nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robertkujawy    67

Dadzą rade dodrukują kasy trochę inflacji :) A ci co mają kasę już gaciami trzęsą że w g się obróci. :ph34r:  Żeby jeszcze cła zaporowe założyli :D  :D  Albo żeby unia się roz pie pszyła  :P  :P

Wtedy do Rosji byśmy wrócili I wszystko by szło :wub:  :wub:  Obaliliśmy mur to teraz zaczynamy go stawiać  . W ciekawych czasach żyje Jest wojna bez wojny. A polak na polaka żyda i wszystkich.. Bo jest okazja A najwięcej ci piszą co jak był ocet na pułkach i ludzi za takie poglądy do kicia wsadzali  to ojcu z jajka na jajko skakali :)  Ale oni dużo wiedzą.. To chcieliście to macie... Podobno już Jarek atom chce kupować ?????? Robi się Ato mowo  

Wróć komuno bo rolnik i górnik  kuno !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ciekawe czy jak będzie ten rozbiór to papież wystosuje list z podziękowaniem do Putina za uporządkowanie sytuacji w Polsce, jak to zrobił jeden z jego poprzedników kierując takie pismo do Carycy Katarzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nikt nie lubi bałaganu I z Putinem już sie układają Jak nie mieli wroga to embargo wprowadzali Teraz po jajach będą go lizać . Ameryka w iraku narobiła burdelu a teraz nie ma kto posprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

@ereksio Górnictwo jest opłacalne w prawidłowo zarządzanych kopalniach i o ile eksploatują one jakieś sensowne pokłady węgla. Bogdanka jako kopalnia z dala od śląska zainwestowała , poskromiła związkowców a nierobów wyrzuciła na pysk i jest rentowna. Swoja drogą mam naśląsku cieszyńskim znajomych prowdzących gospodarstwo ok 1000ha o profilu w mniejszości rolniczym. Ludzie bardzo pracowici, sumienni myślący. Do obsługi tego biznesu zatrudniają kilkadziesiąt osób i a zanim się dochowli stałej obsady mieli do czynienia z wieloma osobami z doświadczeniem w kopalniach. Ich diagnoza jest jednoznaczna - są to ludzie roszczeniowi, niedokładni nie lubiacy rygoru i ciężkiej pracy. Trzeba zacząć o 6 rano - źle, zostać dłużej -źle, pracować w weekend - bardzo źle, a oprócz tego pretensje o zarobki, w pracy ciągle za zimno albo za gorąco i zawsze za ciężko. Na ten moment nie pracuje u nich żaden były górnik i zapewne tak zostanie.Część prawdy też jest taka że przez kilkadziesiąt lat byli oczkiem w głowie władzy i zagonić ich do roboty nie będzie łatwo. Weźmy np czternastki - co to wogóle ma znaczyć? Rok ma 12 mcy i płaci się 12 pensji a jak jest zysk to jakaś premia.

Co do żydów to nie jest to moja ulubiona nacja ale tłumaczenie wszystkiego zła w ten sposób to jakś schiza jest. Za cały ten bałagan trzeba winić socjalizm i pis tego nie naprawi bo gospodarczo są bardziej socjalni od SLD 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Związki górników cisną ciemnocie co pracuje na nich że to rząd winny PO czy inny .Prawda jest taka że to związki są winne temu bo doją kasę za free z tych frajerów .Pewnie szanowna młodzież nie wie ale do kopalni pod ziemię szli pracować największe matoły .Dobrze pamiętam jak przyjeżdżali w latach 80" agitatorzy z zawodówek górniczych do szkół podstawowych .Tam wyszukiwali w klasach 6 i 7 tępaków co repetowali po 3 lata klasy i zabierali do szkoły górniczej .Przekonywali rodziców tych nieuków że dadzą im darmo internat ze wszystkimi przywilejami jak stypendia,darmowe żarcie i jeszcze za praktyki zapłacą .Teraz ta ciemna masa tyra na takich cwaniaków jak Duda przewodniczący związku .Puki się tego nie rozwali zawsze reszta polski będzie płacić na takich cwaniaków .Żaden rząd nie chce uzdrowić sytuacji tak jak to zrobiła Tacher w UK bo tam taka sama patologia była jak obecnie u nas panuje w górnictwie gdyż dla politykierów liczą się głosy takich pustostanów umysłowych .Kolejną patologią jest wojsko i policja tak zwane służby mundurowe .W UK jest tak że można wcześniej odejść i odchodzi się ze służby ale nie ma się emerytur .Dostaje się wyprawkę w wysokości rocznych zarobków i tacy ludzie z tej kasy otwierają swoje interesy .Przy okazji generując nowe miejsca pracy .Kiedy u nas ciemnota zwana politykami i osłami z wiejskiej to zrozumie że nie da się trupa w szafie dłużej utrzymywać przy życiu .Mogli by tym np żołnierzom czy gliniarzom oferować kursy na prawo jazdy ciężarówkami ,uprawnienia na sprzęt ciężki a nie produkować bezproduktywnych emerytów i pogłębiać niewydolność systemu ubezpieczeń.Chyba że ktoś stracił zdrowie na wojnie czy służbie to taki ma prawo do renty .Kolejna rzecz to zwolnienia lekarskie .W takim UK jak jesteś pół roku na zwolnieniu to po tym okresie pracodawca może Cię zwolnić w majestacie prawa.Normalne zwolnienia są w pierwszym tygodniu trwania płatne dopiero po 3 dniach trwania czyli za 2 dni dostanie się jakieś 20 funtów bo normalnie za 5 dni roboczych dostaje się 80 funtów.Eliminuje to symulantów bo przy tak niskiej stawce a nie jak w PL 75 % zarobku nikt nie myśli o chorobie .Tych którzy są naprawdę chorzy (np pół roku) starają się o zasiłki które przed przyznaniem są weryfikowane .Tak jak opisałem mają się sprawy w normalnych krajach i taka normalność powinna panować i w Polsce jeśli politykom i osłom z wiejskiej zależało by na normalności a nie na prywacie .

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Chyba piszesz o broni "jądrowej" , a  nie atomowej. "Jądrowa" co najwyżej zwiększy przyrost naturalny . Dlaczego wszyscy frustraci wypisują brednie ? Bo tak jest ciekawiej.  Nie ma Polaków-żydów. Są tylko Polacy i są żydzi. Wolny kraj, to kraj bez żydów. Reszta nie jest ważna. Mogą być komuniści czy kapitaliści byle nie byli żydami. Żydowscy komuniści już byli ( Szechter, Wolińska,Fejgin i wielu, wielu innych). Żydowscy kapitaliści są teraz chociaż w większości to potomkowie komunistów.

Do tej całej hałastry dołączają pejsate wynalazki z Izraela i całego świata . Wiedza , że można na nas żerować do woli.

Tak jak dziś oddają z przekory ordery i odznaczenia niech zwrócą to co zagrabili w ciągu ostatnich 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie no wiem dla części nic nie jest wyjaśnione. I nigdy nie będzie. Chyba, że Antoni z Jarosławem na przykładzie łamania parówek dowiodą, że był wybuch czy tam co jeszcze im do głów przyjdzie. Wszystko jasne jest dla wszystkich oprócz zwolenników PiSu. Dlaczego, żadna zachodnia instytucja nie chce się w to mieszać? Dlaczego Duda i ogólnie PiS po objęciu władzy nie szuka żadnych instytucji gotowych to śledztwo przeprowadzić na zachodzie? Bo oni wiedzą, że wszystko jest już wyjaśnione i żadna poważna instytucja między narodowa nie zajmie się dowodzeniem głupot PiSu na temat Smoleńska.

Nie wiedziałem też, że samoloty rozbijają się wg określonych schematów a ty chciał byś szukać analogii innych wypadków. Kto tu bzdury pisze? Wierz sobie w zamach czy w co tam ci PiS powie. Jedno jest pewne po wygraniu wyborów PiS się za to jakoś nie bierze. Bo oni wiedzą jak było. Tylko mamią głupotą swój elektorat.

 

 

Teraz będą PiS owskie zarządy i sytuacja się nie zmieni. Kopalnie jak były tak będą nie rentowne. A podatnik czyli każdy z nas za to zapłaci.

Udajesz bystrzaka a wychodzi jak bardzo media mają cie omamione. Odpowiedz mi (bądź znajdź odpowiedź, dla mnie to obojętne) z sensem w jaki sposób element skrzydła spadł kilkaset metrów przed drzewem o które to skrzydło (właściwie element) miało zostać urwane, i odpowiedz jak nagle po utracie kawałka skrzydła samolot wznosi się ostro w górę (z przyspieszeniem któremu zazdrościć może nie jeden MIG) by spaść za chwilę z powodu braku tego kawałka? Ja z moją wiedzą (matura z fizyki i studia na polibudzie) widzę że to się kupy nie trzyma, ale dla ciebie to może być wyjaśnione.

Z tym zamachem nie wyjeżdżaj jak TVN czy TVPinfo - raczej nie twój poziom, no chyba że się mylę. Bawi mnie też oczernianie ludzi (jak np. profesora W. Bienienda), szanowany fizyk który współpracuje NASA, bo miał czelność nie zgadzać się z oficjalnie przyjętą opinią.

Jak media ciebie mamiły widać po tym że w 4 tygodnie po zaprzysiężeniu rządu masz pretensje o to, że są w kraju rzeczy ważne i ważniejsze, a PiS wziął się za te które uważa za ważniejsze (o dziwo nie Smoleńsk jak wszyscy anty wołali) - normalnie retoryka niczym PO, jak rządu nie było to źle bo na co czekają, jak rząd został utworzony to dlaczego tak szybko, a jak zaczęli coś robić to że za szybko, że pracują po nocach że zamach. Spokojnie, Smoleńskiem się też zajmą, tak samo jak Milerami i Laskami. Mają 4 lata i sobie znajdą na to czas.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Związki zawodowe w kopalniach i nie tylko są opłacane przez rząd, a nie ze składek górników, hutników czy stoczniowców. Rząd w ten sposób kontroluje związki przed samodzielnym myśleniem. Izby rolnicze i związki rolnicze to niby kto opłaca?

Tak jak możesz pojechać do Anglii tak możesz się zatrudnić w kopalni. Byłem. Nikt mnie nie namawiał . Nie żałuję tego czasu . Fajna szkoła życia. Kopalnia w której pracowałem dalej fedruje i to mnie cieszy.  Brednie które wypisujesz nie wynikają z osobistych doświadczeń lecz z bajkowych opowieści.  Nie ma nic za darmo .

Dzisiaj każda sprawa naszego życia to nie ekonomia lecz polityka. Kredyt w banku to polityka, budowa domu to decyzje polityczne, zakład pracy tez polityka.

W banku siedzi żydowski kacyk,  w politycznym urzędzie starostwa siedzi kacyk i w zarządzie spółki węglowej siedzi polityczny kacyk. Dzisiaj politykę ustalają kucharki i kelnerzy. Czyli wasz los od takich zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Chyba piszesz o broni "jądrowej" , a  nie atomowej. "Jądrowa" co najwyżej zwiększy przyrost naturalny . Dlaczego wszyscy frustraci wypisują brednie ? Bo tak jest ciekawiej.  Nie ma Polaków-żydów. Są tylko Polacy i są żydzi. Wolny kraj, to kraj bez żydów. Reszta nie jest ważna. Mogą być komuniści czy kapitaliści byle nie byli żydami. Żydowscy komuniści już byli ( Szechter, Wolińska,Fejgin i wielu, wielu innych). Żydowscy kapitaliści są teraz chociaż w większości to potomkowie komunistów.

Do tej całej hałastry dołączają pejsate wynalazki z Izraela i całego świata . Wiedza , że można na nas żerować do woli.

Tak jak dziś oddają z przekory ordery i odznaczenia niech zwrócą to co zagrabili w ciągu ostatnich 25 lat.

Wkurza mnie jak takie ćwierć inteligent jak ty który wypisuje brednie o żydach .Odpowiedz na proste pytania .Widziałeś kiedyś prawdziwego żyda z Izraela poza tv ? Znasz jakiegoś Izraelczyka współczesnego ? Pracowałeś kiedyś u takiego żyda ? Twój wpis ,,Wolny kraj, to kraj bez żydów" pachnie czystym faszyzmem i powinno się takich psychopatów twojego pokroju od razu zamykać jako niebezpiecznych dla otoczenia .Może przestań ćpać brednie z mediów miłości bliźniego z Torunia a zacznij sam myśleć zamiast być sterowany jako ciemna masa Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Udajesz bystrzaka a wychodzi jak bardzo media mają cie omamione. Odpowiedz mi (bądź znajdź odpowiedź, dla mnie to obojętne) z sensem w jaki sposób element skrzydła spadł kilkaset metrów przed drzewem o które to skrzydło (właściwie element) miało zostać urwane, i odpowiedz jak nagle po utracie kawałka skrzydła samolot wznosi się ostro w górę (z przyspieszeniem któremu zazdrościć może nie jeden MIG) by spaść za chwilę z powodu braku tego kawałka? Ja z moją wiedzą (matura z fizyki i studia na polibudzie) widzę że to się kupy nie trzyma, ale dla ciebie to może być wyjaśnione.

Z tym zamachem nie wyjeżdżaj jak TVN czy TVPinfo - raczej nie twój poziom, no chyba że się mylę. Bawi mnie też oczernianie ludzi (jak np. profesora W. Bienienda), szanowany fizyk który współpracuje NASA, bo miał czelność nie zgadzać się z oficjalnie przyjętą opinią.

Jak media ciebie mamiły widać po tym że w 4 tygodnie po zaprzysiężeniu rządu masz pretensje o to, że są w kraju rzeczy ważne i ważniejsze, a PiS wziął się za te które uważa za ważniejsze (o dziwo nie Smoleńsk jak wszyscy anty wołali) - normalnie retoryka niczym PO, jak rządu nie było to źle bo na co czekają, jak rząd został utworzony to dlaczego tak szybko, a jak zaczęli coś robić to że za szybko, że pracują po nocach że zamach. Spokojnie, Smoleńskiem się też zajmą, tak samo jak Milerami i Laskami. Mają 4 lata i sobie znajdą na to czas.

 A skąd wiadomo że skrzydło odpadło wcześniej  a później nastąpiło wznoszenie? Jeśli tak było to nawet nie trzeba udowadniać że były inne przyczyny od oficjalnych i nie potrzeba fatygować Antoniego i profesorów. A propos tych ostatnich - to tylko ludzie i wykształcenie nie zawsze idzie w parze z mądrością i kulturą (vide posłanka prof. Pawłowicz). Wydaje mi się że przyczyny Smoleńska są proste - zła pogoda, kiepskie lotnisko,średni pilot i olbrzymia chęć wylądowania. Generalnie przyjmuje taką wersję na 99%.

A nawet jeśli zamach to co? Odwet, vendetta, szarża ułańska, atak atomowy? Proponuje rosjanom wypowiedzieć wojne gospodarczą i zaprzestać kupowania od nich gazu ropy i stali :D

Cała legenda Smoleńska jest zbudowana po to by po pierwsze PIS miał wogóle coś do powiedzenia,, po wtóre by odróżnić się od PO kreując L Kaczyńskiego na  patriotę tak wielkiego że az rosjanie musieli go zlikwidować. Swoja drogą ani nie zagrażał Rosji ani nie był jakimś nalepszym prezydentem w historii. Jesli rosjanie chcieliby go skasować to zapewne dostałby wylewu, zawału albo raka 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście, że Smoleńsk to legenda zbudowana na potrzeby polityczne PiSu. Bo przecież trzeba jakoś przykryć, że był to lot zorganizowany na potrzeby kampanii prezydenckiej. Dlatego do samolotu wsadzono masę ważnych figur by podnieść rangę wizyty. I co teraz Kaczyński ma to przyznać?

Samolot po uderzeniu w brzozę się wznosił. Bo piloci ocierając wcześniej o inne drzewa/krzaki zaczęli go podrywać do góry, niestety za późno.  Kawałki skrzydła znajdowały się przed brzozą. Bo skrzydło było niszczone wcześniej po kawałku. Gdy uderzało w krzaki/drzewa. Główna cześć oderwała się po uderzeniu w brzozą. Zdjęcia pokazują wyraźnie krzaki i drzewa wycięte przez samolot. Rysując dokładnie trajektorię jego lotu. Całą ścieżkę. Więc jak to się ma do wybuchu? Wszyscy widzieli w jakim stanie spadł rosyjski samolot po wybuchu nie dawno. Macierewicz naciąga fakty i manipuluje. Tam było błoto ale nie na głębokość 3 czy więcej metrów. Co mogło by zamortyzować upadek. Inaczej nikt by tam nie doszedł i nie dojechał. Bo by się utopił. Samolot w wyniku utraty skrzydła odwrócił się i spadł. Na "dach" Czyli do góry nogami. Każdy kto był kiedyś w samolocie łatwo mógł zauważyć. Że nad głowa ma tylko praktycznie kawałek blachy. A pod sobą ponad polowe kadłuba. Więc szansa przeżycia była by dużo większa gdyby samolot nie stracił skrzydła i spadł na "brzuch". Tak jak by lądował. A tak cała konstrukcja + masa + siła uderzenia przygniotła pasażerów. To wszystko jest wiadome. Oczywiście możemy się spierać kto jest zmanipulowany. Jednak nie masz żadnych poważnych argumentów, aby udowodnić, że to ciebie nie zmanipulowano. Co ciekawe utratę głównej cześć skrzydła na brzozie potwierdził ekspert Macierewicza Binienda.

Co do 100 dni rządu to niech się wezmą za obietnice wyborcze. A nie za manipulacje przy trybunale konstytucyjnym po nocach z łamaniem prawa. TK nie jest PiS owi do niczego potrzebny jeśli chodzi o uchwalanie ustaw jak np 500 zł na dziecko czy podniesienie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie dwu kadencyjności itd. To jest Kolejne mamienie elektoratu. A propo TK Duda dał się podejść Kaczyńskiemu jak dziecko. Jak się teraz Kaczyńskiemu ze smyczy zerwie to Kaczyński postawi go przed trybunałem stanu za to samo co chce go teraz postawić PO czy Nowoczesna. Duda już nie ma wyjścia. Sprzedał duszę i musi służyć wiernie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ulman:

Wiadomo gdzie skrzydło leżało bo są zdjęcia, wiadomo że się wznosił bo tak jest w raporcie (papier przyjmie wszystko), wiadomo z jakim G bo można sprawdzić w jakim czasie na jaką wysokość się wzbił (to akurat prosta fizyka na poziomie gimnazjum). Wszystko jest albo w raporcie albo na zdjęciach satelitarnych i wszystko z raportu jest do obalenia.

Widzisz, przyczyny znasz mimo że takie rzeczy jak choćby olbrzymia chęć wylądowania czy kiepski pilot to tylko wymysły i domysły (kilka dni wcześniej jak Tusk leciał to piloci byli dobrzy, za kilka dni już są kiepscy). Zresztą przyczyny były znane już kilka godzin po wypadku i o dziwo się nie wcale zmieniły...

Wnioski z zamachem puki co są zbyt daleko idące, bo na razie to nie wiadomo nic.

Legendę to zrobiło PO (wraz z przychylnymi mediami), i to PO zyskało wiele na Smoleńsku strasząc że jak PiS dojdzie do władzy to tylko Smoleńsk będzie - jak jest każdy widzi (i to mnie bawi, bo przecież PO mówiło że będzie, a jak nie ma to że muszą wiedzieć (PiS) że było tak jak mówią (PO)).

O patriotyzmie niech mówi to kto przyjął te wielkie odszkodowania od państwa a kto nie...

hubertuss:

Pominę to co już napisałem Ulmanowi.

Samolot się wzbił, ale obrócił się na "dach" bo nie miał skrzydła - czytasz to co piszesz?

Bienienda udowodnił że brzoza by musiała być pancerna by urwać skrzydło, bo przyjmując wartości typowe dla takiej brzozy to temu skrzydłu nic by się nie stało - kto teraz manipuluje.

W internecie są zdjęcia z wypadku samolotu wielkości i konstrukcji podobnej do tupolewa, i tam o dziwo wykosił las i skrzydło się nie rozczłonkowało jak w tupolewie - nie jest dziwne że nasz samolot 1 brzoza pokonała? Z tymi kawałkami od krzaków to też pojechałeś - jakby skrzydło było takie delikatne to jak było by wstanie unieść samolot ważący kilkadziesiąt ton?

Ta merytoryka jest na poziomie raportu Milera. Jednak z tym przygnieceniem pasażerów to nawet w raporcie milera nie ma więc nie wiem skąd wziąłeś tą bzdurę.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Związki zawodowe w kopalniach i nie tylko są opłacane przez rząd, a nie ze składek górników, hutników czy stoczniowców. Rząd w ten sposób kontroluje związki przed samodzielnym myśleniem. Izby rolnicze i związki rolnicze to niby kto opłaca?

Tak jak możesz pojechać do Anglii tak możesz się zatrudnić w kopalni. Byłem. Nikt mnie nie namawiał . Nie żałuję tego czasu . Fajna szkoła życia. Kopalnia w której pracowałem dalej fedruje i to mnie cieszy.  Brednie które wypisujesz nie wynikają z osobistych doświadczeń lecz z bajkowych opowieści.  Nie ma nic za darmo .

Dzisiaj każda sprawa naszego życia to nie ekonomia lecz polityka. Kredyt w banku to polityka, budowa domu to decyzje polityczne, zakład pracy tez polityka.

W banku siedzi żydowski kacyk,  w politycznym urzędzie starostwa siedzi kacyk i w zarządzie spółki węglowej siedzi polityczny kacyk. Dzisiaj politykę ustalają kucharki i kelnerzy. Czyli wasz los od takich zależy.

Mam trochę lat (grubo ponad 40) i to co piszę to moje doświadczenia które widziałem i nikt nie będzie mi ciemnoty wciskał zwłaszcza taki ktoś jak ty .Rząd byłby szczęśliwy gdyby uwolnił się od związków a nie jak piszesz dyrdymały że jest szczęśliwy bo je kontroluje .To że żydzi kiedyś do polski zostali sprowadzeni jako bankierzy to nie znaczy że tylko tacy w bankach siedzą .Pewnie nawet nie wiesz że guru niektórych tutaj to też żyd z pochodzenia .Mam na myśli Kaczyńskiego .Tu masz dwa ciekawe filmiki
i
Prezydent sekty smoleńskiej też ma żonę pochodzenia żydowskiego i dwóch szwagrów .Ludzie w Polsce muszą wiedzieć że jest dużo takich mieszanych małżeństw z racji że 700 lat już mieszkają żydzi na tych terenach .Najlepsze jest to że ci potomkowie tych mieszanych małżeństw są najbardziej anty żydowscy choć sami mają korzenie żydowskie .To samo tyczy się tych tak zwanych żarliwych katolików którzy przez swoją ciemnotę nie wiedzą że w kościele katolickim są wysoko postawieni księża np http://www.fra3.pl/Grzegorz-Pawlowski--ksiadz-ktory-jest-Zydem,a,22582 Zresztą bardzo szanuje tego człowieka bo miałem okazję poznać go osobiście i przyglądać się jego pracy duszpasterskiej Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie ma się co dziwić przecież większość dzisiaj istniejących partii wywodzi się z jednego źródła. Po okrągłym stole do zagospodarowania społeczeństwa wystarczyła lewica i prawica , później społeczeństwo miało już większe wymagania i aby zagospodarować wszystkie opcje trzeba było dalej dzielić partie.

Pewnie większość myśli że partie rozpadają się czy dzielą bo doszło do jakiś wewnętrznych zgrzytów. Otóż partie dzielą sie gdy w społeczeństwie pojawia sie jakiś nowy nurt który trzeba zagospodarować. Bo jeśli oni tego nie zrobią to może powstać zupełnie nowa partia nad która nie będą mieli kontroli.

Jednym z nielicznych polityków który działa odwrotnie czyli wyraża swoja opinię i szuka ludzi podobnie myślących jest Korwin ale jak widać słabe przynosi to efekty. Inni nie ryzykują i dokładnie badają nastroje społeczne a dopiero później tworzą partie która zagospodaruje tych niezadowolonych.

    Tak samo związki zawodowe nie sa do obrony praw pracowniczych tylko do kontrolowanego rozładowywania nastojów rożnych grup społecznych. Dlatego z reguły strajki wywoływane sa jakiś czas przed wyborami aby ludzie rozładowali się i w czasie samych wyborów był już spokój. Tak było ostatnio ze strajkami górników czy rolników, wyszli ludzie poszumieli trochę i wrócili do domów zadowoleni że czynnie protestowali ale jak widać efekty tych strajków są żadne.

Rządy są po to aby rządzić ale wystarczy dodać aby "rządzić nami " i już zmienia to swoje znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

W Polsce nic się nie zmienia bo wciąż rządzą ci sami .Wymieniają się tylko władzą co kilka lat . A całą swą energią poświęcają nie dla dobra Polski tylko na zwalczanie swych politycznych przeciwników ! NIC SIĘ NIE ZMIENI PÓKI ONI SIĘ NIE ZMIENIĄ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

akko , zaprzeczasz sam sobie . Jako małolat w stosunku do mnie doświadczenie masz mizerne. Żydów w Polsce widziałem bez liku i wielu z nich znam osobiście. Z jednej strony drażnią cię moje posty o żydach , a z drugiej sam  wymieniasz ich nazwiska. Skoro tak, to wcale  się nie pomyliłem i żydzi są  w Polsce wszechobecni co sam potwierdzasz.  Nie jako zwykli polscy obywatele lecz jako kacykowie mający wpływ na decyzje polityczne i gospodarcze . W tym względzie nie faworyzuję ani PIS, ani PO, ani innych.

Decyzje tych kacyków doprowadziły do tego ze gospodarczo jesteśmy nadal zacofani, a ekonomicznie zadłużeni bardziej niż za czasów E. Gierka.

Choćbyś wypluł tysiące obelg i tak powyższego nie zakrzyczysz. Dla każdego rządu nie powinno być trudne pozbycie się z zarzadzania gospodarczego elementów przynoszących straty. Nierentowne kopalnie można oddać spółkom pracowniczym- jeśli zbankrutują to zlikwidują  się same.  Po co płacić na związki zawodowe , w jakim celu? Niech utrzymują się same ze swoich składek. Po co płacić na partie polityczne ? Jeśli chcą istnieć i coś znaczyć niech finansują się same.  Jednak te wymienione elementy są rządowi potrzebne i dlatego rząd z nich nie rezygnuje.   Raz, bo zachowuje kontrolę nad ciemnym ludem, dwa , bo opłaca się to żydowskiemu rządowi i jego licznym, spolegliwym prezesom. Polakom się to wcale nie opłaca , a otrzymane w geście dobrej woli ochłapy i tak są na kredyt.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Do tej całej hałastry dołączają pejsate wynalazki z Izraela i całego świata . Wiedza , że można na nas żerować do woli.

 

trudno żeby było inaczej skoro w tym katolickim kraju królem jest żyd do którego wznosi się modły 

oczywiście hipokryzja nie zna granic bo z drugiej strony poluje się  na wszystko  co żydowskie  

na nas żerują  różnej maść cwaniaki i oszuści i to polskiej narodowości

wole żyda który da zarobić niż rodaka który tylko okradnie i wykorzysta  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

akko , zaprzeczasz sam sobie . Jako małolat w stosunku do mnie doświadczenie masz mizerne. Żydów w Polsce widziałem bez liku i wielu z nich znam osobiście. Z jednej strony drażnią cię moje posty o żydach , a z drugiej sam  wymieniasz ich nazwiska. Skoro tak, to wcale  się nie pomyliłem i żydzi są  w Polsce wszechobecni co sam potwierdzasz.  Nie jako zwykli polscy obywatele lecz jako kacykowie mający wpływ na decyzje polityczne i gospodarcze . W tym względzie nie faworyzuję ani PIS, ani PO, ani innych.

Decyzje tych kacyków doprowadziły do tego ze gospodarczo jesteśmy nadal zacofani, a ekonomicznie zadłużeni bardziej niż za czasów E. Gierka.

Choćbyś wypluł tysiące obelg i tak powyższego nie zakrzyczysz. Dla każdego rządu nie powinno być trudne pozbycie się z zarzadzania gospodarczego elementów przynoszących straty. Nierentowne kopalnie można oddać spółkom pracowniczym- jeśli zbankrutują to zlikwidują  się same.  Po co płacić na związki zawodowe , w jakim celu? Niech utrzymują się same ze swoich składek. Po co płacić na partie polityczne ? Jeśli chcą istnieć i coś znaczyć niech finansują się same.  Jednak te wymienione elementy są rządowi potrzebne i dlatego rząd z nich nie rezygnuje.   Raz, bo zachowuje kontrolę nad ciemnym ludem, dwa , bo opłaca się to żydowskiemu rządowi i jego licznym, spolegliwym prezesom. Polakom się to wcale nie opłaca , a otrzymane w geście dobrej woli ochłapy i tak są na kredyt.

Ja nic sobie nie zaprzeczam a to co piszesz na temat żydów to idiotyzmy polskiego zaścianka .Pracowałem 8 lat w Izraelu na kontrakcie w dwóch firmach .W każdej kasa była o czasie czyli co tydzień bo takie warunki miałem ustalone bez oszukiwań jak to często robią polscy pracodawcy katolicy .Kolejne to wymieniam nazwiska żydów dlatego żeby zaścianek taki np Ty zrozumiał że nonsensem jest pisanie o tym że polska dla polaków jeśli idzie o narodowość żydowską bo oni wrośli już w nasze rodziny i naród .Oczywiście nie jestem zwolennikiem darmowego oddawania mienia czy to żydów czy ludzi co przyjęli np niemieckie czy inne obywatelstwo i chcą odzyskać gospodarstwo .Jeśli takim ludziom należy się zwrot mienia to powinni zapłacić dotychczasowemu zarządzającemu koszty za lata utrzymywania tego majątku .Oczywiście w PL nie ma takiej ustawy .Wtedy chętnych na te majątki by nie było w ogóle albo bardzo mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wkurza mnie jak takie ćwierć inteligent jak ty który wypisuje brednie o żydach .Odpowiedz na proste pytania .Widziałeś kiedyś prawdziwego żyda z Izraela poza tv ? Znasz jakiegoś Izraelczyka współczesnego ? Pracowałeś kiedyś u takiego żyda ? Twój wpis ,,Wolny kraj, to kraj bez żydów" pachnie czystym faszyzmem i powinno się takich psychopatów twojego pokroju od razu zamykać jako niebezpiecznych dla otoczenia .Może przestań ćpać brednie z mediów miłości bliźniego z Torunia a zacznij sam myśleć zamiast być sterowany jako ciemna masa

Ja widziałem niejednego Żyda w życiu, z Żydami pracowałem a moim pracodawcami byli też Żydzi. I dlatego nic do Żydów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Ja też nic nie mam .Mają zazwyczaj ludzie którzy ich nie poznali .Oczywiście jak w każdym narodzie są czarne owce i znajduje się ich najwięcej wśród tych z pejsami zresztą podobnych ludzi spotkałem wu wyznawców Rydzyka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ano wrośli w wasze rodziny i dlatego sami czujecie się żydami . Bo tak wam wygodniej, bo żyd da zarobić . I do Izraela możesz pojechać.

Ale koleś, tu jest Polska i t jest hotel dla żydów. A hotele są dla bezdomnych i dla turystów. Wujek Adaś H. wiedział jak ich zakwaterować.

Wydaje się wam , ze jako opłacane trolle możecie pluć , a to na Rydzyka , a to na Polaków bo sami jako żydzi czy pół-żydzi  macie zagwarantowaną nietykalność.

to może douczcie się dlaczego waszej nacji nie lubią ( delikatnie powiedziane) wszystkie narody świata.

akko, ile płacą za korzystny wpis i obronę żydów, bo kaszlak to już na parę hektarów dorobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

handlarz i dorobkiewicz który wyzywa  wszystkich od żydów bo sam polski żyd  któremu ciągle mało

a w galery bidy nie widać  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Samolot się wzbił, ale obrócił się na "dach" bo nie miał skrzydła - czytasz to co piszesz?

Bienienda udowodnił że brzoza by musiała być pancerna by urwać skrzydło, bo przyjmując wartości typowe dla takiej brzozy to temu skrzydłu nic by się nie stało - kto teraz manipuluje.

W internecie są zdjęcia z wypadku samolotu wielkości i konstrukcji podobnej do tupolewa, i tam o dziwo wykosił las i skrzydło się nie rozczłonkowało jak w tupolewie - nie jest dziwne że nasz samolot 1 brzoza pokonała? Z tymi kawałkami od krzaków to też pojechałeś - jakby skrzydło było takie delikatne to jak było by wstanie unieść samolot ważący kilkadziesiąt ton?

Ta merytoryka jest na poziomie raportu Milera. Jednak z tym przygnieceniem pasażerów to nawet w raporcie milera nie ma więc nie wiem skąd wziąłeś tą bzdurę.

 

Widzisz z tobą jest taki problem, że chcesz widzieć to co ci pasuje a nie chcesz widzieć lub przekręcasz to co ci nie pasuje. Żyj sobie tak dalej powodzenia. Bo twoi idole z PiSu na pewno nic nowego nie odkryją. Jedynie mogą ci nagadać nowych głupot a ty to przyjmiesz jako prawdę. Był już zamach/wybuch, były 3 osoby, które przeżyły, było dobijanie strzałem w tył głowy. Była chmura helu, która to ponoć Rosjanie rozpylili. To są wszystko teorie Macierewicza. Wszystkie głupie i zmyślone.

Napisałem wyraźnie. Piloci zrozumieli, że są za nisko. Ocierali o krzaki, zwiększyli ciąg silników i zaczęli się wznosić. W tym momencie nastąpiło uderzenie w brzozę. Samolot stracił kawałek skrzydła ale przez pewien czas siłą bezwładności się wznosił. Bo taki kierunek zadali mu piloci. Jednak z powodu utraty części skrzydła siła nośna jednej strony zmalała. Dlatego nastąpił obrót. I samolot spadł do góry kołami. Co chyba wszyscy widzieli. Bo rzecz jasna z niekompletnym skrzydłem nie mógł wznosić się za długo.

Skrzydło samolotu ma przede wszystkim utrzymywać samolot. A więc patrząc od dziobu samolotu ma wytrzymywać przede wszystkim naprężenia góra dół. I do utrzymywania takich naprężeń jest projektowane. Zdolność utrzymywania naprężeń przód tył (uderzenie w brzozę - naprężenie do tyłu) Jest o wiele mniejsza. Brzoza przecięła dwa pierwsze kesony (struktura nośna skrzydła). Natomiast na trzecim się poddała. Jednak trzeci keson został złamany przez ciężar samolotu. Bo skrzydło zostało poważnie osłabione (zniszczone 2 pierwsze kesony), samolot się wznosił. Więc 3 keson nie wytrzymał sił które w tym momencie zadziałały.

Problem z tobą jest taki, że nie potrafisz zrozumieć lub nie chcesz, że co innego unoszenie się samolotu a więc zdolność skrzydeł do utrzymywania go a co innego zdolność skrzydeł do przecinania drzew.

Przygnieceni pasażerowie to żadna bzdura. Nie było tam jednej osoby, której ciało było bu kompletne. Mało tego niektórych zbierali kilka dni. W raporcie pewnie użyto bardziej fachowego określenia. Ale jak ktoś nie rozumie co czyta to co się dziwić. Zresztą skoro samolot leżał do góry kołami zgnieciony. To gdzie oni się pochowali w bagnie?

Podsumowując zmyślasz to co ci pasuje. Czytasz i wybierasz co ci pasuje. Pomijasz to co ci nie pasuje. Próbujesz udowodnić sam nie wiesz co.

Tusk i Putin lądując w Smoleńsku chyba 8 mieli dobra pogodę. Każdy pilot potrafiący lecieć tym samolotem by wylądował. Bo widać było pas z paru kilometrów. Nawet bez przyrządów lądowanie by się udało. Wizyta Kaczyńskiego mająca charakter kampanijny musiała się odbyć za wszelką cenę. Piloci może nie byli źli. Ale podjęto próbę lądowania w warunkach niezwykle trudnych. Która niestety się nie udała. Zawinili Rosjanie z wieży. Zawiniło trochę osób z polskiej strony. Ale o żadnym zamachu nawet mowy nie ma. To był po prostu wypadek na który złożyła się suma błędów i zaniedbań.

Nie porównuj tez innych wypadków lotniczych. Bo nie ogarniasz tego. Po co więc brać się za coś o czym pojęcia nie masz. Każdy wypadek to inne realia. Jeszcze raz piszę, samoloty nie rozbijają się wg schematów, które domorośli eksperci mogą porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@ereksio ty wreszcie wyjedź do Izraela, bo chłopie padniesz na serce, lub popadniesz w ciężka paranoję. Wyjedziesz i luz, nerwy odpuszcza, nie trzeba być czujnym, nie trzeba szukać, gdzie spojrzysz tam Żyd. Wreszcie odpoczniesz.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Ano wrośli w wasze rodziny i dlatego sami czujecie się żydami . Bo tak wam wygodniej, bo żyd da zarobić . I do Izraela możesz pojechać.

Ale koleś, tu jest Polska i t jest hotel dla żydów. A hotele są dla bezdomnych i dla turystów. Wujek Adaś H. wiedział jak ich zakwaterować.

Wydaje się wam , ze jako opłacane trolle możecie pluć , a to na Rydzyka , a to na Polaków bo sami jako żydzi czy pół-żydzi  macie zagwarantowaną nietykalność.

to może douczcie się dlaczego waszej nacji nie lubią ( delikatnie powiedziane) wszystkie narody świata.

akko, ile płacą za korzystny wpis i obronę żydów, bo kaszlak to już na parę hektarów dorobił.

Widzę że ktoś tu ludobójstwo planuje i ma tak samo zryty beret jak pan H przed II wojną .Może nowy ,,Mein Kampf " napiszesz ? Nie mam akurat żadnego żyda w rodzinie i nigdy nie miałem przynajmniej przez ostatnie 250 lat bo takie dokumenty posiadam odnośnie naszej rodzinnej prywatnej ziemi jeszcze na pergaminie pisane .Mam też wykazy wszystkich dóbr jakie otrzymywały dzieci w wyniku małżeństw i z jakiej rodziny był współmałżonek .Tak że daruj sobie te faszystowskie teksty .Lepiej przyjrzyj się korzeniom swojej rodziny bo może się okazać że masz w niej żydowskich przodków tak jak miał H .Rydzyk to jest dla mnie pierwszej wody oszust i kłamca i tego nic nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj