nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

ereksio    321

marko-kolo, ty tez jesteś rasistą? żydzi tak, a towarzysze z poprzedniej epoki nie? Poczytaj sobie zapisy konstytucji . To tam zapisano ,że Polska jest dla Polaków a nie dla żydów, arabów i afrykanerów. O tym nie ma tam ani słowa. Co do rasizmu , anysemityzmu  i wszystkich innych  to pomyśl kto to wymyśla.  Czarny w sejmie, pedał w sejmie, trans w sejmie, żyd w sejmie ( niestety dużo żydów), Niemiec w sejmie, Ukrainiec w sejmie . Gdzie jest miejsce dla mniejszości polskiej? Na ulicy? Na obczyźnie na zmywaku?  To jest właśnie rasizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

góral bo w Polsce tak już niszczą tą hodowle ,że powoli nie ma komu protestowac. Na kontraktach cicho siedzą żebym im nie obniżyli ,a po za tym wcześniej PO-PSL rolników po sądach ciagalo za protesty to skutecznie zastraszyli ludzi.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doktorek    1

Ciekawa teoria. Soros jest znany także ze sponsoringu najeźdźców z afryki w ostatnim czasie. Jego organizacja drukowała instrukcje w których zawarte były między innymi informacje gdzie zgubić paszport i wykaz miejsc w poszczególnych krajach które pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

odwajler jeśli to byłaby prawda to te demonstracje to taki szajs jakich mało. Historia kołem się toczy kiedyś była Targowica ciekawe jak teraz historia opiszę te zdarzenia.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

najpierw kaczyński mógłby ciebie pozwać za kłamstwa i manipulacje

 

cytat, gdzie i kogo nazwal gestapowcami??

 

a oto twój język miłości bez wyzwisk

zbierasz już na odszkodowania? :)

Widać przygłuchłeś bo Ci słoń na uch nadepnął .Pewnie też jesteś po lekach jak ten oszołom który rzekomo popiera patriotów .Ojciec Kaczyńskiego to komuch czystej wody taki sam komuch jak Kaczyński i jego ubecka rodzina .Tu masz fakty https://www.youtube.com/watch?v=BgslDlN5QNA i https://www.youtube.com/watch?v=Rf9M2eG5Zwk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie filmiki z napisami bez przytoczenia faktów są nie wiarygodne. (nie obejrzałem ich, na samym początku jest opis i narracja z symulatora nie wiem co jest dalej bo wyłączyłem, nie chce mi się tego słuchać, być może te nagrania nie są takie za jakie je uznałem po ,,okładce,,)

 

Natomiast to spotkanie, niby o niczym nie świadczy, ale może nasuwać paranoiczne wnioski:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Na początku chciał bym zauważyć, że kubeł wody chyba zadziałał. Tylko nie w ta stronę co zamierzałeś. Zacząłeś pisać kulturalnie zamiast z butą i arogancją. Muszę cię za to pochwalić. O co cała awantura z TK potem wytłumaczę. Zresztą napisałem wcześniej. 

 

Masz jakieś dowody? Czy tylko tak ci się uroiło? Nawet nie rozumiesz o co ten spór idzie. Nie o utratę władzy bo wielu przyznaje. Że skoro PiS wygrał wybory to niech rządzi. Ale niech rządzi legalnie a nie łamiąc prawo. Niech zmienia trybunał ale legalnie a nie po nocach. Naginając prawo. Sęk w tym, że PiS wmawia swoim wyborcom, że to chodzi o dosunięcie ich od władzy, czy niechęć Po do utraty władzy. A ludzie ne widzą o co tak naprawdę chodzi wierzą.

 

Więc o co tak na prawdę chodzi, ostatnio wszelkie informacje były dla mnie nie dostępne i mam zaległości. Objaśnisz mi?

 

Zadałeś tak rzeczowe i konkretne pytanie, że na pewno każdy by się domyślił, że chodzi o TK. Tylko nie ja. Bo w poście z którego zacytowałeś zdanie. Były dwa wątki. Utrata władzy i trybunał.

 

Ulegacie pewnej manipulacji jakiej dokonuje PiS. Zresztą Kaczyński to dzisiaj pod koniec marszu chyba pod TK powtarzał. Że to niby TK nie da PiS owi wprowadzić 500 zł na dziecko, podnieść kwotę wolna od podatku, czy obniżyć wiek emerytalny. Wymienił jeszcze wile innych spraw w których ma niby być przeszkodą TK. A które mogą być łatwo załatwione zwykłą ustawą. Więc wg Kaczyńskiego TK trzeba zmienić czy tam rozwalić, aby pozwolił zrobić te reformy.

Druga część manipulacji, to to, że niby ci co wczoraj maszerowali chcą obalić rząd. A to nie prawda. Trzeba odróżnić i zrozumieć co mieli na myśli maszerujący wczoraj. Jedna sprawa to wybór dokonany w wyborach. tego nikt nie podważał. Jest nowy rząd niech rządzi. A druga sprawa, która była główną ideą marszu to to jak rządzi. Chcą zmienić TK ok. Ale czy nie można było zrobić tego normalnie? Uznać wybór trzech sędziów za minionej kadencji. Wybrać dwóch swoich. I dokonywać zmian w TK za pomocą ustaw. Normalnie procedowanych a nie na łapu capu? Tu tylko chodzi o to w jakim stylu PiS zabrał się za TK. Mogli to zrobić normalnie i wrzawy by nie było. 

 

Tutaj padła odpowiedź o co chodzi z tym TK i utratą władzy tak pobieżnie. Skąd mogłem wiedzieć, że trafiłem na tak wymagającego konkretów rozmówcę? Jarosław Kaczyński nie ukrywał nigdy, że TK To trzecia izba parlamentu tak naprawdę i tylko blokuje. W przeciwieństwie do jego brata, który szanował TK. Do tego zresztą sam potem doszedłeś pisząc, że było po PEOWEMU a będzie po PISOWEMU. Tylko po co była ta awantura.

 

Czy ty z byka spadłeś, a może uchlałeś się z sąsiadem i piszesz na jawie.

Można się sprzeczać o PIS PO, Smoleńsk i TK. A nawet o to czy hubertuss jest internetowym trollem, a nawet być może za kasę od petrusa, czy nieświadomym, łatwowiernym człowiekiem tkwiącym w przekonaniu że jego zdanie, jest zdaniem osobistym i nie wykreowanym przez kogo czy cokolwiek. Można.

 

Hubertuss nie wiem o co chodzi z TK. Powiesz mi wreszcie o co ta awantura w kilku krótkich, zdaniach?

 

Tutaj dostałem zresztą nie pierwszy raz butną i arogancką odpowiedź. Z ponowionym pytaniem. Na które odpowiedziałem dzień wcześniej. Za bardzo zafiksowałeś się na wymyślaniu koleinach inwektyw pod moim adresem za mało na merytoryce.

 

Tylko nie liczni widzą sprzymierzeńca w którymś z ugrupowań, a hubertuss stoi na ich czele, bo włażeniem w d. któremuś z ugrupowań pobił wszystkich pisowców, peowców i petrusów.

 

To jest koleiny przykład. Nie wiem czy wiesz ale to najzwyklejszy hejt. Nawet tryb przypuszczający nic tu nie zmienia. Oskarżasz mnie o coś czego nie robię i nie robiłem. Mi i bez polityki i włażenia im w d dobrze się żyje.

 

@Kaj i inni zrozumieli o co chodzi, tylko nie ty. Więc co z tobą nie tak, byk czy sąsiad?

 

To że nie oglądam TV nie znaczy że chciałem abyś mi przytoczył co tam mówią. Chciałem abyś mi powiedział o co tak na prawdę chodzi z TK i obecną sytuacją polityczną w PL, ale widzę że nie wiesz, skoro posiłkujesz się agitacją TV.

Tyle to i ja będę wiedział gdy włączę TV, ale jak już powiedziałem - nie oglądam i wcale nie dla tego, że nie mam.

 

A najlepsze w tym wszystkim jest to że teraz będziesz mnie uważał za pisiora który nie dopuszcza do siebie sprzecznych informacji z wizją prezia. Gdy powinno być zupełnie na odwrót, bo to ty wysuwasz wszelkie pozytywne wnioski  na temat petrusa i po, to ty bojkotujesz PIS mówiąc że PIS coś wmawia. To ty stoisz na czele straży opozycji. Czego nie można się dopatrzyć u większości twoich współrozmówców, nikt z nich nie jest opętany taką euforią, do PIS jakim jadem ziejesz ty do tego ugrupowania.

 

Więc zastanów się czy to z nami jest coś nie tak skoro uważamy że być może pis ma trochę racji, może to PO coś knuje, może pis trochę nagina prawo morze jest szerokie i głębokie...

 

Czy z tobą - wyskakujesz i pałą, pałą, pałą!! pałą! PIS źle, łamie prawo!! Pałą! Na ulice, łamie konstytucję, PAŁĄ GO!!!

 

Myślę że mniej się ośmieszy ten który nie wie co jest grane niż ty który uważasz się za alfę i omegę polityki. Bo obaj wiemy że możesz sobie po fiukać i po pisać. A i jeszcze po d. się podrapać. Nic więcej.

 

Myślisz, że mniej się ośmieszyłeś robiąc burzę w szklance wody?

 

hubertuss więc piszesz tylko dla zasady? Jest forum to będziesz pisał, nie ważne co grunt to dać o sobie znać?

Nic do ciebie nie dociera, albo nie chcesz aby dotarło. Powtórzę, a może tym razem się uda, nie mam zamiaru rżnąć wielkiego znawcy materii polityki, dlatego proszę cię uświadom to sobie, nie jestem twoim przeciwnikiem z ramienia pis. Wracając do sedna sprawy, mam odmienne zdanie na temat racji bytu forum. Na pewno nie chciałbym spotykać na nich tak zarozumiałych osób, próbujących za wszelką cenę przekonać do swoich racji. A zwłaszcza że wszelkie przesłanki wskazują iż prawdziwej odpowiedzi nikt nie zna. Rozmowa na temat dzisiejszej polityki bardzo przypomina rozmowę o wszechświecie, o wielkiej nie wiadomej. Ale przecież ty znasz odpowiedź na wszystko i na tym polega twój problem.

 

Jeśli byś rozmawiał w ten sposób:

Podając konkretne zdarzenie, utożsamił byś z nim ugrupowanie polityczne, a na koniec wyraził opinię, nie odezwał bym się ani słowem. 

 

Ale ty wolisz w ten sposób:

Gdzie od razu trzeba uznać iż wiesz co UE robi w całej PL z każdym kluczowym przedsiębiorstwem, mało tego, wybiegasz po za granice PL, wiesz co putin robi z przedsiębiorstwami na BY. Pozwolę sobie zapytać, a skąd wiesz? Piłeś wódkę z putinem, zasłyszałeś w trwam / TVN, miałeś sen proroczy, a może jesteś tylko zadufanym ignorantem?

 

Oczywiście, że nie traktuję cię jako politycznego przeciwnika z ramienia PiS. A jedynie człowieka, który butnie i arogancko mnie zaatakował w tym temacie. W sumie sam nie wiem z jakich powodów. Bo niestety merytorycznych argumentów nie podałeś. Chociaż coś tam było o kuble zimnej wody. Co odczytuję jako chęć pokazania kto tu rządzi. Masz rację nie chciał bym na tym forum spotykać tak zarozumiałych osób jak ty.

 

Hubertus nie chciał mi powiedzieć o co tak na prawdę chodzi z TK, jednak ciekawość nie ustąpiła i postanowiłem sam się zorientować w temacie. Po przeanalizowaniu ustaw i ich projektów zrozumiałem że cała awantura jest sztucznie nakręcona. Kto potrafi czytać i ma internet bez wychodzenia z domu może to sprawdzić.

 

obecna ustawa o TK art. 99 ust. 1

Orzeczenie Trybunału zapada większością głosów.

(można dodać że inny artykuł mówi o 9 sędziach przy pełnym składzie)

http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/akty-normatywne/ustawa-o-trybunale-konstytucyjnym/

Czyli PO ówcześnie mając w garści dużo ponad połowę sędziów TK, miało także możliwość obustronnego wpływu na wyroki.

 

projekt pis:

art. 1 ust. 7

orzekanie w pełnym składzie zapadają większością 2/3 głosów

(inny artykuł zakłada 13 sędziów przy pełnym składzie)

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/AAFE9CDB1488EF30C1257F1D00337A6C/%24File/122.pdf

pis śladem PO też chciałoby mieć możliwość wpływu na wyroki, jednak nie jest to łatwe, dlatego posiadając garstkę sędziów i z taką nowelizacją przynajmniej będzie miało możliwość blokowania wyroków mówiących np. że prezydent złamał konstytucję. Jak widzimy, jednak za wszelką cenę nie chcą dorównać PO, bo gdy nawet prezydent, albo marszałek sejmu (bo to też przewiduje nowela, na wzór ustawy z lat 80) zaprzysięże (czy już to zrobili bo nie oglądam TV to nie wiem) wszystkich z pis wprowadzając powyższą zmianę i tak nie uzyskają z 13 sędziów 2/3 głosów.

 

Warto też nadmienić, bo w mediach (internet) już spotkałem się z zarzutem odnośnie blokowania TK w przyziemnych sprawach, przez pis po realizacji powyższych założeń, warto nadmienić że orzekanie w pełnym składzie czyli obecnie 9 sędziów, a chcą 13 sędziów jest konieczne tylko w szczególnych przypadkach.

 

Natomiast gdy z wnioskiem do TK wystąpi:

  1. ) organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego,
  2. ) ogólnokrajowe organy związków zawodowych oraz ogólnokrajowe władze organizacji pracodawców i organizacji zawodowych,
  3. ) kościoły i inne związki wyznaniowe

http://trybunal.gov.pl/?id=106#_Rozdzial08

Może orzekać 3 sędziów nawet od PO.

 

EDIT: Zapomniałem podsumować, było po PEOWEMU a będzie po PISOWEMU, krzyczą ci którzy są z PO/nowoczesna. Ci z pis siedzą cicho bo im jest na rękę, neutralni też pozostają cicho bo wiedzą że zmienił się tylko punkt siedzenia a patrzenia został ten sam, co dla nich oznacza nadal: ,,ch.. d. i kamieni kupa''.

 

Hubertus nie chciał powiedzieć o co chodzi z TK? Czy ty nie potrafiłeś zrozumieć? I rozpętałeś burzę w szklance wody. Fajnie, że przeanalizowałeś ustawy. Jednak po pierwsze. Ustawa to dopiero projekt i nie wiadomo jaka będzie. Bo prace trwają. Po drugie nie wiem czy dobrze to wszystko zrozumiałeś i potrafisz wyciągnąć wnioski. Po tej karkołomnie skonstruowanej wypowiedzi nie potrafię tego ocenić.

"pis śladem PO też chciałoby mieć możliwość wpływu na wyroki, jednak nie jest to łatwe, dlatego posiadając garstkę sędziów i z taką nowelizacją przynajmniej będzie miało możliwość blokowania wyroków mówiących np. że prezydent złamał konstytucję. Jak widzimy, jednak za wszelką cenę nie chcą dorównać PO, bo gdy nawet prezydent, albo marszałek sejmu (bo to też przewiduje nowela, na wzór ustawy z lat 80) zaprzysięże (czy już to zrobili bo nie oglądam TV to nie wiem) wszystkich z pis wprowadzając powyższą zmianę i tak nie uzyskają z 13 sędziów 2/3 głosów".

PiS owi wcale nie są potrzebne 2/3 głosów nawet z tą piątką sędziów nie legalnie wybranych. Wystarczy, że w spawie np zgodności ustawy z konstytucją nie weźmie udziału 3 sędziów z PiSu i sprawa nie będzie mogła się w ogóle odbyć. Bo w takiej sprawie musi orzekać skład w liczbie 13 sędziów. A to już prosta droga do sparaliżowania prac TK nad wybranymi ustawami. Zrozumiałeś to teraz? O to idzie cały spór dokładnie. Patrz trzeci cytowany post  "Więc wg Kaczyńskiego TK trzeba zmienić czy tam rozwalić, aby pozwolił zrobić te reformy".

Co w praktyce na jedno wychodzi tak zmieniony TK nie będzie w stanie funkcjonować w ważnych sprawach. Co równa się stwierdzeniu, że będzie rozwalony. Co prawda będzie formalnie istniał. Ale w ważnych sprawach będzie sparaliżowany. Nie podejmie więc ważnych decyzji w ważnych sprawach.

Co do mediów Internet czy TV jest tworzony przez ludzi o różnych poglądach. Stronniczość może być w necie jak i w tv. Bo jak widać można tam różne rzeczy wyczytać czy zobaczyć i usłyszeć a jeszcze inaczej je zinterpretować. Nie wiem w jakich to mediach spotkałeś się z zarzutem blokowania prac TK w przyziemnych sprawach. Bo tu właśnie chodzi o blokowanie prac TK w zasadniczych sprawach. Nie rozumiesz tego, czy na jakąś prawicową stronę wszedłeś?

Sory za taki elaborat. Nie miałem czasu jakiś czas konkretnie napisać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PO wcześniej mogło wydawać wyroki pozytywne jak i negatywne, w sprawach ważnych i mniej gdyż miało ustawową większość, tj. większość z 9.

 

PiS po wprowadzeniu swojej ustawy będzie mogło blokować wydanie wyroku TK w ważnych sprawach dzięki udziałowi a w zasadzie jego braku, swoich sędziów, tj 2/3 z 13. W sprawach przyziemnych nie będzie się ,,wtrącać,,

 

PO mogło działać obustronnie, pis będzie mógł działać jednostronnie. Zgadzasz się z tym?

Jeśli tak to dobrze że doszliśmy do porozumienia w sprawie TK, szkoda że trwało to tyle czasu, aż sam musiałem zapoznać się z ustawami.

 

Pozostaje kwestia w której twoja opinia jest dla mnie nie jasna, mianowicie słuszności tych manifestacji.

Stąd też pytanie co dla ciebie jako zwykłego bezpartyjnego kowalskiego?

Czytałem AF, że na marszach byli w większości reprezentanci PO/nowoczesna/psl łącznie z ich przedstawicielami (chociaż tej informacji nie traktuję jako w pełni wiarygodna)

 

Gdy już zaczerpnąłem odrobinę wiarygodnej wiedzy zwiazanej z aferą wokół TK, uważam że są to manifestacje pod publiczkę. Gdyby było inaczej i ludzie z KOD byliby zwykłymi obywatelami nie związanymi z żadnym ugrupowaniem działalność zaczęliby latem gdy PO łamało prawo w sprawie TK, a dzisiaj gdy pis zrobiło to ponownie protestujący potęgowaliby swoje działanie. Z niewiadomych przyczyn które mam nadzieję niebawem rozwikłamy, tylko druga część scenariusza jest autentyczna.

Co o tym sądzisz? Niezadowoleni bezpartyjni obywatele, czy opozycja pis nosząca barwy po i spółka? Co ci wszyscy ludzie robią na ulicach i kim są?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzesiu ty to potrafisz wykazać się brakiem empatii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wystarczy działanie jednostronne. Każda ustawa powstaje z domniemaniem zgodności z konstytucja. Na tej samej zasadzie jak domniemanie niewinności. Nie zgodność z konstytucją tak jak winę trzeba rozstrzygnąć w postępowaniu. Tak więc wystarczy sparaliżować pracę TK, aby ten nigdy nie orzekł, że dana ustawa jest nie konstytucyjna. Nic więcej nie potrzeba. Ustawa obowiązuje i działa. Nawet jeśli jest nie zgodna z konstytucją.

Nigdy nie napisałem, że tam szli sami bezpartyjni. Bo skoro ktoś wygłasza jakiś pogląd w sprawie politycznego sporu. Mimo woli nie posiadając legitymacji partyjnej staje się partyjny. KOD jest w zasadzie bezpartyjny. Ale jego członkowie mają jakieś poglądy polityczne to normalne. Jednak nie można zaraz im przypisywać, że są z PO, Nowoczesnej, nazywać gorszym sortem, resortowymi dziećmi, czy współpracownikami gestapo. To jest zwykłe nadużycie i manipulacja ze strony PiSu.

Dlaczego PiS nie organizował manifestacji w czerwcu? Tego nie wiem nie jestem członkiem władz tej partii. Ale myślę, że kampania prezydencka miała na to jakiś wpływ. PiS kreował wizerunek partii umiarkowanej. Nie chciał żadnych drak i awantur. Wspomnieć trzeba, że PiS zaskarżył wybór 2 sędziów ponad normę przez PO do TK. Gdy zorientowali się, że mogą wygrać wybory skargę wycofali. Prawdopodobnie by zostawić sobie furtkę na to co zrobili teraz. PO złamała konstytucję w czerwcu. Ale czy to samo musiał robić PiS wybierając nielegalnie ponad 2 razy więcej sędziów niż PO?

Sens manifestacji jest taki, że ludzie chcą zamanifestować jakiś pogląd. Pomimo, że marsz 12 grudnia był mniej liczny. To byłem zaskoczony. Myślę, że nie tylko ja. Ale PiS z Kaczyńskim na czele również. Do tej pory myśleli, że tylko oni mogą wyprowadzać ludzi na ulice a tu proszę niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

PO wcześniej mogło wydawać wyroki pozytywne jak i negatywne, w sprawach ważnych i mniej gdyż miało ustawową większość, tj. większość z 9.

 

PiS po wprowadzeniu swojej ustawy będzie mogło blokować wydanie wyroku TK w ważnych sprawach dzięki udziałowi a w zasadzie jego braku, swoich sędziów, tj 2/3 z 13. W sprawach przyziemnych nie będzie się ,,wtrącać,,

 

PO mogło działać obustronnie, pis będzie mógł działać jednostronnie. Zgadzasz się z tym?

Jeśli tak to dobrze że doszliśmy do porozumienia w sprawie TK, szkoda że trwało to tyle czasu, aż sam musiałem zapoznać się z ustawami.

 

   

 

nie wiem o jakich ustawach Ty piszesz , że niby się z nimi zapoznałeś 

widać że albo jesteś ignorantem albo celowo piszesz te bzdury  ;)

na tych 9 sędziów których wymieniasz głosował i PIS -przynajmniej na niektórych 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Za dużo ludzi sie zbierało  to trzeba było alerm b,,,,,

 

"Gadu gadu gadu gadu gadu gadu nocą

Baju baju baju baju baju baju w dzień".

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marko nie zbyt cię zrozumiałem. Sprecyzuj co mi zarzucasz. Jeśli chodzi o same ustawy masz chyba na poprzedniej stronie oraz powyżej hubertus zacytował mój post w którym podałem link do projektu ustawy, obecnej ustawy, oraz konstytucji. W każdym z przypadków wskazałem dokładny nr. artykułu oraz ustęp do którego się odnoszę oraz toczy się obecny spór. Jeśli jestem ignorantem to tylko w kwestii AF, tego tematu i wypowiadających się tu. Gdyż nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego kto jakie ma poglądy i co tu napisał. Przepraszam cię bardzo że nie chce mi się nawet sprawdzić w jaki sposób się tu wypowiadałeś i na prawdę nie pamiętam ,,za kim stoisz,,. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że nie zgadzałeś się z ereksio, że macie inne poglądy. Ale ja po prostu nie mam tyle czasu co wy, aby być na bieżąco. Na samym początku nie miałem nawet czasu sprawdzić tych ustaw dlatego prosiłem hubertusa aby mi objaśnił genezę sporu o TK, jednak robił to bardzo wymijająco. Więc ja, by móc prowadzić dalszą konwersację byłem zmuszony poświęcić swój cenny czas na zorientowanie się w temacie u źródła.

 

Wystarczy działanie jednostronne. Każda ustawa powstaje z domniemaniem zgodności z konstytucja. Na tej samej zasadzie jak domniemanie niewinności. Nie zgodność z konstytucją tak jak winę trzeba rozstrzygnąć w postępowaniu. Tak więc wystarczy sparaliżować pracę TK, aby ten nigdy nie orzekł, że dana ustawa jest nie konstytucyjna. Nic więcej nie potrzeba. Ustawa obowiązuje i działa. Nawet jeśli jest nie zgodna z konstytucją.

Zadałem konkretne pytanie, mianowicie:

 

PiS po wprowadzeniu swojej ustawy będzie mogło blokować wydanie wyroku TK w ważnych sprawach dzięki udziałowi a w zasadzie jego braku, swoich sędziów, tj 2/3 z 13. W sprawach przyziemnych nie będzie się ,,wtrącać,,

PO mogło działać obustronnie, pis będzie mógł działać jednostronnie. Zgadzasz się z tym?

 

A ty ponownie w swoim stylu odpowiadasz powściągliwie i bez konkretów.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, proszę wskaż słowa które według twojej opinii są sprzeczne z rzeczywistością (nie mów dlaczego tylko wskaż te słowa, a porozmawiamy o tym w dalszej części tematu). Nie pogniewam się, ani nie zamknę w sobie z tego powodu, nie odbije to też piętna na mojej psychice. Jeśli jest inaczej zwyczajnie napisz w jednym zdaniu że się zgadzasz. Gdy znów zaczniesz pisać niejednoznacznie uznam że na twojej psychice coś się odbiło i na pewno nie było to miłe zajście.

 

1. Nigdy nie napisałem, że tam szli sami bezpartyjni.

2. KOD jest w zasadzie bezpartyjny. Ale jego członkowie mają jakieś poglądy polityczne.

3. Jednak nie można zaraz im przypisywać, że są z PO, Nowoczesnej

4. Dlaczego PiS nie organizował manifestacji w czerwcu? Tego nie wiem nie jestem członkiem władz tej partii.

5. Wspomnieć trzeba, że PiS zaskarżył wybór 2 sędziów ponad normę przez PO do TK. Gdy zorientowali się, że mogą wygrać wybory skargę wycofali. 

6. PO złamała konstytucję w czerwcu. Ale czy to samo musiał robić PiS wybierając nielegalnie ponad 2 razy więcej sędziów niż PO?

7. Sens manifestacji jest taki, że ludzie chcą zamanifestować jakiś pogląd.

pt. 1. ; 2. i 3 mówi:

Nie szli tam sami bezpartyjni, ale KOD w zasadzie jest bezpartyjny mimo to jego członkowie mają jakieś poglądy polityczne jednak nie można od razu sądzić że zbliżone do poglądów PO nowoczesna itp.

- Więc doszliśmy do wniosku że szli tam ludzie na ogól bezpartyjni, posiadający jakieś poglądy, ale co ważne inne niż po/nowoczesna i spółka. Logicznym jest też, że inne niż pis. TAK / NIE?

4. Mamy odpowiedź i na ten pt. pis w czerwcu nie organizowało manifestacji przeciw poczynaniom PO, tak samo jak nie robiło tego teraz PO przeciwko poczynaniom pisu. TAK / NIE ?

5. PO też zaskarżyła do TK poczynania pisu. Ale się nie wycofują bo obecnie nie są planowane żadne wybory. TAK /NIE?

6. pis nie miał prawa tego zrobić, ktoś tu podał przykład, chyba nawet ty, idealnie wpasowujący się w sytuację. ,,On mi ukradł 1 samochód, to ja mu ukradnę 2'' z mojej strony TAK.

7. Tak, taki jest sens manifestacji i jest to bezsprzeczne. Z mojej strony TAK.

 

Dalej  nie mam odpowiedzi na drugą część pytania:

Co ci wszyscy ludzie robią na ulicach i kim są?

Ustaliliśmy że na pewno nie są przeciętnymi bezpartyjnymi Kowalskimi a już na pewno nie bez poglądów politycznych, nie są też z PO i spółka, oraz z pis?

Więc kim są i jakie mają poglądy polityczne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojtekd czytaj ze zrozumieniem. Ci z powyższej fotografii pogodzili się z tym że przegrali wybory, a w każdym bądź razie nie uczestniczą w oddolnych manifestacjach mających na celu obronę demokracji. Z resztą niebawem sam się przekonasz, gdy hubertus napisze kim są i jakie mają poglądy polityczne manifestanci z pod szyldu KOD, bo w końcu to on powiedział językiem pisanym:

KOD jest w zasadzie bezpartyjny. Ale jego członkowie mają jakieś poglądy polityczne to normalne. Jednak nie można zaraz im przypisywać, że są z PO, Nowoczesnej

W związku z powyższym, a przynajmniej na ten moment nie na miejscu jest tworzenie takich demotywatorów, jednak nie od nas to zależy, co nie zmienia faktu że tu ich nie powinniśmy zamieszczać bo zupełnie inny pogląd na tę sprawę do czegoś zobowiązuje. Apeluję o usunięcie, przynajmniej do momentu w którym hubertus zabierze głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Pax, pax między chrześcijany! Co za różnica kto ma rację jak i tak będą rządzić socjaliści. Jedni mieli ręce lepkie a drudzy mają ręce lewe. Jak nie ukradną to zmarnują więc na jedno wychodzi


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Własnie     w necie sa informacje że sanacja miała tam posłać żydów        

 

ja dawno szłyszałem   ze snacja miała tam  wysłac Ludowców   uwazanych wtedy za komonistów

 

ludowa polska po wojnie też ludowców nie lubiała i nie mieli prawa głolsu w referedum 3x tak (Kułaki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
damianzbr

 

uważam że  Hubertuss opisał wszystko dość logicznie i nie mam zamiaru ani ochoty  powielać tego co pisał 

widzę że obrałeś opcję udawania że nie rozumiesz tych argumentów 

demagogia jaką tu prezentujesz jest typowa ale pytanie co to ma do faktów ?

 

 

 

co do tych ludzi to jak myślisz kim oni są ? 

dziwne że są obywatele którzy protestują przeciwko deptaniu prawa i konstytucji w tym kraju nie ?

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o demokracje ,prawo , konstytucje i wolność tylko o władze , stołki i kasę !ps. Gdy odgania się świnie od koryta to głośny kwik słychać . 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj