nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

mirro    6402

Spokojnie, natura sama się uleczy. Proces ten może nam się wydawać powolny ale z każdym krokiem oszołomy są coraz bliżej szczęśliwego zakończenia. 
Już raz przeznaczenie zadziałało. Teraz będzie podobnie. Szkoda tylko ludzi którzy ich otaczają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie jestem specjalistą i nie wypowiadam sie co do samej katastrofy ale i tak jest wiele nieścisłości i niejasności w tej sprawie dlatego tworzą się różne teorie spiskowe.

Dlaczego z lotu wojskowego zrobiono lot cywilny i katastrofę podciągnięto pod przepisy prawa międzynarodowego dotyczącego lotów cywilnych pod które i tak nie podlegają loty tzw. państwowe. Przepisy te są z 1947 czy 49r a niektóre nawet z 1919r czyli są archaiczne. Dlatego z reguły po katastrofie zainteresowane państwa dogadują się jak będzie prowadzone śledztwo. 

Tutaj mamy szczególny przypadek bo rozbił sie samolot z głową państwa i nie sadzę aby którekolwiek państwo postąpiło tak jak nasz rząd oddając praktycznie całe śledztwo w ręce Rosjan. 

Nasi śledczy dostawali tylko to co chcieli nam ruscy dać. 

Dziwne sa dla mnie też te wypadki czy samobójstwa osób powiązanych z ta sprawą.

NIe znam żadnych 100% dowodów na to że był to zamach ale i mam wątpliwości co do oficjalnego raportu czy to komisji naszej czy rosyjskiej bo za dużo jest nie wiadomych i samo śledztwo jest mocno kontrowersyjne. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

fakty są jakie są a wątpliwości będą zawsze

jedno jest pewne że procedury były łamane i to na każdym etapie tego lotu 

samoloty nie latają po lasach i krzakach we mgle - tyle chyba wiemy na pewno 

ten samolot nie powinien w ogóle wystartować bo nie było warunków - ale tu wielki generał postanowił zadziobać  ;)

stało się , zginęli  niewinni ludzie jak i winni tej katastrofy 

można zwalać na innych ...pytanie po co ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

 

 

Dlaczego z lotu wojskowego zrobiono lot cywilny i katastrofę podciągnięto pod przepisy prawa międzynarodowego dotyczącego lotów cywilnych pod które i tak nie podlegają loty tzw. państwowe. Przepisy te są z 1947 czy 49r a niektóre nawet z 1919r czyli są archaiczne. Dlatego z reguły po katastrofie zainteresowane państwa dogadują się jak będzie prowadzone śledztwo. 

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta .Pamiętasz to jak ruscy się produkowali że ich minister obrony Siergieja Szojgu nie został wpuszczony w polską przestrzeń .Pamiętasz też to sprzed kilku dni http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19326726,polityka-macierewicz-zadal-lotu-casa-do-brukseli-na-rano.html .Przepisy są zaś takie między Polską a Rosją ,,Lot wojskowy należy zgłosić z wyprzedzeniem minimum 72 godzin" Tu masz odpowiedź i winnych należy szukać wiadomo gdzie .Założę się że za tym stoi guru sekty smoleńskiej 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie wypadki i samobójstwa? Kto i jak związany ze sprawą Smoleńska popełnił samobójstwo? Była to jedna osoba czy może z 10?

To, że samolot był wojskowy nic nie znaczy. Przecież on wiózł w większości cywili na cywilne uroczystości. To nie był lot związany z strikte wojskowymi działaniami. To nie była nawet państwowa uroczystość. Bo ta odbyła się dwa dni wcześniej.

Cały problem polega na tym, że samolot rozbił się w Rosji. Gdyby to było w Niemczech wyjaśniali byśmy to jak chcieli. A tak wiadomo jaki stosunek ma Rosja do Polski i Kaczyńskich. Oddaliśmy śledztwo bo i tak Rosjanie pozwolili by nam je prowadzić lub nie w zależności od ich widzi mi się. Zresztą gdyby śledztwo prowadził rząd polski zarzut przeciwników politycznych był by taki. Że zabili prezydenta a teraz będą prowadzić stronnicze śledztwo. Macierewicz z Kaczyńskim kto by nie prowadził śledztwa i tak by jątrzyli i zarzucali stronniczość. Było wiele błędów po różnych stronach. Ale to nie zmienia faktu, że samolot lądował w krzakach we mgle pod presją kampanii prezydenckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na razie się robi dla dobra jednej partii. Bo niby co ma TK do 500 zł na dziecko, podniesienia kwoty wolnej od podatku czy obniżenia wieku emerytalnego? Jeżeli te ustawy będą dobrze przeprowadzone TK nic do nich nie ma. A PiS ma większość i jest w stanie to przeprowadzić prawidłowo. Tu widać wyraźnie, że działa się dla dobra jednej partii. A TK jest przeszkodą dla przyszłego, ewentualnego łamania konstytucji jak w przypadku Kamińśkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie chodzi o trybunał bo on do niczego nie jest potrzebny tylko o przejęcie władzy przez Liberałów czas zmienić Konstytucję bo ta z przed 18 lat nic zwykłym Polakom nie gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 władza ludowa nam potrzebna ?  

 18% ludu ma decydować ?

  po co  ta Konstytucja ? jak mamy bezprawie w wykonaniu PIS ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Co konkretnie ci wyszło? Bo tak to se można pisać. Zamach, ustewrka, chmura helowa? Napisz choć raz jakiś konkret. Wyjaśniasz te fakty to napisz konkretnie co ci wyszło? Bo narazie to tylko nakręcasz atmosferę spisku i podejżeń. Jak Kaczyński wczoraj pod pałacem prezydenckim.

Umiesz czytać? Czy masz problem ze zrozumieniem? Inteligencika zgrywasz a prostego zdania nie rozumiesz...

Pisałem wielokrotnie że nic nie wiadomo, bo raport Millera nie jest wiarygodny. Skąd mam konkrety pisać? Jak to co powinno być najbardziej konkretne jest niewiarygodne? Zarówno ty jak i ja wiemy tyle samo: że nic konkretnego nie wiemy w sprawie tragedii w Smoleńsku. Tyle w temacie, tak zacząłem ten wątek i tak go kończę. Ty zaś jeśli chcesz wierzyć osobom które nie raz okłamały swój naród, które nie raz mówili inaczej niż robili to wierz. Mi nic do tego.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To nie chodzi o trybunał bo on do niczego nie jest potrzebny tylko o przejęcie władzy przez Liberałów czas zmienić Konstytucję bo ta z przed 18 lat nic zwykłym Polakom nie gwarantuje

 

Aaa czyli według ciebie krajem powinna rządzić nie wykształcona ciemnota i nieudacznicy, którzy nawet sami sobą nie potrafią zarządzać tylko stękają żeby zabrać liberałom i rozdać komu tam potrzeba? Tak właśnie za władzę wzięli się bolszewicy i komuniści jak się to skończyło chyba wiesz czy przypomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt z Was nie dostrzega, jak media kreują w Polsce rzeczywistość? Co wyprawia antypolski TVN, TVP, Gazeta Wyborcza? Takiej nagonki na nowy Rząd można było się spodziewać. Dlaczego wolicie, gdy jest niby wszystko ładnie pięknie, a w białych rękawiczkach rozprzedaje się resztę majątku? Dlaczego wówczas reżimowe stacje nie panikowały jak teraz? Bo to jeden wielki układ, który ma teraz SRACZKĘ, że nastąpił koniec. Zgoda za wszelką cenę? Co mi daje zgoda, gdy po cichu wszystko idzie w obce ręce? Tu trzeba walnąć ręką w stół, bo oprócz Biedronek niedługo w PL nie będzie nic. Bije Was ktoś, ABW wpada po nocy? Do cholery, nie dajcie się zwariować głupim Lisom, Żakowskim, Pochanke, Kraśkom i ich mocodawcom!!! 

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak tak czytam ten temat to tylko jedno chcę powiedzieć.Wróć komuno bo naród kona.W tym kraju potrzeba Hitlera Stalina albo przynajmniej Putina.Ludzie kogo z was tak naprawdę na godzien obchodzi ten cały Smoleńsk komu to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Jakiej nagonki? Duda podpisuje co mu podsuną. Kaczyński nie mając żadnego stanowiska wygłasza za niego decyzje na wiecach. Co i gdzie będzie stało? To jest nagonka? Ja o tym wiem nie oglądając TVN, TVP ani nie czytając GW. Każdy człowiek myślący wie że ani prezydent ani premier to nie są osoby samodzielne. Marionetki mają wiedzę o każdym organie państwa, i dostęp do tajnych informacji. Narzekasz na nagonkę w TVN. Jak CI się nie podoba to przełącz na rządowe stacje.RM, TRWAM, Gazetę (anty)Polską, telewizje Republika. Dostaniesz tam pewnie same rzetelne i wiarygodne informacje i będziesz szczęśliwy jak to teraz Polska stanie się krajem mlekiem i miodem płynącym. Co zaś do tego osławionego już wyprzedawania majątku narodowego to powiem że każdy wie jak wyglądało zarządzanie w takich spółkach. Czym mniej państwo kładzie na nie łapy tym lepiej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak. Masz kolego kogoś na cmentarzu? Jeśli masz, to po co tam chodzisz? Odwiedzasz grób, bo leży tam Twój bliski, chcesz w ten sposób uczcić Jego pamięć. Tylko idiota lub dyletant powie, że śledztwo smoleńskie zostało przeprowadzone rzetelnie.Tfuuuu, co ja pieprzę, przecież tu żadnego śledztwa nie było, Śp. gen. Petelicki ujawnił sms-a ze wskazówkami dla posłów PO, co mają mówić nt. Smoleńska... I niby popełnił samobójstwo... Proszę się nie dziwić, że Rodziny ofiar są rozgoryczone. Przecież sprawę zamieciono pod dywan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy naprawdę nikt z Was nie dostrzega, jak media kreują w Polsce rzeczywistość? Co wyprawia antypolski TVN, TVP, Gazeta Wyborcza? Takiej nagonki na nowy Rząd można było się spodziewać. Dlaczego wolicie, gdy jest niby wszystko ładnie pięknie, a w białych rękawiczkach rozprzedaje się resztę majątku? Dlaczego wówczas reżimowe stacje nie panikowały jak teraz? 

Gdyby PIS prywatyzował to jeszcze coś bym popierał. Wszystkie firmy państwowe powinny zostać sprywatyzowane. Znasz państwową firmę które dobrze prosperuje? Firmy państwowe służą tylko do wsadzania swoich kolesi na fotele prezesów żeby się wzbogacili na pokolenia. Firmy państwowe to jedne wielkie złodziejstwo. Majątek narodowy powinien być w rękach Polaków, nie państwa. Państwo to rodzaj mafii która codziennie zdziera z obywateli haracz, teraz te haracze mają być jeszcze większe, wcześniej nakradło PO, teraz nakradnie PIS.

Wielkie żale na PIS ale w sumie ja się tego spodziewałem. W obecnym sejmie największy zawód to Kukiz, myślałem że przynajmniej będzie krzyczał a tymczasem grzecznie popiera PIS.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o wyprzedaży, miałem na myśli sprzedaż ziemi przez ANR. Zbyt dużo było przypadków, że podjeżdża Wiesiu na rowerze z reklamówką i wykłada na stół wadium, nikogo nie interesuje, skąd wziął taką kasę, skoro na swoim gospodarstwie ledwie zipie. Oczywiście, nikomu nie powinno zaglądać się do kieszeni, mamy wolność, ale przy tego typu transakcjach powinno się dmuchać na zimne. Czy nikt nie widzi, że w małych miastach pomiędzy 6 marketami na osiedlu nie ma żadnego sklepiku prywatnego? Tu nie chodzi o to, że za nimi tęsknię, ale pokazuje to problem. Dla małych nie ma m-ca, rządzi zachodni kapitał, a profesorkowie i dziennikarzyny martwią się, że nowy podatek uderzy w konsumentów. Ale gdy wpieprzali kolejną daninę małym sklepikarzom, to nikt nie odezwał się słowem. Tego typu pomysły trzeba popierać, a nie pieprzyć jak bankowiec Petru. On się wyżywi, nie martwcie się. Gorzej z resztą. Wczoraj ktoś mądrze powiedział. Banki i markety to tłuste koty, nic się im nie stanie, gdy zyskami podzielą się z budżetem. I nie bójcie się-z PL nie uciekną, dojnej krowy się nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Jeśli ktoś twierdzi że państwowe jest lepsze to nich przejedzie się po wsiach gdzie po wojnie powstały PGR-y, a potem po wsiach gdzie ziemie dano chłopom na własność. Nie powiem że wszędzie(bo wszędzie nie byłem) ale w moich okolicach tam gdzie NIE było PGR-u poziom życia dorównał, a w niektórych  przewyższył poziom miejski. Zaś wsie popegeerowskie zatrzymały się tam gdzie stały,  i brakuje możliwości i chęci aby cokolwiek zmienić. Szczytem przedsiębiorczości jest handel substancjami odurzającymi niskiej jakości. Gdyby po wojnie nie powstał żaden PGR, a ziemie podzielono między rolników to obraz "prowincji" byłby dużo bardziej pozytywny.


Pisząc o wyprzedaży, miałem na myśli sprzedaż ziemi przez ANR. Zbyt dużo było przypadków, że podjeżdża Wiesiu na rowerze z reklamówką i wykłada na stół wadium, nikogo nie interesuje, skąd wziął taką kasę, skoro na swoim gospodarstwie ledwie zipie. Oczywiście, nikomu nie powinno zaglądać się do kieszeni, mamy wolność, ale przy tego typu transakcjach powinno się dmuchać na zimne. Czy nikt nie widzi, że w małych miastach pomiędzy 6 marketami na osiedlu nie ma żadnego sklepiku prywatnego? Tu nie chodzi o to, że za nimi tęsknię, ale pokazuje to problem. Dla małych nie ma m-ca, rządzi zachodni kapitał, a profesorkowie i dziennikarzyny martwią się, że nowy podatek uderzy w konsumentów. Ale gdy wpieprzali kolejną daninę małym sklepikarzom, to nikt nie odezwał się słowem. Tego typu pomysły trzeba popierać, a nie pieprzyć jak bankowiec Petru. On się wyżywi, nie martwcie się. Gorzej z resztą. Wczoraj ktoś mądrze powiedział. Banki i markety to tłuste koty, nic się im nie stanie, gdy zyskami podzielą się z budżetem. I nie bójcie się-z PL nie uciekną, dojnej krowy się nie sprzedaje.

 

Problem jest w tym że państwo tą ziemie posiada. Gdyby jej nie posiadało, a należała ona od zawsze do polskiego rolnika to problemów takich by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A z ziemią to rozumiem, choć w sumie nie ma skutecznego mechanizmu który całkowicie zablokuje wykupywanie ziemi przez obcokrajowców. Tu też do powiedzenia ma głupota Polaków którzy w takich transakcjach są słupami.

Co do podatków od sklepów i banków to co jak co ale one z koryta sobie nie odejmą, lekko podniosą ceny i wyjdzie to samo jakby wprowadzili np większa akcyzę na paliwo. Państwo nigdy nie daje, państwo tylko zabiera i i dlatego ja nie chce żeby państwo coś mi dawało, ja bym chciał żeby państwo zabierało mniej, a jak narazie to słyszy się tylko o podwyżce podatków.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kukiz to się zeszmacił i zniknie z polityki tak samo jak oszołom z Biłgoraja Palikot .Dużo ludzi w UK głosowało na niego a teraz są totalnie wkurzeni że brata się z PIS .Ja np jestem zwolennikiem tego by zabrać prawo głosu polakom za granicą w ambasadach .Jeśli chcą głosować to niech pofatygują się do polski i aktualnego miejsca zameldowania .Wtedy skończy się patologia że jakaś stara baba która wyjechała np do USA 40 lat temu i nie pojawia się w Polsce głosuje i miesza się w sprawy polaków . Kolejną patologią jaka się z tym wiąże to możliwość wpływania na wybór rządzących przez inne rządy .Wyobraźcie sobie co by było gdyby np w Rosji mieszkało 5 milionów
ludzi którzy mają polskie paszporty i prawo głosu .Przecież jeśli mieszkają od pokoleń to mają domy i inne własności w tych krajach i rząd danego kraju gdzie mieszkają może na tej podstawie wywierać na nich naciski by wybrali opcję polityczną w Polsce jaka temu rządowi bardziej pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Co do słupów, to nie są oni wynikiem działania rządu. Znaczy rząd wcale nie chce aby ziemia tak była sprzedawana. Podstawianie figuranta to w ogóle jest karane. Problem jest brak wykrywalności i dziurawego prawa. Oraz ignorancja i niekompetencja urzędników. Jest całą gama czynników sprzyjających powstawaniu takiego procederu. Opcja polityczna jest na ostatnim miejscu. Niestety zmarnowaliśmy dużo szans wiele lat temu, a teraz możemy tylko zmniejszać skalę problemu.

Edytowano przez rolnik90_01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Jako idiota i ignorant będę twierdził że śledztwo zostało przeprowadzone rzetelnie, na tyle ile pozwoliła strona rosyjska, doświadczenie naszych śledczych w tego typu sprawach oraz wrzaski i krzyki.

Widzę że kolega ma wiadomości na temat gen. Petelickiego i okoliczności jego śmierci, proszę z tym szybko do prokuratury.
Niedawno rozmawiałem z dyrektorem jednego dużych marketów i odpowiedział mi krótko- "damy radę", dostawcy już są poinformowani.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj