nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Zgromadzenie w jednym miejscu radioaktywnych produktów uranu, plutonu, toru...nie napawa optymizmem. Z logicznego punktu widzenia jest złem. Życie ludzi i Ziemi jest ważniejsze od miliardów zaoszczędzonych dzięki tym elektrownią i tzw ekologiczności wytwarzania energii.

Ponieważ człowiek, maszyny, systemy są zawodne. To co dziś najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze za chwilę okazuje się czymś przeciwnym.

Wystarczy prosty przykład naszego domu:  materiały budowlane, lakiery itp....umeblowanie, wyposażenie......najtańsze i bardzo szkodliwe dla domowników. A wykonanie muraw dla Orlików, czy powierzchni placów zabaw z recyklingu opon....trują dzieci. Jednakże wszystko to recykling.

 

A czy przykład Fukushima 2011 w obliczu żywiołu naturalnego...ścierania płyt tektonicznych (a Polska?), mimo nowoczesnego systemu wyłączającego reaktory, okazał się niezawodny, kiedy następnie  przyszła fala?

A w przypadku agresji z zewnątrz lub czyjejś zawiści o podłożu finansowym....taka elektrownia jest bezpieczna?

Powyższe można pominąć prawda?

W życiu każdy chce iść na łatwiznę, szybko i tanio, z REKLAMĄ ekologicznie, a i finansowo na tym wyjść. I najlepiej położyć się do góry brzuchem....To nic dobrego.

 

Jestem za pozyskiwaniem alternatywnej energii, stworzeniem społeczeństwu możliwości, edukacji, szkoleń z wytwarzania własnej przydomowej energii.

Niestety rządzący nie chcą naszej samowystarczalności, lecz naszej zależności i pieniędzy.

 

1433935170_9jbeoq_600.jpg

 

P.S. Mam przyjaciółkę 86r z kujaw-pomor. ilekroć opowiadała mi w akademiku, że jest dzieckiem czarnobylskim. Urodziła się z wadą serca(źle połączoną aortą, ma dużą bliznę po operacji). A jeśli chciałaby zajść w ciążę, to musi rok szybciej ustalić to z lekarzem i być pod obserwacją.

A może to tylko propaganda z tamtych lat.

 

 

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ja bym dodał do tego obrazka że Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Litwa i Kaliningrad to reaktory tego samego typu co ten z Czarnobyla.  @Ywa drżyj, lub żyj w nieświadomości.

Wiesz ile w tych twoich alternatywnych źródłach energii jest metali ciężkich (o. fotowoltaiczne), ile podczas procesu produkcji do atmosfery poszło węglowodorów pierścieniowych (wiatraki), jak szkodliwe są glikole używane w pompach ciepła. Zafałszowanie OZE polega na tym że ich szkodliwe oddziaływanie na środowisko liczy się dla produktu finalnego i to każdego z osobna a nie wszystkich razem.  

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Zgromadzenie w jednym miejscu radioaktywnych produktów uranu, plutonu, toru...nie napawa optymizmem. Z logicznego punktu widzenia jest złem. Życie ludzi i Ziemi jest ważniejsze od miliardów zaoszczędzonych dzięki tym elektrownią i tzw ekologiczności wytwarzania energii.

Ponieważ człowiek, maszyny, systemy są zawodne. To co dziś najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze za chwilę okazuje się czymś przeciwnym.

Wystarczy prosty przykład naszego domu:  materiały budowlane, lakiery itp....umeblowanie, wyposażenie......najtańsze i bardzo szkodliwe dla domowników. A wykonanie muraw dla Orlików, czy powierzchni placów zabaw z recyklingu opon....trują dzieci. Jednakże wszystko to recykling.

 

A czy przykład Fukushima 2011 w obliczu żywiołu naturalnego...ścierania płyt tektonicznych (a Polska?), mimo nowoczesnego systemu wyłączającego reaktory, okazał się niezawodny, kiedy następnie  przyszła fala?

A w przypadku agresji z zewnątrz lub czyjejś zawiści o podłożu finansowym....taka elektrownia jest bezpieczna?

Powyższe można pominąć prawda?

W życiu każdy chce iść na łatwiznę, szybko i tanio, z REKLAMĄ ekologicznie, a i finansowo na tym wyjść. I najlepiej położyć się do góry brzuchem....To nic dobrego.

 

Jestem za pozyskiwaniem alternatywnej energii, stworzeniem społeczeństwu możliwości, edukacji, szkoleń z wytwarzania własnej przydomowej energii.

Niestety rządzący nie chcą naszej samowystarczalności, lecz naszej zależności i pieniędzy.

 

1433935170_9jbeoq_600.jpg

 

P.S. Mam przyjaciółkę 86r z kujaw-pomor. ilekroć opowiadała mi w akademiku, że jest dzieckiem czarnobylskim. Urodziła się z wadą serca(źle połączoną aortą, ma dużą bliznę po operacji). A jeśli chciałaby zajść w ciążę, to musi rok szybciej ustalić to z lekarzem i być pod obserwacją.

A może to tylko propaganda z tamtych lat.

 

Zaniechanie budowy EJ Żarnowiec było dużym błędem naszej polityki. Decyzja była podjęta po licznych protestach, przestraszonej i nieposiadającej wiedzy w temacie EJ ludności. Słowacy budowę swojej zawiesili i dzisiaj mają działającą drugą EJ.

Tutaj masz co nieco o wpływie Czarnobyla na zdrowie:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1514110,1,zabojczy-mit-czarnobyla.read

Jeśli chcesz popisać na temat EJ, to zapraszam tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/7173-czarnobyl/ Nie róbmy bałaganu w tym temacie.

 

Edytowano przez qawsedr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Zapraszam na Bałkany, tam gdzie leciała amunicja ze zubożonego uranu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ywa a jakie ma znaczenie czy u nas bedzie EJ jak w koło nas i tak  sa...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodam jeszcze tylko jedną sytuację, która przypomniała mi się. Rok 2004, nie przebywałam wówczas w domu, ale z relacji bliskich w domu zatrzęsły się przedmioty. Znalazłam artykuł:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114105,pomorze-i-mazury-zagrozone-silnym-trzesieniem-ziemi

Czy to jest bezpieczne umiejscowienie dla elektrowni jądrowej, pomimo oczywiście najnowocześniejszych systemów automatycznie wyłączających się reaktorów 1-2s.?????

Ywa, tak a propos twojego bezpieczeństwa

Piękna mapa, ukazująca serce Europy wolne od ej....Polska jest wyjątkowa, tylko nie wierząca w swoje możliwości i tłamszona.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A jeśli to związkowcy są opłacani przez siły tłamszące rozwój kraju? Jeśli to właśnie oni mają doprowadzić do zamknięcia kopalń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dodam jeszcze tylko jedną sytuację, która przypomniała mi się. Rok 2004, nie przebywałam wówczas w domu, ale z relacji bliskich w domu zatrzęsły się przedmioty. Znalazłam artykuł:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114105,pomorze-i-mazury-zagrozone-silnym-trzesieniem-ziemi

Czy to jest bezpieczne umiejscowienie dla elektrowni jądrowej, pomimo oczywiście najnowocześniejszych systemów automatycznie wyłączających się reaktorów 1-2s.?????

Piękna mapa, ukazująca serce Europy wolne od ej....Polska jest wyjątkowa, tylko nie wierząca w swoje możliwości i tłamszona.

No nie taka piękną, bo mało kto, tak samo Ty koleżanko nie wie o tym: https://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktor_Maria. Mamy swój reaktor, tylko nie produkuje on energii elektrycznej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na wykładach z chemii mowa jest również o instytutach badawczych nad energią jądrową, więc nie uświadomiłeś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Faktycznie mało kto pamięta o Marysi a ona wystarczy by obrzydzić życie stolicy, dodać trzeba że tez na ruskiej technologi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ta technologia nie była zła na tamte lata tylko nieodpowiedzialni ludzie doprowadzili do tego co sie stało.Sama energia nie jest zła ,to chyba najlepszy sposob jej pozyskiwania  ,lecz niech mi ktoś napisze ile jest odpadów od reaktora i jak sa utylizowane ,,unieszkodliwiane .To jest tez przecież zagrożenie .

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Gospodarka gospodarką ale pierwsze co to Kaczyński zapowiedział, że zwróci się do prezydenta o postawienie krzyża na terenie pałacu, jak to ujął Jarek "w wiadomym celu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Na wykładach z chemii mowa jest również o instytutach badawczych nad energią jądrową, więc nie uświadomiłeś mnie.

No, skoro uświadomiona jesteś koleżanko, to skąd ta "piękna mapa" u Ciebie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak wspomniałeś różnica polega na tym, że nie jest elektrownią, tylko instytutem badawczym.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dokładnie, co jest szczególnego w reaktorze badawczym ??

 

Ta pamieć niech pozostanie w sercach bliskich ,a nie na pokaz

Ten pokaz to nic innego, jak żerowanie na uczuciach religijnych ludzi, w celu zwiększenia poparcia w swojej walce politycznej.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Różnica jest, poza wielkością, w r. badawczym dobiera się ilość paliwa wg. potrzeb, r. komercyjny pracuje na maksymalnej ilości paliwa przez cały czas. I jest ona tylko taka, reakcja w obydwu jest taka sama. Rożnica między Anną a reaktorem którego budowę się planuje, to taka że w starym reaktorze można tylko proces spalania paliwa spowolnić, w nowych zatrzymać. Ciekawostką jest to że pierwotna lokalizacja Anny miała być niemalże w centrum Warszawy, dopiero bardziej oświeceni wytłumaczyli, że w razie awarii może być w mieście nieciekawie, odniosło to skutek taki że przeniesiono go o te parę kilometrów i obsypano śmiesznym wałem ziemnym.

 

@Tomasz ale tego nie widać wtedy na zewnątrz, cechą ludzi obłudnych jest obnoszenie się z uczuciami. Spazmy na zewnątrz, a wewnątrz zimne wyrachowanie, politycy celują w tym.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

Niestety, marsz się udał, donoszą zawiedzeni "dziennikarze".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A to źle, że był tym razem spokój ??
 

Różnica jest, poza wielkością, w r. badawczym dobiera się ilość paliwa wg. potrzeb, r. komercyjny pracuje na maksymalnej ilości paliwa przez cały czas. I jest ona tylko taka, reakcja w obydwu jest taka sama. Rożnica między Anną a reaktorem którego budowę się planuje, to taka że w starym reaktorze można tylko proces spalania paliwa spowolnić, w nowych zatrzymać. Ciekawostką jest to że pierwotna lokalizacja Anny miała być niemalże w centrum Warszawy, dopiero bardziej oświeceni wytłumaczyli, że w razie awarii może być w mieście nieciekawie, odniosło to skutek taki że przeniesiono go o te parę kilometrów i obsypano śmiesznym wałem ziemnym.

No mi chodziło o różnice w kwestii bezpieczeństwa, a raczej w kwestii ewentualnego zagrożenia w czasie awarii. Pomijając oczywiście fakt ery technologicznej, z której oba reaktory pochodzą.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Dla tych którym zależy na niszczeniu polskości to źle bo nie mają powodów do obrażania patriotów :)

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

No, to przynajmniej wiem że przez ostatnie lata obrażałem nie patriotów a oszołomów. Jak widzę załozenie garniturów i występy w TV wpłynęły pozytywnie na ośrodek decyzyjny. Jeszcze pozostało popracować nad odgłosem paszczowym i elita jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dla tych którym zależy na niszczeniu polskości to źle bo nie mają powodów do obrażania patriotów :)

 

Kogo ty nazywasz patriotą, ciula z zasłonięta mordą,z kostka brukowa lub resztkami znaku drogowego, bełkoczącego hasła których sam na dobrą sprawę nie ogarnia. Widać ze organizatorzy pozbyli się, lub mocno ograniczyli dostęp tych pół-móżdżków do pochodu, bo zyskał na patriotycznym wydźwięku. Obecność takich, to policzek dla  normalnej większości uczestników tego marszu. Jesteś Polakiem i jesteś z tego dumny, to nieś głowę wysoko, a nie zasłaniasz tego ryja. Powoli się tego uczymy, że z tego święta trzeba się cieszyć, bo tak naprawdę jest to dla patrioty święto radosne.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mowa o pseudo....., czyli inicjatorach zamieszek i skandali, czego instrumentem są m.in. media....żeby z ludzi robić "barany".

Tak  to ma w fachu cbś.., żeby tych niezindoktrynowanych zmieszać z błotem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj