nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Na lata 2020 2030 w październiku 2014r podpisała pani Ewa Kopacz. Później powiedziała, że musimy oprzeć naszą gospodarkę na węglu. Jak to ma się do polityki Europejskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a z tego co mi wiadomo to za przystąpieniem Polski do tego pakietu klimatycznego podpis złożył w marcu 2007r Lech Kaczyński, potem już można było tylko negocjować więcej lub mniej, później lub wcześniej. Gdyby nie ten podpis to nie było by o czym nawet teraz dyskutować, zresztą nawet sami Pisowcy wpadają w zakłopotanie jak ktoś wspomni o tym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

- Ministerstwo gospodarki w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz ile zarabiali i nagle pierdyknęło - w nagranej rozmowie stwierdziła Elżbieta Bieńkowska.

 

i tyle w temacie kondycji górnictwa, zresztą w innych branżach podobnie. Jednak winą za zły stan należy obciążyć związki zawodowe, kilka krzykliwych artykułów typu ''znów dopłacimy do górnictwa przez związki'' i już lemingi łykają  medialną papkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czyli co według ciebie powinno to ministerstwo zrobić sypnąć jeszcze więcej publicznych pieniędzy skoro na jakąkolwiek restrukturyzację, likwidację przywilejów itd. związkowcy reagują podpalaniem opon i strajkami? Widzę, że sporo osób chyba nie wie skąd się biorą pieniądze w budżecie. A jeśli nawet we wszystkich państwowych kopalniach kolejne zarządy mają zawiązany spisek w celu zrujnowania kopalń to tym bardziej powinno się je sprywatyzować, albo nie prywatyzować, a poprostu odciąć kroplówkę i albo się dostosują albo nie. Węgla na świecie jak na razie jest pod dostatkiem i to wielokrotnie tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

a z tego co mi wiadomo to za przystąpieniem Polski do tego pakietu klimatycznego podpis złożył w marcu 2007r Lech Kaczyński, potem już można było tylko negocjować więcej lub mniej, później lub wcześniej. Gdyby nie ten podpis to nie było by o czym nawet teraz dyskutować, zresztą nawet sami Pisowcy wpadają w zakłopotanie jak ktoś wspomni o tym pakiecie.

 

Tak a rok później oficjalnie przyjął to rząd Donalda Tuska. Nie zmienia to faktu, że opieranie gospodarki na węglu nie ma sensu i jest pozbawione logiki. Kopalnie bardzo prosto naprawić, wystarczy rozbić klikę która nimi zarządzą... W przypadku kopalń związki zawodowe to najmniejszy problem. Analogiczną grupą są rolnicy, też co chwilę strajkują, blokują ulicę. Dzisiaj na rynkach światowych też można kupić o wiele tańszą żywność. Po co do tego dopłacać. Zrobić kopalnie odkrywkowe resztę przeznaczyć na pola golfowe, wiatraki, fotowoltanikę, lasy...

 Mieliśmy budować elektrownię atomową, rząd wydał 150 mln zł na program budowy energetyki atomowej. Sprawa teraz przycichła niby chcą budować ale jakoś postępów nie widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Zgadzam się elektrownia atomowa juz dawno powinna sie budować choćby z tych miliardów, które dokładamy co roku do górnictwa. Teraz juz mozna będzie zapomnieć o tej elektrowni jak i o zmianach w górnictwie, cały sektor będzie nadal sztucznie utrzymywany aby tylko zapewnić pracę i przywileje górnikom.

Sęk w tym, że związkom górniczym niezbyt zależy na rozbiciu tej kliki, dlaczego? Bo jak przyjdzie jakiś typowy menager z zewnątrz to z pewnością przyjrzy się wydajności, zarobkom, przywilejom, zamknie najgorsze kopalnie itd. i będzie starał się robić tak aby spółka wyszła na prostą, a nie zrobi się tego bez bólu i górnicy z pewnością na tym stracą. Przecież już bywały strajki kiedy obsadzano zarząd jakimiś ambitniejszymi osobami i w większości wypadków odnosiło to skutek. Więc kto tam tak naprawdę rządzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A teraz ostrzeżenie dla sadowników z rejonu Warecko- Grójeckiego.
Minister Macierewicz nakazał zarekwirować wszyskie zamgławiacze, wytwornice stosowane w sadach i wcielić do jednostek wojskowych, razem z obsługą. 
Panowie, malować to ustrojstwo w plamy maskujące i zgłosić się ze sprzętem do najbliższegu WKU. 
Czuj duch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja bym się tam nie śmiał kto wie co mu przyjdzie do głowy przecież o Smoleńsku powiedział, że to było wypowiedzenie wojny przez FR więc radze ostrzyć kosy i szykowac się na wyprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Prace nad budową elektrowni trwają i są na etapie zbierania dokumentacji środowiskowej.

Świat idzie w OZE, baterie, samochody na prąd. Albo my wystartujemy w tym wyścigu albo uparcie będziemy stosować węgiel bo go mamy. Tylko jak zostaniemy przy węglu, Zachód jak i Wchód nam ucieknie w rozwoju technologicznym. OZE to nie tylko wiatraki ale i nowe technologie, miejsca pracy czy czystsze środowisko i mniej chorób. Jeżeli nawet Chiny inwestują olbrzymie pieniądze w OZE to znaczy, że coś jest na rzeczy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Po co? Teraz najprężniejszą komurką będzie Ordynariat Polowy. A tam droga przez seminarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Kolego @Krassus poczytaj trochę, przejedź się po świecie a nie tylko słuchasz tej medialnej papki z tv. Oze to ściema dla poprawnych politycznie tak samo jak wpuszczanie kolorowych do UE. Niemcy do 2020 roku wybudują 26 nowych elektrowni węglowych, do tego już znieśli karne opłaty klimatyczne dla obecnych. Najwięcej spalają węgla brunatnego ze względu na jego olbrzymie zasoby. Zużywają go ok 170 mln ton rocznie, udostępnione w kopalniach jest ok 5 mld ton co wystarczy im przy obecnym zużyciu na jakieś 30 lat, ale pokłady które można wydobyć przy obecnej technice to ok 40 mld ton czyli na jakieś 235 lat, z kolei wszystkie zbadane zasoby geologiczne to ok 77 mld ton czyli jakieś 450 lat kopcenia. Trzeba być idiotą aby z tego nie skorzystać, owszem Niemcy naciskają na oze a głównie wiatraki ale dlatego że u nich najwięcej się tych urządzeń produkuje więc jakiś zbyt trzeba załatwić pociskając te eko brednie. Amerykanie następni, przemysł pompuje do atmosfery praktycznie wszystko a oni czepiają się samochodów osobowych z silnikiem diesla. Dzisiaj czytałem że przetrzepią diesle wszystkich producentów i tym samym zapewne wykoszą cała konkurencję z Japonii, Korei i Europy


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Kolego @Krassus poczytaj trochę, przejedź się po świecie a nie tylko słuchasz tej medialnej papki z tv. Oze to ściema dla poprawnych politycznie tak samo jak wpuszczanie kolorowych do UE. Niemcy do 2020 roku wybudują 26 nowych elektrowni węglowych, do tego już znieśli karne opłaty klimatyczne dla obecnych. Najwięcej spalają węgla brunatnego ze względu na jego olbrzymie zasoby. Zużywają go ok 170 mln ton rocznie, udostępnione w kopalniach jest ok 5 mld ton co wystarczy im przy obecnym zużyciu na jakieś 30 lat, ale pokłady które można wydobyć przy obecnej technice to ok 40 mld ton czyli na jakieś 235 lat, z kolei wszystkie zbadane zasoby geologiczne to ok 77 mld ton czyli jakieś 450 lat kopcenia. Trzeba być idiotą aby z tego nie skorzystać, owszem Niemcy naciskają na oze a głównie wiatraki ale dlatego że u nich najwięcej się tych urządzeń produkuje więc jakiś zbyt trzeba załatwić pociskając te eko brednie. Amerykanie następni, przemysł pompuje do atmosfery praktycznie wszystko a oni czepiają się samochodów osobowych z silnikiem diesla. Dzisiaj czytałem że przetrzepią diesle wszystkich producentów i tym samym zapewne wykoszą cała konkurencję z Japonii, Korei i Europy

 

http://czyczy.pl/2013/jadrowa/niemcy-energiewende-mity-i-fakty-cz-2-nowe-elektrownie-weglowe/

 

Miłej lektury.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

elektrownie powinniśmy oprzeć na węglu (olać ekoterrorystów) i gazie,

 

samochody na prąd

i wodór,

drony, itp.

tutaj jest przyszłość

powinien być bardzo duży nacisk na wysokie technologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Olać to kto bedzie co robił bo i tak to nic nie da ale niech zajmą sie rynkiem trzody , to jest coś co powinno być priorytetem ministra rolnictwa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Prace nad budową elektrowni trwają i są na etapie zbierania dokumentacji środowiskowej.

Świat idzie w OZE, baterie, samochody na prąd. Albo my wystartujemy w tym wyścigu albo uparcie będziemy stosować węgiel bo go mamy. Tylko jak zostaniemy przy węglu, Zachód jak i Wchód nam ucieknie w rozwoju technologicznym. OZE to nie tylko wiatraki ale i nowe technologie, miejsca pracy czy czystsze środowisko i mniej chorób. Jeżeli nawet Chiny inwestują olbrzymie pieniądze w OZE to znaczy, że coś jest na rzeczy.

Te prace raczej leżą a nie trwają, skoro program budowy "atomówki" zainaugurowano w Polsce w 2005 roku a pierwsze bloki mają ruszyć najbliżej w 2027. Średnio na świecie budowa tego typu obiektu trwa 10 lat.

 

elektrownie powinniśmy oprzeć na węglu (olać ekoterrorystów) i gazie,

i wodór,

drony, itp.

tutaj jest przyszłość

powinien być bardzo duży nacisk na wysokie technologie

Oczywiście, olać ekoterrorystów w zamian za rozpasanie wieprzów ze związków zawodowych. Obecna ekipa rządząca będzie kładła nacisk na teorie spiskowe (z zamachem smoleńskim na czele) jak również na przestrzeganie sakramentów przez obywateli. Obym się mylił ... Nie zapominaj też że wysokie technologie z powietrza się nie biorą, spójrz na ogólnoświatowy ranking uczelni wyższych. Najlepsza polska uczelnia jaką jest UJ jest tam gdzieś w czwartej setce dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł ile już te owocne prace nad elektrownią kosztowały oraz jakie poczyniono postępy. Poza aktualizacją aktualizacji nic więcej nie zrobiono. Ale prace trwają:) Tylko co można od 2005 roku jeszcze szacować? Organizować kasę i miejsce, przetarg na wykonawcę i działać - tylko tu jest Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszkam nieopodal Żarnowca :P

Uff..jaka ulga, że jednak nie mam atomówki pod nosem

i mam nadzieję, że nie reaktywują jej...

W zamian powstała w Żarnowcu elektrownia wodna.

 

Stoją jeszcze "cienie" tamtej inwestycji osypujące się w ruinie.

m.in. położyli u nas w latach 80tych tory łączące Żarnowiec. Jeździłam kolejką jako dziecko z wioski do Trójmiasta. Wraz z wstrzymaniem inwestycji linia stanęła i zarosła drzewami. W zeszłym roku część oczyszczali.

 

 

 

Mam nadzieję, że to nieprawda:

Czytałam w lokalnej gazetce bodajże 2 lata temu  porozumienie między wójtami w tej sprawie....

Znalazłam na web to:

https://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/10349-coraz-blizej-elektrowni-jadrowej-w-polsce-jest-porozumienie-stron.html

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ale co z tego ze jeszcze przez kilkadziesiat lat bedzie wegiel dla elektrowni jak nie bedzie wody do chlodzenia generatorow, to jest prawdziwy  problem, chyba pamietacie letni 20 stopien zasilania, nieobecny od czasow prl, mieszkam niedaleko wodowskazu na wisle i pokazuje on stany chyba nie notowane w historii. parenascie upalnych dni i po polskim systemie energetycznym..,

a co do gornictwa  nie ma pieniedzy na 13,14 i 15 pensje[gornicze miesiace liczy sie inaczej] -dopiero bedzie wojna, a i tak kopalnie trzeba bedzie zamykac lub prywatyzowac innego wyjscia nie widze jesli tona wegla w amsterdamie kosztuje ponizej 60 $.

u prezydenta jak zwykle msza za msza w polsce i zagranica, tak sie zastanawiam nad tym czy z 43 letnim facetem ktory codziennie [czasami 2 razy] lazi po kosciolach jest wszystko w porzadku, znacie takie przypadki wsrod swoich znajomych. cos falszywego jest w tym wizerunku..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Tu nie ma nic fałszywego. Po to został prezydentem aby, wreszcie móc częściej chodzić do kościoła.
Praca musi sprawiać satysfakcję inaczej to mordęga! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Bez Boga ani do proga. A po drugie co oni mogą jak od zachodu wróg od wschodu wróg z południa dba o swoje, jedynie z północy jako tako, a najgorsze to te psełdopolaki które wolą kupić od wszystkich byle nie od swoich, a kto kupi ojczysty wyrób to jest gnębiony i wyśmiewany. Boże daj żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 

a co do gornictwa  nie ma pieniedzy na 13,14 i 15 pensje[gornicze miesiace liczy sie inaczej] -dopiero bedzie wojna, a i tak kopalnie trzeba bedzie zamykac lub prywatyzowac innego wyjscia nie widze jesli tona wegla w amsterdamie kosztuje ponizej 60 $.

u prezydenta jak zwykle msza za msza w polsce i zagranica, tak sie zastanawiam nad tym czy z 43 letnim facetem ktory codziennie [czasami 2 razy] lazi po kosciolach jest wszystko w porzadku, znacie takie przypadki wsrod swoich znajomych. cos falszywego jest w tym wizerunku..

 

I tu pojawia się cudotwórca Kaczyński z Dudą. Pieniądze się dodrukuje, uwali sie jakieś inwestycje jednym słowem wszyscy sie dołożymy aby górnicy mieli 14, deputaty, wczesne i wysokie emerytury. Najgorsze jest to, że oni będą w stanie uwalić gospodarkę byle by zadowolić górników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mieszkam nieopodal Żarnowca :P

Uff..jaka ulga, że jednak nie mam atomówki pod nosem

i mam nadzieję, że nie reaktywują jej...

W zamian powstała w Żarnowcu elektrownia wodna.

 

Stoją jeszcze "cienie" tamtej inwestycji osypujące się w ruinie.

m.in. położyli u nas w latach 80tych tory łączące Żarnowiec. Jeździłam kolejką jako dziecko z wioski do Trójmiasta. Wraz z wstrzymaniem inwestycji linia stanęła i zarosła drzewami. W zeszłym roku część oczyszczali.

 

 

 

Mam nadzieję, że to nieprawda:

Czytałam w lokalnej gazetce bodajże 2 lata temu  porozumienie między wójtami w tej sprawie....

Znalazłam na web to:

https://radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/10349-coraz-blizej-elektrowni-jadrowej-w-polsce-jest-porozumienie-stron.html

Nie ma jak właściwe zrozumienie dobra ogółu ... Największa tragedia Czarnobyla rozegrała się w ludzkich umysłach, wystarczy dowiedzieć się jakie reaktory stały tam a jakie miałby być w Żarnowcu https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_J%C4%85drowa_%C5%BBarnowiec

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj