nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Dasiekk    27

jeżeli 2 tyś to dla ciebie doskonały rezultat to proponuje zająć się czyms innym niż rolnictwo. Mam owoce + zboża i średni z hektara w przeciągu ostatnich 5 lat nie miałem mniej niż 3000 zł zysku (piszę zysk a nie dochód bo już jeden geniusz sugerował że to dwie inne sprawy). 

 

A nerwa ruszają mnie takie pisoludki co im ciągle źle.

 

@staszek131415 - widzisz, różnica między nami jest taka że ty wyglądasz na kogoś kto uwielbia pracę dla samej pracy. Ja pracuję żeby zarabiać. Nie po to kończyłem studia żeby mieć problem z dobrze płatną pracą jakby z gospodarstwa żyło się ciężko. Tylko po jednych studiach zarobisz 1500 zł bo nikt nie potrzebuje zarządzaczy i administratorów a po innych zaczynacz rozmowę od 8000 bo masz dużo ofert i to ty wybierasz.

 

A już to że napisałeś że nikt nie szukałby pracy gdyby z 10 ha miał 30 tysięcy rocznie podsumowuje cię najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

jeżeli 2 tyś to dla ciebie doskonały rezultat to proponuje zająć się czyms innym niż rolnictwo. Mam owoce + zboża i średni z hektara w przeciągu ostatnich 5 lat nie miałem mniej niż 3000 zł zysku (piszę zysk a nie dochód bo już jeden geniusz sugerował że to dwie inne sprawy). 

 

A nerwa ruszają mnie takie pisoludki co im ciągle źle.

 

@staszek131415 - widzisz, różnica między nami jest taka że ty wyglądasz na kogoś kto uwielbia pracę dla samej pracy. Ja pracuję żeby zarabiać. Nie po to kończyłem studia żeby mieć problem z dobrze płatną pracą jakby z gospodarstwa żyło się ciężko. Tylko po jednych studiach zarobisz 1500 zł bo nikt nie potrzebuje zarządzaczy i administratorów a po innych zaczynacz rozmowę od 8000 bo masz dużo ofert i to ty wybierasz.

 

A już to że napisałeś że nikt nie szukałby pracy gdyby z 10 ha miał 30 tysięcy rocznie podsumowuje cię najlepiej. 

Jak u ciebie tak dobrze to rozpisz ten zysk np. na 1ha może się od iteligecji czegoś nauczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

To pisz jeszcze ze masz owoce...na sadach bądź na owocach miękkich jest zysk lepszy niż z hektara zbóż to zmienia trochę rzeczywistość


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

I tak właśnie rodzi się mit o doskonałym stanie wsi i zamożności rolników, mówię o całości. Ktoś pomnoży ilość ha przez wasze współczynniki i płacze że wieś okrada miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Jak u ciebie tak dobrze to rozpisz ten zysk np. na 1ha może się od iteligecji czegoś nauczymy?

Ciężko rozpisać każdą uprawę z osobna ale podam ci rzepak bo już w całości sprzedany i mam zapisane:

 

Koszt uprawy: 3380

Średnia wydajność: 4,6

Średnia cena sprzedaży : 1638

Areał: 23 ha

 

105 ton x 1638 = 171990

 

171990 - 77740 = 94250 zł

 

Nie liczę dopłat (wszystko na moich działkach) bo dopłaty to taki "prezent" od "złej" unii na podatki i amortyzację sprzętu - przynajmniej ja to tak liczę.

 

Do tego 170 ton pszenicy w silosach , soja gotowa do sprzedaży ale liczę że euro jeszcze wzrośnie (kontrakt podpisany w euro) , malina, porzeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A tak z ciekawości, jeśli można, wcale nie nalegam i pozostałych przepraszam że nie w tym dziale to jak płacili Wam za porzeczkę w 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No takich rolników nam potrzeba co tak liczyć potrafią :blink: ;)  nie piszlepiej tych kosztów więcej bo podatek dochodowy Petru na dzień dobry wprowadzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Z tym się zgodzę , że takie wyniki mogą być w dobrych normalnych latach. Dopłaty są obowiązkiem UE żeby je nam dać ,bo Polska odprowadza składki do budżetu UE i nie jest to żaden prezent.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli 2 tyś to dla ciebie doskonały rezultat to proponuje zająć się czyms innym niż rolnictwo. Mam owoce + zboża i średni z hektara w przeciągu ostatnich 5 lat nie miałem mniej niż 3000 zł zysku (piszę zysk a nie dochód bo już jeden geniusz sugerował że to dwie inne sprawy). 

 

A nerwa ruszają mnie takie pisoludki co im ciągle źle.

 

@staszek131415 - widzisz, różnica między nami jest taka że ty wyglądasz na kogoś kto uwielbia pracę dla samej pracy. Ja pracuję żeby zarabiać. Nie po to kończyłem studia żeby mieć problem z dobrze płatną pracą jakby z gospodarstwa żyło się ciężko. Tylko po jednych studiach zarobisz 1500 zł bo nikt nie potrzebuje zarządzaczy i administratorów a po innych zaczynacz rozmowę od 8000 bo masz dużo ofert i to ty wybierasz.

 

A już to że napisałeś że nikt nie szukałby pracy gdyby z 10 ha miał 30 tysięcy rocznie podsumowuje cię najlepiej. 

 

Oj słabe te studia były czyżby na jakiejś powiatowej uczelni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

A tak z ciekawości, jeśli można, wcale nie nalegam i pozostałych przepraszam że nie w tym dziale to jak płacili Wam za porzeczkę w 2015?

W tym roku generalnie dla większości tragiczna cena.

Ja sprzedałem część po 0,60 zł ale znaczną większość po 1,78zl (umowa wieloletnia z zagwarantowaną ceną 2,40 - ale ostro negocjowali podpierając się faktem że bardziej im się opłaci umowę zerwać). Sam ma tylko 6 ha (średnia wydajność 11,5 ton , mam nasadzenia na jeszcze 8 ha ale dopiero w tym roku będą owocowały)  ale sprzedajemy w kilku razem (nieformalna grupa producencka;) ) z areału około 120 ha.

Dasiek jaką masz klasę ziemi zacznijmy od tego???

Większość III i odrobinkę IV.

Oj słabe te studia były czyżby na jakiejś powiatowej uczelni ?

No jeżeli Politechnika Warszawska jest dla ciebie w mieście powiatowym to może i masz rację.  Myślisz że jak skończysz wyższą szkołę gdzie jesteś specjalistą od niczego to ci ktoś zapłaci za umiejętności które posiada każdy licealista? Zejdź na ziemię. A że prowadzę gospodarstwo i umiem liczyć - pracuje się dla pieniędzy.

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie myślałem że jest tam tak niski poziom rozpisz mi te koszty uprawy bo za tą kwotę to  tej wydajności nie osiągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Dasiekk

takie interesy robisz a chcesz ziemie sprzedawac i wyjeżdżac ?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dasiekk

takie interesy robisz a chcesz ziemie sprzedawac i wyjeżdżac ?  ;)

 

Dostał symulator farmy pod choinkę a że ma ferie to się bawi trochę B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Dasiekk

takie interesy robisz a chcesz ziemie sprzedawac i wyjeżdżac ?  ;)

hehe, o sprzedawaniu to widzę że ironii nie wyczułeś. Chociaż jakbym miał 7 mln w gotówce to uwierz mi że są rzeczy na których można zarobić dużo więcej niż to co zarabiam w gospodarstwie. 

 

@staszek131415- co mam ci rozpisać? koszty nawozów , oprysków, ??? Jak chcesz jakiejś porady to nie wstydź się zapytać , ale nie będę szukał faktur zakupu i liczył litrów ON. Napisałem że tyle wyszło mi po podliczeniu kosztów a to czy ci to odpowiada czy nie to nie jest moje zmartwienie. Jak wydajesz więcej to może robisz coś źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

nie wyczułem ironii bo jej tam nie było, powiedziałes wyraznie ze sprzedasz chocby jutro i każdemu (czarny, biały, żyd, muzułmanin) byle tylko ktos zapłacił 100 tys za ha

gdzie tu ironia ?

 

poza tym to gdzie bys wyjechał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

hehe, o sprzedawaniu to widzę że ironii nie wyczułeś. Chociaż jakbym miał 7 mln w gotówce to uwierz mi że są rzeczy na których można zarobić dużo więcej niż to co zarabiam w gospodarstwie. 

 

@staszek131415- co mam ci rozpisać? koszty nawozów , oprysków, ??? Jak chcesz jakiejś porady to nie wstydź się zapytać , ale nie będę szukał faktur zakupu i liczył litrów ON. Napisałem że tyle wyszło mi po podliczeniu kosztów a to czy ci to odpowiada czy nie to nie jest moje zmartwienie. Jak wydajesz więcej to może robisz coś źle.

No to mamy kraj Miodem i melekem plynacy jak bym slyszal Sawidzkiego a nie rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie zapominaj  że zarówno Prezydent Duda jak i PiS wygrała wybory i Ty nie będziesz wyznaczał granic co im wolno a co nie

Nie zapominajmy że jest jeszcze Ustawa Zasadnicza w tym kraju, której żaden Jarek nie może przeskoczyć. Poza tym za 4 lata wybory, to wcale nie jest tak długo, i wtedy obywatele wyznaczą bądź nie granice obecnej władzy.

 

Litwa/Białorus/Ukraina jezeli nie straci niepodległoci na rzecz miedzymorza to ja straci na rzecz Rosji, niech tylko sie zacznie kocioł w UE to zobaczysz co sie bedzie działo...

Rosja wchłonie te kraje zeby graniczyc z Polska, cały majstersztyk polega na tym ze Rosja słabnie teraz, tak samo UE, i to jest czas dla nas do wykorzystania, Białorus bardzo chetnie sie odetnie od Rosji tylko do tego potrzeba silnej Polski i Polityków

Tylko że Rosja słabnie w szybszym tempie niż UE, bo ropa wyjątkowo tania.

 

jezeli chodzi o przyjmowanie muzułmanów to Kukiz dobrze prawi i proponuje zeby zrobic REFERENDUM w tej sprawie bo to smiertelnie powazna sprawa dla nas i całego naszego kraju, pytam sie gdzie sa OBRONCY DEMOKRACJI z KOD-u w tej sprawie ? czy przypadkiem ta ICH demokracja nie polega tylko na obaleniu obecnej władzy ?

Śmiertelnie poważny antysystemowiec Polskę Zbaw II proponuje referendum w sprawie 10 tys. uchodźców, gdy tymczasem wedle Pani Premier przygarnęliśmy już 1 mln Ukraińców. Mógł coś lepszego wymyślić.

 

wedlug propagandy po i nowoczesnej kto nie slucha niemiec ten jest antyeuropejski

Według propagandy PiS kto nie słucha radia Ojdyra i nie jest Katolikiem, nie jest Polakiem. Gdzie się podziały nasze wielowiekowe tradycje tolerancji i otwartości ?? A może one nigdy tak naprawdę nie istniały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wyczułem ironii bo jej tam nie było, powiedziałes wyraznie ze sprzedasz chocby jutro i każdemu (czarny, biały, żyd, muzułmanin) byle tylko ktos zapłacił 100 tys za ha

gdzie tu ironia ?

 

poza tym to gdzie bys wyjechał ?

 

Jak gdzie? Tam skąd pochodzi ;)

Nie ma się co sprzeczać jakby nie było ostatnie 8 lat rządów PO-PSL to wielkie nieporozumienie wybory to pokazały co by Kaszlak ,Eco-coś tam czy Akko nie napisali A jeszcze o Kolo zapomniałem i Dosiku  nie wypisywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Jak gdzie? Tam skąd pochodzi ;)

Nie ma się co sprzeczać jakby nie było ostatnie 8 lat rządów PO-PSL to wielkie nieporozumienie wybory to pokazały co by Kaszlak ,Eco-coś tam czy Akko nie napisali A jeszcze o Kolo zapomniałem i Dosiku  nie wypisywal

stszek , bo ci żyłka pęknie.

 

Tam to powinien twój marionetkowy prezydent wyjechać : https://forumemjot.wordpress.com/2014/11/22/andrzej-duda-na-prezydenta-iii-rp-knesset-w-krakowie-i-sprzedawczyki/

 

https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/11/andrzej-duda-w-londynie-zapytany-czemu-izraelski-parlament-obradowal-w-polsce-video/

 

 

Ale tego twój mały rozumek może nie pojąć.

 

Ktoś pytał gdzie bym wyjechał : Kornwalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Teraz KOD niech na Mołdawie jedzie tam niezły "burdel" mają. Korupcja i mafia rządzą wszystkim ,a kraje Europy Zachodniej dają na to przyzwolenie...


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Ciężko rozpisać każdą uprawę z osobna ale podam ci rzepak bo już w całości sprzedany i mam zapisane:

 

Koszt uprawy: 3380

Średnia wydajność: 4,6

Średnia cena sprzedaży : 1638

Areał: 23 ha

 

105 ton x 1638 = 171990

 

171990 - 77740 = 94250 zł

 

Nie liczę dopłat (wszystko na moich działkach) bo dopłaty to taki "prezent" od "złej" unii na podatki i amortyzację sprzętu - przynajmniej ja to tak liczę.

 

Do tego 170 ton pszenicy w silosach , soja gotowa do sprzedaży ale liczę że euro jeszcze wzrośnie (kontrakt podpisany w euro) , malina, porzeczka.

Tak właśnie by to przedstawił Tomasz Lis i jemu podobni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stszek , bo ci żyłka pęknie.

 

Tam to powinien twój marionetkowy prezydent wyjechać : https://forumemjot.wordpress.com/2014/11/22/andrzej-duda-na-prezydenta-iii-rp-knesset-w-krakowie-i-sprzedawczyki/

 

https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/11/andrzej-duda-w-londynie-zapytany-czemu-izraelski-parlament-obradowal-w-polsce-video/

 

 

Ale tego twój mały rozumek może nie pojąć.

 

Ktoś pytał gdzie bym wyjechał : Kornwalia.

 

Mój? A Twój z jakiego kraju pochodzi?

Udajesz wykształconego a takie bzdury piszesz że  szok poziom zerówka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj