nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

PawelWlkp    726

Skąd masz taka cyfrę na BFG? Ja znalazłem info że 1,2 mld na BFG a to 6 razy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

www.bankier.pl/wiadomosc/Bankowy-Fundusz-Gwarancyjny-od-2014-przeznaczylismy-na-wyplaty-5-2-mld-zl-3483452.html

do tego składka na rok 2016 to ok. 2 mld złotych.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chyba się teraz ruskie towary skończą skoro ich tiry nie wjeżdzajądo Polski.

Odnoście wyborców Pis, to wygrał we wszystkich grupach wiekowych i wykształcenia. Zamieszkania chyba też,choć nie jestem pewien.

A tak w skrócie to co wam się nie podoba w rządach Pis bo nie bardzo jakiś głębszy sens w ostatnich stronach widać. Wyborcy Pis cudu chyba nie oczekiwali. Jak dla mnie to:

1. Nie wpuszczą do Polski nie wiadomego pochodzenia emigrantów na co na pewno inne siły polityczne by się zgodziły bo unia i Angela sobie tego życzą

2. Sa bardzo skuteczni w tym co robią, poprzednie rządy w takim czasie od powołania nie zdąrzyły biurek w gabinecie wybrać a tu już więcej niż przez całą poprzednią kadencje się wydarzyło.

3. Wprowadzają to co mówili w kampanii czyli podatek bankowy, od sklepów wielkopowierzchniowych ( jeszcze myśle go poprawią choć przeciwnicy obwieścili już sukces i zagłade małych sklepów <nie rozumiem jaki miało by to mieć wpływ na małe sklepy gdyby zapłacili wszyscy równo> choć ustawy jeszcze w sejmie nie było) , program 500+

W ocenach poczekam rok, może dwa. Ocenianie po dwóch miesiącach to troche mało czasu na jakiekolwiek wyrobienie sobie zdania, chyba że ktoś ma je wyrobione od urodzenia.

Trochę poszli po bandzie, bo unia palcem grozi, ale czy to żle czy dobrze. Różne są opinie, bo unijni politycy dążą w ostatnim czasie chyba do samozagłady unii. Jakieś bazy wojskowe mają powstać, a do tej pory nikt ich u nas nie chciał, jakoś się Europa nie obraziła, choć miał nikt z rządem nie gadać bo jakaś izolacja międzynarodowa miała nas czekać. Się zastanawiam czy za rok będzie jeszcze większa wojna Polsko-Polska

 

Spokojnie wjadą. I oby wjechały. Bo jak ich nie wadą do nas to nasze do nich. Persaldo stracimy na tym więcej niż oni.

Co nam się nie podoba w rządach PiS. Choćby to ile nakłamali w kampanii?

1 Wpuszczą emigrantów, dokładnie tylu na ilu przydzieliła UE. Nie mają tu nic do dyskusji. Najwyżej was swoich wyborców mogą po mamić, że nie wpuszczą. Więc tutaj absolutnie nie masz racji. Poza tym ci emigranci d biednej Polski z marnymi zasiłkami wcale nie chcą jechać. Więc tutaj tez PiS oszukiwał, że niby nas hordy najadą. A oni dali odpór temu i się nie zgodzili. Co zresztą sam piszesz. A co jest nie prawdą.

2 Są bardzo efektowni ale nie efektywni. Mianują na stanowiska przez pomyłkę lub nie sprawdzonych komendantów z ciemnymi sprawkami na sumieniu. Niby coś tam po majstrowali przy TK. Ale wbrew prawu. I tylko w sumie to jedno do tej pory załatwili. Wiek emerytalny jest odkładany na nie wiadomo kiedy. Kwota wolna od podatku to samo. Solidarność popierająca PiS jest coraz mniej zadowolona. Jest 500 zł na dziecko. Można to było zrobić jak na Węgrzech z odpisów. Ale OK. Podatek bankowy przez protest franczyzobiorców może być ciekawy. Porobią w nim dla nich luki. To taki Auchan np podzieli się i porobi franczyzy nawet np na działy w jednym sklepie lub na pojedyncze sklepy. Poza tym podatek dotykający cześć sklepów może być zaskarżony.

3 Właśnie nie wprowadzają tego co w kampanii obiecywali. Ale za to po nocach robili to czego nie obiecywali. Czyli TK. Tak samo jak kłamstwem jest, że podatek bankowy czy od sklepów zapłacą zachodnie banki czy sieci. My go zapłacimy. I to nawet tutaj obrońcy PiSu przyznali. Nie zajmują się jak pisałem wyżej wiekiem emerytalnym, czy kwotą wolną od podatku. Oraz wieloma innymi obietnicami. 

Powiadasz bazy mają powstać. Myślisz, że za to, że nas na zachodzie polubili. Guzik prawda. Zapłacimy za to. Najpierw Macierewicz mówił o jakimś nie wiadomo jakim wsparciu walk z państwem islamskim. Teraz już Duda wspomina o wysłaniu samolotów. A potem dowiemy się, że np jacyś żołnierze muszą jechać. Dodatkowo wybudujemy im te bazy i zapłacimy za utrzymanie.

 

 

A czy ja gdzieś napisałem, że mi się to podobało? My ten vat płacimy tak samo jak płacić będziemy podatek od sklepów i banków. Tyle razy pisałem PO za swoje czyny zapłaciła w ostatnich wyborach. Więc po co się oglądacie na to co było? Oni za to zapłacili. PiS też zapłaci.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z tymi emigrantami to Po mówiła że nie zgadza się, a potem podpisała porozumienie ku wielkiemu zaskoczeniu niektórych państw,. Nawet niektórzy politycy Po byli wtedy lekko zaskoczeni. A Nowoczesna była za przyjęciem emigrantów, pamiętam 300 razy powtarzaną wypowiedź szefa, że to potrzebujący ludzie którym trzeba pomóc. Uważasz że rząd w jakimkolwiek kraju spełnił obietnice wyborcze po 3 miesiącach od przejęcia władzy? Poprzedni przez 8 lat mało co spełnił. W sprawie mianowania komendanta to była krótka piłka i wylot. Gdyby tego nie zrobili to bardzo pochlebne media rozpisywały by się o tym latami ze wiedzieli i nic nie zrobili. A w dzień po wyborach zaczyna się  kampania do następnych.

Krassus więc jednak bardzo się mylisz z tymi wpłatami na BFG. Nawet w linku który podałeś stoi jak byk, że wpłaciły 1,2 mld. Skąd Ty te 7 wziąłeś nie wiem. 5,5 mld wypłaciły z pieniędzy uzbieranych na przestrzeni lat. 

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście, że każdy kłamie. Ale miała być dobra zmiana? Czyli co mamy zmianę na takich samych. PO kłamała i PiS kłamał. To gdzie ta dobra zmiana? Jak mówiłem koryto jedynie się nie zmienia. Świnie się zmieniają jak u rolnika w chlewie.

Co do komendanta trzeba było go po prostu sprawdzić dobrze. Przecież PiS kocha służby i ma je wszystkie w ręku. Nie można było sprawdzić? Tylko się ośmieszyć. A szef ANR mianowany przez pomyłkę bo jakiś działacz pomylił nazwiska. Taki pęd do koryta. To gdzie ta dobra zmiana?

Każdy w kampanii oszukuje. Tylko o ile Tusk obiecał Irlandię i autostrady. To nic nie było konkretnie. PiS wymienił wszystko konkretnie co chce zrobić. Dlatego oszukani ludzie się konkretnie rozczarują. Górnikom obiecano, że płace nie spadną, będzie zatrudnienie. A to nie możliwe jeśli rząd chce reformować kopalnie. Duda obiecał, że natychmiast obniży wiek emerytalny. A tu co minimum 1,5 roku. Obiecano podnieść kwotę wolną od podatku. Ani widu ani słychu. Duda obiecał frankowiczom przewalutowanie kredytów po kursie w jakim brali je. Dzisiaj wiemy, że to jest nie możliwe. A tgz kurs sprawiedliwy kosztował by krocie. Było 500 zł na każde dziecko a tu jest na wybrane. Obiecano związkowcom Mielca i Świdnika zerwanie kontraktu na śmigłowce. A tu nic z tego. Tusk obiecał wszystko i nic. PiS obiecał konkrety. A z konkretów łatwiej rozliczyć.

PiS też podgrzewał nastroje anty emigracyjne. A co do czego emigrantów grzecznie na konkretną liczbę się zgodził. Z tego co pamiętam to już Szydło się zgadzała.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Dobrej zmiany nigdy nie będzie bo każdy rząd ,a w sumie ci sami ludzie robią dobrze ale sobie.Jest tylko różnica w sposobie kradzenia.Co do frankowiczòw biorąc kredyt w obcej walucie na tyle lat trzeba pewne rzeczy przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Jak było by trzeba to ja mam propozycję żeby do walki z ISIS wysłać Grupę Ratownictwa Taktycznego ze Zgorzelca. Mają doświadczenie, mają psa zatrzymali już jednego emigranta.

Podobno nawet myśleli żeby na bazie swojej ekipy stworzyć jednostkę OT.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tylko Duda obiecał im przewalutowanie po kursie w jakim brali. Pewnie, że mogli przewidzieć. Ale nie zmienia to faktu, że zostali w kampanii oszukani. Bo im konkretnie obiecali.

Co do rządów powinna być dwu kadencyjność. Bo jak by nie patrzeć cały PiS i PO to ci sami ludzie. Uwikłani w różne machloje. Przecież wiadomo, że nawet sam Kaczyński czysty nie jest. Telegraf, Srebrna, fundacja Solidarność. Do tego był w różnych rządach i tak naprawdę nic dobrego dla kraju nie zrobił. Tylko wiecznie jakieś spiski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Tak na prawdę obietnicę PAD w sprawie frankowiczów można postawić na tym samym poziomie, co zapewnienia pani z okienka w banku która im doradzała taki kredyt.
Po prostu w danym momencie, klient miał odejść od okienka (od urny wyborczej) z przeświadczeniem dokonania właściwego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Każdy polityk kłamie jeszcze takiego nie spotkałam żeby prawdę powiedział.Może to on czysty nie jest ale ma swoich poganiaczy którym się obrywa.Kiedyś to oni będą się spowiadać przed sądem.Przecież nawet prezydent nie ma nic do gadki,najpierw musi ze swoim guru uzgodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No dobra, to ja mam pytanie zagadkę do wyborców PIS i pozostałych nie zrzeszonych z okolic Krakowa. Czemu nowy minister środowiska planuje na ten rok Waszą ( i nie tylko ) eksterminację?
Ponoć zapowiedział że nie będzie pieniędzy na dokończenie budowy zapory w Swinnej Porębie bo brakuje pieniędzy w budżecie jakieś 70 mln , a kazał dofinansować odwierty w Toruniu. 
Trochę spłyciłem ale niech tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

no właśnie oni kłamią i kłamać będą PO 8 lat wciskała ludziom kit do łbów pis na razie zaczyna to się okaż 500 wprowadza ,no i ma jeszcze prawie 4 lata na resztę obietnic a no i ten podatek od sklepów i banków .na zachodzie dawno to działa to dlaczego u nas ma nie działać powtarzam jest jeszcze 4 lata pogadamy za 3.5 roku jak będzie klapa to przestane chyba na wybory chodzić bo nie będzie na kogo głosować no chyba że na prezydenta bo jak dotąt to duda jest najlepszym prezydentem ;umie się zachować jest postawny no i może przystojny p[otrafi świetnie się wypowiedzieć na każdy temat nie jak komorowski ani be oni me ani kukuryku bez karteczki której nawet przeczytać dobrze nie potrafi a ta jego postawa jak by w gacie nawalił

a nasza pierwsza dama pani duda widać miło uprzejma i elegancka takiej prezydentowej to ja się nie wstydze [na reszcie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Brakuje i będzie brakować.Co dadzą Rydzykowi przecież mówili że przesuną pieniądze z innych resortów aby mu podziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 Uwikłani w różne machloje.

Chyba nie masz na myśli loterii paragonowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Cieszysz się że spełniają obietnice jak podatki które to zapłacimy i tak my? Banki już podniosły marże a hipermarkety podniosą ceny albo dostawcom czyli np. Mleczarniom zaczną mniej płacić. Do tego jeszcze za rządów PO zastrzegliśmy sobie kogo przyjmiemy.

 

Gdyby nie wybory to Kopacz spełniłaby każde życzenie Merkel ,nawet o ekscesach sylwestrowych w koloni byśmy nie wiedzieli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Te banki muszą mieć naprawdę ciężki żywot skoro maja tu na forum tylu obrońców .

Biorą od ludzi lokaty na 1% . pożyczają te pieniądze na 5 % inkasując po drodze 2% marzę .

Może by tak zwolnić je całkowicie z podatków i dodatkowo przesunąć środki przewidziane na rolnictwo w sektor bankowy .

Istnieje olbrzymia szansa , że wszystkim obywatelom będzie żyło się lepiej ponieważ nastąpi wzrost oprocentowania lokat o 0,1% , a i kredyty spadną o podobną wartość.

Swoją drogą zastanawiam się nad tyloma głosami w obronie banków przed dodatkowym podatkiem , a niewiele słyszałem głosów przed obroną klientow , których odsetki od  oszczędności zostały onegdaj opodatkowane stawką 19%.

Moze by tak podobna składką oprocentować odsetki płacone od kredytów , które inkasują banki .

Ach te biedne banki , to by było niegodziwością.

Jeszcze miesięczne pensje prezesów spadły by z 900 tyś zł , do 899 tyś i jak by Ci biedni ludzie utrzymali swoje rodziny?

W kraju gdzie są równi i równiejsi.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brakuje i będzie brakować.Co dadzą Rydzykowi przecież mówili że przesuną pieniądze z innych resortów aby mu podziękować.

 

Skąd te informacje? Czyżby z Wyborczej :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Skąd te informacje? Czyżby z Wyborczej :D :D

Żydki z GW zawsze prawde napisza::D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Te banki muszą mieć naprawdę ciężki żywot skoro maja tu na forum tylu obrońców .

Biorą od ludzi lokaty na 1% . pożyczają te pieniądze na 5 % inkasując po drodze 2% marzę .

Może by tak zwolnić je całkowicie z podatków i dodatkowo przesunąć środki przewidziane na rolnictwo w sektor bankowy .

Istnieje olbrzymia szansa , że wszystkim obywatelom będzie żyło się lepiej ponieważ nastąpi wzrost oprocentowania lokat o 0,1% , a i kredyty spadną o podobną wartość.

Swoją drogą zastanawiam się nad tyloma głosami w obronie banków przed dodatkowym podatkiem , a niewiele słyszałem głosów przed obroną klientow , których odsetki od  oszczędności zostały onegdaj opodatkowane stawką 19%.

Moze by tak podobna składką oprocentować odsetki płacone od kredytów , które inkasują banki .

Ach te biedne banki , to by było niegodziwością.

Jeszcze miesięczne pensje prezesów spadły by z 900 tyś zł , do 899 tyś i jak by Ci biedni ludzie utrzymali swoje rodziny?

W kraju gdzie są równi i równiejsi.

To zakładaj bank jak to taki biznes Zostaniesz prezesem , zarobisz pare baniek.

Ja nie żałuje i nie bronie banków. Ja bronie siebie przed kolejną podwyzką podatków. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Więc broniąc się przed kolejnymi podatkami , działasz dokładnie tak samo jak banki .

Tyle , że jeśli na wydatki potrzebna jest określona suma pieniędzy , z jakiegoś zródła muszą zostać uzupełnione.

Jeśli ne banki to , może masz pomysł , kto następny w kolejce ?

Jeśli zaś uważasz, że podatek bankowy potrzebny jest jedynie na zasiłki , to wskaż wyższość potrzeby finansowania rolnictwa , nad zasiłkami , skoro mamy nadprodukcję żywności i brak pomysłu na to co z nią zrobić .

Straty powojenne Polski w 2 wojnie światowej ocenione są na ok 900 mld obecnych dolarów.

I nie chodzi mi o to że Polska nie dostała z tego tytułu ani 1 centa odszkodowania , ale o to że majatek Polski w roku 1989 , był większy niż w roku 1939 .

Za ile go sprzedano , że jesteśmy żebrakami Europy ?

I czy akurat Niemcy , będąc naszymi dłużnikami , maja prawo tak o nas sądzic ?

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Nie ma i nie było nigdy następnych w kolejce. Zawsze jest tylko obywatel. Obywatel ma być wydojony i taka jest jego rola. Nie ma też znaczenia jaka opcja akurat doi.
Można doinwestować branże które coś realnie produkują ale jak słyszę że PAD na wybrzeżu będzie budował statki albo rozwijał żeglugę śródlądową albo koncern zbrojeniowy kupuje fabrykę autobusów w Sanoku bo może będzie kiedyś produkował samochody dla wojska, a co najgorsze łączy się kopalnie z elektrowniami żeby zapewnić pracę dla górników zamiast inwestować w rozlatujące się sieci przesyłowe to wali mnie odszkodowanie powojenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

By sieci przesyłowe miały co przesyłać , potrzebny jest węgiel i górnik . 

Tyle że powszechnie uważa się że , po co ma to być polski węgiel i polski górnik , skoro Rosja czy tez Ukraina też ma ten surowiec , a dzieci rosyjskie i ukraińskie mają takie same potrzeby jak polskie , w związku z tym i ich ojciec górnik musi mieć wypłatę.

 

Napuszczanie jednych na drugich przyniosło niestety zamierzony skutek.

Rolnik wypomina górnikowi , nauczyciel -policjantowi , a robotnik - urzędnikowi i większość rolnikom.

Dziel i rządż , to stara maksyma .

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Wskazuję tylko na porąbany sposób rozwiązywania problemów. Jeżeli jeszcze coś dycha to należy temu przywiązać betonowe koło ratunkowe i poczekać aż pójdzie na dno. 
Tak już kiedyś było i nie zdało egzaminu. To nie jest napuszczanie tylko próba wskazania że idąc tą drogą niedługo branża energetyczna też może mieć poważne problemy bo wydoi ich górnictwo. A puki co widać że górnictwo to wielka czarna dziura.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Wyborczej to ja Staszku drogi nie czytam w ogóle gazet nie kupuję.Szkoda pieniędzy na nie.Co do informacji to jakbyśmy od czasu do czasu obejrzał wywiad z politykami to byś wiedział jakie mają plany .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj