustroju rolnym tylko w poprzednich mocodawcach którzy nie podjęli problemu,,

 

aż trzeba było ci po literce wyjaśniać. Dobrze że nie zażądałeś abym wyrysował co i jak w paincie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Najzwyczajniej w Wielkiej Brytanii też są gazety przeciwne i popierające rząd. Jakieś ograniczenia dla Polaków jednak będą. Nie zostanie sytuacja obecna dalej kontynuowana. Jedna strona coś dała i druga coś dała. Czy tam jedna z czegoś ustąpiła i druga z czegoś ustąpiła.

 

Dla idiotów jej nie mam , ale lubię jak o nią błagają.

 

Chodziło mi o to abyś zlitował się nad sobą. I tych głupot nie wypisywał. Nade mną naprawdę nie musisz. świetnie sobie radzę. My o projekcie ustawy PiSu. Ty o ustawie PO i PSL i że to jeszcze Nowoczesna, której wtedy w sejmie nie było. Wymyślasz jakieś bajki o zawyżaniu cen. Robisz z siebie idiotę. No ale skoro jak twierdzisz dla idiotów litości nie masz. To wygłupiaj się dalej.

Panowie dajcie spokój z tymi warszawiakami. Ja wiem, że fajnie pokazać jakichś onych co to interesy rolnikom psują i ziemię chcą kupować. Ale przecież oni już dawno nakupili. Nakupili za grosze. Bo gdy po wejściu do ue przeciętny rolnik kasę zbierał by kupić maszyny na prow. To warszawiak ziemię kupował. Na dzień dzisiejszy wzrost cen ziemi się ustabilizował. Ceny nie rosną tak szybko. Warszawiak może najwyżej sprzedać o ile orzecha nie posadził.

Taki Piskorski jak by to czytał o tych warszawiakach to by z krzesła spadł. On już na swojej ziemi którą kiedyś za grosze kupił. Zarobił tyle, że mu się zwróciła. Obok mnie są działki, które warszawiacy podkupili, mają to w d.. Drzewa już do 3 metrów dochodzą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Celowo pisałem o zdobywaniu kwitów a nie wykształcenia. Wydaje mi się że trzeba rozróżnić te dwie rzeczy. Jeżeli mówię że ktoś zdobywa wykształcenie to wg. mnie w tym czasie nabywa pewien zakres wiedzy z tym związany. Jeżeli natomiast mówimy o matołach z dyplomem uczelni, to już inna sprawa. System został zrąbany jeszcze w czasach poboru do wojska. Zaczęto mnożyć różne kierunki np. magister usuwania piegów a problemem uczelni stało się to aby student raczył nie obrazić się na uczelnię. Magistrów filozofii jest sporo, ale filozofem to żaden z nich raczej nie będzie.
A tak poważnie, nie wiem czy ten sukces rządu nie odbije się czkawką Polakom pracującym w pozostałych krajach. Przecież podobnych rozwiązań mogą zażądać Niemcy? I co znowu będzie sukces?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A co sobie kupiłeś i za mała była? Nie mam psa. Tylko dwa konie pod siodło. Jak coś fajnego dla konie znajdziesz to daj znać.

Niemcy już myślą o podobnych rozwiązaniach. I mogą z nich skorzystać tak samo jak GB. Sukcesy tego rządu na arenie międzynarodowej są jak dotąd pozorne. Niby sukces. Ale jak się przyjrzeć nie do końca. A wtop tez nie mało. Choćby nieszczęsny list do senatorów usa odsyłający ich na drzewo. A potem starania Waszczykowskiego o rozmowę z nimi. Nie sądzicie, że powinna być najpierw rozmowa?

Gnojenie Wałęsy od paru dni w mediach też za granica nie pomaga. Wałęsa czysty nie jest. Ale czy tej sprawy nie dało się jakoś kulturalniej wyjaśnić. Ciekawe czy w domu Kiszczaka faktycznie była teczka Rajmunda Kaczyńskiego? I czy jak te pozostałe kartony otworzą i okaże się, że była to czy tez tak będą maglować w tv?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No faktycznie, gdyby okazało się że Rajmund Kaczyński donosił to chyba rząd powinien podać się do dymisji. Wałęsa twierdzi że nie donosił, a jego obrońcy że tylko troszke więc  nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

kto go gnoi? chyba tylko bolek

a tak wałęsa mówił o walentynowicz,  ""Anna Walentynowicz robiła więcej złego dla Solidarności, niż SB i władze komunistyczne razem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rajmund Kaczyński nie donosił. Tylko jako pracownik uczelni wyższej pomagał komunistycznym działaczom robić studia w ekspresowym tempie. Za tą działalność dostał mieszkanie. I nawet nie chodzi mi o to, że Jarosław ma za niego teraz odpowiadać. Tylko po pierwsze jeśli już grzebiemy w teczkach. Grzebmy we wszystkich. A po drugie pokazało by to, że w tamtych czasach nie wszystkie decyzje były tak łatwe. Rajmund jako były członek AK łatwo mógł dać się zastraszyć pracował dla komunistów. Dostawał za to nagrody- mieszkanie. Synowie zagrali w filmie itd. Tak samo Wałęsa na początku. Prosty robotnik, którego zastraszyli.

Nie bronię Wałęsy. Bo był jaki był. Ale po pierwsze to w oczach Świata nic nie zmieni. Wręcz przeciwnie sami sobie depczemy własne legendy. Chcemy by to nas postrzegano jako tych co obalili komunę. I sami to depczemy. Tak samo w Polsce. Każdy ma swoje zdanie na temat Wałęsy i nic to nie zmieni. Pogadają w tv jeszcze z tydzień. A i tak Wałęsa pozostanie w pamięci ludzi jako ten który stał na czele. A Jarosław Kaczyński jako ten, który siedział wtedy w domu pod pierzyną u mamy.

I jeszcze jednego nie mogę zrozumieć.  Jadą na niego ci, których wówczas na świecie nie było. Lub ci którzy w opozycji nie działali. Bo rozumiem, że ludzie z opozycji na niego są wkurzeni. Chociaż wiedzieli od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Napisz jeszcze, że w tym oszustwie w Magdalence brał udział Lech Kaczyński. Brał udział we wszystkich 7 spotkaniach w Magdalence. Siadał przy jednym stole z komunistami jak inni. Dodaj też, że Jarosław Kaczyński zabiegał o miejsce przy głównym okrągłym stole dla brata Lecha Kaczyńskiego. Niestety Lech Kaczyński nie załapał się. Jednak brał udział w podkomisjach okrągłego stołu. Gdzie współtworzył to oszustwo jak nazywasz okrągły stół wraz z Krystyną Pawłowicz, która tez brała udział w podgrupach. Po okrągłym stole Jarosław Kaczyński był jednym z promotorów Wałęsy na prezydenta. Wszystko wtedy pasowało. Do póki Wałęsa nie wywalił Kaczyńskich z kancelarii. Bo pewnie myśleli zwłaszcza Jarek, że będą rządzić głupim Wałęsą. I nagle w 92 roku znalazły się teczki. Macierewicz zrobił listę agentów. To co nie wiedzieli wcześniej co robił Wałęsa?

Jeszcze jedno IPN ma wielu pracowników. Dlaczego nie rozpracowali wszystkich kartonów. Tylko 1 z 6. Kto mi powie, że to nie dawkowanie emocji i kolejna gra teczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widzisz jaki bezradny jesteś. Już tylko wycie ci zostało. Bezradny jesteś. Twój idol tez jest umoczony w to wszystko, co nazywasz oszustwem. Dlatego teraz milczy. Tobie tylko wyć zostało i ośmieszać się jeszcze bardziej. Dodam jeszcze, że przy okrągłym stole zasiadali hierarchowie kościoła. Znali więc wszystkie postanowienia i byli na bieżąco z nimi. A całe porozumienie popierał też papież. To co oni też są oszustami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

A kto najwięcej broni ,,Magdelanki" Kaczyński,Tusk albo Michnik ,odpowiedz nasuwa się sama albo kto obalił komunę w Polsce Bolek czy Lolek odpowiedż ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jedno jest pewne Jarosław Kaczyński do obalania komuny w tym kraju ręki nie przyłożył. Jak już było bezpiecznie po 89 roku to się dopiero podłączył. I od razu chciał rządzić Wałęsą z tylnego siedzenia. To ten go pognał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jeśli się okaże że Bolek był sterowany przez Kiszczaka i innych kolesi z SB, i to oni kazali pogonić Kaczyńskichto  nadal bedzie Twoim idolem i bohaterem?  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stowarzyszenie-Internowanych-i-Represjonowanych-chce-by-Walesa-oddal-pieniadze-za-Nobla,wid,18175534,wiadomosc.html?ticaid=116873

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na pewno Kiszczak nim sterował. Kazał pod groźbą szantażu załatwić wyjście ruskich wojsk z Polski. To jest w sumie najlepszy dowód, że sb a prze nią kgb sterowały Wałęsą. Co do wywalenia Kaczyńskich. Wałęsa nie jest może najmądrzejszy. Ale nawet on się poznał. Gdy pracownicy próbowali nim rządzić. Do tego nie potrzebował Kiszczaka.

Wałęsa nie jest moim idolem. Był najgorszym prezydentem po 90 tym roku. To, że był bolkiem tez mnie nie wzrusza. Fakt znany. Ale logicznie myłkę i wiem, że ta nagonka nic nie da. Za miesiąc nawet mniej gadka ucichnie. Bo życie toczy się dalej. Za kilkadziesiąt lat powiedzą. To wałęsa stał na czele przemian w Polsce. I tyle w temacie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

W czasach komuny dostali willę na Żoliborzu - pewnie za zasługi ojca rajmunda.

 

Małe kaczorki wystąpiły w filmie - nie było to raczej dostępne dla zwykłych ludzi z ulicy.

 

 

Na mój nos były współpracownik SB kieruje obecnym Dudą co go niektórzy prezydentem nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj