nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4653

No i mamy następną grupę oszukanych w kampanii wyborczej przez Szydło i Dudę. A mianowicie są to związkowcy z fabryk produkujących śmigłowce w Polsce. W niezależnej TVP się tego nie dowiecie. Ale pomimo, że politycy PiS w kampanii obiecywali zerwać kontakt. Śmigłowce caracal zostaną kupione. Jest to bardzo wysoce prawdopodobne Już nawet nikt w PiSie nie mówi, że trzeba kontrakt zrywać. 

Co do sklepów internetowych i produktów z Chin dużo ludzi to kupuje. I dużo ludzi się za te dodatkowe opłaty wkurzy Teb rząd usilnie pracuje na jedną kadencje. I ani dnia dłużej. Nie zadowolonych przybywa szybciej niż zadowolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No i mamy następną grupę oszukanych w kampanii wyborczej przez Szydło i Dudę. A mianowicie są to związkowcy z fabryk produkujących śmigłowce w Polsce. W niezależnej TVP się tego nie dowiecie. Ale pomimo, że politycy PiS w kampanii obiecywali zerwać kontakt. Śmigłowce caracal zostaną kupione. Jest to bardzo wysoce prawdopodobne Już nawet nikt w PiSie nie mówi, że trzeba kontrakt zrywać.

Jednym słowem nie ważne kto kontrakt , podpisał , ważne kto go nie zerwał.

A kolega pewno wie czym grozi zerwanie kontraktu , w którym z pewnością , jak w żadnym innym zadbano o interes państwa polskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zerwanie kontraktu ma rożne konsekwencje. Ale czy w kampanii Duda, Szydło czy Macierewicz nie wiedzieli tego? Jak nie zrobią będzie źle. Zerwą pewnie będą kary. Czy kontrakt jest dobry czy zły? Może śmigłowce produkowane w Polsce lepsze? Ale po co było obiecywać? Związkowcy z tych dwóch fabryk usłyszeli obietnice. Co ich obchodzi czy kontrakt jest dobry czy zły, czy będą konsekwencje zerwania czy nie? Oni będą po prostu poczują się oszukani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A czy dostęp do kwiatków będących w kontrakcie , jest tak oczywisty przed objęciem władzy ?

I czy kolega jest w stanie zacytować swój post broniący związkowców starszy niz 3 msc ?

Tak by uwierzyć w szczerość intencji , bez żadnych podtekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

Tyle że rolnikowi prowadzącemu np 12 ha gospodarstwo rolne gdzie 7 ha to klasa V , a pozostale 5 ha to klasa VI, ulga w podatku lata w okolicach  penisa ,

ale najpierw trzeba pomyśleć , by wiedzieć dlaczego.

A co ze słynnymi rolnikami-dzierżawcami , którzy okazyjnie uprawiają ziemię po skromne 2600 zl/ha , a podatek płaci właściciel , może się dowiemy Panie szanowny  ?

Bo na forum widzę , kto im więcej ma filcu w gumowcach , to mądrzejszy od premiera , ministra i prezydenta .

Marnujecie się Panowie.

Trochę wyobraźni! Jak płaci 1000 Pln podatku to mu to anulować i dopłacić " do łapy" 5000 rocznie na 2 i następne dziecko. Ogólnie rzecz ujmując jak Państwo mu zabiera więcej niż mu sie nalezy to ulga podatkowa a jak nie ma z czego zabrać to trzeba dać i kropka. 

Swoja drogą bezmyslne jest brak wsparcia na pierwsze dziecko. Rodziny 2+1 są najbardziej rozwojowe bo właśnie w nich jest największa szansa na kolejne dzieci. Jak ktoś ma trójkę to może uznać kolejne 500 złotych za zbyt mały doping do prokreacji. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

No to teraz sobie wybierz jedną z opcji.

Albo faktycznie premier, prezydent i minister są głupsi od nie jednego co to dużo filcu w butach ma? Bo średnio rozgarnięty z filcem w gumowcach wie, że każdy kontrakt jest opatrzony zapisami o konsekwencjach na wypadek zerwania. Tym bardziej te wielkie kontrakty opiewające na miliony czy tam miliardy.

Albo z pełną premedytacją okłamywali związkowców. Wiedząc czym grozi zerwanie kontraktu.

Czego byś nie wybrał związkowcy poczują się oszukani. Moje intencje są tu nie ważne Nie pracuje w żadnej z fabryk. A opisuje jedynie rzeczywistość.  No bo nikt nie powie, że związkowcy z Mielca i Świdnika poczują się zadowoleni słysząc, że ci co im obiecywali zerwanie kontaktu kupią Caracala.

Odnośnie tych 500 zł. Dzisiaj pani rzecznik rządu popisała się. Samotna matka pytała. Dlaczego nie może dostać 500 zł na jedno dziecko. Jest samotna i drugiego mieć nie może. Pani rzecznik powiedziała, że namawiała by do zmiany sytuacji życiowej czy tam ustabilizowania. A co jeśli samotna matka jest wdową? To są ludzie bez wyobraźni. Już widzę jak namawia wdowę by wyszła za mąż i se drugie dziecko zrobiła. Dla samotnych matek nie ma dla milionera Rydzyka jest. To jest właśnie prawo i sprawiedliwość.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Kiedyś było "łżesz jak pies" - teraz będzie "łżesz jak pisowiec" . Taki wiatr czasu.

 

A "pińcset" powinno być dla każdego od pierwszego dziecka. Bo ci co mają jedno dziecko wcale nie płacą mniejszych podatków. Cała ta pisowska propaganda jest moim zdanie promowaniem bylejakości.  Dużo lepiej byłoby gdyby te pieniądze poszły na darmowe podręczniki , obiady, przedszkola, opiekę dentystyczną. Byłaby chociaż pewność że nie zostaną wydane na używki dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też tak myślę. Tylko wtedy patologia nie poszła by glosować na PiS. Większość ludzi nie interesują darmowe podręczniki czy obiady w szkołach. Bo oni na tym nie skorzystają. A tak niby na dziecko a każdy wyda na co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Jak bardzo was boli ten dodatek na polskie dzieci , ale jego roczne koszty będą mniejsze niż wypłacone za darmo pieniażki za zerwanie dętego kontraktu z Eureko dotyczące prywatyzacji PZU .

Ale co tam 1000 zł , dla Holendrów od każdego statystycznego Polaka  boli dużo mniej jak 500 zł , rocznie również od każdego statystycznego Polaka , tyle że nie dla Holendrów, a na polskie dzieci .

hubertuss . patologia jest żelaznym elektoratem , 

http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,24394,wyniki-glosowania-w-wiezieniach.html

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zapomniałeś jeszcze dodać, że całego zamieszania z PZU narobił prawicowy AWS. A rząd Krzaklewskiego i Buzka popierali bracia Kaczyńscy. W sumie Krzaklewski jak Kaczyński chciał kierować z tylnego siedzenia. Wszyscy wiemy jak się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

Kiedyś już pisałem że nie ma naszych śmigłowców i nie będzie. A jeśli cokolwiek będzie to i tak nie będzie uzbrojenia. Jeżeli związkowcy chcą sprzedać taksówki to nie ten adres.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

@scoffer Najpierw zabrać by potem dać, to czy nie lepiej po prostu nie zabierać? Wytłumacz mi to.

Cały ten program nie przyniesie żadnych efektów bo wiekszość wie że teraz dadza 500 a za 4 lata zmieni sie rząd i cofnie ten zasiłek. 

Nie ma sensu tłumaczyć sobie sytuacji przy pomocy Eureko ale to typowo polskie - odwalamy kaszanę ale oni odwalili jeszcze wiekszą czyli jesteśmy głupawi ale oni byli jeszcze głupsi. Nie lepiej porównywać się do lepszych?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dystrybucja tych 500 zł w postaci śniadań, obiadów dla dzieci. Książek, dopłat do internatów czy innych zajęć była by bardziej pożyteczna i tańsza niż rozdawanie tego rodzicom. Ale nie miało by takiego efektu w kampanii. Tyle w temacie.

Co do śmigłowców. Nie pisze o tym czy te są lepsze czy gorsze. Po prostu są kolejni oszukani w kampanii wyborczej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Jak bardzo was boli ten dodatek na polskie dzieci , ale jego roczne koszty będą mniejsze niż wypłacone za darmo pieniażki za zerwanie dętego kontraktu z Eureko dotyczące prywatyzacji PZU .

Ale co tam 1000 zł , dla Holendrów od każdego statystycznego Polaka  boli dużo mniej jak 500 zł , rocznie również od każdego statystycznego Polaka , tyle że nie dla Holendrów, a na polskie dzieci .

hubertuss . patologia jest żelaznym elektoratem , 

http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,24394,wyniki-glosowania-w-wiezieniach.html

Nikt nie jest przeciwko benefitowi na dzieci. Niech będzie i 1000 czy 2000. Chodzi o sposób dystrybuowania tego pieniądza. Bo sposób jaki jest zaplanowany jest promowaniem bylejakości , patologii i nieróbstwa.

 

O weile lepszym sposobem byłoby tak jak napisałem zagwarantowanie obiadów, podręczników, opieki stomatologicznej , wyższej kwoty wolnej od podatku oraz zmniejszenie zusu dla prowadzących małe firmy.

 

 

Powiem na moim przykładzie. Mam jedno dziecko , żona pracuje i zarabia jak na polskie warunki bardzo ucziwe pieniądze. Ja prowadzę gospodarstwo , do tego mam firmę zarejestrowaną w UK która przynosi mi przyzwoite dochody. Właśnie jestem na etapie rozeznania temacie ściśle związanym z rolnictwem i pewnie będę zaczynał w jesieni z nowym biznesem i też oczywiście będzie to firma zarejestrowana w UK. 

 

Moje oszczędności na podatkach i zusach to lekką ręką 60 tysięcy rocznie. I teraz zastanów się : czy gdyby w Polsce promowana była przedsiębiorczość to fatygowałbym się z rozliczaniem w UK?    Jasne że nie. Ale zanim rozkręciłem biznes to przez 2 lata nie miałem z tego dochodu a w Polsce w tym czasie zapłaciłbym lekką ręką 25000 zł zus i miał ze 4 kontrole.

 

Gdyby w Polsce opłacało się prowadzić firmę to i pracodawcy płaciliby lepsze pieniądze. Koło się zamyka.  A pis chce promować nieróbstwo i bylejakość. Na pierwsze dziecko dopiero jak zarabiasz poniżej 800 zł na osobę w rodzinie - ja jestem pewien że znajdzie się masa ludzi którzy zwolnią się z pracy i zaczną pracować na czarno żeby te 500 przytulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

@scoffer Najpierw zabrać by potem dać, to czy nie lepiej po prostu nie zabierać? Wytłumacz mi to.

Cały ten program nie przyniesie żadnych efektów bo wiekszość wie że teraz dadza 500 a za 4 lata zmieni sie rząd i cofnie ten zasiłek. 

Nie ma sensu tłumaczyć sobie sytuacji przy pomocy Eureko ale to typowo polskie - odwalamy kaszanę ale oni odwalili jeszcze wiekszą czyli jesteśmy głupawi ale oni byli jeszcze głupsi. Nie lepiej porównywać się do lepszych?

@Ulman ,wytłumaczę Ci to w bardzo prosty sposób , choć pewno i tak Cię nie przekonam.

Powiedzmy że dwoch braci X pracuje w jednej firmie za to samo wynagrodzenie.

Jeden jest bezdzietnym kawalerem , drugi posiada 4 dzieci i niepracujacą żonę.

Kawaler kupuje miesięcznie 30 chlebów , 30 biletów tramwajowych , 5 m3 wody , 50 kw prądu itd itp .

Ten dtugi posiadajacy dzieci , w uproszczeniu kupuje to samo x 6 .

I to jest normalne , tyle że jak wiemy głównym dochodem państwa jest podatek VAT , płacony przez koncowego odbiorce i ten dzieciaty płaci go dokładnie 6 razy więcej niz ten bez dzieci.

z placonych podatkóe utrzymuje się urzedników , nauczycieeli , wojsko , buduje drogi , itp itd.

Dlaczego więc ten dzieciaty ma płacić wiecej , tym bardziej ze to on nakręca spiralę popytu na towar i usługi ?

I dlaczego to jego dzieci , maja sie składac za lat 20 , na tych co im dzieci przeszkadzaly , lub np męski partner nie potrafił urodzic ?

Dassiek , znajśc polskie realia to do tych darmowych przedszkoli , ksiązek itp itd , przykleiły by się pospolite gnidy , marnujące większośc powierzonych im środków.

Dlaczego nie wierzyć matce lub ojcu nie dając wiary , że to oni wiedza najlepiej co jest potrzebnme im i ich dzieciom?

Chyba wiesz ile kosztuje utrzymanie dziecka w domu dziecka lub rodzinie zastepczej.

Sępy zawsze się znajda , nie wolno im dac pozywki.

Te pieniadze i tak wroca do obrotu gospodarczego , a ze ktoś wyda na używki , wtedy większość wróci bezpośrednio do budżetu , gdyz tam grasuje poza vatem , potezna akcyza.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Dzieciaty i tak zapłaci więcej. Bo wszystko podrożeje a nawet już podrożało. Finalnie nie wyjdzie mu 500 zł na dziecko a może połowa. Nowe podatki obejmują praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki. A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników.

Gnidy zapiszą się do przedszkoli by za darmo jeść i czytać? Wystarczy zrobić jawny przetarg na dostawy tych usług. Z publikacją ofert w internecie. I nikt sie nie przylepi. A na pewno mniej się zmarnuje. i będzie taniej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Kużwa, co by nie zrobiło PiS lub chciało zrobić , Tobie zawsze zle .

Optymizmu kolego , zloż CV , może bedziesz jednym z tych 7000,

Choć nie , TY , byś się brzydził pracy pozyskanej z działań tego rządu.

Zostaw więc wolne miejsce dla patologii głosującej na PiS.

Bo kto będzie na nich zrzedził , chocby tu na forum.

Nie o te gnidy chodzi , a o te, które zamiast soli kuchennej użyja drogowej , zamiast polskich ziemniaków kupią niemieckie ,........... 

W jawnych przetargach , będą krążyły tajne koperty ............

W co Ty wierzysz  ?

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

ta patologia nie pójdziedo pracybo będzie ryzykoże na pierwsze dziecko nie dostaną.   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

. A na pewno mniej się zmarnuje. i będzie taniej.

Po co Ci placić za zboże , lepiej dać nawóz , trochę paliwa , żarcia na rok ,...... i  paczkę kondomów by nie obciążac budżetu niechcianymi dziecmi.

Przecież urzędnik wyda lepiej pieniądze jak Ty.

Fenicjanie to jednak byli idioci

Jeśli zaś twierdzisz ze " A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników ' , to gwarantuję Ci ze do celowego wydania tej kwoty potrzebne będzie ich , co najmniej 10 razy tyle.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Twój mały rozumek nie widzi różnicy między pieniądzem wypracowanym a pieniądzem podarowanym?

 

 

Powodzenia życzę.I wyrazy współczucia dla najbliższych. Niestety tacy ludzie są fundamentem wygranej pis.  Mam nadzieję że ten cyrk nie potrwa zbyt długo , bo to że właśnie twardy elektorat dostanie najbardziej po d*pie to jest pewne i żadne 500 zł na dziecko tego nie zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Do tej pory widzę , że nie wiele zrozumiałeś , czyli nie jesteś przedwojennym chamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

Powiem na moim przykładzie. Mam jedno dziecko , żona pracuje i zarabia jak na polskie warunki bardzo ucziwe pieniądze. Ja prowadzę gospodarstwo , do tego mam firmę zarejestrowaną w UK która przynosi mi przyzwoite dochody. Właśnie jestem na etapie rozeznania temacie ściśle związanym z rolnictwem i pewnie będę zaczynał w jesieni z nowym biznesem i też oczywiście będzie to firma zarejestrowana w UK. 

 

Moje oszczędności na podatkach i zusach to lekką ręką 60 tysięcy rocznie. I teraz zastanów się : czy gdyby w Polsce promowana była przedsiębiorczość to fatygowałbym się z rozliczaniem w UK?    Jasne że nie. Ale zanim rozkręciłem biznes to przez 2 lata nie miałem z tego dochodu a w Polsce w tym czasie zapłaciłbym lekką ręką 25000 zł zus i miał ze 4 kontrole.

 

Gdyby w Polsce opłacało się prowadzić firmę to i pracodawcy płaciliby lepsze pieniądze. Koło się zamyka.

jaki ten pis niedobry przez 8 lat rządów nic nie zrobił, żeby to zmienić, tylko

 

promować nieróbstwo i bylejakość

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Pis tez już rządził i tez nie zrobił. Miała być 4 RP i guzik z tego wyszło. Zamiast zmian była wojna o władzę. Teraz też tak będzie.

 

Po co Ci placić za zboże , lepiej dać nawóz , trochę paliwa , żarcia na rok ,...... i  paczkę kondomów by nie obciążac budżetu niechcianymi dziecmi.

Przecież urzędnik wyda lepiej pieniądze jak Ty.

Fenicjanie to jednak byli idioci

Jeśli zaś twierdzisz ze " A do rozdawania 500 zł ma być potrzeba 7000 urzędników ' , to gwarantuję Ci ze do celowego wydania tej kwoty potrzebne będzie ich , co najmniej 10 razy tyle.

 

Nie musisz mi płacić za zboże. Kup sobie nawóz popij paliwem będzie prościej. Nie wiem tylko czy prezerwatywy się po tej diecie przydadzą? Twoje przykłady mnie bawią. Bo skąd niby to żarcie wziąć jak nie od rolnika?

Do wyliczeń ile kto ma dzieci kto z kim je ma i czy dodatek przysługuje Trzeba będzie kolejnych urzędników. A przetarg może przeprowadzić raz na rok czy na dłużej szkoła, kuratorium, starostwo gmina czy urząd miasta. Jest masa opcji. W zależności czy dotyczy książek czy posiłków. Zrobili by to już pracujący urzędnicy.

CV składać nie muszę. Z bardzo prostej przyczyny. Urzędnicy przy okienkach zarabiają grosze. W moim mieście powiatowym to pensja minimalna. Prawdziwe pieniądze mają dyrektorzy kierwnicy naczelnicy itd. Ale to już z klucza partyjnego. A ja bezpartyjny jestem. Więc nie mam szans.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

zrobił nie zrobił - ci co teraz przyszli chcą zrobic żeby tym co chcą coś robic było jeszcze gorzej.  

 

Ja osobiście nie płacę w PL podatków i nie zamierzam się do tego cyrku dokładać. Żona tak się szczęśliwie składa od stycznia pracuje na kontrakcie a nie na podstaie umowy o pracę i też nie będzie płacić podatków, co najwyżej weźmie sobie nowe auto w leasing. I znam kilka takich osób które będą mocno pracować nad optymalizacją podatkową między innymi dlatego że nie odpowiada im to co się dzieje. W skali kraju będą to tysiące. Tych co nie będa tak robić piss zmusi nakładanymi daninami do większej kreatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj