nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

Pogubiłem się. Podatek bankowy to jest dla naszego bezpieczeństwa wprowadzony? Czy podniesienie opłat bankowych nie ma nic wspólnego z podatkiem? Skoro nie ma to dlaczego polskie banki popodnosiły opłaty?

 

Nie wiem po co. Ale Niemcy, Austriacy i Anglicy gdy go wprowadzali 5 lat temu tak to właśnie argumentowali. Dla bezpieczenstwa klientów aby banki nie podejmowały zbyt ryzykownych operacji. Stawki mają zdecydowanie niższe, ale przez 5 lat to troche już pozbierali. Ja bardziej skłaniam się ku wersji że Pis jak obiecał tak zrobi, potrzeba kasy na 500 +. Ale takie są fakty, prawie cała europa ma już ten podatek i to nie wina Pis, ale pokrzyczeć opozycja może bo takie jej prawo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

akko

Kryzys debilu zaczął się w 2008 roku w europie przez banki i trwa nadal .Widzę kundlu z podkulonym ogonem że zajadle szczekasz bo ci ktoś ten ogon przytrzasnął biggrin.png Pobierz instrukcje od swojego guru z wawy bo sam nic bez jego wiedzy nie powiesz biggrin.png Może Kurski coś ci wysmaży na poczekaniu by twój ciemny elektorat powiatowy to kupił biggrin.png Niestety ja twoich kłamliwych wypocin nie kupuję tak jak nie kupiłem ich w 2005 roku .Szczekaj jeszcze głośniej to może prezes guru nie zdzieli swojego wiernego psiaka nahają i karku nie przetrąci biggrin.png

 

węgry 2007 pkb 0,5

węgry 2013 pkb 1,5

 

twoja bezsilność jest piękna :)

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie wiem po co. Ale Niemcy, Austriacy i Anglicy gdy go wprowadzali 5 lat temu tak to właśnie argumentowali. Dla bezpieczenstwa klientów aby banki nie podejmowały zbyt ryzykownych operacji. Stawki mają zdecydowanie niższe, ale przez 5 lat to troche już pozbierali. Ja bardziej skłaniam się ku wersji że Pis jak obiecał tak zrobi, potrzeba kasy na 500 +. Ale takie są fakty, prawie cała europa ma już ten podatek i to nie wina Pis, ale pokrzyczeć opozycja może bo takie jej prawo.

 

 

Ale my też mamy taki podatek i nazywa to się BFG. Nasz sektor bankowy jest bardzo stabilny albo był i nie trzeba było go karać podatkiem za kryzys. Jak dołożymy jeszcze im frankowiczów, teraz banki dokładają się do funduszu dla kredytobiorców z problemami to sami na własne życzenie wprowadzimy banki w problemy finansowe i za 2 lata trzeba będzie im pomagać jak to robiła Europa Zachodnia.

węgry 2007 pkb 0,5

węgry 2013 pkb 1,5

 

twoja bezsilność jest piękna :)

 

https://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_mktp_cd&idim=country:POL:TUR:HUN&hl=pl&dl=pl#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_mktp_kd_zg&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:HUN:POL:DEU:FRA&ifdim=region&hl=pl&dl=pl&ind=false

 

Co ten PiS. Jak odszedł od władzy to cała Europa wpadła w kryzys...

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

BFG? Takie rzeczy to w europie są od lat 60 tych, a na dziś to ma nawet go Zimbabwe. To dlaczego twoim zdaniem wszędzie ten podatek wprowadzono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Co się działo w Europie po 2008 roku? Czy my z budżetu państwa dokładaliśmy się do banków? Nie. Czy Europa to robiła do swoich? Tak. Porównaj sobie skalę opodatkowania w Polsce i Europie i porównaj co jest opodatkowane. W UK czy Niemczech najwyżej opodatkowane są aktywa krótkie czy spekulacja, kredyty hipoteczne albo wcale albo minimalnie. U nas wszystko po równo. Orban już się z tak wysokiego podatku wycofał jak spadła mu akcja kredytowa w kraju o pond 20%.

 

BFG od 2014 roku wypłacił 5,2 mld złotych na ratowanie oszczędności SKOKów. Teraz Banki na 2016 rok będą musiały znowu do BFG wpłacić kolejne 2 mld złotych składki i 600 mln na fundusz restrukturyzacji kredytów hipotecznych nie wspominając o opłacie ostrożnościowej. Nie zapominajmy o pomocy dla frankowiczów która w pesymistycznej wersji może kosztować banki 44 mld złotych. No i oczywiście jeszcze podatek bankowy w wysokości 5 mld złotych. I na końcu jeszcze podatek dochodowy który banki wpłacają w wysokości ok. 4 mld złotych rocznie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060
minister finansów Mateusz Szczurek
54,6 mld zł - taki dopuszczalny deficyt rząd zapisał w projekcie budżetu państwa na 2016 r. Będą jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów. Raczej nie będzie za to podwyżki kwoty wolnej od podatku.
Rząd przyjął wstępnie w poniedziałek projekt budżetu państwa na przyszły rok. Oparł go na znanych już wcześniej założeniach. Nasza gospodarka, albo jak kto woli PKB, ma więc urosnąć o 3,8 proc. Nieco więcej niż w tym roku. Mamy też pożegnać deflację - ceny towarów i usług wzrosną o 1,7 proc. Dochody budżetu sięgną niemal 296 mld 879,2 mln zł, wydatki 351,5 mld zł. To składa się na prawie 55 mld zł deficytu. Tak dużo jeszcze nie było.

 

Deficyt budżetowy 2008 28,6 mld złotych

Deficyt budżetowy 2016 54,7 mld złotych.

 

projekt budżetu na 2008 robiła gilowska a na 2016 szczurek

cieszę się, że to doceniasz, jak widzisz rząd pis jest dużo lepszym gospodarzem niż poprzedni rząd

 

 

PiS zadłużył kraj dwa razy bardziej niż PO!

podaj wysokość długu publicznego w 2007 i w 2015 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

https://www.google.pl/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&met_y=gd_pc_gdp&idim=country:pl:tr:hu&hl=pl&dl=pl

 

Tutaj masz zadłużenie. I znowu po odejściu PiS od władzy zadłużenie w innych krajach wzrosło. Przypadek...?

 

Tutaj masz podgląd jak wyglądały finanse państwa w październiku 2015 roku:

http://www.obserwatorfinansowy.pl/dispatches/deficyt-budzetowy-po-pazdzierniku-wyniosl-345-mld-zl-748-proc-planu-na-15/

 

A tutaj jak PiS zaczął szukać pieniędzy na 500+

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/312029903-Deficyt-budzetowy-w-2015-r---prawie-50-mld-zl.html

 

Przypadkiem pieniądze z akcji LTE jak i NBP zamiast zostać zaksięgowane w 2015 zostaną zaksięgowane w 2016 roku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19382280,jest-projekt-budzetu-na-2016-rok-ogromny-wzrost-wydatkow.html

 

Tutaj trochę na temat poprzednich rządów PiS i co robili z finansami państwa. Miedzy innymi jest tutaj wytłumaczone dlaczego PO podniosło VAT.

http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/deficyt-budzet-finanse-publiczne-program-konweregencji/

 

Politycy PiS słusznie podkreślają, że ważnym czynnikiem, łagodzącym w 2009 roku spadek PKB były obniżki PiT i składki rentowej przyjęte w latach 2006 i 2007, ale wprowadzone w życie w roku 2008 i 2009. Dodatkowo wprowadzone zostały prorodzinne ulgi podatkowe. Wszystko to razem spowodowało ubytek dochodów budżetowych w wysokości około 40 mld zł, czyli ok. 2,5 proc. PKB. To rozluźnienie fiskalne wprowadzone w czasie, gdy ministrem finansów była Zyta Gilowska nie wynikało ze świadomej polityki antyrecesyjnej. W latach 2006-2007 polska gospodarka rosła tak szybko, że można było obawiać się przegrzania.

 

Obniżki podatków PIT i składek rentowych wprowadzone za rządów PiS weszły w życie, gdy rządziła już koalicja PO-PSL. Decyzja ta nie uderzyła więc w dochody budżetu w latach 2005-2007, natomiast miała znaczenie dla budżetów późniejszych

 

Teraz coś może o wydatkach budżetowych jakie PiS zwiększył podczas poprzedniej kadencji.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Reumatyzm-trawi-polski-budzet-1672378.html

 

 

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

Co ten PiS. Jak odszedł od władzy to cała Europa wpadła w kryzys...

 

To chyba proste , dzisiaj jest przy władzy i zobacz co robi z bankami .

Tu hubertuss , ktory ma własny zrownowarzony budżet , obawia się podwyżek za usługi bankowe na poziomie kilku złotch miesiecznie , a tam, w kraju powszechnego dobrobytu , ustawa bankowa ma takie skutki.

Dlaczego Kaczyński nienawistnie milczy w tej sprawie?

 

http://www.tvp.info/23961682/europejskie-banki-w-tarapatach-akcje-deutsche-banku-najtansze-od-1992-roku

 

Co do wmogu podniesienia Vat na ubranka dziecięce przez Trybunał europejski/  to pozwolę sobie zacytować 

 

 "To nieuczciwy pretekst, by wprowadzić zmiany łatające budżet, a winę za nieudolność własnej polityki zwalić na Unię. Po pierwsze, unijne kraje, gdy leży to w sprzeczności z ich interesami, nie stosują się bezkrytycznie do wyroków Trybunału, a po drugie, w większości krajów VAT na artykuły dziecięce jest nieporównywalnie niższy niż w Polsce. We wspomnianej już Wielkiej Brytanii, podstawowa stawka VAT wynosi 17,5 proc., ale artykuły dziecięce opodatkowane są stawką 0 proc. W Luksemburgu podstawowa stawka podatku wynosi 15 proc., ale ubranka dziecięce opodatkowane są według stawki zredukowanej 3-procentowej. Naciski unijnych instytucji, by podnieść wspomniane podatki, nie robią w tych krajach specjalnego wrażenia."

 

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/X/XE/gn201109-vatd.html

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

 pkb w 2007 7,2

 pkb w 2013 1,7

Jak było tak dobrze to czemu ich na kolejna kadencje nie wybrali? Moze faktycznie wiekszość jest głupia.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

wiesz co do większości to masz rację - przez 25 lat demokracji nie nauczyli się, jednego - politycy ze swoich pieniędzy nam nie dają - ew. mogą dać nam te co zabierają kradnąc parę procent, zresztą obietnicę ich sprawdzają się najczęściej połowicznie - zabierają ....... Co do ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego - to banki będą miały następny problem - jak ta ustawa zadziała - bo rynkowa wartość ziemii - a zarazem zabezpieczeń kredytów spadnie poniżej poziomu francji na której jest ta ustawa wzorowana - i zacznie się jazda lepsza jak z frankowiczami - ziemia kupiona na kredyt po 50 tysięcy warta poniżej  20 tysięcy - co zrobi bank jak ma za słabe zabezpieczenie - kto będzie spłacał 3 razy więcej niż jest warte ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Odnośnie podwyżek w bankach. Wina Pisu, Czy pisowska propaganda? Cytuje pierwszy lepszy post bo nie chce mi się szukać dyskusji sprzed paru dni o bankach. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys-bankowy-w-europie-oszczednosci-sa,148,0,2016404.html

 

Na co to jest dowód wg ciebie? Na to, że branżę bankową prawdopodobnie czeka kryzys a PiS postanowił jeszcze bankom dokopać podatkiem? Brawo świetnie trafiłeś. To sie nazywa elokwentna dyskusja. Nie ma jak bronić kogoś i podawać dowody obciążające go.

 

kłamca to jestes ty, już zapomniałeś? miałeś podać cytat

 

a teraz wykaż co tu jest kłamstwem:

pkb w 2007 7,2

pkb w 2013 1,7

albo odszczekaj

 

Z cenami zboża ci nie wyszło. Wartości PKB tez nie umiesz podać prawidłowo. Lub celowo manipulujesz danymi co zaraz udowodnię. Ale możesz już zacząć szczekać, gdy to będziesz czytał.

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/39107,gus-pkb-w-2007-r-wzrosl-o-6-7-proc.html

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,19535040,gus-w-2015-roku-pkb-w-gore-o-3-6-proc.html?disableRedirects=true

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski

 

W ostatnim linku w tabelce można łatwo zauważyć, że powybierałeś sobie co ci pasowało. Albo nie potrafisz wybrać odpowiednich danych albo celowo to zrobiłeś? Weź jeszcze wartość PKB z danego roku 2007 i 2015 w złotych i przemnóż przez procent wzrostu. Wyjdzie nie aż taka duża różnica w złotych jak chciałeś to tu pokazać. 1133 mld złotych w 2007 roku mnożone przez 6,7 % daje 75 mld. 1791 mld z 2015 roku pomnożone 3,6 % daje 64 mld złotych. NIby mniej ale w skali tych kwot nie wiele mniej.

 

Andrzej Duda w Gdyni. Na pewno nie tak wyobrażał sobie "powitanie"

http://natemat.pl/171083,andrzej-duda-wygwizdany-w-gdyni-na-pewno-nie-tak-wyobrazal-sobie-powitanie

 

 

Pięknie go wygwizdali. Pisowcy robili nagonki na Komorowskiego. Gdzie się pojawił były gwizdy. A teraz kto mieczem wojuje od miecza ginie. Zwerbowali nawet jakiegoś krzykacza z megafonem. Żeby prezydenta witał. Ale nic to nie dało zagłuszyli go. PiS wie o tym. I żaden pisorek nawet w tv nie burknie, że prezydenta nie szanują. Bo wiedzą, że sami zaczęli.

 

Tu hubertuss , ktory ma własny zrownowarzony budżet , obawia się podwyżek za usługi bankowe na poziomie kilku złotch miesiecznie , a tam, w kraju powszechnego dobrobytu , ustawa bankowa ma takie skutki.

 

Nie możesz przeboleć, że udowodniłem, że podatki wprowadzone przez PiS zostaną przerzucone na nas klientów. Nawet Staszek to potwierdził. A PiS kłamał, że będą te podatki płacić zagraniczne firmy. A nie my. A suma podwyżek się nazbiera. Kilka złotych tam kilka złotych tam i się uzbiera na koniec roku. Ale najważniejsze to to, że już chyba wszyscy przyznali, że te podatki będą przerzucone na nas a nie na zachodnie firmy. Bo skoro piszesz o podwyżkach. To widzę zrozumiałeś. Że jednak usługi i produkty podrożeją. Czemu wielu z was zaprzeczało.

 

Najgorsze jest to że sprzeczamy się kto gorzej rządzi. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Juz-przezarlismy-pieniadze-z-OFE-7312399.html

Ale za to dyskusja weszła na jakiś poziom wyższy poziom, który ostatnio sięgnął dna za sprawą bardzo elokwentnych wpisów kilku uczestników dyskusji.

 

Masz na myśli Staszka, nie i scoffera? A może siebie z pierwszego wyżej cytowanego postu?

A teraz najnowsze doniesienia z PiSowskiego cyrku. Komendant Policji ten co to bizancjum pokazywał złożył dymisję. Nie pobił co prawda Kamińskiego, który jeszcze na stołek nie wlazł a już się wycofał. Ale to tylko ośmiesza ten rząd.

Udowodniono tez Beacie Szydło, żę kłamała w kampanii i ekspoze. Mówiąc o 500 zł na każde dziecko. Teraz PiSowcy kitują, że to był skrót myślowy. No cóż kit na miarę poziomu ich wyborców.

Co do OFE chyba wiemy jaki rząd ta reformę wprowadził. Nie wiemy dlaczego tak marnie ją zrobił I pozwolił OFE na trwonienie naszej kasy na reklamy i prowizje dla agentów za przepisywanie się klientów z jednego do drugiego. Byłem przeciwnikiem przeniesienia przez PO kasy z OFE do ZUSu. Wiedziałem, że zostaną zmarnowane. Ale to już było. Mam teraz protestować przeciwko czemuś co stało się pnad rok czy dwa temu? Kidy w końcu zrozumiecie, że PO zapłaciła za te numery rachunek przy wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Teraz PiS zapłaci tak i rachunek.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Pamiętajcie. "Kota ogonem można obrócić tylko raz, potem kot już wie co jest grane".
To z obserwacji własnych, nie zawsze trzeźwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek nie halo z polityką czy z tymi rolnikami? Za PO o ile pamiętam zboże miało rekordowe ceny. Jak ktoś czeka na dopłaty bo za sprzedaż plonów z gospodarki nie ma za co nawozów kupić. To po co gospodarzyć. Sprzedać, wydzierżawić i do pracy iść.

Mojej rodzinie dobrze się powodziło i powodzi. Nie mam doświadczeń z alkoholikami. Ale widzę co się dzieje. W wielu rodzinach ta kasa zostanie zmarnowana. Kobieta w rodzinie z trojgiem dzieci weźmie 1 tys. Łatwo jej więc będzie zrezygnować z pracy za pensje minimalną. I nie mówcie, że wszyscy tacy pracowici. Bo wielu leniów jest. Z drugiej strony znam wiele rodzin z dwojgiem dzieci. Gdzie rodzice zarabiają po kilka tysięcy na rękę. I tylko się śmieją. Bo ich stać zapewnić dziecku wszystko co trzeba. A kasę odkładać będą dzieciakom na lokaty.

Zresztą ok niech dadzą te 500 zł na dziecko. Co mi to szkodzi. Ciekawe skąd wezmą na pozostałe obietnice.  Kwota wolna od podatku. Nikt nawet nie wspomina. Wiek emerytalny nawet styczeń 2017 nie wchodzi w grę. Kitują, że przez system w Zusie. Górnicy chcą 14. Ciekawe ile nowych podatków nas czeka? Banki przerzuciły swój podatek na nas. Sklepikarze się opierają. Skąd PiS na to weźmie? Znowu zostanie gigantyczna dziura budżetowa po czterech latach rządów.

 

No i dobrze że ktoś zrezygnuje i zajmie się  dziećmi w przedszkolach też za darmo nikt nie pracuje a opieka pozostawia tam weiele do życzenia Zboże było drogie na całym świecie więc zasługa PO w tym żadna raczej kapitału spekulacyjnego jak cena niska to pewnie PiS był winien ;)

Odnośnie dopłat na każde dziecko Szydło nie kłamała tylko nie chciała aby robić tak jak PO PROW dzieliła zamiast na każde gospodarstwo to jedne dostały wszystko a inne wysokie ceny maszyn ,materiałów budowlanych nikt temu nie zaprzeczy więc nie pisać bajek że Unia nam cokolwiek dała

Czyli jak? Co jak ktoś ma więcej niż 300ha? Znacjonalizują wszystko co ponad 300ha??

 

A co jak mój ojciec ma ponad 500ha i ja już skończy mu się chcieć cokolwiek robić i zechce to mi podarować to ARR może znacjonalizować wyszystko co będzie ponad 300ha?

 

To chyba po to żeby nierobom "pińcset" zagwarant

 

Nie bój się nic mu nie wezmą choćby nabył nielegalnie po 100 zł za ha

Wielu działaczy się w tamtych czasach uwłaszczyło na nasz koszt to teraz muszą się podzielić co w tym dziwnego ,tylko nie pisz mi tu bajek typu że doszedł do tego ciężką pracą i kosztem wielu wyrzeczeń :D :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

oj staszek staszek.  Szalone lata 90 , na handlu zarabiało się olbrzymie pieniądze ale nie wszyscy umieli je zaiwestować.

 

Ale nic się nie martw - idzie to samo tylko odwrotnie - wtedy mali pracowici i z głową wykupywali dużych a teraz ci co wtedy urośli będą wykupować tych małych. Ot taka rewolucja w drugą stronę. Ale ja cały czas podtrzymuję co kiedyś napisałem - jak mi ktoś da 100tyś za hektar to od razu mam do sprzedania 64ha;).

 

Gdzieś tam napisałeś że unia nic nie dała - mi jak mi ale mojemu ojcu daje bardzo dużo. Ponad 500ha ale tylko 180 w uprawie i to dane w dzierżawę a na reszcie tylko trawy koszone;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jemu nie dała. Bo w domu dumni Polacy nie składali wniosków. Pewnie bardziej dla tego, że nie było na wkład własny. Kto chciał i spełniał warunki bez problemu mógł dostać. Młody rolnik, prow a nawet po 5 tys za rok dla małych i średnich gospodarstw przez 3 lata za nic. Ale dumni Polacy nie brali. Dopiero jak jeden drugi kupił w wiosce nowy ciągnik to i reszta się rzuciła.

 

Odnośnie dopłat na każde dziecko Szydło nie kłamała tylko nie chciała aby robić tak jak PO PROW dzieliła zamiast na każde gospodarstwo to jedne dostały wszystko a inne wysokie ceny maszyn ,materiałów budowlanych nikt temu nie zaprzeczy więc nie pisać bajek że Unia nam cokolwiek dała

 

Czyli co, zamiast na każde dziecko dostaną niektóre? Zamiast do biednych rodzin z samotnie wychowująca matką czy ojcem wezmą bogaci? Czyli co, jednak zrobiła jak PROW. Zamiast wszystkim, czy bardziej potrzebującym może trochę mniej ale dostali by wszyscy. Tak dostaną niektózy a samotna matka jak te małe gospodarstwo. Poniesie koszta bo zapłaci więcej za te podatki a nie dostanie nic. Brawo Staszek fajne przykłady tu wrzucasz. Proszę o jeszcze. Przeczysz w nich sam sobie a ja się bardzo męczyć nie muszę.

Jeśli chodzi o same słowa 500 zł na każde dziecko mówione w kampanii czy expoze. To co innego niż mówione teraz 500 zł na drugie dziecko. To tak jak byście mieli 10 ton żyta do sprzedania po 500 za tonę. Ja się z wami dogadam i powiem, że daję 500 za każdą. Zapakuje na samochód i powiem, że to był skrót myślowy. Bo teraz jest 500 za każdą drugą i więcej. Pierwsza gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie Daśku a Hubertus pisze aby nierobom 500 zł nie dawać ;) a dlaczego n iby mieli by wykupować tych małych? Jak ktoś ma 10 ha to spokojnie po pracy sobie obrobi albo da Dużemu za dopłaty i drugie tyle dzierżawy to ma drugą pensję plus 500 na 4 dzieci to ma 3 wypłatę :D


Hubertus  bajki piszesz masa wniosków była odrzucona a ceny poszybowały w górę bez dotacji można prędzej było te maszyny kupić za 50% ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

no nie mów staszek że ty jako prawdziwy Polak bierzesz dopłaty? Mam nadzieję że całą kwote do torunia wysyłasz ;).

 

A tak na serio - jak ktoś ma 10ha i chodzi do pracy to nie jest w krus czyli nie może korzystać z prow. więc się zdecyduj - albo albo.

A 500 zł na co poniektóre dziecko i dowalenie podatków pośrednich sprawi że po prostu nie będzie gdzie pracować. 

 

Zobacz sobie kto dzisiaj pod sejmem protestuje - jakoś nie widać tam przedstawicieli dużych zachodnich sieci handlowych. Coś chyba poszło nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A niby czemu nie jest w KRUS? A kto ma protestować? Oni wiosny szukają a nie protestują


Pracy jest pod dostatkiem tylko z płaceniem pracodawcy mają problem jak mają podnieść najniższą to mówią że wolą cudzoziemców zatrudnić no to niech zatrudniają a my na zasiłkach będziemy sobie po galeriach spacerować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Po tej wypowiedzi widać że w Polsce powstanie nowa klasa społeczna - prekariat. 

 

 

Z tego zasiłku to ci może na PKS do miasta nie starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No i pamiętaj, że te zasiłki nie na wieki dane. 4 dzieci to kupa wydatków. Puki małe to jeszcze na nich zarobisz. Jak dorosną zaczniesz dokładać. No chyba, że nie interesuje cię co z nimi się stanie po podstawówce. Jeszcze raz powiem. Niech będzie zasiłek na dzieci. Ale po pierwsze to mit, że wzrośnie przyrost naturalny. Bo w Niemczech, gdzie zasiłki są znacznie wyższe. Przyrost jest najmniejszy. Po drugie jest to program socjalny za który zapłacą polscy podatnicy a nie zachodnie firmy. A po trzecie Węgrzy np zastosowali dużo mądrzejsze rozwiązanie. Czyli odpisy podatkowe motywujące ludzi do podjęcia legalnej pracy. No i po 4 program jest nie sprawiedliwy. Bogate rodziny dostaną. Samotni rodzice nie.

Ale lepsze jaja są w Policji. Szwagry się pokłóciły. Nie ma jak policyjna rodzinka i cyrk dookoła. PiSowskie państwo jest coraz weselsze.

Jeszcze z innej beczki. Wiecie jakie pieniądze na osobę po 75 roku życia przypadną średnio na darmowe leki w roku 2016? 3 złote siedemdziesiąt parę groszy. Biedaki szarej maści za to nawet nie kupią. A miały być darmowe leki. Corocznie osoby po 75 roku przeznaczają na leki 2,5 miliarda złotych. PiS da im w tym roku ledwie 125 milionów. W następnym może 500. Widać więc gołym okiem, że to następny kit. Darmowych leków nie będzie nigdy.

Staszek jeśli ktoś spełniał warunki dostawał kasę bez problemu. Poprawki wniosków to żaden problem. Mogłeś poprawiać do upadłego. Co innego, że w ostatnich latach była masa chętnych i kasy zabrakło. Ale ci co szli na początku dostawali bez problemów.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

Z cenami zboża ci nie wyszło. Wartości PKB tez nie umiesz podać prawidłowo. Lub celowo manipulujesz danymi co zaraz udowodnię.

z kim ty chcesz rozmawiać, nawet prostego wykresu nie potrafisz zinterpretować, wiesz co to jest eurostat? pewnie, że nie bo twoje źródła wiedzy to wyborcza i wikipedia

 

pierwsza połowa listopada 2008 457,17

druga połowa września 2009 467,17

pierwsza połowa kwietnia 2010 466,65

 

chcesz jeszcze coś udowodnić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i pamiętaj, że te zasiłki nie na wieki dane. 4 dzieci to kupa wydatków. Puki małe to jeszcze na nich zarobisz. Jak dorosną zaczniesz dokładać. No chyba, że nie interesuje cię co z nimi się stanie po podstawówce. Jeszcze raz powiem. Niech będzie zasiłek na dzieci. Ale po pierwsze to mit, że wzrośnie przyrost naturalny. Bo w Niemczech, gdzie zasiłki są znacznie wyższe. Przyrost jest najmniejszy. Po drugie jest to program socjalny za który zapłacą polscy podatnicy a nie zachodnie firmy. A po trzecie Węgrzy np zastosowali dużo mądrzejsze rozwiązanie. Czyli odpisy podatkowe motywujące ludzi do podjęcia legalnej pracy. No i po 4 program jest nie sprawiedliwy. Bogate rodziny dostaną. Samotni rodzice nie.

Ale lepsze jaja są w Policji. Szwagry się pokłóciły. Nie ma jak policyjna rodzinka i cyrk dookoła. PiSowskie państwo jest coraz weselsze.

Jeszcze z innej beczki. Wiecie jakie pieniądze na osobę po 75 roku życia przypadną średnio na darmowe leki w roku 2016? 3 złote siedemdziesiąt parę groszy. Biedaki szarej maści za to nawet nie kupią. A miały być darmowe leki. Corocznie osoby po 75 roku przeznaczają na leki 2,5 miliarda złotych. PiS da im w tym roku ledwie 125 milionów. W następnym może 500. Widać więc gołym okiem, że to następny kit. Darmowych leków nie będzie nigdy.

Staszek jeśli ktoś spełniał warunki dostawał kasę bez problemu. Poprawki wniosków to żaden problem. Mogłeś poprawiać do upadłego. Co innego, że w ostatnich latach była masa chętnych i kasy zabrakło. Ale ci co szli na początku dostawali bez problemów.

 

Rozumiem że jesteś niezadowolony z nowego rządu ale musisz się z tym pogodzić większość tak zadecydowała w końcu podobno żyjemy w demokratycznym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

coraz weselsze.

Jeszcze z innej beczki. Wiecie jakie pieniądze na osobę po 75 roku życia przypadną średnio na darmowe leki w roku 2016? 3 złote siedemdziesiąt parę groszy. Biedaki szarej maści za to nawet nie kupią. A miały być darmowe leki. Corocznie osoby po 75 roku przeznaczają na leki 2,5 miliarda złotych. PiS da im w tym roku ledwie 125 milionów. W następnym może 500. 

Albo podajesz złe dane , albo coś u Ciebie nie tak z matematyką.

w Polsce zje ok 2,7 mln ludzi po 75 roku życia . Skoro wiec dostaną jak piszesz 3 złote 70-parę groszy na osobę , pomoc powinna wynies 2,7 mln x 3,7 zł = około 10 mln złotych .

A podajesz 125 mln , więc pomyliłeś się , czy zakładasz ,że masz przed sobą ludzi znających się na matematyce tak jak Ty na rolnictwie ?

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@nie faktycznie nie ma z kim dyskutować. Powybierałeś sobie jakieś dane i co chcesz udowodnić? Że pszenica przez 8 lat rządów PO była po 450 złoty. Nie ośmieszaj się. Podaj linka do tych wykresów to sobie popatrzymy po ile była w innych miesiącach. Szukasz głupszego od siebie? PKB nawet nie potrafiłeś podać. Myśląc, że ktoś łyknie twoje manipulacje. Z linków, które podał @GoRAL1 wynika jasno, że wypisujesz głupoty. Chcesz porozmawiać o wykresach eurostatu wklej linka. Porozmawiamy. Szybko ci udowodnię, że manipulujesz tak jak z tym PKB. Tak więc szczekaj, szczekaj. Bo tylko to ci pozostało. 

W sumie nic nie muszę już udowadniać. W zasadzie co do twojej osoby wszystko zostało udowodnione. W zasadzie to ty sam udowodniłeś.

Staszek to nie naród zdecydował. Jak już 18 % narodu. A pomógł Adrian Zaldberg. Gdyby nie on do sejmu weszła by lewica. PiS mógł by jedynie pomarzyć o samodzielnej władzy. Koalicja z Kukizem była by znacznie trudniejsza. Tak to skrajny lewicowiec pomógł przejąć pełnię władzy skrajnej prawicy.

@scoffer Cieszę się, że komplementujesz moją znajomość rolnictwa. Bo widać na matmie znam się super. W przeciwieństwie do ciebie. Wszystko się zgadza. Pomnóż te 10 milionów razy 12 miesięcy. Wszystko wyjdzie jak trzeba. Pomyliłem się co do roku powinno być 2015  Oraz nie dodałem, że te trzy z kawałkiem jest na miesiąc. Użyłem skrótu myślowego jak Szydło w kampanii he he. Wiadomość jest z rządowej tvp. Nie uczę się tego co tam mówią słowo w słowo na pamięć. Ale jak widać na matmie się znam i na rolnictwie też. Dzięki za uznanie.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj