nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

dzikidaniel    227

@Grego: no sam widzisz że nie ma możliwości a przewodniczący i 2 sędziów TK jakoś brało aktywny udział. Na potwierdzenie moich słów yt z wypowiedzią Rzeplińskiego:

Tak więc mijasz się z prawdą.

Formalnie trybunał dzisiaj nie miał prawa rozważać tej skargi gdyż nie było wymaganych 9 sędziów.

Jak piszesz o jednogłośnym orzeczeniu to pisz czego to orzeczenie dotyczyło bo tych orzeczeń było więcej, zaś jednogłośność dotyczyła wybory tych ostatnich 2 kandydatów na sędziów. Robisz zamęt i kolejny raz piszesz pół prawdy bądź się z nią mijasz.

Owszem, prezydent musi niezwłocznie zaprzysiężyć legalnie i zgodnie z prawem wybranych kandydatów na sędziów. Wybór z października nie był zgodny ani z regulaminem sejmu ani z ustawą o TK więc był bezprawny. Dla czego? Poszukaj sobie w necie. Jak nie znajdziesz to znajdę Ci cytat z regulaminu sejmu i z ustawy o TK z czerwca.

Z ciekawostek z dziś: Leon Kieres wspomniał że sędziowie powinni być wybierani tylko na podstawie ustawy o TK, zaś większość z sędziów obecnego TK została wybranych zgodnie z regulaminem sejmu. Czy zgodnie z tym sędziowie sami podadzą się do dymisji? Bo przecież ich wybór jest niepoprawny...

 

Ja ciągle czekam na dekomunizację środowisk politycznych poprzez dokończeniu lustracji z przed nocnej zmiany. Wtedy się okaże kto zrobił zamach i na co...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ty się mylisz prezes TK pisał tę ustawe,dlatego dzisiaj nie zasiadał

Ty lepiej zaglądnij w majtki i powiedz nam kim naprawdę  jesteś  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No przecież potwierdziłem, że ci trzej sędziowie brali udział w pracach nad tą uchwałą jako eksperci w komisji więc czemu ma służyć ten film? Ale to nie jest ustawa napisana przez TK tak jak to twierdzi PIS czy ela3225 w pierwszej swojej wypowiedzi, zapewne usłyszanej z ust jakiegoś Pisowca. Trzymajmy się faktów formalnych ustawy piszą najczęściej komisje, a uchwala je sejm i to on za nie odpowiada.

Coś chyba namieszałeś z tą wymaganą liczbą sędziów do orzekania bo 9 jest wymaganych jedynie przy orzekaniu Zgromadzenia Ogólnego co to jest to sobie poszukaj. Natomiast do orzekania wniesionych spraw zacytuje (niestety paragrafu nie podam choć w prawnicy się dzisiaj na niego wielokrotnie powoływali):

"Trybunał orzeka w pełnym składzie (przypadki najbardziej skomplikowane, a także sprawy dotyczące partii politycznych i sporów kompetencyjnych) albo w składzie pięciu lub trzech sędziów." I to w dodatku sam Trybunał decyduje o stopniu skomplikowania sprawy i w jakim składzie będzie orzekać i tu się nie ma czego czepić, sędziowie dobrze to wiedzieli inaczej by nie głosowali.

Co do interpretacji przepisów odnośnie wyboru 3 sędziów w październiku to zdecydowana większość prawników, ekspertów, konstytucjonalistów i w ogóle grona prawniczego jest zdania, że ich wybór był zgodny z prawem, natomiast wątpliwości były do tych dwóch dodatkowych (co zresztą potwierdził dzisiaj TK).

 

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Pamiętam że w debacie Duda Komorowski. Pierwszy zarzucał drugiemu że podpisuje wszystko co mu podsunie PO. Jak myślicie? Czy przez swoją kadencje zdoła sprzeciwić się chociaż raz pomysłom PiS-u? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No przecież potwierdziłem, że ci trzej sędziowie brali udział w pracach nad tą uchwałą jako eksperci w komisji więc czemu ma służyć ten film? Ale to nie jest ustawa napisana przez TK tak jak to twierdzi PIS czy ela3225 w pierwszej swojej wypowiedzi, zapewne usłyszanej z ust jakiegoś Pisowca. Trzymajmy się faktów formalnych ustawy piszą najczęściej komisje, a uchwala je sejm i to on za nie odpowiada.

Coś chyba namieszałeś z tą wymaganą liczbą sędziów do orzekania bo 9 jest wymaganych jedynie przy orzekaniu Zgromadzenia Ogólnego co to jest to sobie poszukaj. Natomiast do orzekania wniesionych spraw zacytuje (niestety paragrafu nie podam choć w prawnicy się dzisiaj na niego wielokrotnie powoływali):

"Trybunał orzeka w pełnym składzie (przypadki najbardziej skomplikowane, a także sprawy dotyczące partii politycznych i sporów kompetencyjnych) albo w składzie pięciu lub trzech sędziów." I to w dodatku sam Trybunał decyduje o stopniu skomplikowania sprawy i w jakim składzie będzie orzekać i tu się nie ma czego czepić, sędziowie dobrze to wiedzieli inaczej by nie głosowali.

Co do interpretacji przepisów odnośnie wyboru 3 sędziów w październiku to zdecydowana większość prawników, ekspertów, konstytucjonalistów i w ogóle grona prawniczego jest zdania, że ich wybór był zgodny z prawem, natomiast wątpliwości były do tych dwóch dodatkowych (co zresztą potwierdził dzisiaj TK).

Po pierwsze nie wiesz jak było bo protokoły z prac nie są ujawnione (albo ja ich jeszcze nie widziałem), więc możemy gdybać, jednak dla mnie zdanie "braliśmy czynny udział w pracy nad ustawą" (nie jest to dosłowny cytat) brzmi jakby robili więcej niż tylko byli ekspertami. I odpowiedz mi na jedno pytanie: czy sędziowie TK nie mogli być członkami komisji?

Nie wiem czym kierował się TK wystawiając tylko 5 sędziów bo zgodnie z ustawą o TK jest punkt gdzie w ustawach szczególnie zawiłych i doniosłych powinien wystawić pełny skład, a chyba już bardziej zawiła dla TK nie będzie ustawa o TK nie uważasz?

Trzeci akapit: owszem, trybunał uznał że można było 3 sędziów wybrać jednak nie dałeś sobie czasu sprawdzić dlaczego Ci sędziowie nie zostali wybrani prawidłowo. Wynikało to z tego że powinno całość (wybór) robić wg jednego porządku: albo porządku sejmowego albo porządku wynikającego z TK, zaś PO-PSL część wzięło z porządku sejmowego a część z porządku o UTK. Zgodnie z konstytucją trybunał nie miał prawa odnieść się do tego czy sędziowie zostali legalnie wybrani w sejmie, odniósł się tylko do tego że sejm mógł na ten czas wybrać 3 kandydatów sędziów i powinni być wybierani wg ustawy o TK.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

człowieku czy Ty możesz sam czytać te brednie które piszesz ? 

  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie wiem czy członkiem komisji nie musi być poseł czy senator, a reszta może być tylko ekspertami bo przeglądając składy komisji tak to wygląda, ale to i tak nie ma tu znaczenia o czym pisałem.

Co do reszty czyli zasadności wyboru tych 3 sędziów w październiku, czy zwłoki prezydenta, który nie przyjął przysięgi tych sędziów dzisiaj juz gdybać nie musimy. Wszystko zostało wyjaśnione przez najwyższy urząd jaki miał do tego kompetencje więc nie wiem o co się tu jeszcze sprzeczać? Decyzja zapadłą i jest nie odwołalna. Co najwyżej możemy sobie zadać pytanie czy chcemy rządy zgodne z prawem jaki obowiązuje czy każdy będzie sobie sam decydował do czego się stosować albo w ogóle się nie stosować...To może przestępcy zażądają aby ich wypuszczać z więzień bo im się wydaje, że zostali nie słusznie skazani?

 

W świetle tego orzeczenia to wypadało by się zastanowić czy Duda nie powinien stanąć przed trybunałem stanu ponieważ nie przyjmując przysięgi tamtych sędziów złamał prawo. On miał niezwłoczny obowiązek ich zaprzysiężenia czy się jemu podobali czy nie. 

 

A i jeszcze napiszę coś ku pokrzepieniu pisowskich serc, żeby kto nie pomyślał, że jestem jakiś stronniczy :lol:. 

Zamieszanie jakby nie patrzeć wywołała PO wprowadzając uchwałę w czerwcu o 2 dodatkowych sędziach jak sie okazało niezgodną z konstytucją ale co ciekawe aż do października żadna z partii nie złożyła skargi na tą ustawę! Dopiero w październiku Pis wniósł skargę ale jak pisałem jak się kapnęli, że podcinają gałąź na, której siedzią szybciutko ją wycofali. Choć i tak nie ma gwarancji czy Pis i prezydent i tak nie uznali by prawnego wyboru 3 sędziów pod koniec kadencji PO co zresztą zrobili teraz.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

12339448_1662217810727074_81936899291256

O tym, że ponad 25% polskiego eksportu idzie do Niemiec szanowny autor skrzętnie przemilczał ... Wiem że na pewno trzeba w takim przypadku bronić polskiej gospodarki.

 

Pamiętam że w debacie Duda Komorowski. Pierwszy zarzucał drugiemu że podpisuje wszystko co mu podsunie PO. Jak myślicie? Czy przez swoją kadencje zdoła sprzeciwić się chociaż raz pomysłom PiS-u? 

 Nie zdoła :P

12342358_1700983126802375_77837591106671

 

Tym bardziej że ...

12295233_1700871930146828_88136259869975

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

sprawa jest bardzo prosta - całe zamieszanie spowodowane jest tym, że po do spółki z TK, w czerwcu złamała Konstytucję a TK i inne autorytety się temu spokojnie przyglądały

gdzie byli wtedy ci, którzy teraz kwiczą jak kabany w rzeźni

trybunał konstytucyjny, który łamie konstytucję nie ma prawa bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

co ma ela w spodniach ktos pytal -to samo co andrzej czyli nic :D . o tym co ma prezes w spodniach to czasami ktos sie wypowiada ale dziennikarze[plci meskiej] boja sie sprawdzic z obawy o wlasny tylek[jak by ktos nie wiedzial to prezes ma niestandardowa orientacje :P ]

najwazniejsze jest pytanie po co te nocne zmiany-jakie ustawy, ktore z gory zakladaja ze beda niezgodne z konstytucja ,chca uchwalic, jakie prawa i wolnosci nam zabiora,czego sie boja-juz niedlugo sie przekonamy, unia pewnie sie rozleci, kasa unijna sie skonczy,doplaty sie skoncza ,handel padnie, sektor budowlany i gornictwo upadnie,zus zbankrutuje i to wszystko w ciagu zaledwie paru lat-daje gora 3 lata i wtedy panstwo policyjne sie przyda,  lumpenproleteriat ktory glosowal na pis czy kikiza wystapi przeciw nim a wtedy bedzie ciekawie. powtorka z II rp- pierwsi  robotnicy zgineli od kul policji w 1923 r. a w V 26 roku zginelo ponad 400 ludzie-o wiele wiecej niz w stanie wojennym..

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

sprawa jest bardzo prosta - całe zamieszanie spowodowane jest tym, że po do spółki z TK, w czerwcu złamała Konstytucję a TK i inne autorytety się temu spokojnie przyglądały

gdzie byli wtedy ci, którzy teraz kwiczą jak kabany w rzeźni

trybunał konstytucyjny, który łamie konstytucję nie ma prawa bytu

 

Co ty bredzisz człowieku gdzie Tk cokolwiek uchwalał?. Czytałeś mój poprzedni post szczególnie końcówkę? To sobie przeczytaj. TK nie rozpatruje spraw z urzędu nie ma takiej prawnej możliwości tylko rozpatruje wniesione skargi, a tak owych PIS ani inna partia nie złożyła aż do października... pytanie dlaczego?  Najprawdopodobniej zamierzała sama z niej w przyszłości skorzystać ale się coś pokomplikowało widać i w październiku ją dopiero wnieśli po czym zraz ją wycofali :ph34r: jak wygrali wybory. Pozatym co to za tłumaczenie w stylu jak PO ukradło 2 rowery to my możemy ukraść 5 rowerów i będzie wszystko dobrze?

 

Osobiście co do samego trybunału konstytucyjnego od dawna mam pewne zastrzeżenia ponieważ nie raz już blokował dość istotne reformy jak choćby próby pozbawienia przywilejów pewnych grup społecznych ale nie można tego problemu rozwiązywać w tak bezprawny sposób jak teraz PiS Inne rządy decyzje TK szanowały jeśli nawet nie były dla nich korzystne. Ale przecież Jarosław się nie bedzie patrzył na nikogo bo przeciez wybory wygrał więc mu wszystko wolno...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W nocy to działają albo przestępcy. Albo zwykli ludzie w sytuacjach wyjątkowych. Sytuacji wyjątkowej nie ma. Przyjmowanie przysięgi po nocach to kpina z urzędu prezydenta. Sam Duda się ośmiesza działając w ten sposób. Oczywiście działa na polecenie Kaczyńskiego. Prawdopodobnie 100 % ustaw PiSu zostanie przez niego podpisanych. Nie ważne co o tym myśli ale podpisze bez dyskusji.

Co do TK od dawna było wiadomo, że 3 sędziów PO wybrała prawidłowo.A 2 to było ostre przegięcie. PiS to sumiennie wykorzystał. Przy okazji postanowił wprowadzić swoich 5. Mam nadzieję, że Duda kiedyś za to stanie przed trybunałem. Bo ewidentnie złamał konstytucję. A do końca swego życia on i PiS rządził nie będzie.

Kaczyński ma świadomość, że razem Z Kukizem i nawet z PSL em nie zmieni konstytucji. Co ważne nie ma szans na przejęcie całego TK. Więc robi co się da, aby wziąć najwięcej jak się da.

Duda i Pis wg mnie na następne kadencje szans nie mają. PiS na 100 % za 4 lata nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. Nie starczy kasy na rozdawnictwo, którego naobiecywali. A wtedy wkurzeni ludzie zaczną przyglądać się temu co wyprawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Musicie się przyzwyczaić do dyktatury .Trzeba to jasno powiedzieć że jesteśmy na początku drogi takiej samej jak u ruskich była po Jelcynie .Minister sprawiedliwości zero Ziobro mówi że łamania prawa jest nie ważne .To samo robi Duda a wszyscy po instrukcje po nocy przybywają do zbawiciela Jarka .Tylko czekać jak dla Rydzyka wprowadzą pańszczyznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Gdyby TK był faktycznie organem niezależnym to ani PO ani PiS nie walczył by tak o niego. Tak samo jak fikcja jest niezależność sądownictwa , prokuratury, policji czy nawet TVP i nie ważne kto rządzi to chce mieć wszystkie te instytucje po swojej stronie.

Mam nadzieje że w końcu wszystkie pookrągłostołowe partie sie skompromitują i odejdą w niebyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepszą  formą  władzy  jest dyktatura   dopóki na bliskim wschodzie  była  dyktatura  to był  porządek   a teraz  co  się  tam dzieje. Józef Piłsudski  kim był  jak nie dyktatorem i  rządził  dobrze   bali  się  Polski .Polska  się  rozwijała  a od  8 lat  Polska się   zwija. Niech  rządzi  Kaczyński z  tylnego  fotela  komu to przeszkadza  ważne  aby  ta władza służyła  narodowi. 

Co do TK  to dziwne  że  jak PIS  złożył  do trybunału  wniosek  o zbadanie  tej ustawy  w czerwcu  nie zajęli  się  nią  aż  do  listopada  gdzie  PIS  wycofał   wniosek  a PO złożyło  samo  na siebie  i  szybko  zbadali   Ciekawe  co nie.   Jak dla mnie  to  Trybunał  jest  5 kołem  u wozu  jest  nie potrzebny. 

A  PiS  niech porządzi  chociaż  rok  potem  szczekajcie.  Wyborcy  sami zdecydują  za 4 lata  czy  rządzili dobrze  czy nie.  Jak czytam  posty  niektórych  co krytykują  PIS  a nie rządzi  nawet  miesiąc  to  jest  po prostu  żałosna  dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja jestem ciekawy na kogo było lepiej głosować jeśli PiS jest zły ? Niektórzy tutaj są zacietymi wrogami PiS-u to zastanawiam się na kogo poleciliby głosować w przyszłych wyborach.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Najlepszą  formą  władzy  jest dyktatura   dopóki na bliskim wschodzie  była  dyktatura  to był  porządek   a teraz  co  się  tam dzieje. Józef Piłsudski  kim był  jak nie dyktatorem i  rządził  dobrze   bali  się  Polski .Polska  się  rozwijała  a od  8 lat  Polska się   zwija. Niech  rządzi  Kaczyński z  tylnego  fotela  komu to przeszkadza  ważne  aby  ta władza służyła  narodowi. 

Co do TK  to dziwne  że  jak PIS  złożył  do trybunału  wniosek  o zbadanie  tej ustawy  w czerwcu  nie zajęli  się  nią  aż  do  listopada  gdzie  PIS  wycofał   wniosek  a PO złożyło  samo  na siebie  i  szybko  zbadali   Ciekawe  co nie.   Jak dla mnie  to  Trybunał  jest  5 kołem  u wozu  jest  nie potrzebny. 

A  PiS  niech porządzi  chociaż  rok  potem  szczekajcie.  Wyborcy  sami zdecydują  za 4 lata  czy  rządzili dobrze  czy nie.  Jak czytam  posty  niektórych  co krytykują  PIS  a nie rządzi  nawet  miesiąc  to  jest  po prostu  żałosna  dziecinada.

 

 

marekfarmer, nie rozumiesz pewnych spraw. Tu nie chodzi o to czy krytukuje miesiac czy 2 lata po wyborach. PiS i Duda dokonali w rzeczy skandalicznej. PiS wkroczyl z butami w kompetencje wladzy sadowniczej. A duda to juz calkiem - nie przyjal przysiegi od legalnie wybranych sedziow a jest to niezbedne zeby mogli orzekac. Zlamal przez to konstytucje. Sytuacja jest haniebna - nie rozumiem jak mozna bagatelizowac to co ma teraz miejsce. To jest naruszenie podstaw panstwa. Ludzie zwracaja rzeczy jak rzad np. obnizy doplaty a to tak naprawde w kontekscie panstwa detal przy naruszaniu wladzy sadowniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mało tego 5 sędziów od których przyjął ślubowanie została wybrana wbrew procedurom z naruszeniem prawa. Ot taki paradoks na miarę PiSu. Prezydent od 3 legalnie wybranych nie przyjmuje ślubowania twierdząc, że ma wątpliwości konstytucyjne. Nie czeka na werdykt TK, nie widzi zdania większości konstytucjonalistów. Twierdzących, że 3 został legalnie wybranych 2 nie. Za to po nocy przyjmuje ślubowanie od 5 nie legalnie wybranych z naruszeniem prawa. Łamie konstytucje i tu nie ma wątpliwości. Nie jestem zagorzałym wrogiem PiSu ale widzę głupotę jaka ma miejsce. Mam nadzieje, że kiedyś stanie za to przed TS. Bo nie widzi mi się, żeby ta ekipa pociągnęła dłużej niż jedną kadencje. A Kaczyński jest cwany. Bo on chowa się z tyłu i unika odpowiedzialności. Duda czy kiedyś Ziobro realizując jego wolę łamią prawo. Grozi im trybunał a Kaczyński jest bezpieczny.

Ja głosowałem na Nowoczesną. Petru nie obiecywał rozdawnictwa. Jest to mało popularne wśród mas Polaków czekających i wierzących, że ktoś im coś da. U nas większość woli glosować na populizm i obiecanki.

Co do okrągłego stołu Kaczyński i PC tez na tym skorzystał. Dzisiaj krytykuje układ, który dał mu to i owo.

 

http://www.bankier.pl/forum/temat_ludzie-i-afery-pisu,4945923.html

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Najlepszą  formą  władzy  jest dyktatura   dopóki na bliskim wschodzie  była  dyktatura  to był  porządek   a teraz  co  się  tam dzieje. Józef Piłsudski  kim był  jak nie dyktatorem i  rządził  dobrze   bali  się  Polski .Polska  się  rozwijała  a od  8 lat  Polska się   zwija. Niech  rządzi  Kaczyński z  tylnego  fotela  komu to przeszkadza  ważne  aby  ta władza służyła  narodowi. 

Co do TK  to dziwne  że  jak PIS  złożył  do trybunału  wniosek  o zbadanie  tej ustawy  w czerwcu  nie zajęli  się  nią  aż  do  listopada  gdzie  PIS  wycofał   wniosek  a PO złożyło  samo  na siebie  i  szybko  zbadali   Ciekawe  co nie.   Jak dla mnie  to  Trybunał  jest  5 kołem  u wozu  jest  nie potrzebny. 

A  PiS  niech porządzi  chociaż  rok  potem  szczekajcie.  Wyborcy  sami zdecydują  za 4 lata  czy  rządzili dobrze  czy nie.  Jak czytam  posty  niektórych  co krytykują  PIS  a nie rządzi  nawet  miesiąc  to  jest  po prostu  żałosna  dziecinada.

Jednak nic nie wiesz z historii albo się nie nauczyłeś się odnośnie Piłsudskiego (mój pradziadek walczył w jego legionach i wojnie 1920 ).Po jego śmierci szybko straciliśmy niepodległość bo nie reformował armii tylko myślał że koniki będą wieczne .Prześladował też oficerów którzy sprzeciwili się jego przewrotowi .Doprowadził do tego do czego teraz prowadzi PIS .Wybrał na dowódcę wojska nieudacznika Rydza Śmigłego który nie miał pojęcia o dowodzeniu wojskiem .Nic też Piłsudski dobrego nie robił dla zwykłych ludzi bo pochodził ze szlachty i zwykli ludzie go nie interesowali .Interesował go za to okultyzm ,wróżki i jasnowidze oraz zmiana religii by zawrzeć kolejne małżeństwo .Podobnie zachowuje się zbawca Kaczyński bo przecież nikt normalny nie wierzy w to że Duda coś sam robi oraz Szydło z worka tylko Kaczyński bardziej przypomina Hitlera.Hitler też nie był żonaty bo uważał że władza to jego żona i na podobny syndrom cierpi zbawca Kaczyński .Nic też nie wiesz o Arabach i dyktatorach .Ja jako człowiek który znał ich i mieszkał obok nich przez 8 lat powiem tyle .Arab nie zna pojęcia demokracja i nie prędko je pozna bo jego mentalność umysłowa jest w 15 wieku a więc 600 lat za nami .Nie rozumie tego USA ani inni politycy UE na czele z Merkel .W PL nie ma na kogo głosować bo wszyscy są zajęci swoimi wojenkami łącznie z Kukizem który bredzi coś 3 po 3 nie mając pojęcia o czym mówi Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Najlepszą  formą  władzy  jest dyktatura   dopóki na bliskim wschodzie  była  dyktatura  to był  porządek   a teraz  co  się  tam dzieje. Józef Piłsudski  kim był  jak nie dyktatorem i  rządził  dobrze   bali  się  Polski .Polska  się  rozwijała  a od  8 lat  Polska się   zwija. Niech  rządzi  Kaczyński z  tylnego  fotela  komu to przeszkadza  ważne  aby  ta władza służyła  narodowi. 

Co do TK  to dziwne  że  jak PIS  złożył  do trybunału  wniosek  o zbadanie  tej ustawy  w czerwcu  nie zajęli  się  nią  aż  do  listopada  gdzie  PIS  wycofał   wniosek  a PO złożyło  samo  na siebie  i  szybko  zbadali   Ciekawe  co nie.   Jak dla mnie  to  Trybunał  jest  5 kołem  u wozu  jest  nie potrzebny. 

A  PiS  niech porządzi  chociaż  rok  potem  szczekajcie.  Wyborcy  sami zdecydują  za 4 lata  czy  rządzili dobrze  czy nie.  Jak czytam  posty  niektórych  co krytykują  PIS  a nie rządzi  nawet  miesiąc  to  jest  po prostu  żałosna  dziecinada.

 

Rany widzę, że co niektórzy mają problem ze zrozumieniem tekstu. Napisz łaskawie kiedy Pis złożył skargę na ustawę z czerwca bo wbrew pozorom nie w czerwcu tylko... w październiku i po chwili ją wycofał i raczej dziwne jest to dlaczego zwlekali tyle miesięcy i dlaczego ją wycofali przed rozpatrzeniem sprawy. TK z niczym nie zwlekał nie było wniosku to nie rozpatrywał, wniosek wpłynął to go rozpatrzyli.

Dyktatury były dobre w ubiegłych stuleciach, ale wtedy zachciało sie nam elekcji... Teraz ludziom raczej nie widzi się już żyć pod batem jednego gościa, a szczególnie jak jest to chory psychicznie, zakompleksiony, mściwy żądny bezgranicznej władzy człowiek. A z te 4 lata możesz nawet nie mieć okazji kogokolwiek wybierać bo wybiorą za ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Mało tego 5 sędziów od których przyjął ślubowanie została wybrana wbrew procedurom z naruszeniem prawa. Ot taki paradoks na miarę PiSu. Prezydent od 3 legalnie wybranych nie przyjmuje ślubowania twierdząc, że ma wątpliwości konstytucyjne. Nie czeka na werdykt TK, nie widzi zdania większości konstytucjonalistów. Twierdzących, że 3 został legalnie wybranych 2 nie. Za to po nocy przyjmuje ślubowanie od 5 nie legalnie wybranych z naruszeniem prawa. Łamie konstytucje i tu nie ma wątpliwości. Nie jestem zagorzałym wrogiem PiSu ale widzę głupotę jaka ma miejsce. Mam nadzieje, że kiedyś stanie za to przed TS. Bo nie widzi mi się, żeby ta ekipa pociągnęła dłużej niż jedną kadencje. A Kaczyński jest cwany. Bo on chowa się z tyłu i unika odpowiedzialności. Duda czy kiedyś Ziobro realizując jego wolę łamią prawo. Grozi im trybunał a Kaczyński jest bezpieczny.

 

to co mowisz to generalnie czysta prawda. Ale co do tego co z robil PiS oczywiscie nalezy do potepic jednak mial prawo znowelizowac ustawe i ja wprowadzic i dopoki TK nie uzna ze jest sprzeczna (a na pewno to zrobi i slusznie) to ma ona domniemanie konstytucyjnosci i ci sedziowie zostali wybrani i oni juz beda. Zostali przeciez wybrani wedle obowiazujacego na ten dzien prawa. Inna sprawa ze bedzie zapewne 20 sedziow z czego 15 bedzie moglo orzekac bo nie wierze ze Duda przyjmie slubowanie od tych 3 co wybrala PO legalnie za co oczywiscie nalezy sie Trybunal Stanu dla Prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok mieli prawo przeprowadzić tak ą ustawę. Tylko dlaczego Duda nie maił wątpliwości konstytucyjnych? W przypadku 3 legalnie wybranych miał. W przypadku 5 nie legalnie wybranych nie miał. Wszystko robiono na szybkiego po nocach. Gdyby chciał być dobrym prezydentem a nie sługusem Kaczyńskiego. To poczekał by na werdykt TK w jednej i drugiej sprawie. Pewnie skończyło by się na tym, że było by wybranych 3 przez PO a PiS wybrał by swoich dwóch. Wtedy bym go nawet pochwalił. Zachował by się jak ponad partyjny prezydent. Jednak on kleczy na kolanach przed Jarosławem. Tutaj już nawet Lech był lepszy od niego. Bo potrafił się bratu przeciwstawić. Duda będzie wykonywał wszystko jak uczniak.

Fakt faktem Piłsudski w 1918 czy 1920 odegrał istotna rolę. Ale potem to już go przerosło. On w końcu lat 20 i początku 30 został dalej w roku 1920. W rezultacie w końcu lat 30 tych mieliśmy nie udolną mało zmechanizowaną armię z słabym przywództwem. Z drugiej strony Kaczyńskiego w żadnym razie nie można porównać z Piłsudskim. Bo ten działał dla kraju a Jarosław działa dla władzy i chęci rewanżu np za Smoleńsk.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@hubertuss, tutaj pelna zgoda. W sprawie Dudy w zasadzie nie ma tu co dyskutowac. Ewidentne zlamanie prawa ale i dobrych obyczajow najwyzszej wladzy.

Obaj dobrze wiemy dlaczego nie mial watpliwosci konstytucyjnych w przypadku sedziwo wybranych przez PiS :) Nie no tutaj zgadzam sie w pelni, chodzilo mi tylko o ustawe PiSu i wybor sedziow przez nich. Z prawnego punktu widzenia mogli to zrobic bo ustawa PO przestala obowiazywac ale sposob i kwestia poszanowania wladzy sadowniczej jest tu haniebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Kolego od dyktatur. Jak masz teraz kupić nową maszynę to wybierasz tą z kraju dyktatury, czy może jednak z takiego gdzie panuje demokracja? Lub nasienie jak ktoś chowa krowy. Sprowadza ktoś rurki z bliskiego dalekiego wschodu? Z Rosji lub Białorusi? Dyktatura jest skuteczna w jednej konkretnej sprawie, ale poza nią już nie. Np. dyktator może zagarnąć całe zasoby kraju i zrealizować jakąś super propagandową inwestycje. Nic więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kaczyński to pierwszy ucieknie z Polski razem z Macierewiczem jak wywoła jakąś wojnę .Wiadomo też że nie można porównać zbawiciela Kaczyńskiego do Piłsudskiego bo ten pierwszy to dekownik co nie był nigdy w wojsku choć powinien a o dowodzeniu armią to już w ogóle nie ma pojęcia .Ludzie z uniwerku z Krakowa powinni się zebrać i pozbawić Dudę prawa wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego jako człowieka który łamie standardy nauczania bo złamał prawo .Podobnie Rada Adwokacka powinna wykluczyć go z palestry prawniczej .Może to dało by mu do myślenia .Podobnie powinni postąpić z Ziobro .Wtedy zobaczycie prawdziwą twarz PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj