nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Oj tam....po tej wypowiedzi inna posłanka tłumaczyła w radio, że p. Premier jedynie nieprecyzyjnie wypowiedziała się. I powinno być na każde dziecko począwszy od drugiego.

Właśnie, a czy czasem nie mówiono o ograniczeniu rzeszy urzędników.....a tu nagle +7tys muszą zatrudnić w związku z 500zł.

Mam nadzieję, że te stołeczki nie są jako forma podziękowania dla młodzieżówki pisowskiej...(przesadzam pewnie)

Poza tym czy to jeszcze aktualna teza, że 500zł mają dostać tzw. "biedniejsi" i "bogatsi". A to z racji tego, jak tłumaczyli się, obliczanie dochodów rodziny wiązałoby się z zatrudnieniem dodatkowej rzeszy urzędników i dlatego, aby nie dopuścić do tego wszystkim dadzą po równo. Poza tym ideą tego programu jest przecież promocja rozrodczości.

^^

 

Popieram "500zł", w końcu jesteśmy europejczykami. Niech to z głową zrobią jedynie.

Niektórzy wydają się obawiać tego jak przed komuną.

 

Najbardziej irytujący są urzędnicy, biurwy.........i  chodzenie w urzędu do urzędu tyle razy.U mnie Starostwo z Gminą wiem, że nie przepadają za sobą, no ale bez przesady.

Dlaczego nie wykorzystują baz danych i brak jest komunikacji w tej kwestii miedzy urzędami.

Co oni robią przed tymi komputerami?

Za Odrą można samemu załatwić wiele urzędowych spraw nie wychodząc z domu dzięki takiemu systemowi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Na podstawie tego forum wyborcę PIS ja postrzegam w tak obrazowy sposób np : Gdyby stali na wiecu tej partii a na podest nad ich głowami wszedł ich guru Jarosław to by oszaleli ze szczęścia.Następnie gdyby opuścił spodnie i sikał im centralnie na głowę to spijali by to oblizując się a przy tym twierdzili by że rozdaje im herbatę z miodem .Słony posmak tej niby herbaty tłumaczyli by sobie tym że płacząc ze szczęścia (wyborcy PIS) ich łzy nadają jej taki posmak .Kurski miał rację twierdząc że ciemny lud to kupi . Wyborca PIS ten wierzący bezgranicznie i bezkrytycznie we wszystko co robi jego partia na takiego ciemniaka wygląda .PO kradło i ustawiało swoich ludzi na stołkach to prawda.Prawdą też jest że nigdy nie robili tego tak bezczelnie plując ludziom w twarz jak to robi PIS począwszy od prezydenta na sam dół hierarchii partyjnej idąc.Co do 500 zł na dziecko to można odnieś wrażenie że Polska jest tak bogata jak co najmniej Anglia która łupiła swoje kolonie przez setki lat .Dlaczego ? Dlatego że takie rodzinne na dziecko 500 zł to dostaje się w Anglii .Pytanie tylko jak długo Polskę będzie stać na takie rozdawnictwo i ile dziesięcioleci zajmie usuwanie skutków tego ? Czarno to widzę no chyba że wyborcom tej partii marzy się znów zarabianie w nic nie wartych milionach złotych .Ja już miałem okazję widzieć w życiu jak to wyglądało .Nie jestem zwolennikiem tego 500 zł benefitu i wolał bym by to odbywało się kosztem na początek odpisu od podatku w wysokości rocznej dochodu rzędu 50 tyś zł dla rodziny .Co do innych podatków od sklepów itp to wolał bym likwidację wszelkich ulg podatkowych a w to miejsce obniżenie podatku do np 12% dla wszystkich firm .Poprawiło by to ściągalność i paradoksalnie budżet państwa by się wzbogacił a nie malał .Trzeba by też ustalić minimalną stawkę godzinową na początek na 15 zł od której było by odejmowane 19% jako 12% podatku i 7 % ubezpieczenia zdrowotnego.Po roku podatkowym był by np zwrot tej ulgi 50 tyś zł na rodzinę.Ludzie mieli by za co wtedy przeprowadzać remonty np domów czy robić inne potrzebne w ich mniemaniu zakupy co napędzało by gospodarkę.Związki pracownicze powinny być wywalone poza zakłady pracy i ludzie do nich należący płacić na nie składki z których by się utrzymywały .Mogły by też prowadzić swoją działalność gospodarczą by na siebie zarabiać.Górnicy i inni z rozbudowanymi ulgami powinni mieć to ścięte do zera i tylko dobra wola pracodawcy mogła by dać im przywilej np 1 tony węgla rocznie jeśli by chciał .Chorobowe powinno być zniżone i wynosić max 40% wynagrodzenia podstawowego by nie było kombinowania ze zwolnieniami jak to ma miejsce teraz .Chorobowe np 2 dniowe nie powinno być w ogóle płatne.Opłata medialna na państwową TV i radio to powinna wynosić np 10 zł od rodziny.Przy czym już na etapie zakupu odbiornika tv czy radia sklep powinien żądać okazania dowodu i np kwitu podatkowego gdzie jest podany aktualny adres zamieszkania (nie starszy jak 3 miesiące) by wypełnić formę która była by przesłana do np urzędu skarbowego który zajmował by się pobieraniem tych opłat.Skończyło by się biadolenie że ludzie ukrywają tą opłatę .Jeśli ktoś miał by np 10 tv w domu to opłata nie ulegała by zmianie jeśli należą wszystkie odbiorniki do tego samego właściciela.Tak to wygląda w innych krajach np .To takie luźne moje przemyślenia na podstawie moich obserwacji

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akko wcale nie dziwi mnie to, że tak jak piszesz, nie jesteś zwolennikiem programu "500zł".

Pewnie tak wypowiada się w większości męska część społeczeństwa. Brak zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście rządowa tv mówiła o protestach sklepikarzy. Zauważ tylko, że nie w głównych wiadomościach. Tylko w mało oglądanej panoramie. To tak samo jak z tym sondażem dla onetu. W wiadomościach nie pokazali tylko gdzieś tam w tvp info w południe lub później wieczorem. To są działania jak mówi Kurski dla ciemnego ludu, który wszystko kupi. Niby tvp pokazuje fakty nie wygodne dla rządu. Więc jest obiektywna. Tylko nikt nie dodaje, że pokazuje je w mniej oglądanych programach. W Faktach tvn mówili o tym ze dwa dni temu. To co ma zrobić tvp udawać, że tego nie ma.

Jeszcze kilka postów wyżej beczałeś że hipoteczny będzie droższy, teraz beczysz że podrożeją zdrapki. Ciekawe czy tak beczałeś jak PO podnosiła VAT, akcyze, dała zielone światło dla podnoszenia podatków lokalnych, jak utworzyła 43 tys nowych posadek biurokratycznych, wprowadziła podatek od kopalin, gdy w ciągu 8 lat zielonej wyspy ZUS zdrożał o 40%, wydano dziesiątki milionów złotych na bezużyteczne usługi informatyczne (przykład z dzisiaj 43mln za nieużyteczny system dla NFZ) Gdzie słynne 3X15 Tuska - nie jesteś oszukany? Tak mocno beczysz że zapłacisz o 30zł więcej za zdrapki i o 100 więcej od hipermarketów, za POczynania poprzedniej ekipy z własnej kieszeni musisz wyłożyć co rocznie 2500zł!!! - nadal nie czujesz się oszukany? Jeżeli te pieniądz z banków i hipermarketów faktycznie trafią do dzieci, a nie na ośmiorniczki, prywatne przeloty premiera na linii Gdańsk-Warszawa i inne fanaberie kasty to śmiało mogę ci napisać, nawet wytłuścić - NIE CZUJĘ SIĘ OSZUKANY- jeżeli tobie te 30zł robi taką krzywdę to przyjdź dam ci, ale nie rób już z siebie takiego dziada.

 

No chyba wytłumaczyłem ci, żebyś doczytał z tymi kredytami. Skąd wiesz, że będzie tańszy jeśli jesteś zmuszony wykupić trzy usługi PKO BP do kredytu hipotecznego. Dalej udajesz, że tego nie widzisz.

Piszesz w kółko PO to PO tamto. Tłumaczę ci po raz kolejny oni za to zapłacili. Ja na PO nigdy nie głosowałem , więc nie czuję się oszukany. A gdy Tusk w pięknych klipach obiecywał druga Irlandię to tylko się śmiałem. Tak jak teraz śmiałem się z obietnic Szydło. I z naiwniaków którzy wtedy na Tuska a teraz na Szydło głosowali.

Dla twojej wiadomości nigdy na PO nie zagłosowałem i nie zagłosuję. Za to co zrobili z Cimoszewiczem w kampanii prezydenckiej. Od referendum unijnego lub 2005 do 2015 nie brałem udziału w wyborach bo nie było na kogo głosować. A, że zagłosować na Cimoszewicza było warto to pokazała historia. Ktoś powie, że komunista był. Ale przynajmniej tego cyrku z wojną o krzesło by nie  było. I te 96 osób by żyło. Choćby dla tego jak pokazała historia warto było na niego zagłosować. Mieli byśmy porządnego prezydenta. A być może i komedianta Komorowskiego by nie było.

Za PiSu nie będzie posadek nowych? Mariusz Antoni Kamiński już się szykuje na nowy stołek. Niby podpadł ale wraca. Zaraz wylezie i Hofman. Po co ta ustawa o służbie publicznej czy tam raczej rozwalenie tej służby. A no po to, żeby partyjniacy PiSu mogli będąc w partii na stołki wskakiwać. Nie czujesz się oszukany? Myślisz, że bez legitymacji partyjnej łatwiej teraz będzie o pracę w jakimś urzędzie. Bzdura. Ale obiecano, że będzie łatwiej, gdy Szydło jeździła po Polsce.

No i na koniec najnowszy news z niezależnej tvp. I nowe oszustwo PiSu. Kitują teraz swoim wyborcom, że przez system informatyczny ZUS nie mogą obniżyć wieku emerytalnego. Nie będzie to możliwe od 1 stycznia 2017. A co obiecał Duda i Szydło? Że to będzie pierwsza rzecz jaką się zajmie. I co? Zajmowali się trybunałem po nocach i innymi takimi. A w sprawie emerytur w grudniu ledwo jedno czytanie. Jakoś im się nie śpieszy. Ale dla naiwniaków mówią, że system informatyczny winny.

Nie czujesz się oszukany? PO zmieniła wiek emerytalny w kilka miesięcy. A PiS niby przez system informatyczny nie zrobi tego w 1,5 roku? Duda jest prezydentem od sierpnia 2015 wg tvp zmiana wieku nie będzie możliwa w pierwszym kwartale 2017. Policz sobie ile to miesięcy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Akko wcale nie dziwi mnie to, że tak jak piszesz, nie jesteś zwolennikiem programu "500zł".

Pewnie tak wypowiada się w większości męska część społeczeństwa. Brak zrozumienia.

Nie jestem zwolennikiem bo widzę na co dzień jak takie benefity produkują masowo patologię w UK .Na końcu ulicy przy której mieszkam mieszka 35 letnia angielka która ma 5 dzieci (pomijam fakt że każde z innym facetem). Zaczęła jak miała 16 lat .Nigdy nie pracowała i nie będzie pracować a żyje z zasiłków na dzieci .Taka sama patologia czeka Polskę przez tą ustawę .Ci którzy tego nigdy nie widzieli to trudno im sobie to wyobrazić i ja to rozumiem .Będzie to kolejny podział społeczny który wyhoduje kolejne pokolenia patologi kryminalnej a najbardziej z takiego obrotu sprawy na dzisiaj to ucieszą się polscy cyganie .Po nich ściągną masowo araby i ludzie z afryki którzy stworzą getta i będą bezproduktywni .PIS się ucieszy bo im w statystyce się poprawi przyrost naturalny .Pytanie tylko czy normalny Kowalski będzie szczęśliwy? Tak właśnie Francja,Niemcy,Anglia,Szwecja,Norwegia i wiele innych zachodnich państw stworzyły sobie obecne problemy .Zwolennicy 500 zł tak mimochodem staną się zwolennikami zalewu przez imigrantów nie zdając sobie z tego sprawy .No ale jeśli tego chcecie to nic na to nie można poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Akko wcale nie dziwi mnie to, że tak jak piszesz, nie jesteś zwolennikiem programu "500zł".

Pewnie tak wypowiada się w większości męska część społeczeństwa. Brak zrozumienia.

 

Jakiego zrozumienia? Powinniśmy wspierać klasę średnią a nie rozdawać ubogim pieniądze. Zachód dał przykład, że polityka prorodzinna nie daje wzrostu dzietności. Jeżeli chcemy pomóc rodzicom to finansujmy darmowe żłobki, posiłki w szkołach, dopłaty do opiekunek, darmowy transport dla dzieci czy książki do szkół. Dawanie biednym gotówki to nie pomoc w wyciągnięciu z ich biedy tylko jeszcze większy uzależnianie od pomocy innych.

Obecne rozdawanie pieniędzy to kupowanie sobie kolejnej kadencji za nasze pieniądze a nie martwienie się o losy kraju.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

W niejednym przypadku choć na pewno nie we wszystkich. Męska część społeczeństwa się ciesz. Będzie za co wypić i zapalić.

A co do stronniczych mediów to Kaczyński powinien im dziękować. Za tą stronniczość. Bo gdyby nie okrzyknęli Zaldberga. W sumie nie wiem za co po debacie zwycięzcą. To do sejmu dostała by się lewicowa koalicja. Pis nie rządził by samodzielnie. Tak więc samodzielną władzę dał PiSowi nie naród. A ultra lewicowy Adrian Zaldberg. I to jemu i stronniczym mediom powinien dziękować PiS i Kaczyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszędzie znajdzie się jakaś patologia. Każdy przedstawia jakąś rację. A gdzie ten złoty środek?

Zatem należałoby tu więcej jakiś obostrzeń zastosować.

Jednak ile jest przypadków odebrania dzieci tylko dlatego, że samotna matka nie miała warunków na wychowanie ich.

Więc lepiej oddać rodzinie zastępczej...i tu też niestety zdarzają się patologie w sensie "sposobu na życie", gdzie takie małżeństwo hoduje sobie otrzymane dzieci do 18 roku życia w zamian za sowite wynagrodzenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Świat się kończy. Lis i Siemoniak popierają Macierewicza w sprawie Kuklińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tylko po co mu ten generał po śmierci.  Rozumiem awans zaraz po gdy ktoś zgonił na posterunku. Ale teraz. Niech go awansują co mi tam. Ale czy to jakoś interesuje przeciętnego polaka. Z drugiej strony widząc, że Lis chociaż jest stronniczy. Nie jest zaślepiony i zacietrzewiony. Potrafi pochwalić jakieś działania PiSu.

Co do odbierania dzieci. W nie których rodzinach powinny być odbierane i tyle w temacie. Nie wszyscy sobie radzą z opieką. I wcale nie chodzi tu o biedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

 

Jakiego zrozumienia? Powinniśmy wspierać klasę średnią a nie rozdawać ubogim pieniądze. Zachód dał przykład, że polityka prorodzinna nie daje wzrostu dzietności. Jeżeli chcemy pomóc rodzicom to finansujmy darmowe żłobki, posiłki w szkołach, dopłaty do opiekunek, darmowy transport dla dzieci czy książki do szkół. Dawanie biednym gotówki to nie pomoc w wyciągnięciu z ich biedy tylko jeszcze większy uzależnianie od pomocy innych.

Efekty tego programu będo za rok moze dwa,a kto będzie za 30 lat będzie robił na emerytury.W Polsce od ileś tam lat ciągle mamy kryzys i niema ciągle pieniędzy.Ale za to mieliśmy,na misje w Iraku ,Afganistanie ,na urzędników (1989 było 160 tysięcy a 2015 aż 444 tysięcy dane GUSU) ,emerytury po 20 latach ,ministrowie w Polskim rządzie mają do dyspozycji 308 samochodów (Szwecji zadnego) i mogie tak dalej przykładów jest setki.Widzę ze to niektórym nie pszekadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

hubertuss jeśli masz na myśli nowomodne pedalsko-lesbijskie rodziny oraz transwescytów to jestem w stanie przyznać Ci rację.


 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz80    1

Uważam, że Duda zrobił i robi więcej dla rolników niż ta niby partia pro rolnicza PSL, która tylko zajmowała się obejmowaniem intratnych stanowisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Uważam, że Duda zrobił i robi więcej dla rolników niż ta niby partia pro rolnicza PSL, która tylko zajmowała się obejmowaniem intratnych stanowisk.

Jakieś konkrety ??

 

 

Bo równie dobrze mogę napisać że Duda pogrzebał polskie rolnictwo i to jego wina że pszenica jest tak tania ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Uważam, że Duda zrobił i robi więcej dla rolników niż ta niby partia pro rolnicza PSL, która tylko zajmowała się obejmowaniem intratnych stanowisk.

Ja tam nie widziałem żeby co kol wiek zrobił .Jedyne co zrobił to poklepał po plecach kilku frajerów ze wsi w kampanii prezydenckiej .Jeśli to masz na myśli to gratuluję samopoczucia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

 

hubertuss jeśli masz na myśli nowomodne pedalsko-lesbijskie rodziny oraz transwescytów to jestem w stanie przyznać Ci rację.

 

Takie rodziny to mają wyjątkowo dużo dzieci


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Czytaliście o nowej ustawie chroniącej ziemię? Spadną ceny prawdopodobnie, ale Agencja Rynku Rolnego będzie miała praktycznie cały czas prawo wykupu, będzie trzeba prosić o jej pozwolenie także przy spadkach i darowiznach, a dodatkowo nie będzie można mieć więcej niż 300 ha pola:

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,150856,19604389,pis-chce-przywiazac-ziemie-do-rolnika-a-rolnika-do-pis-nowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co zrobił Duda dla rolników? No jak na razie nie wiele zrobił. Podpisał tylko ekspresowo parę ustaw na których Kaczyńskiemu zależało.  W sprawie obniżenia wieku emerytalnego tak szybko nie działa. Nawet nikt z obrońców PiSu jakoś nie skomentował tego, że PiS robi ich w wała. Twierdząc, że nawet w styczniu 2017 nie będzie możliwe obniżenie wieku emerytalnego. Rzekomo przez system informatyczny ZUS. Ale już się do tego przyzwyczaiłem, że wielu udaje, że nie widzi nie pasujących im faktów. Ciężko przyznać się jak ktoś was robi w konia co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co zrobił Duda dla rolników? No jak na razie nie wiele zrobił. Podpisał tylko ekspresowo parę ustaw na których Kaczyńskiemu zależało.  W sprawie obniżenia wieku emerytalnego tak szybko nie działa. Nawet nikt z obrońców PiSu jakoś nie skomentował tego, że PiS robi ich w wała. Twierdząc, że nawet w styczniu 2017 nie będzie możliwe obniżenie wieku emerytalnego. Rzekomo przez system informatyczny ZUS. Ale już się do tego przyzwyczaiłem, że wielu udaje, że nie widzi nie pasujących im faktów. Ciężko przyznać się jak ktoś was robi w konia co?

 

To napisz co ostatnie 8 lat PO -PSL zrobili ? Że ludzie jęczą że dopłat nie ma i nie mają za co środków produkcji kupić to coś chyba nie halo z tą  polityką przez 8 lat było

W niejednym przypadku choć na pewno nie we wszystkich. Męska część społeczeństwa się ciesz. Będzie za co wypić i zapalić.

A co do stronniczych mediów to Kaczyński powinien im dziękować. Za tą stronniczość. Bo gdyby nie okrzyknęli Zaldberga. W sumie nie wiem za co po debacie zwycięzcą. To do sejmu dostała by się lewicowa koalicja. Pis nie rządził by samodzielnie. Tak więc samodzielną władzę dał PiSowi nie naród. A ultra lewicowy Adrian Zaldberg. I to jemu i stronniczym mediom powinien dziękować PiS i Kaczyński.

 

Ty chyba miałeś w dzieciństwie jakieś traumatyczne przeżycia że tylko alkoholików wszędzie widzisz czyżbyś się w takiej rodzinie wychował ?

Czytaliście o nowej ustawie chroniącej ziemię? Spadną ceny prawdopodobnie, ale Agencja Rynku Rolnego będzie miała praktycznie cały czas prawo wykupu, będzie trzeba prosić o jej pozwolenie także przy spadkach i darowiznach, a dodatkowo nie będzie można mieć więcej niż 300 ha pola:

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,150856,19604389,pis-chce-przywiazac-ziemie-do-rolnika-a-rolnika-do-pis-nowa.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

 

A gdzie tu ustawę widzisz ja widzę tylko stronniczy artykuł napisany przez osobę która o ustawie nie ma zielonego pojęcia, 300 ha to nie jest małe gospodarstwo więc nie wiem jakie ograniczenia tu widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Czytałem, oby to był tylko stronniczy artykuł bo inaczej czeka nas katastrofa. Niestety, nikt nie może obecnej władzy kontrolować. Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego, że to czy 300ha to gospodarstwo duże, średnie czy małe to pojęcie względne, i zależne od tego kto ile już ma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj