nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

akko    52

Nie bierz się już facet za sprawy o których nie masz zielonego pojęcia bo się ośmieszasz. Tłumaczył ci jak wytyczne unijne pokrywają się z prawem polskim nie będę, ale dla własnej ciekawości wyjedz w pole termitem bez atestu i bez kursu chemizacyjnego. Jak cie złapie PIORN to powiedz ze mogą ci skoczyć na wentyl bo żadnej kasy nie bierzesz - dalszy ciąg opisz tu. Jak nie chce ci się czekać do wiosny to wywieź teraz przyczepę obornika na  pole, jak przyjedzie wydział ochrony środowiska to powiedz że żadne cross-compliance cię nie dotyczy i mogą ci naskoczyć - ciąg dalszy chętnie poczytamy.

Kto by w zimie w górach gnój woził chyba taki idiota jak ty który chciałby sobie życie skrócić :D Koni na wsi nie ma by na saniach uprawiać wożenie jak co poniektórzy w latach 80 (u mnie w domu nigdy tego się nie robiło) .Mam rozrzutnik obornika specjalnie stworzony do gór (ma napęd na oś w razie potrzeby) więc zajmuje mi całe pół dnia taka praca .Nawet z traktora nie muszę schodzić bo druga osoba obsługuje ładowacz elektryczny jak przyjadę po wyładunku . Gnojowicę wywozi się na wiosnę bo zbiornik duży to raz na rok wystarczy go opróżnić.Moje maszyny są z wszystkimi atestami bo nigdy nie kupuję samoróbek .Jedyna robiona rzecz to przyczepa jednoosiowa z hamulcem pneumatycznym. Ja się nie ośmieszam tylko ty swoim głupim ujadaniem .Mieszkam przy parku narodowym gdzie dużo domów letniskowych mają adwokaci i lekarze tak że wiem jakie obowiązują mnie przepisy . Nie muszę za to np wykaszać łąki jeśli tak uznam jak ty który masz ją zgłoszoną bo mi nie dopłacają i nikt mnie nie skontroluje pod tym względem ani nie nałoży kary za to .Moją sprawą jest czy ją zaorze czy też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to się nazywa ''dobra zmiana '' ,  czyli   - TERAZ MY 

 

Będzie dobrze wczorajsza debata to pokazała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Sukces jak  Chruszczowa w Ameryce

Dzis  bardziej od TVP  jest wiarygodna Trwam

Tylko pytanie czy TVP było kiedykolwiek niezależne??? Moja siostra pracuje tam ponad 20 lat i mogę Ci powiedzieć, że zawsze tak było, że ten kto rządził to miał TVP w rękach. Przez ostatnie 8 lat PO-PSL zrobiły sobie z telewizji folwark, ludzie nawet się nie kryli z tym, że są zatrudniani z partyjnego klucza,

 

Wygrała? Szkoda, że nie odpowiadała na pytania. Jak np. na to czy jeśli komisja Wenecka uzna ustawę o TK czy inne za nie właściwe to czy podporządkują się temu. Okazała się też hipokrytką. Mówiła w swoich wystąpieniach, że Polska jest za unią itd. A biła brawa gdy wypowiadali się eurosceptycy mówiący o zburzeniu unii.

A teraz z innej beczki. Rząd ogłosił przetarg na 20 nowych limuzyn o długości ponad 5 m i mocy ponad 400 KM. Kilkuletnie a 8 już im nie wystarczą. Pisowska władza chce się wozić nowymi furami pewnie niemieckimi.

Wiesz oglądałem całą tą debatę i tylko jedna osoba mówiła o zburzeniu unii, to był Korwin Mikke i nikt mu nie bił brawa co niektórzy się śmiali... Beata Szydło biła brawo wszystkim tym którzy wypowiadali się dobrze o Polsce, oraz bronili jej rządu... Np. Kamallowi https://www.youtube.com/watch?v=1a6Rq1K9NS8

 

Ja mam wrażenie, że niektórzy z Was ograniczają swoją aktywność na tym forum tylko do tego tematu i do atakowania za wszelką cenę PiS-u.. W sumie jako członek PSL-u też tak powinienem robić ale mi się po prostu chce śmiać jak moi koledzy biegają dzisiaj jak ze sraczką i krytykują PiS za to co sami robili razem z PO, Jak prezes powiatowy dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi przyjeżdża do mnie do domu i mówi z przerażeniem, że "musimy działać bo jak PiS wygra wybory to nas wszystkich wypie...oli".  A kto na to pracował przez 8 lat???  Dzisiaj oczywiście cała aktywność sprowadza się do atakowania PiS, nikt się jakoś nie zastanawia czemu razem z PO przegraliśmy wybory....

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

my nie jesteśmy Twoi koledzy i nie należymy do PSL ani do PO :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

jasne... nhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiana87    22

Przy akko to My jestesmy cienkie Bolki... chłopak w UK pracuje, w miedzy czasie do szkoły na angielski chodzi, wie co w trawie piszczy w polityce, gania pisorow, i jeszcze ma czas obskoczyc gospodare w Polsce, wiedziec jak i co z prawem w UE, byc tutaj na forum, zapewne pominelam jeszcze wiele- ale to prawdziwy człowiek biznesu, i na dodatek taka emeryture weznie o ktorej 'frajerzy'( cyt. Sawicki) beda mogli tylko śnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

przecież pisał że tylko pomaga dla brata  :D

a co nie wolno mu ? niech chłop używa do woli 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Katiana dobrze napisałaś pominęłaś że z łąkami nie daje rady ,a swoją drogą obornik ma a łąk nie kosi ,czyżby z baranami miał do czynienia ? Pewnie tak bo po sposobie pisania kultury to raczej od nikogo się nie nauczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Kto by w zimie w górach gnój woził chyba taki idiota jak ty który chciałby sobie życie skrócić :D Koni na wsi nie ma by na saniach uprawiać wożenie jak co poniektórzy w latach 80 (u mnie w domu nigdy tego się nie robiło) .Mam rozrzutnik obornika specjalnie stworzony do gór (ma napęd na oś w razie potrzeby) więc zajmuje mi całe pół dnia taka praca .Nawet z traktora nie muszę schodzić bo druga osoba obsługuje ładowacz elektryczny jak przyjadę po wyładunku . Gnojowicę wywozi się na wiosnę bo zbiornik duży to raz na rok wystarczy go opróżnić.Moje maszyny są z wszystkimi atestami bo nigdy nie kupuję samoróbek .Jedyna robiona rzecz to przyczepa jednoosiowa z hamulcem pneumatycznym. Ja się nie ośmieszam tylko ty swoim głupim ujadaniem .Mieszkam przy parku narodowym gdzie dużo domów letniskowych mają adwokaci i lekarze tak że wiem jakie obowiązują mnie przepisy . Nie muszę za to np wykaszać łąki jeśli tak uznam jak ty który masz ją zgłoszoną bo mi nie dopłacają i nikt mnie nie skontroluje pod tym względem ani nie nałoży kary za to .Moją sprawą jest czy ją zaorze czy też nie

 

tylko taki idiota jak ty widzi świat przez koniec własnego nosa i myśli ze jak mieszka w górach to inni też i nie maja innych obostrzeń. Doinformuj się na ile obowiązuje atest opryskiwacza (o ile go masz) bo widać że blado z tym i nie wiesz o czym mówisz, bo to że nie masz samoróbek wcale nie oznacza że masz atesty :lol:  . Zapoznaj się z OSN-ami co trzeba spełniać bynajmniej nie dla żebrania może wtedy coś się rozjaśni bo na razie to ciemność widać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

 

Ja mam wrażenie, że niektórzy z Was ograniczają swoją aktywność na tym forum tylko do tego tematu i do atakowania za wszelką cenę PiS-u.. W sumie jako członek PSL-u też tak powinienem robić ale mi się po prostu chce śmiać jak moi koledzy biegają dzisiaj jak ze sraczką i krytykują PiS za to co sami robili razem z PO, Jak prezes powiatowy dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi przyjeżdża do mnie do domu i mówi z przerażeniem, że "musimy działać bo jak PiS wygra wybory to nas wszystkich wypie...oli".  A kto na to pracował przez 8 lat???  Dzisiaj oczywiście cała aktywność sprowadza się do atakowania PiS, nikt się jakoś nie zastanawia czemu razem z PO przegraliśmy wybory....

 

No tak koledzy z PSL u bronią resztek stołków jak lwy. A ty postanowiłeś pójść na skróty i nowej partii poszukać. Jak PSL był na topie to ci w nim dobrze było. Jak stacza suę dzięki Bogu to ci źle w PSLu. Takich jest pełno w polityce. Szyld nie ważny byle koryto było.

Co do TVP fakt każdy rząd nią dyrygował. Ale takich jaj jak teraz to za PO nie było. Nie publikowano sondaży gdzie 91 % pochwala działania premier czy tam rządu. To Już jest jak na Białorusi czy Rosji. W pro rządowej propagandzie też powinien być umiar. Bo w takie bzdury nikt nie uwierzy. Tak samo jak nikt nie uwierzy w niby list od 9 latki, który redaktor tvp nazywa darem losu. Bo każdy średnio zoriętowany widzi, że to ustawka PR owa. Na potrzeby ocieplenia wizerunku premier w Polsce po debacie w UE. PiS dzisiaj robi to co kiedyś zarzucał PO i Tuskowi. Ostro stawia na PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za PSL nigdy dobrze nie było co do sondaży to Ty oczywiście wiesz najlepiej ,no może jeszcze Petru i Schetyna :D :D Ten milion ludzi na protesty to pewnie z uchodzców będą brać bo nikt co ma w głowie poukładane choć trochę w te prowokacje się wkręcić nie da B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nikt nie publikował dotąd w tvp sondaży dotyczących polityki gdzie 91 % było za. Więc daruj sobie te wywody. Na protesty szedł kto chciał. Siłą z domów nie wyciągali. Choć władza PiSowska drugiego marszu zabroniła filmować dronami. Bo niby terroryzm. A chodziło o to by w tv nie pokazać ile ludzi było. A tutaj nikt nie widział nikt nie słyszał i trach 91 % za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Stasiu, masz rację! To ten milion uchodźców z Ukrainy, których Polska przyjęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No tak koledzy z PSL u bronią resztek stołków jak lwy. A ty postanowiłeś pójść na skróty i nowej partii poszukać. Jak PSL był na topie to ci w nim dobrze było. Jak stacza suę dzięki Bogu to ci źle w PSLu. Takich jest pełno w polityce. Szyld nie ważny byle koryto było.

Co do TVP fakt każdy rząd nią dyrygował. Ale takich jaj jak teraz to za PO nie było. Nie publikowano sondaży gdzie 91 % pochwala działania premier czy tam rządu. To Już jest jak na Białorusi czy Rosji. W pro rządowej propagandzie też powinien być umiar. Bo w takie bzdury nikt nie uwierzy. Tak samo jak nikt nie uwierzy w niby list od 9 latki, który redaktor tvp nazywa darem losu. Bo każdy średnio zoriętowany widzi, że to ustawka PR owa. Na potrzeby ocieplenia wizerunku premier w Polsce po debacie w UE. PiS dzisiaj robi to co kiedyś zarzucał PO i Tuskowi. Ostro stawia na PR.

 

Jakie masz proste wytłumaczenie. Jak chcesz wiedzieć to już 17 lat jestem w tym PSL i nigdzie się nie wybieram. A to co się teraz stało może wyjść tylko na dobre, bo odsieje tych wszystkich karierowiczów a władze partii może w końcu wrócą na ziemię bo już dawno stracili z nią kontakt....  A z tymi słynnymi stołkami to jest tak, że PSL ma ich kilkakrotnie mniej od PO i jakoś nikt platformie tego nie wytyka i nie mówi o tym, że oni ich teraz bronią....

91%? Ja sprawdziłem i to było 81% osób które uznało, że Szydło wypadła dobrze w tej debacie. Też tak uważam. A w sprawie tych miliona uchodźców z Ukrainy to wczoraj głos zabrał ambasador Ukrainy i powiedział, że to nie są żadni uchodźcy tylko "migranci ekonomiczni"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie publikował dotąd w tvp sondaży dotyczących polityki gdzie 91 % było za. Więc daruj sobie te wywody. Na protesty szedł kto chciał. Siłą z domów nie wyciągali. Choć władza PiSowska drugiego marszu zabroniła filmować dronami. Bo niby terroryzm. A chodziło o to by w tv nie pokazać ile ludzi było. A tutaj nikt nie widział nikt nie słyszał i trach 91 % za.

 

No pewnie że nie wyciągali tylko poszli Ci co o posadę na podatnika koszt żyją ale to już się kończy na szczęście PO myślała że Polacy to barany i jak jeden będzie głośno beczał jak Wy to reszta z bekem za nim poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Minimalna stawka pracy 12zł/h brutto...od lipca.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/918852,minimalna-stawka-godzinowa-pensja-minimalna-2016-zlotych.html

To nie dziwota,  że prą w górę w sondażach  ;)  ponieważ dla przeciętnego obywatela każde kilka złotych więcej, bądź co bądź to ździebko lepiej.

Ponadto..

To niebo a ziemia w porównaniu z tym, jak sobie przypomnę, że w latach 90tych jako małolata pracowało się na sezonach nad morzem za stawkę 2zł/h od 8.00-00.00(a nawet 01.30) bez przerw i siedzenia.

To niebo a ziemia w porównaniu, gdy pojechało się za granicę za minimalną stawkę 9 euro/godzinę, gdzie nocki 20% więcej płatne, soboty 50% więcej, niedziele 100%, niektóre święta 200%. Poza tym płacono za naukę języka, był zwrot podatku, wakacyjnego itp.

 

P.S. Dzięki za odp. na powyższy post, czyli do końca nie wiadomo..teoretycznie można zrezygnować z dopłat, w praktyce ciężko to wygląda. Jednakże jak wiadomo wszystko w arimr płynnie ulega zmianie, tak jak te śmieszne dopłaty np. do upraw wysokobiałkowych.

A za chwile może się okazać, że skończą się w ogóle ;)

Poza tym niestety nie żyje się na własny rachunek.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

z dopłat możesz zrezygnować bo nie ma takiego przymusu - tu nie składasz wniosku jak zakończysz zobowiązania jeśli takowe są 

współpraca z agencją będzie prawie zakończona jeżeli nie posiadasz  zwierząt 

jeżeli posiadasz , to niestety system identyfikacji  obowiązuje dalej i tu musisz dalej się ''meldować '' jak i spełniać dobrostany itp.

 

 DKR nadal Cie obowiązują i tu agancja w zasadzie  już Cię nie kontroluje i nie nalicza  ewentualnie kar  z dopłat bo o nie nie wnioskujesz 

ale nadal podlegasz pod  inne instytucje takie jak  inspekcja weterynaryjna , PIORIN  itp.- a te po prostu mogą dawać mandaty lub  np. zakaz obrotu stadem (wetyrynaria)itp.

 

 

2.1. Normy Dobrej Kultury Rolnej Zgodnej z Ochroną Środowiską (DKR) Dotyczą wszystkich gospodarstw posiadających grunty rolne Celem Dobrej Kultury Rolnej jest właściwe zarządzanie glebą poprzez przestrzeganie norm dotyczących: przeciwdziałania erozji gleby, ograniczania degradacji substancji organicznej, przeciwdziałania zmianom struktury gleby, zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie i ochroną wody oraz ukierunkowanie ich na wzmocnienie standardów w zakresie ochrony środowiska oraz zmian klimatu.

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jakie masz proste wytłumaczenie. Jak chcesz wiedzieć to już 17 lat jestem w tym PSL i nigdzie się nie wybieram. A to co się teraz stało może wyjść tylko na dobre, bo odsieje tych wszystkich karierowiczów a władze partii może w końcu wrócą na ziemię bo już dawno stracili z nią kontakt....  A z tymi słynnymi stołkami to jest tak, że PSL ma ich kilkakrotnie mniej od PO i jakoś nikt platformie tego nie wytyka i nie mówi o tym, że oni ich teraz bronią....

91%? Ja sprawdziłem i to było 81% osób które uznało, że Szydło wypadła dobrze w tej debacie. Też tak uważam. A w sprawie tych miliona uchodźców z Ukrainy to wczoraj głos zabrał ambasador Ukrainy i powiedział, że to nie są żadni uchodźcy tylko "migranci ekonomiczni"

 

lukejro to jakie ,,wałki ''robiliście ? Bo słyszałem że elewar to pikuś.... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jasne co Ty piszesz kto kupi firmę która generuje straty ? No chyba że za symboliczną złotówkę jak to zrobiono z PGR i całym majątkiem zresztą nie tylko..

Firmy te zazwyczaj mają ogromny majątek, np. kopalnie. Zmodernizowane będą przynosiły zyski, ale to jest nie możliwe jeżeli teraz nadal panuje tam komuna. Są ludzie ciężko pracujący pod ziemią, i związkowcy który nie robią nic a pensje dostają (pewnie jeszcze wyższą niż Ci pod ziemią). Każda partia która chce kontynuować agonię takich firm nie ma szans na polepszenie sytuacji kraju.

 

To nie Tusk ale cały układ tak zwanego okrągłego stołu .Ciekawe jak partia Kaczyńskiego nabyła to wszystko co tu jest opisane http://natemat.pl/119717,prywatna-republika-jaroslawa-kaczynskiego-firma-srebrna-ktora-chce-zbudowac-wiezowiec-to-finansowe-zaplecze-pis Jak myślisz ?

Częściowo się zgadzam bo tamci też ostro się dorobili. W mojej wypowiedzi miałem na myśli lawinowy wzrost długu publicznego. O kłamstwach Tuska który mówił o obniżkach podatków a potem je podnosząc nie wspominając.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie w TV leci spektakl pod tytułem ,,zabierają koryto, świnie kwiczą,, ale hanka stwierdziła że ani warszawa na tym nie straci ani mazowieckie nie skorzysta. Wiec po co tam stoi i kwiczy??? I bardzo dobrze, choćby kosztem warszawiaków, aby tylko doszli politycznego końca tej hanki, chyba nie ma polityka którego bardziej nie znoszę, takim fałszem i szyderstwem jej z oczu patrzy ze nie dobrze się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firmy te zazwyczaj mają ogromny majątek, np. kopalnie. Zmodernizowane będą przynosiły zyski, ale to jest nie możliwe jeżeli teraz nadal panuje tam komuna. Są ludzie ciężko pracujący pod ziemią, i związkowcy który nie robią nic a pensje dostają (pewnie jeszcze wyższą niż Ci pod ziemią). Każda partia która chce kontynuować agonię takich firm nie ma szans na polepszenie sytuacji kraju.

 

Częściowo się zgadzam bo tamci też ostro się dorobili. W mojej wypowiedzi miałem na myśli lawinowy wzrost długu publicznego. O kłamstwach Tuska który mówił o obniżkach podatków a potem je podnosząc nie wspominając.

 

No cżęściowo masz rację odnośnie tych związków przydałoby się jeszcze zlikwidować Izby Rolnicze bo to też tylko organizacja do wyciągania kasy nic dla rolników nie robią oprócz szkoleń na które idzie kasa lepiej by te pieniądze przeznaczyć na drogi wiejskie a nie przejadać na szkoleniach z bankietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

lukejro to jakie ,,wałki ''robiliście ? Bo słyszałem że elewar to pikuś.... :)

 

Ja tam o niczym nie wiem, jak tak słyszałeś do zgłoś to do prokuratury ;-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Napiszę tu kolegom nadal sympatyzującym z PSL kilka słów.  Tam na dole PSL ja nie mam do was żadnych zastrzeżeń zwłaszcza co do waszej uczciwości, zwłaszcza do tych którzy nadal prowadzą gospodarstwa rolne. Jednak jak tu jeden kolega sam w sumie przyznał..., a ja powiem dosadniej: "PSL to ryba całkowicie zepsuta od strony głowy" .  Wiadomo PSL to "ztransformowany" "poperelowski" ZSL, jednak myślę wszyscy  wiązaliśmy z nimi w latach 90 nadzieję, że wraz z Solidarnością RI będą tworzyć prawdziwy mocny ruch ludowy. Tak się jednak nie stało....Definitywnym sygnałem co do jakości elit PSL,  był 1992 roku. Wówczas  niejaki W. Pawlak w "nocnej zmianie" "nie skrewił", został premierem i przyczynił się do upadku rządu Olszewskiego. Trzeba mu wtedy przyznać, że jeszcze wtedy jak się zorientował w jaką rolę się dał "wmontować" to premiera Olszewskiego osobiście za to przeprosił i na tym był koniec uczciwości...

Później było już tylko gorzej..

Gdyby było lepiej to by nie powstała dość oddolna Samobrona z A.Lepperem...który jaki był taki był, ale pomimo wpadek interesu wsi bronił jak "niepodległości".  Za dużo wiedział...w innym przykrym temacie.. był zagrożeniem i już go nie ma wśród żywych.

 

Wracając do PSL to jego główny "grzech " to oszukanie swojego elektoratu (czyli wsi) w momencie negocjacji w Kopenhadze w sprawie przystąpienie  UE   - ... w zamian za  koalicję z liberałami (czytaj dostępie do szerokiego "koryta" ). Choćby sławetne kwoty mleczne i przede wszystkim poniżający plon referencyjny,  który stawiał nas na starcie na przegranym (żeby nie powiedzieć "gównianym") poziomie". Jednym słowem "masz chłopie rower i ścigaj BMW". W tamtym czasie jedyna stojąca okoniem i uczciwie pilnująca interesu wsi frakcja PSL Piast nawiązująca wprost do tradycji przedwojennego ruchu ludowego stała się częścią PIS  (..choćby znany Janusz Wojciechowski). 

 

Mój pradziad współtworzył przedwojenny ruch ludowy, wcześniej po wybuchu I wojny przerwał naukę w gimnazjum i wstąpił do Legionów, brał udział między innymi w wyprawie kijowskiej (ja pamiętam te rodzinne opowieści o odwrocie przez błota Wołynia i Polesia).  Stryj dziadka jako żołnierz września uciekł w 40 roku z transportu z obozu filtracyjnego w ZSRR, gdzie jak sam mówił przed rozstrzelaniem na miejscu jako zaledwie podoficera uchroniły go "spracowane od pracy na roli ręce". (NKWD-iści  szukali inteligencji oglądając bruzdy na dłoniach).  Przez okres PRL trzeba było milczeć, wegetować i robić swoje aby utrzymać ziemię, a w okresie powojennym wprost życie. Do niczego co "choćby trochę czerwone" nikt nigdy mnie nie przekona...nikt z mojej rodziny z tego też powodu nie działał w ZSL.  

 

I na koniec powiem tak, czytając niektóre posty podnosi mi się ciśnienie.... Nigdy nie spodziewałbym się, że może być wśród ludzi wsi tyle lewactwa, "postkomuny",  a przede wszystkim  pogardy dla swojej własnej Ojczyzny.

 

Na koniec  idealne podsumowanie  w  27-28 minucie:  http://vider.pl/embed/video/c1n1s

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj